PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blokada na SCOOTERu ???????



R-18
08-01-2004, 23:34
Molim lijepo nekog da mi veli koliko bi odprilike koštalo skidanje blokade na Hondi X8RS . Tip u servisu mi je rekel oko 550 kuna jer da treba mijenjat neku elektroniku.
Potpuna sam truba kaj se tiče skutera i da mi neko objasni koju brzinu bi eventualno tada skuter postizal. Sad ide 65 km/h.
Čul sam da brzina ovisi o modelu skutera !!

HELP PLEASE !!! :)

INTERC000LER
09-01-2004, 00:02
Cim se ti opterecujes :smile17:
Preko 90km/h nece ici sigurno :o

St
09-01-2004, 00:55
Dobro ti je reka serviser.
Od skutera,jedino Honda stavlja elektronske blokade....
Ali,neces previse dobit ni kad zamjenis chip,mozda 7-8 km/h.
Ne znam koliko se isplati,osim ako ne zelis frizirat dalje.

R-18
10-01-2004, 00:53
ST...

mogu kaj napravit za oko 700-800 kuna ???
Htel bi da mi barem ide 80.
Više ne mislim u njega uložiti kaj se tiče mašine jer još si moram kupiti novu zadnju gumu i pločice na prvom i stražnjem disku.

p.s.

kaj mu znače oni utezi na varijomatu. ?? Čital sam da ih ima različitih težina. Zašt?

Kas
10-01-2004, 00:59
Skini sve moguće blokade, i ja ću te peglat na APN-cu iz 88 godine. Mašina je složena u mojoj radinosti prije 3-4 godine i od tad bez otvaranja ima 15000 km. Na performansama je izgubio vrlo malo. Kad uhvati zalet, preko 80.

deky
10-01-2004, 22:02
Oni utezi, kako ih ti zoveš su valjciS njima reguliraš kako će e motor ponašati.Ako staviš teže valjke,imat će manje snage,ali će nizbrdo ići malo brže(to ti nebi preporućio jer će ti ići jako loše u startu i uzbrdo).AKo staviš pre lagane imat će dobar start ali će stalno biti na velikim okretajima i neće imati veliku krajnju brzinu.Tako da za pravi omjer trebat ćeš se malo pozabaviti i skidati više od jedanput.Ja bi ti preporučio da promjeniš auspuh i valjke,to bi ti bila najjeftinija solucija koja bi ti digla barem 10 km/h.

St
10-01-2004, 22:15
Valjci ili utezi ti reguliraju ubrzanje/konacnu.
Kombinaciju ti niko ne moze rec napamet,to tribas malo kemijat,kupit par kompleta i prckat..pa sta ti najbolje odgovara.
Utege nemoj minjat ako neces bar auspuh sportski stavljat.
Ja bi ti preporucija da pogledas najjeftinije kitove od 70 ccm.
Mogu se nac za X8 vec za nekih 500-600 kn(u Rutinga),i tu ces najvise dobit.
Opet,nece to bit neke brzine,ali motor ce ti bit zivahniji,bolje ce odgovarat na gas,a najbolje ces primjetit razliku kad imas jos nekog iza sebe.
Uglavnom,sve ovisi o tome sta ti zelis,i koliko love imas.
Ka sta sam reka,za tih 800 kn je mozda najbolje stavlit kit,jer jedini ne povlaci nova ulaganja.
Osim te elektronike dakako.
Auspuh je bez nekog ucinka ako ga se samog stavi,on opet trazi filter,a ako je malo otvorenij,trazi i veci karburator.
Previse sam vec napisa..neces imat volje citat
Ako ti je jos sta napeto,pitaj.
:)

_HGT_
11-01-2004, 13:16
Ako staviš samo auspuh možeš jedino izgubit na svemu, više ti se isplati stavit kit 70 ccm poigrat se sa valjčićima, za početak stavit veću diznu,a kad skupiš para veći karburator...pa auspuh... pa federe od kuplunga... variomat... itd... Možeš puno kemijat ako ti se da.

R-18
11-01-2004, 23:48
Ok !! Thank's ljudi.

Ništ onda od toga. Auspuh mu nebum diral jer sad ima super tihi zvuk , a ako stavim onaj rezonatni onda bude jako bučan.
Kit od 70 ccm za sad nebum stavljal jer ako budem ga prodaval ovo ljeto onda budu opet problemi "zakaj nije original...bla,bla" .

Za sad budem mu skinul samo blokadu i stavil malo lakše valjčiće na varijomatu.
Tak da bu malo brže ubrzal a konačna brzina bude opet oko 65.
Našel sam sad jednog tipa koji mi je rekel 300 kuna za skidanje blokade.
je...a skup je to sport...... :smile13: