PDA

Pogledaj cijelu verziju : V6 kontra R4



Rossonero
05-02-2004, 23:15
Zahuktala se velika debata oko ova dva auta i zanima me misljenje forumasa posebno zezano za:

-dizajn
-zvuk
-motor
-mjenjac
-upravljivost
-brzina (ubrzanja i maksimala)
-ovjes i lezanje
-potrosnja
-kvaliteta
-overall ocjena

http://www.alfauto.com.au/alfa/156v6motor.jpg

http://www.jrelectronics.org/jr/pics/engine5.jpg<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

Romeo
05-02-2004, 23:17
sta je na drugoj slici? nema je :))

Kas
05-02-2004, 23:17
Tako je, daj obje slike.

Cezy
05-02-2004, 23:22
Dakle,alfin dva ipol soma,i 2,0 vtec iz Civica,ili??

Kas
05-02-2004, 23:33
Ja bih ovako:

Dizajn-Alfa
Zvuk-Alfa
Motor-neodlučno
Mjenjač-Honda
Upravljivost-neodlučno
Ubrzanje-Honda, Brzina-Alfa
Ovjes i ležanje-Honda (Alfa ima pretežak motor)
Kvaliteta-Honda
Cijena-pitanje ukusa

Rossonero
05-02-2004, 23:34
Ne Cezy... rat se vodi oko 156 V6 i Accord type R! To me zanima! :)

drugmirko
05-02-2004, 23:37
Potpuno se slažem s Kasom ali overall mi je Alfa draža.

Rossonero
05-02-2004, 23:42
Ja sam tipiziral na Accorda. Alfi sam dal samo zvuk i dizajn. Ali nazalost sve na osnovu procitanog, a ne i vozenog.

Kad bi uzimal nekaj oko sedmice do stotke i to u srednjoj klasi onda mislim da pored Accorda ne bi imal kaj gledati. Posebno kad se pogleda ulozeno/dobiveno, performanse/potrosnja. Znam da vam je ovo zadnje smijesno. ;)

Hodno, tvoje misljenje me jako zanima. A bome i Suletovo! :) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

drugmirko
05-02-2004, 23:44
mislim, u ovom konkretnom primjeru. ne općenito. :)) <br><hr>

Mehanicar
06-02-2004, 00:04
Honda sve !
mjenjac, kvaliteta i potrosnja neupitni, na strani honde sigurno !
a o ovom se da raspravljati, sve prema ukusima tko sta voli !

cuore
06-02-2004, 03:58
izgled motora-krama.ostalo zna se :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: ;)

Romeo
06-02-2004, 05:01
cuore, jedina krama ovdje si ti :))

Romeo
06-02-2004, 05:11
-dizajn ( Alfa )
-zvuk ( Alfa )
-motor ( Alfa , ipak je to V6 )
-mjenjac ( oba su dobra, prema tome nema veze, mozda je Hondin za zeru bolji )
-upravljivost ( Alfa ima direktniji volan, a i Honda ima direktan volan, dobra su oba )
-brzina (ubrzanja i maksimala) ( Honda ima, ako je Type R , vise KS od Alfe 2.5 V6, mislim da je Honda malo brza, ali i Alfa je brza )
-ovjes i lezanje ( Tu ti nemogu reci koji je auto bolji, oba imaju vrhunske vozne osobine )
-potrosnja ( Honda sigurno trosi manje )
-kvaliteta ( reko bi Honda, ali mislim da je Alfa dovoljno kvalitetna, ali ipak je Honda kvalitetnija )

Rossonero, vjeruj mi, koji god auto izaberes neces pogrijesit, oba auta su stvarno dobra, samo najvaznije izaberi onaj auto koji tebi najvise odgovara, nemoj puno druge slusat. :)

Fabia SDI Elegance!
06-02-2004, 05:52
Ja mislim da Honda je Honda, niko ne zna kao ona.
Hondin motor, mjenjach, podvozje, kvalitet, dinamican dizajn, vrijednost kao rabljeni, imidz.......... samo zvuk je na strani Alfe........tako da definitivno Honda!!!<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Sto je babi milo, to se dedi skrilo!</font>

Romeo
06-02-2004, 06:20
Fabia, nemoj ti mislit, ti samo prenosi :))

ŠULE
06-02-2004, 07:49
Ovaj motor u Alfi 2.5 v6 stvarno mislim da teško lovi sedmicu, a koliko se sjećam ti si mi pričao da to tražiš. To ide nema sumnje ali to sigorno nije to kaj hoćeš. Nema tu sex-a. Nema.

