PDA

Pogledaj cijelu verziju : Isplati li se 4x4?



mladen zg
04-03-2004, 21:07
Budući da sam poduzetnik i da puno putujem(godišnje 60tkm), a zimi često idem i u sjevernije djelove Europe, zanima me isplati li se kupnja automobila s integralnim pogonom (4x4), primjerice ješku sam bacio na lanciu deltu integrale ,95god.,pređenih 15tkm,za cijenu od 25 000e(cijene nije problem). Automobil kupujem za tvrtku i nije mi problem platiti, ali bih ipak vodio računa o isplativosti ulaganja. Iako sam iz Zagreba, redovito čitam vaš forum ,odličan je...i nadam se vašoj pomoči thx

Cezy
04-03-2004, 21:13
Ti bi sa integralkom radio 60tkm godisnje.Pa nije to brate auto za put. ;)
Ak si vec navalio na 4x4 kupi si onda neki audi quattro. :)

Aero
04-03-2004, 21:20
Svakako quatroo, najbolji u klasi!

alfa099
04-03-2004, 21:23
...Audi ili Imprezza!

mladen zg
04-03-2004, 21:29
da tako sam i razmisljao audi a4 q ili lanciu,ali zasto ste svi protiv te lancie,auto mi je od suseda koja ima 55god,prva ruka,uvjek mažena i pažena,nikad kišu snjeg nije vidila,nikad nista oko masine nije dirano,original sve,turbina...

posteni a4 dođe 30 000e

max max
04-03-2004, 21:30
Audi A4 guatro 2.5 Tdi,Golf 4motion,freelander i recimo Passata 1.9 tdi 4motion ako novci nisu problem :smile18:

Bodoo
05-03-2004, 00:25
A4 2.5TDI/1.9TDI quattro ce ti biti najbolji izbor. Prednosti pred navedenom Lancijom su evidentne, buduci da cijena nije proble, audi je puno moderniji,komforniji i sigurniji auto, osim toga dobri dizelasi mu omogucuju i odlicne performanse uz minimalnu potrosnju goriva, pogotovo ako se uzme u obzir quattro pogon. Osim toga izgubiti ce puno manje na cijeni i biti ce ga kasnije lakse prodati. Ja sigurno tu nebi nista vise dvojio!<br><hr>

Bodoo
05-03-2004, 00:27
+takav audi je ionako zamisljen kao brz i udoban gutac kilometara za poslovne ljude i upravo ce mu takav nacin voznje najvise odgovarati! Lancije je prije sve drugo nego to!<br><hr>

Koshpa
05-03-2004, 00:33
Ne znam u kakvom je stanju ta Integralka, al mislim da bas nije za gutanje kilometara. Pa to je ××××na jurilica. Cek jel to HF Turbo??

Po meni je isto Audi 2.5 TDi dobar izbor, iako bi mogao pogledat i BMWa ili Merca sa 4x4 pogonom. Ma kupi ti jedan dobar terenac sa dizel motorom i nemas problema. ;)

A sto se tice Impreze, moj auto snova, al mislim da nije bas namjenjena za gutanje kilometara. :smile20:

alien5
05-03-2004, 08:36
Za 25000 eura ne bi ni razmišlja već bi si naša jednog dobrog terenca i bija miran. Ili ako ne pravog terenca onda neki SUV -ala Santa Fe ili slično.
Komfor ne možeš ni uspoređivat, sigurnost, kvalitetu i pouzdanost također, a da li će na autoputu ići 170 ili 220 km/h, mislim da ne bi treba bit odlučujući faktor.

Ed Hunter
05-03-2004, 09:01
Baš kak su ti i dečki rekli. To ti je auto prije za sve drugo nego za 60 000 na godinu. Pa i sam vidiš da ima 15 000, a 9 godina je star. Njega si kupiš i imaš ga ko auto za vikend, za špananje.
Kaj postoji BMW petica 4x4? Mislim ova novija?

Ed Hunter
05-03-2004, 09:06
Ako novci nisu problem, kak veliš, onda Audi A6 2.5 TDI quattro. Ili sad ovaj novi kaj dolazi 2.0 ili 3.0 TDI. Mislim da ti je to kombinacija za 60 000 godišnje.

