PDA

Pogledaj cijelu verziju : ANKETA: TITO NAJVIŠE DOPRINEO UGLEDU SRBIJE

Henry Chinaski
09-03-2004, 22:24
Izvor: FoNet

Beograd -- Josip Broz Tito je licnost koja je u poslednja dva veka najviše doprinela ugledu Srbije, pokazalo je istraživanje agencije Marten bord internešenal i nedeljnika Reporter sprovedeno od 23. februara do 4. marta. Za Broza se izjasnilo 18,1 odsto ispitanika, a potom slede Nikola Tesla (14.2 odsto), Zoran ?indic (8,4 odsto), Karadorde i Miloš Obrenovic (po 5,5 odsto), Nikola Pašic (3,8 odsto), Vuk Karadžic (3,5 odsto), kralj Petar I Karadordevic (2,9 odsto), Vlade Divac (2,7 odsto), Slobodan Miloševic (2,4odsto)...

Bivši jugoslovenski i srpksi predsednik, sada haški optuženik, Slobodan Miloševic je licnost koja je najviše narušila ugled Srbije u poslednjih 200 godina, s obzirom da se za njega izjasnilo 53,6 odsto isptitanika. Na drugom mestu našao se Josip Broz Tito (8,4 odsto), 2,2 odsto ispitanika je glasalo za Zorana ?indica, a na listi su se našli i Vojislav Šešelj (1.8 odsto), Mirjana Markovic (1.5 odsto) i Zoran Živkovic (1.1 odsto), a 23 odsto ispitanika nije znalo odgovor na pitanje ko je licnost koje je u prethodnih 200. godina najviše narušila ugled Srbije.

Henry Chinaski
09-03-2004, 22:24
Na pitanje koja bi licnost mogla da "spasi" Srbiju, najveci broj anketiranih naveo je premijera Vojislava Koštunicu 8,1 odsto, dok je cetiri odsto ispitanika navelo pokojnog premijera Zorana ?indica. Tomislav Nikolic je osoba koja bi mogla da "spasi" Srbiju smatra 3.8 odsto anketiranih, a 3.6 odsto da je taklav licnost Boris Tadic. Srbiju ne može da spasi jedna licnost, vec jak kolektivni duh srpskog naroda, smatra 2.1 odsto anketiranih, a 2,5 odsto da to može Bog. U anketi 2,1 odsto kao spasioce Srbije navelo je likove iz stripova, a 45,9 odsto anketiranih nije dalo odgovor.

U istraživanju je ucestvovalo 617 punoletnih gradana iz gradskih sredina opština centralne Srbije i Vojvodine.
=============================================
Kad sam video reklame za ovu anketu, bas me zanimalo da li ce ona biti lazirana, jer sam znao koji ce biti rezultat ako se ne lazira. I vidis, nije lazirana. Hehehe. TAKO TREBA!

Nikad vise Hrvati...
10-03-2004, 21:49
...nece raditi za i spasavati ili podizati ugled Srbadiji!

Ako hoce leb da jedu, imaju bre da ga i plate!