PDA

Pogledaj cijelu verziju : Krajem ovog veka u Srbiji neće biti Srba.

Marko Mladenović
05-03-2004, 23:26
Prema procenama demografa, Srbi su jedini narod na Balkanu cciji se broj iz godine u godinu drasticcno smanjuje, ssto dokazuje I poslednji popis stanovnisstva. Za deset godina, broj Srba u Srbiji smanjio se za milion. Sredinom prosslog veka, poredjenja radi, broj Srba i Rumuna bio je jednak.
Danas u Rumuniji zzivi oko 25 miliona tog naroda, a u Srbiji, svega, sset miliona I dve stotina hiljada Srba. CCetiri miliona Srba nestalo je tokom ratova u minulom veku, toliki broj iselio se iz zemlje, a veliku ulogu odigrale su, nesumnjivo, akusserske klinike. Da su Srbi vodili mudriju demagossku politiku, danas bi ih, smatra se, bilo oko 27 milioan u Srbiji.
Profesor Beogradskog univerziteta I predsednik udruzzenja "Opstanak" Marko Mladenovich, iznosi sumorne prognoze, po kojima krajem ovog vijeka u Srbiji neće biti Srba.
Marko Mladenovich podsecha da su srpska sela u potpunosti isprazznjena, te da veliku vechinu u gradovima ccine stariji ljudi. Omladina masovno odlazi iz zemlje, a alarmantan je podataka da 96 posto mladih i talentovanih namerava da svoju karijeru nastavi u nekoj od zapadnih zemalja. Na tu ccinjenicu ukazuje i potprdresednica "Opstanka"

Marko Mladenović
05-03-2004, 23:26
Dara Vuccinich, inacce, pesnik i profesor Beogradskog univerziteta.
Mladenovich i Vuccenicheva, koji se problemom bele kuge bave nekoliko decenija, krivca za, kako kazzu, topljenje i nestajanje srpskog naroda vide u opsstoj ravnodussnosti, pospanosti, sebiccnosti, uskogrudosti i neznanju, a spas u budjenju narodne svesti i savesti, u nizu zakonskih propisa i olakssica za mlade roditelje.
Udrzzenje "Opstanak" nudi nekoliko gotovih projekata za zaustavljanje bele kuge u Srbiji, u kojima se izdvaja predlog Zakona o fondu za obnavljanje stanovnisstva. Fond bi se punio iz drzzavne kase, ali i dobrovoljnim prilozima iz dijaspore. A predlogom Zakona o obnavljanju stanovnisstva predvidjen je "pokret za ccetvrto dete", odnosno, prelazak sa, kako naglassavaju dvoje profesora, seksualne na biolossku revoluciju. Na jedan braccni bar srpske nacionalnosti sada u proseku, naime, dolazi, svega, po jedno dete.
Istovremeno, "Opstanak" predlazze i projekat za povratak milion Srba iz dijaspore, zatim, demetropolizaciju gradova, reformu obrazovnog i vaspitnog sistema, osnivanje Saveta za obnavljanje stanovnisstva I organizovanje Svesrpksog sabora matice I dijaspore o buduchnosti Srba. U predlogu mera za zaustavljanje bele kuge nassao se I onaj o osnivanju Ministarstva za porodicu, ali je sada, visse nego izvesno, da ni vlada Vojislava Kosstunice nije prihvatila takve sugestije.

Dragan Veselinovic
06-03-2004, 12:47
I sve manje i manje Hrvata, koliko ja vidim.

Henry Chinaski
07-03-2004, 01:25
..."demetropolizaciju gradova"...

Ovo im je najjace. Kojih gradova? Gde u Srbiji ima gradova?

Ako u Srbiji krajem veka ne bude Srba to ce znaciti da su to i zasluzili i za ovo ce biti odgovorni samo i jedino srBsli naci - onanisti koji mrze i preziru svoj narod, te smatraju da je njegov vrhunski domet i cilj trpljenje, opiranje svemu sto pripada evropskoj civilizaciji kakva je ona danas i uteha nekakvim mitovima o duhovnosti.

DeepPurple
07-03-2004, 01:31
Apsolutno tako, po aspektu nataliteta mi smo rame uz rame sa vodecima u Evropi. Pa cak smo ih i nadvisili! Prevladao je upravo taj zapadni, life-in-the-fast-lane mentalitet gde su sve ljudske vrednosti izgubljene i poremecene. Zavladao je sebicluk i misljenje samo na svoju guzicu.

Tuzno je u celoj stvari sto necenjenu vladu, nijednu do sad, nije ni malcice zainteresovao ovaj, po meni, najveci problem sa kojim se suocavamo. Nista se ne cini po pitanju resavanja ovoga. A samo me zanima, koju to ekonomiju mi mislimo da razvijamo na duze staze ako za 50 godina necemo imati radno sposobnog stanovnistva?? Hocemo da uvozimo japanske robote, pa da oni rade i nocu se provode po diskotekama i klubovima a *stanovnistvo* da ×××× sah na Kalisu uz pivce?? Za koga da pravimo drzavu ako nas nece biti? Za siptare?!?!? Ja ne bih da budem saucesnik u tome, neka hvala.

Imam 20 godina i nemam nameru da idem odavde. Ucinicu sve da ostanem u zemlji i ponajvise gradu u kom sam rodjen i obezbedim sebi i svojoj porodici (kad dodje vreme i za to) neku elementarnu egzistenciju. No, kako su sve sanse da to nece biti lazko izvodljivo, mozda i ja potrazim spas preko grane. A Srbija umire...

Mile Curcic
07-03-2004, 21:17
To sa natalitetom ide vec duze vreme lose. Ja sam takodje sklon da nizak natalitet danas objasnjavam time sto su primljene zapadne vrednosti i to one najgore. Medjutim, iskreno govoreci, ozbiljan pad nataliteta pocinje vec od generacija za koje se tesko moze reci da su i znale sta je to Zapad.
Ne umem to da objasnim.

Minka
07-03-2004, 21:22
ovako nesto nisam od tebe ocekivao Mile:

prosta je stvar:

Komunisti su instalirali sistem u kojem je sebicnost i samozivlje bilo ideal za moralno-politicku podobnost.
Sto si veca pi*ka prema drugima, sto ih vise cinkas, pljujes i ponizavas to si bolji drug.
Takvi ljudi su vise nego dovoljno sebicni da nisu u stanju da se odreknu bilo cega u korist svoje buduce dece.

Pa ih zato i ne radjaju.

svaki pravi partizan zeli da nema decu

da ne pominjemo nihilizam, koji je osnova svega sto se muva po partizanskim glavama (usli bi u tesku raspravu, partizani bi me psovali, a nista im ne bi bilo jasno, pa onda nema svrhe)

kaze
08-03-2004, 03:14
stara poslovica nedaj boze sto ti dusman misli, a srecom nikada dusmaninu neide kako on to zeli vec kako nije ni ocekivao. :smile06:

pitam se...
08-03-2004, 08:55
...odakle i kako to da Srbi imaju toliko "dusmana"? Kazi Fredo sta mislis??

Deep Purple
08-03-2004, 15:09
Problem niskog nataliteta nije vezan iskljucivo za (bivse) komuniticke zemlje. To sigurno i znas, uostalom. Slazem se sa Miletom, jer je na zapadu zaziveo taj neki duh samozivog hedonizma (da to tako nazovem) u kome je osnovni motiv dobro se provoditi, trpati sebi u dzep, nositi fensi garderobu i zatezati se i nabacivati silikone. To je toliko uzelo maha da je potisnulo i praiskonski ljudski instinkt za opstankom. U vrednosno i moralno cistijim drustvima (ujedno i ekonomski nerazvijenijim) taj instinkt jos uvek opstaje i otud muslimana i sl. koji se kote ko blesavi. S tim sto smo mi blesaviji sto se ne kotimo...

bosnjak
08-03-2004, 18:05
muslimani se kote ali nisu zlobni kao vi hrvati.Vi se opet kokate medjusobno jer sejtanu idete na volju , aako nikog ne ubijaate onda se poubijaste medjusobno samo nek se ubija i neka se krv proliva .
Bog vas kaznjava sto ste toliki rasisti , pa vam je okreno glavu i nece za vas ni da cuje .Vidis bolan koliki ste nasilnici da se u istoriji nije zabiljezilo toliko nasilje u jednonacionalnoj drzavi , sad nema srba da ih progonite sad se izivljavate na svojim ko koga stigne.t je ogledalo vaseg kucnog odgoja i vaseg vjerskog vaspitanja , da treba mrziti vise nego sto je normalno .Sad ste se pretvorili u divlje zvijeri.Stislo vas sve u tu gujavicu pa vam postalo tijesno , nema Bosne da se sepurite a jos vam pristigli i oni iz Vojvodine i Kosova :smile06: Svi hrvati u jednoj drzavi , sto bi se reklo svi svoj na tudjem , pa kad geni podju raditi postaje doslo neprijatelj ili cak i clan obitelji.
Vidis bolan da su u lazi kratke noge , lagali ste svijet sad sve obrnuto izlazi na vidjelo , sad je na vidjelu "Svi hrvati u jednoj drzavi " i neka ste brate dalek vam dom od naseg neka je i vas sejtan odnio iz Bosne sad je pravi raj. :smile15:

neces trebati...
08-03-2004, 20:38
...dugo cekati muslimandzugo, dovrsit cemo mi ono sta Srbi nisu do kraja!
Sad nema Srba a vi ste nam blize...UUUHHH jedva cekam!

Sandzaklija
08-03-2004, 20:48
Glavu gore Srbijo, i bez sekiracije, Sandzak se brine o podizanju nataliteta nase drage drzave! Za koju godinu smo fifty fifty. Kod nas je adet 7-merac ali ima i onih sto pucaju dobre 11-ce!

Zivili

bosnjak
09-03-2004, 18:52
ti sandjaklija si sokcina i ne trpaj se nama balijama u dupe mi i peremo gujicu radi takvih parazita. :smile06:

HAWK
09-03-2004, 22:32
Program za posrbljavanje Srbije je zaista genijalan! Narocito onaj deo o povratku milion Srba iz dijaspore i dobrovoljnim prilozima te iste dijaspore.

Sta mislite, koliko bi dovrovoljnih priloga uspeli da sakupe? $10K ili ni toliko?

Leone
09-03-2004, 22:33
Sta, uvode nove kategorije srBa iz Francuske, Njemacke,Amerike, Australije, Japana itd?

Sto da ne kada imamo srBe iz Bosne,CG, Hrvatske

MA VEC SE JE VELIK..
10-03-2004, 21:30
...DIO Iselio iz matice...iseljenje ide sve brze i brze...a veci dio odseljenih hoce cim prije zaboraviti taj jad od "zemlje" i "naroda" gdje su zivjeli...i ona predvidjanja od brace Tarabica se ostvaruju... sam sto nisu poceli vikati da

"NISU SRBI", od srama...

dakle Srba
11-03-2004, 12:55
...za 50-ak godina biti nece, a zemlje im jadne?? 10-15 godina najduze. Jer oni sami NEMOGU. a sad uskoro ih se i mala C.G. otkacuje...

Kako ce sami u blatu??? izolirani, pobljuvani, izopaceni...?

da li je...
15-03-2004, 12:03
...neko citao "prorocanstva brace Tarabica"???

Kazali su oni da ce Srbi da se pare sa djavlom i da ce se posle razbezati po svetu i od srama vikati da nisu Srbi!

Pa ...recite?

pa
16-03-2004, 04:53
to je moguce jer vi ×××××ti ste ti djavli kejo mi ×××××o vec stoljece, a da se mi sramimo sto smo Srbi , to cete doziviti isto tamo kod tog vaceg pradjeda djavla.Kad se vi takvi kakvi jeste ne sramite , a zasto bi se mi onda imali da sramimo , kad smo najcisca i pravednija nacija.
Svi su Srbi ponosni i najponosniji jer je Ssrbin najljepse biti , jer da nema Srba nebi bilo ni ove svijetske moderizacije koju svijet uzivu zahvaljujuci tom nadarenom srpskom narodu koji je moderizirao citavu zemaljsku kuglu.Mi smo od Boga dati zato trpimo nepravdu kao isus sto mu se sad svi klanjaju.
Stvarno da Srba nema Zemlja bi bila jos u kamenom dobu a Mars bi bio nepoznata cinjenica.Koja cuda taj mali narod stvori. :smile07: :)) :smile07:

i zaboravio
16-03-2004, 08:49
..si reci!

SRBIN SE NIKOME SAGINJATI NECE!!

Srbin ponosno trpi dok ga svi jebu, tuku, ponizavaju, bljuju po njemu, istjeruju, jebu mu mater itd, itd...

SRBIN SE NIKOME SAGINJATI NECE!!

Bozji narod!

polutan
16-03-2004, 17:30
= slazem se Srbi su stvorili i najbolji sistem Politike i drustva , koji je se samo takav mogao da pozeli , ali kriminalcima , primitivcima , fasistima , primitivcima, zlikovcima i parazitima nije odgovarao , pa su nas zavadili da se taj sistem nebi prosirio dalje jer je bivsa Juga bila na najljepsem glasu sto je za lopove i kriminalce bila Smtrt i propast. :smile09:

polutan
16-03-2004, 17:34
=ovaj odgovor je upucen ispred tebe Grgo a ti lipsaji u svojoj primitivnosti i zlobi.

Taj Srpski narod nije nimalo vise ispljuvan nego i Hrvati jos vise .Ako pratis stanje visid da zapad hoce da zna pravu istinu .Jasenovac se uveliko ispituje . :smile20: