PDA

Pogledaj cijelu verziju : O srpskim "zlocinima"!

FRED-BOYOVNIK
06-01-2004, 22:51
....posto se na ovom forumu precesto srecu tvrdnje da je su Srbi genocidna nacija, da je S. M. najveci krivac za sve sto se dogodilo, kad se spominju zlocinu navode se jednostrano srpski zlocini, drugi se ili ne pominju ili se uopce ne priznaju, pocionici ratnih zlocina su “nasi” dok su drugi samo politicari…nabacat cu ovdje par primjera da se ljudi malo podsjete ako su zaboravili da nije sve tako crno-bijelo kako se zeli prikazati.

primjer 1. Da li se itko vise sjeca ratnih zlocina za vrijeme “rata” u Sloveniji kad su slovenski teritorijalci bezocno likvidirali mlade vojnike. samo nemojte reci da su oni zrtvovani od strane SM, sto moze biti istina, ali ovdje zelim istaci da ih je netko likvidirao. sada 14. godina poslije u Sloveniji se govori o tome i nadam se d ace neki pojedinci biti i optuzeni.

primjer 2. Da li se itko sjeca da je hrvatska televizija prva ukinula prijenos zajednickih dnevnika nedjeljom i na taj nacin preuzela jednostrano izvjestavanje gradjana hrvatske?

primjer 3. Da li se itko sjeca da su Srbi izbaceni iz ustava Republike Hrvatske kao konstitutivni narod (naknadno ispravio) poslije svih prava koja jos imaju od vremena Vojne krajine, kasnije ZAVNOH-a?

primjer 4. Da li se itko sjeca snimke na kojoj general Spegelj za svojim suradnicima planira egzekucije Srpskih oficira, napada na kasarne… Svojevremeno je cijela Hrvatska tvrdila da je to namontirani snimak a danasa svi znamo da je autentican.

.....
06-01-2004, 22:52
primjer 5. Da li se itko sjeca prve stradale zrtve u Hrvatskoj u poznatim dogadjajima na uskrs? istina ta zrtva je bila hrvatska a dogodila se prilikom pokusaja intervencije hrv. specijalnih snaga na Plitvicama. radilo se o pokusaju ponovnog uvodjenja ”nelojalne” policijske stanice u sustav MUP-a Hrvatske. ako netko i kaze da je to bio opravdani pokusaj, to se sigurno ne moze nazvati pokusajem smirivanja situacije i miroljubivog zavrsetka.
primjer 6. Da li se itko sjeca manipuliranja Tudjmana s tajno snimljenom izjavom Raskovica koji je rekao da su Srbi ludi narod? razgovor o pomirenju i mirnom rjesenju tudjman je iskoristio za sataniranje Srba-iskreni pokusaj pregovora a Raskovic bezocno iskoristen

primjer 7. Da li se itko sjeca tjednika ST koji je uredjivao pokojni Marinko Bozic u kojima je na hiljade ljudi proglasano cetnicima a uz to su objavljivanje njihove adrese i brojevi telefona?!

primjer 8. Da li itko zna tko je prvi ispalio minobacacke granate u rejonu Borova sela? ako ne zna neka se raspita malo i vidjet ce da je to uradio Gojko Susak i njegova ekipa.

primjer 9. Da li se itko sjeca lazi koje je plasirala hrv. televizija poput toga da su Srbi srusili Maslenicki most? kasnije se sve to saznalo.

primjer 10. Da li se itko sjeca Zadarske kristalne noci kad je polupano vise od 100 srpskih lokala i kuca? nakon toga Srbi su to uradili u Obrovcu.

primjer 11. Da li se itko sjeca skupova koji su odrzavali Tudjman, Paraga i Djapic? da li se itko sjeca te atmosfere i poruka Srbima?

primjer 12. Da li itko zna koliko je Srba izgubilo radno mjesto i istjerani iz svojih kuca prije ratnih sukoba, i kasnije van podrucja ratnih sukoba?

primjer 13. Da li se itko sjeca izjave Tudjmana da nije bitno 10000, 50000, 100000 mrtvih mi cemo imati svoju drzavu?

....
06-01-2004, 22:52
primjer 14. Da li itko zna kako je Mesic promjenio ime svoje knjige ”Kako sam srusio Jugoslaviju” u ”Kako je srusena Jugoslavija”?

primjer 15. Da li itko zna da je najpopularniji trenutno pjevac u Hrvatskoj Marko Perkovic-Thompson koji pjeva pjesme ”Jasenovac i Gradiska stara?

primjer 16. Da li netko zna da je donesena oslobadjajuca presuda za opuzenike iz ratnog logora Lora uz objasnjenje sudije da to sto svjedoci svjedoce ne moze biti istina jer da to ne bi ni Rambo izdrzao?!

primjer 17. Da li itko zna tko je ubio policajca Kira iz Osijeka koji je radio na smirivanju tenzija izmedju Srba i Hrvata na tom podrucju prije pocetka sukoba?

primjer 18 Da li se itko sjeca slucaja Zec iz Zagreba? i da su oslobodjeni opuzenici za ratni zlocin u pakrackoj poljani zbog propusta u istrazi?

primjer 19 Da li se itko sjeca o upadu hrv. jedinica u Bos. Brod na pocetku sukoba u Bosni.

primjer 20. Da li se itko sjeca referenduma o samostalnosti BiH kada je jedan konstitutivni narod predglasan?

primjer 21. Da li se itko sjeca koliko je mudjahedina doslo u Bosnu i njihovih zlocina ,posebno na Ozrenu? Da li itko zna da ti isti mudjahedini sprecavaju povratak Srba u podrucje Maglaja?

primjer 22. Da li netko zna da je u ”genocidnoj RS” do sada izvrsen najveci povrat imovine i manjinskih izbjeglica?

primjer 23. Da li se itko sjeca masakra mladih vojnika pri izlasku iz Tuzle i Sarajeva?

primjer 24. Da li se itko sjeca lincovanja u splitu kad je stradao jadni vojnik Makedonac?

itd…

Henry
06-01-2004, 23:06
I ti li bi bre kao onaj Sveti ××××× sto utece da prenosis sa kolena na koleno pricu o zlim ustasama, siptarima i balijama do besvesti, a? Isto kao srto ste (svi komplet balkanci, ne samo Srbi) u svojim gudurama tu istu pricu prenosili sa kolena na koleno 50 godina umesto da zivite kao normalni ljudi pa ste onda da bi ispravili vekovne nepravde ukakili sve zivo, unistili zemlju, navukli nam NATO na vrat i zasrali zivote svima. More, more...

Aljasa
06-01-2004, 23:09
A koja mu vajda od ovog podsecanja? Jel´ ista ona,koja bese na poznato
\"svecenje Kosova\" ? Ili podsecanje treba animirati na neke nove podvige??

FRED-BOYOVNIK
06-01-2004, 23:11
Pa lijepo sam napisao u uvodu zasto ovo podsjecanje. ako nas na ovom forumu svakodnevno podsjecaju o SM, radikalima, "genocidnosti RS", opravdavdanosti NATO agresije onda je valjda za ocekivati da i ja mogu podsjetiti na ove dogadjaje. uostalom neki od ovih su vrlo aktualni-primjer Thompsona i zlocini slovenskih teritorijalaca.

Kamichak
06-01-2004, 23:13
i ? Boyovniche,
sta ces da preduzmesh ??
mislim, povodom opasno losheg stanja svesti sugradjana
i povodom neosvecene a prolivene krvi.

FRED-BOYOVNIK
06-01-2004, 23:14
pa evo vec preduzimam: podsjecam ljude.

CellCenter
06-01-2004, 23:34
Za tvoje podsećanje:

QUOTE:
primjer 2. "Da li se itko sjeca da je hrvatska televizija prva ukinula prijenos zajednickih dnevnika nedjeljom i na taj nacin preuzela jednostrano izvjestavanje gradjana hrvatske?"

Ratni zločin, hebote! Genocid, čak!

primjer 3. "Da li se itko sjeca da su Srbi izbaceni iz ustava Republike Hrvatske poslije svih prava koja jos imaju od vremena Vojne krajine, kasnije ZAVNOH-a? "

Kako su to Srbi izbačeni iz hrvatskog ustava? Ako nisu konstitutivni narod, onda su izbačeni? Ili su, možda, samo prebačeni u nacionalne manjine?

primjer 4. "Da li se itko sjeca snimke na kojoj general Spegelj za svojim suradnicima planira egzekucije Srpskih oficira, napada na kasarne… Svojevremeno je cijela Hrvatska tvrdila da je to namontirani snimak a danasa svi znamo da je autentican".

Svi znamo da je autentičan. Kao što je "svojevremeno cijela Hrvatska tvrdila"? Generalizacija, bez veze.

primjer 5. "Da li se itko sjeca prve stradale zrtve u Hrvatskoj u poznatim dogadjajima na uskrs? istina ta zrtva je bila hrvatska a dogodila se prilikom pokusaja intervencije hrv. specijalnih snaga na Plitvicama. radilo se o pokusaju ponovnog uvodjenja ”nelojalne” policijske stanice u sustav MUP-a Hrvatske. ako netko i kaze da je to bio opravdani pokusaj, to se sigurno ne moze nazvati pokusajem smirivanja situacije i miroljubivog zavrsetka".

Jel' tebi dobro?

CellCenter
06-01-2004, 23:34
primjer 8. "Da li itko zna tko je prvi ispalio minobacacke granate u rejonu Borova sela? ako ne zna neka se raspita malo i vidjet ce da je to uradio Gojko Susak i njegova ekipa".

Ti si se očigledno raspitao malo.

primjer 9. "Da li se itko sjeca lazi koje je plasirala hrv. televizija poput toga da su Srbi srusili Maslenicki most? kasnije se sve to saznalo. "

Saznalo?

primjer 11. "Da li se itko sjeca skupova koji su odrzavali Tudjman, Paraga i Djapic? da li se itko sjeca te atmosfere i poruka Srbima"?

Sva sreća da su atmosfera u Srbiji i poruke Hrvatima bile bitno drugačije.

primjer 12. "Da li itko zna koliko je Srba izgubilo radno mjesto i istjerani iz svojih kuca prije ratnih sukoba, i kasnije van podrucja ratnih sukoba"?

Prosvetli me. Naročito za deo "kasnije van područja ratnih sukoba".

primjer 13. "Da li se itko sjeca izjave Tudjmana da nije bitno 10000, 50000, 100000 mrtvih mi cemo imati svoju drzavu? "

Da li se iko seća izjave Biljane Plavšić da i ako pogine 6000000 Srba, ostaće još toliko da se bori za "srBsku stvar"?

