PDA

Pogledaj cijelu verziju : Reklama za Fiat!



alien5
02-03-2004, 08:19
Kupio mi kolega Fiat Pandu, glanc novu, klimica, abs i ostale gluposti...za ženu da se i ona malo voza - riješio se čovjek problema. Barem je tako mislio.
I plati on tako pola u solarnoj valuti, pola na kredu, osiguranje i tako to i sretan što se riješio problema krene na tehnički.
I...
Boom!!
Padne na tehničkom!
Prednja desna kočnica ne radi!
Vratite se kad to napravite!
Next!
Ovima u Auto Hrvatskoj je trenutno malo neugodno, ali kažu da se zna desit.
Sad je išo u njihov servis da to srede pa će ponovo pokušat na tehnički!
A čovjek mislio da je riješio probleme!
Neću komentirat, jer mi je to kolega, ali vi slobodno dajte!

Brock
02-03-2004, 08:22
Ups! :o

Aero
02-03-2004, 08:41
Samo, malo kaj nisu novi auti oslobođeni tehničkog?(do godine dana)

btw. neki dan sam vidio zelenu pandu. :smile20: :smile20: <br><hr><font color="blue">BMW POWER</font>

piquet
02-03-2004, 08:57
tehnički se radi na novom vozilu i vrijedi dvije godine. mada znaju kontrolori samo pogledati šasiju i auto uopće ne ide na traku.
vidio sam ja i novg golfa 4 koji je imao razliku na zadnjim kočnicama preko 30% što je pad.

OS FIAT>>>
02-03-2004, 09:07
Sumnjam u vjerodostojnost ove price jer sam i sam prije tri godine kupio novi auto i nisam dvije godine morao na nikakav tehnicki pregled.Jos neki clanovi moje obitelji su takodjer nedavno kupili nove aute i nitko nije isao na nikakav tehnicki pregled.

alien5
02-03-2004, 09:19
Opa, sad i lažem!
ttt...pa izgleda OS da si ti puno okružen sa lažljivcima kad u svakoga tako sumnjaš. Za tvoju informaciju taj moj kolega je gomilu stariji od mene i ima 63 godine i baš ne laže. I trenutno nije na poslu (gdje sam ja) jer je u Auto Hrvatske gdje mu rješavaju problem sa ××××nim Fiatom.
A izgleda da sam i ja prije 15-ak dana bio u bunili jer sam očito sanjao da sam dobio novi auto i da sam bio na tehničkom pregledu.
Samo mi nije jasno ako sam sanjao di mi je skoro ××××nih 1000 kuna šta sam sanjajući platio tehnički???!!
E jeste me raspizdili rano ujutro prije kave...
Mario daj kavu i pojačaj muziku do daske da se smirim!!!
I sad ću komentirat:
×××× da ×××× još jedanput bloddy ××××in FIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OS FIAT>>>
02-03-2004, 09:40
Nisam rekao da lezes, vec sam rekao da sunjam u vjerodostojnost ove price.To kazem jer je forum pun kojekakvih sveznalica koji imaju sa 19 godina poput famoznog Fabie iskustva sa skoro svim markama auta po cemu bi im pozavidjeli i test vozaci nekog renomiranog auto casopisa.Onda pisu o kojekakvim problemima sa nekim autima koji su im inace mrski tako da svaku pricu ovdje uzimam sa dozom rezerve, a pogotovo od neregistriranih padobranaca poput tebe.

