PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sky, cuvaj zivce dečec....



skywalker
14-01-2004, 08:12
citam danasnji Vecernjak i priznajem - popizdio sam do yaya (Ripper, pozdrav!). Valjda je tome pripomogla i ova divna juzina.
Naime, ××××ni kompleksasi, moroni najgore vrste, debili, okot seljacki blesavi je uz sve ××××ne probleme kaj zderu nas (ne)ponosne zitelje ove nam kvazimetrolople odlucio za, vec otprije najavljeno, sredjivanje Sljemena (citaj:unistavanje) za zenski Svjetski kup 1/2005 iskesirati 42 000 000 kn. Da, 42 miljuna kuna ! Pa mater. Ko da nemamo drugih rupa (i doslovnih) koje se moraju pokrpati. Iliti - velebni Mamicevko-Canjugovski "Project Maksimirski stadion" nikoga nije naucio pameti.
Ja to ne razmem....pa u kojoj mi to ××××noj drzavi zivimo...
Fak.
<br><hr>

japa tom
14-01-2004, 08:40
ukoliko tu spada i izgradnja parkirališta, rekonstrukcija doma željezničara, izgradnja nove ceste od stubaka do donje stanice crvenog spusta, izgradnja novih bazena za topove, rasvjeta crvenog spusta i još tisuću drugih stvari koje bi trebalo napraviti.... ja sam za....
zamisli samo da prođeš tunelom kroz sljeme do stubaka i digneš se novom cestom do donje stanice crvenog spusta (zakon: za 20 min si od ribnjaka na snijegu.. to bih volio doživit...)
al bojim se nebu to nikad....

skywalker
14-01-2004, 08:54
ne govorim niti o zici, niti o uredjenju domova. Govorim o megalomaniji. Buduci da sam i sam aktivni planinar od kad hodam i imam dosta kilometraze u nogama, a k tome sam i rodjeni zagrepcanec, nikako nisam sklon ideji da se od Sljemena napravi nekaj sto ono ne treba biti. Nemre i ne mora Sljeme biti jedan Kronplatz, Altabadia ili Garmish. Jesam za uredjenje, suvislu modernizaciju, boljitak, ali raditi ×××××× kakvo gledam u Maksimiru, a istovremeno si raubam kotace po grabama za popravak kojih nema novaca...Boli me kita, al ja mislim da zg ima vaznijih stvari za srediti od gradnje nekog mega ski centra na Sljemenu na skromnih 1034 metra .

Ed Hunter
14-01-2004, 09:07
Skywalker, kak si sad zagrepcanec?!? :smile12:
Pa nisi ti s planeta Tatoin? :)

skywalker
14-01-2004, 09:15
Ed....fakat, dobro pitanje :o :))

turbo-limac
14-01-2004, 10:06
ja im jos uvijek nemrem oprostiti da su zasfaltirali cestu do medvedgrada.... :( :( :( :(

skywalker
14-01-2004, 10:39
ja sam stel proplakat od srece kad su napokon uredili Tomislavac.
A tek kad se subotom u jutro s curom zaletim se na Graficar i mrknem strudl od jabuka, i pospreham si malo s onim dedekima kaj sruskaju svoj domaci spek i luk...ma, meni je to idila i nikakav ski centar mi to nemre zamijeniti.
Kaj mogu, zaljubljen sam u Zagreb i fakat mi je grdo zal kaj Grad vode ljudi kojima ocito nije stalo do njega.

Ed Hunter
14-01-2004, 10:51
Sad ja kužim kaj te muči! Na Tatoinu je pustinja i vrućina pa ti ne paše da se do grada spušta snježna staza. :))
Šala mala, ma mene isto živcira sto takvih stvari, ali živciral se ja ili ne opet isto. Pročital sam neku gluperda studiju kak mi u Hrvatskoj imamo bolje uvjete za zimski turizam nego, ne znam točno, Austrija !! Da su svi ti najpoznatiji skijaški centri na 1000-1500 m nadmorske visine, a mi imamo n planina iznad 1000 m i tralala.
Samo ne znam zakaj onda na tim planinama vani ima pol godine snijega, a kod nas 1-2 mjeseca i to par centimetri.
Ma problem je kaj ti mi imamo sve najbolje, more, planine, prirodu, ravnice ... ma sve. Vele, uvjeti su bolji od susjeda, ali mi nekak i zbog ne znam cega ne uspijevamo. Recimo Mađari zarađuju više novaca na selskom turizmu nego mi na Jadranu. Grad Beč isto zaradi vise nego mi. Madona di ... ne znam koja zaradi mislim 10 puta vise nego mi ....

Uglavnom mi uvijek imamo neke super projekte, potroši se brdo para, a onda baš ne uspijevaju. :smile09:

alfist_zg odlog.
14-01-2004, 10:59
daj meni 42milje kuna i napravicu centar bordela na medvednici....i vise niko nebu zivcan hehehe

turbo-limac
14-01-2004, 11:01
ma meni je najjace kak svake godine u ovo doba pocnu trkeljat na telki i u novinama kak 100000 ljudi ide na skijanje van.. kao odljev love a mogli bi ovdje skijat.....

Kad bi neka njemacka novina napisala u ljeto da koji ku*** milju svaba ide na ljetovanje u rvacku kad moze ostat doma da vis kako bi svi iz HR turisticke zajednice skupno popizdili i poceli pisati protesne note.... :smile18: :smile18:

turbo-limac
14-01-2004, 11:02
alfist... nije ti los projekt... ali ne na medvednici.....

ja sam oduvijek govorio da me oni lokalcici u importaneu podsjecaju na "izloge" u amsterdamu.... :) :)

skywalker
14-01-2004, 11:35
za pocetak ograniciti promet automobilima. Pa nek gospoda malo hodaju. Ak pogledate one boreke na vrhu...pa to je tak zalosno. Svi od reda bolesni, bez iglica, smeđi.
Jedan info iz druge ruke: La Villa(Altabadia) - kazna za odlaganje smeca pored kontejnera u nepropisnim (obicnim) vrecicama je 2000 €.

širokobriježanin
14-01-2004, 18:59
Nije to ništ...
Šta mislite o izgradnji metroa u Zagrebu!?!

Girrari
14-01-2004, 19:10
Sky, apsolutno se slažem s tobom.

Sleme kao prvo uopće nema uvjete za bilo kakav ski kup i to su po meni totalne ×××××ךtine. Bio sam prije nepuna 2 tjedna gore i nema ni S od snega.
I naravno, dođem ja pješke gore i hoću si mrknut neki grah kad ono... nema mesta jer ekipa lepo s autima dođe gore na klopu u sakoićima i ×××××rijama.

Meni je kao rođenom zagrepčaninu cilj emigrirati iz ZG u narednih 15 godina.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

_Stevo
14-01-2004, 19:48
Vidio sam maloprije u Globusu narcte kak bi to trebalo izgledat. Ajme užas, užas. :( Pa to je rugoba. A i ono kaj su nijemci, japanci i pitaj boga ko sve na sagradili umjetna skijališta mi je isto odurno, al oni su to bar napravili na nekoj ravnici, u sklopu kompleksa i izvan grada a ne na brdu koji usput spada u prirodne parkove RH. Užas :( Svaki put kad dođem u Zg pokušavam ulovit vrijeme da odem do vrha. Istina bog do gore se furam autom al mi je fakat neopisivo lijepo lagano se vozit gore i skrenut pogled na zagreb. A dok dođem na faks brijem da ću pehaka ić do vrha, malo planinarit :)

2 ŠB: metro bi itekako puno koristio Zg-u.<br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

Fresh
14-01-2004, 22:59
Nedavno sam čuo da europske banke ne odobravaju kredite za ulaganje u skijaške centre ispod 1.500 metara, ali zato mi ulažemo na visini od 1.000 metara.

Neko je spomenuo austrijance, žalosno je da oni imaju veći prihod od ljetnog turizma od nas ????

CLIO SPORT
14-01-2004, 23:40
znam ja sto vas sve muci.....kad bude izgradjen taj centar onda se vise ne bu moglo kahat na sljemenu jer ce biti pun ××××× turista....!!!

:smile06: :smile06: :smile06:

Fabia SDI Elegance!
14-01-2004, 23:41
:)) :)) :)) :)) :))

širokobriježanin
15-01-2004, 09:36
Stevo, ne sumnjam da bi bilo dobro,da bi se smanjile gužve i slično, ali mislim da isplativost ne bi bila nikakva. Ipak smo mi jedan obični "mali" grad u odnosu na prave europske i svjetske metropole i mislim da se to ne bi isplatilo u slijedećih stotinjak godina... A za to vrijeme se puno toga pametnije da napravit.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

_Stevo
15-01-2004, 17:52
ŠB pazi sad ovo.

Beč
st. 1540000
ima metro

Bruxelles
st. 1331000
ak me sjećanje ne vara ima metro

Prag
st. 1216000
ima metro

Dublin
st. 1024000
mislim da ima metro

Amsterdam
st. 724000
mislim da ima metro

Stockholm
st. 679000(s predgrađima 135200)
mislim da ima metro



To su sve gradovi približno jednaki Zagrebu po broju stanovnika. Ako uzmemo da Zagreb ima oko milijun stanovnika(sa okolnim selima). Dakle ta bi se investicija isplatila jer bi se time zamijenili tramvaji. Olakašao bi se promet gradom za automobile uz sve to.<br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

turbo-limac
15-01-2004, 17:54
uostalom zagreb vec ima gotovu metro stanicu na glavnom trgu... :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

turbo-limac
15-01-2004, 17:55
stajaca karta 2 kn a sjedeca 4kn :)

Mario Haas
15-01-2004, 18:23
Dečki. Zagreb NE MOŽE imati metro jer sastav tla iziskuje apsolutno najskuplju varijantu gradnje. Drugo, Zagrebu metro NE TREBA. Ono što Zagrebu treba je:

1. Regulacija prometa gdje je prioritet autobus i tramvaj
2. Vozačka kultura ne-voženja po žutoj traci u špicama
3. Uređena raskršća i tračnice tramvaja
4. Kvalitetna prigradska željeznica. Za ovo infrastruktura već postoji, no čitavu stvar treba razraditi, poboljšati, unaprijediti. Od voznog parka do svake pojedine stanice. Ne znam da li ko od vas putuje vlakom...od Podsuseda do Glavnog kolodvora u vrijeme najžešće špice treba 10-tak min..i sve to bez bušenja skupih tunela. Zagreb sve ima samo pameti nedostaje.

ŠULE
15-01-2004, 18:34
Čovjek vam je sve rekao.

Mario Haas
15-01-2004, 18:35
Htio sam reči, Maria Haasa za gradonačelnika i svima bu dobro...

:smile06:

...a njemu i njegovim prijateljima najbolje!

:smile06:

Pocket Rocket Turbo
15-01-2004, 18:37
:smile06:

širokobriježanin
15-01-2004, 19:19
Stevo, to sve stoji, ali daj izvadi negdje podatak koliko ti gradovi imaju turista godišnje pa će ti sve biti jasno.
U Zagrebu se rulja na ulici okreće kad netko priča nekim drugim jezikom, a nedaj Bože kad se crnac ili azijat nađe na ulici....

_Stevo
15-01-2004, 20:07
ŠB kakve sad veze imaju turisti?

Mario zašto bi sastav tla imao veze? Šta hoćeš reći da je tlo premekano? Ili pretvrdo(zbog sljemena?) Sumnjam, pa pogle Dublin, kiši 300 dana godišnje, mora da imaju podvodnu željeznicu :)) :)) Za.ebavam se :)


Vozačka kultura će u Zg-u još dugo vremena, kao i u cijeloj Hrvatskoj, biti na niskoj razini. Šta se tiče vlakova, užas. Istina bog meni treba od ivanića do gl. kolodvora pol sata-40 minuta brzim, al organski ne podnosim gužvu pa pokušavam što više izbjegavati javni prijevoz.

Što se tiče tramvaja, osim ak ne želimo imati duh prošlosti mislim da je metro puno bolja solucija. :)

Uf...××××m li ga :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

širokobriježanin
15-01-2004, 20:22
Uzmimo za prijemer Prag, istina da ima 1,1 milijuna stanovnika, ali moraš shvatit da svake godine Prag posjeti preko 3 MILIJUNA ljudi, a Zagreb godišnje organizirano ugosti cca. 100 turista.
Zbog toga sam rekao za turiste.

skywalker_odlog
15-01-2004, 20:25
Haas, potpisujem.
Moja sis je geolog i dosta mi je tupila o metrou u zg. Ukratko, M.Haas je u pravu.

širokobriježanin
15-01-2004, 20:25
A da ne pričam o Amsterdamu koji godišnje posjetitelja ima skoro 5 milijuna...

_Stevo
15-01-2004, 20:27
Luke, sutra ću ja pitat starog. On je geograf...pa ćemo vidit kaj će pametno reć :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

skywalker_odlog
15-01-2004, 20:38
stevo...cuj, sve da je to i geoloski izvedivo, ja se i dalje priklanjam misljenju stanovitog gospona Haasa aka Pug_Lover.Pulover, skoro...
:o

Mario Haas odlog.
15-01-2004, 21:01
Puglover! Izvrsno Sky! :)

Možda me natjera da promijenim nick..hehe

Problem je u podzemnoj vodi i još u nečemu, uglavnom moguće je ali neisplativo. Treba RADITI na optimizaciji, dogradnji i ODRŽAVANJU prometne mreže, a kaj se tiče gužve u vlakovima, sve se to može i moralo bi se unaprijediti. Njemački gradovi koji nemaju metro imaju izvrsne sisteme nadzemne lake željeznice...

Velim, birajte me za mayora, kandidirat ću se jednog dana i nadam se pridružit svojim slavnim kolegama Heinzelu i društvu koji su izgradili i proširili najljepši Zagreb grad!

:)

_Stevo
15-01-2004, 23:09
Sutra ću pitat staroga, profesore, nesuđenog doktora, geografije kakvo je točno tlo pod gradom Zagrebom i dal je to moguće zbog svih geološko-kemijsko-fizioloških struktura :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

Dr. Strangelove
16-01-2004, 08:53
zagreb leži na podzemnim vodama... gradnja metroa bi koštala valjda ko dva put autoput ZG-ST...

Mario Haas
16-01-2004, 09:31
Ne treba nam metro. Hočemo brze aute!

skywalker_odlog
16-01-2004, 09:49
ne, ne....hocemo kvalitetne, pouzdane (i brze)aute na jos kvalitetnijem asfaltu.
I hocemo ljepsu gradonacelnicu.

Girrari
16-01-2004, 11:55
I hoćemo semafore koji su poštelani po principu zelenog vala, a ne da na svakom stojiš bilo da plaziš, voziš normalno ili jurcaš.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

johnny_
16-01-2004, 12:04
a znate li vi koliko košta gradnja metroa??mislim da ne.usporediti zagreb s amsterdamom,bečom,bruxellom pa to je najveća glupost koju sam čuo ove godine.ipak bolja investicija nego gradnja glupog skijališta na sljemenu od 62000000 eura.

_Stevo
16-01-2004, 12:09
A vi bi sad i ovce i nofce :))

Ak već neće ulagat u metro, sasvim sigurno nebi smijeli niti u onaj užas neisplativi na sljemenu, al trebali bi temeljito popraviti ceste u centru Zg-a :( <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>