PDA

Pogledaj cijelu verziju : Toyota N°2



166
27-01-2004, 02:22
Toyota je proglasena Auto proizvodjacem i prodavacem Automobila Nr2.Ford i dalje drzi prvo mjesto.
Ja mislim da je Toyota zasluzila prvo mjesto jer proizvodi dosta kvalitetnija auta od Forda. :smile08: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="green">rodio sam se kao vrlo mlad</font>

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 02:36
166, Big Three (GM, Ford i Chrysler) su do 2002 bili najveci proizvodjaci na svijetu ali vise nisu.
Broj 1 drzi GM, znaci u 2003 GM je prodao najvise vozila a na drugo mjesto je Toyota sa vise od 6 miljuna automobila. Znaci pprvi nije Ford nego GM. Na trce mjesto je Ford.
Od sad, Big Three su GM, Toyota i Ford, pa slijede VW i Mercedes.
Ovo nema veze sa kvalitetom, ovo je koliko automobila je kompanija proizvela i prodala.
Toyota u 2002 je imala promet od 129 milijardi eura sirom svijeta, ima 247 000 radnika a predsjednik je Fujio Cho (65). Najtrazeniji model u Evropu 2002 je bio Corolla a 2001 Yaris.
Proizvodjaci Koreje Kia, Hyundai, Daewoo i Japana Honda, Suzuki, Subaru, Nissan, Mitsubishi i Mazda nisu mogli da imaju takav promet, mislim svi skupa.
Toyota 2005/6 bice No:1!

166
27-01-2004, 03:24
Ja dobro znam sta su kvalitet i kvantitet :smile17:
Ali kad vec pricamo o kvantitetu,recimo da je Ford kao marka "sam" da nema
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/land_rover.gif

http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/aston_martin.gif
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/jaguar.gif
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/volvo.gif
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/mazda.gif
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/mercury.gif
http://www.ford.com/NR/fordcom/images/en/home/brands/lincoln.gif

Ford je bez ovih pomagaca cisti Quraco.Bio bi cak iza Fiata.Da sad ne naklapamo sto se tice GM-a i njegovih pomagaca..<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="green">rodio sam se kao vrlo mlad</font>

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 04:20
U ovoj tabeli pricamo o Ford-u koji bez pomagaca je na trecem mjestu, znaci samo automobili koji nose ime Ford (americki i evropski.
VW koji je na 4 mjestu je sam, znaci u 4 mjestu nije VW koncern nego samo VW bez Audi, Sko...
A na prvom mjestu je GM koncern, znaci nijedan automobil ne nosi ime GM, a tu spadaju GMC, Cadillac, Buick, Chevrolet, Hummer, Oldsmobile, Pontiac, Saturn, Saab i Opel.
Znaci, ove marke GMC, Oldsmobile, Chevy...su 100% pod GM-om.
Tu je i Fiat ali kazu da on ne smije da se pojavi tu jer nije 100% pod GM-om!
Ili pogledajte
:URL=http://www.gm.com/flash_homepage/:na nihov vebsajt!:/URL:

Girrari
27-01-2004, 14:21
Nije ni 50%, a kamoli 100.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

CLIO SPORT
27-01-2004, 17:01
BIT CE BIT CE!

Girrari
27-01-2004, 17:18
Ju viš.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

CLIO SPORT
27-01-2004, 17:22
OR ELSE?

:smile18: :smile18: :smile18:

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:20
:)) :)) :smile06: :smile06: CLIO SPORT, zao mije ali oce, mozda mu promijene znak i ime pa isto kao Chevrolet Matiz i Chevrolet Punto, to bi bilo jos bolje! :)) :)) :)) <br><hr><font face="Times New Roman"></font>

00
27-01-2004, 20:34
:smile18:

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:41
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

