PDA

Pogledaj cijelu verziju : Toyota Avensis ili Opel Vectra



rossi46
19-02-2004, 05:00
Tata namjerava uskoro kupit auto pa se dvoumimo između Toyote Avensisa 1,8 Luna sa 4 vrata i Opel Vectre Elegance 1,8 16V sa 4 vrata. Šta mislite koji je od ta dva auta bolji, vozio sam se u novoj Vectri i auto ide super, a Avensisa ne znam - samo sam sjedio u njemu.<br><hr>

aerotech
19-02-2004, 11:05
Daj, ti kupuješ auto već cijelo stoljeće. Prvo si trebao uzeti Pug, pa C2, pa Lagunu, sad Vectra i Avensis. Nekako si proziran.


Inače moj izbor je Vectra, ali sa 5 vrata i plave boje.

OS FIAT>>>
19-02-2004, 12:57
Dobro kaze Aero.Hoces ti vec jednom kupiti taj auto ili ne?Sta ce biti sljedece pitanje, Modena ili 911?

Inace od ova dva, ja bi birao Avensis.Ipak je to japanski auto, a to znaci i kvalitetniji,pouzdaniji...

C3
19-02-2004, 13:24
Avensis je daleko ispred Vectre! Glas za Avensis bez razmišljanja! A rossi je takav muljator i tak' se malo djete ne bi ponašalo :smile09:

Koshpa unlog.
20-02-2004, 11:49
Toyota

OS FIAT>>>
20-02-2004, 17:31
Ulazim na ovu temu i vidim da bi trebalo biti 10 postova kad udjem, a tamo samo 5.Neznam tko ima ovlasti tako da brise, ali mi se to ne svidja i polako me udaljava sa ovog foruma.Dam svoj glas nekome i onda nakon nekog vremena vidim da sam na nekim temama obrisan bez nekog razloga.Mislim da nitko ne zeli rasulo na ovom forumu, ali isto tako nitko ne zeli ni sterilan forum.

mytbyte
20-02-2004, 20:04
Prema tablici u novom Auto Blicu, Avensis manje troši (u textu troši više???), ima više NCAP zvjezdica, dulju garanciju, jednako ubrzava, ali, nažalost, nije jednako dinamički podešen kao Vectra (čitaj po njemačkom ukusu) niti u njega stane isto gajbi piva pa je zaslužio tek 7. od 8 mjesta a Vectra prvo. Naravno, u usporednom testu riječ je o karavanskim izvedbama, ali mislim da je Avensis isplativiji i bolji auto od Vectre, ma koliko nas Auto blic uvjeravao u suprotno...pazi citat: Avensis "...stečenu prednost brzo prokocka povećanom potrošnjom??? i kratkim servisnim intervalima od 15000 km???" Pa, potrošnja je fest niža, a kod servisnih intervala postoji i vremenska klauzula (1 god) pa praktično svi ionako idu na servis jedanput godišnje i rijetko tko natuče osjetno više od 15000km godišnje...ma zaista ne znam zašto AB-u poklanjam pare... :smile09: :smile09: :smile09:

Osim toga, Avensis sam vozio i auto se ponaša upravo onako kako bi se trebala ponašati obiteljska putna limuzina srednje klase - udobno i tiho...

Romeo
21-02-2004, 17:51
Toyota Avensis

noga
22-02-2004, 04:18
avensis 100 puta prije u svemu izdrzljivosti kvaliteti sigurnosti

????
22-02-2004, 11:00
moj prijatelj ima novu corolu, i ostao je kroz vikend u zadru jer je nesto na elektronici se pokvarilo. Moze voziti do 80 ali je predug put do zg.
Toliko o ljestvicama i pouzdanosti.
Meni je ovo dosta. :( :smile17: :(

600
22-02-2004, 11:16
I meni! :(

Romeo
22-02-2004, 12:25
jest, ali za jednu Toyotu koja se pokvari, pokvare se 100 Alfi, Peugeota, Citroena, VW, Fiata itd.. Toyota je ipak puno pouzdanija nego bilo koje Evropsko auto. Pogotovo talijani i Francuzi imaju puno toga da nauce od Japanaca. Nemojte tu davati neki jedan primjer o nekoj Toyoti sa kvarom i onda reci da Toyote kao nisu pouzdane :smile12: . Pa koliko svaba, a pogotovo talijana i francuza se pokvare svaki dan???? :smile12: , sigurno puno puno vise nego japanaca.

alien5
23-02-2004, 08:47
A neš ti dileme: kupit Opela ili Toyotu?
Pa Toyotu čovječe!
Ili mazdu 6 - više manje ista stvar a jeftinija!

C3
23-02-2004, 11:10
Toyota je pobijedila, a od rossia niti R!! :smile12:

mytbyte
23-02-2004, 17:51
????, meni se na Corolli nije ništa do sada nije pokvarilo i ne čini mi se da hoće u neko dogledno vrijeme, a pošto se Cory tvoga frenda može voziti do 80 km/h (safety režim) nije vjerojatno ništa gadno, nije crkla tako da se ne može voziti. Dakle to je iznimka koja potvrđuje pravilo, a osim toga Englezi nisu Japanci (cory se proizvodi u UK)...i opet se ponavljam: Toyota nije bezgrešna ali su najmanje šanse da će joj se nešto sjebati...

POLOVNJAČA
23-02-2004, 17:59
U ovom slučaju Opel je taj kojeg bi ja da se mene pita , jer ni jedna Toyota u nas nije auto koje ima svoju cijenu nakon 10 godina , i u oglasnik je dovoljno pogledati . Vectra je , ova nova , zakon ! Provjereno . :smile20:

TatinSinek
24-02-2004, 12:02
Imam novu Vectru i imao sam staru Vectru sve 1,8 motori. Sto se ovjesa tiče nova Vectra je jako jako uznapredovala, grip i udobnost, puno bolji auto od stare Vectre, mjenjac malo zapinje pri saltanju i dosta je spor, brzine su duge kao na svim Opelima. Unutra je jako kvalitetan. Stara Vectra koja je bila slabija je bolje isla radi tezine.
P.s. savjet: ako uzimas Vectru uzmi Parking senzore jer je to najnepregledniji auto koji sam vozio
Inace sve najbolje o autu i uvijek bi ga radije uzeo od Avensisa...i to GTS Vectru

alien5
24-02-2004, 12:13
Pole, šta se tiče prodaje polovnog tu uvelike grišiš - pogledaj oglasnik pa češ vidit da se inače vrlo malo japanaca općenito prodaje, a oni koji se prodaju odu u par dana - znam iz iskustva mojih prijatelja. A opele moš prodavat koliko god hočeš, ako nemaš sriće, dugo će trajat.
inače tebi za informaciju i usporedbu:
Octavia TDI polovna je skuplja nego slična Vectra sa istom opremom (isto godište itd.). Provjeri! Pa češ se iznenadit!
A Avensis će bit skuplja i od Octavie kad dođe vrime - garantirano!