CellCenter
06-01-2004, 23:35
primjer 14. "Da li itko zna kako je Mesic promjenio ime svoje knjige ”Kako sam srusio Jugoslaviju” u ”Kako je srusena Jugoslavija”? "

Još jedan ratni zločin, jel' da?

primjer 15. "Da li itko zna da je najpopularniji trenutno pjevac u Hrvatskoj Marko Perkovic-Thompson koji pjeva pjesme ”Jasenovac i Gradiska stara? "

Aha, baš zbog te i takve popularnosti se za njega raspituje hrvatski državni tužilac. Ili možda nisi obavešten?

primjer 16. "Da li netko zna da je donesena oslobadjajuca presuda za opuzenike iz ratnog logora Lora uz objasnjenje sudije da to sto svjedoci svjedoce ne moze biti istina jer da to ne bi ni Rambo izdrzao?! "

Da li bi Rambo izdržao ukidanje presude i ponovo pokretanje postupka, što se dogodilo?

primjer 17. "Da li itko zna tko je ubio policajca Kira iz Osijeka koji je radio na smirivanju tenzija izmedju Srba i Hrvata na tom podrucju prije pocetka sukoba? "

Zna. Josip Rajhl Kir ubijen je od strane militantnih maloumnika, kakvih je bilo u ogromnim količinama na obe sukobljene strane.

primjer 20. "Da li se itko sjeca referenduma o samostalnosti BiH kada je jedan konstitutivni narod predglasan? "

Predglasan ili nadglasan? Ako je nadglasan na referendumu to valjda znači da nije dobio dovoljno glasova za svoju opciju. Da li ti znaš šta je taj konstitutivni narod uradio posle referenduma na kome je bio nadglasan?

Daj, oladi (se) malo

Perkos
06-01-2004, 23:39
Quote:
"Ako je nadglasan na referendumu to valjda znači da nije dobio dovoljno glasova za svoju opciju. Da li ti znaš šta je taj konstitutivni narod uradio posle referenduma na kome je bio nadglasan?"

Ako je jedan narod konstitutivan onda on ne može biti nadglasan!

FRED-BOYOVNIK
06-01-2004, 23:39
eh pa zar jos ima onih koji sumnjaju i pokusavaju osporiti navedene primjere?! i kako odgovaraju na njih: ismijavanjem, relativiziranjem, kontra-primjerima, osporavanjem...nije potrebno komentirati navode doticnog callcentra...sam je ponovio kako se jednima zlocini, netolerancija i sovinizam priznaju a drugima ne.

CellCenter
06-01-2004, 23:50
Ako dobro razumem tvoju poentu: koliko konstitutivnih naroda - toliko referenduma?

CellCenter
06-01-2004, 23:55
QUOTE:
"eh pa zar jos ima onih koji sumnjaju i pokusavaju osporiti navedene primjere?! i kako odgovaraju na njih: ismijavanjem, relativiziranjem, kontra-primjerima, osporavanjem...nije potrebno komentirati navode doticnog callcentra...sam je ponovio kako se jednima zlocini, netolerancija i sovinizam priznaju a drugima ne".

Ti se to praviš glup ili ... ? Upravo tvoje banalizovanje marginalizuje prave hrvatske zločine.

Zločini, netolerancija i šovinizam se ne priznaju već se osudjuju, ko god da je u pitanju. Ako su hrvatski zločini ovo što sam ja kometarisao, nije ni čudo što ih u Hagu nema više nego što ih ima.

Kamo sreće da su tvoji primeri najstrašniji hrvatski zločini. Eto, Tompsona bih ladno prihvatio da je on najgore što se dogodilo.

FRED-BOYOVNIK
06-01-2004, 23:59
"Ti se to praviš glup ili ... ? Upravo tvoje banalizovanje marginalizuje prave hrvatske zločine.

Zločini, netolerancija i šovinizam se ne priznaju već se osudjuju, ko god da je u pitanju. Ako su hrvatski zločini ovo što sam ja kometarisao, nije ni čudo što ih u Hagu nema više nego što ih ima.
Kamo sreće da su tvoji primeri najstrašniji hrvatski zločini. Eto, Tompsona bih ladno prihvatio da je on najgore što se dogodilo".

A nes ti banaliziranja. bas neznam tko ovdje banalizira zlocine.

Rubiroza
07-01-2004, 00:00
Bre Fred-Boyovnik, pa zar ti mislis da smo mi ovde svi tek juce rodjeni? Pa secamo se i mi majku mu nekih stvari, pa bar od pre 12 godina, ako ne bas onih ustaskih svinjarija od pre pola veka.Niko ne porice ustaski genocid nad Srbima, niko ne porice ni da Srbi imaju pravo na normalan zivot, bar kao ostali narodi na Balkanu, ako vec ne vise ili manje od njih.Stvar je u tome na koji se nacin to pokusalo da ostvari. Da smo se ponasali ko slon u staklari-ponasali smo se i gore od njega. Pa zar nam nije dosta? Zar bas nista nismo naucili iz sopstvenih - ne gresaka, nego katastrofa?
Kaze se kod nas:
"Tukla majka sina, ne zato sto je izgubio pare na kartanju, nego sto je isao da ih povrati"

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 00:20
pa eto izgleda da neki jesu. poput calcentra.

CellCenter
07-01-2004, 00:26
Ne lupetaj Boyovnice, nego pročitaj još jednom, ali vrrrrrlo pažljivo, šta si naveo kao hrvatske zločine u inicijalnom postu.

Ako ti je najjači argument "neš ti banalizacije", onda neka ti je Bog u pomoć.

Mnogo si, bre, naivan, ko francuska sobarica.

Kad se govori o
07-01-2004, 08:32
1989./90.g. ili početku krize u Hrvatskoj,Hrvati ili se prave blesavi i ko ××××× likuju nad nekoliko činjenica.

1.na onome što Hrvati zovu
"1.demokratski izbori u RH" Srbi iz RH nisu imali svoje politčke predstavnike niti svoju političku stranku na tim izborima,jer SDS tada nije još postojao.
Srbi su u gotovo 100% slučajeva glasali za onu sprdnju Račana,a ovaj je sve te glasove na tacni prepustio Tuđmanu.

2.nije li u hrvatskom Saboru ustaša Ivan Bobetko u napadu fašističkog ludila gađao akt-tašnom Srbina Radu Tanjgu

3.nisu li Srbi tada tražili samo kulturnu autonomiju od RH

4.nije li Srbin dr.Jovan Rašković javno na TV izjavio:
"Srbi u Hrvatskoj vole Hrvatsku,ali ne vole Vas koji ste ustaški nastrojeni prema svemu što je srpsko!"

5.itd,itd,itd...

Hrvati zato ne zaboravite:

Rat nije pao s neba. Kada bi bile podignute optužnice za ratne zločine u svim fazama onda ne bi moglo biti izbjegnuto dokazivanje namjere Hrvatske i dijela međunarodne zajednice da se u Hrvatskoj izvrši etničko čišćenje Srba.

pa Vaš Hrvat
07-01-2004, 08:33
Mate Granić, ministar vanjskih poslova RH je 1993.g. u intervju austrijskom dnveniku "Die Presseu" na pitanje o razaranju srpskih kuća u Hrvatskoj, naveo da je od 1991. do 1992. porušeno 4000 kuća "ali s razbojničkom namjerom". (Večernji list 20.VI 1993.g.). Kad se k tome doda masovno istjerivanje Srba iz njihovih stanova i oduzimanje svih vrijednih stvari, onda se ne može izbjeći zaključak da je došlo do etničkog čišćenja Srba u Hrvatskoj prije priznanja Republike Hrvatske.

Ova faza ratnog zločina protiv civilnog stanovništva, kada su upitanju građani srpske nacionalnosti, je prešućena od jednog dijela međunarodne zajednice.

ODMETNIK
07-01-2004, 14:09
MOZDA JE I NETKO OD VAS NA OVOM SPISKU !!!

http://pub4.ezboard.com/fbdalmokrajisnikfrm7.showMessage?to××××D=761.topic

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 17:53
procitaj i ti CellCentru pazljivo sto si ti napisao. ako se neki od primjera ne mogu okvalificirati kao zlocini sigurno su doprinjeli zlocinima. mozda sam se nespretno izrazio u naslovu ali sustina je ista. za rat je potrebno dvoje.

CellCenter
07-01-2004, 18:25
"ako se neki od primjera ne mogu okvalificirati kao zlocini sigurno su doprinjeli zlocinima.mozda sam se nespretno izrazio u naslovu ali sustina je ista. za rat je potrebno dvoje".

Upravo o toj činjenici ti govorim!

Zločina je bilo, ali ovo na šta ti podsećaš i na čemu pokušavaš da poentiraš nije ništa drugo nego čista glupost!

e moj...
07-01-2004, 18:27
...boyovnice...Ti pusis ne samo od Hrvata nego i od Srba!

Ja cu ti reci da za SILOVVANJE treba dvoje (BAREM)...

Nekad silovatelj na kraju dobije sta je zasluzio...
vi ste dobili dobar dio...ali ne koliko ste zasluzili!!

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 18:29
Upravo o toj činjenici ti govorim!

"Zločina je bilo, ali ovo na šta ti podsećaš i na čemu pokušavaš da poentiraš nije ništa drugo nego čista glupost!"

ma nemoj mi opet pricat o gluposti, molim te.
sta je to glupost s primjerom o spegelju, o slovenskim teritorijalcima, o mudjahedinima, o atmosferi linca, o zadarskoj kristalnoj noci, o pozivu na linc u novinama ST, o oduzimanju prava koji su srbi imali kao konstitutivni naod u hrvatskoj i Bih, o prvom minobacackoj granati gojka suska, o protjerivanju srba iz gradova gdje nije bilo ratnih sukoba... i sl?
ako sam uz to naveo par primjera koji nisu ratni zlocini ali su ih prizivali, sto s jedne ili s druge strane u cemu je problem?

CellCenter
07-01-2004, 18:43
QUOTE "ako sam uz to naveo par primjera koji nisu ratni zlocini ali su ih prizivali, sto s jedne ili s druge strane u cemu je problem"?

(Još jedan) problem je u tome što ti nigde, ali NIGDE u svom postu NISI pomenuo drugu stranu.

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 18:45
pa to sam jasno rekao na pocetku da je smisao ovih primjera samo odgovor na vladanove, kinikove i druge primjere samo srpskih zlocina. ne negiram ja srpske. oni negiraju ne-srpske.

