PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najviše me živcira......



HDI
28-01-2004, 20:26
Poštovani kolege forumovci, ovdje možete napisati što vas najviše živcira kod drugih vozača u prometu, pri tom ne mislim na samu cestu i na vremenske prilike, već isključivo na ponašanje vozača svih vrsta vozila.<br><hr>

HDI
28-01-2004, 20:29
Na otvaranje ovakve teme me potaknulo dosta postova, ljudi se žale na različita iritirajuća ponašanja drugih vozača u prometu, ali to se nekako razbije u temi, pa mi se čini zgodno imati baš posebnu temu iz koje svatko može ponešto i naučiti.
Mi svi mislimo da smo savršeni vozači, i da našim sudjelovanjem u prometu nikom ne smetamo, a svakodnevna praksa pokazuje da ima prilično puno stresa uzrokovanog iritirajućim ponašanjem naših dragih kolega, vozača. Često u vožnji činimo greške ( namjerne i nenamjerne) koje mi sami ne vidimo, a koje dovode do ludila ostale sudionike u prometu.
Zato molim da iznesete, iskreno i konkretno, što vas najviše živcira u ponašanju vozača na cesti.
Pretpostavljam da će se biti zanimljivo čitati što sve ljuti naše forumovce, i nadam se da ćemo svi skupa nešto i naučiti.

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:29
mene najvise nervira sto neki vozace ni po danu ni po nocu ne pale svijetla ili u tunelu, ne daju zmigavac prilikom kretanja, prolazak kroj crveno!

mc
28-01-2004, 20:29
A zakaj bi si namjerno zgaravicu stvarao? :smile11: :smile12: :smile17: :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

SAAB
28-01-2004, 20:30
Zajedno kratka svjetla i maglenke. :smile09:

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:32
Zeleno a ne prodje, u autocestu voze po 60 km/h...parkiranjer nasred ceste...<br><hr><font face="Times New Roman"></font>

INTERCEPTOR
28-01-2004, 20:34
Živcira me onaj debeli kreten u hondi civic sa debilnom spužvicom na pojasu marke "monca" koji mi je tako olakotno pokazivao srednji prst je sam mu oduzeo prdnost iako je ipred njega bilo na cesti čak 7 trokuta okrenutih naopačke. Međutim gušavi se nije ni snašao, a crveno mu se upalilo dok sam ja šibnuo naprijed u nove pothvate.

mc
28-01-2004, 20:39
Eeeee, koji si ti ××××er... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
28-01-2004, 20:40
Cuore Sportivo... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

OS PUNTO
28-01-2004, 20:40
Mene najvise zivciraju vozaci koji se na semaforu zaustavljaju na treptajuce zeleno svjetlo.Popizdio bi zbog toga.Jos mi je gore kad ne krecu vec na zuto i to mi se redovito dogadja ujutro kad idem na posao.Svi se tegle, kao da se nikom nikad ne zuri.Od vozaca takvog ponasanja, zamjetio sam da su u vecini slucajeva to vozaci VW krampova (najcesce Golfa). :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:41
Honda!!!!!!!!!!

OS PUNTO
28-01-2004, 20:46
Nisam bas primjetio da Punta u tolikoj mjeri voze zene.Prije bi rekao da zene vise voze Clio,Twingo,206...
Sto se mene tice volio bi da vise zena vozi Punto da malo razmjenimo neko iskustvo.

OS PUNTO
28-01-2004, 20:47
:))
Zaboravio sam staviti ovoga na kraj posta.<br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

T-IE
28-01-2004, 20:49
Mene malo toga nervira u prometu, ali ne mogu podnest kad nekog idem stizat da mi namjerno napuca gas. Onda poludim, i samo se koncentriram kako da ga prestignem bez obzira na situaciju na cesti.

Druge stvari me manje-više ne smetaju toliko.

