PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolja sportska auta



Stranica : [1] 2 3

Han
07-03-2004, 13:07
Posto na ovom forumu ima puno ljubitelja sportskih automobila, otvaram ovu temu o sportskim autima.
Koja vam je sportska marka najbolja?
Koja su vam sportska auta najbolja?
Sta mislite u Nurburgringu, da li vremena na stazi govore puno o kvalitetama nekog sportskog automobila?
Koji sportski auto vam je najdrazi, najljepsi?
Znaci sve sta imate da kazete u vezi sportskih markih i automobila, mozete ovdje, nadam se da ce ova tema bit interesantna i da ce biti dobre rasprave. :)

lion
07-03-2004, 13:20
evo ovako, meni je najbolja sportska marka Ferrari.
Sto se tice Nurburgringa, ipak ta vremena na stazi govore puno o kapacitetima sportasa, Porsche dere Ferrarija, dere ga i Lambo, BMW M3 CSL, ali opet je Ferrari posebna sorta.
Ali moram priznat da Porsche radi realno gledajuci bolja i kvalitetnija auta. Jos jedna sportska marka koja mi se svidja je Lotus, svidja mi se sto su tako lagana auta, vrlo oktretna, pravi sportasi za bacanje kroz zavoje :))
Alfa Romeo jest sportska marka, ali ne pokazuje to bas puno, nisu Alfe ni posebno brze, a nisu bas ni sportske.

Aero
07-03-2004, 13:26
Alpina B10 V8 S Switchtronic :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

Obrazloženje: Ujedinjava stvarno vrhunski motor, odlična vozna svojstva, luksuz i ljepotu. Uz to rabljeni se mogu naći stvarno povoljno.

Cezy
07-03-2004, 13:30
Ferrari
Porsche 911 2,7 rsr (1972)

Nürburgring je najveci sex.Meni je to ko Muslimanima Mekka. :)

Vremena govore dosta toga o handlingu,gripu,performansama. :)

Aero
07-03-2004, 13:31
:)) :)) :))

NSX
07-03-2004, 14:29
- BMW M3 CSL ( prava kombinacija vrhunskog sportasa i istovremeno dobar za svakodnevnu upotrebu ) :smile07:
- Mazda RX-8 ( poseban koncept, best buy sportas ispod 50.000 eura )
- Porsche 911 GT3 ( super auto, pravi Nurburgking :)) :)) :)) )
- BMW M5 ( kralj sportskih limuzina )
- Honda NSX ( japanski Ferrari :)) , mozda i bolji :)) )
- Honda S2000 ( pravi sportski Roadster sa vrhunskim motorom :smile07: )
- Alfa GT ( Ljepota od auta, mozda najbolji prednjopogonas na trzistu )
- Maserati Quattroporte ( najljepsa limuzina u klasi, prava velika sportska, luksuzna limuzina :smile07: )

Itd...........................

jos bi mogao navesti puno, puno dobrih sportskih auta
:)) :)) :)) :)) :)) , kako mogu zaboravit :
- Alfa Romeo 8C Competizione ( ma kakav Ferrari :)) :)) :)) ) :smile20:

Aries
07-03-2004, 15:17
pa zna se, Porsche :)) , a Ferkac je za luzere :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06:

Cezy
07-03-2004, 15:20
Vidli smo jutros!! :)

Alexio
07-03-2004, 15:25
Aries, cobane moj, bas si zbunjen

Volim ja sve sportske marke, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Lotus, Aston Martin, TVR, itd.
Ali najdrazi sportas mi je momentalno Lamborghini Gallardo :smile20:

Girrari
07-03-2004, 15:43
Najdraža sportska marka su mi Ferrari i Alfa.
Ferrari zato kaj je... ma to se ne da opisat.
Alfa zato kaj u svakom njenom autu, pa i onom osnovnom modelu ima sportskog duha. A i lepe su za popizdit.

Najdraži sportski auti: F-40 (al mi nikad nije bil lepi), Alfa 1600 GTA i Alfa SZ.

Najlepši sportski auti: Alfa 1600 GTA junior, F-50, Modena i Testarossa.

Staze me ne zanimaju. <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

ŠULE
07-03-2004, 16:48
Posjedujem pravi sportski automobil. :))

NSX
07-03-2004, 16:58
Sule, jel mislis na Clio 2.0 :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :))

ŠULE
07-03-2004, 17:03
Je, mislim na jedan pravi mali žestoki sportski automobil. :))

OS FIAT>>>
07-03-2004, 17:13
Opet Karies i Porsche.Stvarno je uporan sa tim nabrijanim bubama. :)) :smile16: :smile06:



Nije Porsche los, ali mu fali ono nesto, a to je kad ga pogledam na slici, vidim uzivo, a ostanem potpuno ravnodusan i hladan ko da sam vidio Bubu.××××ga, nemogu si pomoci.
Ferraria kada vidim, poveca mi se broj otkucaja srca, ruke se znoje...nisam slicne simptome primjetio kod nijednog auta drugog kojeg sam vidio. :) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

S V T
07-03-2004, 17:23
OS Fiat a što bi ti tek bilo kad bi vidio pravi sportski auto!

Infarkt?!? :smile12: <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

OS FIAT>>>
07-03-2004, 17:30
Pa skoro, nadam se da ga necu nikada ni vidjeti.Sva sreca da postoje Ferkaci i nabrijane Bube i dok je njih nemam brige.

NSX
07-03-2004, 17:35
SVT, jel to mislis na Lamba? :))

Neki dan sam vidio Ferrari 575M Maranello, crni, osjecaj koji sam imao kad sam vidio tog Ferrarija, i cuo zvuk V12 masine, taj osjecaj je neopisiv :smile20:
Ferrari je ipak Rolex medju automobilima :smile07:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 17:38
"Neki dan sam vidio Ferrari 575M Maranello, crni, osjecaj koji sam imao kad sam vidio tog Ferrarija, i cuo zvuk V12 masine, taj osjecaj je neopisiv"



O tome ja pricam. :) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX
07-03-2004, 17:42
jest OS Fiat, Ferrari je ipak posebna marka, ja volim recimo i Ferrari a i Porsche, ali svaki na svoj nacin, ali ono sto Ferrari ima, to nema niko :smile07: :smile20: .

meni su najbolje sportske marke : Ferrari, Porsche, Alfa Romeo, Honda :smile07:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 17:47
Sa tvojim se popisom slazem, ali bi umjesto Porschea stavio BMW. :) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX
07-03-2004, 17:49
OS Fiat, naravno i BMW, zaboravio sam ga dodat :)) :)) :))

OS FIAT>>>
07-03-2004, 17:51
Dodao bi ja tom popisu i Maseratia. :smile07: <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX
07-03-2004, 17:57
Maserati je vise kao Jaguar, prestizna luksuzna marka, ali da je bas pravo sportska marka ;) :)) :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 17:58
Porsche, Ferrari, BMW i Honda !

NSX
07-03-2004, 17:59
vidim da niko ne govori o Lambu, jel to sto je sada vise svabo nego talijan??? :)) :)) :))

NSX
07-03-2004, 18:00
Mehanicar, slazem se, nisi spomenuo Alfu :smile09: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) , jel ti nije sportska ili...... :smile07: :))

Cezy
07-03-2004, 18:04
Ima ljeka za talijane.Treba ih samo posjest na 5 min,pored Frank Stiplera u 996 gt3 i gotovi su. :)

Najlijepsi sportski auto svih vremena je JAGUAR E-TYPE iz prve serije.Nikad nece niti jedan auto bolje izgledati.
A tu je jos i 5,3 V12. :)

Mehanicar
07-03-2004, 18:07
ne odusevljava me Alfa trenutno ama bas nicim, osim potrosnjom - tu je nenad××××va ( i ne mojte mi sada pistai kako potrosnja nije bitna u sportu kad konkurencija trosi manje a ide bolje , o tome ja pricam )!
a sta ce biti u buducnosti to bumo vidjeli ! :)

Cezy
07-03-2004, 18:07
Meni bmw honda i alfa NISU sportske marke.Pa to su brzi auti za,ajmo reci normalne smrtnike.

Lista je ovakva

Ferrari
Porsche
Maserati
Lotus
Tvr
Jaguar
Pagani
Mclaren
Lambo
Bugatti
Monterverdi
Bizzarini
Jensen
Aston Marin
etc.

pack0575_
07-03-2004, 18:10
Jaguar kao tvrtka opcenito, svi njihovi modeli su zakon.

Od sportaka Aston Martin.

