PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolja sportska auta



Stranica : 1 [2] 3

Mehanicar
07-03-2004, 22:15
pa da moze konkurirati onda bi cjena bila ista ! :)
a nece nikada biti !
ma BMW je za mene spica, a ostalo su sve auti :) !

Kas
07-03-2004, 22:19
Mehaničar, BMW je naj, ali ima još puno dobrih auta. Kako japanskih, tako i europskih.

mara
07-03-2004, 22:19
ja mislim da Alfa jos nije napravila nesto senzacionalno i sportsko(mislim na nesto konfekcijsko) i PUNO JACE od konkurencije i zato mislim da je to dobar auto, sa lijepim dizajnom ali nista previse sporta(mislim da pomete konkurenciju kao bmw M3). milsim da je dosta kic. njima treba pod hitno puno love i bit ce na mjestu gdje sada stoji BMW samo ako budu pametni.

mara
07-03-2004, 22:21
zasto alfa GTA nema usisnu granu promijenjive geometrije i VVT?

Mehanicar
07-03-2004, 22:22
:) , ma naravno da ima, ali mogu i ja imati svog ljubimca i favorita onako ugrubo, kad ovdje tako i raspravljamo,
ne trazim od nikoga da se slaze sa mnom , nek si svatko misli kako god hoce !
:)

Kas
07-03-2004, 22:25
Alfa je brz auto, ali nije za gaženje.

NSX
07-03-2004, 22:25
Mehanicar, reci mi, zasto ti je bas BMW posebna marka?

max max
07-03-2004, 22:25
U principu ja volim sve što ima gas i volan i četiri točka kočnice nisu nužne tako da kad ovo budete čitali nemojte da Vam se diže kosa na glavi a tiče se talijana i njihove šlampavosti ,prijateljova 156 1.6 nikad lupana škripi kao vrag po svim spojevima,kad lupiš vratima kao od frižidera,lim na auspuhu uvija se pod prstima mislim na zadnji lonac,spojevi lima od lima odstupaju po pola centimetra,seleni odlaze malo malo ,potrošnja kao da su predviđene za Dubai,jedino što ih drži je duh i tradicija.Neznam čiji je citat ali otprilike ovako glasi:-"Alfa se voli sa svim vrlinama i manama ,a alfa koja nema mana i nije alfa" i zbog toga bih volio imati jednu 156

Cezy
07-03-2004, 22:27
Alfa je bila na istom levelu sa BMW-om do druge polovice 80-tih. Dakle do treceg kobnog stecaja,nakon kojeg su pali u ruke fiatu,koji ih koci.
U 70-tim su Bertonke sijale sve 02 bmw-e.Cak je i turbo bio pushing protiv gta 2000.
3.0 CSL-Montreal

U 80 tim,je alfa bila jako jaka.Giulietta turbo autodelta 225cv,GTV6,SZ,75 turbo i V6,tvornicka momcad u f1.
A bmw-ov vrh je bio kockica m3 i recimo 635 csl.Dakle opet smo tu negdje.

Danas je bmw,daleko ispred alfe.Po ponudi.Imaju mrak sportase,mrak cabrio,V12 V8 motore,alfa moze o tome samo sanjati.

Al za danasnje aute mi se zivo ××××a,ja OBOZAVAM stari vruci pleh!! :smile20: :smile20:

Mehanicar
07-03-2004, 22:31
pa ima mi dobra konstrukcijska rjesenja svega, jednostavno i jako ucinkovito a i dosta veliku paletu motora i auta, unutrasnjost mi je definitivno najljepsa ( mada ga je Bangle usrao s komodom iz spavace sobe unutra - to mi nikako ne sjeda ), i exterijer mi je bas po mjeri ( mada doticni gospodin radi sve suprotno, ali neke su glasine da bi mogao lagano izsetati iz BMW ) , pa cemo vidjeti !
Honda i Porsche su tu definitivno pored, i cak ispred ali ako moram samo jednu cjelu marku onda BMW ! :)

max amx
07-03-2004, 22:35
I pepeljara mi je ljepša od BMW-a nego u Alfe... o ostalome nema se šta govoriri .Bmw je Bog!

NSX
07-03-2004, 22:38
i ja volim BMW, Porsche, Hondu, pa zanima me recimo sta ti sve znas o BMW, Hondi, Porscheu. recimo , koja marke po tebi rade najkvalitetnije motore, mjenjace, najbolje ovjese.
Sta mislis, ali realno gledajuci, alfisti govore non stop kako recimo jedan BMW 3 ne vrijedi svojih para a da neka Alfa 156 vrijedi, neki kazu da je razlika kvalitete uzmedju BMW 3 i Alfe 156 vrlo mala, i da je BMW precijenjen, sta ti mislis o ovome?

Mehanicar
07-03-2004, 22:49
o kvaliteti Alfe i BMW uopce ne vrijedi trositi rijeci !
ako je BMW precjenjen zasto mu onda prodaja samo raste i raste !
sto se motora tice ova trojka ima dosta razlicite koncepcije tako da je svaka od njih vrhunska (hondini 4cil. + NSX, BMW redni 6, V8,V12 i Porsche boxteri +GT Carrera ) ne znam koju bi izdvojio, mjenjaci su ista prica - kratko, prcizno, nepoderivo a ovjes isto ! ne mozes ih bas previse porediti kad su malo razliciti, u svakoj kategoriji imam svog favorita !
a koliko znam o kojem autu, pa sta te konkretno zanima, nemozes ovako opcenito pricati ima previse toga ! :)

max max
07-03-2004, 22:50
Ako se ovo odnosilo na mene, više volim talijane i njihova konstrukcijska rješenja ,dizajn i duh koji imaš kad voziš alfu,ali iz iskustva govorim jer sad vozim Bmw-a i zadnji šaraf plastike unutarnjeg blatobrana je na mjestu i nema greške što kod talijanke nije slučaj,o kilometraži ukupnoj koja če preči ta dva auta sa istim motorima nema ni govora alfa izgori 50 000km ranije,zaboravio sam ranije reči za termostate koji im odlaze.
Ovo je sve iz iskustva jer vozim i 156 i Bmw-a.(156 prijateljova)
I još jedna stvar napominjem da su mi talijani u krvi.

NSX
07-03-2004, 22:50
jos nesto mehanicar, koje marke po tebi rade najbolja i najkvalitetnija auta?

NSX
07-03-2004, 22:52
zanima me recimo kolika je po tebi razlika u kvaliteti jedne BMW 3 serije i Alfe 156?

NSX
07-03-2004, 22:54
Mehanicar, cuo sam kako su Porscheovi nepoderiva auta, da mogu prijeci 500.000km, reci mi, sta ti znas u vezi Porschea i njegove kvalitete?

Mehanicar
07-03-2004, 23:07
sve sto dodje iz japana direk je sigurno najkvalitetnije napravljeno, a najbolje je tesko reci, jer zavisi od konstrukcije motora, tipa vozila, i puno toga , tako da tu ne mozes globalizirati - da mozes onda bi svi samo to kupovali i ostalo bi propalo !
Mercedes, BMW, Audi, Honda, Porsche, Toyota su definitivno medju najboljim i najkvalitetnijim, mada je sve ostalo s istoka danas kvalitetno pa cak i iz koreje ali mi nije dovoljno konstrukcijski dobro ( nekako mi ni ne smrde ni mirise - mazda, nissan, mitchubishi i ostala kompanija ), a opet Alfa ima super rjesenja ali to nekako ne znam napraviti kako treba i onda je na losem glasu a sta ces !
max max, pa frendu mi j na 156 1.8 otisao senzor okretaja na radilici, i pukla mu kutija filtera za zrak pa sam i s Tipom bio za njega Schumacher, servo letva, lambda sonda, nema sa nije promjenio i opet covjek hoce GTA - to je pravi Alfista ! ( kod alfe samo pogledas kako temperatura ne moze biti u jednoj tocki stalno nego stalno varira pa ti bude sve jasno kakvi su fuseri - to me uvjek fascinira na talijanima )
:) :)

