PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konkurencija Accord Dieselu



Stranica : [1] 2

R-Type
12-01-2004, 09:19
Cijena Accord Diesela se kreće od 27.990 Eur. Mnogi GA uspoređuju sa dosta lošijim proizvodima ( proizvođačima), pa kažu da je to visoka cijena. Kada se uzme u obzira tradicionalna pouzdanost, savršenost izrade, posebost podvozja, motora, mjenjača i kočnica, bez omalovažavanja ostalih proizvođača, čudno je zašto se novinari ne usude usporediti Hondu sa JAČIM PROIZVOĐAČIMA( Audi, BMW, VW..). Jer, Honda, koliko god to nekome bilo krivo ili pravo, ima status svjetskog proizvođača.
Što Vi mislite o cijeni i mogućoj konkurenciji ?

Hondo
12-01-2004, 09:33
Sad si dotaknuo temu nereklamiranja i neznanja koja je već davno dotaknuta na temi Honda club i mislim da bi bilo bolje da si sa tom temom nastavio tamo.
Inače, svi testovi koje sam imao prilike vidjeti u vanjskoj štampi stavljaju Accord na prvo mjesto u toj klasi motora.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Fresh
12-01-2004, 10:33
28.000 eura za taj auto, puno previše. Ni izgledom mi se ne sviđa pa se neću ni cijenom zamarati.

Girrari
12-01-2004, 11:31
Nije baš malo...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Hondo
12-01-2004, 11:35
Hmmm..., a jel znate cijenu recimo Alfe 156 JTD?
Veća je, ne.
Ili A4?

Ed Hunter
12-01-2004, 11:57
Pa dosta je skupa. To je cijena osnovnog modela? Pa kolko kosta 156JTD? Mislim da ni A4 (osnovni) ne kosta tolko.
Pitanje je naravno kaj je kome osonvni model.

mc
12-01-2004, 12:01
Cijena je zestoka, ali kada se radi o Hondi, vjerujem da ju i zasluzuje.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Cezy
12-01-2004, 12:01
A4 diesel je uzasno skup.I to jos pusching.Citao sam da oni isto prelaze na Comon rail. :) Iako mi je A4 cist ok,ne jede ga tak vrijeme ko Mazdu 6 npr.

Ing
12-01-2004, 12:03
Več sam napisal na Honda clubu da je cijena ex.paketa sa metalik bojom 31t€, to je auto sa 140 ps-a, a cijena 156JTD sa 175 ps-a je sa met. bojom 30t€ bez otvora na krovu, A4 neznam ali je sigurno skupliji.
Po meni cijene su jako visoke. :smile08:

Cezy
12-01-2004, 12:06
Je ali je kod Honde motorni prostor bolje pofarban. :))

Fresh
12-01-2004, 12:08
Mazda 6 je od 22.000 - 27.000 eura.

mc
12-01-2004, 12:09
Zar Mazda 6 ne pocinje od nekih 18-19 turaca? Ili govorimo samo o dieselima?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
12-01-2004, 12:09
Zato ja ni ne gledam dizel.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mc
12-01-2004, 12:13
Ni ja...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
12-01-2004, 12:14
Samo o dizelima

Passat od 22.500 (1.9 TDI Basis) - 34.000 (2.5 TDI 4motion)

mc
12-01-2004, 12:16
Plus svako malo 5000 uraca za "reotkup" auta... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
12-01-2004, 12:22
BMW 3 od 23.500 (318) - 36.500 (330)

Girrari
12-01-2004, 12:25
MC :smile06: <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

pug206
12-01-2004, 14:05
ovdje u svicarskoj honda accord diesel kosta 38'000 CHF (= 24500 €), nije toliko skup...

auto je mrak, u subotu sam bio na probnoj voznji :smile20: :smile20: :smile20:

Fabia SDI Elegance!
12-01-2004, 17:59
Nije nimalo skup. Pa zar ste procitali da Golf V kosta 28 000 evra!

mara
12-01-2004, 21:04
pa cuj ja sam gledao alfu GTA i svaki je mjesec sve skuplja. bila je 300 000kn a sada je oko 330 tisuca.
cuj s obzirom na alfe, honda se barem ne kvari i ima IME. alfe je po meni najskuplji auto iu VW s obzirom na ono sto daje. i ti su auti jako poskupjeli. ako izuzmes BMW, MECA, AUdi- to je najskuplji auto

Fabia SDI Elegance!
12-01-2004, 21:07
Ja to nijesam primjetio ali i drugi mi tako kazu!

600
13-01-2004, 00:02
mara, pa zar Alfa nema IME??? :smile12:

Hondo
13-01-2004, 09:25
mara, opet ja reagiram na tvoj post. :))
Vidim da većini ljudi na ovom forumu nije jasna jedna stvar, a to je da je Alfa Romeo u Fiatovom koncernu dobila mjesto (koje joj i pripada) ekskluzivne sportske marke koja ne prodaje baš običnu konfekciju (što je Fiatov posao), a niti neki elegantni prestiž (što je za Lanciu). Prema tome, glupo je očekivati da će Alfa koštati kao i Fiat ili recimo Nissan ili Renault ili ne znam ni ja kaj drugo.
Na BMW-ove cijene se nitko ne buni ili na cijene nekih drugih nezasluženo skupih marki.
Tko hoće sport, ime i prestiž, taj će kupiti Alfu 147, a kome treba auto za hrmbanje, taj će kupiti jeftiniji Stilo.
O Hondi ne bih jer već sam rekao da mi se njihov smjer baš i ne sviđa u zadnje vrijeme, jedino znam da Hondin auto vrijedi svake kune koja je data za njega, a ni imagea ne manjka.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

R-Type
13-01-2004, 11:25
Accord Diesel će se prodavati u dva paketa oprema: SPORT I EXECUTIVE. Oba modela imaju bogatu opremu, gdje nema potrebe za doplatom beznačajnih dodataka( npr. BMW dodatno naplaćuje PEPELJARU).
Što se motora tiče, ne postoji bolji Diesel proizvod do 2.200 ccm. Accordov Diesel( i-CTDi) ima najveći okretni moment, najbolja među ubrzanja, samo je BMW startniji do 100 km/h, ima najmanju potrošnju, udovoljava EURO 4 normama, ima najbolji kompresioni omjer (16,7), jedini ima aluminijski cilindarski blok motora, najtiši je ...
Honda nije izmislila diesel, ali je sada posložila najbolje postojeće elemente u savršen proizvod. A, ono što je najbolje, ne može biti i najjeftinije.
Ako se zna da Honda i Toyota imaju proizvodnju koja najmanje košta, onda je sigurno( kako je i Hondo rekao) da njihov proizvod vrijedi svake lipe.
Što se tiče smjera kojim Honda ide, mišljenja se preklapaju. Činjenica je,da je Honda nekad isporučivala vozila sa 30% jačim motorima od drugih. Ali Honda nije ta koja diktira trend( ekologija), već samo želi ostati na vrhu po svim novim( i starim) pravilima( EURO 4, RECIKLIRANJE, POTROŠNJA). Jedna je od rijetkih koja prati sve novosti, a i dalje proizvodi savršene proizvode. Na drugu stranu, većina izbacuje poluproizvode koje usavršavaju na cesti, preko leđa kupaca.

pug206
13-01-2004, 12:06
bmw ne naplacuje pepeljaru, mora se samo dodatno naruciti, ali ne plati se nista

R-Type
14-01-2004, 10:40
P R O V J E R I !!

mara
14-01-2004, 13:26
Alfa ima ime, ali postavlja se pitanje, kako taj auto, ako izuzmes sudi,bmw i merca, moze biti najskuplji u klasi?
taj auto je kak ti sportska marka, i onda dodje netko sa M3, subaru Imprezom ili sa Fordom Focusom ST ili sa Type-R Hondom i pomete pod sa bilo kojom alfom.
OPRAVDANJE: pa oni nemaju takve aute, GTA nije napravljena za takve stvari..... pazi ovaj paradoks- imaju aute koji su najsportskiji u klasi za te novce(ujedno skoro i najskuplji) ali nemaju niti jedan auto koji moze parirati Ford Focusu ST- pa mislim daj se ubijite!
oprosti, ali meni to nije logicno!

gigi
14-01-2004, 13:28
Koliki je rok isporuke za modele
mazda6 cd
honda accord 2.2 dizel
VW passat 1.9 tdi130 ks
????????

mara
14-01-2004, 13:31
hondo, po meni je najbolje dom-dom rekao kakav je auto alfa. ne mogu se sjetiti niti naci taj citati ali potrazit cu. ugl. nakon sto se razocarao koliko je spusio na autu(ljudi se cude kako puse na talijanima kao da oni svugdje vrijede samo ne ovdje)pa je rekao da taj auto koci, ide ali sve u svemu nista posebno.
nazalost, potrebno je spusit jako puno na autu da bi rekao pravu istinu o njemu.
dom-dom ne rugam se, niti ismijavam nego samo komentiram. sto se tice onoga tko je rekao da se pravis da imas para. vidio sam puno ljudi koji imaju, ali ti si jedan od rijetkih koji se ne preserava. svaka cast!

POLOVNJAÈA
14-01-2004, 13:50
Baš maloprije sam pogledala Hondinu stranicu i išla izracunat koliko bi me došlo npr. taj novi Acorrd , je...te , posložila malo dodatne opreme , MALO ,i cifra se popela na 26 500 dolara ( pišu izracun u dol. ) , ali mi se cini da bi mogla konkurirati nijemcima bez po frke . Civic je druga prica , ali i prije je Honda imala svoju cijenu , isto tako i kupce . Taj dizel u Honde je virujen savršen , tako da mi izgleda to sasvim O.K.

jedino ja neman tolike novce :(

a baš sam ga lipo složila , spojleric , boja , felgice ...