Od ultra sportaka; Pagani Zonda, Isdera Commendatore i Jaruar XJ220.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:10
Cezy,rezultati na stazi cestovnih modela Ferraria su mi nebitni.Ferrari tamo gdje treba biti brz je i prebrz za konkurenciju.Bili smo svi svjedoci tome jutros.Sta tebi ili bilo kome ovdje znaci to sto je GT3 nesto brzi na pisti od nekog Ferraria kada i da dodjes u priliku da ga kupis nebi imao gdje isprobati njegov potencijal.Meni je vazan potencijal u pojavi i znam da nije isto se provozati kroz grad u Ferrariu ili u Porscheu.Ima u Osijeku par Porschea za kojima se cak niti ne okrenem.

Cezy
07-03-2004, 18:17
OOOOOO,varas se i te kako se varas.Ako ja dajem 280 000 ojra za auto onda mi ××××no vazno da je najbrzi.Potenzial do maximuma nitko ni ne koristi,ali brzi auto na stazi,je brzi i u MALO brzoj voznji.Ako ne brzi onda za LOSE vozace laksi za vozit.
U Osjeku sigurno nemate Gemballu Evo ili GT3-cu.Meni su svi porschei osim spidera,356,i 911 bljuzga.Ali ovi su tako dobri,tako legendarni,tako krasni,brzi,izdrzljivi da je to za popizdit. :)

INTERCEPTOR
07-03-2004, 18:20
1.Ferrari
2.Lotus
3.Lamborghini
4.De Tomaso
5.Porsche
6.Maserati
7.Aston Martin

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:26
Tebi je mozda vazno, ali mislim da ti nisi vozac poput Montoye ili Alonsa koji bi bio u stanju voziti nekog Ferraria ili Porschea do krajnjih granica bez da se ubijes negdje.Kada bi vec kupovao takav auto morao bi biti jako lijep , a Porsche mi to nije.Opcenito nisam ljubitelj auta sa motorom i pogonom odozada poput Fice,Peglice i Porschea 911 :)) .
Auto poput Ferrari Maranella Porsche nema i nije mi interesantan.Inace to mi je jedini Ferrari koji bi volio imati. :smile20: <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Black Knight_
07-03-2004, 18:26
Nissan Skyline GTR v-spec R34.

Nissan Skyline GTR R33 - nurburgring lap record holder for production cars.

Mazda RX7

Porsche GT2

Toyota Supra TT

BMW M3 CSL


Gle cuda - nijedan od navedenih auti nije ni ferrari ni lambourghini.

NSX
07-03-2004, 18:28
Lotus je dobra sportska marka :smile07: , bas me interesuje kakav ce biti novi Esprit koji treba doci 2006, bit ce to dobar Ferrari i Porsche killer :))

Meni Jaguar nije nikako sportski, po cemu je sportski???? po povijesti?? ;)
Aston martin jest sportska marka, ali mi je vise luksuzna prestizna marka, kao recimo Maserati, nego cisto sportska.

Prave sportske marke su naravno Ferrari, Porsche, Lotus, a od normalnijih marki BMW, Alfa Romeo, Honda.


:smile07:

INTERCEPTOR
07-03-2004, 18:29
Cezy, pa ja se kladim da bi šule sa cliom sport skinuo 70% vozača ferrarija i porschea. Pa šta ti misliš da su svi oni race driveri. U konačnici ni svi race driveri nisu isti. Tako da par desetinki na stazi ne znači niš jer se to debelo izgubi u znanju i vještini vozača. A zanje i vještine 2 vozača mogu varirati jako puno dok je razlika između vremena ferrarija i porschea na stazi jako mala.

Pa ne govorimo tu sad o razlici kakva postoji između lade i Una. To su jako male razlike koje se istope u času. 99% vozača ferkača i porschea jednostavno nema muda i nezna stisnuti taj auto do granice jer su brzine sulude, a kontrola jako teška. I da dođe do granice ne zna balansirati tako da izvuče maximum, a da ujedno ne izleti. A kamoi da sad razmišlja o idealnoj putanji koja može ovisiti o 2 cm. Ta vrem,ena na stazi mogu bitri bitna samo race driverima, a tebi mogu biti bitna samo da pokažeš nekome kako je tvoj auto brži na stazi, al to se ne može iskoristiti tek tako u stvarnosti sa običnim vozačem za volanom. Ma može biti i ne znam kako dobar, al nije trka koji zna kako se ulazi u zavoj, koliko što, kada... Možda i zna, al ne tako proračunato, a jedino tako se ostvaruju ona vremena sa staze. Pa vidiš da i sami vozači rade različita vremena u različito vrijeme s istim autom. Nije to tako prosto.

Black Knight_
07-03-2004, 18:31
Cesto vidim onu crvenu modenu po gradu i auto mi je prestao biti insteresantan nakon 2 sekundne gledanja. bas je bezveze... uopce nije impozantan, izgleda ko velika igracka.. ko da su povecali 1:42 model auta...bezveze...

al za GT2 se svaki put okrenem.

Aero
07-03-2004, 18:32
Ajde, sad baš CS-om da bi skinuo Ferrarija i Porša nije istina. Moraš biti totalni debil da ti se takvo kaj dogodi.

INTERCEPTOR
07-03-2004, 18:33
Čak i da uspiješ driftati sigurno s takvim autom i ponosiš se što brže prolaziš zavoj može se dodgoditi da previše drifta kolje vrijeme, a sad ti budi stručnjak pa odredi koliko ti drifta treba i pokušavaj to izvesti mali milion puta, pa da onda procijeniš. Nije to samo sjedi i stisni gas do poda.

Dovoljno je da isti vozač bude malo bolje raspoložen da sa "lošijim" autom koji zaostaje za boljim par desetinki napravi bolje vrijeme.

Cezy
07-03-2004, 18:34
Je os punto maranello je zakon.Ja obozavam te velike gt aute sa v12 napred i rwd-om.

Ubit se sa autom necu,niti da imam Deltu s4.Al ak se nikad ne spucas nisi dobar,citaj brz. Ferraria nikad neces drapat po nekim normalnim dionicama.Ali postoje Ferrari Days na naj stazi!! :)) :smile20: .Prekrasne brdske ceste u Juznom Tirolu,di se moze udrit i gustat. :)

Chrni!!!
Nissan Skyline GTR R33 - nurburgring lap record holder for production cars

To nije istina!!! Ako i je nisu nikad objavili,dakle nije.

Record holder je Wolfgang Kaufmann Gemballa evo 750. :)

NSX
07-03-2004, 18:35
Ta vremena na stazi nisu toliko vazna, ako neko ima recimo Ferrarija, mislis da je njega briga sto je recimo Porsche 911 GT3 brzi na Nurburgringu za 10 sec? :smile17: . pa ljudi, svako od nas kad bi vozio nekog Ferrarija, Porschea, lamba, Lotus itd. nema gdje puno divljat sa tim autom, niti ce moci taj auto voziti skroz do granice. Ta vremena na nurburgringu govore nesto, ali to nije vazno nekome ko kupuje takva skupa i brza auta, ta se auta kupuju sa srcem, znaci, kupis onaj auto koji volis. :smile07:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:35
Ma to i ja mislim, ali on je bas zapeo s tim vremenima.Meni ta mjerenja nisu nikakva referenca.Kada sam kupovao auto, u opciji mi je bio Clio 1.4 RT i Punto 1.2 SX.Clio je brzi,jaci,startniji i vjerojatno bi bio brzi i na nekoj stazi, ali ××××ga nije mi bas bio privlacan pa sam na kraju kupio Punta.Znam da ce sada netko reci da to nisu trkaci auti i da im nije namjena pista, ali ja i da kupujem neki sportski auto nebi gledao iskljucivo na performanse.

-164-
07-03-2004, 18:36
svaka čast svim autima al FERRARI nema konkurencije.Takav spoj dizajna, snage, voznih osobina, zvuka, karizme nema nitko ni približno.

ja se npr za običnim porscheima ni neokrenem (npr. pred milleniumom u opatiji su bili parkirani novi boxster S i 10 god. star ferrari 348 spider - i oko ferrarija 10-ak ljudi gleda a u porsche nitko!!!)Od porschea jedino kaj valja je GT3 GT2 i Turbo a ostalo je bezveze. A i M3 uspoređivat sa ferrarijem je svetogrđe - pa m3 je konfekcija sa jačom mašinom i 4 auspuha - a zvuk nije alfinom V6 ni do koljena a kamoli ferrariju!

Viva Ferrari!!

Mehanicar
07-03-2004, 18:39
Incp. ja mislim da je ovo s CS isto tako jedna ogromna nebuloza !
pa svi koji i kupe te aute vole stisniti auto vise od svega, a da ima boljih vozaca to svakako, ali i u nasem primjeru i Narcisa i Horvata i Franju i Aldu i ostalu Ferrari ekipu ne da neces moci stici ni s autom od 300ks nego nema sanse !

