PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sajmiste - konc. logor-.90% od 16000 Srpskih.jevr.pogubljeno

sompompirovi
26-01-2004, 13:09
In Belgrade, man wants memorial to a 'forgotten concentration camp'
By: Katka Krosnar JTA March 27, 2003
BELGRADE, March 27 (JTA) -- Wandering round the vast, neglected site straddling Belgrade's Sava river, Aleksandar Mosic admits his project is ambitious.

Mosic, a former board member of the Federation of Jewish Communities in Yugoslavia, wants to recreate the Belgrade Fair exhibition ground and thus build a proper memorial to the victims of what he describes as "the forgotten concentration camp" -- the Sajmiste camp that the site was turned into during World War II by the occupying Nazis.

Within six months of the camp being set up in December 1941, all 8,000 Jews from Belgrade, as well as from Austria and Czechoslovakia, who had been rounded up and imprisoned there had been transported to gassing trucks and murdered at the site. Most of these were women and children, as thousands of men had been shot dead earlier. None of the Jews sent to the camp survived.

What made Sajmiste unique was its location in clear view of Belgrade's residents.

"It is the only camp in Europe which was so visible; the inmates were not hidden from the view of the rest of the population and that was the intention; to intimidate other Serbs by showing them what was going on inside because Serbs were much more courageous in resisting the Fascists than other nations," says Mosic, chairman of the newly formed Old Fair Memorial Association and author of the book "The Jews in Belgrade."

sompompirovi
26-01-2004, 13:09
The first phase of the project would see the surviving tower reconstructed and converted into a Holocaust museum containing documents, testimonies and photographs of lost Jews from Serbia. During the time the site was used by the Nazis, the three-story building was used as the commander's tower.

"We want to rescue the memory of the camp and its victims," he says. "There is no monument to the Jews who died or no real education specifically about the Jewish Holocaust." A monument was erected on the riverbank eight years ago to all 40,000 Serbs who died in the camp, but Mosic points out that there is no specific monument to the Jewish victims. One item that will definitely be missing from the museum, however, is a list of all those interned in Sajmiste, since all such lists were destroyed by the Nazis.

The project would also involve rebuilding several exhibition halls in an effort to revitalize the site. Most of the buildings were flattened by American aerial bombing in 1945.

The project faces many hurdles. There is a shantytown on the grounds that is inhabited by approximately 200 people who would have to be rehoused.

The biggest hurdle of all could be financing. "We have no budget from the government so we are totally relying on donations," Mosic says.

Despite the difficulties, Mosic, 84, is determined to at least get the project off the ground.

"It is a very ambitious project as the site is in very bad shape and the project will involve a lot of work. We are big in hopes and good will and small in means," says Mosic, who escaped internment at concentration camps because, like many Balkan Jews, he was fighting with the partisans against the Nazis.

sompompirovi
26-01-2004, 13:10
"We want to return the site to the way it looked when it opened in 1935, with the Holocaust Museum as the central feature as a monument to Serbian Jews who died in the Holocaust. Just as other former concentration camps in Europe have been converted into memorials so this should be too," says Mosic, one of 30 volunteers, both Jewish and non-Jewish, in the memorial association.
Slavko Maksimovic, the association's secretary, estimates that the first phase of the project would cost at least $2.5 million. "We want to turn this into a lasting memorial to the people who died and to the suffering all those kept here endured," he says. "It will take time but we hope that the central building, the Holocaust Museum, could open within two or three years."

The site could also eventually house a theater, a museum about Belgrade, a hotel and a school of music and fine arts.

Before the war there were 10,400 Jews in Belgrade and roughly 16,000 in the whole of Serbia. Almost 90 percent were killed in the Holocaust.

sompompirovi
26-01-2004, 13:10
Sajmiste was destroyed by U.S. bombers in raids which killed 80 people at the camp and injured 170. The bombers' intended target was the nearby railway station.
Davor Salom, secretary of the Federation of Jewish Communities in Serbia and Montenegro, renamed following the disintegration of Yugoslavia as a country, says the Sajmiste project will be an important contribution to the memory process.

"We are forgetting the Holocaust too quickly, and this Holocaust Museum and the reminder of what this site was will help fulfill our obligation to the memory of thousands of Serbian Jews and millions of Jews worldwide who were killed during World War II," he says.

The local town council is supporting the project in principle, says Mosic, and he estimates that the whole project could take 30 years to complete.
"I know I won't be alive to see the whole project completed, but my sincere hope is to live to see the first phase finished and the opening of the Holocaust Museum," he says.

Di Mitar
26-01-2004, 13:15
Treba razotkriti sve srpske logore u kojima su drzali Jevreje i ubijali ih , a okrivljivali Hrvate.

Dosta je srpske lazi i dvolicnosti,

SRBE NA VRBE!

SRBO
26-01-2004, 16:49
- a zasto se sad toliko bojite Jevreja sto ste ih ubijali na svakom koraku.
:smile06: Sta je trtate da vam nece vratiti , mi se nemamo sta bojati niti sta podmetati samo nam je zao sto smi ih branili i vise Ssrba izinulo nego njih da bi nam kasnije zahvalili na najgori nacin.Mi od njih nismo gore nista mogli doboti za zahvalnost a da im nije bilo srba ko zna sta bi sve bilo sa njima .Ali nisu nam samo oni vratili neljudski tako ste i vi i muslimani do sipaca .Sve je vas Srbi branili , spasavali od ponora , uzdizali i gradili da bi im svi istom mjerom vratili to ni zivotonje nebi imale takav nizak obraz i one bi se posramile pa bi to bar malo znale postovati i cijeniti.Sad smo se uvjerili i u buducnosti mozete dubiti na glavi sto se tice nas mi vas ne primjecujemo da postojite. :smile16: :))

S L A V E N
26-01-2004, 21:41
Pa vi ste bili vrlo efikasni sta se tice tamanjenja zidova!! 90% od 16000 ste ih potukli. Solidno!
Pise tu o tkzv. ANTIMASONSKOJ izlozbi. pise tu dosta o vasoj "ljubavi" prema zidovima za WW2...prilicno! Samo´mi nije jasno, kako to da o tome VI niste do sad nista pisali?? Kako to da ste to toliko pazljivo tajili...?

Slaven!
27-01-2004, 00:44
Kad su Zidovi proganjani po Srbiji Srbijom su vladale nemacke okpuacione snage, I TU JE PRICI KRAJ!!!!!!!

P.S.
Reci mi sta se pita Privremeni savet Iraka danas? NISTA. Jedini ko se pita, pita se Amer.

cica mica...
27-01-2004, 21:46
...gotova je prica! onako srpski!

znaci, Fredo...
27-01-2004, 21:49
...Nijemci su isli po selima i gradovima i od 7-8 milona ljudi nasli 90% zidova njih 16000 i pogusili ih u Sajmistu, te ih pokopali na Avali?

Covjece, procitaj si "antimasonsku izlozbu" U BGD-u 1942. Pogledaj kakve marke su izasle...kakve su izjave davali vasi politicari...
Hoces da se potrudim pa da sve to objavim tu???

>>...Nijemci su isli
27-01-2004, 23:55
po selima i gradovima i od 7-8 milona ljudi nasli 90% zidova njih 16000 i pogusili ih u Sajmistu, te ih pokopali na Avali?<<

Au ××××te, cak i po selima!!!

Corovu namigivati i gluvu pricati ne vredi.
Da je to sve tacno sta pricas, mislim tih pobijenih 16.000 (jos uvek daleko daleko manje nego 700.000 koliko je pobijeno u Jasenovcu), poznata je jedna cinjenica a ona glasi DA VLAST U SRBIJI NIJE IZABRANA OD SRPSKOG NARODA VEC OD OKUPATORA.
Ni jednom Srbinu, pa i meni, nije u interesu da branim tu vlast, jer je Srbin nije ni birao.
Prema tome, mozes slobodno da dodas jos 16.000 ubijenih Jevreja (Zidova, kako ih vi posprdno nazivate), moja briga nije.

>>Covjece, procitaj si...<<
Eto, covjece, dozovi si pameti, pa kad sledeci put krenes da se upinjes iz petinjih zila da dokazujes srpski antisemitizam (o cemu Simon Vizental nema ni jedne reci da kaze), prvo podji od toga da je Srbija bila okupirana.

Marakos!
28-01-2004, 03:30
>>...Nijemci su isli po selima i gradovima i od 7-8 milona ljudi nasli 90% zidova njih 16000 i pogusili ih u Sajmistu, te ih pokopali na Avali?<<

Vidi se da pojma nemas. Gestapo je po gradovima vrsio raciju svakodnevno na komuniste, Jevreje i rodoljube.
Jevreji su ziveli, a i danas zive, neuporedivo najvise u velikim centrima Srbije, ne po selima Srbije.

Stipe Mesic,jucer...
28-01-2004, 06:37
Svi, a posebno mladi, moraju znati pravu istinu, zbog čega sam i izrekao ispriku u Izraelu, da u našoj povijesti ima onih čijih se djela moramo stidjeti, ali i onih na koje moramo biti ponosni. Ti hrabri ljudi, koji su svjesno ugrožavali svoje živote jer se nisu željeli miriti s nasiljem, pomogli su da Hrvatska uzdignuta čela može biti član demokratskog društva - rekao je Mesić na svečanosti. - Prošlost se ne smije zaboraviti, ni njezine tamne ni slavne strane. Ne smijemo dopustiti revizionistima da falsificiraju povijest - rekao je Mesić, napominjući da mlade generacije moraju znati kako je "ustaški režim radio isto što i njemački nacisti, možda manje organizirano, ali ne manje brutalno".

pa Fredo...
28-01-2004, 10:17
...da li su Pavelica i Ustase izabrali Hrvati?? Ne NJIH ste izabrali 50% vi, Srbi a 50% Njemci i Talijani!
Vasa krivnja je u vasem divljastvu i ogromnoj bezobzirnosti i aroganciji, prema neSrbima, poglavito Hrvatima. Tim postupcima ste stvorili Ustase koji su se poslije ujedinili i sa crnim vragom da se vas rijese - a crni je vrag bio Njemaska i Italija, koji su Pavelica i Ustase postavili na vlast u razbijenoj Jugi! a vi? ...dobili ste po picki!

U svakom slucaju, U HR je ubijeno oko 13 000 zidova (oko 90%) a u Srbiji 16 000 (takodjer oko 90%!).

>>...da li su
28-01-2004, 14:01
Pavelica i Ustase izabrali Hrvati?? Ne NJIH ste izabrali 50% vi, Srbi a 50% Njemci i Talijani!<<

Pavelic sa 200 ustasa ulazi u Zagreb i osvaja vlast, u stvari Macek mu odusevljeno predaje vlast, a narod ga docekuje odusevljeno onako kako su docekana nemacka tenkovska kolona - BACANJEM CVECA!
Talijani su ga prihvati oberucke jer im je predao Istru i Dalmaciju.

NDH dobija punu nezavisnost jer se kao fasisticka obavezala da ce ucestvovati u resavanju jevrejskog pitanja u NDH.
Prema tome, tu nikakva strana uprava nije trebala.

Srbija, kao sto rekoh, je bila buntovna i antifasisticka i za to je bila strasno kaznjena, i za to je bila pod nemackom upravom.

U Srbiji se desavalo sledece:
1) velike demonstracije u Beogradu 27. marta protiv prikljucenju silama osvine,
dakle, Srbija je fasistima rekla NE!

2) U aprilskom ratu, jedina je Srbija pruzala okupatoru otpor (vazdusni rat nad Beogradom). Vi ste izdali.

3) 12. maja 1941. prvi ustanak u porobljenoj Evropi podize djeneral Draza Mihailovic - ustanak protiv fasistickih okupatora.

4) 4. jula 1941. Politbiro KPJ donosi proglas o ustanku, isto u Beogradu.

5) Komunisti i zvanicno otpoceli ustanak 6) 7. jula 1941. godine, opet u Srbiji.

De leba ti, objasni mi sta se to kod vas desavalo sem sto ste hapsili Srbe na prevaru i bacali ih u jame, i sto ste hapsili srpske civile, Jevreje i Cigane i slali ih u logor.

Ah da, ja zaboravio, bese onaj proboj zatvorenika (antifasista) iz Kerestinca, pa su ih oni seljaci sve pohvatali i predali ustasama, tako da se ni jedan nije spasio.

Sta jos?

e moj Fredo...
28-01-2004, 15:00
...Opet o krivoj temi...

Rekao sam ti da niti Pavelica niti Ustasa NE bi bilo da nije bilo vas! Vi ste ih stvorili!! Hrvati su docekivali oslobodjenje od srpske posasti...sta su oni znali ko to dolazi? Ko je njih pitao? Najvaznije je bilo - NEMA VISE JUGE i Srpskog divljastva, arogancije i pljacke. Hrvatska je konacno samostalna!!

Zasto ustasa nema sad? Zato jer nema vas! Jednostavno! A do 1928 ih nije bilo...10 godina su Hrvati izdrzali sa vama... Sta su htjeli?? SAMO DA SE VAS OTKACE! POD SVAKU CJENU! To si morao shvatiti poslije ovoliko postova tu na forumu!

Sjecas se kako su Hitlera docekivali u Danskoj, Norveskoj, Nizozemskoj, Rumunjskkoj, Madjarskoj, ...Manje vise svim zemljama...

Procitaj si izjave tvojih srpskih vlastodrzaca za vrijeme WW2, kako su oni njega docekali..i koliko su oni bili "kooperativni"...
O zidovima, Hitleru, njemcima itd...
Sve je to izbaceno iz Srpske povjesti i ubaceno samo ono sto pase...Poruseno i sravnjeno sa zemljom ono sta ne pase...

A ti stalno meljes i meljes stotine puta istu stvar - bas onako kako su te ucili...kao papagaj...

Tema glasi
29-01-2004, 06:31
"Sajmiste - konc. logor-.90% od 16000 Srpskih.jevr.pogubljeno"

valjda da bi se pokazala fasisticka orjentacija Srbije.

Ja sam naveo pet, sest tacaka koje, po meni, demantuju tu tvrdnju.
Posto mi prigovaras da sam pogresnu skolu ucio, hoces da mi objasnis sta nije tacno od pobrojanih tacaka?

Vlastodrsci iz Srbije su docekali okupacione trupe u Beogradu, prvo herojskim otporom, od kojih su mnogi(piloti) zavrsili kao kamikaze, a onda kad je kapitulacija bila ocigledna, docekali su ih bekstvom iz zemlje.
Poslusnicka vlada je bila formirana tek posle potpisivanja kapitulacije 26. aprila 41., prema tome ta vlada nije mogla nikako da ih doceka jer i nisu ni bili vlada u tom momentu.

Sam srpski narod je rekao svoje na demonstracijam 27. marta 1941., a slicno raspolozenje su pokazali pri ulasku nemackih trupa u Beograd - Beograd je bio prazan!
Pravo reci, Nemci nisu mogli ocekivati dobrodoslicu od naroda kao u Zagrebu, posle svih zlocina sto su cinili nad srpskim stanovnistvom za vreme I sv. rata.

Da, u Ukraini, Estoniji, Letoniji, nemacke trupe su docekivane sa odusevljenjem, sve dok odmah potom nisu naisle SS divizije koji su pakovali sve u logore, palili sela, prebijali i streljali na licu mesta. Posle toga, odusevljenje bi brzo splasnulo.

Dakle, ocekujem da mi odgovoris sta nije istina od pobrojanih tacaka iz mog prethodnog posta, molim???

istina nije...
29-01-2004, 12:57
skoro nista....Tocno je da su Srbi napravili demonstracije 27.03.1941, a njih je organizirala/potpomogla Engleska tajna sluzba, pod parolom "bolje grob nego rob", "bolje rat nego pakt"...i dobili ste rat i dobili ste grob! Pogledaj kako su prosli Danci, Norvezani, Nizozemci, Finci itd...

Sad, shvati - vec jednom - MI smo dobili drzavu, odnosno OSLOBODJENJE od vas... a vi ste to, sta ste smatrali VASIM izgubili! Da li je tako? Pa prema tome, dobar dio vas je bio protiv toga...ali lijepo ti pise, da ne nabrajam sada opet, kako su se Srbi ponasali pod Njemackom okupacijom... nisu bili niti manje niti vise kooperativni, nego nizozemcci, Danci, Norvezani...imali ste quslinga kao i oni...

Nas Quisling je bio najveci izdajica Hrvata... prodao je dobar dio Dalmacije, Istru i otoke Talijanima...Da ne nabrajam ostatak...

Vi ste tamanili zidove (potkazivali) kao i svi ostali u evropi...izuzev Svedjana i svicaraca...

Ja ti hocu reci da ste bili manje vise kao i svi ostali u to doba...

a da niste...
29-01-2004, 22:07
...te gluposti po cestama, Hitler bi YU zaobisao... i ko zna kako bi se ONDA? stvari odvijale? Sigurno je jedno i to 100%, vi bi prosli NEUPOREDIVO bolje... a cak vjerujem da bi mozda i Yugu sacuvali, ne Titoisticku, nego Srpskokraljevsku...i ako gledamo dalje... 1939 ste pokusavali mirno i lijepo ispraviti neke ×××××rije koje ste napravili... dali ste neke velike autonomije Hrvatima...koje nisú stigle zazivjeti...ko zna, mozda bi zazivjele?? a onda...rat gotov a Zapad naredjuje parlamentarnu demokraciju...preskacemo CIJELI KOMUNIZAM... i ko zana, Ustasa vjerojatno NIKAD bilo ne bi (ne bi dosli na vlast)...vi se malo civilizirali...hrvati postali zadovoljniji.... KO ZNA???

Ali vi se odmah lovite oruzja, noza, - panika, rat, strah LUDILO!!! tipicno LUDILO!! ...i tako uvjek na××××te...

VIKALI...
29-01-2004, 22:08
...po cestama "bolje grob nego rob...itd"

Ko je
29-01-2004, 23:36
organizovao martovske demonstracije, da li engleski agenti ili komunisti, vec nije bitno (neko je morao biti organizator), medjutim onaj ko je organizovao iste, znao je vrlo dobro gde ih moze uspesno organizovati.

E sad koliko su te demonstracije bile kontraproduktivne stvar je za neku drugu diskusiju, ali ipak pokusacu da iznesem moje pretpostavke.
Da je Juga ostala uz sile osovine, sigurno je da bi Hitler trazio od Juge ulazak u rat protiv alijanse (mada to na pocetku nije trazeno, vec samo prolaz nemackih trupa), vec prema razvoju rata. Mozda bi dosli do apsurdne situacije da Srbin ide na Staljingrad, ko zna? Na kraju rata, Bog sveti zna kakva bi nam se sudbina kovala za zelenim stolom bez naseg ucesca, siguran sam, ne sjajna zbog saveznistav sa Nemcima. A mozda bi kacuse bile okrenute i prema Zagrebu i Ljubljani, u kom slucaju ne bi bilo nista od lepog zivota u poratnom "bratstvu i jedinstvu", nesvrstanosti, itd., vec bi mozda bili veca beda i od Bugarske.
Drugo, tvoja prica o mogucem opstanku takve zajednicke drzave Srba i Hrvata deluje mi neuverljivo. Vi ste oduvek sanjali svoju drzavu, tako da se vi ne bi zadovoljili nikakvim kompromisom. U ratnom okruzenju, mozda bi digli ustanak.
Pa sta da ti pricam, ako jedan AVNOJ nije napravio pravi kompromis i resenje za zajednicki zivot po vasem ukusu (i ne samo po vasem, vec bilo kog naroda) ne bi ni jedan na svetu.

Znas, nekim narodima je sudbina da uvek ucestvuju u ratnim igrama, i to se od njih trazi, mozda zato sto jednu Svajcarsku (koja je imala privilegiju i srecu da ostane neutralna) mozes da zaobidjes sa bilo koje strane.

Judenfrei
31-01-2004, 21:23
Judenfrei
As nazism spread over Europe, the persecution and genocide of the Jews began in many European countries. So with the coming of the Nazi authorities in Serbia in April 1941 the occasion arose for certain circles to "finally settle" the problem of the Jews in their own milieu.

The German occupiers found collaboration across the board in Serbia:
"At the beginning of May 1941, the Germans gave the civil administration over to the so-called Council of the Commissariat for Serbia, at the head of which was Milan Acimovic. The tasks of the Commissariat were administrative and political, and economic. First of all it had to work towards the pacification of the country and the support of the system of military occupation. In effect the Commissariat was the executor of the orders of the occupier..."

After the Third Reich passed an order on August 28, 1941, abolishing the Commissariat, a civil government was formed "whose president was a general of the former Yugoslav army Milan Nedic... Nedic created armed units, the so-called Nedic army".

Apart from these units, there were also the so-called Voluntary Army of Dimitrij Ljotic and the chetniks of Kosta Pecanac and Draza Mihailovic. In 1976, documents relevant to the years 1941 - 1944 were published in Belgrade in an archival reviews under the title "The collaboration of D. Mihailovic's Chetniks with the enemy forces of occupation".

Nigde
31-01-2004, 22:43
se ne navodi izvor informacija, prema tome , tekst je obican BULLSHIT!

Tekst se stavlja pod navodne znake, a nigde ne pise ko se citira. HAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Konju!
31-01-2004, 23:18
Da te naucim, ovako se navodi kredibilni izvor informacije:

http://www.cuttingedge.org/articles/RC130.html

Eto ti pa se zgrazavaj.

cuj to...
01-02-2004, 01:35
...nije pisalo na Bulajicevim stranicama o najvecem srpskom gradu pod zemljom! To je sigurno... To su samo poznate cinjenice koje se nadju u svakoj objektivnijoj povjesnoj studiji...svaki Srbin malo bolje upoznat sa situacijom to zna...

Ali eto´, priznaje se vama da ste poslije rata polovili dosta tih "kolaboracionista" i quislinga i pobili ih...

Ljotic, Nedic, Mihajlovic...i neznam sva imena...ovi su najpoznatiji...Znam da ste isli po Nedica u Austriju gdje je bio uhapsen i vozili ga kroz madjarsku u kabrioletu po zimi...i da se je sam uspio ubiti u zatvoru, prije nego bi ga vi...i da je strazar koji je to propustio na××××...

itd...itd... malo prouci...

Koja studija
01-02-2004, 11:46
budalo??? Koja studija, kada jos uvek nisi naveo ime te studije???????????????

Materijal sa sudjenja, idijote, materijal sa sudjenja, i to se jedino racuna!

Koliko znam, najveci srpski grad pod zemljom je Jasenovac.

>>Ali eto´, priznaje se vama da ste poslije rata polovili dosta tih "kolaboracionista" i quislinga i pobili ih...

Ljotic, Nedic, Mihajlovic...i neznam sva imena...ovi su najpoznatiji...Znam da ste isli po Nedica u Austriju gdje je bio uhapsen i vozili ga kroz madjarsku u kabrioletu po zimi...i da se je sam uspio ubiti u zatvoru, prije nego bi ga vi...i da je strazar koji je to propustio na××××...<<

Dakle sudjeno je skoro svima, i nijedan optuznica nije teretila nikoga za pokretne gasne komore, i masovnu grobnicu na Avali.

Nemas ti pojma o Nedicu za vreme rata, jos manje o njegovom sudjenju i smrti.
On nije izvrsio samoubijstvo, nego su ga komunisticki islednici izbacili kroz prozor zatvora, u fazi isledjivanja.
I sto trpas Mihailovica u grupu sa Nedicem? Vidi se da nemas pojma o cemu pricas. KO velis "neznam vise imena ma ta dva, pa neka ide i Mihailovic". Dobro nisi pomenuo i Kraljevica Marka.
HAHAHAHAHAHA

>>itd...itd... malo prouci...<<
E ovo ti je najbolje, itd, ×××× ga :)
Pa sta ti mislis ko sam ja da padam toliko nisko da citam vase balkanske nebuloze (sto ti nazivas studijama)?

cinjenica je...
01-02-2004, 12:50
...koliko ja ZNAM, da se je Nedic SAM bacio kroz prozor...
Smatras li, ili tvrdis da ovo navedeno o Sajmistu i Banjici, NIJE istina??

Naravno
02-02-2004, 02:12
da su postojali konc logori Staro Sajmiste i Banjica.
Medjutim, ne priznam da su ti logori bili samo za Jevreje (zasto cutite o srpskim zrtvama u tim logorima?).
Potpuno negiram postojanje pokretnih gasnih komora, jer ne postoji ni jedan materijalni dokaz da su postojale.
I ne priznam postojanje mas grobnica za Jevreje na Avali, jer tako nesto jos nije pronadjeno, niti su posleratne istrage ista utvrdile.

nemoj
02-02-2004, 03:31
te se ustase zaba truditi da bi odrazavali ovu temu kad je bez ikakvog smisla ,jer ako su Jevreji i ubijani tada u Srbiji ubijani su zajedno sa Srbima a zna se koje i tamo ubijao onaj ko je ubijao po cijeloj Evropi zajedno sa ustaskim odmetnicima.Mozete i dalje mlatiti u praznu slamu samo eto da se tema skrene sa ustasa na druge pa marak to bila ocita laz. :smile16: :)) :smile06:

srbojed
02-02-2004, 03:45
Kako bre da negiras pokretne gasne komore, kad su Jovo i Dzoka i Milojko, nekad i Momcilo zajedno sa Cedom navracali posle porcije srpskog pasulja, na prdenje, ispustanje gasova za gasne komore. A Paraskeva je bila najbolja u proizvodnji otrovnih gasova.Kad bi ona navracala to je blo obilato davljenje.

Bebem vam mater smrdljivu cetnicku lazljivu

sto se tice...
02-02-2004, 11:00
...masovnih grobnica...kako rekoh u "Auswietz" temi...mi smo ih poceli pronalaziti 1991...u HR...

uglavnom...
05-02-2004, 21:27
...Srbije je bila medju prvim zemljama Evrope potpuno "JUDENFREI"!

i jos je
06-02-2004, 09:02
...danas takodjer! JUDENFREI!

Ma ti samo
06-02-2004, 23:29
"Bebi" majku cetnicku, nemam nista protiv, ali zato ja tebi jasno ××××× majku ustasku, lazove jedan!

Stipe Mesic
06-02-2004, 23:55
Svi, a posebno mladi, moraju znati pravu istinu, zbog čega sam i izrekao ispriku u Izraelu, da u našoj povijesti ima onih čijih se djela moramo stidjeti, ali i onih na koje moramo biti ponosni. Ti hrabri ljudi, koji su svjesno ugrožavali svoje živote jer se nisu željeli miriti s nasiljem, pomogli su da Hrvatska uzdignuta čela može biti član demokratskog društva - rekao je Mesić na svečanosti. - Prošlost se ne smije zaboraviti, ni njezine tamne ni slavne strane. Ne smijemo dopustiti revizionistima da falsificiraju povijest - rekao je Mesić, napominjući da mlade generacije moraju znati kako je "ustaški režim radio isto što i njemački nacisti, možda manje organizirano, ali ne manje brutalno".

Da li se ....
07-02-2004, 19:44
...je IKO!? u Srbiji nasao da kaze narodu STA su radili kao cetnici po BiH i HR, te sta im je quislinska Srbija sa Nedicima, Ljoticevima itd radila zidovima i drugima u Sajmistu i Banjici! Kladim se da 99% Srba NIKAD nije culo za te logore, a kamooli STA se je u njima dogadjalo!

a kad?
07-02-2004, 19:47
...ce Srbi nauciti sta su radili u ovom zadnjem ratu? U ovom gdje ih je OPET zakacio genocid!

>>Da li se
07-02-2004, 23:12
(pa tockice) je IKO!? u Srbiji nasao da kaze narodu STA su radili kao cetnici po BiH i HR, te sta im je quislinska Srbija sa Nedicima, Ljoticevima itd radila zidovima i drugima u Sajmistu i Banjici! Kladim se da 99% Srba NIKAD nije culo za te logore, a kamooli STA se je u njima dogadjalo!<<

E vidis majmune, ja sam ucio skolu osnovnu u Hrvatskoj i srednju u Srbiji i ucili su me, po svemu sudeci i vise neogo sto je stvarno bilo, o "strasnim" zlocinima i cetnika i Nedicevaca i Ljoticevaca. Da imas tri cuke u glavi, ukapirao bi bar tu osnovnu cinjenicu, da udzbenike nisu pisali Srbi vec komunisticki rezim, onaj isti koji je izmislio konc logor za Srbe u miru - Goli otok!

I dan danas Milan Nedic se u Srbiji ne spominje nigde u srpskoj istoriji ma koa izdajnik, dakle niko ne osproava ni dan danas kvinslisu ulogu njegove vlade.

Sa druge strane, vas bivsi poglavnik, koji je neuporedivo vise zla naneo Jevrejima, Srbima i ostalim neistomisljenicima, i dan danas se velica. O poglavniku se mogu kupiti knjige u sred Zagreba, o njemu se pevaju pesme (Tompson), drze se mise zadusnice svake godine na dan krvnikove smrti, svojevremeno, iz najvisih vrhova vlasti odavano mu je priznanje, i predlagano cak preseljenje njegovih posmrtnih govana u zemlju, itd.

Dakle, hocu da kazem da su Srbi raskrstili sa pronemackom vladom u Srbiji izmedju 1941 - 1945., vi sa najvecim krvnikom kojeg poznaje ljudski rod,jos niste raskrstili. E u tome je najveca razlika.
Druga velika razlika je ta sto je vlada Srbije u periodu rata bila pod patronatom Wermahta, dok je NDH monstrum vlada delovala nezavisno, a vrlo cesto i smesno, narocito kada je objavila rat SSSR-u i SAD, pa su se ruski vojni stratezi nasli na mukama da pronadju na mapi tu drzavicu nakaradicu.

Da da
07-02-2004, 23:41
seronjo ustaski, 50 godina udzbenike su pisali, a nastavni plan kreirali komunisti. Po tom nastavnom planu, Kosovski boj bi se samo pomenuo,Prvi srpski ustanak bi se ucio 1 sat, Prvi sv rat ne vise od jedne nedelje, a velicanstvena i herojska Narodnoslobodilacka borba, celu jednu skolsku godinu.
Posle je dosla Suvarova (Hrvata) referma, koja je zajebala generacije ucenika...

Ali sta ja tebi vise da pricam, tebi koji si odgojen u atmosferi sirenja mrznje prema Srbima,i histericne medijske propagande protiv Srba, i okrivljavanje istih za sve nedace Hrvata od Marije Terezije na ovama.
Zalosno je da ti je mozak toliko ispran pa ne mozes taj dar od Boga da koristis:(

volim te Fredo...
08-02-2004, 09:14
...kad ovako pises! Zaista me takvo pisanje razveseli...

Freddi Boy
09-02-2004, 09:07
Opet greska ×××××ne! Ovo gore nisam ja! A to da me volis... to znam! :))
Odkud inace tolika opsedutnost mojom malenkoscu?! Vidis me svuda i u svima luckasti medvedicu moj! :))
E vidis, ja tebe ne volim! :)) Stvarno mi je zao, ali citav tvoj trud, svo javljanje svima, misleci da sam ja, javljanje i pisanje pod mojim nickom, oslovljavanje drugih mojim imenom (to me najvise boli...ljubomora, jbg! :)) ) ... nista ti ne pomaze! Da mi se tvoja kcerka javila i izjavila ljubav na forumu ... neznam mozda bi je i kresnuo :)) ali ti stvarno sansi nemas!
Star si, olinjao, prolupao (odavno), glup, paranoican ... i sto je najgore, neizleciva ustaska ameba! :))

Sorry, nadji nekog Hrvatskog ili Svedskog Supak Merakliju pa se dobro iz×××× u cmarnjak ... mozda ti se od "uboda od zada" konacno i otvore oci! :))

Tvoja neuzvracena ljubav,
Freddi Boy :))

bez obzira...
09-02-2004, 12:15
...kako ti osjecas, ali ja te volim kad onako pises! To pokazuje da se misaoni procesi pokrecu...da se nesto na tom planu dogadja! A to je velika stvar...

Srbenda
09-02-2004, 21:33
Nije bilo 16,000 Srpskih Jevreja, vec 11,500, jer ih je bilo 12,000 prije rata. A koliko ono u Hrvatskoj? 30,000 ili....????

u hrvatskoj...
10-02-2004, 09:36
..je bilo oko 30 000 koliko ja znam...a u Srbiji mislim 16 000...

ali iz..
10-02-2004, 10:45
..srpskih logora nije izasao niti jedan ziv! A iz Hrvatskih je...

Srbenda
10-02-2004, 11:37
Lazes, brate, lazes :))

Procitaj knjigu: "Banjica: Secanja jednoga zatovrnika" Predrag Pejic.

U NDH ubijeno 30,000 Jevreja od 40,000 a u Srbiji 11,500 od 12,000 Jevreja, znaci mnogo vise ubijeni u Hrvatskoj.

pa jebi ga...
10-02-2004, 19:48
...imali smo ocito bolji logor...
ali u postotku ste nas vi sibnuli

mi 30 000 od 40 000 to je 75% (a ne 90% kako sam mislio)
a vi 11500 od 12000...ca 97%...

Ali to je sve...drugdje vas sibamo...i bili smo efikasniji...

Srbenda
10-02-2004, 20:39
Da, ali zato je bilo mnogo manje Jevreja u Srbiji, nego u NDH. Znaci bilo je mnogo lakse za Nemaca da ih ubiju.

Zamisli, ako neka zemlja ima npr 10,000 Jevreja a druga ima 500,000 i 9,500 budu ubijeni a 250,000 u drugoj zemlji. Mada proporcialno vise budu ubijeni u prvoj zemlji, ipak druga statistika je mnogo gora sto se tice broj ubijenih.

Ali u Srbiji vecina Komunista, Jevreja i Romama su bili ubijeni od strane Nemaca, a u Hrvatskoj od strane Ustasama. Tu je najveca razlika.

Ali sve druge logore nisu dosli BLIZU Jasenovca sto se tice mucenje, ubijanje, silovanje i broj zrtava. Jasenovac je sibao ispred svi drugih logora.

ma nemoj...
11-02-2004, 23:23
...ma nemoj... a ko to kaze? Bulajic?

A gdje su istrazicanja o situaciji u Banjici i na Sajmistu? ZERO!! NONE! poruseni, zataskivani...ali IPAK nisu potpuno zaboravljeni...

A zasto se porusili Jasenovac? Sta ste culi od sudjenja Artukovicu i Sakicu?
Gdje su vam protokoli?

Vikali ste 1941: "bolje rat nego pakt"
"Bolje grob nego rob"...to su cuvene srpske fraze...e pa dobili ste oboje....a da li vam je to trebalo??

Isto 1991...da li vam je to trebalo??

Pa 1999? Da li vam je to trebalo?

...i opet u Srbiji neonacizam i neofasizam najjaci...OPET prijeti!

NIKAD PAMETI!! NIKAD!!

Mislis
12-02-2004, 00:17
trebali smo staviti glavu u pesak, pa kao da nas se nista ne tice
1) ni osvajanja i ekspanzija Hitlerove Nemacke u Evropi (1941)
2) niti raspad zemlje (SFRJ)(1991)
3) niti siptarska pobuna (1998)

Po tebi, Srbi su jednostavno trebali da cute i "uzivaju" (narocito dok su im gradjani svakodnevno ginuli na Kosovu od siptarskih fasista, i dok je vise od 50% Kosova bilo u rukama pobunjenika).

Nema vece nepravde na ovome svetu nego uskratiti nekoj drzavi da se brani. E ta nepravda je ucinjena prema Srbiji 1999.
Kaznjena je zato sto je pokusala uspostaviti red (bilo je krajnje vreme) na svojoj teritoriji, i tako staviti tacku na dalja ponizavanja.

Sto se tice prve tacke, vidis, hteo neki narod ili ne, ali nekad se od tog naroda trazi da aktivno ucestvuje na pozornici svetskih zbivanja kao sto je II sv. rat,
a to se od Srba zasigurno trazilo, s obzirom na njihovo aktivno ucesce na strani alijanse u I sv ratu, i velikog doprinosa pobedi nad osovinom.

>>A gde su
12-02-2004, 00:28
istrazicanja o situaciji u Banjici i na Sajmistu? ZERO!! NONE! poruseni, zataskivani...ali IPAK nisu potpuno zaboravljeni...<<

Istraga i sudjenje Nedicu, Dragom Jovanovicu i ostalima iz vlade i policije iz vremena okupacije, je obuhvatala i sudjenje za Sajmiste i Banjicu i ostale zatvore u kojima su stradali antifasisti, budi u to 100% siguran.
Treba biti izuzetno glup pa pomisliti da pomenutoj gospodi nisu predoceni dogadjaji iz doticnih logora.

majku ti jebem
12-02-2004, 08:24
ustašku
...i opet u Srbiji neonacizam i neofasizam najjaci...OPET prijeti!
ajde da to kažu švajcarci,pa Bože pomozi,ali jedan usrani hrvat,pripadnik krvoločnog i zverskog naroda
to je ne tragično već komično

pa da ste...
12-02-2004, 09:41
..se Fredo koncentrirali 1989 na Zgazimestenu da napravite red "na svojoj" teritoriji, vjerojatno bi ga brzo napravili... ali vi ste se koncentrirali na tudje teritorije...i na kraju ste platili za SVE - i izgubili i taj "vas" zadnji (za sada)...

Inace srpski fasizam i nacizam je najjaaci u Srbiji i ponovo prijeti - "zahrdjalim kasikama" - ne sjecams e...Vladan ga je dobro opisao... Samo od tog fasizma vec DUGOOOO samo pusite vi... Mi po onoj - "pas koji laje nije opasan..."

nisu sve zardjale
12-02-2004, 12:50
cuvamo za tebe jednu novu iz pozlacenog escajga
sta kaze mama
jel jo stima srpska kurcina
al se oblizivala ustaska ×××××tina
a sto urla dok se ××××,cudo jedno :smile16:

I DALJE SE PALE
12-02-2004, 13:48
SRPSKE KUCE

ZAGREB - Tri spaljene srpske kuće u posljednjih nekoliko tjedana te dvije devastirane i opljačkane u selima zadarskoga zaleđa Biljanima Donjima i Lišanima Tinjskima, otvaraju pitanje o tome funkcionira li državna politika na području države ili samo na presicama i sastancima u Banskim dvorima? Jer ako je u pitanju ovo drugo, ako se ne mogu zaustaviti ovi procesi, te utvrditi i kazniti počinitelji, SDSS toj vrsti državne politike neće moći davati podršku — istaknuo je zastupnik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac, koji je u srijedu na konferenciji za novinare u Saboru zatražio od predsjednka Vlade, resornih ministara i svih parlamentarnih stranaka da javno osude paljenje srpskih kuća i učine sve da se nađu i procesuiraju počinitelji nedjela. — Ovo nije pitanje Srba, nego državnog poretka i izravnog podrivanje države u cijelosti, i zato bi trebali reagirati svi, a ne samo mi predstavnici Srpske zajednice — ocijenio je Pupovac.

Pa FREDO...
12-02-2004, 14:21
Pa Fredo, jedan od vasih vecih problema je da si umisljate da ste strasno veliki, utjecajni u svjetu, vazni...itd. A sta ste i ko ste - odnosno koliko ste beznacajni, nazalost niti poslije svega "sta vas zadesi", jos niste shvatili!

Pa pogledaj sad lijepo; kako su

1 - WW2 -Danci prosli koji su bili okupirani?
Nizozemci? Belgijanci? Francuzi? Madjari? ITD...

Pruzali su pasivan otpor... i prezivjeli su.

Vi ste ipak dobro prosli, spasio vas je Tito Hrvat, kome je Crvema Armija na pladnju dala Srbiju (koju on od cetnika nije mogao "osloboditi") a on opet napravi Yugu...primi cetnike u partizane i partiju...

1991 - pad komunizma 1989, raspad Sovjetskog Saveza 1991 - BEZ METKA!!! CIVILIZIRANO- DOGOVARANO!

Pa pitaj SVE kako su prosli? A zamisli da je tu bilo Srba ili da su se ponasali kao Srbi?... To bi bila klaonica gora od WW2...

1998 - Do nje ne bi doslo da ste se vi vec u 1980-im angazirali demokratski rjesavati probleme - Bilo bi tesko ispraviti sve sta se napravili od 1912 pa naovamo, ali nadam se da bi se dalo... Ovako ste dobili to sto imate...
...i "zadesi vas to sto vas zadesi!"

Fredo, krajnji je rezulatat NAJVAZNIJI!
Mi smo zadovoljni sa krajnjim rezultatom, iako su svi mogli - pa naravno i mi, proci neuporedivo bolje nego sta smo prosli - razlika je dakle da smo mi do svojih ciljeva IPAK dosli, a vi???

pitaj ti mamu
12-02-2004, 14:31
ako Srbi jebu
da sam znao da će takvo kopile ispasti,rađe bi iz××××o negdje
nimalo se na oca lekao nisi,sav si na mamu
××××× joj župnika i narav ustašku :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

S T A N K O
12-02-2004, 14:46
Ma prestanite vec jednom izludjivati tog "Freda".
A ti "Fredu", ne daj se provocirati.

Srbenda
12-02-2004, 17:54
Pusti Bulajića. Ja govorim za SVAKOG istoričara koji ima zrno objektivnosti u sebi. Znaći Jozo Tomasevich, Vladimir Dedijer, David Bruce Macdonald, Tim Judah, Misha Glenny pa čak i statistike iz Cohenovu knjigu "Srpski Tajni Rat" pokazuje kako je Jasenovac bio daleko najgori koncentracionalni logor na Balkanu. I priča je završena. Nema tu ništa više da se diskutuje. Sajmište i Banjica su bili užasni logori, ali ipak ni BLIZU Jasenovca.

Pa kako vas bre
12-02-2004, 23:14
nije sramota da i dalje palite srpske kuce (Hrvatsku).

Eto, imao sam jednog sagovornika sa vase strane, i on mi je priznao da je bila najveca glupost to sta ste palili srpska sela, jer po njima "palili su Hrvatsku".
Zar i dalje cinite iste gluposti??? Pa morace te sve nadoknaditi.
Vise spaljenih srpskih kuca, vi dalje od EU. Pa ×××× ga, u EU ne primaju PALIKUCE.

>>Pa pogledaj,,
12-02-2004, 23:44
sad lijepo; kako su

1 - WW2 -Danci prosli koji su bili okupirani?
Nizozemci? Belgijanci? Francuzi? Madjari? ITD...

Pruzali su pasivan otpor... i prezivjeli su.<<

Nije fazon u tome sta mi umisljamo, nego kao slavenskom narodu, kakvu ulogu su nam odredile velike sile u odradjivanju posla za njih.
Eto Beclije nisu angazovali Nizozemce, Francuze i Holandjane za konjusare, vec Slovence i vas - "slavensku bagru".

>>Vi ste ipak dobro prosli, spasio vas je Tito Hrvat, kome je Crvema Armija na pladnju dala Srbiju (koju on od cetnika nije mogao "osloboditi") a on opet napravi Yugu...primi cetnike u partizane i partiju...<<

Pobedili partizani ili cetnici, Srbija bi pripala Srbinu. Doduse, pobedom komunista, Srbija je bila za nijansu manje Srbinova jer su njome 50 godina upravljali slovenacki i hrvatski komunisti, ne Srbi. Rezultat tog Titovog spasavanja Srbije, jeste uklanjanje svih uticajnih Srba iz politike (Djilasa, Rankovica, Latinke Perovic, Marka Nikezica, itd), zatim ustav iz 1974. kojom je podelio Srbiju na tri dela, i time uzrokovao sva ×××××× koja ce se potom izdesavati.
Tito je svojom ideologijom - laznim bratstvom i jedinstvom, isprao mozak generacijama Srba, koji ni da danas ne znaju ni ko su ni sta su.
Da ne pominjem koliko nas je udaljio od nasih tradicionalnih prijatelja i od mesta koje nam u svetskoj porodici naroda pripada.

>>1991 - pad komunizma 1989, raspad Sovjetskog Saveza 1991 - BEZ METKA!!! CIVILIZIRANO- DOGOVARANO!

Pa pitaj SVE kako su prosli? A zamisli da je tu bilo Srba ili da su se ponasali kao Srbi?... To bi bila klaonica gora od WW2...<<

Pa bilo je Srba u Makedoniji, i nije bilo nikakve klanice, valjda zato sto su valsti te zemlje imali sluha za prava Srba, za razliku od vasih politicara, KOJIMA JE GLAVNI CILJ BIO ISTERATI SRBE IZ HRVATSKE, I U NJIHOVE KUCE USELITI HRVATE IZ DIJASPORE I BOSNE - stvaranje etnicke drzave.

>>1998 - Do nje ne bi doslo da ste se vi vec u 1980-im angazirali demokratski rjesavati probleme - Bilo bi tesko ispraviti sve sta se napravili od 1912 pa naovamo, ali nadam se da bi se dalo... Ovako ste dobili to sto imate...
...i "zadesi vas to sto vas zadesi!"<<

Kako smo mi to mogli resavati probleme na Kosovu demokratski kada su se takve stvari resavale na nivou SFRJ, a Srbija podeljena na 3 dela nije mogla da donese odluku niti o zaprasivanju Kragujevca protiv komaraca, bez saglasnosti drzave Vojvodine i drzave Kosova???

>>Fredo, krajnji je rezulatat NAJVAZNIJI!
Mi smo zadovoljni sa krajnjim rezultatom, iako su svi mogli - pa naravno i mi, proci neuporedivo bolje nego sta smo prosli - razlika je dakle da smo mi do svojih ciljeva IPAK dosli, a vi??? <<

Karjnji rezultat je integracija u Evropu i pridruzivanje EU, nasta cete ipak malo da popricekate.

P.S. Stanko, hvala ti bre, sto me uzimas u zastitu. HAHAHAHAHAHAHA

Ispravka
13-02-2004, 00:12
Dakle, moto vasih politicara je bio staranje etnicke CISTE drzave - drzave za Hrvate.

Ni Makedonija, ni Madjarska, ni Rumunija, pa ni Albanija nisu imali jednog takvog ideologa kao vi Starcevica, cije ideologije ste se drzali do danasnjih dana, kao i danas, kao pijan plota.
Srbin u Makedoniji ne strahuje za svoju buducnost, jer nema ruzna iskustva iz proslosti, dok Srbi iz Hrvatske sa pravom nisu imali poverenja u hrvatsku vlast, koja nista nije ucinila da to poverenje povrati, vec obrnuto koketirajuci sa fasistima i rehabilirajuci ih.

NIKO...
14-02-2004, 20:54
...ama NITKO netreba biti zabrinut u Hrvatskoj, dapace!!!

Osim Srba - razumije se!

DA POJASNIM JOS JEDNOM I PODCRTAM.

N I T K O osim SRBA!

Tu vasu
14-02-2004, 23:21
nakaradnu selektivnu demokratiju moracete objasniti Evropi i svetu, meni ne. Ja vas jako dobro znam.
Ma znaju vas i oni, zato vam stalni pristizu sve noviji i noviji zahtevi, sve sire i sire optuznice.

Onaj napis na katedrali o vama kaze sve
"Sacuvaj me Boze kuge, gladi i Hrvata!"

da pojasnim...
15-02-2004, 00:17
...NIKO OSIM agresora, koljaca, cetnika, barabara - Srba!
NIKO!

A sta mi sad moramo glumiti toj blesavoj Evropi to je druga stvar...
Cinjenica je da vas je sad u HR oko 4,5% zar ne?

To je cinjenica! To su vam tekovine vase agresije, vaseg rata, vaseg barbarizma...

Skraceni ste i za kosovu PLUS osjetili ste malo bombi na vlastitoj kozi, - koje su bile maximalno uperene na vojne . tj. necivilne ciljeve!

>>NIKO OSIM,
15-02-2004, 00:45
agresora, koljaca, cetnika, barabara - Srba! NIKO!<<

Ma ti si jedna sovinisticka ×××××× kad sve Srbe proglasava agresorima, koljacima, cetnicima, barbarima - definitivno ti ispran mozak.
Cim cujem reci "barbarizam", "silovanje", "agresija", potpuno mi je jasno da je to iz propagandnog hora.

>>A sta mi sad moramo glumiti toj blesavoj Evropi to je druga stvar...
Cinjenica je da vas je sad u HR oko 4,5% zar ne?<<

A Evropejci su naivni pa ce nasesti na vasu glumu. Bas sto se radi o prostoj matematici, Evropa nikad nece biti happy sa samo 4,5% Srba u Hrvatskoj, da ostavimo sve moralne razloge po strani, vec samo zbog toga sto bi se osetila kao saucesnik u tom genocidu.

>>Skraceni ste i za kosovu PLUS osjetili ste malo bombi na vlastitoj kozi, - koje su bile maximalno uperene na vojne . tj. necivilne ciljeve!<<

Kosovo i bombardovanje je druga a Kosovo duga prica koja nema sa vama veze.
Napad na SRJ ce uci u istoriju kao presedan kada je pogazen kodeks Ujedinjenih Nacija, i velike sile konacno oduzele suverenitet malim zemljama na svojoj teritoriji.
Posle toga je usledio potpuno neopravdan napad na Irak, i sada se samo postavlja pitanje kad i ko ce biti sledeci.

Znam tvoje sledece pitanje "A sto niste resavali kosovski problem na vreme?", kao i jos jedan moj sagovornik (mozda si to ti), kada je postavio glupo pitanje, zasto nismo jos 1980., u demokratskoj atnosferi (kakvu moze da ponudi samo jedan komunisticki rezim HAHAHAHA) pokusali demokratski resiti taj problem???

jednom sam rekao...
15-02-2004, 18:14
...sve je pocelo na Kosovu (prvi poceci mozda dolaskom Milosevica 1987 na vlast?) 1989...i tu se je sve i moralo zavrsiti...tu je raja pozvana - tu je raja zapaljena i postala je spremna na DJIHAD!!!
Dokle cemo cekati zadnje finale???
PASALUK!

Sa tobom
15-02-2004, 22:50
se slazem da je sve pocelo na Kosovu, ali mnogo ranije od onoga sto ti bulaznis. Naravno vidi se da si kratkovid i politicki i po opstem obrazovanju, kad ne vidis nista dalje u proslost od te 1987.
Sa takvim moronima i ne treba ulaziti u nekakvu ozbiljnu diskusiju, vec mu redovno dati do znanja da je GLUP i PRISTRASAN.

Nego
15-02-2004, 23:05
na ovom forumu uvek optuzujete suprotnu stranu za nekakav "barbarizam".
Hoce li mi neko objasniti znacenje te reci a da ne ispadne teski demagog?

Drugo, uz rec "barbarizam", obavezno stoji da su Srbi silovali. Hoce li mi neko objasniti koliko Hrvatica je do sada svedocilo u Hagu da su bile silovane od srpskih vojnika?

Koliko
15-02-2004, 23:23
ja znam, Hrvatice su uvek rado sirile noge pred Srbinom, pa tako o nekakvim silovanjima, nema ni govora.

Grga GN
16-02-2004, 07:24
Dobro dečki,evo priznajem da smo mi Hrvati ljigavi,
gubavi,skloni pedofiliji,seksualno orjentisani homoseksualizmu,zatucani smo katolici.
Sve u svemu sramim se što sam Hrvat.
Svjestan sam da smo govna od ljudi.
Molim Vas da uvažite moju zamolbu za izvinjenjem u ime svih Hrvata,upućenu svima kojima smo pokušavali zagorčati život svojim nestašlucima.
Biti ćemo bolji ubuduće.
Sa štovanjem,
Vaš cirkusant Grga GN.

Fred...
17-02-2004, 17:14
...sta se dogadja?? Zar ti se teme ne svidaju?? Nemoj nas previse osipati sa jedinom porukom koju imas a saljes ju pod tudi´jim imenom.

Mi te razumijemo da se nevjerojatno pozrtvovno boris za Srpstvo...OK, to je tvoj nacin iskazivanja patriotskih osjecaja...iako bi ti bolje bilo to raditi na srpskim forumima, ali kako vidim tamo te ignoriraju, odnosno postoji webmaster koji cisti ×××××rije... ali ovi Hrvati su tolerantniji pa pustaju svasta...tako i tipove poput tebe...

Smiri se...i po mogucnosti od×××× tu ×××××riju od srBstva...sta ce ti to? to nikud ne vodi...

treba ponoviti
17-03-2004, 09:02
...da JE Srbija sa ponosom, samu sebe proglasila, kao prva zemlja u Evropi -
"JUDENFRI", te da prezivjelih iz njihovih konc. logora NEMA!! Svi su pobijeni!

Neka neko pronadje neko svjedocanstvo od NEKOG prezivjelog zidova, ili cigana!

NECE jer NEMA TAKVIH!!