max max
07-03-2004, 23:13
to si dobro primjetio na 140km/h stoji normalno digneš ju na 165km/h temperatura skače,vratiš se na 140km/h ona padne a na BMW samo moraš sačekati da dostigne radnu temperaturu i onda ga gazi a temperatura stalno ista bez obzira je li vani +40C ili ga voziš trečom u brdima iza šlepera stalno ista ,za ovo što si primjetio vidi se da si i ti talijan :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 23:17
nemam pojma, boxer je fina konstrukcija motora s radilicom u 7 lezaja pa je trajnost dosta veca,
ima mi frend Boxtera i ne zali se nista na njega, tako da nemam iskustva kakvi su, ali bi trebali biti izdrzljivi jako !
uostalom i Carrera GT ti ima 2 keramicke lamele u kvacilu upravo iz tog razloga da ih ne trabas mjenjati na 30 000 kao kod Ferrarija, jos daju garanciju na antifriz da se ne mjenja nikada, imaju hladnjak ulja , recimo GT Carrera ti ima normalno casaste podizace na ventilima dok M3 nema i moras kaljene plocice na vrhu ventila mjenjati svakih 40000km a sve u vezi smanjena ubrzavajucih masa i po svemu su jako, jako napredni i vrhunski !

Mehanicar
07-03-2004, 23:23
:) jel da, ma ta temp. me ubija ne kuzim kako ne mogu uzeti-napraviti malo osjetljiviji termostat i slus ili ima hladjenje ne valja a i tako imaju vece toplinske gubitke od svih auta- sto se vidi po potrosnji ( samo pogledas hod i provrt i sve ti je jasno),
kad otvoris haube na japancima nemas hladnjaka sta vidjeti a talijani imaju frizidere unutra i opet nevalja :)
a s tim odmah i grijenje unutrasnjosti uzas- kad treba da grije nece, kad treba da je hladno grije - aaaaa
na BMW je to mrak, stvarno ga gazis kako hoces a on ni da se pomakne ! :)
a grijanje radi ko toplana ! :)

Kas
07-03-2004, 23:24
Alfu boxer muče ležajevi radilice. Ima ih samo 3, pa je sklona uvijanju, i ako se ne pazi dok je hladna, odlazi zadnji ležaj jer treba vremena da dobije pritisak.
Šteta nisu stavili 5 ležaja.
Koliko ima buba?

CLIO SPORT
07-03-2004, 23:25
najbolji sportski auti su:

1. CLIO V6
2. CLIO SPORT

ostali auti,ukljucujuci sve alfe,fiate i lancie i ferrarije su KANTE!!!!!!

:smile16: :smile16: :smile16:

Kas
07-03-2004, 23:28
Imaju li japanci veći protok, ili?
Kad sam svojevremeno imao Mantu 2.0E, nisi ju mogao vozit iznad 140, jer se temp počela dizat, a kiler fakat velik, i ventilator vrti stalno.

max max
07-03-2004, 23:29
kao da ne mogu pogoditi toplinsku vrijednost termostata sa istom na prekidaču ventilatora te to sve napraviti u dobrom omjeru sa vodenom pumpom,osim na BMW isto to sam se uvjerio i na japanerima gazi ga do ibera ali temp.nečaš podiči ni za milimetar

NSX
07-03-2004, 23:32
mehanicar, sto se tice motora, kvalitete i trajnosti, ko po tebi radi najbolje motore?

reci mi, evo jedan primjer, BMW 320i ili Alfa 156 V6, da li se isplati (gledajuci kvalitetu motora, mjenjaca, ovjesa itd.) uzetu recimo tu Alfu i zadrzati dio novca, ili platiti vise za BMW 320i. Znam da je BMW 3 kvalitetniji od Alfe 156, ali zanima me kolika je ta razlika u kvaliteti.

max max
07-03-2004, 23:35
sad baš razmišljam o tom problemu i nešto mi pada na pamet čini mi se bar meni da je karter kod japanera dolje više izložen udarima zraka nego kod ostalih pa možda u svemu tome leži caka ;) mehaničar šta ti kažeš na ovo?

CLIO SPORT
07-03-2004, 23:35
NSX.......pa nick ti govori tko radi najbolje motore!!

tu je honda zakon!
i renault!
i zastava!

jel tako da se samo njihovi auti stariji od 30g jos uvijek kotrljaju po cesti??? renault 4,civic i ficek!

:smile18: :smile18: :smile18:

Mehanicar
07-03-2004, 23:36
nemam pojma sta japanci imaju ali nikad cuo da imaju problema sa hledjenjem !
a za opel je to isto karakteristicno, calibra se na autoputu naposto previse hladila a termostat valja !
ne kuzima ja to , ali to mi je neka najbanalnija stvar i proracuna i za napraviti a zasto je to njima tesko stvarno ne bi znao ! :)

Mehanicar
07-03-2004, 23:42
pa moguce max, uostalom ja ne kuzim zasto svi auti nemaju makar neki mali hladnjak ulja, jer stvarno puno znaci !
ali i tipo o brava imaju dosta veliku povrsinu i izbocen karter, nisam bas zagledavao japance pa moram i to
:) !
NSX nemam pojma, kako da to znam, ja bi uzeo BMW ali je to moj osobni stav a ti moras sam razluciti sta je tebi bolje, ne znaci da su nasi afiniteti isti ! :)

Mehanicar
07-03-2004, 23:45
istina CS
a reno quattro je na ustedi tezine i kompliciranosti izbacio na zadnjem ovjesu sve poprecne veze tako da ti ga nikad nije dosadno voziti po zavojima ! mrak auto,
vidis da je i Carrera GT platila renaultu licencu za smjestaj mjenajca i honda cinimi se :) !

max max
07-03-2004, 23:45
Prije jedno 20g. slušam dva tipa kako pričaju i jedan kaže kako je gazio fiču od Plitvica kao vraga i ja kao klinac se ubacim i pitam ga kako nije prokuhao a on če na to mrtav hladan "Pa nije bilo vode " i odvali se smijati. :smile07:

Mehanicar
07-03-2004, 23:47
:smile06: :smile06: :smile06: ,
mrak !

max max
07-03-2004, 23:50
Što je najgore sad stvarno i mislim da u hladnjaku nije bilo vode :)) :))

NSX
07-03-2004, 23:55
Sto se tice motora, tu je Honda zakon, pogotovo motori od 4 cilindra, a BMW sto se tice sestaka. Mehanicar, i ja bi prije uzeo BMW 3 nego Alfu 156, vise volim BMW.

Sto se tice Renaulta, zna li ko kakav je Clio 2.0 RS sto se tice kvalitete motora, mjenjaca, ovjesa itd.?

Sta mislite o novom Hondinom konceptu HSC, buduci NSX? meni je mrak, da hoce onako ostat, bilo bi super. :smile20:

CLIO SPORT
08-03-2004, 00:04
Sto se tice Renaulta, zna li ko kakav je Clio 2.0 RS sto se tice kvalitete motora, mjenjaca, ovjesa itd.?


kakvo je to pitanje!??!?!

pa naravno da je taj motor ziher najbolji za ganjat se u klasi 2.0 litre!!! ovisno o tome sto i kako preferirsa motore....hondini 2.0 sa 200 i 240 konja su tu negdje a ovaj renaultov je nesto bolji na nizim okretajima!

kvaliteta motora i mjenjaca je sve 5 kod sporta.....o ovjesu i kocnicama bi e jos dalo raspravljat ako idemo gledat u ekstremnim situacijama ali za standardnu brzu voznju su bez greske!

:o :o :o :o :o :o

NSX
08-03-2004, 00:12
Clio, ne mislim na snagu i elasticnost motora, nego mislim na trajnost, pouzdanost i kvalitetu.