Black Knight_
05-03-2004, 10:11
Defintivno Audi. Evo stari je bas kupio A6 2.5 TDI quattro i sve 5! Za takve stvari su ti auti stvoreni. BMW 330xd isto dolazi u obzir.
Ako ti je bas stalo da se ganjas u nekoj benzinac pili onda kupi polovnu imprezu turbo ili wrx. imprezu turbo karavan recimo. karavan je ljepsi od sedana. impreza je bitno kvalitetniji auto od lancie a jednako ces se moci ganjat.

ali za poslovne puteve, autobahnove i slicno najbolje Audi ili eventualno BMW kako sam rekao, i to jak dizel.

s lanciom ces tesko preci 60tkm bez povecih troskova na odrzavanju i mnogo muke pri servisiranju. a smatram da je i glupo ici na put, pogotovo tako daleko, s tako nepouzdanim autom, sta ces kad ti se pokvari lancia HF turbo u njemackoj? ljudi su ti na lijep nacin rekli(jer ta lancia ima neki cudan ugled pa ju svi tu vole i cijene), taj auto nije napravljen za velike kilometraze ali u prijevodu to znaci da je auto skroz za ××××× sto se tice pouzdanosti(nemojte mi odma spominjat kalibru turbo, i ona je za ×××××). danas imas puno boljih kupnji u toj kategoriji. a i prije je bilo(celica turbo, gt-4).

Black Knight_
05-03-2004, 10:13
A sto ce tice samog 4x4, to je ××××na stvar pogotovo ako auto ima 150 ili vise konja, nezamjenjiva stvar. Kad se jednom naviknes da mozes gas zabit do poda u bilo kojoj brzini uz potpunu kontrolu i prijenos svih 150 ili vise konja na podlogu pa i na mokrom tesko ce ti bit vozit FWD ili RWD.

yuhuuuu
05-03-2004, 10:28
nemojte mi odma spominjat kalibru turbo, i ona je za ×××××

no fala kurcu da si priznao.
Calibra. :smile16:

ferg
05-03-2004, 11:55
ako ćeš terenca kupi Kiu Sorento! a ako nečeš onda nešto drugo-ima stvarno dobrih auta za te novce.

Black Knight_
05-03-2004, 11:58
Terenci u pravilu vise trose pogotovo na autobahnovima jer puno teze postizu i odrzavaju velike brzine zbog grozne aerodinamike.

Girrari
05-03-2004, 12:16
Pričekaj Alfu Crosswagon! :smile20:

Moram priznat da mi uz sva putovanja po mogućim i nemogućim uvjetima nikad nije usfalio 4x4.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Black Knight_
05-03-2004, 12:41
Ja sam eto vozio 4x4 auto pa mi sad svaki dan fali 4x4 cak i na suhom.

Ne moze ti falit dok ne znas sta je to.

Girrari
05-03-2004, 12:43
Slažem se Črni, ali vozil sam 4x4 aute u par navrata i velim da se nikad nisam našel u situaciji da mi je baš falil integralni pogon.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Black Knight_
05-03-2004, 13:16
A ××××s to u par navrata.

Da bi ti falio 4x4 moraju biti ispunjena dva uvjeta :)

Moras biti covjek koji se stalno ganja i gazi masinu. I moras biti covjek koji je vozio jak 4x4 auto duze vremena.

Nakon toga ti uvijek fali 4x4, ali uvijek. Evo ja vec imam ovaj punto 4-5 mjeseci pa i dan danas kukam za 4x4 jer kad stisnem gas u drugoj na malo losijoj podlozi kotaci bjeze na sve strane. Da ne govorim o stiskanju gasa u zavoju, unutrasnji kotac proklize i mos ga jebat. A u losijem slucaju ce ti i auto pobjec preko nosa u zavoju zbog gasa.
A o naglim startovima se ne moramo ni raspravljat. U prvoj leti na sve strane auto.
Pazi, to je sve na suhom!

Kad kisa padne onda se tek osjecam ugrozeno jer svaki jaci gas uzrokuje proklizavanje i primoran sam se voziti maltene ko i svi ostali smrtnici dok sam sa kalibrom normalno pod full gasom u prvoj kretao na mokrim plocicama na tramvajskoj pruzi bez proklizavanja dok su drugi jadni gledali u moju guzicu sa svojim FWDovima na asfaltu.

I na kraju, jedino kad normalnom covjeku moze usfalit 4x4 jest kad zivis na brdu od 10% uspona, padne snijeg i mos se jebat...

Black Knight_
05-03-2004, 13:22
Evo ti zivi primjer koji mi se svaki dan desi.

Crveno na semaforu, ja skrecem lijevo i ocu skrenut prije ovog sto ide ravno iz suprotnog smjera. E sad trebas naglo ubrzati i pritom skretat lijevo. Lijevi tj. unutrasnji kotac odma pocne proklizavat dok je kalibra i na kisi letila u takvim situacijama. Naravno na vecini raskrizja se to moze normalno izvest sa FWD autima i ne moras se toliko zurit, ali postoje zajebanija raskrizja gdje ti je bocna cesta dosta udaljena a onom autu iz suprotnog smjera dosta blizu. A nekad ti se zna i zainatit auto iz suprotnog smjera pa i on naglo ubrza tako da tebe s××××. A jos ako je i kisa onda sve to pogorsa.
Meni to ide na ×××××, ja skrecem i dam gas i on proklizuje, ××××s ti to i auto i konje i sve kad me tak generalno s××××.

Na 4x4 autu u svakoj situaciji kad pozelis mozes zabit gas do poda i on ce poletit tj. kad god pozelis mozes silovat auto a ovak nemres.

tl unlogg
05-03-2004, 13:25
vjeruj mi nezelis raditi 60000 km godisnje u integralki.... to si nemres priustit... :)

Girrari
05-03-2004, 15:50
"Moras biti covjek koji se stalno ganja i gazi masinu. I moras biti covjek koji je vozio jak 4x4 auto duze vremena."

Nisam niti jedno od toga.
<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Black Knight_
05-03-2004, 16:41
Pa znam da nisi, zato sam i reko :)

Mislim nije da se ja kurcim da sam neki drajver ili da uopce nes posebno vozim, to ni nema veze. Cinjenica jest da silujem auto kad god to mogu. Trudim se da mu pri tom bude sto lakse, pazim kad mijenjam brzine, medjugaseve, cukanja i slicno, al da mi je gas pola vremena do poda - ×××× ga, je.
I ×××× ga, tome i sluzi.

Svi auti koje sam vozio su propisali ulje na sve moguce dihtunge u roku par mjeseci :)

mladen zg
05-03-2004, 23:14
mislim da nista od lancie,stvarno nije to auto za to ,bar tako mi je reko svako,hmm,dvoumim se između 325 xi(42 000e) i audi a4 1.8T q 190ks 37 000e,inače do sad sam vozil sve taljane,i bili su mi odlični,a ××××ga stalno sam u snježnim krajevima pa mi je svakako potrebno imat 4 pogona,do sad ,tj. još vozim alfu 156 ali je dala svoje,ima dosta kilometara...pa zato vec kad moram njenjat trazim 4 pogona, a dizeli me svakako ne zanimaju

Bodoo
05-03-2004, 23:37
Ja bi kupio Audija. Neces niste extra dobiti ako kupis BMW-a, nego ces izgubiti 5000Eura, a za tu lovu si mozes Audija jos extra usminkati i srediti, ako zelis, a ako ne ostaje ti lova za benzin, odrzavanje, i za trosenje. Eto toliko! <br><hr>

Black Knight_
06-03-2004, 16:51
BMW ima bolje vozne sposobnosti..

Moja preporuka BMW 330xd - ide ko po sinama!

101
06-03-2004, 17:12
4x4 ima svojih prednosti, pogotovo ako se vozas po snjegu/ledu cetri-pet mjeseci godisnje, ali ne bih bas rekao da je toliko nuzan ni na sjeveru evrope (osim ako se ne vozas nekim brdskim cestama ili mocvarama). Ja sam dosao do zakljucka da su mi ESP i antispin puno vazniji i ekonomicniji detalji od 4x4 nakon sto sam isprobao nekoliko auta sa i bez.
Pozdrav iz Svedske (minus deset, napokon je otoplilo)!