Hondo
02-03-2004, 10:04
Ne radi se tu o nikakvoj anti-reklami za Fiat ili bilo koju drugu marku, već o gluposti i neznanju kontrolora u stanici za teh. pregled. Konačno, ne proizvodi Fiat kočnice nego ih samo ugrađuje.
Ista stvar se dogodila i kolegi s posla koji je nedavno kupio Cordobu.
Radi se o novim autima na kojima nisu svi sklopovi uhodani i ugođeni, pa tako ni kočnice. Novi auti stoje na skladištima dosta dugo vremena i kočnice, koje ionako nisu razrađene, korodiraju i oksidiraju. Takav auto treba prvo razvoziti, par puta dobro zakočiti kočnicama i napraviti sve one radnje koje se inače rade u vožnji i tek onda ga ići tehnički ocjenjivati. Nažalost, rijetki su oni kontrolori u stanicama za teh. pregled koji se u svojem poslu koriste i mozgom i onda se događaju ovakve stvari.
Inače, svaki novi auto pri prvoj reg. mora ići na teh. pregled, a stvar je kontrolora koliko će ga temeljito i hoće li ga uopče obaviti.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mc
02-03-2004, 10:05
Ovakve stvari se zbilja ne bi smjele desavati. Mislim da najveci dio krivice ipak snose domaci trgovci koji bez pardona predaju kupcu tehnicki neispravan auto - jako neodgovorno.
Nek tvoj kolega lijepo ode kod trgovca i digne fire i prasinu do daske - bar nek si zaradi tepihe ili nesto slicno... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
02-03-2004, 10:16
Poanta je u tome da mi živimo na Balkanu i da imamo balkanski mentalitet razmišljanja i rada jer:
kolega mi je platija 70ak iljada kuna i zaboli njega di je auto leža, jel su kočnice stajale ili nisu, jel ovo ili ono, bla, bla...Za 70 iljada kuna normalan čovjek očekuje da kad ode na tehnički da će ga i proć a ne da će ga vraćat iz bilo kakvih razloga!
U krajnjem slučaju on o autu ne mora znat ništa osim di se tanka gorivo - vozačku ima tako da se pretpostavlja da zna vozit!
I to je dosta!
I previše za 70000 kuna!

POLOVNJAČA
02-03-2004, 10:20
Svaki auto kad dođe u salon mora ić na tehnički pregled , a kupac je oslobođen plaćanja istog . To što se dogodilo nije prvi put , ali se zna dogodit da ga površno i brzinski pregledaju ili čak nikako .
dobro je mc reka , bar tapetiće triba izvuć .<br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

alien5
02-03-2004, 10:27
Pole, ja u salonu preuzeo auto, platio osiguranje i s njim otišao na tehnički u Kopilicu:
I PLATIO GA!
Nema ništa besplatno u državi Hrvatskoj!
Samo da znaš da je to neplaćanje (ako je ikad i postojalo) prošlo svršeno vrijeme!

POLOVNJAČA
02-03-2004, 10:34
alien :o :(

ne znam , ja sam recimo oslobođena i ove godine ( znači dvi godine bez tehničkog ) . :smile10: <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

mc
02-03-2004, 10:54
Pole, sto je s tvojim autom - kakvi su planovi?
Sogi je svog popravio - razbio se pocetkom 01/04, a preuzeo auto prosli vikend. Iskoristio je priliku da prelakira cijeli auto, ukljucujuci i branike, pa je sad sav sretan...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
02-03-2004, 10:56
Pole, ja, ne budi lud, pa nazva tehnički (a štaš kad mi je i telefon besplatan) i kažu ovako:
prva registracija i tehnički se plaćaju, ko što sam i ja platio prije 15 dana, ali zato 2005 i 6 ne plaćam tehnički nego samo cestarinu, osiguranje i ostale državne pizd.. ups - poreze!
Eto toliko - najsvježija informacija!