Ono dolje je prava energetska bomba i mislim da će tvojim godinam i srcu pružiti veće užitke.

A sa druge strane ne mogu a da ne spomenem treću opciju koja se logićno nameće, a to je ......
:smile06: :smile20:

Brock
06-02-2004, 07:57
Renault 4? :))

Vž-156
06-02-2004, 08:06
Ak me sječaje ne vara, alfin 2.5 v6 je svojedobno proglašen najboljim šestakom!

Hondo
06-02-2004, 09:39
Rosso, da probaš voziti oba ta auta, shvatio bi da ti usporedba nema smisla.
TypeR i 'obična' V6 osim gabarita, nemaju baš ništa zajedničko.
Accord TypeR je 'zlo', dok je 2.5 V6 obična, malo brža limuzina, mekanog ovjesa, slabijih kočnica i sve u svemu lošijih performansi.
Od ta dva, TypeR bez razmišljanja.
Druga strana medalje je da je takav auto kod nas teško nabaviti.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Rossonero
06-02-2004, 10:51
E Hondo tocno tak sam i ja razmisljal. Reklo bi se da si pogodil u zilu! :) I meni se nekak cini da je Type R sasvim druga prica u odnosu na 156. 156 mi je vise sminka, a Accord cisti sport. Samo kaj nisam vozil aute pa je nezahvalno donosit zakljucke.

Sule, ma ne biram izmedju ta dva auta nego se koljem s frendom na tu temu. Kaj se tice treceg prijedloga znas da hocu kupiti PRAVi auto. :smile16: Al da budem do kraja iskren, opako me rajca taj Accord i bas sam rekel Docu da u slucaju da se omastim prek bare i ne bude Civica iz ko zna kojeg razloga, da bi mi to bil drugi izbor. Cijena im je tu negdje. :)

I ako ti se da Hondo, daj malo potegni paralelu Accord-Civic; za i protiv i tvoj izbor.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

206-os-
06-02-2004, 11:18
Pored normalnih auta koji prometuju cestama i koje vecina nas voze, postoje i auti s pridjevom sport. To su automobili koji su svojim performansama, lezanjem, potrosnjom dosta ispred normalnih auta ali postoji dosta kompromisa da bi se udovoljio siri krug kupaca (nemaju pretvrd ovjes, nemaju najbolje kocnice, vodi se racuna o potrosnji itd.) . To su automobili za zaljubljenike koji u njima jako uzivaju. Recimo da u tu grupu spada 156 2.5 v6.
No, postoji i grupa auta s epitetom R iliti racing. To su automobili za fanatike koji svojim karakteristikama vise vuku k trkacoj stazi nego obicnoj cesti. E, tu vam draga gospodo, spadaju Hondini type-r-ovi (vidite kako gospoda iz Honde imaju postovanja prema svojoj oznaci Type-r jer novom Accordu nisu dali taj naziv posto ga auto ne zasluje, bar ne u ponudjenim verzijama, dok drugi proizvodjaci daju i dusu samo da prodaju vise auta), Subarouv STI, BMw-ov csl, Fordov rs itd..
Zanimljivo je kako neke "prave sportske marke" nemaju predstavnike u toj kategoriji.
Malo sam se odmaknuo ode teme ali eto, Rosso, razmisli sta zelis od auta, pa odluci..

R-Type
06-02-2004, 11:22
S U G L A S A N
Samo , zlo dolazi uvijek veće, u manjem pakiranju = Civic Type-R.
Ovaj model je "živčaniji"- manje uglađen od Accorda.
Moj prijedlog - za "bolji sport".

206-os-
06-02-2004, 11:34
Ali najvece je zlo Integra Type-r! :smile07:

Hondo
06-02-2004, 11:41
R-Type, kaj se uglađenosti tiče, baš je obrnuto. 2.2l motor iz Accorda je 'neuglađeniji' u smislu načina razvijanja snage i eksplozivnosti, no ne smije se zaboraviti ni veća masa karoserije koja ubire danak. Stari motor je nešto neelastičniji i eksplozivniji na visokim okretajima, dok 2.0i-VTEC snagu razdjeljuje nešto linearnije i uvjerljiviji je u nižim okretajima. Tu se naravno radi o minornim razlikama koje nisu presudne za ništa. Oba auta imaju odlične 6-brzinske mjenjače i prilično direktne volane (u Accordu mi je bolji feeling).
Ja bi osobno radije uzeo Accord prije svega jer više volim malo veće aute, a onda i zato jer je Accord TypeR auto kakvog Honda sigurno više neće napraviti. Vrag kamufliran u limuzinsku odječu.
Civic je više pikavac za on-line generaciju.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