CANCIKA
07-01-2004, 18:50
Evo, vec pet minuta razmisljam da li uopste vredi komentarisati ova tvoja nabrajanja tragicnih dogadjaja iz bliske proslosti. Ne znam da li je sve sto kazes tacno, ali s odredjene tacke gledista to nije ni vazno.
Znas i sam da bi i Hrvati i Bosnjaci mogli da isto tako da nabroje gadosti koje su Srbi pocinili. Jasno je
da postoje pojedinci koji su odgovorni za svako to zlodelo, a narocito je jasno da postoje i ljudi koji su u to vreme bili na celu svojih drzava i koji su bili duzni da te drzave ne dovedu do krvoprolica. Njihova politicka nesposobnost i neodgovornost nas je dovela tu gde jesmo.
Ja, kao gradjanin Srbije, na prvom mestu osudjujem Slobodana Milosevica jer je on odgovoran za stanje u mojoj drzavi. Znaci, biti predsednik jedne drzave nije neka zajebancija. Taj mora da obezbedi mir i blagostanje u svojoj zemlji. Covek koji se prihvata tog posla mora da bude svestan cega se prihvata. SM je uzivao veliku popularnost medju srbima krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih godina, i to je mogao da iskoristi na mnogo bolji nacin. Ali taj tip nikada nije bio na visini svoga zadatka, nesposoban za politiku (ali ne i za manipulacije) bez ikakve etike i casti on svoju drzavu odvodi u propast koju svi dobo poznajemo i jos uvek osetimo. On se prihvatio jednog posla za koji je bio nedorastao.

CANCIKA
07-01-2004, 18:51
(da malo karikiram: zamisli, kao, AIRBUS trazi nekog iskusnog inzenjera koji ce da bude odgovoran za izgradnju novog prekookeanskog aviona. Ja se prijavim, i slozim im neku pricu o mojim kvalitetima i iskustvu, oni se oduseve i prime me. A ja, ×××× me bog, obicni strugar, nemam pojma s avionima. Ali, to meni ne smeta ja idem do kraja, vodim tu neku ekipu inzenjera koju sam sastavio od nekih rodjaka i komsija koji isto tako pojma nemaju o poslu. Jednog dana taj avion ipak uspe nekako da poleti ali se ubrzo i srusi i u nesreci poginu svi putnici. Ko je tu odgovoran? )Postoje ljudi koji su odgovorni za celokupno stanje u jednoj drzavi. Postoje ljudi kojima je poverena moc
kojom mogu da sve razore ili da sve stvore. Postoje ljudi koji su mogli da izbegnu sve te tragicne dogadjaje koje ti nabrajas i jos mnoge druge. ( Doduse,neki od njih vise ne postoje)
Mi smo, kao pripadnici srpskog naroda, duzni da kritikujemo svoje lidere (a ne da im nalazimo izgovore kritikujuci tudje) da se takve stvari vise nebi nikad ponovile

Rubiroza
07-01-2004, 19:10
Vala cancika, odgovoran je i AIRBUS sto ti nije dao prvo neki manji posao da vidi jel ti mozes uopste da radis nesto ozbiljnije. Razlika je u tome sto je airbus ozbiljna firma , pa zato nema sanse da konstrukciju takvog aviona dobije neki drvodelja, al zato Srbija nije ozbiljna firma, pa nam se desilo to sto se desilo. Jos je veca nesreca sto nikako da se opametimo.

za CANCIKU
07-01-2004, 20:38
Vidiš i ja sam Srbin,ali iz RSK!
Sa Srbijom apsolutno veze nemam ni sam je imao.Npr.pretprošlog rata (2.svj.) dok ste Vi u beogradu gostili Švabe ko rod najrođeniji,moji su svi bili u partizanima,borili se i protiv ustaša i protiv četnika.I protiv Kralja (Srbina),
Draže (Srbina),Pavelića (Hrvata).
U ovom zadnjem ratu u RSK Vama je to bilo kao da gledate na TV PINK film o "Rambu".Ako imaš vremena pogledaćeš,
ako nemaš nećeš.Bolio Vas je ××××× za ono što je zakuvao čovjek koji Vam je u Srbiji vladao skoro 15 godina.Taj isti SM.Nije on jedini i isključivi krivac za sve,krivi su i drugi FT,AI,MK,pa CIA,ovaj onaj,itd..
Za vreme BLJESKA i OLUJE Vi ste slavili 1.Maj ili ste bili na ljetovanju.Dali ste čuli za rat u RSK,sumnjam?
Kad su Vas bombardovali zbog Kosova urlali ste ko zvjeri!
Dok ste vukli iz Krajine drva,naftu,
žito,i sve ostalo,bilo je sve super,onda odjednom Vas zaskočiše izbeglice,pa Kosovari,itd,itd..
Vi burazeru ni sami ne znate šta hoćete?
Upravo Vi lutate ko muva bez glave.Vi GEDŽOVANI.Vi što sričete usnama dok čitate bilborde po Beogradu.
Ja sam Bogu hvala batalio i Srbe i Hrvate i sad živim sa crncima,Kinezima,Aboridžinima,sa istomišljenicima i istosudbenicima Hrvatima,Srbima i muslimanima iz bivše SFRJ.
Daleko sa i nikada ne mislim dolaziti u obo što Vi nazivate novonastalom demokratijom i demokracijom.
Udavite se u svojim novonastalim vuko××××nama koje zovete državama,a malo su veće od parkirališta jednog većeg super marketa u Australiji.

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 21:40
slazem se s vecinom sto ste rekli. pogotovo da je duznost Srbina i gradjanina Srbije da prvo da cisti svoja vrata, da kritizira SM i izruci ga Hagu, da optuzi i sudi svoje zlocince. da prizna svoje zlocine i sl. tu se apsolutno slazem.

i opet zelim da naglasim motive navodjenja ovih primjera. dozlogrdilo mi je da slusam i citam o "genocidnosti Srba", da su krajisnici zasluzili ono sto im se desilo, da je HDZ bolja stranka od SRS, da je NATO imao pravo da bombarduje SRJ, da Izrael ima pravo da podize zid oko palestinaca, da Bush i Blair nisu ratni zlocinci samo zato jer su svrgnuli jos veceg ratnog zlocinca u Iraku, da je referendum u BiH kad su 2 naroda nadglasala drugi cisto demokratski i ispravan nacin rjesavanja politicke krize...da jedan buda u Afganistanu vrijedi vise od srpskih crkava na kosovu, da se o aliji izetbegovicu pisu hvalospjevi...da se za izborni rezultat u Srbiji okrivljuju brdjani i njihova pridosla rodbina iz krajine i BiH...da se milion ljudi u Srbiji proglasava mentalno bolesnim...da se opravdavaju pritisci HDZ-ove vlasti 1990 za potpis lojalnosti-svakog tko je u drzavnoj sluzbi, da se negira protjerivanje Srba iz hrvatskih gradova koji nisu bili zahvaceni ratom...

e boyovnice...
07-01-2004, 22:33
...jadna ti mama! Sta ti je sve to trebalo?? Ostao bez domovine... izludjen isfrustriran...svi te sutaju i Srbi i Hrvati... a ti ni na nebu ni na zemlji!

Ledolomac
07-01-2004, 22:42
Niko ne negira "ne-srpske zločine", kako ih ti nazivaš.

Zločini drugih prema "nama" su stvar prošlosti. Ne treba ih brisati iz istorije, za neke je još moguće tražiti i tužiti počinioce, i to je sve.

Poslednje što treba raditi (a to na žalost radi većina u Srbiji) je relativiziranje zločina, i pravdanje "naših" zločina "njihovim" zločinima.

Zašto mi (po tebi loši Srbi) stalno podsećamo na "naše" zločine?

Prosto, da ih više ne bi činili u budućnosti. Da bi narod naučio da je to bilo no-no, i da kad-tad bude pec-pec ili kuku lele. Ja volim svoju zemlju, i želim da ostatak života u njoj provedem što kvalitetnije, i da moji potomci žive u nečemu što više liči na Belgiju nego na Ruandu, na primer.

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 22:45
QOTE
"Sve vreme ti ukazujem na to da navodiš nebulozne primere. Tompsonova pesma, ma kako bila odvratna, nije ratni zločin, već glupost jednog umobolnika kakvih je biolo mnogo na obe strane. Promenu naslova Mesićeve knjige i ukidanje nedeljnog Dnevnika na HTV-u neću ni da pominjem".

Sto se tice Thompsona, to nije ratni zlocin, mozda nije ni zlocin, krivicno djelo jeste i nadam se da ce biti sankcionirano. ako je pjevac koji velica ratne zlocine i zlocince najpopularniji u nekoj zemlji onda je to lijep primjer kako se na te iste gleda.

primjer mesica i mesiceve knjige nije primjer ratnog zlocina, mozda ni zlocina, ali je primjer prikrivanja istine. SM se obicno na ovim forumima prikazuje kao najveci krivac, ali eto vidimo da su neki ponosili svojim radom na rusenju SFRJ.

sto se tice primjera o dnevniku. to nije ratni zlocin, mozda nije ni zlocin ali to je nacin kako se stvaraju i prikrivaju zlocini.

VLADAN
07-01-2004, 22:47
Ovo cudo, Fred-boyovnik, ponovo je zatvorilo krug ....

On sam je u svemu potpuno nevazan; samo jos jedan primerak iz menazerije srpske predratne, ratne i poratne propagande, prilicno lose informisan, jos losije obrazovan, a najpre nesposoban za stvaranje zakljucaka. On je tipican primer one mase kojom su manipulisali i Brana Crncevic, i Milosevic, pa i sada Toma Nikolic.
Nema potrebe njemu objasnjavati, jer on i tako nece shvatiti - vazno je iz te ruzne i bescasne srpske proslosti izvuci nekakav zakljucak, da nam se nikada vise ne bi ponovila.
Dovoljno je sto smo i ovako, manje-vise opravdano, kao narod parije savremenog sveta.
A ako je ovome juj dosadilo da cita sto napisemo, moze:
1. da preskoci te postove
2. da ode na forume kojima mentalno mnogo vise pripada, kao sto su to SC i/ili kojekakvi krajiski forumi
3. da ode na ultranacionalisticke hrvatske i muslimanske forume, jer ce tamo biti mnogo bolje shvacen, a i naci ce sebi slicne, s druge strane

FRED-BOYOVNIK
07-01-2004, 22:51
"Niko ne negira "ne-srpske zločine", kako ih ti nazivaš.

Zločini drugih prema "nama" su stvar prošlosti. Ne treba ih brisati iz istorije, za neke je još moguće tražiti i tužiti počinioce, i to je sve.

Poslednje što treba raditi (a to na žalost radi većina u Srbiji) je relativiziranje zločina, i pravdanje "naših" zločina "njihovim" zločinima.

Zašto mi (po tebi loši Srbi) stalno podsećamo na "naše" zločine?

Prosto, da ih više ne bi činili u budućnosti. Da bi narod naučio da je to bilo no-no, i da kad-tad bude pec-pec ili kuku lele. Ja volim svoju zemlju, i želim da ostatak života u njoj provedem što kvalitetnije, i da moji potomci žive u nečemu što više liči na Belgiju nego na Ruandu, na primer".

Slazem se opet sa zakljuckom.
ali zelim te podsjetiti da se cesto negiraju ne-srpski zlocini. opet spominjem NATO agresiju. ili izetbegovica se brani da nije ratni zlocinac-maltene svetac.
a evo i medju komentarima na moje primjere ima pokusaja osporavanja hrvatskih zlocina. procitaj npr. prvi komentar callcentra.

sprda se na cinjenicu da je gojko susak odgovoran za prve minobacacke granate.
na primjer o atmosferi na Tudjmanovim, paraginim sukobima odgovara kontra primjerom.
sprda se na to da je hrv. vojska srusila maslenicki most i da se sad tek to zna u medijima.
sprda se na to da su srbi protjerivani iz gradova hrvatske gdje nije bilo ratnih zlocina.

da li to lici na negiranje? mozda je to samo sprdanje...

Zivota
07-01-2004, 22:54
Znas boyovnice...
S tobom i tebi slicnima ne mogu i nema cutanja u interesu mira u kuci - upravo zato sto smo mi, normalni, cutali, vi ste i uspeli da napravite celu ovu nesrecu koju ste napravili i da Srbiju, srednje razvijenu zemlju, oterate u centralnu Aziju - jer ste vi, zapravo, Azijati sa negativnom konotacijom.

CellCenter
07-01-2004, 22:57
Cesto spominjes atmosferu u Hrvatskoj? Hoćeš malo da pričamo o atmosferi u Srbiji? O tome kako su se osećali Hrvati (a bogami i ostali) u Srbiji, o Zemunu, Hrtkovcima, radikalskoj raspomamljenosti, ispraćajima tenkova koji odlaze na Vukovar?

Pa se ne sećam baš da je neko od njih uzeo pušku i napravio barikade. Na šta bi, po tebi, imali puno pravo.

ne zanam baš da su
08-01-2004, 08:30
svi prošli isto.
U mom mjestu koje cijeli rat bilo van zona ratnih dejstava,Hrvati su tokom rata namjerno srušili,zapalili ili
opljačkali oko 500 srpskih kuća.
Ponavljam :
SAMO U GRADU,koji jedva broji oko 20.ooo stanovnika.
Lično sam sa strane gledao svađu između pridošlih ZNG gardista,i domaćih policajaca,koji su pokušali sprečiti sav taj zulum.
Jedan od policajaca je jasno i glasno izurlao se na tu razularenu rulju,doslovno:
"KOD NAS JE BIO RED I MIR,NIJE BILO MINIRANJA,PALJENJA,PLJAČKE,UBOJSTAVA,
SILOVANJA,SVE DOK NAS VI SA STRANE NISTE DOŠLI BRANITI!"
Do sukoba je došlo,nažalost tek kad su u "deficitu" srpske imovine,kojekakovi bojovnici počeli haračiti i po hrvatskoj imovini.

Nađi mi primjer u Srbiji gdje su Srbi srušili sve hrvatske kuće u nekom selu,gradu,ili čak zaseoku.

sad
08-01-2004, 09:34
i ptice na grani znaju da Hrvati nisu zeljeli rat , nikada do rata nebi ni doslo to se moze potvrditi sa milijardu dokaza.Oni su se mogli mirno odvojiti niko im neki smetao , ali njima je i njihovim politicarima bilo vaznije da zakrve ta dva naroda kako bi toboze poslije Srbi za njih bili vjecni dusmani da vise ni jednom hrvatu nepadne na pamet ikakav suzivot sa Srbima a kamo li ikada zajednicka drzava.
To je vise nego sramno na sta su sve spremni i da se vjecito pripremaju kako skroz unistiti Srbe koji im najvise smetaju jer se osjecaju pored njih niska mizerija koja se od fasizma nema vremena baviti pametnijim i civiliziranijim stvarima.

odmetnik
08-01-2004, 15:15
sta je sa mojim upisom..?..ili i ode postoji gumica... :smile16:

odmetnik
08-01-2004, 15:25
:quote:i ptice na grani znaju da Hrvati nisu zeljeli rat:/quote:

ne seri..! kad i sam znas,da su Hrvati od samog svog postanja tezili ka nekoj svojoj nezavisnoj drzavi.. :o

Grga GN
08-01-2004, 16:35
Dakle "odmetnice" hrvati zato jer su htjeli da imadu posebnu drzavu, ne samo da su zeljeli rat nego su ga i zapravo zapoceli......Jeli to kazes...?!

Na tu vasu mudrost dolazi pitanje zasto nije bilo rata nigdje drugdje, a tolike zemlje su se proglasile samostalnim poslije pada komunizma...?!

Hajde nemoj me sada samo psovati ili
pocet opet pricu o Jasenovcu, jer takovo opravdanje vas je dovelo do ovog nepotrebnog krvoprolica i bijedne situacije u kojoj ste danas.

To sto ti post nije prosao, dogada se i meni, ali to ti je ovdje ova nova tehnika. Ako ti je post pre dug, jednostavno ga server ne prima. Dakle samo malo skrati ili napisu u manjim postovima i proci ce. Bok !

Nogometno rečeno
08-01-2004, 18:10
Grga,Vi Hrvati ste igrali veoma grubo i "kurčevito" od samog starta.
Išli ste direktno u "faulove otvorenim đonom".
Otkazi,miniranja,šikaniranja,hapšenja,a rata još nije bilo ni na vidiku.
Ne znam dali si Ti bio tamo "nazočan" u to vreme,ali velika većina Hrvata je negodovala protiv takvog tretmana prema svojim komšijama Srbima,međutim strah od mase je preovladao i kod njih.
sve se svodilo i kod običnih i normalnih Hrvata na onu Čorbinu:

"Ne bavi se politikom,spavaj,
radi,ćuti,jedi i ne veruj više nikom
lezi,diž' se,ustaj,sedi!"

Strah je ušao u narod Grga,strah,i to u velikoj meri baš od povampirenja Hrvata.

uhhhh´sta...
08-01-2004, 21:38
...volim kad Srbadija narice... NARICITE, SAMO NARICITE... HR je za vas samo nedosanjani san... ZIVOT CE VAM proci Srbadijo u naricanju... Stranac u "matici", nepozeljan... domovinu mrzi iz dna duse...

Ali vidi se na ovoj temi da ima PAMETNIH i REALNIH Srba... sa njima bi se slozio 100%... onaj "cell..." i jos neki...

Ali melju FredBoyovica... kao stoku...

Ma ne naricemo
09-01-2004, 00:55
vec samo zelimo da ispravimo nepravdu koju je prema vama ucinila HTV.

popuši kurac glupa
09-01-2004, 06:55
ustašetino
nisi dobro postavio misao
"Stranac u "matici", nepozeljan... domovinu mrzi iz dna duse..."
trebalo je
"Stranac u "matici", nepozeljan... domovina ga mrzi iz dna duse..."

Ako je CellCenter
09-01-2004, 07:00
SRBIN,mene će izabrati za sledećeg PAPU
čisto iz presedana da Vam Srbin malo veru prolufta
××××× i tebe uhhhh´sta...
i USTAŠU koji se upisuje kao Cell Center ili Grga GN,a sve su indicije da se u svim slučajevima radi o istoj osobi..
Kratka Ti je pamet

Malo sam...
09-01-2004, 09:47
...optimisticniji kad vidim tipove (Srbe) poput CellCentra... znaci da kod njih IPAK ima zdeavog razuma... da mogu donekle objektivno sagledati stvari...

Nazalost...izgleda da su u manjini jer ovi drugi slijepo orkestriraju...

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 00:46
"i sto si se na maslinicki Most navali'?
i ko ti je reka' da je Thompson najpopularniji?

i sto sad ova tvoja 'ribanja i ribarska prigovaranja', nakon svega, treba da znace? "

PROGLAŠAVATI najpopularnijeg hrvatskog pjevača poklonikom fašizma samo zbog darkerskog stila oblačenja i pokojeg ustaškog simbola u publici, u najmanju je ruku pretjerano, a Hrvatsku dovodi na zao glas.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=178032

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 00:49
mozemo pricati i o atmosferi u Srbiji. nema problema. ja to ne negiram ali ja ne koristim primjere iz hrvatske da bi negirao primjere iz srbije. ja samo ukazujem da nije sve crno-bijelo kao sto neki to zele ovdje prikazati.

S L A V E N
10-01-2004, 00:50
eto, bas mi je drago da si postirao tekst iz Index.hr, iuuui!

ne znam dali si, sve, procitao do kraja i uocio onih par hrvatskih
- Uz takve domoljube Hrvatskoj neprijatelji ne trebaju!

jesi?

svaka cast!

CellCenter
10-01-2004, 00:50
Jel' ponovo treba da ti dokazujem da ovde niko sem tebe i tvojih istomišljenika ne gleda na srpsko-komšijske odnose crno - belo?

Navedi mi bar jedan link gde učesnici ovog foruma (koje si okarakterisao kao "srbomrsce") tvrde da nije bilo zločina činjenih od strane Srba!

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 00:52
i sta sad Slavene? tvoje pitanje je bilo "tko mi je rekao da je Thopson najpopularniji pjevac u Hr". ja sam ti poslao link da vidi tko mi je rekao.

procitao sam sve komentare u tom tekstu. i s vecinom se slazem. nadam se da ce biti podignuta optuznica.
a tvoja aluzija nije pogodak "u sridu".

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 00:55
Jel' ponovo treba da ti dokazujem da ovde niko sem tebe i tvojih istomišljenika ne gleda na srpsko-komšijske odnose crno - belo?

Navedi mi bar jedan link gde učesnici ovog foruma (koje si okarakterisao kao "srbomrsce") tvrde da nije bilo zločina činjenih od strane Srba!

mislis CellCentru da nije bilo zlocina nad srbima:)

evo ti vladanovog primjera:

http://www.b92.net/invboard/index.php?act=...37&t=9227&st=90

Pa evo, da ne bude nedoumice:
Daleko od toga da mislim da je bombardovanje Srbije bilo jedini i najbolji nacin da se zaustavi podivljali srpski fasizam, u tom trenutku na Kosovu, ali i pre toga u Hrvatskoj i BiH. Medjutim, to je bio jedan od odabranih nacina da se zlocinci zaustave, a Srbija, njeni gradjani i njeno rukovodstvo u tom trenutku u mnogo navrata su upozoravani sta ce se desiti, ako se drzavni teror ne prekine. Nije prekinut i pokazalo se da i nad popom ima pop. Sasvim je drugo pitanje da li je bombardovanje bio jedini i najbolji metod, ali jeste bio metod koji je u tom trenutku uzivao vecinsku podrsku svetskog javnog mnjenja, a ta se podrska ni do danas, posle cetiri godine, nije izmenila.
Uzgred, u to su vreme bombe padale i po mojoj glavi, jer sam bio u Beogradu.
Zato nabrojane ne smatram za ratne zlocince, nego za politicare, koji su odabrali jedan od modaliteta da zaustave podivljali fasizam, a Milosevica, Karadzica i kliku smatram za zlocince.

CellCenter
10-01-2004, 00:56
Tvrdnja iz teksta na Index-u da je Tompson najpopularniji pevač u Hrvatskoj nije činjenica već novinarsko nagadjanje.