:( :( :(

rale
14-01-2004, 16:09
gdje si to pogledala cijenu u US $?
ja sam nasao oko 28000 eura na hondinim stranicama u hr

ak je 26500$ pa to je cca 23000 eura

honda 2.2 dizel ima dvije opreme i obe imaju skoro sve....s tim da ona skuplja exclusive ima gadnu drvenu unutrasnjost pa je bolja sport sa aluminijem<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

Hondo
14-01-2004, 16:13
mara, da je Dom ili bilo tko od nas ovdje sjeo u serijski auto bilo koje marke koji ima tu snagu kao Domova Alfa, garantiram da bi možda jedan od 10 ljudi bio zadovoljan onim što je dobio.
I naravno, Domova Alfa nije nikakva posebna verzija ala GTA ili Ford ST ili BMW M ili Subaru Impreza/Mitsubishi Evo koji je pak čisti sportaš prilagođen svakodnevnoj upotrebi.
Ni jedan velikoserijski auto nije 100% onak kak bi mogel i kak bi mi htjeli.

Fabia SDI Elegance!
14-01-2004, 16:22
Juce sam bio u NAIAS-u i sjeo sam na Acuru RL (Evropski Accord), isti je kao Accord, izvana i iznutra ali u cijeli autoshow nijesam lakse zatvorio vrata nego tom RL-u (Accord-u). Cuje se meki "bum" slicno lao u A3 ali puno puno tise i na japanski nacin. Kad idemo kod kvalitete, mislim da Phaeton (u koji sam sjeo toliko dugo da je dosao neki crnac i izbacio, a slican problem sam imao i sa ljudima Maybacha) nije nista kvalitetni od Accorda sto se tice unutrasnjosti ali mislim da ove Acura je nesto kvalitetna os Honde.
Dojam na najvecoj visini!

R-Type
15-01-2004, 08:23
Acura je dio Honde isto kao što je Lexus dio Toyote. Razlika je samo što se Acura drži samo Amerike.
Acurin RL je nešto eksluzivniji model od Evropskog Accorda, dok je Hondin Accord u Americi sličan samo u unutrašnjosti(izvana redizajnirana linija starog).
Kvaliteta je kao što si i sam rekao ZAPANJUJUĆA.
Moje je mišljenje da se Diesel nikad neće proslaviti u Americi. Honda GA je napravila samo radi trenda u Evropi. Iako, pametniji od mene kažu, da su Benzinci istraženi gotovo 90%, do su Dieseli na nekih 60%. O Hibridima da i ne govorim. Mada je HONDA i tu na vrhu- Civic 1.3 IMA = NAGRADA ZA NAJMANJU POTROŠNJU U 2003.

H ACC
15-01-2004, 19:01
dizel 2.2 je iskljucivo za Europu konstriran, sto neznci da nece biti i na drugim trzistima ponudjen. Godisnja proizvodnja za 2004 je na 100000 limitirana, cime je kalkulacija cijne u odnosu na bezinca puno niza. Trziste dizala u USA je zanemarivo. Sto se Tehnike tice, Honda je sa svojom prvom dizel konstrukcijom dostigla sami europski vrh.

ZEGA
16-01-2004, 03:36
Da trenutno bez konkurencije...
Eh da imam vise para...
ZEGA

mara
16-01-2004, 16:21
hondo, nisi dobro procitao a i ne da mi se ponavljati pa cu copy/paste

"taj auto je kak ti sportska marka, i onda dodje netko sa M3, subaru Imprezom ili sa Fordom Focusom ST ili sa Type-R Hondom i pomete pod sa bilo kojom alfom.
OPRAVDANJE: pa oni nemaju takve aute, GTA nije napravljena za takve stvari..... pazi ovaj paradoks- imaju aute koji su najsportskiji u klasi za te novce(ujedno skoro i najskuplji) ali nemaju niti jedan auto koji moze parirati Ford Focusu ST- pa mislim daj se ubijite!
oprosti, ali meni to nije logicno!"
oni moraju imati nesto u klasi Imprze, M3, Type-R....da bi bila sportska marka

i toliko su svoji(alfa)da im je pola stvari od fiata (JTD motori)

frendich
16-01-2004, 16:30
mara, pa koliko ja pratim ovaj forum, ne sječam se da je spomenuti Dom-Dom igdje rekao da mu auto ne ide.
a o samostalnosti i stručnosti Alfe, ipak bi bilo bolje da se informiraš.
i kad uspoređuješ aute ne miješaj klase, oblike, obujme i filozofije.
kao što je hondo rekao, ne možeš u isti koš stavljati full serijski auto sa autom koji je ipak prilično dorađen i izmjenjen al fordova st serija, hondin typer ili ne znam ni ja kaj
u 147 gta sam se imao prilike voziti i molim sve koji to nisu probali da se suzdrže debilnih ocjena o tom autu jer jednostavno pojma nemaju o čemu se tu radi.

Mehanicar
16-01-2004, 18:02
sta ima - pa Honda je najveci proizvodjac motora na svijetu i tu uopce mena price o kvaliteti, pouzdanosti i sl.
bacaju se i na avione !
Honda je tip-top, vrhunska a takva je i cjena onda
po meni vrijedi tih para, jer mi izgleda mrak !

Fabia SDI Elegance!
16-01-2004, 18:11
Honda po mene ima najdinamicni izgled!
Accord! Uh, vatra!
R-Type, u Ameriku ima i sada dostaq dizel automobila ali ove godine VW donosi Touareg i Phaetin V10, Mecka donosi E320 CDI! Polako ali muski!

R-Type
17-01-2004, 09:25
Prodaja Diesela se povećava na svim tržištima pa tako i u SAD-u. Pitanje je samo do kada će biti isplativo voziti Diesel. I danas se može primjetiti da nije tako velika razlika u cijeni benzina i diesela. Ipak se diesel mora dodatno preraditi da bi udovoljavao finijem ubrizgavanju Diesela, a to ga u konačnici poskupljuje. Razlika i dalje ostaje u manjoj potrošnji Diesela.
Većina novinara gleda na razlike u među ubrzanjima između Dizelaša i Benzinaca. Treba znati da se oni razlikuju po načinu vožnje i tipovima ljudi koji ih voze. Možda su Accord 2.4/ 190 KS ( i-VTEC) i 2.2/ 140 ( i-CTDi) približni po među ubrzanjima. Pitanje je samo tko će benzinca od 190 KS voziti u 6. brzini od 80-120 km/h! Da i ne govorim o tipovima kao što su Type-R. Takav tip auta je ipak za posebne vozače ( NE MISLIM NA "GAS NA PRAVCU").

H ACC
17-01-2004, 09:32
negdje sam procitao da je u kaliforniji zbog izduvnih gasova zabranjena prodaja dizela-svih.

R-Type
17-01-2004, 11:21
Kalifornija ima najstrože EKO- standarde na svijetu. Upravo zato, a i zbog svoje prepoznatljivosti, Honda radi motore koji su ispred sadašnjeg vremena. Svi njeni motori udovoljavaju najstrožim normama koje danas postoje i koje se planiraju donijeti.
Dizele muči čađa koje imaju viška u ispuhu. Taj problem Accordov 2.2 i-CTDi rješava bez dodanih filtera ( zadovoljava EURO-4 norme).

Mehanicar
17-01-2004, 17:42
pa svi ce imati EGR ventile i denox katalizatore, ali nije samo to problem autoindustrije nego i rafinerija koje ce za stroze norma morati povecati kvalitetu goriva a to je onda malo veci problem ! :)

INTERCEPTOR
17-01-2004, 17:55
Mara pa normalno da nije ništa posebno kad je Dom Dom vozio evo 8. Kakve gluposti ti valjaš. Ali u toj klasi 2,5 V6 alfa 156 je itekako posebna.

Mara to što ti čekš uklasi impreze će tek doći, alfa GTA je tek početeak. Pa štio ti hoćeš? Prije 7 godina frima je bila u jednom velikom penisu. Samo d arazviju 4x4 i stave veći V6 i neke pile će početi padati. A isto tako alfa je marka od klase, a ne neka konfekcija pooput renola, vw-a opela i sl. Kupcu alfe su potpuno nebitne neke ekonomske stavke i slične ×××××rije. Pravom kupcu alfe.

Rossonero
17-01-2004, 19:20
INTCP smiri se covjece. Sad si izvalio pravu glupost. Pogotovo zadnje dvije recenice. :smile12: <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

INTERCEPTOR
17-01-2004, 21:31
Rossonero činjenica je da alfa pucva na neku sasvim drugu klijentelu kupaca od one na koju pucaju reno, opel ili VW. ove tri marke zadovoljavaju širok krug kupaca tj. to su auti kojima su sve osobine prosječen kako bi sve više ljudi u njima preoznalo nešto što žele. A većina ih samo želi siguran, udoban, brz, pouzdan, velik, praktičan i dostupan auto. Većinu boli ona stvar d ali auto ima 2.0 sa 120 ks ili 1.6 sa 120 ks. 120 ks je 120 ks, glavno da se ne kvari i da ne troši puno. Vidiš ti bi uzeo diesela, ja nikad ne bi ni pomislio na diesela ma koliko jak bio i išao jer jednostavno to nije to. Ako ću dati 25 000e za auto onda hoću da sve bude potpuno. Alfa cilja n auži krug kupaca , troši više, ima mali bunker, skučena je, malo je tvrđa od ostali, al zato leži ide, itd. Nekom je to važno tj da iz auta dobije gušt, a ne samo prijevozno sredstvo.

Primjerice moj stari kad je kupovao 156 uopće nije gledao konkurentske aute dali su jeftiniji, brži, manje troše ili nešto treće. Jednostavnmo je otišao u salon i naručio 156. Tj. gledao je druge, al nije mu palo na pamet da razmišlja o kupnji npr. audia a4 ili lagune. Nekim ljudima auto nije čisto ekonomska računica.

Cezy
17-01-2004, 21:45
Ali to je sa jedne strane pogresno.Kad vec idem na to da ubodem novi auto.Onda ta kupovina mora biti ritual.Moram uzivat u tome.Provozat sve kandidate,vidit kakvu opremu nude,etc. Mozda ce me na kraju rajcat onaj na kojeg nikad nisam ni mislio.

