PDA

Pogledaj cijelu verziju : Motori Alfe u Opelu



viggen
11-03-2004, 11:16
Pozdrav svima! Vidio sam novice da ima Opel Vectra nove diesel motore. Ma niso to Fiat - Alfa motori? Jer to znači da Alfa nije više ono što bi željela biti - mislim nije više tako ekskluzivna? Neka bezvezna Vectra ima isti motor kao Takozvana sportska Alfa???

Girrari
11-03-2004, 11:21
×××× dizlo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

viggen
11-03-2004, 12:14
E pa da, u Japanu i Americi za sada diseli niso popularni - eto zašto je Honda tek sada napravila diesel, tako da ostaje samo Subaru bez diesela (nekdje sam zasledio da radi sa Porsejem boxer diesel....bit če zanimivo) ali u europi je prodaja diesel:benzinac 48:52 (mislim).

NSX-R
11-03-2004, 13:11
pa sta? Alfa je jedna i posebna a Opel je svabska konfekcija :))

drugmirko
11-03-2004, 14:30
pa kaj, imala je i jamnica prije koju godinu-dvije sportski čep. :smile06:

i ne samo opelu. piše, da će ih fiat dat i daewou tj. crysleru iz koreje. evo ti exkluzivnost.

Koko
11-03-2004, 14:32
Seoul/Zürich – GM Daewoo je potpisao ugovor s talijanskim proizvođačem dizelskih motora VM Motori za proizvodnju 1.5 i 2.0-litarskih dizelskih motora. Nova tvornica dizelskih motora nalazi se odmah uz GM Daewooovu tvornicu automobila u Kunsanu u Južnoj Koreji.

Prema riječima Nicka Reillya, generalnog direktora GM Daewooa, ukupna investicija uključujući razvoj novog motora bit će blizu 475 milijardi korejskih wona (preko 320 milijuna eura) kroz cijeli tijek programa.

adnoH
21-03-2004, 18:58
Kada je već o mašinama riječ, onda je ovo pravi izbor:
Accord obara sve rekorde jer izgled, performanse, kvaliteta i cijena upravo zaslužuju da Hondina limuzina srednje klase participira pri samome vrhu prodaje. Novost je prvi Hondin dizelski agregat već sada prozvan tehničkim draguljem. Iza oznake i-CTDi krije se Common-Rail dizelski motor obujma 2.2 litre koji razvija snagu od 140 KS. Posebno impresivan je podatak o maksimalnom okretnom momentu od 340 Nm. Izvrsne performanse i začuđujuć sportski štih iz dizelaša mogu izvući tek rijetki