PDA

Pogledaj cijelu verziju : IDEM U ZATVOR!!!!



širokobriježanin
05-01-2004, 12:51
Ma šalim se, to sam napisao samo zato da otvorite temu... :))

Situacija je slijedeća:
Dobio sam poziv za sud zbog sudara kojeg sam imao prije par mjeseci. Da vas podsjetim, uključivao sam se na autoput, a malo prije toga sam izsrednjoprstario tipa iza sebe zato što mi je trubio što sam propustio jedno vozilo iz sporedne ulice. Sve u svemu, ušao sam u lijevu traku na autoputu, a tip mi se ubacio s desne strane ispred mene i na kočnicu. Nakon nekih 50 metara sam ga poljubio u guzu, murja došla, skoro ga murjak nabio i tako dalje... Tip je bio s novim mercedesom E270, a ja s golfom 1. U opisu nesreće stoji "da je do sudara došlo zat što nisam održavao potreban razmak između vozila" :smile12: :smile12: :smile12:
E sad, šta mi raditi, ima li netko sličnih iskustava, tream li uzeti odvjetnika i slično?!?!?!

Hvala svima na odgovoru. :smile15: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

alfa099 odlog.
05-01-2004, 12:54
...uzmi keficu za zube i pravac Remka...

OS PUNTO
05-01-2004, 13:03
:smile12: :))

Ti si opasnost na cesti.

mc
05-01-2004, 13:10
Gle, po zakonu je tip kriv jer je namjerno izazvao sudar koceci bez ikakvog razloga. Sad, kakva je praksa, ne znam, ali bi ti bilo pametno savjetovati se s odvjetnikom.
Ti mozes tvrditi da je on bio ljut na tebe zbog prethodnog konflikta, a on ce tvrditi da mu je pretrcala macka, pa sad tko uspije biti uvjerljiviji...
Jedino sam siguran da postoji kazna za ono sto je on napravio, pa mu se onda teoretski moze pripisati i krivica. Ako hoces, predlozim ti odvjetnika koji je premazan svim mastima.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
05-01-2004, 13:15
Ali daj ti u praksi dokazi to kaj je opisano... dokazi da je frajer kocio i da si ga zato bubnuo. Cini mi se da je to sfera nemoguce misije. :(

Ed Hunter
05-01-2004, 13:27
Pa ako je ovaj u mečki naglo kočil, to se more utvrditi, postoje tragovi kočenja. Jedino, ko zna kaj bu on rekel zbog čega je tak naglo kočil. Ako je bezrazložno onda je kriv. Samo kaj on to sigurno nebu rekel.

Quest
05-01-2004, 13:36
A postoje li uopće tragovi kočenja kod auta s ABS-om? Ima li netko iskustva s time ?

Bmw Touring
05-01-2004, 14:34
Postoje,naravno.
Siroki najbolje angazirat odvjetnika i iznesi cilu svoju pricu pa ako uspije uspije.

Mario Haas
05-01-2004, 14:46
ma to je samo prekršajni sud, kaj si se usro. vozač koji nije bio kod suca za prekršaje je ko je*ač koji nije je*o

:o :o :o

ipak, ne bi bilo loše doči s fiškalom, ljepše izgleda.

Cezy
05-01-2004, 14:46
Koji taj tip mora biti krele,on sa E-klasom ide na Gnoj 1.Pa zasluzio je da ga oderes na sudu.

Siroki navijam za tebe.

Bmw Touring
05-01-2004, 14:48
limun daj predstavi kao covjek pa onda pricaj.
Ako te nesto smeta na forumu mozes lijepo mirno bez suvislih komentara otic :)
Postedi nas aj

mc
05-01-2004, 14:50
BMW, avatar ti je prva liga... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
05-01-2004, 15:03
my name is Touring. BMW TOURING :)) :)) :))

Turbo Paljo
05-01-2004, 15:13
Dame,Van Dame, Claude Van Dame, Jean Claude Van Dame :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Drži se Široki svoje priče i reci Seljačini da ako bu sral da buš ga poet pogodil :smile18: :smile18: :smile18:

Bmw Touring
05-01-2004, 15:21
Turboooooooo :))
Kako ide pila?
jeli radi fijuuuuuuuuuuuuuuu :)

širokobriježanin
05-01-2004, 15:25
Hvala dečki na podršci... ;)
On je odmah priznao murjaku da je kočio, ali tko zna šta će reć na sudu... Pošto je on mene preticao nema šanse da ja imam bolje ubrzanje od njega, a ja sam već tad išao punom brzinom (90 km/h) :o .
Ah, čini se da ću morat doć s nekim odvjetnikom, ali još ću vidjet.


A šta ako se utvrdi da je moja greška, kolika je kazna (novčana, bodovi...)<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

širokobriježanin
05-01-2004, 15:27
E da, tragova nije bilo ni kog njega ni kod mene, ali to je zato što ja stvarno nisam očekivao da će tip pratkički stati u lijevoj traci. Tip je negdje 5,6 puta stiskao kočnicu i kak sam vidio njega, tak sam i ja, samo što je onaj 6. put malo jače zakočio i tu je bio kraj priči. Ali ja sam njega udario dok sam vozio cca. 40-50.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
05-01-2004, 15:29
e Siroki ima jos jedna caka.On tebe nebi smija prec s desne strane jel tako?
I to iznesi.Mozda ga to spizdi jel koliko san te svatija u prvom postu on je tebe presa sa desne strane al to se prakticki ne smije :)

širokobriježanin
05-01-2004, 15:31
Šta je najbolje, ja sam preticao jedan auto koji je bio u desnoj traci, a on je takoreći ušao u "škare" između nas dvojice.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
05-01-2004, 15:32
e pa o tome ti pricam.On je napravija prekrsaj.Preticanje s desne strane je strogo kaznjivo.

širokobriježanin
05-01-2004, 15:34
Ma nemam pojma, popričat ću s odvjetnikom pa šta bude, bude. Samo da tip ne dođe s ovratnikom i nalazom od liječnika... :smile09:

Imam vremena, moram ić na sud tek za 10 dana...
Zna li itko o mogućim kaznama u slučaju da popušim?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

mc
05-01-2004, 15:38
Ispricaj lijepo sve na sudu. I to da je frajera raspizdilo kaj si pustao nekoga iz sporedne ulice. Ako ga uspijes prikazati kao ludjaka (sto i je), mogao bi se izvuci iz ××××××. A frajer je to i zasluzio.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
05-01-2004, 15:39
e mozda bi zna da san dole al ovako ti nemogu nista rec.Al i da popusis ne virujen da ce to bit nesto puno.Al nadam se da nes izgubit bitku :)

mc
05-01-2004, 15:40
Ma moze on doci i bez glave. Ako je on skrivio sudar, moze se jebati.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

širokobriježanin
05-01-2004, 15:41
Dečki, hvala na podršci! Ovo ću isprintati i pokazat na sudu kao dokaz X4. :))
Javim vam kak je prošlo...<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
05-01-2004, 15:46
Puno srece ti zelimo Siroki :)

Cezy
05-01-2004, 16:24
Preticanje sa desne strane i kocenje i stajanje u lijevoj traci bez razloga,to je za robiju.

Girrari
06-01-2004, 12:17
Računaj na 700 kn kazne zajedno sa troškovima (u slučaju da nećeš uzeti odvjetnika).

Olakotne okolnosti su ti studiranje, ako eventualno ne radiš (bar ne formalno), činjenica da ti je ovo prvi prekršaj (ako je) itd. Zbog toga ti cifra dođe na 700 kn.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 12:43
A kazneni bodovi?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Girrari
06-01-2004, 12:49
E to ne bih znao. Mislim da niš od bodova, ali tu opet ovisi koliko si vozio, eventualni alkohol... i masa drugih potencijalnih prekršaja.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mc
06-01-2004, 12:53
Ma idu mu bodovi ziher ako ga okrive, samo ne znam koliko.
Siroki, bori se rukama i nogama da svalis krivicu na tog pacijenta.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 12:55
Sinoć sam baš razmišljao o svojoj obrani, sad recite šta mislite.