OS PUNTO
17-01-2004, 21:56
Ima i u tome istine.Kada sam ja Punta kupovao taman sam bio u vojsci i nisam bio u mogucnosti ici po salonima i isprobavati aute.Vjerujem da je to lijep osjecaj pogotovo ako kupujes neki skuplji auto.Kupio sam ga zbog jako dobrih iskustava sa prethodnim Fiatima i na osnovu testova iz novina koje sam kupovao u vojsci.Sve ostalo je obavila moja bivsa cura.Papirologiju i ostale stvari.

Fabia SDI Elegance!
17-01-2004, 21:58
Zarastao si za cure?

OS PUNTO
17-01-2004, 22:00
Aaaaaaaa???Zarastao si za cure?
Na kojem je ovo jeziku?

Fabia SDI Elegance!
17-01-2004, 22:07
Na crnogorskom kretenu!

OS PUNTO
17-01-2004, 22:08
Nemate vi ni jezika ni kulture.

Cezy
17-01-2004, 22:10
Fabia ides mi lagano na odredene organe.Aj se smiri malo.

Fabia SDI Elegance!
17-01-2004, 22:10
aaa to imate vi.
Krvarim se covece!
Izlami krv iz nosa!
Kakva klima u SAD!

Girrari
17-01-2004, 23:41
Fabija, od××××!

INTCP, u osnovi se slažem s tobom (iako nisam imao živaca čitati celi post), jedino bi iz ovih marki izbacio VW koji definitivno ne puca na publiku Opela, FIAT-a ili Renaulta i to se odavno zna. Niti cijenom, niti opremom, a niti završnom obradom jer VW je po završnoj obradi ispred svega kaj bu ikad izašlo iz Opela, FIAT-a, Renaulta i sličnih firmi.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

skywalker
18-01-2004, 00:06
:-)))

kak se date tak sprcati od Fabie...:-)
Nek pise covjek...kaj.

Rossonero
18-01-2004, 01:13
Nebrem se slozit Girrari. Sjedni u Passata pa sjedni u moj auto. Ista stvar, iste kante. Prosjek i nista vise, a dijele ih detalji. Nema kod VW-a neke ekstra kvalitete u odnosu na Opel ili Renault. Jasno mi je da ti je Polo odskocio kvalitetom u klasi, ali vjeruj mi da Passat nije. Profuraj Passata pa ostale konfekcije poput Vectre ili Lagune i vidjet ces da ih dijele detalji. Mislim da si se malo zaletio s karakterizacijom VW-a! I to malo vise...


INTCP malo si zabrazdio gore s opisom kao nekog "pravog kupca Alfe". Ono ko da u najmanju ruku kupuje Ferrari. Nije to bas tak ekstremno kak si gore napisal. Ali da Alda cilja na drugaciju publiku s tim se slazem.

Fabia SDI Elegance!
18-01-2004, 01:28
Znaci VW=OPEL=FIAT.
Katastrofalno!
Skandalozno!

Mehanicar
18-01-2004, 02:24
Al ste i vi sad poceli psiholosku analizu kupaca po autima s obzirom na marku i tip, sta je vama, svaki je auto individua za sebe i kakva su to poredjenja Renault=VW=Opel=Fiat
ko djeca u vrticu Godzila je jaca od King-Konga :)
Vratimo se na auto taj i taj pa da usporedjujemo !

R-Type
19-01-2004, 09:38
Debelo se slažem sa navedenim.

Često se na forumu skreće sa teme i dolazi do gubitka rasprave.

SUBJEKTIVNO TREBA NEKAD I IZNIJETI, jer uvijek postoji određena pristranost ( ljubav) za pojedinu marku. Volio bih da se ipak više koristimo znanjem i pronalaženjem novih i točnih podataka.

Ako je tema Konkurencija Accord Dieselu, onda bih volio čuti koji su to modeli, po čemu su bolji( lošiji), jeftiniji( skuplji)...

Ovaj forum ima najjače ljude, samo je šteta što nekad odlutaju i temu ne iscrpimo do kraja.

Girrari
19-01-2004, 13:04
Rosso, za Passata fakat ne bih znao, ali za Polo, Lupo, pa čak i prošlog Golfa koje jest izgledao grdo znutra, ali je imal odlične materjale, znam.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mara
20-01-2004, 13:40
Mehanicar, znas li ti uopce zasto ovi ljudi skrecu sa teme? jer hondi diesel nema konkurencije, ma mislim opcenito HONDI!

fr...ili kako se vec zoves, pa jesam li ja lud ili vi?
ja nisam govorio o usporedbi dom-dom-ove alfe sa subaru imprezom. to je glupo! ja sam samo rekao da bi alfa trebala konacno prozivesti auto koji ce konkurirati hondi TYpe R, imprezi sti.....jer je to i odlika sportske marke. nista vise! a meni bi bilo drago da proizvedu takav auto(kao sto rece intcp), pa da vidimo razliku. samo naravno ako alfa ne bude prva na testu onda novinari ne valjaju. ali ako bullit kaze da je volvo R bolji od alfe, e onda se novinari priznaju jer su ni rekli da taj auto ne valja.
nista ne smije na ovom forumu skinuti alfa sa trona. i koju god temu pokrenes zavrsi na alfi.
JA NEMAM NISTA PROTIV ALFE. NAJBOLJI DIZAJN U KLASI I PO MENI JEDINI AUTO U KOJI KAD SJEDNES IZGLEDA KAO SPORTSKI AUTO.

Rossonero
20-01-2004, 14:22
mara, pa s kim se ti boris vec tjednima? Uletis svakih 7, 8 dana i kuhas neke borbe. :smile12: <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

mc
20-01-2004, 14:43
Hej Rosso, bas sam se neki dan vidio s frendom koji ima Type-R-a i prica mi da zbilja ne zna sto bi kupio kada bi morao mijenjati auto jer mu je ovaj savrsen. To znaci biti zadovoljan s autom... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fabia SDI Elegance!
20-01-2004, 16:28
Ja mislim da Hondin i-CTDI nema konkorencije!

Mehanicar
20-01-2004, 19:18
Istina mara, ima konkurenciju ali jako malu i to jako, jako !
To ti je kad ih konkurencija natjera da moraju praviti čadžaše :) , pa onda evo vam pa si mislite ! :)
ali i u hondi ti nije neka pretjerana tajna njihove kvalitete, bar po meni
Honda = vrhunski materijali + super precizna tehnologija (u konstrukciji nema previse slobode, sve je to tu negdje) i to je sve, a sad zasto to drugi ne rade tako, to je stvar politike njihovih firmi !

Fabia SDI Elegance!
21-01-2004, 03:59
Tako je!

mara
21-01-2004, 14:05
talijani, francuzi i svabe su tu najgori u preciznosti izrade i to je nevjerovatno jer su im auti najskuplji(svabe). japan ima veci standard, a auti su im jeftiniji.

rossonero, ti se nesto ne hvalis previse sa alfom. calibru si spominjao na svakom koraku, a alfu nesto slabo.
ne svadjam se ja s nikim nego ti je to moj razgovorni stil. svi mi prijatelji govore zasto se svadjam a ja jednostavno tako govorim.

ja sam samo htio reci ovo o alfinim benzincima(ili o svim sa diraktnim ubrizgavanjem). ako je istina, kao sto netko rece, da su dizeli samo 60% rzvijeni a benzinci 90%. onda ce dizelasi uskoro biti bolji od benzinaca jer vec sada imaju ista ubrzanja.
a sada sto se tice alfe i JTS-a. Audijev FSI jer pobijedio na le Mansu jer im je manje trosio i istedio jedan krug-dakle direktno ubrizgavanje ipak ima smisla. ali s druge strane, ne kuzim zasto u alfi odjednom je vazno koliko auto trosi, a to nikada nije bilo vazno. ja taj auto nisam vozio ali, kao sto i mnogi kazu, to nije to. to je sportski auto i sto onda ako trosi litu vise. na kraju ispada da auto nema zvuk, nije ne znam ni ja sta(kao sto je netko napisao-mislim dom-dom). glupiraju se s tom potrosnjom(znam, euro norme), ali to sve ide do odredjene granice i onda to steti ili grijanju motora, kabine, performanse....

mara
21-01-2004, 14:06
ovo sam trebao napisati na temi ALFA ROMEO! ovi alfisti su me totalno zmotali! :))

mara
21-01-2004, 14:06
hondo, pozdrav iz BIOGRADA, pozdravlja te Tomislava!

Hondo
21-01-2004, 14:37
Hvala!
mara, Tomislava je???<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mara
21-01-2004, 14:55
ma salim se! ja sam u Zagrebu, a Tomislava je izmisljena osoba iz moje glave! :))

ja ti se volim salit i glupirat pa mi nemoj zamjerit!
ali svejedno pozdrav vrijedi!

Dr. Strangelove
21-01-2004, 15:10
I mara nam je malo... ono...

http://www.havanastreet.com/clipart/transportation/images/ambulance_gif.gif<br><hr>

Rossonero
21-01-2004, 16:28
mc, ma kuzim ja tog tvog frenda. Samo da daju vizu... :smile07:


Nego, reci jesi probao auto od frenda?<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

mc
21-01-2004, 17:00
Nisam ga vozio jer u biti niti ne znam voziti takve aute kako treba. Zato radije pitam vlasnika da me provoza. :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fabia SDI Elegance!
21-01-2004, 17:06
Mara, znaci njemacki auti su najgori kad je u pitanju preciznost!?

Girrari
21-01-2004, 17:11
S tim se ni ja ne bih složio.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
21-01-2004, 17:15
Ja stvarno ovo ne mogu da komentiram.