POLOVNJAČA
02-03-2004, 10:58
kad sam kupovala Clija ( 5 misec 2002 ) , nisam plaćala tehnički , samo osiguranje , ali provjerim to još jednom za svaku sigurnost :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

piquet
02-03-2004, 11:02
možda ti je auto kuća napravila tehnički, ali svakako vozilo mora ići na tehnički sa potvrdom o homologaciji.

sepra
02-03-2004, 11:13
Alien ja sam u petak bio na registraciji s 2 godine starim Yarisom. Niti sam morao proći tehnički niti ga platiti nego samo cestarinu i osiguranje. I tako mi je bilo za sve aute do 2 god. starosti. Ja ne znam gdje vi ljudi živite?<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

piquet
02-03-2004, 11:14
ako je auto star od prve registracije 24 mjeseca mora ići na tehnički.

sepra
02-03-2004, 11:16
<font size="+1" color="red">To što novo vozilo prolazi to NIJE tehnički. Pregleda se broj šasije uzme broj boje, potvrda za registraciju, homologacija i račun!!!

</font><br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

mc
02-03-2004, 11:18
Kume, tko je tebe iz×××× jutros? :o :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
02-03-2004, 11:28
Sepra, pročitaj onu moju poruku od 10.56 pa će ti bit jasno.
Opet kažem: zvao tehnički i to mi rekli.
Inače opet ponavljam: na prvom tehničkom (prva registracija) prije 15 dana, bio na kanalu, gledali svitla, kočnice...zvao ti to tehnički ili ne ja platio skoro 1000 kuna...

piquet
02-03-2004, 11:30
to je tehnički i plaća se. jedino vozilo ne mora ići na eko-test.
to jeeeeeeeeeeee tehnički.

OS FIAT>>>
02-03-2004, 11:43
××××ga, ja neznam o cemu on prica.Kada sam kupio novi auto nisam morao ici na nikakav tehnicki pregled ni kada sam preuzeo auto ni sljedece dvije godine.Isti je slucaj sa mnogim ljudima koje poznam.Ti se alien5 isčuđavas sto je covjek dao 70 000 kn pa nije navodno prosao tehnicki.Sta da kazu nesretni vlasnici vatrenih Mercedesa koji su visestruko skuplji,sta da kazu vlasnici tisuca BMW-a serie 3 koji su pozivani na otklanjanje tvornickih gresaka bas sa kocnicama?Sta da kazu ljudi koji su dva metra pod zemljom zbog lose konstruiranih Audia TT koji su platili zivotom njemacku aljkavost i šlamperaj?

mc
02-03-2004, 11:46
Koliko god kostao auto - preskup je ako ne valja...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
02-03-2004, 11:52
OS, zbog takvog tvog razmišljanja mi smo debeli Balkan i bit ćemo i dalje i dalje.
Jer kad je to u našim (vašim) glavama normalno nije ni čudo da se to događa - i Fiatu i Mercedesu i BMW...(marka nije važna).
Da ti sljedeći misec smanje plaću za 2000 kn uz objašnjenje kako su radnici iz Lenca (ili negdi drugdi) dobili otkaz, tebi bi to isto bilo normalno i ne bi ništa reka???!!
Ja bogami ne bi!

OS FIAT>>>
02-03-2004, 12:03
Ko ti kaze da ja tako razmisljam, samo sam ti htjeo ukazati da se malo prizemljis jer svijet u kojem zivis nije savrsen.Nema savrsenih ljudi,nema savrsenih auta,ljudi dobivaju otkaze,smanjuju im se place.Sve to ne znaci da se ja slazem s tim vec sam ti htjeo reci da nemozes tek tako reci "×××× da ×××× još jedanput bloddy ××××in FIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Fiat je proizvodjac velikoserijskih jeftinih auta kojem se to moze lakse dogoditi nego nekim skupim njemackim autima.To je poanta sto sam ti htjeo reci.Ja znam da si ti jedva docekao da mozes ispaliti ovdje takvu recenicu.

mc
02-03-2004, 12:07
Po meni se bas nikome ne bi smjelo dogoditi da ti predaju auto koji tehnicki nije ispravan - to bi trebalo biti regulirano i zakonom. ××××ga, covjek je mogao stradati... :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
02-03-2004, 12:18
Možda samo Fiati moraju ići na tehnički iako su potpuno novi? :smile08:

mc
02-03-2004, 12:21
Mozda. Zenina rodica nije morala ici s Twingom... :smile16: :)) :smile06: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

OS FIAT>>>
02-03-2004, 12:21
Je, kako da ne.Trebali bi to i zakonom uvesti, ali obavezno bi im trebali prikljuciti i Renaulta.