Girrari
28-01-2004, 20:49
Ne to raditi OS-Punto, moderatori gledaju i brišu gluposti...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

mc
28-01-2004, 20:50
Mislim da je 206 apsolutni miljenik zena. One koje nemaju za njega kupuju Punto, Clio, Twingo itd...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

HDI
28-01-2004, 20:52
Ima jedan scenario koji mene jako živcira a događa se gotovo svakodnevno, i još se nisam navikao na to, a vozim prilično dugo. Dakle, vozim se nekom ravnom cestom, srednje brzo , i ugledam tipa sa moje desne strane dolje niz cestu koji se kreće sporednom cestom , dolazi do glavne ceste po kojoj ja vozim, vidi me, i naravno hoće se ubaciti ispred mene, umjesto da malo sačeka da prođem, kad je već naumio on se i ubacuje, ja ako hoću izbjeći sudar moram kočiti, i do ovog momenta sve je (skoro) ok. Sad dolazi ono što mene obično izbaci iz takta, tip se ubacio ispred mene i vozi 20 na sat, praktično puzi…..još je najbolje kad iz suprotnog smjera ima neka kolona pa ga ne mogu preteći. E tad bih ja, pojeo i njega i auto i onoga tko mu je dao vozačku.
Ako se već ubacuješ ispred nekoga tko ima prednost, onda brate stisni gas i šibaj, ionako ti se žuri. A ako se misliš polako vozikat, a onda se ne ubacuj…

Eto, kažem opet, skoro svakodnevna pojava, i nikako da se naviknem na to...

OS PUNTO
28-01-2004, 20:52
Napisao sam ono sto mislim, a za krampove se malo salim.

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:54
U CG, vidim zene cesto za volanom Punta ali i 206, Twinga...
Girrari, imas dobre brisace, Bosch?

_Stevo
28-01-2004, 20:55
Mene smeta moja stara dok se vozi samnom. Inače ak mi neko napred smeta, gas i aj bok papaq. :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

OS PUNTO
28-01-2004, 20:56
Mislio sam da se u CG voze Zastave i slicna zaostala vozila.

drugmirko
28-01-2004, 20:56
mene najviše živcira to što moram svaki dan otić na posao. :smile09: di to još ima? :smile16: <br><hr>

OS PUNTO
28-01-2004, 20:56
Ajde, vjerujem da ima i pokoji dobar auto koji je ukraden u HR.

Mario Haas
28-01-2004, 21:01
Mene živcira kad me Clio Sport ždere s ćevapima.

INTERCEPTOR
28-01-2004, 21:01
Fabia ne punto nema brisače BOSCH koji stružu već ima brisače fiat/lancia za 126 kn koji svilenkasto peru staklo. :smile16:

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:06
INTCP, ja sam to rekao Girrariju.
U CG nema Zastave i stara jugoslovanska auta.
Imas, Audi, A3, A4, A6, imas Golf, Passat, Boru, Octavia, Fabia, Punto, 206, C, E, 3, 5, Corolla, Yaris ali nemamo nista iz Koreje!

Girrari
28-01-2004, 21:06
INTCP, meni je na Puntu Bosch.

Ono ×××××× s prve ugradnje (SWF) koje se stavlja i na cijenjeni Audi sam vrlo brzo hitil u smeće.


Fabija, da dobri su brisaći, manje melji gluposti, pa bum ih stavil na interval, a poslije ih možda i ugasim.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:07
drugmirko, u Americi, i to po snijegu i ledu!
Meni smeta kad vozim E klasom i neki idiot sa automobilom od 50 konja nece da ti pusta lijevu traku!

OS PUNTO
28-01-2004, 21:10
Meni su ti SWF izdrzali 6 mjeseci pa sam stavio Bosch koji mi je stalno strugao u silaznoj putanji.Prestali su skripati tek nakon nekih mjesec dana.Sad sam opet mjenjao brisace i stavio sam Valeo na nagovor mnogih ljudi i nije mi zao.Platio sam ih duplo manje nego Boschove (66 KN).

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:12
Ja sam stavio u fabiju Bosch od 30 evra i zadovoljan sam ali da predjemo na temu!

Bmw Touring
28-01-2004, 21:13
Girrari, imas dobre brisace, Bosch?




