PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mali Japanac



Bembo
29-02-2004, 11:49
Trebao bih supruzi kupiti auto za posao. Auto mora malo trošiti i ne biti skuplji od 4500 Eura. Oprema nije bitna. Ja dugo vozim Toyotu i nemam nikakvih problema ni nakon 160000 km. Supruzi se sviđa Yaris, ali za te novce se ne može dobiti. Mora biti isključivo japanski auto. Sviđaju nam se Mitsubishi colt i Suzuki baleno. Na mobile.de smo našli modele iz 95-97 godišta koji bi se uklopili u računicu. Tko ima kakva iskustva s tim autima? Koliko troše? Po ADAC statistikama su odlični. Molim savjet.

Pack0575_3
29-02-2004, 13:14
Neznam, znam samo da je moja nekad potencijalna, trenutno bivsa punica :)) imala Suzuki Swifta negjde '94 godiste i jedva da je gume promjenila na njemu,auto je isao ko zmaj (2000 eura). Onda je odlucila ipak kupiti nesto novije i nasla je Punta 2001. sa 15000tkm, na kojem su za 10 dana otisli injektori. Neovisno od toga, bila je razocarana s puntom. Swift je bio stariji i malo neudobniji ali je nakon toliko godina uljevao veliu dozu sigurnosti.

pike
29-02-2004, 17:19
mali japanac, Suzuki Swift, ili Toyota Starlet, ili malo vece, ali dobro, Honda Civic :)

Bembo
01-03-2004, 12:19
Civic je dobar, ali jako skup. Tko ima
iskustva s Coltom ili Balenom?

mc
01-03-2004, 12:23
Frendica je imala Colta '98, 1,3 - odlican autic. Jedina zamjerka mu je bio minijaturni prtljaznik. Razbila ga je prije par godina i popravak je bio toliko brutalno skup da ga je dala tati da si ga on popravi s dijelovima s otpada.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

OS FIAT>>>
01-03-2004, 12:42
To je tako kod japanaca,nekvare se, ali su im redovni servisi,potrosni materijal visestruko skuplji nego kod europljana pa na kraju dodjes financijski na isto.Meni se na Puntu vec sada komotno moze nesto i pokvariti, ali meni su do sada servisi bili mizerno jeftini sto nemislim da je slucaj sa nekim japancem tako dok bi to popravio dosao bi na isto.

OS FIAT>>>
01-03-2004, 12:43
Jeste li gledali mozda Hondu Logo?Mozda bi nju mogli dobiti za tu cijenu premda nisam siguran koliko se dugo proizvodi.

mytbyte
02-03-2004, 00:08
Daihatsu charade? Ne znam kakve su statistike niti tko ih danas servisira? Zapravo ne znam niti kada se prestao proizvoditi! A Nissan Micra: dosta pouzdana, vjerojatno češća od Starleta kod nas! Mislim da je Swifta najlakše dobiti!

Bembo
02-03-2004, 17:00
Honda Logo se ne može dobiti za te novce jer mislim da se počela proizvoditi 1999. Micra je kvalitetna, ali ružna ko ružno pače. Charade je prestar auto, a i kod nas ima jako malo primjeraka s onim kvalitetnim EFI motorima. Vjerojatno ću uzeti Suzukija samo ne znam da li Balena (kratkog) ili swifta. Ni colt nije loš, a mali prtljažnik uopće nije problem. Kad se auto razbije popravak je skup za bilo koju marku. Mene servisi na Toyoti manje koštaju nego brata koji ima Vectru i to je njegova još novija. Ako se sve zbroji japanci ipak više daju za iste novce.