Btw, niko ti nije rekao već si pročitao na netu.

S L A V E N
10-01-2004, 00:57
FreddBoyovnice, odi malo Doma, vidi kako je!

prestani lupat praznu slamu

ps

eno ti auto cesta/put prosla kroz cijelu Krajinu, imas i izlaz za Benkovac!

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 00:58
... vrijedjanje. sprdanjem sa ljudima koji se ne mogu vratiti kuci!
zaista niski udarci...

S L A V E N
10-01-2004, 00:59
Boze me sacuvaj FreddBoyovnice, nema sprdanja, samo zamolba + informacija.
Cisto da bolje shvatis situVaciju u koju dovodis one spomenute Srbe iz hrvatskih Gradova!

U koju su ih takve price dovele, nema potrebe ponavljat'! Slazes li se?

CellCenter
10-01-2004, 01:04
Pardon, mea culpa.

Nego, sad uvlačimo i NATO u diskusiju ne bi li nekako diskreditovali Vladana koji u tvom primeru poriče zločin nad Srbima? Btw, govorili smo o Srbima & komšijama (Hrvatima), ako se ne varam?

Ako si pak zainteresovan da nastavimo u pravcu 1999., da ti kažem u startu da ne verujem da će bilo koji član NATO pakta biti, bilo optužen, bilo osudjen za ono što su učinili narodu Srbije, iz prostog razloga što su bili jedinstveni, što su veliki i bogati, jer su moćni, jer su oni ti koji kroje svetsku politiku, i zato što smo mi mali, siromašni i nikakvi, a na takvima se oštri qrac, naročito kad pre××××.

Meni su u celoj stvari mnogo više krivi Smrda & comp. jer su doveli do toga da Srbija bude bombardovana od strane NATO-a. Jel' sad jasnije i pod 2.

S L A V E N
10-01-2004, 01:06
a jesi se zapitao Tko je Thompsonu stvorio tu publiku, Freddboyovnice?

Nisi?

VLADAN
10-01-2004, 01:09
Kazu ljudi da je pametnom coveku i komarac muzika, ali ovom juu ni simfonijski orkestar nije nesto sto moze da cuje - ali ne zbog pomanjkanja sluha.
Neko, ko je to negde procenjivao, zakljucio je da je bombardovanje jedini nacin da se zaustavi srpski militantni fasizam. Ja to, sasvim sigurno, nisam bio. To je i receno Milosevicu, ali i svima nama, sasvim jasno i nedvosmisleno. Mi smo na to poceli da pisemo po zidovima: "Ili bombardujte, il' da krecimo!" I oni, ljudi, bombardovali.
Mi potegli na stotine hiljada ljudi, ceo jedan narod da iselimo (kao sto je Seselj, uostalom, i obecao), a usput, za uspomenu, oduzimali im i licna dokumenta (naravno, pored zlata, maraka i zivota, u najboljim srBskim patriotskim tradicijama).
Mi, najvulgarnije receno, dobili po p***i - zapravo, nedovoljno, kako smo zasluzili.
Sad tuzno naricemo kako nema pravde, jer nema ko njima, sto su nas po p***i, da sudi.
Nema i ne treba da bude!
Da smo imali pameti, mudrosti i morala, sami bismo svojim zlikovcima presudili na vreme, pa do svega ovoga ne bi ni doslo. Ali, kad smo vec tada propustili da uradimo ono sto je trebalo, ostacima tog sljama treba zapusiti usta - ponavljam, ne zbog njih samih, jer su oni potpuno beznacajan sljam, vec zbog nas, zbog pokusaja da povratimo vlastito osecanje samopostovanja, da i drugi pocnu da nas postuju zbog neceg dobrog sto smo uradili i da postanemo i mi normalan svet.
Dosta je vise ovih krika i jaukanja, kao iz najboljih "Politikinih" dana...

FRED-BOYOVNIK
10-01-2004, 01:11
Vladane nema te argumentacije s kojom mozes osporiti ratne zlocine koji su pocinjenji u NATO agresiji.

uostalom ako je prihvatimo da je NATO intervencija ispravna, takodjer moras prihvatiti da je bilo vojnika koji su se "otrgli" komandi i pocinili ratne zlocine na "svoju ruku". ako vec ne priznajes komandnu odgovornost Blaira i Klintona zasto priznas da netko treba biti osudjen zbog svih onih civilnih zrtava...ili su oni kolateralna steta...

Gastarbajter
10-01-2004, 01:19
FreddBoyovnice sta ti ustvari hoces? Sta bi hteo da procitas kao odgovor na tvoj inicijalni post?
Pre nego sto bilo sta otpises, da ti kazem da si u startu odstupio od naslova koji si sam postavio.
"Tko ih je sve radio" podrazumeva koliko ja znam srpski bukvalno i doslovno sve a ne samo "sta su oni nama radili".

Prema tome nemoj uopste da se cudis sto su reakcije ovakve kakve jesu (ja ih ne uzimam za antisrpske), pa iako te zajebavaju ili vredjaju (to su dve najlepse srpske osobine i discipline, sto je samo dokaz da si medju svojima) ne uzimaj to za zlo, trebace ti vremena da se naviknes na to kako funkcionise ovaj forum.

Niko od njih ne zmuri na zlocine i nepraavde prema Srbima ali zele da prvo (mi) Srbi sami rascistimo sa svim nasim zlikovcima pa da imamo prava (moralnog) da to ocekujemo od drugih. Drugacije ne biva ili ja ne vidim drugi nacin.

Zato, ako smem da te posavetujem, malo oladi, vise citaj sta se pise a manje pisi. Bar za neko vreme.

Kresimir
10-01-2004, 01:22
primjer 5.

Da li se itko sjeca prve stradale zrtve u Hrvatskoj u poznatim dogadjajima na uskrs? istina ta zrtva je bila hrvatska a dogodila se prilikom pokusaja intervencije hrv. specijalnih snaga na Plitvicama. radilo se o pokusaju ponovnog uvodjenja ”nelojalne” policijske stanice u sustav MUP-a Hrvatske. ako netko i kaze da je to bio opravdani pokusaj, to se sigurno ne moze nazvati pokusajem smirivanja situacije i miroljubivog zavrsetka.

Ovog se ti očito vrlo slabo sjećaš:

1. "RSK" (ili kako se to tada već zvalo) upućuje ultimatum rukovodstvu NP Plitvička jezera da se stavi pod vlast te tvorevine

2. Rukovodstvo NP Plitvice odbija

3. Martić šalje iz Knina svoje policajce da se pod prijetnjom oružja izvrši "volja naroda", ne nailazi na nikakav otpor.

4. Iz Zagreba kreće specijalna jedinica i vraća NP pod nadzor Hrvatske države uz po jednog mrtvog na svakoj strani.

5. JNA se "stavlja između zaraćenih strana" što praktično znači povlaćenje hrv. policajaca jer u to vrijeme još nije bilo otvorenog sukoba s JNA nego su se hr. policijske jedinice uglavnom povlaćile gdje god bi JNA stala između zaraćenih strana odnosno spriječavala debakl "narodnog ustanka" još na samom početku i time bitno zakuhavala pravi i krvavi rat. Još jedan dio teritorije predviđen planom RAM je dospio tamo gdje su pametnjakovići zamilsili da treba biti. Pod kontrolu Knina (Martić, Babić) i JNA (Mladić).

I ostale su ti tvrdnje pune ovakvih netočnosti u činjenicama.

Hrvatima i Srbima!
10-01-2004, 06:55
Nacionalizam većinskog naroda će sigurno kod "novonastalih" manjina dojučerašnjeg ravnopravnog naroda razvijati jedan ofanzivni "manjinski" nacionalizam. To je nacionalizam koji ne može opstati u sistemima demokratske države, nego će imati jedan polujavni,poluprivatni, polucivilni,da ne kažem ILEGALNI karakter,kakav je uostalom i karakter ovog foruma.
Ti i takvi nacionalizmi i sa jedne i sa druge strane gledano u nikom smislu neće moći da prouzrokuju neke promene u državi i njenoj politici,ali će moći da prouzrokuje velike depresije kako kod većine,a s tim jasno i kod novonastale manjine,te će time biti smanjen demokratski potencijal društva u smislu "proste međuljudske vanpolitičke komunikacije".
Na Vama samima je da se pronađete kom obliku nacionalista pripadate!

СРС
10-01-2004, 07:01
Владане!
Србија и њени интереси се не бране на Дорћол&#1×××; и Калемегдан&#1×××;,али са таквим размишљањем као што га ти имаш,&#1×××;ак ни то није искљ&#1×××;&#1×××;ено &#1×××; некој веома блиској б&#1×××;д&#1×××;ћности!

Vladane crni sine!
10-01-2004, 07:13
"Da smo imali pameti, mudrosti i morala, sami bismo svojim zlikovcima presudili na vreme, pa do svega ovoga ne bi ni doslo. Ali, kad smo vec tada propustili da uradimo ono sto je trebalo, ostacima tog sljama treba zapusiti usta - ponavljam, ne zbog njih samih, jer su oni potpuno beznacajan sljam, vec zbog nas, zbog pokusaja da povratimo vlastito osecanje samopostovanja, da i drugi pocnu da nas postuju zbog neceg dobrog sto smo uradili i da postanemo i mi normalan svet."

Jel' bio DOS i Vi "MOLERI" 3 godine posle Slobe na vlasti? JEST'!
Ko je odgovarao od bivšeg SPS,SRS,JUL režima za sve što nam se događalo? NIKO!
Jeste li Vi ogrezli i dalje u pljački i rasprodaji države,te daljnjem izazivanju opšteg haosa,siromaštva i bede? JESTE!
Jel' Vam ostao šef DB Rade Marković još skoro pola godine na istoj funkciji,sve dok nije izvršenodetaljno pročešljavanje i uništavanje svih spornih dosijea tog resora!
Jeste li smenili Vuka Obradovića zbog njegovog predanog rada na pitanju profiterstva,novopečenog establišmenta,korupcije,sprege vlasti (i bivše SPS i donedavne DOS) sa organizovanim kriminalom? JESTE!

Sve zavisi šta ćeš mi odgovoriti,pa da znam dali ću početi bacati otvoreno karte na stol!

bas su zanimljive...
11-01-2004, 22:10
...ove srpske diskusije. Nisam znao da ima dosta pametnih i realnh Srba, poput, CellCentra, Vladana i jos nekih... Sa njima na vlasti bi se lako doslo do mira...

Sveti Ilija
11-01-2004, 22:19
Eeee Srbi dok ne platite zbog onoga sto ste uradili i dok ne pristanete da kako vam je porucio Ilija Cvorovic stanete pred lice pravde i kazete "jeste, jeo sam govna, radio sam to i to" bez moljenja, a ne da se vasi idoli i heroji skrivaju po kojekakvim pecinama, da se vade na bolest, a da vi pravdate svoje zlocine zlocinima drugih... Ili je to po onoj narodnoj ispevanoj o vasem junastvu "mi bjezimo kano sokolovi a Turci nas gone kano neke babe".

FRED-BOYOVNIK
11-01-2004, 22:21
komu se ti obracas , Ilija? tko su ti koji trebaju da plate? koliko ih je? i kako trebaju da plate? da li ces ti da sudis i presudis?

Sveti Ilija
11-01-2004, 22:25
To su oni koji su krajem osamdesetih uzdigli Slobu Slobodu i vojvodu Seselja, oni koji su hteli da ispravljaju vekovne nepravde i da svete ognjista pa time doveli do devedesetih i NATO bombardovanja i to su oni koji su odrzavali crveno crne 15 godina i to su oni koji bi da vrate crveno crne, a ti znas koji su to - onih 1,300,000 glasaca radikala i sepse, iliti 20% siromasnih gradjana Srbije, po podacima ujedinjenih nacija, a koji su siromasni svojom krivicom - jer su hteli da ispravljaju vekovne nepravde i da svete ognjista umesto da zarade koju paru i da zive normalno. Bivsi samoupravljaci, poluintelektualci, branioci lika i dela Slobodana Milosevica, Radovana Karadzica i slicnih, jahaci na drzavnim jaslama celoga zivota, izgubljeni slucajevi, svetaci ognjista, Srbi po politickom ubedjenju i zanimanju, tragaci za svetskom pravdom itd i njihovi vodje koji su uglavnom vec na robijama. Doduse, ovi "glasaci" i dan danas placaju zbog svojih nedela samo sto toga nisu svesni. Placas i ti, zbog toga si tako uznemiren, sto ti se ne placa ceh za lomljavu u kafani, ali zato volis da lomis. I tek ima da placaju. I ti sa njima.

Sveti Ilija
11-01-2004, 22:25
I to ima da plate zbog toga sto su verovali takvim žvalavim bukacima koji ih iz daleka (bilo iz inostranstva bilo iz mekih fotelja po kabinetima) huskaju i kenjaju o srBstvu i svetskim vekovnim pravdama i nepravdama ne osecajuci ekonomsku krizu, a veruju im (vam) i dan danas.

Sto bi rekao Crna Guja u epizodi Black Adder - Back and forth : "do promena u istoriji dolazi usled velikih socijalno - ekonomskoh dogadjanja i obican covek nema uticaja na njih, osim ako nisi predsednik vlade ili kralj, a na nama ostalima je samo da zaradimo koju paru" . Ili u istoj epizodi, Robinu Hudu o njegovom "radu" i o sirotinji (to jest glasacima radikala) : "cekaj, znaci vi rizikujete svoje zivote da bi opljackali od bogatih i onda pare dali gomili stranaca koja ne radi apsolutno nista osim sto ceo dan sedi na svojim degenskim zadnjicama, kuka o zlosrecnoj sudbini i svetskim nepravdama* i govori ne brinite, doci ce Robin Hud i dati nam dzabe pare" . Posle cega ga (Robina) njegovi ljudi ustrele. Hahahahaha! TAKO TREBA!

VLADAN
11-01-2004, 22:26
FredBoyovnik je verovatno, licno, doziveo nekakvu nepravdu i nevolju u onim gadnim godinama u Hrvatskoj - medjutim, njemu nedostaje i znanja, i sposobnosti, i svake druge mogucnosti da apstrahuje licnu muku i ceo problem sagleda globalno.
On ne trazi pravdu - on trazi osvetu.

Ma Vladane
12-01-2004, 01:11
i ovaj tvoj iznad, ne kenjaj te vise. Rekoh vam, idite na neki vas srpski forum pa palamudite.

Isporucite jos preostale generale, zlocince, radite sta god hocete... ali kakve to veze ima sa Srbima u Hrvatskoj koji traze svoja osnovna prava?

Ti nikad (niti ovaj sv. ××××× (Nikola) niste ziveli u Hrvatskoj, i zato onda tako ××××TE.

>>To su oni
12-01-2004, 01:32
koji su krajem osamdesetih uzdigli Slobu Slobodu i vojvodu Seselja, oni koji su hteli da ispravljaju vekovne nepravde i da svete ognjista pa time doveli do devedesetih i NATO bombardovanja...<<

To je samo tvoje uopsteno palamadjunje u sirinu, sve dotle dok "oni" ne zamenis sa pravim imenom i prezimenom, i dok ne proanaliziras bar neku uzrecno-poslednicnu korelaciju politickih dogadjaja tog vremena, hocu reci, dok ne shvatis da racunanje vremena nije pocelo od Milosevica i Seselja.

e..Fredo...
12-01-2004, 19:37
...pa kazi nam sad - objektivno - KO je najveci pusac YU raspada??

Ko je sve zapoceo? Katalizirao u raspad?

Reci cu ti da nije bilo Milosevica, HR se jos dugo ne bi oslobodila Srbadije (Srboslavije), jer je u njoj bilo PREVISE komunista, Yu-loversa i beskicmenjaka - (nehrvata, "Yugosa"?)

Milosevic je stvorio takvu atmosferu da je iskatalizirao SVE suprotnosti i SVI Hrvati su se ujedinili protiv njega (i skoro svi NESRBI!). Dio Hrvata se je jos uvjek nadao Yugi poslije Milosevica, ali kad su vidjeli i osjetili sta je srpski noz i divlastvo - SVI, 100%, STO POSTO su se okrenuli protiv Srba! AMA SVI!!!

...a mi smo - HVALA BOGU!!! konacno dobili domovinu!!

ISTO KAO ALBANCI!! i Slovenci...i muslimani...SVI!!

VLADAN
12-01-2004, 20:56
Ej Ljudi, ne preskacite!

Da ti ja
12-01-2004, 23:26
kazem ti sto me uporno oslovljavas sa "ej Fredo". Prvi su zapoceli Siptari na Kosovu 1981. (odmah posle Titove smrti). Milosevic je tada bio samo direktor banke.
Pre Siptara su opet zapoceli Siptari 1968., a pre Siptara su opet zapoceli Siptari 1945. Vi ste zapoceli vasim masovnim pokretom 1971. kad ste zeleli vasu valutu, vasu vojsku, i najverovatnije vasu samostalnost.
SVI OSTALI NARODU U SFRJ NISU NISTA ZAPOCINJALI, ZAISTA!

U toku svih tih zapocinjanja, alfa i omega YU politike bio je Hrvat Tito, Slovenac Kardelj i Hrvat Bakaric.

>>ISTO TAKO
12-01-2004, 23:33
ALBANCI!! i Slovenci...i muslimani...SVI!

Albanci su imali svoju drzavu jos od 1912.
To je ona drzava gradjana koji se dave u Jadranskom moru bezeci od svoje "drzave".
Ma bezali bi i oni sa Kosova, ali je SFRJ dugogodisnjim ulaganjem napravilo od te regije da lici na nesto iole pristojno.

Sto se toce ostalih koji su dobili samostalnost, ma ××××m vam se ja na te vase drzave, sem na Sloveniju koja jedino lici na drzavu.

Sto se tice
12-01-2004, 23:43
atmosfere otcepljivanja, slazem se da je Milosevic (zajedno sa ostalim nacionalistickim vodjama iz ostalih republika) doprineo brzoj dezintegraciji, medjutim glavnu atmosferu je svorio Gorbacov, koji je prvo svojom glasnoscu ,potom perestrojkom doveo do raspada SSSR-a, pa do rusenje Berlinskog zida, itd. Pa nije valjda Milosevic stvorio atmosferu za dezintegraciju Cehoslovacke i SSSR-a.
Ako ti ne vidis dalje od Milosevica u tom kontestu, ONDA SI ZAISTA KRATKOVID!

Velike
12-01-2004, 23:50
geopoliticke promene u Evropi, pa i u svetu, krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih, nikako nisu mogle biti inicirane od male Srbije.

Vas sadasnji predsednik je jednom izjavio da u jednoj takvoj medjunarodnoj atmosferi, nije bila nikakva mudrost steci nezavisnost. Eno Makedonija je stece bez ispaljenog metka.

pa milosevic
13-01-2004, 14:28
...je bio uvjeren da ce mu Rusi doci u pomoc ako zagusti! Inace se ne bi samo tako usudio na HR. Iako je imao JNA i petokolonase u mekom trbuhu HR.

No SSSR se je raspao 1991! eeee, to je bio velik udarac Srbiji...

Kako god okrenes...on je IOPKA SVE katalizirao - kako rekoh SVE! S V E!!!
Sve je sjelo na svoje mjesto, kad su se S V I Hrvati udruzili protiv njega i komunisti, i nacionalisti, i neutralni
SVI! 100%!! Dobar se je dio nadao nekom novom srpskom rukovodstvu, pa da OPET nekako sa JNA naprave neku YUGU?? No sa njim je to bilo nemoguce...dok Nacionalisti sa Tudjmanom nisu KONACNO potpuno prevagnuli...

Sto mozemo dakle zahvaliti Milosevicu i srpskim koljacima koji su ga slijedili..i koji su pokazali PRAVO Srpsko lice...

Dakle da
14-01-2004, 00:33
ponovim: klimu za geopliticke promene u Istocnoj i Jugoistocnoj Evropi stvorio je Gorbacov, koji je na kraju morao da ustupi stolicu onom pijanduri.

A da ponovim i ovo: ××××m se ama bas na SVE novonastale drzavice-nakazice na prostorima bivse Juge, sem na Sloveniju.

Jedino je Slovenija ta u kojoj bi pristao da zivim i da uzivam penziju.

ne bi se...
14-01-2004, 10:03
...usrecio sa Slovenijom...ne bi sigurno!

A sta ti fali u matici? Srbija, Srbi, nema opasnosti od genocida, razumes srpski kao i ceo svet? Divan narod, tolerantan, svet, posten...?

S T A N K O
15-01-2004, 10:56
Od svih drzava nastalih od SFRY nejnestabilnije a i najsiromasnije su CiCG i BiH...jer cim je neki "I" to nevalja...

Trenutno jeste
15-01-2004, 11:40
ali kolo srece se okrece, ne zaboravi to.

Secam se vaseg veselja i vase euforije za vreme sankcija, pa povodom NATO bombardovanja da ne pricam. A onda kad je doslo do demokratskih promena u Srbiji, obicne hrvatske ××××djije su oborili nosine, a politicari iznervirani poceli da cvile kako je svet opsednut Srbijom.
×××× ga, vi ste bas mislili da nas svet zaista mrzi (kako umete da ××××te na ovome forumu) i da nam je odredio dozivotnu kaznu, pa ste bili previse zateceni.
Dobar savet: nemojte da HTV propagandu uzimate zdravo za gotovo.

u redu...
15-01-2004, 14:24
...ALI, ti nikad neces razumit (kao Srbin), kako je bilo podnasati srpsko arogantno i sa 100% - tnim samopuzdanjem - pod moto "niko nam nista na svijetu nemoze" "mi smo svet i nepobjediv narod" itd...klanje, teroriziranje, bombardiranje sa pozicije velike vojne nadmoci!