Cezy
07-03-2004, 18:40
Cep pa Vectra a isto nije puno sporija od Alfe 75,ak cemo tako gledat.Bolje kupit onda Vectru,BOLJI je auto jel nitko ne zna vozit.To je tvoja logika.Nemas pojma kolko ljudi vani koji imaju lovu,vole i amatreski se bave motorsportom,a oni jako dobro drapaju.
Evo primjer::URL=http://www.motorteam.de/videos/lap1.wmv:How to drive Porsche.:/URL:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:42
Mozda M3 je konfekcija iako ga ja ne dozivljavam tako, ali meni se taj auto svidja i vise me fascinira od bilo kojeg Porschea.Neznam koji M3 mi je ljepsi, E36 ili E46.Oba su toliko lijepa i atraktivna i bit ce i za 20 godina jer imaju odlican bezvremenski dizajn.Porschea 911 je pregazilo vrijeme jos kada je Bubu zamjenio Golf 1. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Mehanicar
07-03-2004, 18:44
164 - pa m3 je konfekcija sa jačom mašinom i 4 auspuha - al ga lupis i ostanes ziv !
a zvuk me uopce ne zanima !
CSL je nocna mora Modeni !

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:47
CSL nije nikakva nocna mora Modeni jer se auti ne voze sami.Kladim se da bi Schumacher u Modeni dobio Montoyu u CSL na bilo kojoj stazi.Uostalom to je tek pocetni model Ferrariu dok je BMW-u prakticki najveci domet.

Cezy
07-03-2004, 18:48
Pa dobro Os Puto ja te kuzim.Mojoj Mami npr, isto nije vazno kako auto ide.Ali meni bome je,ja nemam krv,kroz moje zile tece najfiniji 100 octana benzin. :)

Ak vam ta vremena nisu tako vazna,onda nemojte pricati da ima najbolje vozne osobine.A alfin 6-tak,molit cu lijepo NEma bolji sound od m3.
Mrsko mi je sad ovdje pljuvat po ferrariu.Ali po voznim osobinama,a ja jos uvijek vise uzivam u voznji nego u dizajnu.E tu ima agilnijih i boljih pila.

NSX
07-03-2004, 18:49
OS Fiat, vidim da si lud za Porscheom :))

Strucnjaci :)) , sta mislite o Lotusu?

Meni je recimo M3 drazi od svakog porschea, pogotovo M3 CSL :smile20: , ali i porsche mi je drag.
Ali opet Ferrari je Ferrari, i sta jest jest, to je posebna sorta.
Neznam koliko je Ferrari 360 Challenge Stradale brz na nurburgringu, ali mislim da bi mogao bit brzi od Porschea GT3 :smile07:

Cezy
07-03-2004, 18:50
Ja se isto kladim da bi ja u CSL-u,sasijo tebe u modeni.I to elegantno smireno,sa pulsom na 70 otkucaja. :smile16: :smile16:

Mehanicar
07-03-2004, 18:52
pa to i je zalosno, sto modena sa 65ks vise muku muci s dinamikom voznje naspram CSL i zasto vam je to tesko priznati ne ide mi u glavu !
uostalom moje misljenje je tako a vi si mislite sta god hocete !
a za ovaj test schumahera i montoye bi i ja volio vidjeti rezultate ! :)

Cezy
07-03-2004, 18:52
Stradale je sporiji i od gt3 i od csl-a.
Ali zato ima onaj mother ××××ing sound!! Strava!! :smile20: :smile20:

Aero
07-03-2004, 18:52
Svakako. :)

NSX
07-03-2004, 18:52
ja bi volio da imam BMW M3 CSL, :smile20: , vrhunski sportas, a istovremeno i praktican, najbolja kombinacija. :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 18:53
NSX sporija i od CSL i GT3, ne samo na stazi nego i u slalomu 18, 36m, testu izbjegavanja , bocnom ubrzanju, kocenju ... :) :) :)

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:53
E moj Cezy, kamo srece da uopce dodjemo u priliku voziti takve pile.Kada bi mi se vec i ukazala prilika zadovoljio bi se i jednom turistickom voznjom po recimo SPA u Belgiji.

Aero
07-03-2004, 18:55
Ako ćemo baš tako moj glas za Koengissega CC, pa si vi mislite! :))

-164-
07-03-2004, 18:55
ma radije bi imao bilo koji ferrari nego csl boli me noga kaj je csl brži na nurburgringu pa tamo ionak nikad neću ić vozit a običan m3 izgleda gotovo isto kao 330Ci Clubsport kojem još staviš 4 auspuha i škrge sa strane itd. bmw m3 je rađen na bazi normalnog auta a svaki ferrari je poseban al glupo mi je trošit riječi na nešto što nema smisla svako ima svoj ukus
Challenge Stradale je nocna mora za sve....a enzo je kralj!!

NSX
07-03-2004, 18:56
Cezy, gdje si vidio vrijeme od Challenge Stradale?? na track-challenge ima samo 360 Modena, a modena ima 8.09 min, stradale bi trebao bit minimalno 20 sec brzi od Modene ;)


Sta mislite o Hondi NSX, isto 8.09 min, a samo 280 KS, to je pravi sportas
:smile20:

Cezy
07-03-2004, 18:57
Da mi netko da CSL-a.Otisao bih u Monaco,i onda do Col de Turini-a i nazad. E onda u Avion i brzo na nürburgring,sprzit 5 pari guma,i izgubit kroz znoj jedno 3kg. :))

OS FIAT>>>
07-03-2004, 18:58
Ferrari je kao sto vec puno puta rekoh brz tamo gdje treba biti, a sada tu naklapat jel CSL brzi od Modene nema smisla.Svi ti testovi koje rade svabe kao i oni ADAC-ovi mi nista ne znace.

Aero
07-03-2004, 18:58
CSL je bolji od Modene i točka. Dokaz je i nirburgring :smile17:

Mehanicar
07-03-2004, 18:58
pa nisam ni ja rekao da bi BMW radije od Modene, bio bi lud kad bi to htjeo, ali zasto ne prihvacate realnost !
to uopce nema veze s osobnim afinitetima i izbrom auta, ali ova dva su brza od Modene gdje god se trkali ! :)
naravno da je i moj osobni izbor Modena i tu nema kompromisa !!!

Cezy
07-03-2004, 18:58
Challange Stradale,je bio u izdanju SPORT AUTA 1/04. Nesto je knap sporiji,ali je dobio jako dobre ocjene.

Cezy
07-03-2004, 19:00
AJDE VI ONDA NADITE TEST KOJI NIJE SVABSKI,A DA JE FERRARI BRZI,DIREKTNIJI,I DINAMICNIJI AUTO ZA VOZIT.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:01
Meni Modena osobno dizajnerski nije nesto.Puno mi je ljepsi F-355, njen predhodnik.

Mehanicar
07-03-2004, 19:02
NSX - Stradalle 7.56, CSL 7.50 , GT3RS 7.48 , :)
a honda NSX je JEDINI auto koji je napravljen i za stazu i za ulicu i mozes ga derati gdje god hoces koliko god zelis i nista, apsolutno nista autu !
nalazio sam polovne primjerke u njemackoj sa 700 000km a auto nikad diran - ××××ni SHOW !!!! :smile20: :smile20: :smile20:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:03
Pametan svijet se ne zamara s time, svabe valjda to jedini rade da bi se uvjeravali kako i nisu toliko zaostali za Ferrariem. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Black Knight_
07-03-2004, 19:03
Na top gearu isto ne vole ferrarije.

Bio je jedan test sa BMW Z3 i modena cini mi se. Testirali su upravljivost i slicno pa su Z3 proglasili boljim.


Nebitno, skyline je najbolji.

-164-
07-03-2004, 19:04
cezy bio je nedavno pred baobabom parkiran m3 i modena od čolka kad je čolak kresnuo mašinu nama su se u autu 10 metara dalje tresla stakla i taj zvuk nema konkurencije..al bit je tome kad je tip upalio m3 moji frendovi(inače bmwisti) su se zgrozili nad zvukom - frend na 320i ima isti zvuk u leru a tip nas je valjda čuo da kritiziramo zvuk pa ga je onako hladnog stisnuo do negdje 4k okretaja al ništa posebno - neznam možda na 7000 ima bolji zvuk al meni alfa sa serijskim auspuhom iznad 4000 ima zvuk sigurno ljepši od svakog bmwovog rednog šestaka. a treba uzet u obzir da m3 ima 343ks a alfini šestaci maximalno 250! a alfa GTA nema konkurencije u zvuku motora(osim ferrarija naravno)!
ustvari uopće me nezanima za mene je Ferrari nešto posebno u svakom detalju i dovoljno je da ga vidiš i čuješ a m3 je super auto al osim performansi nije nešto da ostaneš bez daha

Cezy
07-03-2004, 19:05
Rade i englezi.Npr. CAR je prvo mijesto dao 911 TURBU.Sigurno slucajno.Rekli su Sharon Stone u casinu,thats this car!!!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:06
Britanci nisu nikada bili skloni talijanima i jako vole pametovati o drugima i njihovim autoindustrijama, a sami su u totalnom kurcu.