R-Type
06-02-2004, 14:36
"Pikavac za on-line generaciju"
SVAŠTA
Ako je Civic kraći za 46 cm, i ima kraći razmak između osovina za 10 cm, lakši za 150 kg- onda ipak razlike nisu tako male. Da li u "brdu" ili "na pisti". Civic ima bolje ležanje u zavoju i okretniji je.
Iako sa manjom snagom, ipak ima bolje i ubrzanje- koliko god to bila mala razlika ( 0,6 s) ali ipak postoji.
Volan kod Accorda prenosi bolji osjećaj, ali je to stvar navike.
Ovakvom Civicu nisu potrebne velike preinake za bilo kakve trke ili kupove.
Obadva auta nemaju premca u svojoj klasi, ali je ipak u direktnoj usporedbi Civic u prednosti.
Papir i tehnički podatci često nemaju veze sa stvarnošću. Auto se mora probati, pa tek onda pričati o njemu. Na kraju ostaje subjektivan osjećaj i tko što voli, a kome što smeta.
Kažu da obično mali ljudi u pravilu kupuju ( vole) veće aute.

Hondo
06-02-2004, 14:49
Ja sam skoro 190 cm i imam 90 kg.
Vidio, probao i zaključio.
Protiv Civica nisam rekao ništa, pa ne znam zašto odmah grizeš?!?! :smile10:
Ono su samo moji osobni stavovi i par činjenica.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

R-Type
06-02-2004, 15:03
S tobom se, Hondo, slažem u preko 90% diskusija.
Kad mi dođe da grizem( na neke koji samo čitaju- a ne voze), - okrenem se prema pametnijim stvarima.
Ono je bila samo šala- tvoje me mjere ne interesiraju.

:))

Hondo
06-02-2004, 15:12
Ma OK. Između ova dva, meni više paše Accord, no i jedan i drugi su s drugoga svijeta u usporedbi s konkurencijom.
Jedino ima jedan mali autić koji bi im se možda mogao pri....
ma neeee
:)) :)) :)) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

ŠULE
06-02-2004, 15:14
:)) :))

ima, ima, nekoliko tih malih. :smile06:

Cezy
06-02-2004, 15:22
Ja bi alfu,ljepsa je u svakom pogledu. :)

Fabia SDI Elegance!
06-02-2004, 17:21
Alfa "mozda" je ljepsa ali Accord je bolji u svaku diciplinu!

doc
06-02-2004, 17:35
hondo tebi je 7.3 do 100 i 230 km/h samo malo brža limuzina, a nekima na ovom forumu sa 7.2s do 100 misle da imaju ultimativnog supersportasa koji pere sve zivo....

ja bi uzeo Alfu. Neznatno je sporija, a znatno ljepsa. I ono sta je najbitnije, pružila bi mi daleko više gušta u vožnji.

A sta je jos vaznije, sa 230 km/h bi mi svaki Clio Sport mogao gledat u ledja. :))

Bmw Touring
06-02-2004, 17:47
ja sam za Alfu iako mi je i Civic isto super pila

Fabia SDI Elegance!
06-02-2004, 17:51
Svi volite Alfu!!!!
Ja nikog ne bi uzeo prije japanca!

mc
06-02-2004, 18:03
E Rosso, znas koliko bi razmisljao? Niti pol sekunde.
Svaka cast Alfi, nemam nis protiv nje, ali...
R ima zvuk od kojeg se ledi krv u zilama
R ima odlicno lezanje i super felge u seriji
R ima ××××ni mjenjac
R kosta 5000 eura manje
R ima Recaro sjedala
R trosi ispod 15l po gradu (NE nije to smijesno)
R ima jeftiniju registraciju
R ima bolje ubrzanje
Za kraj, dozivljaj mi je puno upecatljiviji u R-u nego u V6. :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

cuore
06-02-2004, 18:05
jao romeo,pa kaj ti je?? :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;)

cuore
06-02-2004, 18:06
upitaj juliju dal misli da sam krama??vjerna bi ti bila,ali ovako mmmmmmmmmmm,julia :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

Romeo
06-02-2004, 19:34
cuore, pa sta se okomio na Alfu, i ti i Fabia ste postali dosadni. Fabia je sam priznao da se ne kuzi u Alfu, a opet tako moze stalno da ×××× po njoj. Ima li iko na ovom forumu koji je objektivan i realan, svi nesto pizde kako njima odgovara. :))

Fabia SDI Elegance!
06-02-2004, 20:16
Romeo, stvarno mislis da si najpametni...
Pa vidi se da si lukav, lud...i ovaj tije zadnji put da spominjes moj nick!