Brock
02-03-2004, 12:30
Slažem se! Tak da Giro i ja možemo na pivce za vrijeme dok mu pregledavaju auto... :))

alien5
02-03-2004, 12:41
OS - da se razumimo - nijedna auto kompanija me ne plaća pa je ne namjeravam ni branit, ali imam namjeru iznosit činjenice kad se dese.
Ovaj put je slučaj bio sa Fiatom, drugi put sa nekim drugim. A zašto sam napisa ×××× Fiat: zato jer ovdje izgleda svaka kompanija ima svoje zaposlenike koji imaju zadatak da je brane i napadaju druge i dok se tako bude radilo i ignoriralo normalne ljude sa svojim problemima dotle ću i tako pisat, bez obzira na koju se kompaniju misli.
A šta se tiće savršenog i nesavršenog svijeta, tu i je problem (Pooole upomoć!!). Ovaj svijet ide naprid samo zahvaljujući onim ljudima koji se ne mire sa svojom sudbinom i pokušavaju neke stvari napravit bolje. A ovi ostali se samo šlepaju i kukaju, a najčešće i zajeb... ove druge i pokušavaju im otežat još i više (oni su kao shvatili i pomirili se).
Eto zato sam popizdija.
A ne radi Fiata!

mc
02-03-2004, 12:55
Cuj alien5, svatko se bori protiv nepravde koliko to moze. Ja sam se spreman sukobiti dok ne vidim da radim vise protiv sebe nego za sebe - onda odustanem i pomirim se sa stanjem stvari... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
02-03-2004, 13:00
MC, to je u redu, ali važno je ipak se ne pomirit dok ne pokušaš nešto.
Uglavnom, to je to: vidi se da tražiš obiteljsko auto (he, he!)
Tdi uzmi, oprostit ću ti marku!
1,9 po mogućnosti i par zračnih jastuka!

Cezy
02-03-2004, 14:00
Pa to se zna desit,kaj sad.Mislim sa kocnicama ne netreba zahebavat.Iako se moze i bez njih,moj auto kao da ih ni nema,u usporedbi sa novima,na kojima nesmijes pipnut pedalu. :)) ;)

T-IE
02-03-2004, 15:44
Ovo šta je Hondo izjavio već duže nisam pročitao takvu glupost. Valjda je s kupovinom Alfe i pretplaćen na obranu talijanskog šlamperaja.

Posao kontrolora na tehničkom je da stručno pregleda svaki auto koji mu dođe na pregled. Dakle, da ga stavi na ploče za rastezanje, da pregleda podvozje, napravi eko test, provjeri svijetla i kočnice i to je to. I ako mu aparati pokažu bilo kakvo odstaupanje van dozvoljenog onda treba da sruši auto na tehničkom i da ga uputi na popravak određenog dijela koji ne valja. Pa šta bi on sad trebao uzet novi auto i ić napravit par krugova po gradu da kočnice šatro sjednu na svoje mjesto, ili možda pustit auto pod pretpostavkom da će to doć na svoje kad se razradi. Glupost.

A i kad se auto kupi, odmah se ionako ne ide na tehnički nego se prvo dobe probne tablice i auto se registrira nakon par dana. Tako da u tih par dana kočnice ako i nisu razrađene stignu se razradit i moraju bit tip-top pred tehnički.

zvm_
02-03-2004, 16:19
Tako je.
Novi auto mora na tehnicki, bas stoga da bi se otkrilo ima li nedostataka uslijed gresaka u velikoserijskoj proizvodnji.
Nakon prve godine, ne ide se na tehnicki, nego tek nakon dvije godine.

