PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slikali me...



_Stevo
13-02-2004, 19:49
danas oko 17h. Na la×××× pokazivalo 92 km/h a ograničenje 50. Uglavnom, pita mene papak da kojom brzinom. Velim ja neznam, bio sam se zamislio nešto i nisam gledo na cajger. I da idem pogledat kolko su uslikali. I sad počne nešto brijat ovo ono. I uglavnom, velim ja da nisam gledo na kilometar sat jer kazaljka laže. I odmah krelac počne kak je vozilo tehnički neispravno kak će skidat tablice. Reko čujte, auto je prošo na tehničkom, a kazaljke lažu na svim VW-ovima. A da imate pravo( i ja mislim :smile09: ). I dalje teče razgovor, dal ću platit kaznu odmah, reko nemam para, osim kojih 50 kn. Ne ne tražim vas novce(matere ti se na×××××). Dal mi je to prvi prekršaj? Je, inače se vozim normalno, nedavno sam položio al sad zbilja neznam šta mi je bilo(××××m naveliko :)) ). I na svu sreću imaju nešta mozga pa je reko pošto je prvi put bla bla bla -10km/h zbog moguće neispravnosti uređaja ili koji ××××× već, i napisat će da me usliko sa 82 km/h. I tak mi se brzina smanjila na 72 :)) . Sva sreća pa sam se nabrzinu zavezal.

I poslije se sjetim ja idiot da sam trebo pitat kolka je temperatura vani. Jer blizu nule je bila sigurno! Koji sam mujan. :(

I eto petak 13 :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

POLOVNJAČA
13-02-2004, 19:52
pa kud na te Stevice , ma i di si iša po vakoj ledari , cccc...

idući put , biži ...

:( sorry , svakom se desi

Bmw Touring
13-02-2004, 19:53
a Stevki Stevki
Pa koliko si onda platija? :( <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

Initiale
13-02-2004, 19:58
Ak je bilo ispod 0 stupnjeva mogu te jebat,u zakonu pise da je radna temperatura od 0 do 40 bar mi se cini, ak je ispod 0 reci da se uređaj smrznuo :))

Fabia SDI Elegance!
13-02-2004, 22:09
Petak 13, ko ne vjeruje u to!?

kutijica
14-02-2004, 00:13
Po zakonu ti MORA oduzet 10km/h za brzine do 100 km/h,a za brzine preko 100 km/h MORA ti oduzet 10%.
Uglavnom njima prica bude da je to samo vrijedilo za one kasete sto stave na auto,ali taj zakon vrijedi za sve uredaje za mjerenje(laser,multanova,...)
Znaci ako si vozio 92 km/h ne moze ti naplatit kaznu za tu brzinu nego za ti moze naplatit za 82 km/h.
Isto tako ako si vozio 150 km/h mora ti oduzet 10%, a to znaci da si vozio 135 km/h.
Eto za one koji nisu znali........<br><hr>

mc
14-02-2004, 00:23
E moj Stevo, pa jel ti vidis koliko si izvrijedjao covjeka samo zato sto je radio svoj posao. Neces tako daleko dogurati - daj se malo spusti na zemlju. Ako si zajebao, a jesi, poklopi se usima i pokusaj na sarm zamoliti covjeka da ti progleda kroz prste. Bahacenje ti nece nista pomoci u tako cistoj situaciji gdje je on napravio ono za sto ga ja i ostali porezni obveznici placamo. Kaj si ti neki anarhist?!? Sad kad citam tvoj post, mogu ti samo reci da onako, ljudski, nisi zasluzio da ti se progleda kroz prste, iako bi ti to bezazlenost prekrsaja mozda i dopustala... ;) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
14-02-2004, 00:44
Kutijica, uvijek se skida 10%. Nema veze jel ispod ili iznad stotke. Na toleranciju uvijek racunam. ;)

