PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbija danas

Flavio Conti
20-02-2004, 13:09
OVO JE SRBIJA

Retro - provizorijum - instalacija

RETRO: NACIJA
Vratila se vesela Srbadija iz ratova u kojim nije učestvovala. Ispekla zanat pa se bacila na tranzicioni biznis: štekču kalašnjikovi, stepuju hekleri, prašte mečići... U međuvremenu se blaženo ćuti u opojnom dimu slavne prošlosti i tamjana, drhtulji se u strahu od Drugog, a unutra potmulo damara patriotski zanos čista Obraza i Justina Popovića, sve čekajući novu priliku za uzlet do Vukovara, Sarajeva, Srebrenice, Račka... Do Karlobaga, Karlovca, Virovitice... Do carstva nebeskog.
Vratila se vesela Srbadija na početak, sebi se nije vratila...

II

PROVIZORIJUM: DRŽAVA
Čardak ni na nebu ni na zemlji... Ni na Istoku ni na Zapadu, ni na Severu ni na Jugu. Svi su se razbežali na sve četiri strane, u bratskom zagrljaju još se koprcaju Crnogorci. Još malo... Ostali samo rodoljubi-samoupravljači...
Ni predsednika, ni vlade - vladaju bivši. Bivsi bivši konstituisaše parlament, ustoličiše predsedavajućeg. I Mi i Oni sada smo Naši...
Vratila se država Srbija 200 godina - da li na početak ili u Orašac na slavlje?

Flavio Conti
20-02-2004, 13:10
III

INSTALACIJA: ELITA
Vratili se veseli Karađorđevići u Beli dvor. U komšiluku im Karići, sve jedan drugom do ušiju. Živadin del Karić, Dragoljub fon Karić, ledi Stamenija, Gavrilo pl. Karić, dofen Karićko III... Oko njih, pomešani, članovi Krunskog saveta i Udruženja industrijalaca i preduzetnika. Oko svih, zavaljeni u meke dušeke, srpski džet-set. Gleda se Grand šou i ostale poučne TV emisije. A na ekranu: Ceca, Goca, Karleuša, Keba, Vanja Bulić. Minimaks... Svima lepo...
Sa Ovčara i Kablara silazi Velja Ilić, džentlmen. On je u prijatnom društvu viteza tužnog lika, vaskolikog Vuka Draškovića. Ovaj je, opet, u večnom društvu Ravnogorke vile, a s Molitvenog doručka poveo je i Džoe Frejzera. Uglednog američkog intelektualca.

Zdesna dolazi još jedan džentlmen - Obren Joksimović. On seva okom. Kano Koštunica.
Obren: (Prestolonasledniku sa suprugom) Dobar jutar.
Aca: (Sve razume) Good morning, mister Obren, budemo čekali...
Obren: (I on sve razume) Kome ili čemu, ako smem pitam ja?
Aca: (razvezao) Otac od nacija! I mister Boki Milošević...
Obren: (Iskreno obradovan) Mašala!
Aca: (Samo veze) Obećala dođe i misiz Iboljka sa sve mister sinom, Đurom Mutavim. Onda može dođe mis & mister Kleo Patra, Mister Žika Obretković and Pera Luković...
Obren: (Još iskrenije obradovan) Oh...
Ispod obližnjeg kamena pomaljaju se Brana Crnčević, Momo Kapor i još neki senatori.
Baki Anđelković upada sav zadihan. I Dragan Hadži Antič još diše. I piše... I, kao da je izvađen čep - pokuljalo...
Vratili se najkvalitetniji Srbi, ostali opet mogu da se vrate u sebe...

Pa gde si
20-02-2004, 13:19
ti Flavio/Vladane/Stevo/ i kako se vec vabis, ×××× ti sliku svoju?
Nema te bre!!!

Sad kad te ovi moji ubace u masinu, lele li se tebi.

Al si se ukopao u srpsku zurnalistiku, samo ti bre dupe viri iz te hrpe papira koja ne vredi ni pola lule duvana, kao ni ti uostalom.

Ma tebe...
20-02-2004, 15:01
..Fredo, tu jebu u zdravi mozak...Ako nije Vladan onda je Stevo, ako nije Stevo onda je Flavio...ako nije...

...svi se okomise na jadnog fredu, a on se NEDA i NEDA!!

ovo mi se Flavio...
23-02-2004, 12:27
...zaista svidja! Sta ti mislis Fredo??

RETRO: NACIJA
Vratila se vesela Srbadija iz ratova u kojim nije učestvovala. Ispekla zanat pa se bacila na tranzicioni biznis: štekču kalašnjikovi, stepuju hekleri, prašte mečići... U međuvremenu se blaženo ćuti u opojnom dimu slavne prošlosti i tamjana, drhtulji se u strahu od Drugog, a unutra potmulo damara patriotski zanos čista Obraza i Justina Popovića, sve čekajući novu priliku za uzlet do Vukovara, Sarajeva, Srebrenice, Račka... Do Karlobaga, Karlovca, Virovitice... Do carstva nebeskog.
Vratila se vesela Srbadija na početak, sebi se nije vratila...

II

PROVIZORIJUM: DRŽAVA
Čardak ni na nebu ni na zemlji... Ni na Istoku ni na Zapadu, ni na Severu ni na Jugu. Svi su se razbežali na sve četiri strane, u bratskom zagrljaju još se koprcaju Crnogorci. Još malo... Ostali samo rodoljubi-samoupravljači...
Ni predsednika, ni vlade - vladaju bivši. Bivsi bivši konstituisaše parlament, ustoličiše predsedavajućeg. I Mi i Oni sada smo Naši...
Vratila se država Srbija 200 godina - da li na početak ili u Orašac na slavlje?

prolazim
26-02-2004, 21:02
I naletim na ovako dobru temu. Kkao to da nema vise odgovora? Diskusija?

Freddi Boy
26-02-2004, 21:11
Hehhehheh! :))

"prolazim I naletim na ovako dobru temu. Kkao to da nema vise odgovora? Diskusija?"

Pa, valjda su svi vise uvideli kakva si ××××××, pa nece da ti se mesaju u to cime se bavis ... a to je normalno - podizanje novih glupih tema, pisanje i odgovaranje samom sebi!
Jednostavno ljudi hoce da te ostave samog, da bi se ti mogao svadjati sam sa sobom, kao sto to uostalom radis na vecini topica!

Jel´ tako ... marakose/VLADANE/SLAVENE/ARIGATOJU/Henry ... i ostala govna sakupljena u jednoj te istoj osobi!

Vecno tvoj Freddi! :))

slucajni
26-02-2004, 22:10
gospodo(ne mogu reci prijatelji ili ne daj boze,braco,jer bi ste svi skocili da me psujete),meni se cini da gostima na ovom forumu fali sexa,sporta ili droge jer su (cast izuzecima) skoro svi na××××ni.ako je vec tema politika,pricajte ljudi o necem konstruktivnom,a ne ko je kome jebao mater ili ko je hrabriji ili civilizovaniji.

pa Fredo...
28-02-2004, 09:27
...nema odgovora jer je prica i zakljucak konacan!

Srbija je tu gdje je...lijepo i slikovito opisano!

Sa tom se konstatacijom trebas sloziti? ILI?