To sto netko nije kontroliran s novim autom, znaci da mu je kontrolor progledao kroz prste.

Za detalje vidi:
http://www.cvh.hr/hrv/tehnicki_pregled.asp

Puntolino---
02-03-2004, 17:24
Prve godine se ide na tehnički samo zbog boje, odnosno da upišu u knjižice koje je boje auto, pa onda ta boja ovisi na kakvom svjetlu ju gledaju....ako je sumrak....××××ga...

Ja sam kupio novi auto pa su mi tak rekli...boja....do druge godine možeš razbit auto 16 puta i može biti totalno neispravan, ali ti ne moraš na tehnički, glupost...

Kaj se tiće kočnica na pandi, bed lak maj frend, ali niti to nemora biti nesreća jer se obično kvarovi koji se jave u garantnom roku rješavaju na uštrb zastupnika, i kasnije imaš dobar auto bez ikakvih zamjerki...ja sam na svojem imao spigan disk(vjerojatno sam ja kriv-volim se oštro voziti), zamjenili mi ga, krepao je zbog toga jer se odpojila žica koja napaja ajnšpric pumpu, otklonili, i od onda auto ide bez ikakvih problema...

Zaključak je da ako se kvar pojavi u garntnom roku, budi sretan i natjeraj zastupnika da ti sve popravi....a vjerojatno niti nije velika greška na kočnicama, možda su nekom radniku trebale pločice pa si ih je uzel doma :smile15:

piquet
02-03-2004, 17:32
sepra i puntolino da li ste spremni baciti neku lovu na to.

Hondo
02-03-2004, 18:00
T-IE, kaj da ti čovjek sad napiše??? :smile10:
Pomanjkanje kućnog odgoja i općenito količinu pameti koja izvire iz tvojeg posta neću ni komentirati. Dovoljno bi bilo da se sjetiš da ima svakakvih ljudi koji se svakak voze (ili ne voze) sa svojim autima (odn. da ne razvaljuju svi svoje aute čim sjednu u njih), pa bi onda i shvatio o čemu govorim.
I tek toliko da spomenem, drugi puta čitaj točnije ono što piše pa ćeš vidjeti da nisam uzimao u obranu Talijanske aute, već opčenito sve.
Igrom slučaja, vlasnik sam firme koja ima vozni park od 10-ak prometala, što teretnih, što osobnih, od kojih je 80% kupljeno novih i sa svakim sam ja osobno bio na prvoj registraciji u kojoj je bio sadržan i tehnički pregle. Napominjem da su neki bili na registraciji u Kž, neki u Zg, a neki u Vž. E sad, ja stvarno ne znam o čemu vi pričate.

T-IE
02-03-2004, 19:36
E ja tebe ne kužim ni 5%.


Čovjek je napisao da je sa novim Fiatom došao na tehnički i da nije prošao jer desna kočnica ne radi. I ti na to kažeš da se kontrolor služi mozgom da se takve stvari nebi događale. I rezultat toga je ovaj moj post. I ne smatram se nimalo neodgojenim što sam ono napisao. Dakle, pitam ja tebe šta je kontrolor trebao napravit da bi po tebi imalo veze s mozgom? Dal je trebao pustit takav auto na tehničkom, ili je trebao ići razrađivat kočnice jer su po tvojoj teoriji kočnice korodirale pa zato ne hvataju (što je jako upitno). Ajde, reci mi molim te što je lik na tehničkom trebao po tebi napravit?

E i prokomentiraj svoju izjavu da Fiat ne proizvodi kočnice nego ih samo ugrađuje? :smile17:

Drugi put pogledaj količinu pameti koja izvire iz tvojih postova pa onda sudi o mojim.

POCKET ROCKET
02-03-2004, 19:39
"Valjda je s kupovinom Alfe i pretplaćen na obranu talijanskog šlamperaja."