Stevo, probaj zvrcnuti Hidrometeorolski zabod i saznaj temperaturu. Ako je bila ispod nule samo sisni zalbu i prilozi dokumenat. Ne bi smjelo biti frke. I slusaj MC-a! :)

maali
14-02-2004, 00:51
Stevo, ak se nevaram dobio si 200kn kaznu i 110kn nekih njihovih troškova.
To sam i ja dobio, pa sam ošo u MUP uložit prigovor, na kraju sam završio na sudu i platio samo onih 110kn, nisu mi dali ni bodove, oprostili mi sve.
Samo im reci da ti je prva kazna...

mc
14-02-2004, 00:59
Da, navodno ti ta spika s prvim prekrsajem prolazi i kada napravis prekrsaj za oduzimanje dozvole, pa ti ju onda ostave na uvijetnoj slobodi. Stevo, to ne znaci da se moras odmah napiti i prolaziti kroz crveno - nemoj da te imamo na savjesti... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Kas
14-02-2004, 01:51
E Stevo, a jesam ti neki dan pričao. Pazi, pazi, ali NE, ti po gasu. Sad plati!!! ;)

kutijica
14-02-2004, 02:04
2 Rossonero: to sta oni u praksi rade je druga stvar ,ali po ZAKONU ti MORA skinut 10 km/h za brzine DO 100 km/h, a ze brzine POVISE 100 km/h ide 10%......
aKO VOZIS 68 km/h i on ti po svom skine 10% ,a ne 10km/h kao sto pise u zakonu ispada da ce ti naplatit kaznu kao da si vozio 61,2 km/h ,a ne za 58km/h.
Sto automatski znaci vecu kaznu ako je ogranicenje 50.......... ;) <br><hr>

Rossonero
14-02-2004, 10:17
Kutijica, jasna mi je matematika. Cital sam o toleranciji i spominje se samo 10%. Ja bi rado da si ti u pravu jer uvijek koristim toleranciju. Pogotovo u naselju. Moram to prokopat jer svaki slobodan i nekaznjiv kilometar brzine rado koristim. :)


maali, Stevo niti teoretski nije mogel dobiti dodatnih 110 Kuna dodatnih troskova. Tih 110 Kuna pokriva "utvrdjivanje krivnje", a dolazi na kucnu adresu nakon kaj u 8 dana ne platis kaznu. To su troskovi suda za utvrdjivanje krivnje.

mc
14-02-2004, 10:45
Mozda ne bi bilo lose iskoristiti ovu temu da popricamo o iskustvima s kamerama za snimanje prebrzih vozila. Naime, zanima me po kojem principu se namjestaju iste i da li postoje neki standardi ili to ovisi o policajcu koji ju je postavio.
Primjer - Girru su slikali na cesti na kojoj je ogranicenje 40, na sto se on vratio do policajca da vidi koliko je zgresil. Policajac mu je rekao da kamera slika brze od 75 km/h. Zvuci mi logicno da kamere ne snimaju prekoracenje od par km/h, ali mi se 75 km/h i vise cini dosta visoko postavljeno s obzirom na ogranicenje od 40 km/h. S druge strane, ako postoje neki standardi ili propisi kako se namjestaju kamere bilo bi ih dobro znati da se mozemo malo bezbriznije voziti.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

_Stevo
14-02-2004, 10:47
mc: neznam od kud si izvuko da sam bil bahat. Pa nisam blesav da se bahatim kad sam znal da sam kriv. Pokušo sam se samo što više izvuć na to kak sam nedavno položil i da se vozim normalno ali da sam se ovaj put bil nekaj zamislil. A kaj se tiče laganja cajgera to je istina. Čim sam ja reko da na svim VW-ima lažu cajgeri tip se složil samnom. I ni na kraj pameti mi nije bilo da se bahatim.

