PDA

Pogledaj cijelu verziju : ZIMA I HRVATSKE CESTE



Hondo
10-01-2004, 16:17
Ne znam kako je u ostatku lijepe naše, no na cestama Kc-Kž županije zimska služba sipa kubike i kubike sitnog kamenja. Jednostavno me boli voziti se po tome, jer svi znate kako to udara po autu odozdo, a ni hauba i prvi kraj nisu pošteđeni. Pošto se dosta vozim po Lijepoj našoj, ovu 'specifičnost' nisam primjetio ni u recimo Zg, ni u Vž, a kolko sam čuo, kamenje je zabranjeno sipati po magistralnim cestama. Zna li tko što konkretnije o tome, što kaže zakon i smeta li to uopče koga???
Ošteti li mi se auto zbog kamenčića, imam li uopče koga tužiti odn. kome se požaliti i sl?
Isto tako, vani je navodno ta praksa posipavanja cesata odavno ukinuta.
Uh kako me to ljuti!!! :smile09: <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Pocket Rocket UNLOG
10-01-2004, 16:20
Hondo, u ZG-u sam primijetio samo sol...
Hvala Bogu... :)
Pazi na auto...Izbjegavaj...
:(

Hondo
10-01-2004, 16:24
Ma Pocket Alfa je na sigurnom i po ovome ne ide van, ali bez obzira koje auto je u pitanju - svaki se oštećuje. Stvarno ne kužim kaj ti ljudi nemaju ništ u glavama. Ajde sad kupi auto od recimo 100t€ i zamisli kakav ti bude na proljeće???
Za naše ljude ni nije ništ bolje od starih Stojadina.
I mi bi u Europu...

Pocket Rocket UNLOG
10-01-2004, 16:25
Slažem se...
Baš smo sirotinja...
Hrpa primitivaca...
:(

Hondo
10-01-2004, 16:28
Jao pazi mene!!! :smile12:
ISPRAVAK: nije KOJE auto, nego KOJI auto<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Initiale
10-01-2004, 16:57
Pa kod nas u Kc-Kž županiji se tak dela,sinoc su kroz moju ulici koja nije prometna, prešli 3 puta u 20 min i sipali kamen i sol,tolko kamenja nema ni po makadamu

Girrari
10-01-2004, 17:14
Tak je meni bilo kad sam zadnji put išel u Liku. Pun ××××× tog kamenja na cesti, a kad ti ispod šleperove gume taj ××××× doleti u auto, moliš Boga da ti ne razbije šajbu ili maltene zbuši lim.

×××× ja Valenčića i njegovo 7-mjesečno sređivanje Alfe. Trebala je bit gotova za zimu i baš za te uvjete. Grrrr<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Pocket Rocket UNLOG
10-01-2004, 20:01
Gira, još ti auto ni gotov?
:smile12:
Kolko' bu uzel deda za to i kaj radiš na autu?

S V T
10-01-2004, 20:04
Bogu fala mi u primorju nemamo tih problema!<br><hr><font size="+1" color="blue">ride with pride!</font>

Rossonero
10-01-2004, 21:51
Najjaca mi je ona... svake zime nas i snijeg iznenadi. :))

zeleni čaj
11-01-2004, 11:26
meni se čini da kada padne snijeg, glavni problem hrvatskih cesta jest to što "cestari" čekaj s ralicama i sličnom aparaurom, dok snijeg ne prstane padati.

sječam se jedne TV emisije kada je "cestarski poglavnik" rekao (naravno iznenađen što je snijeg pao ;) kako se čeka da snijeg prestane padati, te da tek tada izlazi se "na cestu".

zaćudio sam se na te riječi. i još sam začuđen - već cca. godinu dana! kada snijeg zapadne, ralice nam više nisu ni potrebne - grad je ionako već u kolapsu!

Hondo
11-01-2004, 11:32
Ljudi kaj stvarno nitko ne zna koja su nam prava u slučaju oštečenja vozila u opisanoj situaciji?

Girrari
11-01-2004, 13:06
Pocket, auto je gotov i pred kućom. Danas ga pelam Janušku da još sredi neke ×××××rije, ali to bi trebalo bit brzo gotovo.
Problem je kaj je trebal bit gotov puno prije, a onda ne bi moral 166-ici priuštit Sodomu i Gomoru uživo.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Kas
11-01-2004, 13:15
Moja Alfica je na godišnjem do proljeća. Čeka ljepše vrijeme.

Dom-Dom
11-01-2004, 13:26
Hondo , o kojim pravima ti pričaš u ovoj banana državi????

Da postoje neka prava vozača , onda vjerojatno bi ceste bile bolje.

A kaj se tiče posipavanja sa kamenjem i šodrom imam grozna iskustva.

Kas
11-01-2004, 13:28
Dom, Tico je dobar za sol. Voli ju zar ne?

Dom-Dom
11-01-2004, 13:30
Kas , problem je u tome kaj Alfa ima široke gume i onda šoder lupa gdje stigne, a prednje zavjesice se nemogu kupiti.
A Tico ima 135 gume i prednje zavjesice i kaj se tiče zime tu je napravljen fantastično.

BTW , neznam kaj tebe mući taj moj Tico???

Ing
11-01-2004, 15:52
Mogu se kupiti, ali prvo nikak ne izgledaju, a drugo nemaju isto nikakvu funkciju.
Ja sam ih zmontiral odmah kad sam kupil auto, ali su tak grde da sam ih skinul, a orginal su sa Alfa znakom. :o

Ed Hunter
11-01-2004, 16:06
E moj Hondo! Kod nas se moreš se žaliti upravi vodovoda. :))
Budi sretan kaj uopće nekaj posipavaju.
Samo se ti žali pa budu prestali posipavati i to kaj sad. A onda bude ti cesta glatka ko špigl. :)

Dom Dom unlog.
11-01-2004, 16:16
Ing. , ja kad sam kupoval prije jedno 3 godine u katalogu nije bilo zavjesica za Sport paket, nego samo za varijante koje su bez pragova.

Ing
11-01-2004, 16:19
Za Sport neznam, moja konstatacija je za "bezSport".
Vjerujem da nema.

alfist_zg odlog.
11-01-2004, 20:33
te zavjesice su mi Very "čehoslovakija" za bilo koji auto.

600
11-01-2004, 20:49
:smile06: :smile06: :smile06:

Kas
12-01-2004, 00:13
Dom, meni smeta Tico u toj mjeri šta nisam nikad vidio legendu.

Hondo
12-01-2004, 09:03
Ed, nisam sretan kaj nekaj posipavaju jer znam da se u drugim gradovima i županijama ne razbacivaju sa kamenjem, već koriste sol. Da ostatak Europe ne spominjem. Pa nisam kupil auto da bi ga svjesno uništil sa blagoslovom države.
A još nismo ni spomenuli način kako se vrši to 'posipavanje'. Točnije bi bilo 'raspršivanje' i nedo' ti Bog da se mimoiđeš sa kamionom Zimske službe dok razbacuje kamenje.

Ed Hunter
12-01-2004, 09:38
Svako posipava kaj ima. Mi kamenje, dalmosi sol. Makar imaju oni i kamena! :))
Dom, mi nismo banana drzava nego kamen drzava.
Ma salim se. Meni je toga isto pun .... Nazalost kod nas ti je to tak. Nemas puno koristi od zalbi, nist se ne uvazava.
A da samo kamena ima po zimi? Mene svaki put lovi panika dok se vozim iza nekog slepera da mi ne doleti jedna od kamencuga koje vozi. Naravno a koje iste lete okolo po cesti sve u 16. A dok je sezona traktora pa dok izbace tone i tone blata (i to onog vrhunskog) na cestu. Policija to kaznjava, bas i ne znam.

Fresh
12-01-2004, 09:39
Procedura sa jedne od autocesta u Hrvtaskoj. Dotične koji znaju o kojoj pričam, neka šute, ne želim reklamu.

Procedura je sljedeća:

Automobil ispred vas digne kamen koji pogodi vaš automobil bilo gdje šajba, hauba, svjetlo. Ako je oštećenje vidljivo u što ne sumnjam, stat sa strane pozvat policiju koja će slikat auto, zabilježiti gdje se dogodilo i šta i onda sa svim tim papirima javiti se u društvo koje je odgovorno za dotičnu cestu. Sve ceste su osigurane(bar bi trebale biti). Onda slijedi proces tužakanja i dokazivanja krivice koji najčešće prođe ako postoji policisjki zapisnik. Bez policijskog zapisnika se ne morate ni upuštati u avanturu.