:smile12: :smile17: :smile06: :smile06: :smile06:

Girrari
28-01-2004, 21:17
To je zato kaj sam mu pobrisal par postova.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Bmw Touring
28-01-2004, 21:21
a zato.Ja san mislija da nije shvatija pa te onda pita za brisace :)) :))

širokobriježanin
28-01-2004, 21:23
Šta me najviše živcira? Živcira me što nemam auto s kojim se mogu normalno voziti iako se ne sjećam situacije u kojoj sam zadržavao promet...

Bmw Touring
28-01-2004, 21:26
e da i ja kazem sta mene zivcira.Zivciraju me ljudi koji te prelaze s desne strane na autoputu a prilicno je jak promet i onda se stalno koci pa moras drzat razmak.Ili recimo isto na autoputu oni koji ti blicaju i daju ti zmigavac a ispred tebe auto prelazi kolonu.I onda najveca baza je kad se ovaj ispred makne ja dam gas a njega nema nigdi.Ima jos par stvari sta me nerviraju al nece stat sve zato ostavljam za drugi put :)

Rossonero
28-01-2004, 21:27
U voznji sam perfekcionist. Sve moram napravit savrseno. Osim postivat brzinu normalno. I onda kad nekaj za×××××, krivo procjenim... nema mi goreg. To me najvise zivcira.

A ima i drugih stvari. Nisam tolerantan prema seprtljavcima na cesti. Ocekujem da bi svi trebali voziti na jen-dva, a to tak ne ide. Smirenost valjda dodje s godinama, ne?

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:33
Rossonero, gde se nalazis momentalno?<br><hr><font face="Times New Roman"></font>

Cezy
28-01-2004, 21:38
Piju mi krv na slamku,samo oni kaj se vuku po cesti,a na ravnom kad ih hocu oprat stisnu gas.E pa p. vam m.Onda kad popizdim,pa da ferraria imaju ja cu ih odrat. :smile09: :))

A i oni kaj pol sata razmisljaju,hoce li me pustit da se prestrojim ili ne,ti mi isto idu,na quratz.
Najcesce zene u skodilacima. :)

Bmw Touring
28-01-2004, 21:40
sa sesirom :))

Rossonero
28-01-2004, 21:41
Danas u Osijeku, sutra u Varazdinu, u petak u Zagrebu pa u nedjelju opet u Osijeku! :)

A ak dobim vizu onda dolazim da te zveknem po toj kockastoj glavi i uzimam ti modem! Budi spreman Fabia! :smile06: <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

Girrari
28-01-2004, 21:48
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

INTERCEPTOR
28-01-2004, 21:54
Girrari, kakav ti je taj bosch? OS Punto kaže da mu struže. Nije mi jasno zašto je prva ugradnja SWF, a iz lineaaccesori je original fiat/lancia. 126 kn.

INTERCEPTOR
28-01-2004, 21:56
SWF su trajali više od 2 godine i 33452 km :))

Girrari
28-01-2004, 21:59
INTCP... pa ne budi naivan. Ne misliš valjda da FIAT sam radi brisaće???

Meni je Bosch zasad mrak. Nikakvih problema sa struganjem ili lošim brisanjem nije bilo. Na 164 imam Champion i isto su odlični. <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Mario Haas
28-01-2004, 22:02
Moram se uključit u raspravu o brisačima.

Imao sam na autima Bosch, Champion i nepoznate talijanske brisače za 29kn iz King Crossa.

Znate koja je razlika? NIKAKVA.
I jedne i druge i treće nakon pola godine možeš bacit u smeće. Jedino je razlika što set boscha za moj auto košta 120kn ili 160 bosch spoiler. Pa nisam pao s marelice da bi to kupovao.

INTERCEPTOR
28-01-2004, 22:04
Znam da ne radi, al nije mi jasno zašto brisači s prve ugradnje nemaju pečat fiata nego SWF. A ovi iz leneaaccesori imaju. I čak su drugačiji.

Girrari
28-01-2004, 22:07
Čuj, meni je prvi set Boscheva trajal 2.5 godine i onda sam ih promjenil više zato kaj mi je bilo glupo imat tak stare brisaće nego zato kaj sam trebal.