CLIO SPORT
08-03-2004, 00:17
nsx......ja sam napravio 63 000km ugodinu i pol....vjeruj mi da je cca 55 000 km napravljeno sa saltanjem i voznjom na iznad 6000 okretaja i motoru i mjenjacu NISTA!

samo treba paziti na par stvari i to je to-ako se na nekome nesto dogodilo onda taj nije imao srece!

:smile18: :smile18: :smile18:

NSX
08-03-2004, 00:39
Clio, sta mislis o novom meganu RS, hoce li biti bolji od Alfe 147 GTA :)) :)) :)) :)) :))

CLIO SPORT
08-03-2004, 00:42
jok nece......!

kako je sule vec jendom rekao....clio sport je GTA KILLER a MEGANE SPORT ce biti FERRARI KILLER!

:smile06: :smile06: :smile06:

NSX
08-03-2004, 00:56
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :)) :)) :))

ŠULE
08-03-2004, 09:20
:))
Pošto se ovdje govori o sportskim automobilima, riječi kvaliteta, pouzdanost i to ne koristiti.

Sportski auti se kvare i krepavaju. :smile06:

C3
08-03-2004, 09:29
Osim ako netko smatra "sportski" do 150 KS :smile17: BTW Meni je to sportski jer nikada nisam imao jači auto od 110 KS ;)

ŠULE
08-03-2004, 09:59
Ma i konji su tu najmanje bitni.

Black Knight_
08-03-2004, 10:01
To je poznata stvar da opelovima malo starijim masinama radna temperatura ide gore dole 10-15 stupnjeva cijelo vrijeme. No to ocito nije puno utjecalo na radni vijek tih masina.


Sto se tice "talijanskih konja" i "njemackih konja" nedavno je bio post o vremenima na 400 metara pa je ispalo da 204ks od kalibre turbo ide jednako ko 250ks od alfi GTA. Toliko o "nacionalnosti konja".

Jos uvijek tvrdim: nissan skyline GTR v-spec je najbolji all round every day sport car.

NSX-
08-03-2004, 12:08
znaci zakljucak : Clio Sport je Porsche killer :)) :)) :))
Megane RS ce biti Ferrari Killer :)) :))
Ferrari i Porsche su oba dobri na svoj nacin :smile07:
BMW je bolji od Alfe, ali i Alfa je dobra na svoj nacin :))
Lotus je najbolja sportska marka :))

ŠULE
08-03-2004, 12:21
Pa otprilike tako. :smile06:

NSX-
08-03-2004, 14:01
dakle :

1 Lotus
2 Ferrari
3 Porsche
4 Alfa Romeo
5 Honda
6 Lamborghini
7 Aston Martin
8 BMW
9 Maserati
10Jaguar :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


Jos nesto, pitanje za Girrarija : sinoc sam se htjeo registrirat, sve sam podatke ispunio, i poslao, i pisalo je kako cu dobiti poruku na moju e-mail adresu i da onda trebam na taj link pritisnut da bi svoj account aktivirao,, ali nisam dobio nikakvu poruku, a siguran sam 100% da sam svoju e-mail adresu dobro ukucao ;) , znas li sta bi moglo bit. ;) , .

INTERCEPTOR
08-03-2004, 15:28
Ovo za temperatruru ima veze s termostatom i senzorom.

Na Puntu je kazaljka temeprature uvijek na pola, makar bilo vani -10, makar ka usred ljeta gazio na 7000 rpm.

INTERCEPTOR
08-03-2004, 15:37
A na ovoj temi su sve bivši vlasnici alfi i sve znaju što kad odlazi. :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

max max
08-03-2004, 16:08
To o puntu i normalnoj temp. na -10C pričaj nekome drugom ne može se podiči na normalo do ponoči!!! -pa makar bio i novi termostat i bio mu ler podešen na 1500 obrtaja ,voda mlaka a grijanje kao na autobusnoj stanici,jedino po ljeti ali onda ode previše desno...

max max
08-03-2004, 16:11
senzorom čega??? :smile07:

mara
08-03-2004, 16:40
Mehanicar, rekao si da su ove marke kvalitetne
"Mercedes, BMW, Audi, Honda, Porsche, Toyota"
ja bih rekao da ni BMW, ni Mercedes a ni Audi(koji mi je omiljena marka) nisu kvalitetni auti. kad vidis sto im sve odlazi i raspada se, a s druge strane koliko kostaju onda ti dodje muka. tu je na forumu bio jedan tip Cuore sportivo i kako on kaze stari mu je imao Audijev servis pa su potajno stavljali nove pojaseve....stari mu je vozio BMW i nije bio odusevljen.
ja mislim da je Audi najisplativiji jer se jedanko ili manje kvari a jefitiniji je i nije nista losiji od BMW-a i Mercedesa. o mercedesu i njegovim greskama bi mogao napisati knjigu.
kad bi govorili o skupoci radne snage, inzinjera.... japanski bi auti trebali biti najskuplji. i kad bi kostali kao Mercedes ili BMW taj se auto ne bi kvario 30godina i bio bi izdrzljiviji od Rolls Roysa
po meni su 2 najprecijenjenije marke Mercedes i BMW

NSX-
08-03-2004, 16:42
mara, sta ti mislis o sportskim markama, koje su tebi najbolje? :smile07:

Black Knight_
08-03-2004, 16:44
Nissan!

law
08-03-2004, 16:45
Evo NSX, odgovaram je umjesto Gire. Provjerio sam i proces registracije radi bez greške. MOžda je u tom trenutku server bio preopterčen slanjem e-mail Newslettera, tako da je mail možda došao kasnije. Ako uopće ne dođe 90% je neka tvoja pogreška, pa pokušaj ponovno. AKo ti se i dalje jave neki problemi pošalji mail na forum.vidiauto@vidi.hr pa ćemo provjeriti..

NSX-
08-03-2004, 16:51
law, hvala na info, pokusat cu ponovo :)

mara
08-03-2004, 16:57
pa meni je mrak Lotus, Evo, Impreza, HSC iliti Honda opcenito, samo M3, Porsche, Lambo,Ferrari...

NSX-
08-03-2004, 17:05
i meni od ovih skupljih marki Lotus, bolji mi je cak i od porschea i Ferrarija, Lotus radi prave sportske automobile za pravu uzivanciju, a da ne govorim o najboljim ovjesima i sasijama.
A od drugih marki Alfa Romeo i Honda :smile07:

Mehanicar
08-03-2004, 17:16
mara to je moj osobni stav, a ako se tebi ne svidja od volje ti , misli si sta god zelis ! :)

NSX-R
08-03-2004, 17:18
evo, uspjelo je, samo nisam se mogao registrirat pod NSX, pa sam promjenio u NSX-R :smile07:

NSX-R
08-03-2004, 17:19
imam jedno pitanje : kako mogu staviti neku sliku ispod mog imena?

NSX-R
08-03-2004, 17:56
pokusao sam da stavim sliku, ali nemoze, imam bas jednu od 3kb, ali nemoze nikako ;)

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:07
Max-max rece:


To o puntu i normalnoj temp. na -10C pričaj nekome drugom ne može se podiči na normalo do ponoči!!! -pa makar bio i novi termostat i bio mu ler podešen na 1500 obrtaja ,voda mlaka a grijanje kao na autobusnoj stanici,jedino po ljeti ali onda ode previše desno...



Ovo je nesto najgluplje sto sam procitao u zadnje vrijeme na ovom forumu.Imam Punta i nisam primjetio nista od ovoga sto si napisao.Motor kada mu postigne radnu temperaturu, bilo vani -20 ili +40 stalno je na sredini i bez ikakvih oscilacija.Prije mjesec dana sam isao u ZG autoputom sa gasom do poda,vani je temp. bila dosta u minusu i temp. je cijelim putem bila u sredini.Grijanje u Puntu II je toliko jako da je nemoguce voziti se u autu sa grijanjem upaljenim do kraja.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

POCKET
08-03-2004, 18:08
OS PUNTO, slažem se.