00
27-01-2004, 20:44
Fabia stvarno ne znam sta pricas i ne znam zasto vi svabofili uopce spominjete FIAT-a i sve aute iz te grupe jer stvarno nitko ne bi trebao govoriti o necemu o cemu nema pojma.Stvar je ovakva,FIAT je te dionice dao samo kao osiguranje,a mislim da mu ni ne treba jer se vec polako oporavlja od udarca,a rekao bih i da ne pricate o kvarljivosti talijana kao ni o tome nemate pojma,tj to je ono veeeeeeeelika glupost,a posebno da mi to govore vlasnici Renaulta,
Fabia mi je bio neko vrijeme car,ali vise nije jer baca neke odvjetnicke izjave ko da on zastupa sve proizvođače auta svijeta.
I dalje mislim kako nitko ne moze napraviti benzinski motor koji moze parirati jednom takvom motoru iz Grupe FIAT.
I na kraju,svabofili nek se ne mijesaju gdje im nije mjesto,jer prave stvari kao talijanski auti nisu za njih,nek se skrivaju iza znacke GTI,a za ono ime,PA FABIA BOLJE DA SE ZOVE TAKO NEGO NARODNO VOZILO (VW).

00
27-01-2004, 20:49
Girro i ostali vozaci talijanskih auta,pozdrav!

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:58
Fiat se oporavlja od Stila i Ulysse-a! :smile15: :smile15:

00
27-01-2004, 21:01
Oprosti Fabia,ali nisam uspio skuziti sta oces reci,pa ako ti nije tesko mozes li pojasniti,hvala.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:06
Rekao si da Fiat se opravlja. Od koga?
Od Stila i Ulysse-a? Mozda tu pomaze Punto i Panda ali od automobila koji pripadaju B segmentu, tesko da moze da se oporavlja jedna fabrika.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:06
Znas li kako se prodaje Stilo ili Ulysse?

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:07
Mislim kakav uspeh imaju na trziste!?

00
27-01-2004, 21:13
Pa covjece oprosti ali ne mogu vjerovat da ne znas kakav uspjeh imaju,znas li da je:

2003. treći najprodavaniji model Fiat Punto
2002. najprodavaniji Punto
1997. najprodavaniji FIAT
2003. šesta najprodavanija marka FIAT,odmah poslije VW-a

OVO SU PODACI SAMO ZA HRVATSKU,a i dalje se ocekuju jos bolji rezultati s Pandom i Ideom.
O drugim zemljama da mi se da pisat napisao bi ti i to.

Mozda ti je to promaklo ili samo ne pratis kretanje prodaje talijanskih auta.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:22
Oooo covece, pa zar HR trziste moze da oporavi fabriku???
Dobro, kako se prodaje Stilo u HR.
U Kini, VW je prodao blizu 700 000 a u HR cijelo trziste je oko 70 000 :smile06: :smile06: :smile06: .
Kakav uspeh imaju u EU!?!??!?

_Montana_
27-01-2004, 21:30
siguran sam da ce Toyota mozda u roku 5 do 10 godina biti najveci svijetski proizvodjac automobila, stvarno to i zasluzuju, stvarno znaju radit aute, nema sta , isto vrijedi i za Hondu, svaka im cast, japanci , pogotovo Honda i Toyota, rade, realno gledajuci, najbolja auta.

00
27-01-2004, 21:31
Pa cujes,ovako ja nisam rekao da se moze oporaviti,ispravak da se oporavio samo od Hrvatskog trzista,to je samo primjer,ali to o cemu ti govoris o prodaji VW-a to su vece zemlje i logicno je da ce se prodati opcenito vise automobila,ali gledaj jednu stvar,2003. FIAT se prodao u 6000 primjeraka,ali samo u Hrvatskoj sto je s obzirom na velicinu zemlje odlicno.Ako uzmemo u obzir da je mentalitet kod nas takav da bolje prolazi skup nijemac nego bilo koliko bolji talijan,to su odlicni rezultati,pa ne mislis li to i ti.A vjeruj mi da se FIAT prodaje odlicno,cak i ako ne uzmemo u obzir Italiju.
Pa kako bi se inace samo od Punta oporavili.
A sto se tice Stila,svi su se u proslosti FIAT-a zalili kako je plastika u tim autima nekvalitetna.U Stilu se sto se toga tice puno napravilo kao i u ostalim njihovim autima,ali ne,sada ne valja ni to,sada je preskup,pa se ne prodaje.Pa sta bi trebalo,davati kvalitetne aute besplatno?

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:43
Vidi, ja znam za prodaju u HR jer kupujem AK, AB, AP...i cesto sam u ZG, DU, ST...
Stilo ako Avantime, Vaneo...nema nikakvih prodajnih rezultata.
Fabriku moze da spasi jedino Panda jer i novi Punto (onaj koji lici na Maserati) koji dolazi 2005 mislim da nece imat previse trz. uspjeha.
Ako Fiat nece da prezivi, onda GM ce radit svoje!

00
27-01-2004, 21:51
Prvo jedno pitanje zasto govoris ako FIAT ne uspije (ne razumijem),pa uspio je,sve je napravio Punto i oko toga nema dvojbe to je ono....done,samo se sad treba stabilizirati,a za novog Punta i Pandu se ocekuje jako dobra cijena pa ne vidim razlog zasto ne bi isli.Pogotovo ako dođe Panda 4x4 jer Panda je i ozivljena zato sto za nju nema na trzistu konkurencije-to jest JEFTIN auto,odlican dizelski motor,odlican benzinski motor,i njezine poznate moći kad zaglavi u snijegu.
Pazi sad ovo,ovo su FIAT-ove fore,dali su multijet motor Opelu Corsi,koja je jako prodavan auto,a to ti je dobra zarada (obzirom na broj motora koji su isporučeni).To ti je JTD preimenovan u CDTI.

S V T
27-01-2004, 21:56
00 ne trudi se, uzalud vam trud svirači, Fabia ne vidi dalje Škode!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:58
Znam, to je dobar motor, kao elektromotor.Stari je kupio prvi redizajnirani Punto u Podgoricu sa motorom 1.3 MJ i Dynamic iako ja nisam volio to auto, ovome sam hteo rec da i moja porodica ima Fiat!

I BMW zeli da upotri×××× 1.3 ali sa Intercoolerom i sa 90 ks u BMW serije 1!
I Fiat, nije se izvukao 100%!!!

00
27-01-2004, 22:01
Pozdrav SVT,ne smeta meni to.Njegova je osobna stvar sta ce on voziti,ali mi smeta kad netko sudi o onome ocemu nije dovoljno potkovan znanjem.
Ja se ne mijesam ni u Skodu ni u nesto drugo zato sto postujem onoga tko o tome zna vise od mene i ne zelim govoriti stvari koje ne stoje.

00
27-01-2004, 22:04
Pa Fabia gdje si ti bio kad su se novinama sirili clanci:
"Cak i najzadrtiji svabofili ne mogu ostati ravnodusni na oporavak FIAT-a.Ovaj je događaj bitan za cjelokupnu autoindustriju,iako je neke FIAT ponekad zivcirao svojim nesavrsenostima".
Ovo je nekako skracenija verzija clanka u novinama...

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:05
Vidi ovo, ja znam da Fiat je u krizi i jos nije izasao iz nje!

00
27-01-2004, 22:07
Znaci autoexperti nemaju pojma i pisu gluposti po novinama,a ti znas bolje od njih,jesam li dobro razumio,mislim slobodno me ispravi ako sam pogrijesio.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:09
Dobro, Fiat je poceo da se izvuce ali to ide polako!

00
27-01-2004, 22:14
Dobro,sad idemo ovako:
Ferrari je osvojio tolike titule i tolike pare da je to zamijenilo dobar broj automobila koji je FIAT trebao prodati.Jesi vidio znak na F1 bolidu,lijepo pise velikim slovima FIAT.Pa nije jedini nacin da firma zaradi taj da prodaje automobile.To ljudi misle da je tako ali nije.
Da se FIAT nije izvukao mislis da bi imao cime izbaciti nekoliko novih modela automobila u velikoj kolicini,pa da su to napravili bez para,oni danas ne bi postojali.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:17
Znaci ti tvdis da Fiat se izvukao 100% i sad nema dugova?????

00
27-01-2004, 22:23
Ne to ne tvrdim ni slucajno a sve sto od tebe trazim je da ni ti ne tvrdis da se nije i nece izvuci 100%,jel posteno?
Pomalo covjece ono take it easy ima vremena za sve,otkuda ti znas sta ce se dogoditi,ja uvijek govorim o sadasnjem stanju.
FIAT je u proslosti imao kriza kolko oces i nije propao,pa zasto bi sad nosio ime koje ga nije dostojno i pod kojim ga nitko ne bi prepoznao.
Jer u samo onom malom komadicu plastike na kojem pise FIAT ili cetiri crte krije se mnogo povijesti o kojoj i mnogo prodavaniji i cjenjeniji proizvođači mogu samo sanjati.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:29
Krije se Fabrica Italijana Automobila Torino i cijela prica od 19 stoljeca.
Ja nisam rekao da nece se izvuc nego sam rekao da tesko, treba da cekamo jos 5 godina, ili 4 ili 3!

00
27-01-2004, 22:52
Ma dobro ova rasprava bi mogla ici u nedogled,ali nije bitno,svi imaju pravo na misljenje pa tako i ja i ti.Mozes ti reci da ce to ici tesko,ali realnost je nesto drugo.Mogu i ja reci stosta,a li govorim samo provjerene stvari.
Mislim da sto se oporavka tice da ne bi trebalo biti vecih problema.
Ubacili su u kolo vrlo korisne aute i sad treba cekati.
Pa Fabia bilo mi je zadovoljstvo razgovarati s tobom.Ajde baci odgovor pa ja idem.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:04
Ovako, ja pricam to sto sam procitao u auto magazine.
Kazu da Fiat je nekvalitetan, fabrika je propala ali opet ide na bolje, Fiat ima problema, Fiat ulazi u GM...
Ja stvarno ne znam kao Vi nego kazem to sto sam cuo, lazem kako su me lagali.
Mislim da Panda je dobra, bolja od Punta.
Stari je kupio novi Punto 1.3 MJ Dynamic, ima nekvalitetnu plastiku (najnekvalitetna u klasio koliko ja vidim, ne znam kakva je u Kalos), bucan ovjes, ali taj "elektromotor" je vrh!

00
27-01-2004, 23:07
E dobro to mi mozes reci,da je plastika nekvalitetna,to mi ionako nije bitno,jer uostalom za sto ti tu plastiku koristis osim sto u nju gledas do vozis auto.Bitno da je unutrasnjost lijepo dizajnirana,a to sto je plastika za 35% nekvalitetnija nego kod ostalih to ja dok mi netko nije rekao nisam ni znao,jer na to nisam obracao paznju.

Girrari
27-01-2004, 23:13
00, čitam kaj pišeš i fakat mi je drago da je netko normalan došao na forum. Ipak, malo si se zapleo u ovo s formulom jer mislim da je F1 FIAT-u puno veći trošak nego profit.

Nadalje, zaboravljaju se bitne stvari tipa da je Uno bio auto koji je izvukao FIAT iz krize zadnji put; jedan jedini auto napravio je takav bum da je debelo pomogao FIAT-u da se oporavi. Osim toga, jedan segment je ovdje vrlo bitan za cijelu priču, a to se gospodarska vozila koja FIAT-u jako dobro idu i gdje FIAT drži odličan udio u Europi.

U svakom slučaju, pozdrav 00!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:17
00, slusaj sta ti radi nekvalitetna plastika.
Imao sam Feliciju, novu.
Plastika je bila gora nego u Punto i tvrda.
Posle 5-6 mjeseci su pocele muke s plastikom.
Iako ja cuvam auto bolje od mojih oci kako ja ovdje ne mogu da vam to opisujem, dolaze problemi.
Kad sam vozio sa Felicijom, plastika skripi, cuje se. Ja vise volim da mi boli zub nego da imam neki problem u auto ili da mi se cuje nesto.
Pa sam svaki dio plastike lijepio silikonom ali to nije rjesenje jer posle opet ili puca ili...

00
27-01-2004, 23:18
Slusaj Girrari svaka ti cast ta sam gospodarska vozila totalno zaboravio,hvala sto si me podsjetio,a za taj F1 moze biti,ali nekako mi se cinilo da se tu vrte velike pare,a i Punto se u JWRC-u pokazao kao zvjerka i drago mi da su shvatili sta sve HGT moze.Ovo je za pocetak jako dobar rezultat i opravdava sva moja ocekivanja o FIAT-ovim motorima.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:20
I ja sam srecan sto je na forum dosao 00 jer stvarno je miran a slazem se Girrari oko F1!

cuore
27-01-2004, 23:43
166 citas li ti svoje postove prije no sto ih posaljes?pa gdje si procitao da je ford prvi??a ovaj OO je jos gori,navodi podatak o stanju na hrvatskom trzistu(1% svjetskog trzista)i smatra ga relevantnim za globalna zbivanja i poredak!!pa tebi stvarno nisu svi doma. ;)

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:47
Pa nemoj da mu zameravas jer jos je nov ovdje i ne zna pravila kao ti.
Kad sam procitao 166 da Ford je No: 1, malo sam se zachudio!
Hr trziste nije 1%, nego 0.001%.
Samo zamisli ti Ameriku, GM, Toyotu u EU i u Japan, VW u Njemacku, SAD i u Kinu.....

166
28-01-2004, 01:46
izvinjavam se zamijenio sam ga sa GM.
Fabija koji ti Qurac sviras ovdje.?
Pa nemoj da mu zameravas jer jos je nov ovdje i ne zna pravila kao ti. :smile10: :smile10:

sta mislis ko je tu duze ti ili ja.? Ja ako se nejavljam na poruke koje me ne interesuju naravno da ce mi broj poruka biti manji od tvoga koji odgovaras na svako bozije slovo.
Odi malo na MemberList pa se bolje informisi.Ako si u pravu,da sam "nov" ovdje dobices Cevape i http://www.balkanforum.com/forum/images/smiles/176.gif

166 je moj NickName od 27.08.2003
ima tu jos nadimaka ali ti se ne broje :smile08: a ti si tu tek par dana i nakuckao si skoro 1000 kojekakvih poruka koje nemaju veze s vezom..Pokusaj se skoncentrisati kad nesto pises to ce pomoci i nama i tebi.Vrati se malo nazad i procitaj tvoje poruke,u ovoj temi si napravio 1000 gresaka koje ni dijete 5 razreda nece napravit. :smile17: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="green">rodio sam se kao vrlo mlad</font>

00
28-01-2004, 01:46
Slusajte ja nisam govorio samo o hrvatskom trzistu,a da cuore cita po redu znao bi to.Ja sam HR trziste samo uzeo kao mjerilo sa nekim pretpostavkama,a rekao sam i sire pa se ne moras odmah ljutiti.Napisao sam u usporedbi s misljenjem naroda u HR o talijanskim vozilima da se kod nas cak i dobro prodaje,a oni u Europi koji nemaju predrasude o talijanima jos vise ih kupuju.Pa uostalom oporavak FIAT-a najbolje je pokazao kako je tekla prodaja u cijeloj Europi. ;)

166
28-01-2004, 01:51
00 dosta je njih ovdje koji lupaju gluposti...

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 01:59
166, ja sam rekao za 00 da je nov a ne za tebe!
Za tebe sam rekao da sam se zacudio kad sam vidio da je stavio No:1 Ford.
Jel ti vidis sta sam napisao.
Ja sam prvo pisao za 00 pa na drugi red za tebe ali ovdje vidim kakav si.
Ja znam da ti znas za automobile pa sam se zachudio kakao si pogrijesio i to je sve ali ti previse pricas kad nisam nista rekao za tebe ali mozda krivo si me shvatio.


00, HR trziste ne pomazu Fiatu nista!

166
28-01-2004, 02:16
Pa ti si tako napisao i tako je ispalo,sto je ustvari tvoj problem sto se neznas izraziti kako treba.Ako pises nesto o 00 onda kazes,,00 je takav i takav.U tom tvom postu spominjes samo mene,DALI SE RAZUMIJEMO.?evo recimo ovaj tvoj tekst::Ja sam prvo pisao za 00 pa na drugi red za tebe ali ovdje vidim kakav si.
Ja znam da ti znas za automobile pa sam se zachudio kakao si pogrijesio i to je sve ali ti previse pricas kad nisam nista rekao za tebe ali mozda krivo si me shvatio.

PA DAJ SE SKONCENTRISI KAD PISES,U ckupi temra...

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 03:30
OK, 166 ti si u pravu a ja nisam!

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 03:31
Aj molim te reci mi: staje "U CKUPI TEMRA"!?

166
28-01-2004, 16:43
Pitaj ostale,meni neugodno. :))

166
28-01-2004, 16:44
nije nista opasno,neboj se :smile06: :))

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 17:08
Znam da nije opasno po zivot ali kao sto nisam znao sta je "svabo", i "nemre nemre", ne znam ni za to!