Rosso: ma nikakve žalbe niti slično. Neću da to dođe do moje stare. Ovak platim ovih 310 kn i dobijem bod i mirna bosna. A temperatura je bila oko nule sigurno. Kasnije je snijeg padao.<br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

mc
14-02-2004, 10:52
I bolje ti je da se nisi pred njim bahatil.
Sorry, ali isprovociralo me je sto si covjeka nazvao papkom i krelcem, a nije ti napravio nikakvu nepravdu. I policajci su ljudi, zar ne?
Peace :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom Dom unlog.
14-02-2004, 10:57
Ja kad me zaustavi , ja velim odmah da sam kriv i idemo na "licitaciju".Obično dogovorimo dobru cijenu za prekršaj.
Svađati se i natezati se ne isplati , davno sam to, naučio.

_Stevo
14-02-2004, 10:59
mc to je bilo u afektu :)) Madaj, pa njih dvojca su tri papira sa sveukupno 10 rečenica pisali jedno 20 minuta. I još tip nije znal kolko bodova moram dobit za prekoračenje(dok mi nije smanjil) al je znal kolko moram platit. Ali nisu nešta posebno niti zajebavali, bili su fer kaj se tiče uzimanja u obzir da mi je to prvi prekršaj. <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

Rossonero
14-02-2004, 11:06
Stevo, ako je kazna koju si dobil 200 Kuna i ti ju platis na vrijeme onda budes dobil fino jedan bod, a dodatnih 110 Kuna ti nikad ne bude doslo doma na adresu jer si pravovremenim placanjem kazne priznao krivnju i ta je prica gotova. Stvarno mi nije jasno odakle ste izvadili tih dodatnih 110 Kuna.

Ali pazi stvar koja te bude pokosila... od prosle godine se broj kaznenih bodova vise ne moze dobiti na onaj 060 broj telefona. Sad su kazneni bodovi u domeni poslovne tajne i vise ih na niti jedan legalan nacin ne mozes saznati. Po meni je to glupost, a policajac koji je o tome pricao na radiu opravda novo stanje smanjenjem mogucnosti kalkuliranja od strane vozaca. Kaj je opet po meni notorna glupost. Ali ono kaj hocu reci je to da nakon kaj ti se odrede kazneni bodovi, na kucnu adresu ti salju lepu plavu kovertu u kojoj te obavjestavaju o broju pripisanih kaznenih bodova. A ako ti ne budes doma kad se ta lepa plava koverta s MUP-ovim stambiljem pojavi, postoji sansa da padne u mamine ruke. I eto beda za tebe.


mc, multanove koje postavljaju kraj ceste nastimavaju sami drotovi. I to odredjuju iznad koje brzine da slika i ako je postavljena pokraj ceste koja ima vise traka u jednom smjeru, onda cak odredjuju i koju traku ce kontrolirati. To sam slusal na MUP-ovom predavanju na proslom ZG auto showu.

Rossonero
14-02-2004, 11:33
mc, a sad moj subjektivan dojam vezan za odredjivanje brzine koju budu snimili i za koju budu kaznjavali...

Da te kazne tvoja brzina umanjena za iznos tolerancije mora biti iznad dozvoljene. Jedino je pitanje koja bi to najmanja brzina trebala biti?

U mojoj skromnoj 6 godisnjoj praksi nikad me nisu zaustavili i kaznili za prekrsaj koji spada u domenu 100 Kuna. A to je prekoracenje do 10 u naselju odnosno do 30 izvan naselja. I to nakon skinute tolerancije.

Ali me zato uredno kazne cim udjem u domenu famoznih 200 Kuna i kaznenog. A to je od 10 do 30 prekoracenja u naselju odnosno od 30 do 50 izvan naselja. Naravno nakon odbijene tolerancije. I tih 200 i kazneni koje bi moral platiti po mom iskustvu dosta ovisi o tome kakve je volje policajac i kak se ti sam prema njemu postavis. Ako je korektan i ti si fin i hoces platiti na licu mjesta onda u vecini slucajeva naplati 100 Kuna bez kaznenog, napise nemam ni ja pojma kaj na onaj mali zeleni blokic i fino se pozdravite.