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:11
Neznam kakva je situacija sa drugim tal. autima, ali kod Punta to sve radi savrseno.Ovo sto je Mara napisao je potpuno tocno.Njemacki auti su totalno precjenjeni, skupo im je odrzavanje, a kvalitetom su daleko ispod japanaca koji su cak i jeftiniji.Slazem se da su nesto malo kvalitetniji od Francuza i Talijana, ali su zato i skuplji.Ako je vama mjerilo kvalitete plastika u unutrasnjosti onda nemam sta raspravljati ovdje.Tu su njemacki auti bez premca, ali u njihovu mehaniku nemam nimalo vise povjerenja nego u talijansku.Japanci su u tome van svake konkurencije.

NSX-R
08-03-2004, 18:19
istina je to OS Fiat, njemacka auta jesu precijenjena, recimo BMW 3 jest kvalitetniji od Alfe 156, ali pitanje je dali je ta razlika u kvalitetu tolika da opravdava razliku u cijeni.
Ja bi recimo uvjek prije kupio Alfu 156 2.0 nego BMW 316.

NSX-R
08-03-2004, 18:23
sto se tice Honde, naprimjer, Honda Accord je sigurno kvalitetnija i pouzdanija i od BMW 3 i Audia A4, i nusi vise za manje pare, ali opet vecina ljudi bi prije kupili nekog Audija, BMW nego Hondu ;) , to je vise stvar nekog imdiza nego realne kvalitete.

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:26
Meni se oba svidjaju i tesko bi se odlucio.BMW 316 se moze sakriti iza Alfe 156 2.0, a BMW 320 koji se tek moze mjeriti s njom je toliko skuplji od nje da bi radije kupio Alfu i jos jedan manji auto.Stvarno moras biti bolesnik i kupiti slabasni BMW 316 pored recimo Alfe 156 2.0.

NSX-R
08-03-2004, 18:29
pa to, BMW jest dobar, ali je i skup, a ja bi prije kupio Hondu ili Alfu, a ostatak love fino stavio u djep. :)) :)) :))

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:29
Sa Hondom dobijes kvalitetu koje je sasvim sigurno na jos vecoj razini nego kod svih talijanskih auta i njemacke trojke (BMW,Merc i Audi).Pritom nemislim na kvalitetu plastike vec samu mehaniku.Problem je kod Honde sto nema tako saroliku paletu modela kao svabe.Ono sto imaju i sto se da usporediti je definitivno bolje od svaba i talijana.Vise im ni dizajn nije problem.

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:31
To i ja kazem, BMW i njemacki auti jesu dobri, ali ne toliko koliko kostaju.Merc ti proda auto za pola milijuna kuna i onda ako si sretnik visis sa njim po servisima jer placas danak novim tehnologijama.Oni manje sretni izgube svoj auto u pozaru.

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:33
Kada bi se japancima dogadjali takvi lapsusi, tamo bi se inzinjeri ubijali od srama jer im ponos to nebi dopustao.Njemacka je valjda previse blizu Balkanu, a Italija jos i blize. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
08-03-2004, 18:34
OS Fiat, slazem se :smile07:

NSX-R
08-03-2004, 18:36
ma japanci bi odmah izvrsili hara kiri, ili sepukku, nema u njih, njima je disciplina, kvalitet i preciznost prioritet broj 1.

NSX-R
08-03-2004, 18:36
:))

max max
08-03-2004, 18:38
Max max je izazvan,navlači ratničke boje... :smile18:
i šta sad da ja kažem grije ko toplana ,a kad kod mene na fiatima nije takav slučaj a sve u redu ,na prijašnjem fiatu promijenio 3 termostata u 5 godina ,kazaljka tem.varirala lijevo desno sve ovisno o brzini,i šta ste toliko svi osjetljivi ,pa svi znamo o talijanskom šlamperaju sve,idemo dalje malo po francuzima koliko novi renault 1.2 popije ulja od servisa do servisa a interval izmjene je 15000 km pa ja ču Vam reći do 9000 jednu litru,a jedna litra 80 kn,VW Golf 1.4 16V bio novi morala ići nova glava pod garancijom na 10000km izgorio ventil ,greška na zazoru ventila bio premali i zavario se za sviječicu ,pa malo o japanerima Honda civic 1.4 na 12ooo izvitoperili se prednji diskovi pod garancijom u servisu rekli loša serija,možemo dalje ford focus u garanciji stao na cesti šlep do servisa riknula benzinska pumpa,peugeot 206 u garanciji sto kvarova od plastike alternatora,mehanizma prednjeg sijedala.obrtomjer ne radi i 15 dana poslije garantnog roka riknula elektronika opa za poluditi.Hjundai Galoper 40 000km preskočio remen,lijepa generalka, i šta sada to su Vam sve primjeri i zaključak je da nijedna marka nije dobra.
Najbojli auto je novi auto.

NSX-R
08-03-2004, 18:40
To je rekao Henry Ford : najbolji auto je novi auto :))

KIT KARSON
08-03-2004, 18:41
NSX-R i Alfin znak?????

KRETEN !!!!

NSX-R
08-03-2004, 18:42
kit Karson, sta te muci? :)) :)) :))

max max
08-03-2004, 18:43
Ma šta kažeš... :smile07:

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:45
Ok, moguce je to sto kazes, ali imao sam u obitelji u zadnjih 30 godina jako puno Fiata, a sam ja sam imao tri Fiata u zadnjih 10 godina i s nijednim nisam imao nista slicno.Svi Fiati koje smo imali su mehanicki bili jako pouzdani auti.Isto se nebi moglo reci i za elektroniku pogotovo kod modela iz 80-tih i 90-tih.Sada imam novog Punta 2001. godiste i mislim da su konacno rijesili elektronske probleme jer u tri godine nisam imao niti jedan problem, a sa mehanikom nije opcenito nikada bilo problema kod benzinaca.

CLIO SPORT
08-03-2004, 18:47
GRESKA!

henry ford je rekao da je najbolji auto clio sport!

:smile16: :smile16: :smile16:

max max
08-03-2004, 18:52
Ma sve ok.niko nije rekao da je fiat kanta on ima svoje prednosti kao i mane kao i svi ostali auti,zato sam i naveo sve ove primjere ,evo još jedan C5 2.2 HDI novi do 1000km riknulo pero turbine i šta sad jednostavno to je tako koliko ljudi toliko i ukusa.
Ja sam tri mjeseca tražio alfu 156 2.4JTD od prvog vlasnika sa malo km i nisam je našao pa mi je ispo BMW 320d,a poanta je slijedeča BMW stvara imiđ dok alfa ti da je osobnost i to je to dobri su i jedni i drugi

OS FIAT>>>
08-03-2004, 18:53
Fiatovi mali automobili sa benzinskim motorima su toliko jeftini auti za odrzavanje da je to smijesno.Ovi mali Fire motori su jos i strasno pouzdani i izdrzljivi, a potrosnja ulja i benzina je takodjer smijesna.××××ga svi mi tu pisemo o nekim sportskim autima, ali treba to moci odrzavati.Ja recimo imam jako dobru placu, ali svedno neznam da li bi mogao podnjeti teret odrzavanja jednog BMW-a.Kupit ga mogu, to nije problem.Mogao bi kupiti recimo neki E36, a onda kada ti ode auspuh, amortizeri ili nesto drugo dobrano moras posegnuti u djep.Mozes kupovati i neke neoriginalne dijelove, ali to je isto dvosjekli mac.Jedan moj lega automehanicar u takvim raspravama uvijek spomene jednog tipa u OS koji je kupio nekog Audia za zadnju kunu i kada su mu otisle pakne nije vozio auto mjesec dana dok nije skupio neke pare. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

max max
08-03-2004, 18:56
A buduči da sam se navozao u fiatu reči ču i svoj stav o njemu,bez ikakvih problema sam odvozio prvih 100 000 km a onda na vidjelo izlazi talijanski šlamperaj iako je vozilo bilo više nego dobro servisirano,ulje mijenjano svakih 7 000km + oil filter+zračni filter razlog dijelovi jeftini!!! :smile07:

max max
08-03-2004, 18:58
Slažem se....skupo,skupo :smile07:

OS FIAT>>>
08-03-2004, 19:02
Evo ti onda i moje iskustvo sa jednim od Fiata sa benzinskim motorom!.Talijanski slamperaj je kod starijih Fiata prisutan od prvog dana i 0 km, ali to ga nije sprijecilo da prijedje 320 000 Km i prodam ga jednom tipu u mom gradu koji ga jos vozi.Ja sam ga kupio sa navodnih 180 000 Km.Kod Fiata se slamperaj ne odnosi na mehaniku i meni je to jedino vazno.Slamperaj je kod njih kod sklapanja nekih banalnijih stvari, i nijedan im auto nije imao slamperaj tipa najnovijih slucajeva Mercedesa ili Audia TT.Mislim da svabe kada nesto sfusaju, da im se progledava kroz prste.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
08-03-2004, 20:48
Hajmo malo o sportskim markama :))

OS FIAT>>>
08-03-2004, 20:50
Slazem se.
Nsx-r ,nekako mi se ne slaze tvoj avatar sa nickom. :))
Nadji si od Honde logo pa ga stavi.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
08-03-2004, 20:55
OS Fiat, prijatelju, ja volim i Hondu i Alfu, a volim i jos par markih.
ne brini, mijenjat cu ja cesce slike :))

Mehanicar
08-03-2004, 20:56
Os pa s tim se i ja slazem, mehanika fiata je robusna i nema problema, ali uvjek negdje curi, kapa, cvili, pregori neka zarulja i sve sitno sto te smeta ili kao mene veseli :) , pa mozes ceprkati !
ali sve u svemu auto jako jeftino odrazavas i sve mozes jako cesto mjenjati kad su djelovi bagatela, samo treba imati volje !
e sad problem nastaje kod ljudi koji ne odrzavaju aute i takve stvari ih jako smetaju ! :)

INTERCEPTOR
08-03-2004, 20:58
Max max, ajde molim te dođi tu u RI kod mene. Ako se na Puntu ne zagrije do pola skale u manje od 5 min dam ti 100E, ako ne ti meni daš 50. Može?

Dizaster
08-03-2004, 20:58
Hej NSX!kako si ubacio sliku ispod imena?<br><hr>

NSX-R
08-03-2004, 20:59
ides na profil, pa onda BROWSE, i onda mozes sam ubacit sliku koju hoces :smile07:

NSX-R
08-03-2004, 21:00
ali moras naci neku sliku koja ima manje od 4 kb

Dizaster
08-03-2004, 21:00
Dobro!Hvala!

OS FIAT>>>
08-03-2004, 21:01
Slazem se da uvijek ponesto lupka iako sam sa ovim sadasnjim Puntom presao 60 000 km i jos nista ne lupka (sto ne znaci da na 80 000 nece).Sto se tice curenja,to je boljka kod apsolutno svih starijih auta sa puno kilometara.Tu Fiat nije nista poseban.I mom prijatelju na BMW 318 kockici stalno nesto curi na motoru, lupka bregasta, ali auto ide.

INTERCEPTOR
08-03-2004, 21:03
Zaboravih, zagrije se na tu temp bez turiranja, okretaji između 2000 i 3000 rpm.

OS FIAT>>>
08-03-2004, 21:06
Cep, max je tamo malo pretjerao.Nitko normalan nebi povjerovao u takvu glupost i mislim da je suvisno tu nesto objasnjavati.

Mehanicar
08-03-2004, 21:07
ma sve je to ok, nego recite mi s cim su termostati punjeni voskom ili ?
i jel ima on podatak u trgovini na kojoj temp. otvara i zatvara i vise verzija istoga (mislim s obzirom na tu temp. )?

INTERCEPTOR
08-03-2004, 21:10
Istina na svim autima curi. Baš sam malo gledao testove rabljenih u auto blicu to su u stvari iz autobilda. Na 95% auta nešto curi na motoru. Pregledao sam sve jer imam sve AB. Obično curi na spoju mjenjača i motora ili na karteru. Na puntu je procurio semering poluosovine na izlazu iz mjenjača na nekih 20 000 km. Bagatelan i nebitan kcvar. Isto tako malo je mastan na dihtuingu poklopca ventila što je klasika kod fire motora.

Mehanicar
08-03-2004, 21:14
ma te brtve i semeringe vise ne kupujem 1, nego daj 2-3 komada pa me cudno gledaju ! :)
to je sve brzinska promjena osim semeringa radilice ili poluosovina, ali i to se brzo sredi !

OS FIAT>>>
08-03-2004, 21:14
Moj je isto mastan na poklopcu ventila, ali nigdje drugdje nista ne curi.

Mehanicar
08-03-2004, 21:18
dosad sam samo 2 te brtve dekla ventila promjenio dok je max max 9 ili tako nesto, ali to je gotovo za 2 min. :) , glavno da mi je brtva glave suha evo vec 4 godine na tipu, a brava je full suha :) , stvarno nigdje jos ne curi !

NSX-R
08-03-2004, 21:24
malo o sportskim autima, koji vam je sportski auto idealan, ono za vikenda i staze :))

NSX-R
08-03-2004, 21:34
meni Lotus Exige ili Elise, pravi sportas, vrlo lagan, brz, agilan, vrhunski sportas za fer cijenu.

Ili Honda NSX :))

OS FIAT>>>
08-03-2004, 21:40
Super ti je avatar NSX.Mislim da je Elise idealan za tu namjenu premda bi ja radije recimo Hondu S2000.

NSX-R
08-03-2004, 21:44
Honda S2000 :smile20: , dobar izbor
jel bolji od Alfinog znaka?
:)) :))

OS FIAT>>>
08-03-2004, 21:46
Nije mi bolji od Alfinog znaka, ali vise pristaje uz tvoj nick.

Aero
08-03-2004, 21:48
NSX-R, odlična ti je slika, uopće nije izgubila na kvaliteti.

NSX-R
08-03-2004, 21:57
:)

Alexio
08-03-2004, 22:48
ljudi, pricajte malo, sinoc je bas bilo dobre rasprave, evo ja pocinjem :

Mislim da realno gledajuci BMW ne vrijedi svojih para, Alfa vise vrijedi svojih para nego BMW.

Ferrari je Ferrari, ali je previse precijenjen
Porsche je nabrijana buba, ruzan ko ruzno pace
Lotus je englez, sta znaju oni o autima.

INTERCEPTOR
08-03-2004, 22:51
rekoneporeko

max max
08-03-2004, 22:57
bio sam malo blokiran :smile09:

NSX-R
08-03-2004, 23:14
Alexio :

""""Porsche je nabrijana buba, ruzan ko ruzno pace
Lotus je englez, sta znaju oni o autima. """"""


dobra ti je ova gornja izjava :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) , stvarno imas osjecaj za humor :smile06: :smile06: :smile06:

NSX-R
09-03-2004, 00:12
:URL=http://www.autoweek.nl/download/wallpaper/800x600lotuselise72.jpg:http://www.autoweek.nl/download/wallpaper/800x600lotuselise72.jpg:/URL:

NSX-R
09-03-2004, 00:20
http://www.autoweek.nl/images/480/142.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:22
http://www.autoweek.nl/images/480/1988.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:22
malo da ubacim nekoliko sportasa :))

NSX-R
09-03-2004, 00:24
http://www.autoweek.nl/images/480/852.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:28
http://www.autoweek.nl/images/Articles/213/44alfa147gta1.jpghttp://www.autoweek.nl/images/Articles/833/07alfa156gta1.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:29
http://www.autoweek.nl/images/Articles/833/07alfa156gta1.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:31
http://www.autoweek.nl/cbimages/lotus/esp31_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:33
http://www.autoweek.nl/cbimages/lotus/esp33_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:36
http://www.autoweek.nl/images/480/4140.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:39
http://www.autoweek.nl/images/Articles/1649/rx81.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:41
http://www.autoweek.nl/images/Articles/1747/gt21.jpg

NSX-R
09-03-2004, 00:43
http://www.autoweek.nl/images/480/4382.jpg

CLIO SPORT
09-03-2004, 01:24
ja bi od ovih uzeo lotusa esprit V8 biturbo i mirna bosna!

:smile18: :smile18: :smile18:

mara
09-03-2004, 01:50
cuj alfa GTV kosta negdje blizu 30 000eura. znam da ima jaci motor ali za Lotus dodas malo vise i vozis pravi auto(premda je GTV dobar auto). meni je mrak Honda S2000! to mi je Ferrari u malom a japanskom

Girrari
09-03-2004, 12:00
Ja bi Maranellčeka. :smile20: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

NSX-R
09-03-2004, 12:59
ja bi Lotus Esprit, ili Exige, ili NSX :))

NSX-R
09-03-2004, 13:02
http://www.autoweek.nl/cbimages/honda/int11_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:04
http://www.autoweek.nl/cbimages/honda/s15_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:07
http://www.autoweek.nl/cbimages/lamborghini/murc15_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:09
http://www.autoweek.nl/cbimages/lotus/elis27_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:09
http://www.autoweek.nl/cbimages/lotus/elis21_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:11
http://www.autoweek.nl/cbimages/mitsubishi/lanc7e1_a.jpg

max max
09-03-2004, 13:13
...kao naj sportaš recimo Bugati 1001 KS ali on je je svemir,a od ovih prizemnih modela Honda Integra R,M3 CSL, GTA i kao zadnji model Audi RS

NSX-R
09-03-2004, 13:16
http://www.autoweek.nl/cbimages/mazda/rx721_a.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:18
http://www.autoweek.nl/images/480/983.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:20
http://www.autoweek.nl/images/480/2407.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:21
http://www.autoweek.nl/images/480/2341.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:22
http://www.autoweek.nl/images/480/1310.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:25
http://www.autoweek.nl/images/480/1442.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:25
malo slika, da imate o cemu pricat :))

NSX-R
09-03-2004, 13:27
mara, GTV je dobar auto, ali bolje je kupit recimo RX-8, ili S2000, ili Lotus Elise, Exige :smile07:

NSX-R
09-03-2004, 13:28
http://www.autoweek.nl/images/480/890.jpg

NSX-R
09-03-2004, 13:30
http://www.autoweek.nl/images/480/1562.jpg

max max
09-03-2004, 13:38
...svaka čast za slikice ,ovaj silver BMW mi je odličan,fino ga gazi po snijegu kao ja sinoč,ugasio svu elektroniku i ples,u jednom trenutku umalo u ivičnjak :o ,presjeklo me u stomaku :smile07:

Ed Hunter
09-03-2004, 13:48
Svaka čast NSX-R. Fakat si se potrudil.

I koji je sad najbolji? :))

max max
09-03-2004, 14:06
Ma ja mislim alfa :)) :)) :))

OS FIAT>>>
09-03-2004, 16:46
Svaka cast nsx-r.Jesi skuzio da onaj auto na zadnjoj slici na 19 strani ove teme ima prednje farove od Fiat Punta?
Na svim ovim slikama su mi najljepsi E46,GTA,Maranello i F-355, a to ne znaci da mi ostali nisu lijepi.Jednostavno nisu svi tako lijepo ispali na ovim fotkama.

NSX-R
09-03-2004, 16:50
Jest, farovi od onog MG su slicni Puntu :))

NSX-R
09-03-2004, 16:53
http://www.autoweek.nl/images/480/4485.jpg

steta sto ne ide u produkciju, autic bas fino izgleda :)

NSX-R
09-03-2004, 16:55
http://www.autoweek.nl/images/Articles/194/33nsx1.jpg

NSX-R :smile20: :))

OS FIAT>>>
09-03-2004, 16:58
Nisu slicni nego to i jesu farovi od Punta. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
09-03-2004, 16:59
jos nesto, izgleda da nista nema ni od nove Delte, to je izjavio direktor Fiata, steta, Lancia zasluzuje vise, Fulvia i buduca Delta nece se proizvodit :(

OS FIAT>>>
09-03-2004, 16:59
Otkud ti to da Fulvia ne ide u proizvodnju????

NSX-R
09-03-2004, 17:00
http://www.autoweek.nl/images/480/3681.jpg


Legendarni Porsche killer :smile18: :smile18: :smile18: :)) :)) :))

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:01
Mozda 924 killer. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
09-03-2004, 17:02
OS Fiat, to sam vidio na www.autoweek.nl, zadnje vijesti, tako kazu, direktor Fiata je izjavio kako Fulvia nece se proizvodit, isto vrijedi i za buducu Deltu

NSX-R
09-03-2004, 17:04
http://www.autoweek.nl/images/Articles/1822/8c3.jpg

Ferrari killer :)) :))

NSX-R
09-03-2004, 17:07
Ali zato imaju velike planove za Alfu, Kao 8C, 157, 168, 148, Villa D"Este(Coupe na bazi 168), Brera(buduci GTV), Spider,Kamal, 157 Coupe. Bit ce dobrih alfi :)) :)) :))

NSX-R
09-03-2004, 17:09
http://www.autoweek.nl/images/480/1001479.jpg

Il Monstro :)) :)) :))

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:10
Ne mogu vjerovati!!!
Valjda su procjenili da im se ne isplati proizvoditi i razvijati taj auto jer nece donjeti zaradu.Steta. :( <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

NSX-R
09-03-2004, 17:11
http://www.autoweek.nl/images/Articles/624/esprit2.jpg

:smile20: :smile20: :smile20:

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:12
Ova Alfa na zadnjoj slici mi je toliko ruzna da ju ne mogu ni gledati.

NSX-R
09-03-2004, 17:13
jest, izjavili su kako nemaju dovoljno novca da bi proizvodili novu Fulviu i Deltu, ali zato ce vise ulagati u Alfu i Fiata

NSX-R
09-03-2004, 17:14
OS Fiat, to je pravi "" Il Monstro "", SZ je ljepota za nju :))

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:19
Mislim da Lancia nezna sta zeli biti.To je nekad bila sportska marka, sada pokusavaju biti luksuzna marka jer nema smisla da i Alfa i Lancia budu sportski.Mislim da je najveci problem Lancie sto je pod Fiatom i sto Fiat diktira njenom sudbinom.

NSX-R
09-03-2004, 17:20
http://www.autoweek.nl/images/480/4270.jpg

:smile20:

NSX-R
09-03-2004, 17:23
OS Fiat, slazem se, Lancia nezna sta ce biti, pa pogledaj recimo novu Musu, nisu znali sta ce i kakav je model izbacit, pa onda uzeli Ideu i malo je promijenili, umjesto da su recimo proizveli novu Deltu, sigurno bi bila uspjesna :smile07:

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:24
E ta 5-tica tesko da ce mi se ikada svidjeti.To mi je takva nakaza od auta da je to strasno.7-mica nova mi je jos i gora.Nadam se da su ovo zadnja Bangleova zlodjela prema BMW-u.

OS FIAT>>>
09-03-2004, 17:25
Prednja maska je jos kako-tako, ali pogledaj bocnu liniju i zadnji kraj.Prestrasno.

NSX-R
09-03-2004, 17:25
http://www.autoweek.nl/images/Articles/1891/porschecarrera-1.jpg?cache=no

NSX-R
09-03-2004, 17:28
Bangle vise nije sef dizajna, on je dobio neku drugu visu funkciju, sad je sef dizajna jedan nizozemac koji je bio odgovoran za novu sedmicu, on je taj koji je od sedmice napravio tenka :smile09: :smile09: :)) :)) :)) :)) , rijesili se jednog ludjaka, a primili drugog :)) :)) :))

NSX-R
09-03-2004, 17:31
http://www.autoweek.nl/images/480/4375.jpg

Ko je sad najbrzi??? :)) :)) :)) :))

NSX-R
09-03-2004, 17:32
395 km/h, 0-100 3.2 sec
806 KS, 920 Nm, 1180kg

ZVIJER!!!!!!! :)) :)) :))

Girrari
09-03-2004, 17:48
Ma mamu im ××××× lažovsku, ×××××i jedni. Kaj ×××× koji ××××× ko da smo svi s marsa pali da im se ××××× osušio... Fulvia je već gotov auto. Nemaju oni kaj razvijat je niti bilo kaj ××××t. Cijeli donji postroj je od Barchette, motor je od Barchette, interijer imaju, karocu imaju... kaj ×××× onda pička im čorava????<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

NSX-R
09-03-2004, 18:17
Girrari, kazu da se ne isplati proizvodit Fulviu, a nece ni Deltu, stvarno je to glupo sa njihove strane, pa kako misle sebe izvuci iz govana??? :)) :)) :)) :))

NSX-R
09-03-2004, 19:14
http://www.supercars.de/data/_cboa/91/949/480/9194949.jpg


Ovo je pravi sportas :smile20:

OS FIAT>>>
09-03-2004, 19:18
Impresivno izgledaju performanse tog Elisea, ali ja nevolim ultra lake sportske automobile.Vise volim da je tezak i da ima snage.Nedo ti bog spizdit se s tim.Ista stvar je bila i sa Hondom CRX.Lim ko limenka Cole, a auto bolesno juri.To je idealna formula za smrt.

NSX-R
09-03-2004, 19:18
http://www.supercars.de/data/lamborghini/2003gallardo/480/030.jpg

NSX-R
09-03-2004, 19:20
OS Fiat, lotusi imaju vrlo vrlo jaku konstrukciju, najbolje sasije na svijetu, i najbolje ovjese, karoserija je ljepljena( kao kod aviona), a to daje maksimalnu cvrstocu, a da ne govorim o savrsenom ovjesu, taj auta ima bolji handling od bilo kojeg drugog sportasa.

OS FIAT>>>
09-03-2004, 19:22
Katastrofa mi je dizajn Lamborghinija odkad su ga svabe preuzeli.Djeluje mi nekako tepsijasto i nemastovito.Za mene je posljednji pravi (citaj izvorno talijanski) Lamborghini Diablo.Countach mi je naekstravagantniji sportski auto svih vremena.Ajd please nsx stavi slike Diabla,Miure i Countacha.

OS FIAT>>>
09-03-2004, 19:24
Ajd me podsjeti kako se slike stavljaju.

NSX-R
09-03-2004, 19:26
mislim na auta kao Elise, Exige. Esprit je tezi, oko 1300-1400 kg, zavisi koja verzija, ali nasljednik Esprita, koji dolazi 2005 ce imati V8 motor od Toyote, doradjen naravno, 450 KS, a bit ce laksi od 1300kg, oko 1200kg, to znaci laksi i od Porsche 911, gallardo, Modena, a ovjes i konstrukcija sasije ce biti prica za sebe.
isto dolazi ove godine M250, novi model izmedju Elise i Esprit, imat ce navodno 250 KS i bit ce ispod 1000Kg, to ce biti isto cistokrvni sportas, sa vrhunskim ovjesom i sasijom.

NSX-R
09-03-2004, 19:27
meni Gallardo dobro izgleda :smile07:

NSX-R
09-03-2004, 19:29
http://www.supercars.de/data/lamborghini/1999diablo%20sv/480/002.jpg

OS FIAT>>>
09-03-2004, 19:30
Galardo i je kao umanjeni Murcielago.Rade istu stvar kao i sa Audiem.Prave aute kao da su cipele.Sve isti model, a razlicita velicina.Sve postaje konfekcija.

NSX-R
09-03-2004, 19:31
http://www.supercars.de/data/lamborghini/1989countach%2025th%20anniversary/480/008.jpg

OS FIAT>>>
09-03-2004, 19:34
To te ja pitam.Pogledaj sad taj auto i onda pogledaj kada je napravljen.Kako na××××no izgleda.

NSX-R
09-03-2004, 19:37
izgleda ko da nije sa ovog svijeta :))

NSX-R
09-03-2004, 19:38
mocno i futuristicki

NSX-R
09-03-2004, 19:38
vanzemaljski :)) :)) :))

mara
09-03-2004, 20:35
NSX-R slike su mrak! ma to ti je skoro sve isto, samo je razlika sto ti se vise svidja. veliki ili manji auti ali svi su jedanako dobri, tj. tu negdje!
kako turbo limac kaze: kako ti sjedne auto.

NSX-R
09-03-2004, 20:43
sve su to vrhunska auta, Ferrari, porsche, lotus, Lamborghini itd.. sve zavisi sta ko voli, meni je recimo Lotus najdraza sportska marka, ali volim ja sve sportske marke :))

Cezy
09-03-2004, 20:53
os PUNTO,ne kaki!! Da vidis Gallarda u zivo zasro bi se!! Barem ja jesam,a imao sam i priliku slusat kako Murcielago radi u leru 2 metra od mene!!Strava!! Audi je samo odklonio mane!! :)

Cezy
09-03-2004, 20:54
http://home.nikocity.de/mmd/alfa/files/assen2000/gallery_1/1-10_de%20tomaso%20pantera%20rear.jpg
ARGENTINAC!! :smile20: :smile20: :smile20:

NSX-R
09-03-2004, 20:56
slazem se cezy, Lambo je jos uvijek pravi Lambo, ali sad je bolji, bolje receno bolji nego ikad :))

Cezy
09-03-2004, 20:58
http://www.blackandwhitegarage.com/Bizzarini%20'AHJ%201'%20rear%20Small.jpg
BIZZARINI!! :smile15: :smile20:

Cezy
09-03-2004, 21:01
http://www.student.oulu.fi/~jasu/pics/cars/Ferrari_250_GTO_64.gif
GRAN TURISMO OMOLOGATO!!

NSX-R
09-03-2004, 21:02
nastavi cezy, evo i ja cu jos malo dodati finih slika :))

Cezy
09-03-2004, 21:07
Ma zatrpat cemo forum slikama!! Vlasnici modema,ce nas kamenovat!! :))

NSX-R
09-03-2004, 21:16
http://www.supercars.de/data/ferrari/1984testarossa/480/003.jpg

NSX-R
09-03-2004, 21:18
http://www.supercars.de/data/ferrari/1995f512%20m/480/005.jpg

NSX-R
09-03-2004, 21:19
http://www.supercars.de/data/ferrari/1995f50/480/015.jpg

NSX-R
09-03-2004, 21:22
http://www.supercars.de/data/ford/2003gt/480/004.jpg

NSX-R
09-03-2004, 21:25
http://www.supercars.de/data/porsche/2003911%20gt3/480/035.jpg

S V T
09-03-2004, 21:33
One and only


Ferrari killer

http://www.wheelsarchives.freeserve.co.uk/page-02/0114-ford-gt-40.jpg<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

S V T
09-03-2004, 21:36
http://gtphotos.free.fr/evenement/setc2002/ford_gt40-3.jpg<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

S V T
09-03-2004, 21:37
http://www.jeffchan.com/cars/historics2001/ford-gt40-red-33.jpg<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

mara
09-03-2004, 22:44
ali zato da je fiat kupio Lambo onda bi to bila prava sportska marka! svabe su vam trn u oku! :smile07:

NSX-R
10-03-2004, 08:46
Evo jos par slika :smile07: http://www.auto55.be/content/fotos/oktober2003/honda1-3.jpg

NSX-R
10-03-2004, 08:47
http://www.auto55.be/content/fotos/oktober2002/honda3-1.jpg

NSX-R
10-03-2004, 08:48
http://www.auto55.be/content/fotos/juli2003/porsche1-1.jpg

NSX-R
10-03-2004, 08:49
http://www.auto55.be/content/fotos/juli2003/porsche1-2.jpg

Nurburgking :)) :smile07:

NSX-R
10-03-2004, 08:50
http://www.auto55.be/content/fotos/maart2003/porsche1-3.jpg


ma kakav Enzo :)) :))

NSX-R
10-03-2004, 08:51
http://www.auto55.be/content/fotos/december2002/porsche1-1.jpg

NSX-R
10-03-2004, 08:51
http://www.auto55.be/content/fotos/maart2001/porsche1.jpg

NSX-R
10-03-2004, 08:53
http://www.auto55.be/content/fotos/oktober2001/bmw1.jpg

Hardcore BMW :smile07:

NSX-R
10-03-2004, 08:55
http://www.auto55.be/content/fotos/september2003/audi1-2.jpg

das Ferrari killer!!! :smile18: :smile18: :smile18: :)) :)) :))

NSX-R
10-03-2004, 08:59
http://www.auto55.be/content/fotos/augustus2002/jaguar1-3.jpg

Art of Performance :))

NSX-R
10-03-2004, 09:01
http://www.auto55.be/content/fotos/september2002/jaguar1-1.jpg

najljepsa limuzina, skupa sa novim Quattroporte :smile07:

NSX-R
10-03-2004, 09:05
http://bilder.autobild.de/bilder/1/44501.jpg


Italian Style :smile07:

NSX-R
10-03-2004, 09:06
http://bilder.autobild.de/bilder/1/44707.jpg

NSX-R
10-03-2004, 09:07
http://bilder.autobild.de/bilder/1/44722.jpg

S16
10-03-2004, 10:30
NSX, ××××te :smile12:

Girrari
10-03-2004, 11:03
Mara ne kenjaj!

Lambo je počeo radit bezvezne aute. Ne tehnički nego dizajnerski. Murc je još bio OK, ali Gallardo je dokaz VW-Audijevske nesposobnosti da ponude nešto zanimljivo pa su pribjegli rješenju "metni u vešmašinu i pusti da se stisne u pranju". Voila... eto baby Lamba. Za×××××!

Da se Audi nije uguzio u Lambo, baby Lambo bi 90% danas izgledao ovako:

http://www.fantasycars.com/derek/cars/images/lamborghini/cala_1.jpg
http://www.amazingcars.freewebsites.com/car/italdesign/96cala7.jpg
http://ultra.cto.us.edu.pl/pub/Multimedia/Pictures/Cars/Lamborghini/1995.ItaldesignCala.02.jpg

A još je puno projekata tipa SuperDiablo ostalo u ladicama zahvaljujući inovativnom Audiju.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

NSX-R
10-03-2004, 13:38
Girrari, ali opet moras priznati da gallardo izgleda dobro :))

piquet
10-03-2004, 13:50
cala izgleda fenomenalno.
gallardo meni izgleda ok, bolje od murcielaga.

OS FIAT>>>
10-03-2004, 15:23
Prvi puta vidim unutrasnjost novog Quattroportea.Ovo mi je najljepsa unutrasnjost uopce koju sam vidio i svi novi Bangleovi BMW-i se mogu sakriti pred ovim.

piquet
10-03-2004, 15:25
kakva su to krilca otraga ispod quattroportea? vidio sam da ista takva ima i lancia thesis.

OS FIAT>>>
10-03-2004, 15:29
Cezy, ××××ga nesvidja mi se taj spoj njemacke nesposobnosti kreiranja auta i talijanskog auta koji je dizajnom uvijek ostavljao ljude bez daha.Ovakvi Lamborghiniji ce pronaci neke nove kupce kojima se svidja Audi, ali ce izgubiti i vec su izgubili puno poklonika.Njemci su majstori za upropastavanje renomiranih nenjemackih marki koje su kupili.

mara
10-03-2004, 16:31
a talijani su strucanjci za unistit sami sebe!!!

gira, nemoj bre da budes nervozan.

Decki, meni je A8 najljepsi njemacki luskuzni auto u klasi i auto mi je mrak ali se moze sakrit pred Maseratijem!!!!! koji BMW, koji Mercedes, pa i Audi(premda super izgleda), Maserrati je ludilo. taj bi auto trebao biti najprodavaniji auto. to spoj savrsenog dizajna, sportskog duha i luksuza-a to se i najvise trazi-mora biti sporta. Najljepsi kokpit koji sam ikada vidio. samo da budu pametni talijani i da ga dobro izreklamiraju i taj ce auto biti prodavaniji od Mercedesa S klase. Daj boze da im krene. odusevljen sam autom!

mara
10-03-2004, 16:34
problem dizajna je problem svima a ne samo svabama.
ni ovaj lambo nije nesto savrseno.

i Toyota ce imati opoziv. to samo govori da je ovu silnu elektroniku sve teze nadzirati i kontrolirati. ja sam si i mislio da ce to polako i japance poceti zahvacati ali mislim da ce to ipak biti puno manje od europljana i amera

NSX-R
10-03-2004, 17:15
http://www.autoweek.nl/images/480/4508.jpg


Ford GT ima 550 KS, a ne 500 KS kako se mislilo, to su zadnje vijesti u vezi GT, 101 primjeraka su namjenjeni za Evropu.

NSX-R
10-03-2004, 17:16
http://www.autoweek.nl/images/480/4509.jpg

mara
10-03-2004, 19:47
ne mogu se nadivit ovom Maseratiju!!!
nsx-r, na svaku stranicu stavi te 3 slike da ih uvijek gledam. auto je ludjacki dobar. svaka cast talijanima, samo neka je jos i kvaliteta tu i prodavat ce se taj auto vise nego i bmw i mercedes zajedno.
mozes li zamisliti naslov u novinama: MASERATI SE KVARI MANJE OD MERCEDESA!
ILI PRODAJA MASERATIJA VRTOGLAVO RASTE!

mara
10-03-2004, 19:50
MENI taj tvoj Lambo, Gira, ne izgleda nista posebno. takve sam slike vidio i za novog audija A6, isto vjerovatno iz ladice ali su napravili ovoga, premda nije los ipak mi je onaj bio ljepsi

AR
10-03-2004, 20:38
Ovi ameri stvarno nemaju kreativnosti izvlače mi iz mrtvih isti gt40. Ajd da su uzeli neke smjernice iz prošlosti ali ovaj je pljunuti onaj stari. Fuj.
Još nisam pogledo al se nadam da nema bregasto u bloku motora," to bi bio napredak". Baš idem da vidim

AR
10-03-2004, 20:42
Country of origin United States
Year of introduction 2004
Numbers built N/A
Body design Camilo Pardo (in-house)


Engine
Configuration Mid, longitudinally mounted Ford Modular 90&#186; V8
Construction aluminum block and head
Displacement 5.409 liter / 330.1 cu in
Bore / Stroke 90.2 mm (3.6 in) / 105.8 mm (4.2 in)
Compression ratio 8.4:1
Valvetrain 4 valves/cylinder, DOHC
Fuel feed Sequential multi-port Fuel injection
Aspiration Eaton roots-type supercharger

Ajd nije tako tragično ali opet snagu moraju da izvalče s kompresorom. Šta se ne ugledaju malo na europu i japan. Možda bi ih prosvjetlili

S V T
10-03-2004, 21:25
×××ך amera bez rootsa! <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

max max
10-03-2004, 21:33
SVT kad čemo napraviti kontrolu radne temperature na fiatićima :smile07:

Mehanicar
10-03-2004, 22:14
za to vam nece piti potreban termostat i "na prst" cete osjetiti razliku ! :smile06: :smile06: :smile06:

NSX-R
10-03-2004, 22:36
mehanicar, smijes se sam sebi, pa covjece i ti vozis Fiata :)) :)) :))

Mehanicar
10-03-2004, 22:50
pa nisam ga ja napravo da se smijem sam sebi, samo mogu reci kako je !
ne kuzim vas sta vi imate protiv toga sto ja vozim fiata i trazim mu mane - u strojarstvu je sve relativno u nekim granicama, ali se traze strucna i dobra rjesenja, a fiat bi tu mogao puno poraditi !
kad ja nesto konstruiram onda se mogu ili mozete meni smijati, a do tada uciti na tudjim pogreskama ! :)

NSX-R
10-03-2004, 22:53
mehanicar, slusa li fiat? :))