Cezy
07-03-2004, 19:07
164 E46 m3 ima bolestan zvuk. Bolji od alfinog,barem u mojim usima.Iskreno receno Giulia sa otvorenim spuhom mi je tu negdje!! :smile20: :smile20:

Cezy
07-03-2004, 19:08
Dakle talijani su najbolji,a dokaza nigdje,ili kako??? :smile10:

NSX
07-03-2004, 19:08
Black, mislis na Z8 :))

"Mehanicar :

""""NSX - Stradalle 7.56, CSL 7.50 , GT3RS 7.48 ,
a honda NSX je JEDINI auto koji je napravljen i za stazu i za ulicu i mozes ga derati gdje god hoces koliko god zelis i nista, apsolutno nista autu !
nalazio sam polovne primjerke u njemackoj sa 700 000km a auto nikad diran - ××××ni SHOW !!!! """"

Honda NSX je zakon od auta, stvarno mi jedan od najdrazijih i najboljih auta
:smile20: :smile07:
Meni je licno M3 CSL ljepsi od Modene, i prije bi uzeo M3 CSL nego Modenu :) , meni je recimo ljepsi bio 355 od 360.

ŠULE
07-03-2004, 19:09
Od vozača vidim da se spominju neki Šumi, Šule pa Montoya.. :smile06:

Mehanicar
07-03-2004, 19:10
320 ima dublji i ljepsi zvuk i od M3 i od 325 i od 330 po meni , ali mi jeto totalno nebitno !
M je vrhunski i ide ko corav kako god ga stisnes, pa nije bezveze proglasen najboljim motorom zadnjih 3-4 godine u apsolutnoj klasi od strane inzenjera koji se malo vise kuze od nas ovdje :) , ali mora da su opet bili njemci pa to nije relevantno ! :smile06: :smile06: :smile06:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:10
Jutros se zbila neka utrkica negdje u Australiji, ali mislim da taj dokaz nije bas najbolji s obzirom da se radi o nekakvom bezveznom autosportu za koji nitko u svijetu ne mari.Mislim da taj dokaz nije dovoljan Cezy. ;) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
07-03-2004, 19:11
Šule :smile06: :smile06: :smile06:

NSX
07-03-2004, 19:11
Mehanicar, sta mislis o Lotusu? :)

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:13
Mehanicar, nije li ti to TT na avataru?
To mi je inace auto potpune katastrofe (BEAN). :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Cezy
07-03-2004, 19:16
To nisu cestovni auti.A f2004 nema puno veze sa italiom.Konstruirao ga je juzno afrikanac,tehnicki direktor je englez,gume japanske,a vozi njemac.

Jedino kaj je talijansko je motor.Ali taj motor.Nije niti po snazi,niti po kilazi,niti po izdrzljivosti najbolji,prema tome...

Aero
07-03-2004, 19:16
OS FIAT, to je carrera gt

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:19
××××ga Cezy.Hocemo li onda reci da je P 206 turski zajedno sa Mercom SLK jer ga je Gunak dizajnirao?BMW ovi zadnji su onda americki, moj Punto je njemacki jer ga je svabo dizajnirao.Neide to tako bas u ovom globaliziranom svijetu.

INTERCEPTOR
07-03-2004, 19:19
Cezy između vectre i alfe je poveća razlika veća nego što ej između ferrarija i porschea. Ti mi sad govoriš o dvije krajnosti, a ferrari i porsche nasuprot jedan drugom nisu krajnosti već su u istom košu .

Uglavnom ja d aimam lovu ne bi kupio ni ferrari ni porsche već L O T U S.

-164-
07-03-2004, 19:19
F2002 je najuspješniji bolid u povijesti formule 1 po svim stavkama a to kaj je bmw jači za 20ks navodno nije ni bitno kad se puno više kvari i ne osvaja titule....viva ferrari!!!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:20
Ajde dobro onda, vec sam se zabrinuo da je stavio to govno od auta. ;) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Cezy
07-03-2004, 19:21
http://www.porschecars.wz.cz/Porsche/911_Carrera_RS.jpgOvo je naj pila i nakon gtv bertone i Gralke moj najdrazi auto.911 s serija 2.7 rs

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:23
Smjesna kolica. :))
Jos da pajo patak sjedi za volanom bio bi bas sladak. :) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Mehanicar
07-03-2004, 19:24
pa pravi jako dobre aute , mislim puno su mi bolji u ovjesu i nadgradnji auta nego motorima !
ali su super u svakom slucaju !

00_italian_machines
07-03-2004, 19:25
CEZY,jesi li ti oupce gledao danas utrku,pa i prosle sezone i ove Ferrarijev je bolid najbrzi i najjaci,a i najizdrzljiviji.
Danas je Raikkonen sredio jedan motor na Mercedesu,pa sta je to izdrzljivost vasih svaba,ja se vise i ne sjecam kad je netko sredio Ferrarija.

A i nerazumijem kako vi uopce mozete kvazisportsku marku BMW uspoređivati s Ferrarijem :smile17: :smile17:
A tek da je bolji zvuk BMW-ovog sestaka nego Alfinog.

Vi konstantno pljujete po talijanskim autima govorecu kako Alfa nije sportska marka,a bila je to prije nego se neki BMW uspio snaci u sportu.

Alfa je 500000 puta bolji i sportskiji auto od BMW-a i tu nema ni usporedbe,kao i između Porschea i Ferrarija.Cak i da je Porsche brzi,Ferrari nema zasto raditi brzi auto jer ce svaki Ferrari u klasi s Porscheom 1:1 biti bolji,zbog handlinga i milijun ostalih stvari.

NSX
07-03-2004, 19:25
INTERCEPTOR :

""""Uglavnom ja d aimam lovu ne bi kupio ni ferrari ni porsche već L O T U S.""""

Slazem se , Lotus radi prave sportase, Exige sa svojih 700kg, to je pravo sportsko auto, lagan, agilan, brz, startan, pravo auta za zavoje :smile07 :smile07: :)) :)) :))

Cezy
07-03-2004, 19:25
Ovo nema smisla.Ja ovom raspravom,samo zelim reci da je PORSCHE brzi,kvalitetniji,i bolji auto za svaki dan od ferraria. I to je fakt!!!
I sami vidite da ××××te a nemate kontra argumente.Ferrari zato ima ono,sto niti jedan konstruktor nemoze jednom autu podarit.

Cep,koji te to LOTUS rajca??
Ja bih GT44!! :smile20:
nARAVNO POSLIJE OVOG GORE na slici!!

Aero
07-03-2004, 19:27
italian machines, danas je na Sauberu JEDAN POSVE NOVI FERRARIJEV MOTOR KREPAO!

Mehanicar
07-03-2004, 19:27
Os Fiat kakv TT ! GT , je da je razlika u 1 slovu u nazivu , ali je razlika OGROMNA !!!! :) :)

Diz
07-03-2004, 19:28
Koliko ja znam talijani su uvijek bili kraljevi sporta!!!Iako sam švabofil priznajem - Ferrari je zakon!!!!!

Aero
07-03-2004, 19:28
I ne seri da je alfa bolja od BMW-a! :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Cezy
07-03-2004, 19:28
ITalien!!
ja se vise i ne sjecam kad je netko sredio Ferrarija

Filipe Massa par krugova kasnije!!! ;)

A kaj hoces reci sa tim da je ferrari dominantan.Bili su suhi 20 godina,sta onda nisu tih 20 godina radili dobre aute,ili kako???

I uz sav respekt,nemoj me samo ti ucit o f1!! :)

00_italian_machines
07-03-2004, 19:32
Pa s Ferrarijevim motorom treba znati postupati,kao i s ostalim motorima,trebao si bolje gledati pa bi vidio da je Sauber pokusao samo s motorom dobiti neko mjesto u utrci,sto znacu da ga je preforsirao,a Raikkonenov bolid nije u trenutku kvara radio ni na 15000 okretaja,a Sauberov je u trenutku kvara radio skoro na 19000,a osim toga recimo u cijeloj prosloj sezoni,koliko je Ferrarijevih motora riknulo? :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 19:32
ma kakva alfa s BMW-om , pogledaj im cjenu :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Diz
07-03-2004, 19:32
Aero i ja sam za BMW ali Alfa je od korijena sportska marka i ja tu ništa ne mogu!!!!

Mehanicar
07-03-2004, 19:33
Alfa ti da auto za djabe kad ce to nadoknaditi na servisima :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Aero
07-03-2004, 19:35
Ma slabo je to korijenje. Ja isto volim Alfu, ali trenutno alfa ima jako slabe šanse protiv BMW-a. Daj pogledaj, dostižu razinu tek jednoga 330Ci, a di je 540i, 545i, BMW M5, 850CSI,M3 CSL,M3, 645Ci, X5 4.6 is...<br><hr><font color="blue">BMW POWER

Svako ima svoju, a moja je: jedi burek dok je topao.</font>

00_italian_machines
07-03-2004, 19:35
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
I ti si mi neki mehanicar,pa vrednujes aute po cijeni,BMW je skuplji samo zato sto je BMW,drugih razloga ni nema,meni je smijesno sto ti uopce mozes reci da je BMW bolji od Alfe :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
BMW je neuspjela kopija Alfe,tj htjeli su napraviti njemacku Alfu,a kako su oni nijemci to im nije uspjelo,a da je kopija vidi se po prednjoj maski,na kojoj su one dvije maske,a Alfa je prva imala trokut. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

NSX
07-03-2004, 19:35
&Iuml;talian :

""Alfa je 500000 puta bolji i sportskiji auto od BMW-a i tu nema ni usporedbe"""

Ova tvoja izjava je jedna od najsmijesnijih ikad na ovom forumu :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) , stvarno imas osjecaj za humor u p.m :)) :)) :)) :)) :))

00_italian_machines
07-03-2004, 19:36
maske=kocke

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:36
Je,kako da ne.Tko nije imao BMW nezna sta znaci skupo se voziti.

00_italian_machines
07-03-2004, 19:37
NSX,ajde mi molim te nabroji razloge zasto je BMW sportski auto??????????

Aero
07-03-2004, 19:37
Italien, ti si glupi, idiotski kreten. Mene se stvarno teško provocira, ali ti si me uspio. :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Ajde, da te čujem, koja alfa je bolja, i argumentiraj!!!!!!!!!

Diz
07-03-2004, 19:37
Meni to nema nikakvog smisla!Alfa ima trokute a BMW kvadratiće pa kave to ima veze!

INTERCEPTOR
07-03-2004, 19:37
Cezy mene rajca lotus koji nikada nije dospio u proizvodnju zbog mudrovanja debila na vrhu da je to preskupo. Mislim da se radi fordu, jel on vlasnik?

Radi se o Lotusu 250M powered by Alfa Romeo. 3.0 V6 24V sa 250 ks.

Al ipak postoje konverzije toga i ljudi to rade na eliseu. Jer tek sad je elise dobio pošten motor od toyote.

Inače bilo koji lotus mi je

:smile20:

Cezy
07-03-2004, 19:37
Italien,kakve to veze ima na koliko je okretaja riknuo???Stari blefiras,sam si se pokopao sa prvim postom.

Sta zanci sa motorom treba znati postupati.Pa to je f1,floor the pedal je jedino pravilo.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:37
Italian, o cemu ti to? :smile12: <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
07-03-2004, 19:38
Ne treba ti NSX, ja ću

M3 CSL, ispod 8 min na Nirburingu, koja alfa to može?
Pravi sportaši imaju stražnji pogon, a alfa?
Gdje je alfa sa motorima jačim od 250 KS?

00_italian_machines
07-03-2004, 19:39
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Al se razumijete i ne.

Ferrari je bolji od Porschea.
Alfa je bolja od BMW-a.

Aero
07-03-2004, 19:39
Diz, to su bubrezi.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:40
Cep nam je nepopravljiv.Bas mi je bio sumnjiv sa ovim o Lotusu i predpostavljao sa da ima u sebi nesto od Alfe, makar to bio i neki vijak, ali posto ima citav Alfin motor onda me Cepov izbor nimalo ne cudi. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
07-03-2004, 19:40
Jesi kreten, glupi nedokazani, ajde samo šutiš. Da te čujem par argumenata po čemu je alfa bolja od BMW-a?

Mehanicar
07-03-2004, 19:41
italien pa nisam ja automehanicar, a ovo o cjeni zahtjeva malo dublje promisljanje o svemu pa ako ne kuzis ne krivim te ! :) :) :) :) :)

NSX
07-03-2004, 19:41
&Iuml;talian :

""NSX,ajde mi molim te nabroji razloge zasto je BMW sportski auto??????????""

Zar stvarno neznas? :smile07: :)) :)) :))

00_italian_machines
07-03-2004, 19:41
Pa ti vrednujes sportski uto po konjima :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Tako razmisljaju djeca koja se igraju s Burago auticima.
Svatko moze napraviti auto sa 400 konja,ali ne zna svatko napraviti osjecaj u voznji,handling i ne da mi se vise nabrajati.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:41
Aero, cekaj dok dodje Alfa 8C.

Diz
07-03-2004, 19:42
Aero koga boli ××××× imali BMW kvadratiće ili trokutiće!!!U svakom slučaju meni je draži! :smile07:

00_italian_machines
07-03-2004, 19:43
Slusaj Aero nastavi biti nepristojan i drzak pa su ti onda ja pokazati kako prljav mogu biti.
Ako sa mnom zelis razgovarati normalno mozes,u protivnom mi se ne obracaj.
Ja te nicim nisam naveo da psujes,ali bi ti mene mogao. :smile09: :smile09: :smile09:

Aero
07-03-2004, 19:44
Jedina alfina pila je SZ, ostalo nema nikakve šanse protiv BMW-a. Ne vrednujem auto po konjima, nego po svemu. Meni je na prvom mjestu uvijek bilo odlično držanje uz primjerenu udobnost, a u tom je BMW svakako bolji, da ne spominjem luksuz, unutrašnjost. Nemoj da počnem stavljati slike!

Ako svatko može napraviti auto od 400 KS, zašto ga alfa nema(osim onog koncepta)?

Mehanicar
07-03-2004, 19:45
opet ovo ne vodi nikuda, svatko ima svoje misljenje i nek uziva u njemu !
ne usiljavajte ga drugima !!!! :) :)

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:46
Aero, sasvim sam siguran da hoce i da imaju potrebe bi napravili i motor od 400 KS.Pa nije to toliko nemoguce.Mislim da im je jednostavnije posuditi Ferrariev motor jer je sve to FIAT grupa.

Aero
07-03-2004, 19:46
OS Fiat, i BMW Motorsport priprema nešto takvo, u klasi SLR-a! :smile20: :smile20: :smile20:

italien, kažeš da me ničim nisi naveo da psujem?

"Alfa je 500000 puta bolji i sportskiji auto od BMW-a i tu nema ni usporedbe"

Aero
07-03-2004, 19:48
O tom potom kobi šta mogao napraviti, i bmw je imao koncepte sa preko 600 KS, to trenutno nije bitno.

Ja se osvrćem na treuntnu ponudu motora i auti.

Pack0575_
07-03-2004, 19:48
NSX, slazem se da Jaguar nije 100% sportska tvrtka jer ne proizvodi samo sportske bolide, ali po tome definitivno nije onda ni BMW sportska tvrtka. Zapravo je BMW puno manje sportskiji od Jaguara gledajuci i broj sportskih auta u povijesti, raznolikost i broj osvojenih titula tokom povijesti i prvenstveno, 20 godina duza tradicija disel otora u BMW-u sto nikako nije sportski.

Aero
07-03-2004, 19:49
I ti dizeli lome alfe.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:50
Italien neargumentirano pretjeruje.Alfu i BMW nije moguce potpuno usporedjivati jer Alfa nema dosta modela koje BMW ima, ali oni modeli Alfe koji se mogu usporedjivati sa BMW-om u istoj klasi su sasvim konkurentni.Meni se osobno svidjaju i jedan i drugi, ali Alfa mi je draza i radije bi ju imao nego BMW.

Aero
07-03-2004, 19:52
To je druga stvar, tu je alfa svakako kokurentna, međutim BMW je bolji.

00_italian_machines
07-03-2004, 19:53
Aero ja sam tebe tom recenicom naveo da psujes,pa sta si ti inace malo zabrijan.Lakse malo covjece pa samo pricamo.

OS FIAT ja ne pretjerujem neargumentirano,svakom tko imalo zna o autima,zna da je Alfa uvijek bolja od BMW-a u istoj klasi,pa gledas li ti ETCC,Alfa uvijek kad treba na stazi nadjaca BMW-a,hocete li i tu kao neki dan reci da je to sreca??????????

NSX
07-03-2004, 19:54
Pack, ok, ali ipak mislim da je BMW vise sportska marka nego jaguar.