Dom Dom unlog.
06-02-2004, 20:21
mc , sve stoji , ali da je R type 5000 eura jeftinija???? Pa gdje to??

Dom Dom unlog.
06-02-2004, 20:24
Negdje sam čitao da je Accord type R imala probleme sa mjenjačom.I da Accord typeR nije nikada ni približno bila tako dobra kao Civic typeR.Naravno nemam ništa protiv Honde.Samo mislim da ta dva auta uopće nisu za usporedbu.

Fabia SDI Elegance!
06-02-2004, 20:26
NAJBBOLJA JE HONDA!
JEL TAKO HONDO?

doc
06-02-2004, 20:34
evo cijena iz oglasnika:
accord type R, 99.g., sva oprema, 16900 €, moguća zamjena

156 2.5 V6 kar., 00.g., koža klima, full, 13.900 €,

Dom Dom unlog.
06-02-2004, 20:36
Taj tu Accord prodaje jako dugo.

A i ova 156 za te novce mogu si misliti u kakvom je stanju.

doc
06-02-2004, 20:42
istina, ali druge nema!

danas sam vidio jednu ocajnu 156 austrijske tablice, crna, izudarana sa svih strana, crne čelične felge, naljepnica pioneer na pragu, razbijen bocni zmigavac... to su one sa mobile.de po 7.000 eura.

QV unlog
06-02-2004, 21:20
Svaka čast hondi i performansama, ali doživljaj u alfi je nešto posebno, imaš uvijek osjećaj da se voziš u brzoj limuzini više klase (maserati, jaguar, i sl.) a za relativno solidnu cijenu. Honda je pretvrda za svakodnevnu uporabu, ali ukusi su različiti. ;)

Romeo
06-02-2004, 21:44
FABIA SDI ELEGANCE

""Romeo, stvarno mislis da si najpametni...
Pa vidi se da si lukav, lud...i ovaj tije zadnji put da spominjes moj nick""""

Po cemu se to vidi?? Prije bi reko da si ti takav :)) , Fabia, reko sam ti fino, tvoje ponasanje nije u redu, :smile09: , i opet pokazujes da si totalni I D I O T !!!!! :smile09:

Rossonero
06-02-2004, 23:26
Pratim tog Accorda u uglasniku duze vrijeme. U pravu si Dom, stvarno se vec dugo poteze.

Kaj se mene tice samo me jedna munja zanima. Ova tema mi je trebala da vidim kaj forumasi misle o usporedbi.

Hondo
07-02-2004, 03:54
Uspoređivati Accord TypeR sa običnim Accordom je isto kao uspoređivati GTA sa običnim Alfama.
Accord Type R pojede Alfu 156 2.5 V6, a o upravljivosti da ne pričamo. QV ovo o tvrdoči je malo smiješno, jer ovdje govorimo o autima sa sportskim genima, a i auti sa oko 200 ks moraju biti tvrdi da bi mogli iskoristiti tu snagu.

TypeR iz oglasnika je vlasništvo jednog građevinskog obrtnika iz Dubrave koji u tom autu vozi svoje dečke na gradilišta na more. Auto ima sad negdje oko 120-130 tkm, cijeli je lakiran i nije u toliko lošem stanju, koliko se vidi da je izvožen. Taj auto sam ja htio kupiti, no kad sam vidio kaj je u pitanju, odustao sam.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Romeo
07-02-2004, 04:09
ma tesko je poredit Hondu Accord Type R sa Alfom 156 2.5 V6, ta dva auta se razlikuju ko nebo i zemlja. Svaki od njih je dobar na svoj nacin, Honda je malo vise sportska, ali posto sam imam Alfu 156, a vozio sam Accord stari, nije Type R, nego 1.8, oba auta su mi dobra na svoj nacin, i nekako mi je cudno uopce da neko bira izmedju ova dva auta, ipak se puno razlikuju. Meni licno Alfa vise odgovara, jest Honda dobra, nema sta, ali meni nije to to. Alfa mi pruza poseban uzitak i osjecaj, vozio sam dosta auta, ali Alfa mi je , kako kaze Hondo za Hondu :)) u srcu. Alfu volim posebno, naravno, volim i cijenim dosta drugih marki, ali opet ja bi znao sta bi izabra od ova dva automobila :) . Rossonero, najbolje provozaj i Alfu i Hondu, i uzmi sta tebi odgovara, nemoj puno druge slusati, sam se uvjeri sta je tebi bolje :) .

Romeo
07-02-2004, 04:10
Alfa Romeo i Heart and in garage :))

Romeo
07-02-2004, 04:11
ALFA ROMEO IN HEART, AND IN GARAGE TOO :))

R-Type
07-02-2004, 08:13
Accord Type-R i "probani" 1.8 nemaju NIKAKVE VEZE. Osim zajedničko ime.
Kako se može probati 136 KS i pričati o 212 KS.
Ista stvar je u Civicu 1.6 i Type -R.

Jedino se mogu usporediti ako "muda" ne drže više od 100 KS, a uši ne podnose zvuk preko 4.000 o/ min.

Koshpa
07-02-2004, 12:18
-dizajn Alfa
-zvuk Alfa
-motor Honda
-mjenjac Honda
-upravljivost Honda
-brzina (ubrzanja i maksimala) Alfa
-ovjes i lezanje Alfa
-potrosnja Honda
-kvaliteta Honda
-overall ocjena Honda 5, Alfa 4

INTERCEPTOR
07-02-2004, 13:21
Hondo jučer mi je vlasnik Civica Type R rekao neke loše stvari o 147 GTA koju je provozao u Type R stilu. Jedna od mana je to da je auto premekan za tu snagu i da malo pliva. Npr. kad kočiš pred zavojem auto propada jako (mislim jako, u odnosu na Type R). Volan da je premekan, a mjenjač malo neprecizan. Također da šasija nije dovoljno čvrsta kao što je na Type R-u. Inače auto da je vrhunski, samo što mu se kasnije raspao mjenjač :smile12: Zvuk je stravičo stravičan kao i potrošnja od 22 litre.

Šta misliš o tome svemu? Pogotovo o mjenjaču?

INTERCEPTOR
07-02-2004, 13:23
Naravno za sve te mane ima lijeka, osim možda za premekan volan.

Dom Dom unlog.
07-02-2004, 13:35
INCPT , kaj je ta perla 147 GTA proživjela , ja mislim da ni Rols Royce nebi preživio.Nije ni čudo da se rastepla kakvi su ju sve vozili.BTW tu su meni nudili. :smile06: :smile06:

Civic type R je potpuno druga filozofija vožnje , brutala koju treba tjerati u okretaje.
GTA je jedan finjak auto s kojim se može brzo i lijepo voziti.

ŠULE
07-02-2004, 13:47
Tak mi je i Hondo nešto pričao za GTA te navodno da će se vratiti malom C... sp...! :smile06: :smile06:

Dom Dom unlog.
07-02-2004, 13:50
BTW , CS se rastepla getriba na prošlom Auto showu dok je bio ugašen i stajal na mjestu.Kad su renolisti šaltali....

INTERCEPTOR
07-02-2004, 14:50
Dom dom GTA koju testiraju ima superturismo i ZD tablice. Ima još jedna perla sa telefonkama i RI tablicama - o njoj govorim.

INTERCEPTOR
07-02-2004, 14:56
Inače što se tiče getriba i jednom CS-u je stradala getriba na sličan način.

Romeo
07-02-2004, 15:40
R-Type, jesam ja reko da je 1.8 i Type R isto??? Ti ne citas dobro, ja sam samo reko da sam vozio starog Accorda, a vozio sam i imam Alfu 156 2.0 , znaci ta dva auta su podjednaka, ne govorim o Type R, pa logika je da je Type R Drugaciji, ni GTA nije kao Type R, a kamoli normalna 156. A to sto Rossonero bira izmedju 156 2.5 V6 i Accord Type r, ta dva auta su totalno razlicita, ne bira se izmedju ta dva auta, zato sto imajo vrlo malo slicnosti. Ljudi koji hoce da kupe Accord Type R, nikad nece pogledat Alfu 156 i obrnuto.

Hondo
07-02-2004, 18:16
Ajmo redom :))
Dom, Accord TypeR nikada nije imao problema sa mjenjačem, a sam mjenjač je Honda specijalno razvila za taj auto i sastavljen je od od komponenti i na način kako se rade mjenjači trkačih automobila. Možda si mislio na proračun odnosa u mjenjaču za koje su neki tvrdili da su predugi odn. da prilikom šaltanja okretaji padnu ispod radnog područja, no to nitko nije službeno i glasno rekao, tako da baš i ne vjerujem u to. Koliko sam ja probao, i šaltanje i sami odnosi u mjenjaču su odlični.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Rossonero
07-02-2004, 18:18
Kaj tu ima polupismenih? Ne biram nist niti ne kupujem nego samo trazim komentare. Pa vec to valjda peti put ponavljam... :smile17:

QV unlog
07-02-2004, 18:30
Hondo, rekao sam da su ukusi različiti, meni osobno je type R pretvrd, više volim brze limuzine malo mekšeg ovjesa, da nemoram stalno kočiti kod prelaska preko ležećih, tram pruge i sl. A i da suvozači ne ostavljaju bubrege i želudac na neravninama.
Ja sam se zasitio brutale, a ko voli.........

Hondo
07-02-2004, 18:31
INTCP, stvarno ne znam kaj da velim na tu kritiku 147-ice, jer se to sve svodi na ono: svaki cigo svoga konja hvali.
Zna se da je 147 GTA mekša od 156 GTA tako da možda i stoji to o mekoći, no iskreno sumnjam. Koliko sam je ja vozio, mislim da je nešto mekša, al to su nijanse.
GTA je stvarno dobro usklađena tako da ni pri naglom ubrzavanju nema propinjanja, ni pri naglom kočenju nema tog spomenutog propadanja. S druge strane TypeR je puno lakši (bez 6-cilindraša u nosu) i beskompromisnije napravljen auto sa još tvrđim ovjesom što opet ima svoje prednosti.
Volan u GTA nikako nije mekan ni pri kojoj brzini i sa direktnošću od manje od dva okretaja od krajnjih točaka je sigurno jedan od najboljih u komercijalnim autima. Električni servo u Civicu mu sigurno ne može parirati, a to je i uzeto kao jedna od većih Civicovih mana.
Mjenjač u GTA je OK, al istina je da bi mogao biti bolji odn. brži. Vjerujem da je onaj u TypeR-u bolji, no ni tamo mi se ne sviđaju prilično dugi hodovi. GTA ima tvrd mjenjač za čije pomicanje treba dosta snage i privikavanja, preciznost je sasvim u redu, a hodovi bi mogli biti malo kraći. O trajnosti i izdržljivosti ne mogu ništa reći, no frend sa svojom GTA ima 70tkm jebačkog maltretiranja i još mu na autu nije ništa otišlo.
Uglavnom, mislim da se radi o spomenutom cigi i konjima. ;) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

INTERCEPTOR
07-02-2004, 18:39
To za volan mi je bilo najčudnije. Onaj na civicu ni meni nije bio nešto jako bajan u odnosu na npr. običan u 156 što se tiče tvrdoće. Sad ne znam kako je na 147 GTA. Tj ima li uopće razlike u servu u odnosu na 156 običnu jer na njoj je dosta tvrd.

Hondo
07-02-2004, 18:44
Naravno da ima razlike.
Još je tvrđi i izravniji.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Rossonero
07-02-2004, 19:56
Civic type R ima prokleti elektricni servo i to mu je najveca mana. :smile09:

INTERCEPTOR
07-02-2004, 20:03
Ma nije baš toliko da je nešto što mu jako smeta. Da se voziti čisto OK. Direktan je, a otpor je zadovoljavajući. Al meni je tako i tako volan na Puntu postao prihvatljiv. Što se tiče mekoće to je mislim sve stvar navike. Važno da je volan direktan i precizan. Kad sjednem iz Punta u 156 čini mise kao da 156 nema serva - zakon osjećaj.

Trebate vidjeti šta je volan u japanskim terencima - totalno indirektno - toalno posredno - totalno spužvasto - komaaaaa. Nakon dulje vožnje te stvarno zamori ko stoku.

:smile17: :smile17: :smile17:

Ne daj bože staviti u terenca mali sportski OMP volan. Ni pomisliti na to.<br><hr><font face="Courier"></font>

Fabia SDI Elegance!
07-02-2004, 23:58
INTCP, mislish na novi Land Cruiser, Murano, FX45, LX, GX...ili mislis na stare japanske terence?