A SVIJET??? sta...pregovara civilizirano, tolerantno, donosi sankcije na oruzje...itd... a vi meljete i meljete na najdivljackiji nacin... Kad su vas zakvacile sankcije dobili ste bar malo, MRVICU od onog sta ste zasluzili...a ko nas je ustvari na kraju oslobodio?? i KAKO?? Ne svijet, koji je stalno tezio nekom "miroljubivom" rjesenju... OSLOBODILA nas je samo nasa vojska, nase oruzje i nase srce!! a poslije ste KONACNO i vi dobili malo pravde, malo soka kojeg ste zasluzili, a da ste ga dobili 1991, puno muka i strahota bi bili postedjeni mi a jos vise i vi!!

Ovako smo morali proci kroz sve sta smo prosli... a na kraju ste ipak vi najvise popusili....

Miro Bajramovic,
16-01-2004, 21:01
bivsi pripadnik tzv. Mercepove jedinice, otvoreno svjedoci o zlocinima sto su ih on i njegovi ratni drugovi pocinili na podrucju Pakraca, Gospica, Zagreba, Slanog…

KAKO SMO UBIJALI U PAKRAČKOJ POLJANI

Zovem se Miro Bajramovic i direktno sam odgovoran za smrt 86 ljudi. Ja s tom cinjenicom navecer zaspim i ujutro se budim, ako zaspim. Svojom sam rukom ubio sedamdeset dvoje ljudi, medju njima je bilo i devet zena. Nismo radili razliku, nista nismo pitali, oni su za nas bili cetnici i neprijatelji. Najteze ti je zapaliti prvu kucu i ubiti prvog covjeka. Poslije sve ide po sablonu.

Tomislava Mercepa upoznao sam 1991. godine u Dalju. Od tada smo skupa ratovali. Prosli smo puno toga zajedno. Nasa se jedinica zvala "Jesenje kise", odnosno, sluzbeno, Prva Zagrebacka specijalna postrojba pri MUP-u. Medju hrvatskim braniteljima i narodom se jako dobro zna tko su "Jesenje kise".

LIKVIDACIJE U GOSPICU I SLANOM

Prije odlaska u Pak××××× Poljanu, negdje u rujnu 1991., bili smo u Gospicu. U Gospicu je dovoljno bilo da budete Srbin, pa da vas vise ne bude. Nasa je grupa dolje likvidirala izmedju 90 i 110 ljudi, jer smo bili prekratko, niti mjesec dana. Za Gospic je vrijedila naredba: "etnicki ocistiti"; ubili smo direktora poste, bolnice, vlasnike restorana i kojekakve druge Srbe. Ubojstva su izvodjena metkom u celo, jer nismo imali vremena. Ponavljam, iz vrhovnistva je bila naredba da se smanji postotak Srba u Gospicu.

U Slano smo isli cetiri puta i likvidirano je trinaest osoba, svi su bili Srbi. Od njih trinaest ja sam ih ubio osam. Moju grupu su cinili Sinisa Rimac, Miroslav Brisevac, Igor Mikula i mala Gordana, cije prezime nikada nisam upamtio.

...........
16-01-2004, 21:04
PAKRACKA POLJANA: "OBRADA" ZATVORENIKA

U Pak××××× Poljanu stigli smo 6. Listopada 1991. godine, nakon povratka iz Gospica. Zatvorenike smo drzali u podrumu osnovne skole, a kad ih je bilo vise, onda bi smo ih stavljali i u ucionice. Za njih su najgore bile noci, kad smo ih operativno obradjivali, a to je znacilo da smo pokusavali pronaci najbolji nacin da im nanesemo sto vecu bol kako bi sto vise priznali. Znate li koji je najbolji nacin? Palite zatvorenika - plamenom iz boce plina i onda ga polijete otcom, a to radite uglavnom po genitalijama i ocima. Zatim postoji mali induktor, poljski telefon, pa Srbina prikljucite na to. Radi se o istosmernoj struji, ne moze ubiti, ali stvara neugodan osecaj kod covjeka. Pitas onda tog prikljucenog Srbina odakle je, on ti kaze iz Dvora na Uni, a ti onda, okrecuci poljski telefon nazoves Dvor na Uni. Zatvorenicima se znao u guzicu gurati petozicni kabel, to bi im ostavili po par sati da ne mogu sjesti. Otvarane su im rane po kojima je posipana so ili ocat. Uglavnom, nismo dozvoljavali da prestanu krvariti. Isto tako, svi su isti dan morali nauciti "Lijepu nasu", a to ih je natjerao zapovjednik zatvora Mijo Jolic koji danas, jednako kao i Suljic, ima restorane po Hrvatskoj. Kad se sjetim svih tih mucenja, pitam se kako su se uspjeli sjetiti svega toga. Primjerice, najbolnije je zabiti male cavale pod nokte. Kad na to spojite trofaznu struju od covjeka ne ostane ni traga. Pepeo! Ljudi su pod takvim mucenjima priznavali sve sto su znali i sto se od njih trazilo. U pocetku smo glumili nekakve demokratske policajce, davali smo Srbima papir da na njemu napisu sve sto znaju, a trazilo se sto vise imena i lokacija.

.............
16-01-2004, 21:05
Tomislav Mercep je bio zapovjednik Poljane, a ja sam bio dozapovjednik. Mercep je sve znao. On nije osobno sudjelovao u egzekucijama, ali on je citao sve sto smo mu mi pisali u izvjescima, premda je vecina informacija priopcavana usmeno. On je znao za svaku likvidaciju, jer je bio zapovjednik i bio je za nas karizmaticna osoba. Nekoliko nam je puta rekao: "Nocas ocistite sva ta govna." To je znacilo da se likvidiraju svi zatvorenici. Ako nisi ucinio sto je naredjeno, onda si bio peta kolona, a mi smo u Pakrackoj Poljani jednako ubijali i Hrvate i Srbe. Nas su se plasili i Hrvati u Poljani. Selo je, naime, po celu noc slusalo jauke i zapomaganje iz zatvora, ljudi nisu mogli spavati, ali nam nista nisu smijeli reci. Svi su znali da bi, ako nesto priupitaju, i sami mogli zavrsiti u zatvoru.

Jednom sam rekao da su svi koje sam ubio umirali sretni, jer sam im ja na malom bloku pisao potvrde da mogu proci nase straze i oni s tom potvrdom sretni idu doma. Onda sam ih ja cekao snajperom. Umirali su nasmijani.

Mi Srbe nismo djelili na vojnike i civile; ako smo nasli pusku bilo gdje sakrivenu, on je za nas bio cetnik. Srbi su u to vrijeme jako tesko mogli opstati, jer ne vele badava da kud mi prodjmo, trava ne raste. Koliko ja znam, vise od pedeset Srba dovedeno je u Poljanu iz Zagreba, a dovozili su ih svi koji su bili u uzem Mercepovu krugu - Rimac, Suljic, Mikula, Hodak, ja…

.................
16-01-2004, 21:05
Relativna je stvar koliko smo dugo drzali zatvorenike. To je zavisilo o tome za koje vrijeme bismo ih uspjeli iscrpiti. Vecinom smo ih prije ubijanja drzali izmedju dva i pet dana. Oni da su i prezivjeli, ne bi kasnije bili normalni ljudi. Srbi koji su bili dobri i lojalni, sluzili su nam za kopanje grobova, s tim da smo im govorili da kopaju zaklone za puskomitraljez. Jednom je jedan od zatvorenika, bio je iz Kutine, kazao da mu je to petnaesti ili sesnaesti zaklon. Odmah smo ga likvidirali, jer njegovo nije da broji nego da kopa.

Vladalo je tada veliko koristoljublje. Nas je tridesetak islo pedeset metara ispred prvog tenka, mi smo cistili i likvidirali koga smo zatekli. Iza nas su isli neki koji su se nazivali mercepovcma i koji su krali i palili kuce. Takvi su bili Mardjeralo, Rukavina…Mercep nam je govorio da Srbima otimamo sve, a da novac koje nadjemo u njihovim kucama moramo predavati u stab za kupovinu naoruzanja. Medjutim Trusic, Mercep, Rukavina zvani Pop i Nedeljko Posavec su dijelili novac izmedju sebe. Kako to znam? Dan prije ubistva Pave Mlinarica, jedan na drugog su pucali Posavec i Rukavina, jer nisu podijelili novac na jednake dejelove. Posavec je maknut iz postrojbe, ali mu nisu uzeli novac, a tu nije bilo tisucu ili sto tisuca DEM, tu je bilo mnogo vise.

Ne bih mogao reci da su u Pakrackoj Poljani vrsena masovne likvidacije, radilo se o grupama od sedam do deset ljudi. Zapravo sve je ovisilo koliko se ljudi nalazilo u zatvoru. Ponekad smo znali likvidirati u kucama, a kucu potom dignuti u zrak. Nema tijela. Bilo je puno takvih kuca, najvise u selu Bujavici.

..........
16-01-2004, 21:06
U to je vrijeme bilo ovakvo razmisljanje: Ubij srbinu dijete, jer on nice na minus dvadeset. U ono vrijeme uopce nisam imao osjecaj da su Srbi ljudi kao i mi, da su i oni neciji ocevi, braca, djeca… Ne, djecu nismo ubijali, osim sto je Suljic ubio Aleksandru Zec. Po mojoj procjeni u Poljani je likvidirano sve zajedno oko 280 ljudi, a kroz nju je proslo i desetak zena. Osim Marine Nuic, secam se jedne Nade iz Kusonja koja je ubacena medju nas. Bila je tu i neka starica kojoj je u kuci nadjen snajper. Osim te starice sve su ostale zene silovane pa ubijene. To je istina.

Moje je duboko uvjerenje: da nije pobijena obitelj Zec, nista se ni dan danas ne bi znalo o Pakrackoj Poljani. Bio je to glavni kljuc i glavni razlog da se na jedinicu gleda kroz drukciju prizmu. A Pakrackih je Poljana u Hrvatskoj bilo jako puno…

..........
16-01-2004, 21:07
UMORSTVO OBITELJI ZEC

Za mene je samo jedno nepojmljivo - zasto od obitelji Zec cine karizmaticne osobe? Jako se dobro zna da je Mihajlo Zec radio za protivnicku stranu, za Srbe, premda je bio hadezeovac i premda je pokusavao pomoci hrvatskoj vojsci. Cinjenicno stanje je takvo da smo mi cuvajuci punktove u selu Dobrovcu kod Lipika saznali da se Milorad Zec, Mihajlov brat, svake noci iz Subotske vraca doma spavati. I mi smo ga jedne veceri sacekali u njegovoj kuci u Dobrovcu.

