PDA

Pogledaj cijelu verziju : Utisak nedelje

delboy
01-03-2004, 18:21
Kakvo prociscenje SPSa? Stvarno mislim da ih je trebalo zabraniti i njih i radikale, naravno da oni nikad nisu mislili nista dobro nasolj zemlji kao sto ni sada ne misli (ovom demagogijom) vec jednostavno zele parce kolaca i sve ostalo je marketing. Iako su druga Vucelu podsecali na 92 godinu, on je uspeo nonsalntno da predje preko toga i jos da spomene izgled Teofila Pancica.

Gospodin Pancic je naravno bio u pravu, ne postoji razlika izmedju SPS-a sad i pre.

Stvarno sam razocaran nastupom Gavrilovica, koji je spominjao prociscenje DSa i sad se vidi da je izgubila Djindjiceva politika u DSu. Sto je lose.

Uros
01-03-2004, 18:23
E,kad ih 5.oktobra nismo besili za yaya na potezu Kalemegdan-Slavija,eto nam ga!Pa zakasneli Zakon o lustraciji!Ko nam je kriv!

monopolist
01-03-2004, 18:25
Pa jel to tolerancija za koju se zalazemo? Mislim, taj potez Kalemegdan - Slavija...

Uros
01-03-2004, 18:26
Izvini,a sta fali Rumuniji?????A drugo,prema SPS-JUL-SRS-DSS gamadi NEMA tolerancije!

delboy
01-03-2004, 18:28
moje misljenje je da smo trebali da ih zatvorimo u zoo vrt pa da naplacujemo da deca gledaju kakva nas je stoka dovela do ovde

Ministar
01-03-2004, 18:29
zasto to niste uradili kada ste vec toliko zeleli?

Nigger
01-03-2004, 18:31
...dok smo se mi okrenuli, oni se vec prodali....a ne znam sta bih dao da je glod prosao ko Cousesku...

Uros
01-03-2004, 18:34
Delboy,
Na zalost nismo,te nam se sad to vraca.

Chatnick
01-03-2004, 18:36
Koji ste vi likovi, pa to je neverovatno

Ako vas nervira, nemojte da ga slusate (kao ja sto radim, veceras sam odslusao samo neleta, ostatak emisije sam pustio mjuzu), nemojte da ga pozivate u emisije, ignorisite ga, pisite B92 da prestane da dovodi SPS u svaku politicku emisiju koju ima, umesto da pozovu nekog iz DSS-a.

Sa druge strane (ovo moram da prokomentarisem jer mi se popelo vec na Q) zaliti sto neko nije obesen/ubijen/rastrgan, zeleti da nekog ubijes/obesis/rascerecis je nablaze receno BOLESNO. Ajde bre 'demokrate' oladite malo, jer dugo se nece ponoviti trenutak koji ste kao 'imali' (a znate i sami da niste), a toliko zeleli. Sa takvim recnikom, nece nikada. To su cak i oni sugavi vadikali shvatili, pa pokusavaju da se kultivisu, a vi gore od njih poceli. Sramota me ja kada citam sta se ovde sve pise i kada shvatim, ko je to ostao u Srbiji i sta zeli. Uporedjujete neke tamo extreme sa nacistima, srbiju sa vajmarskom republikom, a ni malo ne obracate paznju da se upravo vi ponasate kao nacisti (paljenje skupstine, pozivanje na tkzv. dobrobit naroda, tkzv. drzavotvorni interesi, specijalni sudovi, progon svih koji su imali dosije u policiji za vreme sablje, politizovana policija i generali na izbornim listama, suspendovanje osnovnih ljudskih prava tokom te akcije i na kraju zelja da se vesa i ubija po gradovima kao disciplinska i pokazna mera za neverne). Da bi slika bila potpuna o tome ko je nacista ostaje samo da zelju o vesanju i pogromu neistomisljenika sprovedete u delo.

'Aloooo bre' sto bi rekao Mile... gde ce vam dusa

nik_frik
01-03-2004, 18:42
Kakvo iznenadjenje!