:smile06: :smile06: :smile06:

HDI
02-03-2004, 19:40
:)) ...evo jedne od tema, koje kad pročitam uhvati me smijeh, evo zašto, dakle prošle godine malo prije Uskrsa, kad mi je stigao Picasso, nakon što sam sredio papirologiju u salonu, samouvjereno krenuh prvi put registrirati novi auto, naravno prije sam se raspitao kod frendova što sve treba i sl.Svi su samo ovlaš odgovorili, ma to ti je lako, nema tehničkog, samo platiš kasko i osig. od autoodgovornosti, odeš u PU registrirati, vratiš se u osig. kuću po tablice i vozi.....
I tako ja lijepo poučen krenem u akciju, i naravno, najprije me izneredilo u samoj osig. kući, jer sam auto uzeo na leasing, pa je trebalo brdo nekih ugovora, jer auto glasi na leasing kuću, i onda me madmoiselle na šalteru lijepo poslala na tehnički... :)) !!!Koji tehnički, pitam ja mudro, pa to je novi auto, pregledan je detaljno u salonu!
Kaže cura, ništa ja ne znam , takav je zakon, i kad to riješite, dođite ponovo ovamo, pa idemo dalje.
I ja pođoh na tehnički, uparkiram lijepo Picassa malo sa strane, i samouvjereno pođoh prema proćelavom tipu u plavom mantilu, rekoh evo imam novi auto, trebam ga registrirati i poslali me ovamo, ovaj me malo pogledao preko naočala, i kaže da dovezem auto ispred kanala, nakon toga on je sjeo u mog Picassa, i krenuo od drmusanja mjenjačem pa nadalje, uključio je sve moguće šaltere, svijetla, brisače, kočnice je bar triput ponavljao, luđački natezao ručnu, jooooj, ja gledam sa strane i ludim pomalo, i mislim se u sebi, ako mi išta zezne na Picassu, ima da napravim paštašutu od njega :smile09:

HDI
02-03-2004, 19:48
Nakon detaljnog, ali stvarno detalaljnog pregleda, koji stvarno još u svojoj 22-godišnjoj vozačkoj karijeri nisam doživio, frajer je izašao iz Picassa, rekao mi da ga parkiram sa strane, i da dođem potpisati pregled, nakon svega, ja ga upitah, pa dobro, zar je nužno novi auto tako izmrcvariti, a on, stari mačak, kaže, slušajte ovako, ja radim teh.preglede blizu 40 godina, i što mislite da sam jednom vidio novi auto a neispravan, pa to vam je čovječe svakodnevna pojava..... :smile10:

Eto, na kraju sam se ispričao čovjeku na aroganciji, i zahvalio što mi je ipak, još jednom potvrdio da ću bar neko vrijeme imat ispravan auto, i zato dragi forumovci, pogotovo oni koji budu pali u iskušenje da kupe novi auto, savjet je.....dobro pregledajte auto na tehničkom, ponekad se može dogoditi da dobar majstor na tehničkom ipak pronađe neku falingu, i da vam uštedi kasnije brige... :smile19:

doc
02-03-2004, 20:00
to valjda ovisi kud ides na tehnički.
Ja sam s novim 206 išao na tehnički i očekivao normalni tehnički, kad ono samo kontrola broja šasije, i boje. Zašto nije auto bio pregledan mi bas nije bilo jasno, ali su mi poslje prijatelji objasnili da novi auti ne idu na tehnički pregled.

Moj 206 isto nebi prosao tehnički da ja nisam primjetio da mu se crijevo klime odsrafilo i samo da ne struze po podu.