Italian, stvarno pricas bezveze, TEBI je Alfa bolja, ali pusti ti to, gledaj realno stvari.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:56
Testovi u kojima se usporedjuju npr. Alfa 156 i BMW 3 u recimo najslabijim izvedbama isto mi bas nije realan.Alfa recimo ima 1.6 motor, a BMW 316 ima 1.9 motor i opet se jedva nosi sa Alfom.Nedo Bog da ga se usporedi sa Alfom 2.0 kojoj je zapreminom puno blizi.

00_italian_machines
07-03-2004, 19:57
Pa nije valjda doslo do toga da sada svabo koji je poznat po traktorima napravi bolji sportski auto od talijana koji su za brzinu i sport majstori kroz cijelu svoju povijest.
:smile12:

Diz
07-03-2004, 19:58
Ako je Jaguar sportska marka onda se i za Mercedes može isto tako reči!!!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 19:59
Mislim da malo pretjerujes italien.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:00
Evo kad neargumentirano pricam,moze jedna usporedba:

BMW 3 sa 2.0 motorom
Alfa 156 sa 2.0 motorom

Sta stvarno neki od vas misle da BMW moze dobiti Alfu???? :smile12:

Mehanicar
07-03-2004, 20:01
tu se slazem OS
nije mi BMW ispod 2.5 mada kad sam vozio i golfa 3 gti, Calibru 2.0 i opet mi je 318i, a svi su bili sa 115ks, isao najbolje - moje osobno misljenje i stav !

Black Knight_
07-03-2004, 20:02
Nissan Skyline GTR V-spec.

NSX
07-03-2004, 20:03
Italian, i meni je Alfa draza, ja bi prije recimo kupio Alfu 156 2.0 nego BMW 316i, ako tako gledas, onda je Alfa vise sportska, ali u globalu nije, bar zasad. ali ti stvarno pretjerujes sto se tice BMW. :smile07:

INTERCEPTOR
07-03-2004, 20:04
Mehaničar pa što se čudiš? Ti motori u GTI i calibri nemaju ni s od sporta. Više pašu u zidarski karavan. 2.0 i 115 ks? Pa di će to ići?????? elastično i nevrtljivo. 2 ventila po cli. nisu nikakva izlika.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:04
Nije sve ni u performansama italien.Ja potpuno razumijem ljude kojima se vise svidja BMW.Meni su ti auti isto privlacni, ali Alfa mi je draza i gotovo.Moze biti i sporija i kvarljivija, ali to alfistima nije bitno.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:05
Ovako,jesam ja dao usporedbu,sta sad niste bas jaki na jeziku,ajmo NSX da vidim,sad si priznao da je Alfa u globalu sportskija,pa da vidim, moze li u gornjoj usporedbi BMW dobiti Alfu???????????

NSX
07-03-2004, 20:05
BMW je sportska marka, i ko god tvrdi da nije, pojma nema u autima :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 20:05
ma ne bi ALfu ni pod razno ima drugih auta koji su super , ne mora biti BMW , ali bilo bi jako pozeljno :) :) :) !

Mehanicar
07-03-2004, 20:06
incp a bmw isto motor iz '88 s 2 ventila, tako da mi je to sve isto !

00_italian_machines
07-03-2004, 20:07
NSX mislim da je cilj rasprave bio da se vidi koja je sportskija marka,a ne koja je sportska a koja ne.

NSX
07-03-2004, 20:07
Ovako,jesam ja dao usporedbu,sta sad niste bas jaki na jeziku,ajmo NSX da vidim,sad si priznao da je Alfa u globalu sportskija,pa da vidim, moze li u gornjoj usporedbi BMW dobiti Alfu???????????



Italian , citaj malo bolje, ja sam rekao da Alfa momentalno u globalu nije vise sportska o BMW. :smile07:

00_italian_machines
07-03-2004, 20:09
A mozes li ponoviti (moja greska,krivo sam procitao) zasto je sportska je gore nisi naveo razlog. :smile07:

INTERCEPTOR
07-03-2004, 20:09
Mehaničar voziš fiata? I ti misliš da je alfa lošiji auto od fiata????? Ako to misliš onda si stvarno neupućen. Na svakom koraku po pitanju mehanike alfa šiša fiat.

NSX
07-03-2004, 20:10
NSX mislim da je cilj rasprave bio da se vidi koja je sportskija marka,a ne koja je sportska a koja ne.



italian, obe su sportske, ali BMW je momentalno vise sportski, ima vecu ponudu sportskih modela, ali svaka Alfa, pa i 147 1.6 sa 105 KS ima sporta u sebi, ali ima bome i svaki BMW :smile07:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:11
Ajoj, pa zar smo i dotle dosli da cemo sad i Fiata usporedjivati sa Alfom?
Mislim da smo Alfu usporedili vec sa svima.Moguce da ju jedino nismo jos sa Wartburgom usporedili.

Mehanicar
07-03-2004, 20:12
ne mislim da je losija ali da je sve to isti drek !
samo se vrti i trosi ko ludo, a da ide pa bas i ne !
tako da me ti talijani uopce trenutno ne zanimaju - to su mi auti od a-b tocke, dok si ne budem kupio ono sta zelim !

00_italian_machines
07-03-2004, 20:13
E da da vidis,sad auto koji je pojam za sport vise nije nista sad je neki prividni BMW u ocima nekih prelazi. :)

Aero
07-03-2004, 20:18
Ajde usporedba M3 i GTA, kaj, niš. To kaj alfa ima manje konja, njezin problem.

Diz
07-03-2004, 20:20
BMW POWER!!!!!!! :smile07:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:20
Aero, bio sam u OS na street raceu krajem prosle godine i BMW M3 je teskom mukom dobio 156 GTA.S obzirom koliko ima konja vise ima djelovao mi je mlako.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
07-03-2004, 20:22
A, kad smo kod usporedbe 156 2.0 i BMW 3-ca, može. Alfa 8,2 sec 0-100 220 km/h, na višim brzinama jako sporo ubrzava.
BMW 8,3 sec 0-100 i 226 km/h max, ali ubrzava odlično i na višim brzinama. A da ne spominjemo držanje ceste, kokpit, podešenost ovjesa, veličinu gepeka...

00_italian_machines
07-03-2004, 20:22
Da i sta s tom usporedbom,pa sta mislis da je veci gust voziti BMW-a nego Alfu,mozda BMW ima nesto vece ubrzanje,ali dobro sad ce i 156 GTAm pa cemo vidjeti,ono 300 konja i to jos TALIJANSKIH 300 konja-racunaj to ti je 350-400 njemackih i sta?

Mehanicar
07-03-2004, 20:23
primjetio sam da sam ja jedini na ovom forumu koji ne dize u zrak ono sta vozi, i da stalno pljujem po onome sto bi po mome trebalo biti bolje na tom autu,
a ne kuzim zasto vama ostaloj velikoj vecini mora biti najbolje ono sto vozite,(svaka cast ako ste si to mogli priustiti ) pa nisu to igre po zeljama ! :)
bolje bi bilo da malo vise kritiziramo mane nego dizemo ono sto je dobro, jer su svi ti auti dobri - ovo pise po 50 put ! :smile17: :smile17: :smile17:

Aero
07-03-2004, 20:24
Neznam po kojem proračunu. Kad smo kod BMW-a svakako ga je puno veći gušt voziti nego Alfu. Inače M3 sam vozio na turi od otprilike 1500 km i svi su gutali ispuhe bmw-a.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:24
Kakav gepek covjece,kakav kokpit sta ti brijes??????
Uspoređujemo sportske aute,a ti gledas gepek. :smile06: :smile06:

A BMW kao ima bolje drzanje ceste od Alfe?

Daj daj nemoj to nekome tko se razumije reci pocet ce ti se smijati!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:24
Taj BMW 320 mislim da nema 2.0 motor.

Diz
07-03-2004, 20:25
Vjerujem Aero,vjerujem!!! :smile07:

00_italian_machines
07-03-2004, 20:26
Znas sta OS FIAT ja vise te BMW-e ni ne razumijem,iza mu pise 320,a ti ides iza njega i ne znas koji motor ima.

Mehanicar
07-03-2004, 20:26
italian ne nego obratno - pogledaj si Modenu koju preu i BMW i GT# a imaju po 50ks manje !!!!
e to je problem sto talijanska konjska snaga vrijedi negdje 55kg na 1 metar u sec. !!!! :smile06: :smile06:
ili ima je G stvarno ispod 8 m/s*s :smile06:

Aero
07-03-2004, 20:26
Mehaničar, ja vozim opele, bmw-e samo na test vožnji.

OS punto, daj mi molim te objasni, M3 ima 0-100 za 4,9 sec, a GTA 6,4 sec. Očito lik u bmw-u nije znao voziti, ili je alfa bila žestoko modificirana.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:26
AERO,pa tko ti je gutao ispuh,DAEWOO KALOS???? :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

00_italian_machines
07-03-2004, 20:28
Mehanicar,kada zelis biti duhovit budi to tako da te i mi raumijemo,a ja da ti kazem ne razumijem tvoj gornji post.
Prvo se smiri pa napisi. :smile11:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:28
M3 ima 5.5 do sto.