Nemogu da verujem da se cak i posle 3.5 godine od prestanka rada najvece fabrike lazi na Balkanu, glavnog oruzja za unistenje Srbije u rukama mentalno poremecenog bracnog para od '87-2000-te, masine za pranje ono malo mozga u vecine Srba - RTS-a (a Vucela je dao svoj neprocenjivi doprinos) jos postoje ljudi poput Cetnika koji su u stanju da ponove neopisivo verbalno djubre i mentalno-aktivni otpad, a koji je izvirao vise od 10 godina iz pomenute "institucije".

Je li Cetnik, da nisi slucajno varao nas ovde tako sto si ponovo gledao snimljenje "Dnevnike" RTS iz najslavnijeg perioda '97-2000-te, i tako uspeo da potpuno verno skines "atmosferu"?

Covece, prosto me jeza prosla niz kicmu, kakav flesh! Dejavu!

Cetnik ti si majstor horora covece!

Chatnick
01-03-2004, 18:48
A sto sam ja to napisao sto nije istina i sto te je toliko najezilo da napises ovakvu kolicinu jeftinih diskvalifikacija u nedostatku reci da opises jezu koju vidis u ogledalu ?

Ajde, molim te, prosvetli me i citiraj mi deo koji nije tacan i koji je u stilu "najboljih dana" RTS-a

VLADAN
01-03-2004, 19:06
Cetnik je sasvim u pravu!!!
Posto je demokratska i proevropska Srbija dozvolila da joj plodovi mukotrpne pobede posle decenije borbi izmigolje iz ruku neznano kako u samo tri godine, nije ni zasluzila nista bolje nego sto su lekcije koje joj citaju ovi i slicni cetnici.
O fasizovanoj Srbiji mnogo je receno, a jos mnogo ce se reci - medjutim, Vajmarska republika je, po svemu sudeci, period DOS-a - namesto da ga eliminise, taj je period sirom otvorio vrata srpskom fasizmu. Time sto je izbegao da zapocne defasizaciju Srbije, DOS (a posebno DS) je omogucio svim nacionalistima i srpskim fasistima (SRS) da se reorganizuju, konsoliduju, zadrze mnoge prethodne i zauzmu nove pozicije i sad pocnu da nam objasnjavaju da su Janusevic-Kolesar ili "lepi Ceda i prugasta zebra" i slicne afere (kojima je, na zalost, prethodni period obilovao) nesto mnogo gore nego ubijeni Curuvija, Stambolicev les u zivom krecu, sverc nafte, sleperi puni cigareta za malog Markica "i malo drustvo za susednim stolom", nepotrebno zapocete ratove koje je njegov tata vodio (i na srecu izgubio) i sludjivanje jedne zemlje predvodjene Markovom mamom.
Da, zaista, Kolesar-Janusevic je mnogo gore od svega pobrojanog i nepobrojanog!
To pokazuje samo jedno - da stranke DOS-a, a posebno DS nisu naucili prvo pravilo demokratije: Sa fasizmom nema diskusije, nego se vesa za yaya.
Nezrelost demokratije i njena nesposobnost da se suoci sa svim izazovima u modernoj Srbiji, a posebno sa potrebom da sa politicke scene i fizicki protera srpski fasizam, rezultovala je time da Kostunica postaje srpski Franko.
Dobro jutro, Srbijo!

Bradonja
01-03-2004, 22:45
Vladane, ×××× te Sranjo Budjman u ××××× prljavu, ti si jedan USTASHA (vjerovatno iz Sirokog Brijega ili sl.) koji tuda izigrava "demokratskog" Srbina. Sigurno si onaj guzonja marakos ili Grgivoje.

A odaje ga
01-03-2004, 23:09
i to sto je nepismen, jer je Chatnika momentalno prekrstio u Cetnika, tipicno hrvatsko.

Eto, povela se diskusija o onome Mijailovicu iz Svedske. Indikativno je to da ni jedan Hrvat u toku diskusije (a trajalo je to ihaha), nije uspeo da doticnom ubodu ime!!!!!!!!!

