PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska je običan jad,bijeda i čemer....

Slavko Vugerniček
19-02-2004, 18:10
NEMILI DOGAĐAJ NA BENZINSKOJ CRPKI KOD MOTELA "PLITVICE"
Muškarac me sa zlatnim lančićem čekao u zasjedi
Htio sam upozoriti policajce, ali njih, po običaju, nema kad ih trebaš
Vraćajući se u Njemačku automobilom zaustavio sam se, kao i uvijek, na benzinskoj crpki kod motela "Plitvice". Natočio sam benzin i produljio do hotela na obvezan grah s kobasicom. Supruga mi je ostala u autu jer nije htjela jesti. Na putu sam zapazio nekog muškarca koji je gledao okolo, a kad sam se približio motelu, požurio je i do vrata stigao prije mene. Otvorio je vrata, sagnuo se i podigao debeli zlatni lančić. Ne znam je li ga on ispustio, ali ne vjerujem da ga baš nitko prije nas nije uočio. Muškarac se okrenuo prema meni, uhvatio me za ruku i odvukao u stranu. Predložio mi je da idemo kod zlatara, koji je u blizini, kako bi procijenio lančić pa da nas dvojica podijelimo novac. Odbio sam ga, krenuo dalje, ali me opet povukao za ruku. Objašnjavao mi je da lančić sigurno puno vrijedi, ima i žig, premda ga ja, moram priznati, uopće nisam vidio. Otrgao sam se na silu iz njegovih ruku i brzo ušao u motel. Ugledao sam dvojicu muškaraca kako staje kod prvog stola i bulje u mene. Uzeo sam grah, sjeo, a tada sam počeo o svemu razmišljati. Zašto se nepoznati požurio da bi stigao prije mene, kako je baš on ugledao lančić i zašto su me ona dvojica u restoranu pratila pogledom. I ono najvažnije, što bi zlatar tu radio?
Ne znam što su htjeli od mene, možda bi me svi skupa vani napali i uzeli mi novac? Kad sam izlazio, onaj je muškarac opet stajao na istome mjestu, pratio dolazak automobila stranih registracija i čekao svoju novu žrtvu.

Slavko Vugerniček
19-02-2004, 18:10
Ne mogu se ni ljutiti na te muškarce, možda su veća sirotinja od mene. A što je više sirotinje, to je više kriminala. Htio sam upozoriti policajce na te ljude, ali njih, po običaju, nema kad ih trebaš. Lopova je sve više, a nitko me ne može uvjeriti u to da netko pošten brzo može zaraditi milijune. Znam da ima sposobnih ljudi, ali novac ipak ne raste na drveću. Nešto treba hitno mijenjati, jer nepojmljivo je da u 21. stoljeću ima gladnih, koji su kažnjeni već time što ne znaju ukrasti. I nikada u povijesti nije bilo više bogataša, ali i sirotinje.
Slavko Vugerniček, Njemačka

ooooooooojjjjjjjjjjj
20-02-2004, 06:23
jjjjjooooooooooojjjjjjjjjjj

S-man!
23-02-2004, 09:43
Sto Hrvatu do kolena bilo,
To Srbinu po zemlji se vuce!

:))

Meštara
24-02-2004, 13:37
Čitao jedan opaki forum na www.sijelo.com - nema čega nema... :o