Moj recept ziheraske voznje je da u naselju kad je ogranicenje 50 onda je dobro ne vozit brze od nekih 60 i nesto sitno. Po meni ne iznad 65. Tak da kad ti odbije toleranciju ostanes u domeni kazne od 100 Kuna za koju mene stvarno nikad nisu zaustavili.

Izvan naselja gdi je ogranicenje 80, ja komotno vozim 110, naravno ako uvjeti to dozvoljavaju. Jer opet kad mi odbije 10% tolerancije ostajem u domeni kazne od 100 Kuna.

Tak se vozim vec dosta dugo i ne sjecam se kad je pala zadnja kazna za prekoracenje brzine. A policije na podravskoj magistrali s multanovama i onim "pistoljima" ima kolko hoces.

A sad dajte i vi svoja razmisljanja. :)

Girrari
14-02-2004, 11:37
MC, tamo je ograničenje 50, a uređaj je bil podešen za brzine iznad 70. Ja sam otišel do čovjeka, rekel sam mu da me okinulo, ali da ne vjerujem da sam vozil prek 70. On veli da:
a)uređaj zna okinut sam od sebe i na niže brzine, pa onda te slike miču.
b)uređaj zna okinut na tramvaj

Uglavnom, nije mi mogel niš pomoći jer je već bilo slikano i to je gotova stvar.
Prije cca. mesec dana mi je došla njihova razglednica, ali nisam bil doma i sva je sreća kaj je stara nije preuzela. Sad bum odugovlačil do besvjesti čisto da vidim dal se može izvući od fotke ili je to odmah gotova priča.
Od svega ostalog se izvlačim na licu mjesta, a s našom policijom se uvijek može dogovorit na fin i korektan način. Osim parkirnih, nikad nisam platil niti jedan prekršaj, a nisam ni policemanu ostavil bilo kakvo mito. Dakle, sve na ljudskoj i prijateljskoj razini.

Rosso, tih 100 i nešto kuna danas plaćaš iako si priznao krivnju i stvar nije ni došla do suca tj. on nije morao niš utvrđivat. To je nova metoda izvlačenja love od strane države koja nam toliko daje...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

kutijica
14-02-2004, 17:12
Evo link pa pogledajte clanak 7.
I usput mozete nac sve stvari koje vas zanimaju pa cak i isprintat to pa drzat u autu i u slucaju potrebe pokazat to gospodinu policajcu...
http://www.nn.hr/cijelibrojS.asp?god=2001&br=38&mid=669<br><hr>

Rossonero
14-02-2004, 17:17
Hvala kutijica! :) Bil si u pravu za deset km/h pa onda tek 10 posto. :)

166
14-02-2004, 17:18
mene su u CH slikali na autoputu s 132 pa sam im platio 60 sfr.nije puno ali ipak hmmmm :o
prije na jedno 2 km do radara sam imao blizo 190 da su me slikali izgubio bih vozacku na licu mjesta.Na svu srecu mi je jedan zasmetao pa sam morao da kocimmmm. :smile06: :smile06: :smile06:

mc
14-02-2004, 21:30
Girro, ocito se mi renaultisti i vi fiatisti ne razumijemo, cak i kada su teme neutralne... :))

Rosso, ja primjenjujem skoro identicnu brzinsku taktiku. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

_Stevo
15-02-2004, 16:07
Rosso dal je reko možda taj striček nakon kolko oni pošalju tu kovertu? Nije tolko bed za poštu, jer stare dost često nema doma a i ja inače idem po poštu :) .<br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

aerotech
15-02-2004, 16:14
Mene su slikali 170 km/h po karlovačkoj, bilo je ××××××, međutim, 6 mjeseci sam se na neku foru krumpirao, i nikad nisam bio doma, te sam izbjegao odvajanje od vozačke.

Ako trebate bilo koji zakon imate na :URL=http://www.croacta.com/:croacta:/URL: sve žive i nežive zakone.

