PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje za znalce



zuki
08-03-2004, 19:18
Molio bi nekog ko zna da mi objasni princip rada overboosta i pop-off ventila.

GTT- the beast
09-03-2004, 17:14
Overboost ti je maximalni trenutni pritisak koji turbina stvara(ovisi koliko si ga narihtaš), znaći ne koristi se stalno nego po želji...
Pop off ti je ventil na crijevu turbine koji prilikom puštanja gasa ispušta zrak iz sistema van a sve to u jednu svrhu a to je produljenje trajnosti turbine!
Znaći kad pustiš gas stlaćeni zrak nema gdje i onda naglo zaustavlja turbo što nevalja, zato on fino otvori da zrak ima gdje izać i turbina se sporije zaustavlja.
Navodno da u tom slučaju se ponovno brže zavrti kad dodaš gas(znaći bolje potegne kad šaltaš odnosno smanjuje turbo rupu) samo kaj ja to baš i ne primječujem. :smile14:
Još nešto, jako ljepo zvući prilikom oduzimanja gasa! :smile20:
To ti je bilo ovak laićko objašnjenje ako sam nekaj preskoćil slobodno me netko od znalaca nadopuni.
:) <br><hr><font size="+1" color="red">××××ING FAST GTT</font>

Mehanicar
09-03-2004, 18:46
pop-off iliti blow-off ventil moze ispustati zrak u atmosferu (cuje se fini psssssss )ili ga vracati nazad na lopatice turbine ( recirkulacijski ), ali bit njega je sto ti je GTT fino objasnio, da ne koci lopatice kompresora kad pustis gas jer se plinovi onda vracaju nazad a imaju ti ga znaci samo benzinski turbo motori jer diesli nemaju zaklopke !

ZEGA
10-03-2004, 03:29
Ovo je guba site za vlasnike starijih diesela sa bosch pumpom, kako nabrijati auto u vlastitoj radinosti...
:URL=http://homepage.ntlworld.com/ken.waters1/306_tuning.htm:Pug306 brija:/URL:

zuki
10-03-2004, 19:08
Hvala dečki,jasno mi je za pop off ventil,ali za overboost mi nije jasno zbog toga što sam vidio reklamu za novi jaguar x type td sa overboostom,čak ga je i volvo 850 T5R imao,navodno da mu daje nekih 25 ks,ali samo na neko kratko vrijeme,dakle zanima me kako radi i koliko dugo se može koristiti,hvala unaprijed.