PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc,super u Dti-u



Spinnaker
25-02-2004, 15:10
Ka prvo,pozdrav ljudi.
Drugo,da skratim pricu,mater mi je uzela auto,i ulila eurosuper u auto....Astra 1.7 Dti
Uglavnom,×××××× nad sranjima...
Sad moram nekako iscuclat gorivo iz rezervara,a za posli ne znam ni sam sta cu.
Auto jos uvik nekako pali,iako je napravila par km tako.
Znam da tu nema neke velike pameti,ali jeli ima ko kakav savjet,jer stvarno nemam love momentalno za sevis u Opela i slicnih...

INTERCEPTOR
25-02-2004, 15:13
Isprazniti rezervoar, obično ima negdje čep za te stvari i isprazniti cijevi od rezervoara do motora. Al mislim da bi već ispražnjenjem rezrvoara i punjenjem do vrha sa dieselom riješilo stvar. Prvo bi bilo malo kašljanja dok se ne isprazne cijevi.

Spinnaker
25-02-2004, 15:15
Evo sad sam se izjeba vec uru vrimena sa cuclanjem goriva...ne ide nikako.
Pumpu od goriva sam rastavija i vuka na nju,pa ne ide...
Moram taj cep pronac...
Valjda ce upalit...
Ispalit cu sa ovim.
Interceptor,da si mi malo nade...ja sam se poboja kad sam skuzija sta je,da je sve islo u ×××××,i bosch pumpa,i injectori..

INTERCEPTOR
25-02-2004, 15:20
Ma ne vjerujem da je otišlo, jednom je moj barba dok je bio u pijanom stanju u VW caddy stavio benzin i tako su vozili nekih 10 km, uz pun gas, trokiranje i dimnu zavjesu. Kad su došli na odredište ispraznili su rezervoar, stavili naftu i sve OK.

Spinnaker
25-02-2004, 15:24
Evo,sad mi je istu stvar reka momak na ovom drugom forumu.
Vratili ste mi smjesak na lice.
Interceptor,zahvaljujem

Bmw Touring
25-02-2004, 17:41
Spinnaker nema razloga za brigu.Treba se samo ispraznit rezervoar i ulit do vrha.Prvu minutu auto ce ti malo trokavat dok se sve to ne ocisti al onda samo gas

T-IE
25-02-2004, 18:03
Ja sam jednom bio zabunom kod starog u auto usuo jedno 2-3l diesela dok nisam skužio. Ali nije ništa nakon trokiralo ili dimilo. :o

Ali mislim da je gore kad u diesela natankaš benzin, nego obrnuto u benzinca diesel.

Spinnaker
25-02-2004, 20:00
Sve je sredeno,sve radi.
Zakon. :))
Bilo je malo zajebancije,ali sve je ludilo.
Nego T-ie,puno je gore u benzinca nalit diesel.

Girrari
25-02-2004, 20:22
T-IE, ja mislim da je gore naliti dizel u benzinca nego obratno jer dizel se detonira na tlak, a benzin na svjećicu tak da bi moglo doći do prerane detonacije smjese kaj nije dobro. Mislim da dizel kad mu se stavi benzin može samo trokirat i taljigat se, ali da posljedice, ak se na vreme skuži, ne bu grde.
Ispravite me ak se varam.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

doc
25-02-2004, 20:24
evo pomoc za mater...
http://www.gamaliel.com/guns/browning/citslfth.jpg

T-IE
25-02-2004, 20:38
Ja mislim da sam ja u pravu. Možda nisam ali evo; dizelaš radi na puno manjoj turaži a većem pritisku nego benzinac. Benzin ima veću oktansku, a samim time i detonantnu vrijednost (možda sam se krivo izrazio ali vjerovatno kužite šta hoću reć), i sad zamisli da umjesto disela dođe benzin u komore za izgaranje. Pa turaža skoči u p.m.

A kod benzinca kakve imaš veće štete? Jedino se mora cijeli sistem dobro očistit i gotovo. Dobro, kod novijih auti može stradat pumpa i injektori, ali nešto gore se nebi trebalo desit.

BTW, stari mi je vozio jedno 15 km na diesel pa je auto preživio.

Ali dozvoljavam mogućnost da nisam u pravu... :))

Spinnaker
25-02-2004, 22:24
T-ie,danas sam bas poprica sa ovim momkom sta mi je pomaga radit auto,inace solidan mehanicar,zna sta radi.
Kaze da bi situacija bila puno gora da je obrnuto,dakle da sam nalija diesel u benzinca.
U to zasto i kako nisam ulazija.
E da,Bmw Touring,pozdrav :))

Dr. Strangelove
26-02-2004, 08:37
T-IE to je kad ti stari vozi dobar i kvalitetan auto ;) ... Felicija ako se ne varam?<br><hr>

T-IE
26-02-2004, 23:52
Dr strang. ne znam kako ti ali mog starog super služi. Jedino je u garantnom roku imao problema sa centralnom jedinicom i blokom motora koji su zamijenjeni i od tada nikakvih problema. Sad ima 140000km. I još da napomenem da sam ja kad sam položio vozački pošteno klao auto i razjebavao ga. Ali očito nije ostavilo jačeg traga. Još kad se sjetim da stari ulje mijenja svakih 38500km onda se i čudim kako to još uvijek ide...

Dr. Strangelove
27-02-2004, 08:52
moja ima 83000 km i na 10 tkm potroši manje od pol litre ulja... fakat zanemarivo... mene je recimo alternator zajebavo dosta dugo... prvo regler, a kasnije je skroz riknuo... i ta famozna zaklopka snage...ali eto napokon su je ovi u Auto Remetincu naučili očistit...