Rade
02-03-2004, 20:04
Evo i mog iskustva:
Polovicom 12 mjeseca sam kupio novi punto i krenuo s njim na registraciju. Na tehničkom su pregledavali sve osim ekotesta. Kočnice su imale mala odstupanja, ali me je tip pustio uz obrazloženje da se kočnice trebaju još razraditi i da će onda sjesti.
<br><hr>

HDI
02-03-2004, 20:06
....još nešto, ovo je odlična tema, jedna od onih koje su naizgled banalne i koja govori o stvarima koje svi kao znaju, a na kraju se ispostavi da tu svatko ima ponešto novo za naučiti.
Zato, alien5, čista petica za temu i zalaganje, i jedna mala molba, već ti je nekoliko članova reklo da bi se trebao registrirati, pridružujm se njima, slutim neki potencijal u tebi, a puno je lakše komunicirati sa reg.članovima nego sa padobrancima i ma koliko god to zvučalo pomalo profano i otrcano, vjerujem da ovdje ima ljudi čije mišljenje cijeniš i ako ti oni to kažu onda bi ih valjalo poslušati....ajde please...budi dobar i regaj se :)

HDI
02-03-2004, 20:19
Doc, moguće je da ima raznih ljudi u raznim stanicama za tehnički, i da mnogi improviziraju, a tu su još i veze i poznanstva i sl.
Mene to samo još jednom podsjeća na našu poslovičnu aljkavost, čast izuzecima, zapravo, zakon je tu jasan, i ako on traži detaljan tehnički pregled novog vozila, a njega su predlagali ljudi koji se godinama bave tim stvarima onda ga treba poštivati, a ne tražiti rupe u zakonu, što je također nama svojstveno.
U zadnje vrijeme, dosta salona, u cilju olakšavanja potencijalnom kupcu, nudi usluge obavljanja teh.pregleda i registracije, što je pohvalno, pogotovo kad se ima sve manje vremena za gubljenje, ali pitanje je i koliko je to dobro, jer ja napr. volim vidjeti kako se taj pregled obavlja, jer neka naizgled sitnica može kasnije prerasti u štetu od par keka eura....

mc
02-03-2004, 21:58
Ova tema je pravi odraz stanja u zemlji:
- polovica uopce ne zna kakav je zakon (tu spadam i ja);
- druga polovica zna kakav je zakon,
- ali je pola njih dozivjelo jednu varijantu provedbe;
- a drugih pola dozivjelo drugu varijantu provedbe.
- uz jos pokoju varijaciju na temu...
:)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

OS FIAT>>>
02-03-2004, 22:04
:)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Aero
02-03-2004, 22:14
:)) :))

Cezy
02-03-2004, 22:15
:)) :)) :))

doc
02-03-2004, 22:52
××××te nas tehnicki,
do pred 5 godina smo ja i stari isli na tehnički registrirat golfa, a dofurali smo se unićem i 100 kn mita! Covjek auto nije niti vidio a sve je fino ispunio. Valjda zato jer se radilo o VW-u pa se podrazumjeva da je sve OK!

doc
02-03-2004, 22:52
ovo je trebalo prije biti...
:)) :)) :)) :))

alien5
03-03-2004, 09:05
Aj kad mi već gomila ljudi govori da se registriram da mi neki forum master objasni prednosti i nedostatke registracije (mene a ne auta)- mene mući to da ću valjda svaki put morat gubit vrime na registraciju, a obzirom da sam vodenjak, nervira me svaka pripadnost nečemu (neću politiku u moju butigu).
I da komentiram ono zadnje: stvarno, gomila ljudi na cesti nema pojma zakone, a kako se vidi iz priloženog ni oni šta bi ga trebali provodit ga ne znaju!
Imamo Hrvatsku!!!!!!!

mc
03-03-2004, 09:22
Prednosti su ti sto:
- nitko ne moze pisati pod tvojim nickom i stvarati guzvu na tvoj racun;
- mozes stavljati slike;
- imas edit.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
03-03-2004, 09:30
mc -thanks, I'll think about it!