Mozemo razgovarati na koji smo nacin mi vrsili operativnu obradu osobe, ali tu nema tajni - tu se batinalo, maltretiralo, iznudjivalo se priznanje na bilo koji nacin. Tada je on nama priznao za svoga brata Mihajla, sto i za koga radi.

Kad sam dosao u Zagreb dao sam zapovjed da se privede Mihajlo Zec, a ja sam tu zapovjest dobio od Tomislava Mercepa. Nama je Mihajlo Zec vise vrijedio ziv nego mrtav. Ali onda se grupi koja je trebala privesti Zeca samoinicijativno, ne po zapovjedi, prikljucio Munib Suljic, koji je te veceri bio nadrogiran i pijan. Ja sam Sinisi Rimcu rekao da samo u slucaju otpora privodjenju likvidira Mihajla. On je pokusao bjezati, Rimac ga je pustio (premda je meni nepojmljivo da mladic od 19 godina nije mogao sustici jednog takvog covjeka i savladati ga, ali dobro, mozda je sve to bio trenutak) i onda je pucao u njega.

Tad se iz jednog plavog kombija bez registracije, jer smo mi u privodjenju po Zagrebu isli u neobeljezenim uniformama i autima bez registracija, pojavio Munib Suljic koji se vratio po malu Aleksandru i po gospodju Zec. Najprije ih je odveo u hotel Panorama, odatle na Sljeme i tamo ih likvidirao.

.........
16-01-2004, 21:08
Neki dan je u Nacionalu izasao Suljicev demanti da on to ubojstvo nikad nije priznao. Tacno je da je Suljic po uhicenju sve ispricao, sve priznao, te je s djelatnicima Policijske uprave iz DJordjiceve otisao na Sljeme i pokazao grobove. I tad je priznao da je on ucinio likvidaciju. Najzalosnije je sto je on prijetio Nebojsi-Hodaku-Ceni, Igoru Mikuli, Sinisi Rimcu i maloj Snezani Zivkovic iz Gospica te natjerao Mikulu da ispali dvadeset metaka u malu Aleksandru i gospodju Zec. Da bi on, kao, bio siguran. I natjerao ih je da zakopaju leseve.

Samo su zbog toga oni umijesani u tu aferu. Jer Rimac je u istrazi javno priznao: "Ja sam ubio Mihajla Zeca, a u drugo me ne mesajte." To je istina. Danas se od Mihajla Zeca cini nekog heroja i govori se da je on uzaludno poginuo, a da se ja nesto pitam, da ja tiskam nekakve novine, ja bih vise pisao o Marini Nuic, jer je ona nevino poginula.

.........
16-01-2004, 21:08
IZDAVANJE ZAPOVJEDI
Demantirao bih rijeci Ivana Vekica iz proslog Ferala. On laze, on je sve znao. Ja mu mogu reci koliko je nasa jedinica dobila naredbi od njega. On bi rekao "od vas trazim da napravite to, to i to". Nikad se nismo vratili da nismo izvrsili zadatak, a najvise se radilo o likvidacijama. Njegova je zapovjest da se ubije Milos Ivosevic, a zbog njega je trebalo biti ubijen i jedini prezivjeli Srbin iz Poljane, Stevan Brajanovic. Ponavljam, Ivan vekic je sve znao.

U zatvoru sam bio od drugog sijecnja do 30 travnja 1992. godine. Meni je bilo najzalosnije sto je 15. sijecnja Hrvatska priznata, a ja u Remetincu. Oslobodjeni smo kad je Seks postao javni tuzilac, ali smo pusteni u dvije grupe. Mikula, Hodak, Snjezana Zivkovic, Suljic i Rimac su ostali cetrdesetak dana duze u zatvoru zbog Zeca. Prvi mjesec u zatvoru su se prema nama ponasali okrutno. Ne, nitko nas nije smio dirati, jer da je nad nama bilo neko fizicko izivljavanje, ja mislim da danas policiska zgrada u DJordjicevoj ne bi postojala. Tu je veliki utjecaj imao Mercep, koji je organizovao nasu obranu, te Ivan Vekic, koji danas istupa s kojekakvim glupostima. U to je vrijeme bio na nasoj strani. Mozda sam to vec kazao, ali ponavljam da su istrazni suci Jvanovic i Horvatinovic bili prilicno korektni, nisu ih zanimali detalji.

REZIME
16-01-2004, 21:09
Veliki sam vjernik. Imam na ruci prsten-krunicu iz Medjugorja. Bog sve prasta do odredjene granice. Ja mislim da sam dosad dovoljno kaznjen za sve sto sam pocinio. Zivotna bi mi satisfakcija bila da mi djeca imaju egzistenciju, jer jako dobro znam sto ce mi se dogoditi nakon ove price, ali samo bih volio da neko povede racuna o mojoj djeci. Stvarno imam prekrasan brak i prekrasnu obitelj, dvoje divne male djece. Moja supruga zna za sve sto sam ja radio, jer samo tako mozemo zajedno zivjeti.

Nije mi lakse kad sam vam sve ispricao. Plasim se svoje postrojbe. To su prekaljeni profesionalci, koji ne promasuju cesto. I znam da mi Haag ne gine.

e moj Fredo...
18-01-2004, 02:57
...di si nasao ove pripovjetke i ko ih je slagao...

EEEE, da je sve to tako jednostavno islo...Srbi dolazili na egzekucije, mucenja...kao naruceni...

Sibali smo vas sibali...samo volio bi cuti neku pravu ISTINSKu pricu, realnu, a ne bajke... naricanja, fantazije, poluistine, propagande??!! i sl. itd.

Vama ustašama su
18-01-2004, 05:14
inače sve laži.
Otiđi pitaj ljude na konkretnom terenu,npr. za područje Pakračke Poljane pitaj VICMAHERA ZG,jer on se "šmucao" na području Novske,Pakraca,
Lipika jednom riječi Zapadne Slavonije.
Pitaj njega znali gdje je Bujavica?
Dolaze polako i Vama Vaši računi na naplatu!

pa rekao sam...
18-01-2004, 21:28
...ti da smo vas SIBALI, tamanili gdje je trebalo, da li je bilo premalo ili previse, ja to ne mogu ocjeniti.
(Da me pitas sta mislim, rekao bi da je bilo puno premalo...Ali nisam bio u mogucnosti ocijeniti cijelu situaciju).

Uglavnom...nije proslo onako kako ste zamisljali, rijesiti stvar u max 7 dana i poklati 1/3 Hrvata, 1/3, posrbiti, a 1/3 protjerati...i napraviti Vliku Srbiju!

Ipak imate veliku Srbiju...vecu niste nikad imali...

>>ne bi se
19-01-2004, 00:41
...usrecio sa Slovenijom...ne bi sigurno!<<

Sa Slovencima sam saradjivao pre rata intenzivno. To su mi najlepse upomene vezane za profesiju. Imao tamo dosta prijatelja u Sloveniji.
Slovenci su veseo i topao narod. U poslovnim kvalitetima nema im premca u bivsoj Jugi, ali i sire. Nije uopste cudo sto su tu gde su.

Nema sumnje u to da bi se vrlo lako uklopio u njihov mentalitet i radnu sredinu.

Ipak, u predvecerje ludila, potrazio sam drugu zemlju, i uspeo sam. Ne vidim razlig zasto ne bih i u Sloveniji.

A sto se tice
19-01-2004, 00:44
SIBANJA, samo vi nastavite da se SIBATE, ali bez mene. Ja sa mojim prijateljem Hrvatom sam nocas ISIBAO par desetina piva:):):)

slovenska sreca...
19-01-2004, 08:38
...ja sam poluslovenac, i vrlo sam dobro upoznat u situaciju u SL. Place u Ljubljani su nize nego u Zagrebu, bogatstvo je ravnomjernije rasporedjeno u Slovenii nego u HR. Nezaposlenost je oko 12% dok je u HR 20%, kupovna moc je u totalu duplo visa nego u HR.

Razlog tome je Slovenska blizina (granica) Italiji i Austriji i da je sa njima SL prirodno intenzivno suradjivala.

Drugo, U SL su se Srbi vrlo brzo prilagodili i u drugoj generaciji poslovenili 100%, dok to u HR nije bio slucaj 10-ak generacija. A osim toga, Srbi su cak i vladali Hrvatskom.

Trece, Slovenija nije imala rata nit tog ××××nog "srpskog pitanja", nije trebala trositi NISTA energije na te ×××××rije, nego je radila svoj posao u miru! A mi stalno, imamo taj rak koji rovari po utrobi, malo pomalo moramo raditi genocid, raspravljati, donositi zakone, imati vojsku, ratovati, TROSITI strasno puno energije na??? srpsku (neradnicku, sabotersku) ×××××riju. Da mi samo NISMO imali rat, nego da smo normalno kao oni dobili drzavu, njihov bi standard bio mozda 1/3 visi nego nas... a i to je pitanje, jer bi se mi 1991 posvetili boljitku, a to bi donijelo do ko zna kolikih pozitivnih dinamickih efekata... (umjesto da smo potrosili neizmjernu energiju na oslobadjanje, ratovanje a dobili i masovnu destrukciju itd...)...

Izvini ali
19-01-2004, 18:26
poklati 1/3 ne Hrvata već Srba, 1/3 ne posrbiti već pokatilčiti, a 1/3 protjerati...je ipak ideja vašeg oca domovine Ante Starčevića

ne znam cija...
19-01-2004, 18:32
...u originalu, ali je sigurno Seseljeva i cetnicka od 1986-1990, pa nadalje...do danas...sa tim da múslimane treba 100% istri××××ti...

istina
19-01-2004, 18:44
JESTE VI HRVATI podli i iskvareni da vam nema premaca cak ni u zivotinjskoj rasi .Sad vi natojite druge prestaviti girim od vas jer vas ubi case sramno breme.Djaba se trudite Jasenovac i etnicki opustosena vuko××××na vas prestavlja bas onakve kakvi i jsete, a vi sad dubite na glavi da bi drugog isturili ispred vas. :smile16: :smile06:

Nažalost
19-01-2004, 20:21
ideja Ante Starčevića koliko je bila Šešeljeva,toliko je bila i TUĐMANOVA jer je on lično na HTV izjavljivao da mu je ta ideja 1/3,1/3,1/3,bila ideja vodilja kod rešavanju Srpskog pitanja u i prilikom stvaranje nove Tuđmanove NDH!

sve
20-01-2004, 12:30
...je to pokazatelj da je Starcevic jos odavno shvatio u cem je problem na nasim prostorima. Da je 1918 tako napravljeno uzivali bi SVI, (ukljucujuci i Srbijiu) u plodovima mira.
Zato se je sekiram jer niti nakon 100 godina posao nije obavljen kako treba i postoji velika opasnost da cemo opet morati u neke GENOCIDE...I nama je to vec doslo na ×××××... PA DOKLE???