Chatnik
02-03-2004, 09:00
Naocigled bih se slozio sa 50% vladanovog teksta... pogotovo u delu da je DS kriv za porast popularnosti ekstremnih opcija Ekstremi prave ekstreme. Fasizam se ne suzbija u modernom svetu na nacin od pre 100 godina. Ja za razliku od vas smatram ipak da Srbija nije u tom razdoblju, niti moze biti s obzirom na okolnosti i medjunarodni polozaj. Idiotski je uopste porediti srbiju sa vajmarskom republikom i to ce ti reci bilo koji istoricar. Nedostaju bar 2 elementa od 3 neophodna koliko ja skromno mogu da primetim, a u raspravu necu da ulazim jer je besmisleno i glupo raspravljati se sa papagajima i kopir masinama

Nikada nisam imao nameru da uporedjujem periode vladavine g. s.m. niti sam uporedjivao, ali jedno zlo tesko da se moze ispraviti zlom koje vi ocajno prizeljkujete. Vesanje sa yaya i slicne varijante prolivanja krvi po Beogradu su samo plod vase bolesne maste, na srecu neostvariv.

p.s. dosadasnje vlast, a bogami i njeni slepi idolopoklonici su se na zalost pokazali i ovakvim istupima i pozivanjem na krv ko su i sta su, nikako g. Kostunica.

p.p.s. Hvala sto ste me politicki opredelili. Dok nisam usao u raspravu sa Henry-em i vladanom nisam znao da ustvari treba da glasam sledeci put za Kostunicu

Mrgud
02-03-2004, 09:12
Ako se malo prisetis od 97 do 2000 jedino Kostunica je bio u dnevniku RTS-a, svi ostali su bili strani placenici i domaci izdajnici, posle 5. Oktobra doticni je spasavao SMrada, R.Markovica, Pavkovica, posle 28. Decembra je usao u koaliciju sa SMradom i Vucelicem,.......

Samo napred, spremite tronosce i gusle, trebace vam a oni koji imaju i malo prilike bezite napolje, sorka samo sto nije pocela!

Navedeni gospodin izjavljuje da razlaz izmedju Srbije i Crne Gore po Cehoslovackom modelu nije moguc, JEDINI RAZLAZ JE KRVLJU DO KOLENA! Spremte se spremte.........

Merlak
02-03-2004, 13:19
Pa lepo, da zacepimo svi usi i zatvorimo oci, da ne gledamo, a smradovi marsiraju.
Stvarno, gde ce vam/nam dusa.
Ako nisi gledao, nemoj, skodice. Nisam ni za to da se obese za m.... ali da je Kostunjavi glavni krivac za ocuvanje zagadjene nam sredine i to u ogromnoj meri, tacno je.
Vucelu su dobro opleli neki gledaoci koji su se javljali, a on? Mrdnuo nije, ni trepnuo. Boli i njega Q, moze da se pere javno i glasno i jos napadajuci one koji ne misle kao on.
Pancic je izuzetan novinar, pise kvalitetno i dobro zapaza, za razliku od onog zlobnika Tijanica.
Ajmo, ajde, svi u napad, pa kom opanci, kom obojci.

MRGUD
03-03-2004, 11:58
Kako nije, odgovorio je "svi lazu"!
Kad Vucela kaze "to je ucinjeno radi racionalizacije i smanjenja troskova" a u sledecem nastupu kaze "primali su pola marke a oni zaposleni 0,6 maraka", onaj nesposobnjakovic iz DS-a nije mogao da mu odgovori: "pa gde je onda tu usteda ili je to iz politickih razloga?" .

Sve u svemu neka nam je sam Bog u pomoci!
Ovi "filozofi" koji se javljaju iz inostranstva (sa bezbedne udaljenosti) ce nam dici glave.

Merlak
04-03-2004, 13:06
"Kako nije, odgovorio je "svi lazu"!
Kad Vucela kaze "to je ucinjeno radi racionalizacije i smanjenja troskova" a u sledecem nastupu kaze "primali su pola marke a oni zaposleni 0,6 maraka", onaj nesposobnjakovic iz DS-a nije mogao da mu odgovori: "pa gde je onda tu usteda ili je to iz politickih razloga?" .

U pravu si, mrgude, trepnuo je! Oko mu ispalo!
Ali, nerviraju me ovi koji sa bezbedne distance porucuju: ignorisite ih, ne gledajte ih, bice vam lakse. Koje crno lakse!!
Dabogda se vratili svi na 0,6 maraka. Tako nam valja.