PDA

Pogledaj cijelu verziju : ležaji..



yugo55
11-03-2004, 14:05
ovak, trebao bi promjenit glavne ležaje na radilici (auto je yugo55),al ne mogu vadit motor, pa me zanima mogu li to izvest od dole, bez vađenja cijelog motora..ako ne mogu tako, nego se mora motor vadit, koliko je težak motor?

yugo55
12-03-2004, 12:13
i nitko nezna? a barem koliko je težak motor?

alien5
12-03-2004, 13:18
Majke mi, o južini nemam pojma, ali ako ti se niko ne javi sa nekim suvislim odgovorom u sljedeća dva dana, stavi pitanje u Talijani, Nijemci... jer se to daleko više čita nego ovaj dio.

ZEGA
12-03-2004, 15:18
Eh ne znam ima oko 100kg motor imam jedan lezi tu okolo...
DA se zamjeniti bez da se vadi van blok mora ici dolje glava i karter, mislim da bi se onda moglo to uredno napraviti...
ZEGA

max max
12-03-2004, 15:59
za težinu motora nemam pojma ali bez vađenja motora odozdo kad se skine karter možeš promijeniti samo leteče ležajeve i izvaditi klipove te zamijeniti karike ,glavne ležajeve na kojima se okreče radilica nemabez vađenja motora,jer da bi skinuo blok moraš skinuti ventil dekl da bi došao do šarafa bloka motora,e sad zašto to raditi kad takav motor kupiš za par stotina kuna i vani ga na stolu složiš,inače mislim da ti se to i ne isplati raditi ako ti je radilica prolupala moj stav :smile07:

yugo55
13-03-2004, 14:40
ovak, stvar je jednostavna..nemam ja baš volje da to radim al moram...to je auto koje je dugo stalo u garaži (godinama) i htio sam ga prodat, al niko ga neće.. došli su bili neki seljoberi, te ovo, te ono.. pa šta bi tili? auto je bija u garaži od '97.. pa sam mislio dovest ga u polu-vozno stanje i prodat za siću.. e a kako se nakupilo gareži u karteru to je bilo začepilo pumpu ulja i posljedica -otišli ležaji.. ma da bi ga za 1500 kn + još 500 kn što sam potrošio djelova..moj rad niti ne računam..
ako ima zainteresiranih..ja sam u splitu.. mail: cogi@online.hr

yugo55
13-03-2004, 14:41
upsss..javascript:InsertCode('s03')
pa ja ne napisah.. hvala na savjetima..javascript:InsertCode('s15')