Diz
07-03-2004, 20:29
A DAEWOO-u Alfa! :))

Aero
07-03-2004, 20:29
Mehaničar, kolika je brzina klipa u M3-u, ako si upoznat?

Italien, ako te baš zanima, onda mi je kod izbora auta sve bitno. Ako čak i zanemarimo te elemnte. BMW-i su svakako bolji automobili.

Ljudi BMW može krugove raditi oko alfe.

Mehanicar
07-03-2004, 20:29
pa eto vidis, pricas o autima a ne znas ni sta je snaga od 1 "konja" ,
jel ima smisla vise raspravljati :smile17: !

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:29
320 ima 2.2 motor, a to nije isto sto i 2.0.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:30
Zato je Ferrari danas radio krugove oko BMW-a.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:31
Cekaj MEHANICAR zelis reci da njemacka konjska snaga vrijedi vise od talijanske.Razumijes li ti da to nisam jos od nikoga cuo u zivotu nego od tebe? :o :o :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Aero
07-03-2004, 20:31
Alfa 156 je u mnogo prilika gutala ispuhe moje Opel Vectre 1.6 16V B sa bijednih 100 KS i 12,5 s 0-100 km/h.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:33
A tu Alfu mora da je vozila neka bakica.

Mehanicar
07-03-2004, 20:33
24m/s na 7900okr. i to je kao ne sport, pa tko ima vise gallardo 24,1 opet svabo napravio motor komparacije radi F1 vam imaju oko 25, samo sto ovi motori iz BMW traju i traju !
reci mi italian koja se alfa vrti na 8000 sa omjerom hoda i provrta preko 1 i sta se dobije s tim ????

Aero
07-03-2004, 20:33
BMW M3 IMA 4,9 SEKUNDI OD 0-100 KM/H!

Aero
07-03-2004, 20:33
Dobije se ×××××!

00_italian_machines
07-03-2004, 20:34
Aero pa moze svatko reci sta god hoce,ali to ne mora biti istina (ne kazem da ti lazes).

A usporedba ti je mrak Alfa 156,iz toga se sve vidi,zar ne,ni motora,ni da li se taj s kojim si se utrkivao htio s tobom ganjati???

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:34
Honda s2000 takodjer ima 24 m/s.

Aero
07-03-2004, 20:34
A kad smo kod usporedbe Alfa 2.0 i BMW 320i sad se vi hvatate za konje i ubrzanje. A di je ovjes majstori, pogon, mjenjač...

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:35
Motor 2000 ccm i 240 KS.Taj motor mi je fascinantniji nego motor BMW-a M3.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:36
Mehanicar,pusti ti provrte,sta ti ispred sebe na forumu drzis prirucnik svih vozila,da bi provjerio da li je auto sportski,moras ga voziti ili se u njemu voziti.

Mehanicar
07-03-2004, 20:36
italien, pa ono je bila zajebancija na talijanske konje !
snaga je snaga ( rad u jedinici vremena )i definirana po SI sustavu i ne moze se mjenjati od zemlje do zemlje (mjenja se s nadmorskom visinom, ako me kuzis zasto ) !, jer sad kuzis !

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:36
Za ovjes i ptice na grani znaju da je na strani Alfe.Uostalom Alfa je iz 97 i to mi je jos fascinantnije sto se tice njenog ovjesa.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:37
Ajde AERO slazem se pogledaj ovjese,BMW moze samo sanjati Alfine ovjese,sam sebe pobijas! :smile06: :smile06:

Aero
07-03-2004, 20:37
Honda, ne alfa. Alfa je bila 1.6, spust sa velebita, i nekim čudom, ja sam bio prvi. Lik se definitivno htio utrkivat.

Aero
07-03-2004, 20:38
Ma glupost. Alfa da ima bolji ovjes od BMW-a, pa daj molim te seri nekome klincu u vrtiću o tome.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:39
Sta Honda, a ne Alfa?Mislim na Hondin motor 2.0 i 240 KS.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:39
E gledaj sad MEHANICAR, je to je mjerna jedinica, ali talijanski motor uvijek moze sve konje iskoristiti i opet imas osjecaj da ima jos snage,a svi koji se malo bolje razumiju u aute znaju da nijemci uvijek slabije iskoristavaju snagu automobila.

Mehanicar
07-03-2004, 20:40
i ako ga vozim onda je to subjektivan osjecaj i nemamo sta ovdje o tome diskutirati
mi ovdje zelimo nesto objektivno iznijeti, a rijetko tko je onda ovdje kompatibilan !
i ne ne drzim prirucnike nego mi je to u glavi, ako hoces dodji sutra sa mnom na predavanje (FSB, I.Lucica 5 ) iz motora pa ces vidjeti sta svasta ucimo !!!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:40
Aero, ti se tome cudis ko da si sa neba pao.Pa to je vec godinama realnost da svaka nova Alfa postavlja standarde sto se tice ovjesa.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:41
Aha Alfa je slucajno bila tocno 1.6 i tip se slucajno htio utrkivati,a jesi li malo bolje gledao da nije bila GTA pa si i nju obrijao?? :smile06: :smile06:

Aero
07-03-2004, 20:42
Zato se u BMW-u vozim sportski i gospodski, a alfu nikada neću kupiti, zato jer nema šanse protiv BMW-a.

OS Fiat, ja sam govorio o tome kako sad hondu trpate umjesto alfe u vezi BMW-ovog motora iz M3.

A kad smo kod sporta, dovljno je da pogledam novi M5 i što reći osim BMW POWER.

Mehanicar
07-03-2004, 20:42
××××ga onda sam totalno profulao fax i obrazovanje, trebao sam upisati neki dizajn i tamo uciti o mehanici i konjskim snagama !

00_italian_machines
07-03-2004, 20:43
MEHANICAR da cujem tvoje misljenje kad se tako razumijes da li BMW 3-ca sa 2.0 motorom ima sanse protiv 156-ice sa 2.0 TS motorom? :)

00_italian_machines
07-03-2004, 20:44
Ali nemoj pocet brijat o "gepeku" i kvaliteti plastike molim te jer odmah izgubim volju.

Aero
07-03-2004, 20:44
Italien, to mami doma prodaj.

OS Punto, možda postavlja, i onda dođe BMW i mogu se svi ostali sakriti.

Kao to da se recimo u USA BMW puno, puno bolje prodaje od Alfe, koja se dapače uoće ne prodaje?

O ovjesu bi se dala čuda pričat, ali BMW ima bolji ovjes. :smile20: :smile20:

00_italian_machines
07-03-2004, 20:46
Vec sam te upozorio jednom o nepristojnosti,odi u tri picke materine,ne spominji mi obitelj.

Aero
07-03-2004, 20:47
A da malo usporedimo kokpite:

BMW 5-ca(doduše od alpine, ali razlike nema)

http://pic.autoscout24.com/images/6/8/9/24145986_5.jpg

I Alfa 166

http://www.micar.net/carnet/MODELOS/alfa_rom/166/int03.jpg

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:47
Meni nema idealnog automobila.Kada bi mogao birati da mi naprave auto po mojoj zelji njemcima bi dao jedino da izrade unutrasnjost i plastiku, francuze bi angazirao za sigurnost,sve ostalo bi prepustio talijanima.Ajde dobro, dao bi svabama i da to onda sve skupa sastave. :))

Ma ova me rasprava podsjeca na vrtic i prvi osnovne. :( <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
07-03-2004, 20:47
I ti isto.

00_italian_machines
07-03-2004, 20:48
Nabijem ja kokpit,a i ovaj od Alfe je svejedno bolji.

Mehanicar
07-03-2004, 20:48
kakve sanse u kakvom utrkivanju ?
BMW motor je u svakom slucaju meni puno bolji kostrukcijski rjesen i nebi tu previse razmisljao, a da je Alfa mozda i brza, ne znam, moguce !
treba pogledati podatke na stazama ili ubrzanju pa si prosudi sam !
ja tu ne dvoumim izmedju izbora - BMW uvjek ispred svake Alfe, radije 330Ci nego 156GTA uvjek, kazem to je moje opredjeljenje i ne slilim ga nikome !

Aero
07-03-2004, 20:48
A, je kurca bolji.

Rossonero
07-03-2004, 20:48
Osjecam prisutnost vlasnika Alfinog sestaka u zustroj raspravi... edicija Super! ;)

00_italian_machines
07-03-2004, 20:49
Ti AERO prodaj mami doma to sto te naucila da su svabe uvijek najbolji.