Brock
03-03-2004, 09:49
I... kako napreduješ iz Gosta u Membera... pa u Senior Membera... pa u Forum Mastera... uvijek imaš razlog za pit! :))

Girrari
03-03-2004, 09:54
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

sepra
03-03-2004, 10:06
piket, može klada u pivu i pizzu. <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
03-03-2004, 10:08
Alien5 kada si logiran i kada ulaziš na forum. Spremi si onu stranicu log-in kao početnu. I onda se prvo fino logiraš pa tek onda ulaziš na forum. Tako onda se nemoraš ponovo logirati svaki put poslije svakog odgovora.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

piquet
03-03-2004, 10:15
može sepra.

alien5
03-03-2004, 10:25
Friends!
Romans!
(Julije Cezar - Shakespeare)
Evo i mene u membera!
Sad ste svi gotovi!

alien5
03-03-2004, 10:26
Da Rookie!!!
E već ste me zaje....<br><hr>

mc
03-03-2004, 10:28
Neces dugo biti Rookac. Welcome to the club! :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
03-03-2004, 10:32
Dobro nam došel prijatelj...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

alien5
03-03-2004, 10:32
MC - aj please- kako stavit slike sa svog vlastitog PC i kako stavit ovu slicicu ispod imena?<br><hr>

Girrari
03-03-2004, 10:36
Ne možeš stavljat slike s vlastitog kompa osim za avatar.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

mc
03-03-2004, 10:38
Za avatar odes na "profil", pa "promjena profila" i dalje ces se snaci - jedino ti ta slikica mora biti dovoljno mala (ne znam tocno ogranicenje).
Slike sa svog kompa moras prvo staviti negdje na internet (Yahoo ili sl.) i onda baciti link na njih bas kao i za sve ostale slike.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
03-03-2004, 10:44
Potpis isto stavljaš u profilima, a pojavljuje se samo kad odeš na "ODGOVORI", a NE pojavljuje kad odgovaraš u ovoj kućici ispod...

alien5
03-03-2004, 11:02
Ma manta me ovaj avatar: imam gif sliku, manja od 4 kb, rez. manja od 65x50 i opet neće?!!
jel ima još koja kvaka?<br><hr>

mc
03-03-2004, 11:34
Ne znam, mozda nece gif-ove nego jpg-ove - probaj.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

alien5
03-03-2004, 11:37
Ima li kakve veze sa statusom rookia - moram li bit junior member?<br><hr>

Brock
03-03-2004, 11:50
Koliko ja znam... ne. Trebalo bi radit...

Doduše... Fresh si je upload-ao sliku za avatar, pa mu se pojavila na forumu tek nakon nekoliko sati...

alien5
03-03-2004, 11:51
E da je meni proć profile, lako bi dočeka forum!!
Tttt...tako mi triba!!<br><hr>

Ed Hunter
03-03-2004, 11:58
Imaš dolje gumb, čini mi se, snimi promjene. Ja ga isto nisam u prvi mah skužil. :smile13:

alien5
03-03-2004, 12:08
Ma ne mogu doć ni dotle : kad browsam PC za uzet sliku neće da mi je downloada tj. ne pojavi se u onom mom kvadratiću pa je ne mogu ni snimit.
A kažem sliku napravio prema uputama i pokušao par raznih i ne ide nikako???
Tupilo od nekuženja!<br><hr>

stjepan h
03-03-2004, 13:19
Kod prve registracije novog auto gledaju kočnice i svijetla,a provjeravaju navedene podatke iz autokuće(broj šasije,boja,dimenzije guma itd...).Zato volim novi auto jer tri godine nema straha na tehničkom.
Sredinom 80-tih čovjek ispred mene registrira novu Z-101,"pogađate" otkazale kočnice i vračuju ga u salon(servis).To se može dogoditi bilo kojoj marki vozila pa zato postoji reklamacija i servisi.Dobro da nije u vožnji Fiatu otkazala kočnica!!!!!