Dom Dom unlog.
15-02-2004, 17:04
Slikali su te na Auto cesti Zagreb -Karlovac???? Pa gdje i u kojem autu????

Bmw Touring
15-02-2004, 17:06
u M3 CSL-u :)) Inace bila bi jos veca brzina samo Aero nezna vozit pa je zaboravija ubacit u visu brzinu :smile06: :)) <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

aerotech
15-02-2004, 17:07
Omega B, 7 kilometar iz smjera ZG od naplatnih kućica. 27.7.2002. Bilo je u večernjem za kameru, ali ja sam tek saznao kad mi je došla čestitka.

aerotech
15-02-2004, 17:08
BMW :)) :)) :))

Dom Dom unlog.
15-02-2004, 17:09
Isuse , pa to pojma nemam.Hvala na informaciji.

Pack0575
15-02-2004, 17:26
Ja se isto najcece vozim u svojoj toleranciji od 100 kn. To je oko 65 po gradu i 100-110 po magistrali. Kad se ne vozim tako obicno se vozim brze.

Cesto ima murje neposredno prije ulaska u MIoljac ako se ide iz smjera Osijeka tj. iza Miholjca iz smjera slatine, pa se cuvajte. Komad ceste je super ravni i nekoliko put me je zbir zaustavio zbog prebrze voznje.

Jednom sam cak zbog vlastitih iskustava vozio 85 (sto je unutar tolerancije i nemoze mi nista) no on me je opet zaustavio jer su navodno neki radovi na cesti i znak je bio zbog toga 70.

Pa, kakvi su to radovi na cesti zbog kojih je ogranicenje skinuto s 80 na 70???

To je ×××××× samo zbog punjenja novcnika sefa zbirijade u Miholjcu, kazem vam ja, jer znak jedva da je bio vidljiv a radova nije bilo nikakvih.

No, drot se nije dao krstiti a imao je uredan atest za laser pa mu nisam mogao nista i platio sam 100 KN. Jedino mi je zadovoljstvo sto je ××××× bio zbog mene na suncu pola sata u hlacama i jakni od skaja.

širokobriježanin
15-02-2004, 18:38
Mene murjaci nemaju srce zaustavit... :)

Hidra 1313
15-02-2004, 22:06
a jel vrijedi na sudu reći da prilikom šta je mene uhvatio sa laseom a nije mi pokazao atest , jel onda opće vrijedi njegovo mjerenje

Hidra 1313
15-02-2004, 22:07
i vani je temp, bila oko nule , pa kak ću mu to dokazati

maali
15-02-2004, 22:13
Rosso, sad uz svaku kaznu dobiješ tih 110kn, a to si nekakvi njihovi troškovi...

Rossonero
16-02-2004, 10:44
Znaci promijenili su pravila igre. Uveli dodatnu tlaku preko noci. Gamad! A sad to mijenja i shemu. Sad se vec isplati zaustaviti i za 100 Kuna jer se dodaje tih 110. :smile09:

Stevo, nemam pojma kad budes primil obavijest postom.



Jucer sam putovao iz Varazdina za Osijek izmedju 3 i 6 poslijepodne. Na podravskoj magistrali je bilo ni vise ni manje nego 5 (pet) policijskih patrola koje su mjerile brzinu kretanja i s jos 2 policijska auta sam se mimoisao putem. Vozil sam ko i uvijek, po staroj sabloni konstantnog blagog prekrsaja i nisu me cak niti zaustavili.


Pack0575, pa sve od Osijeka do Slatine su same kilometarske ravnice i gamad moze stajati svugdje. U cetvrtak su sakrili auto u grmlje na ravnici prije pruge kod ulaska u Valpovo iz smjera Osijeka, a krelac stoji s laserom u ruci uz rub ceste i vreba. Rulja mi je blicala pa sam usporio, ali da bar nisam i da su me zausavili. Kreteni se ne smiju skrivati, ali boli ih briga i krse zakon. Ali zato u autu uvijek imam digitalac i jedva cekam da me probaju kazniti u takvoj varijanti. Odmah slikam auto i saljem fotku s prigovorom. Nema sanse da mi u Kunu uzmu.