Mehanicar
07-03-2004, 20:50
bas je vrtic - totalni ! :)
a sta ces, jos malo pa ce rucak pa cemo prestati !!!!

Aero
07-03-2004, 20:50
Nitko ne govori da je švabo najbolji, a BMW JE BOLJI OD ALFE. Vama alfistima je i Arna odličan auto.

Inače i ja volim Alfe.

Aero
07-03-2004, 20:51
Mehaničar, :)) :)) :)) :)) :))

I nisam ja kriv za raspravu nego nebulozna ispadica Italiena.

NSX
07-03-2004, 20:51
stvarno je ova rasprava bezveze, Alfa i BMW su sportske marke, nekome je bolji BMW, a nekome Alfa, ok, svako svoj ukus, nema potrebe da se puno oko toga prepirete. :smile07:

Aero
07-03-2004, 20:51
Koja alfa ovo ima?

http://pic.autoscout24.com/images/6/1/8/25747816_6.jpg

00_italian_machines
07-03-2004, 20:52
Da,BMW je bolji od Alfe,i onda te probudi grmljavina.

Mehanicar
07-03-2004, 20:52
ja kazem da je svabo najbolji :)
i cim svrsim s faxom odoh kod svabe arbeitirati, jer me to jedino veseli ! :)

Aero
07-03-2004, 20:52
I ja isto želim da se ova rasprava zaključi, stvarno mi se glupo prepirati oko nečega takvog(svi znaju da je BMW bolji) :)

00_italian_machines
07-03-2004, 20:53
Sta koja Alfa ima,brzinomjer?? :smile12:

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:53
Znate sta!Meni su i Alfe i BMW-i super, da mogu imao bi i jednog i drugog i ×××× mi se koji je brzi,koji ima bolji ovjes.Sve su to nijanse i vecina ljudi kupuje aute srcem i nije ih briga o tim stvarima.Dosta mi je,predajem se.

Aero
07-03-2004, 20:53
Italien se služi primitivnim metodama, kada ostane bez argumenata odnosno podjebavanjem.

Aero
07-03-2004, 20:54
Ne nego koja ga ima graviranog do 330 km/h?

ja odoh, vratim se kasnije.

Mehanicar
07-03-2004, 20:54
ma sve je to ok, malo smo se zajebavali i ok, moramo i to nekada !

NSX
07-03-2004, 20:54
mehanicar, ipak je japanac bolji od svabe :)) :smile07:

00_italian_machines
07-03-2004, 20:54
Pa ne objasni mi sta je to na slici sto Alfa nema??

00_italian_machines
07-03-2004, 20:56
Aha pa nema zato jer se to ne stavlja nepotrebno,kao sto su to stavili ovi iz BMW-a.

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:56
Japan mu je malo daleko i naravno da je Japan bolji od Njemacke.O tome nebi polemizirao jer to nema smisla.Mislim da je tu sve jasno.

Mehanicar
07-03-2004, 20:57
pa je, ali bi poludio tamo raditi !
zavisi sta smatras pod boljim - precizniji , tocniji, pedantniji svakako, ali su daleko brate puno !
mozda poslije svabe odem i u japan :) !

OS FIAT>>>
07-03-2004, 20:59
Ja bi volio vidjeti Japan.Nijedan narod mi ne uljeva vise povjerenja od njih.Kada bi samo malo poradili na tom nesretnom dizajnu, mozda bi i kupio neka japanska kolica.Honda Accord je prvi japaner nakon dugo vremena koji mi se jakoooo svidja.

NSX
07-03-2004, 20:59
mehanicar, koje su ti omiljene marke? :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 20:59
il' zavrsim u skodi !
tko zna :)
japanci rade ko crnci 12h na dan u 2 smjene, bas nam je pricao prof. bio je u hyundaiu, je da je korea ali ti je to sve kosooko , tko bi to izdrzao ! :) :) :)

Mehanicar
07-03-2004, 21:01
Porsche, BMW i Honda pod broj 1.
a onda ima jos exkluzivnih dodataka :)

NSX
07-03-2004, 21:01
meni je nova Honda Accord super auto, prije bi je kupio nego Alfu 156 ili BMW 3.

Mehanicar
07-03-2004, 21:03
je vrhunska je definitivno i sve se sklapaju u japanu tako da ovakih problema kao sa britanskim Civicom NEMAAAAA !!!!!

OS FIAT>>>
07-03-2004, 21:03
Bome bi i ja dobro razmislio o tome.Bas sam danas razgledavao jednu crnu metalic sa full opremom.Opak stroj.

NSX
07-03-2004, 21:06
""Porsche, BMW i Honda pod broj 1.
a onda ima jos exkluzivnih dodataka"

idem dito :)) :smile07: , jos da dodam Alfu, Lotus, Ferrari :))

Diz
07-03-2004, 21:13
I šta je na kraju bolje??BMW ili Alfa?

Diz
07-03-2004, 21:19
Pa BMW,naravno!!!! :smile07:

INTERCEPTOR
07-03-2004, 21:40
nJEMAČKO MJERENJE JER SMAO NJIMA VIDIM VJERUJETE

156 GTA Z3 Coupé 3.0i

Leistung 250 PS (184 KW) @ 6200/min 231 PS (170 KW) @ 5900/min
Drehmoment 300 Nm @ 4800/min 300 Nm @ 3500/min
Antrieb 0 (6) 0 (5)

Leistungsgewicht 5,9 Kg / PS 5,8 Kg/ PS

0 - 100 Km/h 6,3 s 6,3 s
0 - 200 Km/h 21,9 s 25,9 s
0 - 200-0 Km/h 27,7 s 31,2 s

Höchstgeschwindigkeit
250 Km/h 250 Km/h
80 - 120 Km/h 4.Gang 6 s 6,5 s

Alfa pere dobrano BMW iznad 100 km/h. Toliko o tome tko bolje ubrzava nakon 100. Nemojte da je alfa jača jer je omjer snage i mase povoljniji kod BMW-a

INTERCEPTOR
07-03-2004, 21:43
GTA vs z4 3.0 SMG


Leistungsgewicht 5,9 Kg / PS 6 Kg/ PS
0 - 100 Km/h 6,3 s 6 s
0 - 200 Km/h 21,9 s 27,5 s
0 - 200-0 Km/h 27,7 s 32,5 s
Höchstgeschwindigkeit
250 Km/h 250 Km/h * el. begrenzt
80 - 120 Km/h 4.Gang 6 s 6,4 s

Mehanicar
07-03-2004, 21:57
i ?
opet bi radije 330Ci nego 156GTA uvjek ! ( potorsnju ne smijemo ni spomenuti )
a sto se samog motora tice GTA je relevantniji konkurent M-u nego 3.0 motoru ( a to se ipak ne moze porediti ) a to sto oni imaju problem s prednjim pogonom je njihova stvar !
moj osobni ukus je RWD definitivno !

mara
07-03-2004, 21:58
ja sam gledao Lotus i taj auto uopce nije tako skup. najjeftiniji kosta 33 tisuce eura. ja mislim da je u taj auto trebao imati Hondin 2.0 sa 200ks. al bi taj auto isao!

INTERCEPTOR
07-03-2004, 22:01
Mehaničar, zapamti da M nije BMW već njegov privatni tuner - a to alfa nema. GTA nije nikakav tuner već oznaga modela. Alfa nema tvorničkog tunera kao što to ima BMW i Mercedes.

Alfin V6 nije ništa različit od ostalih alfinih motora, dapače jako je jednostavan. Nema usisnu granu promjenjive geometrije, nema VVT, nema twin spark, al ipak ima 250 ks iz 3,2 litre.

Mehanicar
07-03-2004, 22:12
M nije BMW, nego sta je, svi primaju palcu od BMW-a !
pa svi ti motori izlaze iz BMW reserch and developmenta gdje radi 7000 inzenjera a to sto Alfa nema takav "tuning" tko joj je kriv, nema novaca i to je problem !
a jel BMW kriv sto ima samo vanos, ostalo nema ni on a dobro bi mu svakako doslo !
uopce ne dozivljavam te talijane kad su ako rastrosni da je to katastrofa i tu nemaju apsolutno konkurencije i uopce se ne zelim raspravljati o Alfi, ja imam svoje misljenje o njoj i to mi nitko nece promjeniti osim Alfe same kad naprave nesto konstruktivno kako spada ( a cuo sam od nekih austrijskih izvora da jako napreduju, pa bumo vidjeli sta ce biti ) :)

max max
07-03-2004, 22:12
Dobri su i 330ci i 156 GTA,ali kad se spustite na nižu razinu u klasu u motora od 1.6 tu alfa bez obzira na svoju nižu cijenu nemože parirati BMW ni u jednom segmentu,govorim iz iskustva iako sam više sklon temperamentnim talijanima nego hladnim Švabama