R-Type
22-01-2004, 11:54
Gdje je konkurencija ??

mara
22-01-2004, 15:07
ma ljudi moji vi ste ko djeca! pa neshvacajte sve doslovno.
ako je kako Mehanicar kaze u pitanju SAMO PRECIZNOST IZRADE onda su svabe u banani jer su im auti najskuplji. ako se fiat kvari i najjeftiniji je u klasi-to mogu prihvatiti.
ali ako se auto od 300 000maraka kvari onda(mislim na motor-kao npr. mom braticu 2 puta se razletila getriba) onda im je preciznost na nuli.
oet ponavljam da ne bi bilo nismo znali-AKO JE, KAO STO MEHANICAR RECE, TAJNA POUZDANOSTI U PRECIZNOSTI IZRADE

ali i japanci imaju u ponudi manje motora koje vjerovatno vise testiraju pa im se i zato manje kvare

Mehanicar
22-01-2004, 15:35
mara pa nije ti autoindustrija SF, sve je to "jednostavno" i razumljivo a izbor materijala i tehnologija je jako siroko podrucje - koje jako utjece na trajnost konstrukcije i samo funkcioniranje!
cesto ti konstrukteri grese jel svasta zamisle sto nikako tehnoloski nije izvedivo ( niti u samoj izvedbi niti u montazi :smile17: )
a honda je dobra upravo zbog onoga sto sam naveo!

R-Type
23-01-2004, 08:21
Može se napraviti i plastični motor sa vrhunskom obradom, ali samo za izlog. Ono što je u upotrebi i što dokazano dugo traje, mora biti izrađeno od najkvalitetnijih materijala.
Najbolji primjer su Hondini VTEC motori. Oni podnose do 2.000 okretaja više od ostalih, a traju najduže. Takvo upravljanje sa ventilima ( posebno bregasto vratilo ventila), se ne usuđuje napraviti nitko, jer im je preskupa proizvodnja. Toyota radi motore slične kao Honda ( VVT-i), ali nemaju u izlazu tako dobre karakteristike kao Hondini motori ( ubrzanje, visina okretaja, potrošnja...).

Mehancar
23-01-2004, 10:34
kad skrtare s toplinskom obradom i tehnologijom :)
ili nemaju dobru ljevaonicu :)

mara
23-01-2004, 13:54
Mehanicar, pa di si ti bio kad smo pricali o ovjesima? naravno, ne zelim vise cuti za ovjese, jer na kraju imam osjecaj da nitko nista ne zna. jedan napise jedno pa se javi drugi pa to opovrgne... zato bi se mi trebali naci jedan dan da ti meni pokazes slikice da si to kopiram ili sta ja znam...

mara
23-01-2004, 14:02
i vjerujte mi postoji nesto sto nikada necu moci shvatiti u vezi alfi. kako auto koji ima najbolje drzanje ceste, performanse, moze izuzev audija,bmw-a i mece kostati najvise u klasi.
npr. alfa147. kazu da u alfi je jedino sto valja je motor- nema najbolje ubrzanje ali najbolje drzi cestu i ima dizajn i zvuk-da li to vrijedi skoro najvise novaca u klasi, kada za razliku novaca kod jefitinijeg auta napravim i bolje dzanje ceste?
i 156-ica je preskupa ali auto ima fakat ubrzanje, drzanje, dizajn, zvuk-nije pouzdan(ali kako to na ovom forumu uopce nije vazno, onda nema veze)ali to je kompletan auto. ja zna da 0,3s ne znaci nista, ali cinjenica da je izmedju alfe 156 i 147 razlika u pola sekunde je u najmanju ruku paradoksalna.
i golf je prekskup, ali sto se bunite alfa je preko noci poskupjela- uskoro ce kostati kao bmw

Girrari
23-01-2004, 16:36
156 uopće nije preskupa!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mara
24-01-2004, 22:26
156 je preskupa jer za tu lovu kupis hondu accord i jos opreme.
auto je super, ali po mom misljenju preskupa. pogotovo, mislim na 147.
gira, cuj nekome ni mercedes nije preskup jer je LUD za tim autom.

Girrari
24-01-2004, 22:57
Ne, 147 je definitivno puuuno preskupa i nju (osim GTA) skoro uopće ne priznam za Alfu, a malo Alfista je uopće vozi.

A 156... ja gledam ovu 2.0 JTS i za 25 000 € dobijem odličan auto, krasnih performansi, ××××nog dizajna s 2-zonskom autom. klimom, felgama, kompletnom elektrifikacijom, 6 airbaga, ABS-om, kontrolama proklizavanja... ma sa svim kaj mi treba. A cifra mi ne djeluje prevelika. Jedino bih još metnul kožu, telefon i met. boju.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mara
26-01-2004, 16:00
gira, meni jedino kod toga JTS-a nekako se sve svidja osim motora. nemam povjerenja u nove stvari-pogotovo kod europljana. oni naprave motor i daju ga nama da ga testiramo. a ljudi ×××××× sve hoce imati to odmah jer je to novo, da pokaze susjedu.
ja bih radije 2.0 TS pa bi stavio neku spulju i jos neki BULLIT DODATAK i imao bi auto opet 165 ks-znam nije to direktnoubrizgavanje, nije isti okretni moment....ali je TWIN SPARK

R-Type
27-01-2004, 08:23
Izgleda da nema konkurencije.

Girrari
27-01-2004, 14:11
Čuj, ni ja baš nisam obuševljen JTS motorom i radije bi uzel TS-a, ali njega više nema, a 1.8 mi nije preepohalan (ida jako dobro, ali to nije to), a 2.5 je brutalno preskup i sa istom opremom kotša 4000 € više od 2.0.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

INTERCEPTOR
27-01-2004, 16:13
Meni se čini da je problem HTS-a u lošem benzinu. Dom Dom je prvo govorio da JTS ide jako dobro i da je mala razlika između njega i 2,5 V6 tj. puno manja nego između T.S. i 2,5. A sada govori da je motor zagušen itd. I DA JE 2.0 bolji i brži. :smile11:

Girrari, zašto gledaš uopće JTS kad dom dom ima problema?

U svakom slučaju alfističkiji i sigurniji izbor je

156 1.8 Twin Spark TI

+

http://www.supersprint.com/prodotti/753001.jpg

+

http://www.supersprint.com/prodotti/753002.jpg

+

http://www.supersprint.com/prodotti/753013.jpg

+

http://www.supersprint.com/prodotti/753066.jpg

=

http://www.supersprint.com/grafici/751563.jpg

Supersprint
- Manifold 753001
- OEM Kat
- Centre pipe 753013
- Rear exhaust 753005
Actual data:
Horsepower 151 Hp at 6670 rev/min
Torque 173 Nm at 3370 rev/min

:smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

Girrari
27-01-2004, 16:30
INTCP, nije Dom jedini čovjek u Hr. kaj vozi JTS. Važan mi je, mjerodavan, ali nije jedini. To ti je kao da nitko sad neće kupiti 206 jer je Sky imao hrpu problema.
1.8 ide izvrsno, ali to mi nije to.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

_Montana_
27-01-2004, 18:55
Girrari, vjeruj mi, ja zivim u Nizozemskoj, i pratim dosta novosti o autima, i testove, i znam par ljudi koji bas imaju Alfu 156 sa JTS motorom, i mogu ti reci, sve najbolje cujem o tom motoru, stvarno je dobar, ne trosi bas puno, fino radi, dobro vuce, dosta snazan motor. Bilo bih super kad bi i u Alfu 147 stavili taj JTS umjesto 2.0. najbolje za 147 bi bilo kad bi imali 4 benzinca u ponudi : 1.6(105 KS), 1.6(120KS) 1.8(140KS) i 2.0 JTS (165), naravno i GTA :))

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 18:59
Ljudi ga hvali ali potrosnja bi mogla da bude malo niza!

_Montana_
27-01-2004, 19:04
fabia, ako gledas potrosnju, nema bolje od SDI :))

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:08
Ne negi isti princip ubrizgavanja kao u 2.0 FSI a ovaj JTS trosi litar vise, 8,4 sa 9,6!

_Montana_
27-01-2004, 19:22
JTS je jaci za 15 KS, i vrti se vise, ipak je to motor prilagodjen za sportsku voznju, dok FSI nije bas tako, zato je i potrosnja malo veca.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:27
To treba, sport i cesto u crpku!

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:33
fabia mumlavče, a koliko bi ti da ti troši auto od 165 ks???

A fsi je smijeh od motora, ako je JTS zagušen, FSI je začepljen.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:35
1.8 JTS ima 143 ks a 2.9 FSI ima 150 ks!

Mehanicar
27-01-2004, 19:37
sto vam je manji omjer hoda i provrta klipa to su vam veci toplinski gubici, jer je oplosje cilindara vece, pa je prijelaz topline na stjenke veci i ukupni stupanj korisnosti je manji - UVIJEK
JTS motorima se pokusava postici sto veci stupanj kompresije i rad sa siromasnom smjesom da se smanji potrosnja , ali je jos uvjek problem u sigurnom zapaljenju smjese !
twin spark motori su naravno puno bolji, jer imaju 2 izvora zapaljenja i rasprostiranje plamena je brze jer su putovi izgaranja puno kraci - ali je opet problem pozicioniranja 2 svjecice u optimalan polozaj, pored tolikih ventila ! :)

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:40
Alfa je kraljica-kazu alfisti hahahaha!
Greska gore, 2.0 a ne 2.9!

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:40
Fabia ti si bolesnik. Kkav 1.8 JTS sa 143 ks i 2,9 FSI???? Jesi ti pri sebi - toga nema.

Imaš 2.0 JTS sa 165 ks i 2.0 FSI sa 150 ks. A 150 ks (točnije 147) je imala alfa 1987. godine sa 2, slovima DVA ventila po cilindru, a VW se hvalio svojim remek djelom od jadnih 115 ks, ako i to :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:42
A 1.8 nije JTS već Twin Spark sa običnim inectionom. I kao takav ima 140 odnosno 144 ks :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: JTS bi trebao imati 150, ako dođe, ja se molim da odustanu od toga.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 19:46
INTCP, gresio sam, jel vidis!
A koliko izdrzljiv taj prokleti JTS, koliko moze da prevali on a koliko moze ovaj VW-ov!!!!!???

Cezy unlog.
27-01-2004, 19:48
Prvi t.s. je imao 145cv a ne 147.
A fsi je svemir od motora.Jel ima istu snagu,ispunjava najstrozije norme,i ima nizu potrosnju nego,naj auto u svemiru LEGO KOCKICA 75.

_Montana_
27-01-2004, 19:48
Interceptor, znaju oni sta rade, siguran sam da ce se i JTS motori pokazati kao dobri i kvalitetni motori, 2.0 JTS je bio prvi, polako, oni ce nove JTS motore bolje uradit, vec sada u novom GT Coupeu je doradjeni 2.0 JTS, isto ima 165 KS, ali su ga dotjerali.

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:50
Cezy 2.0 je prvo imao 147 ks, a kad su stavili katalizator 145.

I ta lego kockica je išla za 8,2s do stotare.

Cezy unlog.
27-01-2004, 19:53
Vauuuuu!!! A kolko joj pise? :smile10: :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:54
Sad ti meni reci zar nije sramotno da VW jedna firma koja danas ima takav neki ugled i toliko para ne može napraviti motor koji će biti jači od alfinog JTS-a i manje trošiti. Ne oni samo znaju skresati snagu, a logična posljedica je manja potrošnja. Eh taj VAG nikad ništa biserno s njihovih regala. A ta razlika od 15-20 godina i oni imaju samo 3 ks više od alfinog prvog T.s-a iz 87. Čak ni 16V i FSI ne pomaže puno. Buaaaaaa :smile06: :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: Kanta.

INTERCEPTOR
27-01-2004, 19:55
Cezy u to sam se osobno uvjerio, zato ne seri. 75 Twin Spark za današnje pojmove srednje 2.0 klase ide mutavo. A ti se i dalje pravi pametan.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:05
VW nije sporska marka kao Alfa i on ne zeli da mu motor ima 1000 ks a da ne prelazi ni 50 000 km nego da ima 115 i da prelazi i 500 000 km!
VW nije kuore sportivo.
1.9 TDI ima 150 ks a koliko ima 2.4 JTD, ima 150 ks i samo 305 Nm a 1.9 ima 340 Nm!!!
2.4 JTD na testu AB br:6/2003 je potrosio 9,8(!!!) a 1.9 TDi na testu trosi 7.3 l/100km.
2.0 TDI ima 1409 ks a 2.4 JTD ima 150, 2.0 TDI sa I crveno imat ce 160 ks i 360 Nm!!!!!

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:06
I, vi Alfisti mislite da samo Alfa pravi brze i jake motore!
Ne mojte jer Honda je zakon, 2.0 bez turine i bez kompressora ima 240 ks u Hondu S2000! To je zakon, zakon!

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:07
Ili, 1.8T sa 225 ks, ma toje zakon!

Cezy
27-01-2004, 20:10
Pa nisam ja rekao da je spora.
<br><hr><font color="blue">THE RING!!</font>

INTERCEPTOR
27-01-2004, 20:13
Fabia, nitko ne spominej diesele, a taj 1.9 TDI od 130 i 150 km su motori upitne kvalitete, ja bi rekao preopterećeni velikim tlakovima. Daj budi pametan motor od 1900 ccm koji bez većih modifikacija skače na 340 Nm.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:20
Tako tako. Znam da ovaj od 150 ks nije izdrzljiv ali ovaj 130 ks kazu da je najbolji dizel motor od 1.9 l!
INTCP, recimi, koja Alfa moze da drzi korak sa Leonom 1.8 Cupra R 225 ks!?!??!?

_Montana_
27-01-2004, 20:29
Fabia SDI, nemoj me krivo shvatit, ali ne govori o necemu o cemu nemas pojma, ti ne znas sta je Alfa, zato ne govori gluposti o njoj.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 20:35
Ja priznam da nisam ziher za Alfu jer mi interesuju ta ×××××× a za VW-koncern, niko od vas ne zna bolje od mene!

_Montana_
27-01-2004, 21:08
Fabia, ne baljezgaj

_Montana_
27-01-2004, 21:09
:))

Mehanicar
27-01-2004, 21:21
fabia, frend mi ej sa 1.8 T 225 ks, imao takvih ×××××× da je poludio s njim,
2 puta mu je turbina riknula i jedanput :) , mu je pukao komad svjecice i sve zabibao !
bas je imao srece s S3 , show !
a sta ces dogadja se :)

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 21:52
Ne kazem da nema problema ali to se moze nazvat "CUORE SPORTIVO"!

INTERCEPTOR
27-01-2004, 22:10
Pa imaš 147 GTA.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:15
Znam da GTA je brzi i sporski jer ima 3200 ccm ali ja pitam koji je sportski i brzi od Leona sa toliko ccm?

_Montana_
27-01-2004, 22:20
polako fabia sdi, vidjet ces ti kakve ce modele Alfa izbacit do 2007, znaci u roku 4 godine, bit ce tu auta koji ce se mjeriti sa BMW M, Audi S, Mercedes AMG, Porsche modelima, GTA je samo uvod u to, polako, Alfa ce bit opet ona stara Alfa, pravi Cuore Sportivo, vec je i sada, ali jos ce bit vise, polako, vrijeme ce pokazati svoje.
Isto tako mislim da ce Seat za kojih 5 do 10 godina biti sportska marka, polako, imat ce i Seat dobrih auta u ponudi, nece bit samo jeftini VW, nego bas drugaciji od VW. Mislim ipak da od cijelog VW koncerna Seat i Skoda nude najbolje za svoj novac, VW i Audi kvalitet, a manje kostaju, to su solidna auta.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:46
Slazem se oko toga da Seat i Skoda daju dosta, mislim ulozeno-dobiveno!
Cekamo Alfu ali ja pricam za sad a mislim da Alfa ide prema gore.
saet i sad ima dobrih auta u ponudi!
Mislim da to sto ima VW, ima i Audi i Skoda i Seat!!!!!!

_Montana_
27-01-2004, 23:04
Fabia, Nisam reko da Seat nema dobrih auta, ima, ali sam mislio vise na dobrih u smislu sportskih kao Alfa, to jos nema, dobro Cupra R modeli jesu sportski, ali jos nije Seat sportska marka, treba mu vremena, ali recimo meni se svidja nova Ibiza, fin auto, pogotovo Seat Ibiza FR, 150 KS, brz, fino izgleda, sportski,fer cijena, vjerujem da ce buduca Cupra R od Ibize pomesti i Peugeot RC i Clio Sport 2.0, siguran sam u to. Recimo Altea fino izgleda, ako Seat nastavi sa takvim dizajnom bit ce na dobrom putu. Sto se tice VW i Audi, to su dobra auto, nema sta , ali jesu skupa, pogotovo VW. ok, Audi je skup zato sto je to premium marka, ali ipak mislim da Audi, kolko god je dobar, nije bas na nivou Mercedesa i BMW, ali sve je blize i blize. Recimo novi A8 stvarno je ravam 7 i S, nema sta, ali opet Audi nije i nema imidz kao BMW i Mercedes.
Da znas fabia, imam Audi 80 1.9 TDI, i Alfu 33 1.7 16V, i sve najbolje o Audiju, vec ima preko 320.000 , nikakvih problema, samo redovno odrzavanje, stari ga je kupio prije 4 god, presli vec sa njim preko 150.000 km, stvarno dobar auto.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:39
Za to imaju visoku cijenu.
Za to sto je kvalitetan a to se isplati.
Da si Ti kupio nov taj Audi, i da prevalis 300 000 km, mislim da ti se isplati!

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:43
VW-koncern ima R32 i A3 3.2 DSG kao GTA ali jos nisu toliko sportski.
VW misli da Seat bude sporska marka Audija. Oni misle i za luksuznu marku a ime sam zaboravio, kao sto je Mercedes sa Maybachom, tako i VW sa tom markom, mislim da se zove Rauch ili Kerch! Ne znam, tako nesto!

_Montana_
27-01-2004, 23:51
ma ovaj audi je dobar, prodat cu ga ubrzo, isto i Alfu, hocu da kupim Alfu 156 1.8 i to iz 2000.( Mozda bude BMW 3 iste godine, vidjet cu jos )
VW ima Bentley i Lamborghini, ali VAG grupa je podjeljena na dva dijela
1 VW, Skoda, Bentley ( conservativni odjel)
2 Audi, Seat, Lamborghini( sport odjel)

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:56
A Bugatti koji pripada VW-nu?
Audi bit ce na celu te marke!

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 23:58
Ja bih uzeo 3, 330xd ali mislim da tebi interesuje benzinac, onda 320xi!

_Montana_
28-01-2004, 00:05
ma i ja mislim na BMW 320d ili 320i, vidjet cu jos.

Bugatti je kod VW grupe.

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 00:16
Da, znaci i VW ima sporsku marku!

R-Type
28-01-2004, 08:09
Izgleda da će se konkurencija Accord Dieselu proširiti do Lamborginija, Ferarija, Bugatija, Masaratija,...

TKO BI TO MOGAO OČEKIVATI ????? !!!! :o

_Montana_
28-01-2004, 12:10
R-Type, kako je ovo sve krenulo, nemoj se cudit kad za 5 do 10 godina bude i Maserati, Bugatti, Lamborghini i Ferrari
sa dizel motorom. Kad vozis autoputem, i vidis iza sebe nekog Ferrarija ili Maseratija, sklonis se da prodje, a ono kad prodje vidis da pise velikim crvenim slovima TDI ili JTD :)) :)) :)) :)) :))

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 17:17
Pa Maserati u novi Quattroporte montirat ce V10 TDI!

_Montana_
28-01-2004, 17:48
mozda je to i dobra stvar, ipak dizel je vazan, pola auta se prodavaju sa dizel motorom. Quattroporte je super limuzina, bio bi sigurno moj izbor kad bi trazio veliku top limuzinu.

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 18:16
Pa u EU, 52% su diesel!

Girrari
28-01-2004, 20:33
Fabija, oprosti, ali ti si stvarno idiot.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:38
Sto? Sta sam lagao?

Dr.Mengele
28-01-2004, 20:39
Lagali su ti mami na ultrazvuku kad te nosila!!!!!!!!!

INTERCEPTOR
28-01-2004, 20:41
Fabija nemoj da bude "... i onda đonom startuje svako, i nema driblaj i nema dodaj..."

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 20:45
×××× you!

_Montana_
28-01-2004, 20:45
Fabia, ma tebi je SDI zakon, drzi se ti toga :)) :)) :)) :))

Girrari
28-01-2004, 20:51
Pričaš gluposti, eto šta.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:02
Girro, ti si pametan a je ne mogu da budem kao ti!
Iako sam najpametni, ti bi tako pisao!

Girrari
28-01-2004, 21:13
Stari, ja tebe kurca ne razumijem. Em pišeš nejasno, a onda još pišeš i hrpu gluposti. Nemam osobno niš protiv tebe, ali se svojim postovima ubijaš forum.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:18
OK, pokusacu da budem jasan!

_Montana_
28-01-2004, 21:29
fabia je ok, mozda malo ponekad pise gluposti ali to mi svi radimo ponekad, vidim covjek nije nikoga uvrijedio, pa dobro ljudi, nemojte ga odmah tako kritikovat. :) :) :)

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 21:35
Oni me tako kritikuju svaki dan ali tebi fala Montana!

Mehanicar
28-01-2004, 21:43
Fabia, reko sam ti , s nekim ljudima se jednostavno ne da pricati :) ,
i kad nemaju sta reci onda vredjaju !
a nek im je sa srecom ! :)

Girrari
28-01-2004, 21:47
Ajde pokušaj. Vjeruj mi da bu svima lakše.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

Fabia SDI Elegance!
28-01-2004, 22:48
OK.
Mehanicar, tako je ali...

R-Type
29-01-2004, 12:31
Nikad Diesel neće ući u Ferari , isto kao što neće ući u utrke u formuli i motorima.
Onaj tko je stvoren za VUČU ne može preskočiti nekoga tko je rođen za TRKU.
Međuubrzanja kod Diesela mogu biti bolja ako se usporede isti prijenosi i brzina od-do. Samo.., tko će Type-R voziti u šestoj od 80-120 km/h.
Po tome je i Schumacher blesav što toliko šalta u Monte Carlu.
Diesel=Udobnost;
Benzinac=Sport;Gušt;Lijek za uši

_Montana_
29-01-2004, 20:45
Ma ko govori za Ferrarija, jesi li ti vidio :)) :)) ovo u mom postu, znaci zezam se, a moguce ja da ce doci Maserati i Porsche sa dizel motorom, naravno Ferrari nece, ipak je Ferrari poseban.

R-Type
30-01-2004, 07:59
Montana, ovo nije bilo vraćanje loptice na tvoje razmišljanje.
Moje je mišljenje da se benzinci i dieseli ne mogu uspoređivati , jer su rađeni za posebne namjene. Izbor uvijek ovisi o tipu čovjeka, namjeni vozila, financijama, prijeđenim kilometrima...
Kad je riječ o sportu, tu Diesel nema što tražiti !

aerotech
30-01-2004, 08:09
I onda se sjetim Alpine D10 biturbo.

mara
30-01-2004, 19:02
ljudi ja imam osjecaj, kad vidim kamo ide ova autoindustrija, da ce svatko moci konkurirati ferrariju. honda HSC ili neki drugi auto.jedino sto ferrari ima IME koje druge marke nemaju.

MONTANA@
30-01-2004, 19:05
Istina je to mara, dosta marki su sposobni napravit boljeg sportasa od ferrarija, ali jedini Ferrari ima tako jaku karizmu i jak imidz.

mara
30-01-2004, 19:07
sto se tice alfe kao sportske marke, reci cu nesto sto sam vec rekao. meni je nepojmljivo da jedna sportska marka ima veci auto i tezi sa boljim ubrzanjem od manjeg i lakseg auta
147 vs. 156

MONTANA@
30-01-2004, 19:12
pa dobro mara, to si reko jedno 1000 puta, vec svi znaju sta ti mislis o Alfi, a reci ti meni, koje su tvoje omiljene marke?

mara
31-01-2004, 12:38
meni je su drage slijedece marke automobila: honda, alfa, audi(od luksuznjaka mi je taj najdrazi), subaru, ferrari(to je vjerovatno svima omiljena marka),
bentley :)) - nisam ni lud, a?

MONTANA@
31-01-2004, 16:56
imas dobar ukus, samo meni je u mjesto Audi , BMW, znaci moje : BMW, Honda, Alfa Romeo, Subaru, Lexus, Ferrari naravno ( kome nije :)) ) a od jeftinih marki Seat, pogotovo recimo nova Ibiza, dobar auto, kvalitetan, fino izgleda, jeftin, pogotovo FR verzija, brz autic.

INTERCEPTOR
31-01-2004, 18:35
Najbolji auto je clio sport, on od alfi radi palačinke s marmeladom, al zamotane na trokut, ne u valjak.

INTERCEPTOR
31-01-2004, 18:35
A kako sam čuo jede lotuse, porschee i ferrarije. Ima li bolje preporuke?

Od njih radi sarme. :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Courier"></font>

MONTANA@
31-01-2004, 19:10
ma Clio Sport je ××××××, sta ga svi oni francuzeri dizu u nebesa, mozda zato sto je to jedini Francuzer koji se moze mjeriti sa konkurencijom :)) :)) :)) :)) :))

Fabia SDI Elegance!
31-01-2004, 19:52
Alfa je vrh, ova 147 GTA...uuuuuuuuuuraaaaaaaaaaaa!

MONTANA@
01-02-2004, 04:18
Fabia, daj ne kenjaj, vozis samo dizele i to svabe i mislis da imas vrh autoindustrije.

R-Type
05-02-2004, 12:13
Konkurencije ipak nema !!!?

Golf
05-02-2004, 18:30
R-type,pa zar ti nisi vozio današnje ditelaše!pa benzinci moraju imat i po 20 konja više od dizelaša kako bi mu mogao parirat!!- a slažem se da je benzinac uvijek benzinac,ali ××××ga,vrijeme ih polagano gazi,jer se u nihovo usavršavanje jako malo daje a u dizelaše enormne sume love!!-××××ga,kud su štedljiviji tud su i brži!a šta se tiče ferrarija-PA DA JE I NAJLOŠIJI,FERRARI ĆE UVIJEK BITI FERRARI(JER JE TO SVETO IME AUTOMOBILIZMA)I DA IMAM PARA NIKAD NEBI DVOUMIO IZMEĐU NJEGA ILI PORSCHEA,AMG-A.........!!!FORZA FERRARI!!!

R-Type
07-02-2004, 08:33
Samo mi daj Dizelaša do 2.000 ccm koji može parirati Civicu Type-R.
A možda da se vratimo na temu- Dizelaša do 2.200 koji je bolji od Accordovog i-CTDi( okretni moment, međuubrzanja, potrošnja, ubrzanje, kompresioni omjer, uglađenost-buka,..).
Možda Evropljani odustaju od benzinaca- RADI NEMOĆI, ali ne vidim da Honda odustaje od usavršavanja benzinaca.
Niti kod "hibrida" ne vidim nikoga ispred Honde. Civic 1.3 IMA proglašen je za najbolji motor do 1.300 ccm i najmanju potrošnju u 2003. godini. Ono što se piše po novinama o Toyoti Prius, samo je preslikano i uvećano sa navedenog Hondinog modela.

R-Type
18-02-2004, 12:45
Vozio sam GA.
-Dobar- ali ne kao Benzinci( 2.0 i 2.4)
TIH
BRZ
MALO TROŠI
STARTAN
ZVUK ODLIČAN- neobičan na višim okretajima
.
.
.
među Dizelima NEMA KONKURENCIJE

piquet
18-02-2004, 12:55
r-type koji si ti još sličan dizelaš vozio?
apsolutno najbolji dizel koji sam ja vozio je alfa 2,4 jtd sa 140 ks.
vjerujem da je alfin 2,4 multijet bolji od honde.

R-Type
18-02-2004, 14:26
Od novih:
Golfov sa 150 KS
Xsarin sa 90 i C5 sa 136 KS
Mazda 6 sa 120 i 136 KS
ALFA 156 SW sa 150 KS
..
Nisam vidio kod tebe da si vozio nešto drugo osim Alfe. Ali, naravno , reci po čemu je 2.4 JTD bolji od 2.2 i-CTDi ?
Stavku po stavku, da ti znam odgovoriti.

C3
18-02-2004, 14:44
Konkurencija Accord Dieselu može biti samo auto iste klase, Mazda 6, Toyota Avensis i Alfa 156/166 nikako Xsara i Golf ;) <br><hr>

piquet
18-02-2004, 16:37
nisam ja napisao da je 2,4jtd bolji nego da mislim da je 2,4 multijet bolji.
zašto mi je 2,4 jtd najbolji.
zvuk motora fenomenalan, brza reakcija na gas i velika snaga.
vidim da je honda jako tiha i to je sigurno plus, ali meni je alfin zvuk motora fenomenalan (unutar auta kada je motor zagrijan).
vozio sam ja i mazde 6 i lagune, c5 ,a i audijeve 2,5 v6 sa 163 i 180 ks. naravno da i v6 ima dobar zvuk ali je meni alfa daleko iznad.
vjerojatno alfina potrošnja nije jača strana, ali nije ni čudo kada se auto u 2 i 3 vrti do 5000 i onda šaltanje.

INTERC000LER
18-02-2004, 22:57
MultiJET is the BEST :smile20:

R-Type
21-02-2004, 08:46
Piquet ..
Vidim da ti je zvuk jako bitan. Nisam zagrižen za Hondu, ali mislim da radi odlične proizvode - pogotovo motore i mjenjače.
Zato ti preporučam da probaš Hondin i-CTDi( kod bilo kojeg dilera)- vidjeti ćeš razliku u odnosu na sve ostalo što postoji od Dizela.
I zvuk, naravno !

Romeo
22-02-2004, 13:00
pa i Hondin dizel se vrti to 5000 rpm.
Siguran sam da ma koliko god taj JTD da je dobar, ovaj hondin novi 2.2 i-CDTI je sigurno bolji i kvalitetniji motor.

piquet
23-02-2004, 13:02
hondin diesel postoji 5 sekundi i već svi znaju da je bolji! :smile09:
ma da!

Koko
23-02-2004, 13:35
Mješate kruške i jabuke... 2,4 MJ ima 175 KS a hondin 140. 2.4 MJ ima 5 cilindara, a hondin četiri. Ti motori nikako ne mogu biti ista klasa...
Meni je i jedan i drugi fantastičan s naznakom da hondin ima ravnomjerniji moment i vrti se u nebese za dizela te je jako tih, dok alfin djeluje brutalnije i ima super zvuk (posljedica pet cilindara).

2.4 MJ je najbolji motor u klasi 5-6 cilindara, a 2.2 i-CDTi je najbolji u klasi četiri cilinara..

Dakle, konkurent 2.2 i-CDTi može biti 1.9 MJ 16V, 2.2 HDI, 2.0 i 1.9 TDI i slično. Konkurencija 2.4 MJ su R5 TDI, V6 TDI, 270 CDI i duštvo...<br><hr>

R-Type
23-02-2004, 13:42
Koko, što piješ ?

Koko
23-02-2004, 13:45
Pivo

piquet
23-02-2004, 13:47
ti motori mogu biti ista klasa ako su u istom cjenovnom razredu (što jesu).
alfin 1,9 multijet sa 140 ks ima bolje performanse. da li onda on nije za usporedbu jer je honda 2,2?

Koko
23-02-2004, 14:10
Auti su istog cjenovnog razreda, a ne motori. I Honda 2.2 je za usporedbu s 1.9 MJ što sam i naveo u svojem prethodnom postu...

piquet
23-02-2004, 14:16
i još uvijek ima bolje performanse.
ali uopće poanta mojeg posta nije bila ta, nego se već "zna" da je to najbolji dizelaš. po čemu. nitko nije napravio neke kilometre s tim autom, a ni performanse nema najbolje.

Koko
23-02-2004, 14:24
Ja sam ga se dosta navozio, a prave kilometre su već odavno napravili i britanski novinari (najobjektivniji) koji ga hvale u nebesa...

piquet
23-02-2004, 14:26
povlačim se s bojišta.
nisam vozio hondu pa ne mogu dalje ništa objektivno(ili subjektivno) reči.

Rossonero
23-02-2004, 16:13
Koko, 2.4 najbolji u klasi 4, 5 cilindara? BMW-ov ga sisa i s 4 i s 6 cilindara! 320d i 330d! :smile20:

piquet
23-02-2004, 16:26
jako sumnjam da 320d ima šanse.

mara
23-02-2004, 21:58
pa ljudi sto je vama?
honda ima super dizelasa i BMW 2.0, 150ks i 330Nm-zapamti piquet a alfa 2.4 i ima 140 ili 150ks i ima mislim 305Nm- mislim o cemu mi govorimo ovdje?
a ni onaj sa 175ks nema neki okretni moment. prema tome koja alfa?

piquet
23-02-2004, 22:08
da fakat nema 385 nm ako se ne varam.

mara
23-02-2004, 23:35
385 Nm ima ona od 175ks ali to je opet malo u odnosu na konkurenciju npr. BMW i audi

piquet
24-02-2004, 08:28
neću se natezati oko brojki jer nema smisla. svaka čast ako ti je 385nm malo.
na nekoj temi sam komentirao saab 9,3 tid. ima lijepe brojke na papiru a u stvarnosti tužno. jako tužno.

Koko
24-02-2004, 09:23
Nije stvar brojkica, stvar je feelinga i prakse...<br><hr>

R-Type
24-02-2004, 12:25
Ništa ne košta da se proba.

Kažu da je HONDO prvo napravio motor i mjenjač pa tek onda sve oko njega. Kod Accorda ono oko njega izgleda dobro, a Hondinim motorima ne treba previše teksta. Oni pričaju iz usta onih koji su ih probali.

Probajte.

Imat ćete o čemu pričati.

mara
24-02-2004, 13:10
ja sam vozio bmw 320d i auto je mrak. tu se nema sta pricati. a o HONDI isto tako. cinjenica da svi novinari a i ostalo pucanstvo hvali ovaj motor dosta govori(a to im je prvi dizelas). 385Nm nije malo ali u odnosu na druge nije vrh!

piquet
24-02-2004, 13:27
ponavljam brojke su jedno, a na cesti...
ne znam, ali daleko najbrutalniji dizel koji sam vozio je alfin 2,4jtd 140 ks.
a on ima 305 nm. pretpostavka je da su motor unaprijedili, a ne unazadili.

mara
25-02-2004, 23:10
piquet, slazem se s tobom. brojke su jedno....ali mozda nisi vozio puno dizela. nije moguce da svi hvle taj auto a jedino vas dvoje govorite da ne valja. 156-ica je laksa pa i to puno znaci

piquet
26-02-2004, 17:09
mara ja nigdje nisam napisao da honda ne valja već ne vjerujem u te hvalospjeve.
koliko vidim ing je vozio obadva auta i kaže da je alfa bolja.

Ing
26-02-2004, 20:36
piquet, ja več godinu dana vozim 156-icu, a Hondu sam išel probati iz znatiželje jer ju svi hvale.
Onak kak sam i rekao Honda se nemože usporediti sa Alfom po voznim svojstvima, a Alfi se osječaju godine kaj se tiče opremljenosti.

mara
26-02-2004, 22:56
cuj to je subjektivan dojam. ja mogu naci ljudi koji ce nakon voznje oba auta reci suprotno od inga

Romeo-
26-02-2004, 23:23
slazem se mara, to je subjektivan dojam, ja imam 156 i auto je pravo dobar i svidja mi se, ima vrlo dobre vozne osobine i direktan volan, zadovoljan sam sa mojom Alfom, ali vjeruj mi, vozio sam Accorda iz 2000, i mogu ti reci da mi se Accord cak i cini stabilnijim i ima po meni bolje vozne osobine od Alfe, ali oba auta su vrhunska sto se tice voznih osobina. mislim da je novi Accord momentalno najbolji auto u klasi, pogotovo po voznim osobinama, e sad sta ce biti kad dodje nova Alfa 157 i nova BMW 3 serija, to cemo vidjet :)

mara
26-02-2004, 23:31
vidis piquet, covjek vozi alfu pa kaze da mu je accord bolji. to ti je sve subjektivno. to ima je prvi dizelski motor i moras priznati da auto na papiru ima jako dobre performanse

cuore
27-02-2004, 02:37
a kaj je sa novim 2.7 V6 Hdi motorom koji razvija 207 ks i 440 Nm?? :smile12: :smile17: na papiru to zvuci fantasticno,a u praksi vidjecemo za koji mjesec.to je trenutacno vjerojatno najbolji dizelas u svijetu :smile20: :smile20: :smile20: mada mi je ni 2.9 V6 benzinac nije mrzak

Aries
27-02-2004, 17:36
cuore, to govoris napamet, taj dizel nije ni u ponudi. Sigurno ce biti dobar motor, ali najbolji ;) , malo pretjerujes prijatelju :))

cuore
27-02-2004, 20:55
aries,procitaj ponovo moj post."zvuci fantasticno,a u praksi vidjecemo za koji mjesec."i mislim da ne pretjerujem,jer su se Hdi motori pokazaki kao odlicni,a ovaj sestak ce biti najbolji i najjaci medju njima,i koliko se vidi iz tehnickih podataka bit ce ispred konkurencije.koliko ce se zadrzati na tronu,druga je stvar. ;)

cuore
27-02-2004, 20:56
i onda brdo debilnih smajlica. :)) :)) :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :smile17: :smile17: :smile12: :smile12: :smile15: :smile15: :smile10: :smile10: ;) ;) :smile07: :smile07:

Aries
27-02-2004, 21:09
cuore, ako cemo pricati o dizelima sa 6 cilindara, onda mislim da su momentalno najbolji dizel od BMW 3.0d, i Audijev 3.0 TDI. HDI dizeli su dobri ali nisu medju najboljima niti ce i biti :))

Sto se tice Accorda dizel, sve sam najbolje cuo i citao o tom motoru, mislim da je taj dizel skupa sa BMW-ovim 2.0 ( 150 KS ) najbolji 4-cilindras na trzistu.

cuore
27-02-2004, 21:20
mislim da su mu pravi konkurenti 2.5 dizelasi,koji su blize po zapremini i koji su u toj usporedbi pusiona,mada i ta dva motora koja si naveo(opet ponavljam prema teh.podatcima)nisu nista bolji,nego su cak neznatno slabiji usprkos vecoj zapremini.za hondin motor pretpostavljam da je vrhunski,ali treba tu par milijuna predjenih km da se potvrde kvalitete. :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile08: :smile07:

mara
27-02-2004, 22:54
ako nisi znao taj 2.7HDI ima twin turbo prema tome naravno da ima takav okretni moment. nista posebno. taj HDi je kao jako dobar zato sto ima filter cestica. motor kao i ostali, nista posebno

cuore
27-02-2004, 23:32
znao sam mara.nista posebno??kao i svi ostali??po tebi znaci nijedan ne valja.pravi expert,nema sta. :smile12: :smile17:

mara
28-02-2004, 00:28
motor je mrak! vjerovatno ga ne bi znali napravit nigdje u svijetu.
sada sam znalac! jel sada dobro?