Ali ajde... moj auto je garažiran i fakat iznimno rijetko koristim brisaće za pranje stakala, a radim i malu kilometražu, pa sve to ulazi u obzir.

Ali ovi SWF su fakat smeće.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Mario Haas
28-01-2004, 22:09
stari moj meni ni jedni brisači nisu trajali dulje od cca 9mj.

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 23:25
Ovako su mi rekli u Auto Zone u Americi:
Brisaci Bosch brisu godinu dana a posle toga treba da ih bacas:
Champion imaju 6 mjeseci a najlosi brisaci (ne pamtim ime) traju 3 mjeseca i treba da ih bacas!

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 23:26
I rekli su mi da ne smijes da stavis vece brisace od deklariranog.
Ja u Fabiju ima 21 inch i 19 incha. Ovaj suvozacev od 19 incha je krivi!

Dr. Strangelove
29-01-2004, 08:55
Ovak..velka vam je razlika recimo između običnih Bosch brisača i Bosch Twin... ovi drugi su rađeni od dvokomponentne gume i do prije godinu dve ih je bilo za kupit u zg.. sad ih nemrem nać nigdje... koštaju duplo skuplje od običnih Bosch i pre××××ni su (totalna tišina kod brisanja i ful trajnost)...

alien5
29-01-2004, 09:00
Da se vratimo na živciranje:
mene najviše živcira kad vozim da voze i drugi po istoj cesti!!!
Šta se koji k... ima neko vozit dok se ja vozim!
Nek stoji doma i gleda TV!
Eto toliko!!!

166
29-01-2004, 09:19
naj vise me zivcira kad mi zena ima CRVENO. :)) :smile15: :smile15: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="green">rodio sam se kao vrlo mlad</font>

pablo
29-01-2004, 09:20
alien, uzeo si mi rijec iz usta.

turbo-limac
29-01-2004, 09:23
mene zifcira kad tip u A klasi danas ujutro ide radit polukruzni preko avenije dubrovnik i to tako da skrene prije semafora i prijeđe preko pjesackog prijelaza (onog asfaltiranog sirokog koji ide preko tracnica).... uzo bi mu dozvolu samo tako.....

Vž-156
29-01-2004, 10:24
Mene vozači koji ulaze u raskršće a vide da iz njega ne mogu izaći. I onda tako oni iz suprotnog smjera i imaš veselje.

Bodoo
29-01-2004, 11:03
Mene(kao trenutnog pjesaka) najvise zivciraju vozaci koji po mokroj cesti na kojoj se iz aviona vidi da je puna lokva vode nabijaju gas i zaspricaju sve pjesake oko sebe. To rade vecinom u onim bocnim, uskim ulicicama u kojima ja nikada nebih tako vozio, isao bi mozda 30km/h u 2.brzini po takvom vremenu! I svaki put kad po kisi vozim auto osobito pazim takve situacije da nekoga ne zaspricam!
<br><hr>

Bodoo
29-01-2004, 11:09
E da, tu su jos i vozaci koji dodu na naplatu cestarine sa 500kuna, turisti koji dodu cak bez kuna, vozaci slepera koji se nabijaju na 10cm iza mog auta, na onakvoj cesti na kojoj ja trenutno ne mogu preticati nekog puza ispred sebe, pa mislim da ce mi samljeti pola auta ako malo jace zakocim, kad me netko nece pustiti da se ukljucim u promet, a kolona je 3km duga, kad mi se netko lijepi za zadnji kraj, a ja znam da se tu ne moze preticati i tako se iz petnih zila trudi, stalno salta u brzinu nize, a cesta zavoj na zavoju, i zavoj prije prve ravnice ja dam gas i tip nestane!<br><hr>

C3
29-01-2004, 11:13
VŽ-156, pa barem vi imate odlično riješen promet po gradu?! Tu i tamo sam u VŽ-u i uvijek mladi prometnici reguliraju promet, uvijek ima mjesta za parkiranje, grad Vam je fakat čišći i organiziraniji. Pa čuvaj onda te živce ;)

Vž-156
29-01-2004, 11:47
Štima, u Vžnema gužvi, pa nema i nekih većih problema. Ali uvijek se izživciram kad dođem u Zg.