C3
16-02-2004, 10:47
pa nisu te zaustavili jer da zaustave balvana ponovo bi u balvan revoluciju :smile12: <br><hr>

Rossonero
16-02-2004, 10:51
Cesto ih vidim i kak mjere brzinu laserom iz auta kroz sofersajbu. I to ne smiju raditi! :smile09:


Dom, pa koji je bed 170 na autoputu? Odbijes toleranciju i ostane ti 23 km/h prekrsaja. A za to je kazna 100 Kuna. Kaj se autoputa kod nas tice tu se da furat kak brzo hoces i nema nikakvog beda. Tek iznad 200 visi vozacka. Tek od 180 do 200 km/h je 200 Kuna i kazneni. A kaj je to za takve brzine? ;) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

C3
16-02-2004, 10:53
Rosso, zakaj ne ?!

Rossonero
16-02-2004, 11:00
Imas na prosloj strani link i u detalje objasnjene uvjete snimanja. Zakon zabranjuje snimanje kroz zatvoreni prozor ili sofersajbu. Moze snimat iz auta, ali mora spustit prozor. Vidi link pa prosloj strani. Interesantan je za prouciti. Takvi detalji me jako zanimaju jer gamad ocito debelo krsi zakon i pise kazne, a rulja placa jer nema pojma.

C3
16-02-2004, 11:18
Thanx :smile18:

pack0575
18-02-2004, 16:24
Rosonero, znaci ne smiju se sakrivati s laserom iza npr. nekog grmlja kad te pucaju?

A razmisljao sam o tome da te mogu napucati u nekom velikom zavoju a da su oni s vanjske strane neposredno nakon njega pa ti ispada da je zbog dijagonale izmjerena brzina puuno veca nego sto si stvarno vozio.

Rossonero
18-02-2004, 20:06
Ma nemaju se oni kaj skrivati u grmlju! :smile09:

armandos
18-02-2004, 22:02
pozdrav,da vas pitam ,kako stoje stvari kad te uhvati s multanovom,i nakon nekih 300m te drot zaustavi,dali te slikal ili ne,ili samo koriste multanovu da ti utvrde brzinu bez slike,inače danas sam prošao pored multanive 120kmh,a ograničenje je bilo 80kmh,i brzo sjeo na kočnicu,okrenuo se i natrag,a napred u daljinji sam vidio drote kako zaustavljaju?? pomagajte

Rossonero
18-02-2004, 22:54
To kaj cekaju s drugom patrolom iza multanove su ocito reagirali na mnoge zalbe koje idu nakon slikanja jer se rulja zali da nije vozila auto. Obiteljski zakon dozvoljava ti da ne moras imenovati nikog iz obitelji i time ga inkriminirati. A sam normalno da ne priznas da si vozil. :)) Murija, s druge strane, mora dokazati tko je tocno vozio auto i njega kazniti, a na slikama se ne vidi jasno ko je vozil.

A ako je jos k tome auto regan na firmu onda nema sanse da te kazne jer ne mogu nikak dokazati ko je vozil. A ti normalno tvrdis da nemas pojma ko je taj dan bil vani s autom. Putni nalozi vise se ne pisu i to je kraj price.

Zato oni odmah s drugom patrolom zaustave vozilo koje je pocinilo prekrsaj, uzmu podatke, ti fino potpises i to je onda gotova stvar i kasnije mogu inkasirati lovu.


A tebi Armandos bude na kucnu adresu dosla kuverta s upitnikom koji moras ispuniti i vratiti. U biti na adresu onoga ko je naveden ko vlasnik auta. Trazili te budu informacije o vozacu koji je pocinio navedeni prekrsaj. Ako u roku 8 dana ne vratis taj upitnik s podacima stize ti dodatnih 500 Kuna kazne adresirane opet na vlasnika. Salji podatke od nekog iz obitelji ko bas cesto ne vozi i nemoj platiti kaznu. Bodovi se u tom slucaju duplaju. Ili se zali da nemas pojma ko je vozil. Napravi kaj mislis da ti je najpametnije.