R-Type
28-02-2004, 10:03
Kako sam ja čuo, HDI MOTORE NAJVIŠE VOLE MEHANIČARI. Kažu da na njima najviše zarađuju.

cuore
03-03-2004, 23:23
zato je u sedam godina prodano 5 milijuna vozila sa Hdi motorima??i dont think so. :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07: i ja sam cuo da honde u americi voze samo babe i didovi. ;)

cuore
03-03-2004, 23:23
moja greska,za 6 godina je prodano 5 milijuna Hdi-ja. ;)

cuore
03-03-2004, 23:24
europljani ne znaju kaj valja,zato ih vjerojatno i kupuju.. :)) :smile06: :smile16: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07:

cuore
03-03-2004, 23:47
opozvano 400.000 civica i insighta??hmm ;)

Mehanicar
03-03-2004, 23:55
to ti je kad britanci sklapaju aute :)

mara
04-03-2004, 00:14
prodano je i brdo Puntaca pa auto nije najbolji u klasi vec najjeftiniji :))

ING gdje si probao accord CTDI?
pitam jer bi ga htio probati

cuore
04-03-2004, 01:16
koje brdo puntaca,pa fiat je na rubu propasti zbog lose prodaje!!a to da je najjeftiniji u klasi je normalno,nis drugo ni nemre bit kad je talijan.. ;)

Ing
04-03-2004, 13:05
mara, u Vžd.kod Tachi zastupnika za Hondu, auto je bil novi sa cca.50km.

R-Type
04-03-2004, 13:29
Znam da je 2.2 HDI dobio nagradu za najbolji motor do 2.500 ccm - 2002 godine. Isto tako znam što se u servisu događa s njim.
To što ih je prodano u tolikom broju ne znači da su najbolji ili dobri. Kod nas je najprodavanija marka Renault - pa ipak to ništa ne govori o njemu.
Treba pogledati statistike kvarova, jer auti moraju služiti. ...a još kad daju malo više uživanja u vožnji o drugih ( npr. Honda- motori, ležanje, kočenje).

Ovo sa 400.000 Civica je samo jedna od kampanja koje provode svi proizvođači( Honda i Toyota najmanje), ali kod marki kao što je Honda uvijek čudnije odjekne.

NSX
04-03-2004, 15:22
R-Type , dobro si rekao :smile07: pogotovo francuzi i talijani moraju PUNO toga uradit i poboljsat da bi se mogli mjeriti sa Hondom i Toyotom. Honda i Toyota rade najpouzdanije i najkvalitetnije automobile na svijetu:smile07:
Uvijek bi prije Hondu ili Toyotu nego bilo kojeg zabara ili parizana :)) :)) :)) :smile07:

cuore
04-03-2004, 17:34
da ne bude zabune,nisam ja rekao da su hdi motori medju najboljima,samo sam rekao da cinjenica da ih je toliko prodano govori nekaj,jer da su toliko losi kolko kramofili hoce da ih naprave(i nepouzdani i kvarljivi),ne bi ih ljudi kupovali,proculo bi se to davno i svi bi se okrenuli jtd motorima,a ovak je stvar obrnuta,znaci nekaj sa jtd motorima ili autom koje dolazi uz njih :)) :smile06: nije u redu.i da,rekoh da ce 2.7 V6 Hdi biti vjerojatno najbolji dizelas u klasi kad se pojavina trzistu za koji mjesec,sto ne znaci da ce se dugo zadrzati na tom mjestu,jer svabe rade punom parom i vjerojatno vec spremaju odgovor.o hondinom dizelu nemam kaj reci,vjerojatno da je motor odlican,ali treba pricekati prve "maratonske"testove i iskustva vlasnika koji s njima naprave par stotina tisuca km. :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07:

mara
04-03-2004, 22:47
Peugeot 206 je najprodavaniji auto a kvari se na kvadrat! to si mogu potvrditi skoro svi forumovci!

Mehanicar
04-03-2004, 23:12
Jucer sam pricao sa jednim mr.strojastva koji radi u AVL u Grazu i tip mi kaze da se Fiat lagano izvlaci iz krize, da je dosta tom slamperaju i losem glasu concerna FIAT pridonosio sam pok. stari Agnelli koji je vodio neku cudnu politiku firme !
E sad koliko je to istina budemo vidjeli u skoroj buducnosti !

Koshpa
04-03-2004, 23:19
Pa Dominik tebe nikak nema na sastancima za Formulu Student. Daj iduci put dodji jer to je sad eliminacijski sastanak. Iduci petak se vjerojatno ide u Maribor, pa ono ak ne dojdes na sastanak, adio!!!

mara
04-03-2004, 23:23
slazem se! ja mislim da oni mogu puno bolje! puno stinica im nije trebalo a sumnjam da bi im zato auto vise kostao.

gledao sam na DSF-u neki dan o Maseratiju Quattroporte(ne znam jesam li dobro napisao). taj auto je za mene best buy u klasi. kakav merceds, kakav BMW, kakav sport! maserati jedino daje sport u toj klasi i to je super potez i auto izgleda mrak. e sada ono lose! onda je novinar pokazao par glupih gresaka svojstvenih samo talijanima. na kokpitu u sredini imas 2 mlaznice za zrak-hladnjenje,grijanje. one su iz jednog komada plastike i mozes je micati lijevo-desno, kao da nije zalijepljena za tablu. sta im je to trebalo? IMAJU I SVABE GRESAKA ALI ZAR ONI NEMOGU BAREM JEDNOM BITI BOLJI OD NJIH? PA EVO JA BI IM BESPLATNO TRAZIO GRESKE I POPRAVIO IH!

mara
04-03-2004, 23:25
znam da nije tema ali Mehanicar mozes to objasnit i na odgovarajucoj temi. a to je ono o Hondo Accord i krivulji momenta i tome da li se auto vrti ili ne vrti, je li mrtav iznad 5000okr/min ili nije? sto ti mislis?

Mehanicar
04-03-2004, 23:39
sam motor se sigurno bolje vrti u podrucju poslije max. momenta nego prije, i zbog inercije i zbog vece zalihe "snage" na bilo kakve otpore i to opet do odredjene granice kad otpori punjenja postanu preveliki i ne ide vise !
a sad to sve ukomponirano u cijeli auto je takodjer slicno tome, samo ovisi o krivulji momenta, ako je ona dosta blaga sve je linearnije, ako je strmija onda se to vise osjeti !
a konkretno za ovu hondu ne znam, ali sumnjam da je mrtvija preko 5 nego ispod, to ne vjerujem ( pogotovo u nizim brzinama to mozes vidjeti, ( uostalom u 3,4 i 5 nemas to sta previse ocekivati, okretaji i tako rastu puno sporije zbog svih otpora voznje koji su puno veci, ne mozes ocekivati od auta da ti u 4. bolje ubrzava iznad recimo 5000 nego ispod kad su otpori prije puno manji nego poslije, prevelika je razlika u samoj brzini, ali kad bi stavio motor na ispitni stol onda bi vidio da je puno zivahniji poslije )

mara
04-03-2004, 23:42
pa imas krivulju na prethodnoj stranici

mara
04-03-2004, 23:44
zar nije netko rekao da je odlika sportskih auta da imaju max. okretni moment na sto vecem broju okretaja, a po tvojoj prici ispada da to nije dobro

Koshpa
04-03-2004, 23:53
Mehanicar? Si procital moj post? Hello :))

Mehanicar
05-03-2004, 00:01
da vidio sam !
a ne mozes sad to tako globalizirati, tebi je najbitnije da je moment sto veci, a sporski motori ga imaju na visokim okretajima jer imaju spic bregaste i najbolje punjenje i rezonanciju postizu na visokim okretajima, ali su jako ne elasticni i moras i tjerati u visoke okretaje gdje se vrte dobro !
samu vucnu silu ti odredjuje koliko apsolutnog momenta imas a ne kako se on mijenja, mada je to sve jako povezano kad gledas ovo o cem mi pricamo vrtnju motora !
donekle najidealniju liniju momenta ti imaju serijski istosmjerni elektromotori (negdje si potrazi pa poledaj kako izgleda ) koji ti se i koriste za lokomotive i tamvaje , ali opet je pitanje sta zelis od motora !

cuore
05-03-2004, 04:38
talijanofil:zelim da moment daje na 5000,a da snagu daje na sedam tak da ga ja mogu vrtiti dok on urla i moli da ga presaltam prije blokade(znaci prije 7500)i normalno da traje bar 100.000 km.hmm,znaci da bum kupil hondu ak hocu sve to. :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07: ak ju ne opozovu zbog serijske greske na cincilatoru gefufne.. :smile15: :)) :smile06: :smile16: :smile17: :smile12: :smile15: :smile10: ;) :smile07:

mara
05-03-2004, 23:12
znaci da je GTA auto i za sport i za ugodnu voznju. ja bi zelio da ima i jednog i drugoga. bilo bi najbolje imati GTA ili nekakav Peugeot 607 i Evo VIII pa kad ti pase vozit brzo.....

NSX
06-03-2004, 11:41
mara, bilo bi fino kad bi svako od nas mogao voziti auto koji zeli, ali vecina nas vozi ono sto se najvise isplati :smile09: :))

NSX
06-03-2004, 11:45
mara, znaci ti bi 607 kao udobnu limuzinu a Evo za sport. :)) :)) :))

mara
07-03-2004, 22:02
ne kuzim! zar sam nesto krivo rekao? moze i A8 i Evo

NSX
07-03-2004, 22:04
ma nisi, zezam se, svako svoj ukus :smile07:

mara
07-03-2004, 22:12
a sto bi ti uzeo?

NSX
07-03-2004, 22:32
mara, prijatelju, to ti je dobro pitanje :)) , vjeruj mi da neznam :)) , kad budem imao love za neko auto od 50.000 eura, onda cu vidjet :)) :)) :)) , onda je lako izabrat :))

piquet
08-03-2004, 10:28
čujem da su sve narudžbe za accord dizel stopirane. izgleda da je naša nafta još uvijek u vrhu po kvaliteti. :smile17:

Dr. Strangelove
08-03-2004, 10:43
Bravo Piquet.. baš sam o tome razmišljao prek vikenda... ko kupi Accorda s tim motorom i planira ga tankat s našom naftom... :smile17: ...taj je za mene "položio"...