POLOVNJAČA
29-01-2004, 12:32
Stvarno , ludilo je kad isprid tebe tip momentalno sad oće u livo bez žmigavca - OTVARAM PROZOR PA SE DEREN DA ĆU MU IH JA KUPIT AKO NEMA !!!!
drugo ×××××× kad se ženska zgleda na semaforu uokolo -OPET OTVARAN PROZOR I KOZI VIČEN DA JOJ JE PAMETNIJE POŽURIT DOMA JER JE POČELA PROKLETA MARIJANA !!!
treća stvar , ne manje živcirajuća - KAD SE LIKOVI NAPALE PA OĆE BIT BRŽI OD MENE , PA KAD POPUŠE VATAJU SE MOBA , KA ONO ZAUZETI SU , TAMAN UGOVARA POSAL VRIDAN MILIONE ...

i još puno toga
:smile18:

ŠULE
29-01-2004, 13:03
Iskreno, više me ništa ne živcira, na tom polju.:smile15:

C3
29-01-2004, 13:04
Flegma je najbolje stanje u kojem se teško zadržati...

ŠULE
29-01-2004, 13:18
To nažalost dođe sa godinama. :smile09:

S V T
29-01-2004, 17:32
Mene niš ne živcira osim vozača opela i VW, pa makar bili i parkirani! Redovito dobim gastritis kad ih vidim! :)) <br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

HDI
26-07-2004, 16:44
Jedva iskopah ovu staru temu, a baš danas mi se po tko zna koji put dogodilo da sam morao stati, ali bukvalno stati dok ne prođe šleper iz suprotnog smjera koji "sječe" svoj desni zavoj na taj način da ulazi na po suprotne tj. trake po kojoj ja vozim (meni lijevi zavoj)
Imam veliko poštovanje prema vozačima šlepera i drugih "debelih" po cesti, znam da je taj posao iznimno naporan i odgovoran, ali uvijek se nađe pokoji među njima koji radi ovo gore opisano, a iz iskustva znam da je recimo baš taj zavoj dobro isprojektiran i da ga i najveći šleper prolazi u svojoj traci bez frke, ali nekima očito treba ponovo na tečaj, ili su jednostavno bezobrazni, znaju da ljudi neće riskirat razbijenu šajbu i da će radije skloniti se skroz desno i stati!
Uh.... :smile09:

activa
26-07-2004, 16:47
....nista od nervoze i ljutnje ??? :smile12:
...takvih idiota ima na pretek , i ja mislim da je u pitanju cista bahatost , ...u fazonu ...jaci sam ...sta mi mozes !!?? :smile18: :smile25: <br><hr><font face="Impact" color="blue">citroen on the road again</font>

mc
27-07-2004, 08:44
Takvima ti je najbolje pustiti da te udare (ako ti nije zao auta), pa ih onda ucjenjivati. Ako im pozoves muriju - ne valja jer su profesionalci pa im zivot ovisi o vozackoj. Vlasnici kamiona obicno ne daju vozacima da se ide preko osiguranja jer ih to onda kosta pri slijedecoj registraciji, pa vozacu jedino preostaje da ti namiri stetu iz svog dzepa. Isprobano. Ovaj koji je mene ocesao sada sigurno pazi kako se prestrojava s kiperom... :smile22: :smile24: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Arrested for Driving While Blind</font>

HDI
28-07-2004, 19:22
... :)) ...ha mc, dobar ti je ovaj, samo što bi ja tako "trošio" dva auta mjesečno.... :o :smile06:

Axl
28-07-2004, 23:31
Kada neko stalno koristi sirenu, kada se dva kamiona na autoputu preticu 10-ak km i naprave kolone iza sebe, i ima jos dosta toga sto mene zivcira

PetarZG
29-07-2004, 06:30
Kad seljo upali maglenke da izgleda opasno!

Ughhhh..
29-07-2004, 09:19
-Upaljena zadnj svijetla za maglu
-Upaljene prednje maglenke kada je kiša
-Preticanje bilo gdje jer "nemre vidjeti auto ispred sebe"