Rossonero
18-02-2004, 23:02
Kad su me na taj nacin zaustavili u Koprivnci prije par mjeseci, policajac mi je rekao da uredno slikaju i samo 2. patrola uzme podatke. Fotku mozes ici vidjeti u policijsku upravu, a kazna stize na adresu. Apsolutno nije bilo sanse da se bilo kaj dogovorimo. Tak je i bilo pa na kontu imam 2 boda.
I posto mi se nije zurilo malo sam razgovaral s policajcem. Isto frik za autima; mladji decko, a na MUP gleda ko na svoju firmu. Veli da za njega nema evidentiranog prekrsaja brzine, a ganja se non stop. :)) Pital sam ga dal mogu dati podatke od mame pa da njoj pripisu bodove i rekel je da smo mogli to napraviti, ali prije nego je upisal podatke u knjigu i prije nego sam potpisal jer kasnije ne smije nista mijenjati.

I mi tak malo pricamo kad cujes prek vokitokija, zove ga drot koji snima i veli stize BMW petica, brzina cca 150, a ogranicenje 60! :))
Ovaj ga zaustavlja i krece s: "Dobar dan gospon, a kam vam se tak zuri?" :smile06:

širokobriježanin
19-02-2004, 15:58
Eto, vjerovali ili ne, i mene su danas blicnuli. Vozio sam se po Slavonskoj (ili je to Ljubljanska :smile11: ), ma znat ćete o čemu pričam... Prođem podvožnjak kod Vjesnika i mislim da su me ćopili poslije onog drugog podvožnjaka na kojem piše velika tabla za skretanje za Velesajam... Vozio sam se malo više od 90, a nemam ni pojma koliko je ograničenje pa ne znam kaj sad...
Help

Bmw Touring
19-02-2004, 16:22
malo vise od 90? :smile12: :))
Pa sta te cura ostavila pa si tija pocinit samoubojstvo :)) :))

_Stevo
19-02-2004, 20:01
Rosso viš nisam znal za ovo da se nesmije snimat kroz šoferšajbu. A đubre je sjedilo u autu i snimal je vozač a auto je bio tak parkiran da je suvozač bio okrenut prema meni. Sad dal je imal otvoren prozor il ne neznam, ali pošto je bilo oko 0° prije da bi imo zatvoreni.

I prekjučer idem platit kaznu u murju i tip mi je pol sata pisal dvije uplatnice. I na kraju mi veli da bi me kaznil zbog prespore vožnje a ne prebrze...<br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

mc
19-02-2004, 20:11
SB, ogranicenje ti je 70...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

širokobriježanin
20-02-2004, 00:51
Da, išao sam večeras provjerit, ograničenje je 70... Sad, kad mi skinu 10 km/h, ostaje mi nekih 15tak km/h prekoračenja... Znači, 200 kn i jedan bod? :( :( :(

ajant
20-02-2004, 02:17
Je i ja sam to čuo od prijatelja čiji netko radi u policiji da uglavnom namjestaju uređaje na veću brzinu odnosno veće prekoračenje.
Mene snimiše po slavonskoj sa nekih 90-ak a cini mi se da je tu ograničenje 70 ali nikad nista nije bilo, a neki dan me tip snimao kad se skineš sa slavonske prema Lisinskom (kod nacionalne knjižnice), isao sam nekih 70, jel netko zna koje je ograničenje?

Sad sam se sjetio da su me jos jednom slikali na slavonskoj i ja bas skrenem i vidim njih (drugi auto) 30 ak metara iza kako skreću za mnom i taman se sledim kad ono stadose tamo i lijepo se namjestise za nekog drugog.