PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa servom



brother
08-02-2004, 22:17
Nakon lakšeg dobivenog bočnog udarca u prometu (tj. krzanja) i manjih ogrebotina... više ne mogu normalno upravljati vozilom. (radi se o Stilu)Vjerojatno sam dobio udarac i po kotaču. Zapravo mislim da je servo dobar, jer na mjestu se dobro vrti... ali se ne vraća u prvobitni položaj. Tj. moram dobro držati volan i ispravljati ga "ručno". Ne znam kako da objasnim o čemu se točno radi? Moje pitanje je što bi to moglo biti i gdje to servisirati? U ovlašenom servisu ili kod bilo kojeg automehaničara... Auto je inače još u garantnom roku...

laik
08-02-2004, 23:04
pa bio ti je udarac u kotač i sjebao ti se špur i zato npr. kad skreneš i daš gas volan bi se trebao sam vratit al se ne vraća , napravi optiku tj špur za nekih 120 -130 kn ili u servisu i to bi trebalo bit to

huki XM
09-02-2004, 16:33
Laik ti je dobro rekao ali prije špura provijer da li je nešto "spigano" (spona,ruka ili nešto).Kaj je s felgom?

huki XM
09-02-2004, 16:38
Servo ti je uredu.Volan se vrača sam samo kod nekih modela citroena (XM.CX)naravno kad auto stoji.

brother
09-02-2004, 17:16
Da, servo mi je u redu... Ali izgleda da mi je oštećena letva volana (ili glava letve volana - tako su mi nešto rekli u Automehanici). Ista košta 2000 kn + pdv + ostalo... Sad sam malo u dilemi, da li to baš moram mijenjati? Ne razumijem se u mehaniku ni u automobile previše - ali imam dojam da kvar baš nije previše stručno ustanovljen... Osim toga, ako je stvarno to - da li se to ne bi moglo nekako popraviti, a ne baš mijenjati novu... Još ću pokušati na drugom mjestu - tamo gdje sam ga kupio, u Autocommerc-u. Ništa drugo mi ne preostaje, jer navodno gubim garanciju, ako radi neovlašteni servis... Da li je to istina?

brother
09-02-2004, 17:31
Da, zaboravio sam odgovoriti na pitanje što je s felgom? Pa, ništa se ne primjećuje - mislim da je u redu. Samo se je plastični naplatak naravno razletio u komade. A što je to "spigana" spona,ruka... Ne razumijem baš. Tip u servisu je samo gledao ispod, dok sam ja vrtio volan lijevo desno i rekao je da je otišla letva!? Dok je bio na dizalici, ručno se dalo okretati kotače u lijevo, ali u desno, s velikim otporom... To su najprije ustanovili na geometriji - pa su me poslali u ovlašteni servis, jer su procijenili na osnovu toga da je ozbiljniji kvar!

laik
09-02-2004, 21:15
da ak u jednu stranu idu normalno a u drugu jako teško , to je onda nešto ozbiljnije , odi u servis , nek ti to lijepo pregledaju a precizno i onu stranu u koju je bio udarac , pa ćeš čut dijagnozu