Sudar se dogodio nekih 100-200 metara nakon uključivanja na autoput. Ja sam išao cca 80 (po ograničenju), a pošto ne tip preticao s desne strane (njegov prvi prekršaj), morao je i biti minimum 20 km/h brži da me pretekne, što znači da je vozio cca 100 (njegov drugi prekršaj), a od vremena otkad se uguzio ispred mene do sudara je prošlo nekih 5 sekundi, što u prijevodu znači da je MORAO kočiti (njegov treći prekršaj) zato što ja nisam mogao za 5 sekundi ubrzati više od 20 km/h da dostignem njegovu brzinu. :smile19:

Ako netko ima neki ispravak netočnog navoda ili neku primjedbu...
PS. ×××ך ekonomiju, idem ja na pravo :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

mc
06-01-2004, 13:10
Po meni bi se trebao ostaviti fizike i vjestacenja. Kao prvo sad tek kuzim da to nije bio autoput nego Ljubljanska ili Slavonska koje nisu autoput nego brze gradske ceste s dvije trake i tu ti se njegovo ubacivanje ne racuna kao preticanje nego kao obicno prestrojavanje (isto kao da si na Zelenom valu), pa samim time nije prekrsaj.
Lijepo ti ispricaj sudcu kako si prije dolaska na "autoput" propusti vozilo iz sporedne ulice sto je razljutilo vozaca iza tebe, te je zapoceo "verbalni" konflikt s kojim se nije zadovoljio, nego se po dolasku na "autoput" NAMJERNO ubacio ispred tebe i BEZRAZLOZNO naglo zakocio kako bi izazvao sudar i time ti se "osvetio" zbog propustanja vozila. Prikazi ga kao nasilnika i ludjaka i na konju si. Jos ako ti bude sudkinja... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
06-01-2004, 13:27
Lepo ti je MC rekel, to kaj te on zaobilazio po desnoj traci nije njegov prekršaj jer se situacija nije odvijala na autoputu.

Nadalje... moraš shvatit da nisu svi prekršaji vezani za sam sudar, pa stoga u eventualnom postupku utvrđivanja odgovornosti odnosno krivice, neće biti relevantni.

Uzmimo npr. situaciju. Ja se vozim po cesti na kojoj je ograničenje 70 km/h upravo toliko (dakle 70). Po desnoj traci me pretiće (zaobilazi) vozilo koje evidentno vozi preko ograničenja (npr. 100 km/h). Nakon zaobilaženja, on se prestrojava u moju traku te nakon cca. minutu vremena počinje kočiti. Ja ga naguzim i krivnja je moja. Ako se utvrdi da je on vozio prebrzo, snosit će posljedice za prebrzu vožnju, ali to neće automatski znaćiti njegovu krivnju jer je u samom kontekstu nesreće to irelevantno. Ergo, kriv ću biti ja zbog nedovoljnog razmaka, a njegova eventualna prebrza vožnja tu nije ni najmanje bitna.

Stoga, to kaj je on tebe obilazio sa brzinom većom od ograničenja, po mome nema nikakvog utjecaja na samu nesreću i stoga neće biti relevantno u samom postupku utvrđivanja krivice.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 13:28
Hmmmmmmm... zanimljivo... hvala mc! :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 13:29
Da Gira, ali najvažnije je to da je on direktno skrivio sudar zato što je kočio, a sumnjam da će to priznati na sudu.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

mc
06-01-2004, 13:33
Pa zato moras opisati incident da bi se vidjelo koji mu je bio motiv da ti namjerno zakoci i skrivi sudar.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 13:34
Motiv je bio moj srednji prst :smile15: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 13:38
Gira, još nešto. Brzina kojom me j eobilazio je važna zbog toga što se sudar dogodio cca. 5 sekundi nakon što je je zaobišao, a ja u tih 5 sekundi nisam mogao doseći njegovu brzinu, što znači da je on morao kočiti.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Girrari
06-01-2004, 13:39
Skrivio si ga i ti jer nisi održavao razmak.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mc
06-01-2004, 13:43
Prst nemoj ti spominjati ali imaj spremnu obranu. Ako on to spomene, reci da si mu ti u stvari mahao neka te obidje ako mu smeta sto si spor. :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

širokobriježanin
06-01-2004, 13:46
mc :smile06: :smile06: :smile06:
Gira, kak da održavam razmak kad mi se tip uguzio 10 metara ispred mene i stao na kočnicu?!?!?!?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

mc
06-01-2004, 13:46
Nema veze Girra, imas u zakonu i da se ne smije bezrazlozno naglo kociti. Uostalom, neka kaze da mu se tip ubacio na jako mali razmak (npr. 5-10 m) pri brzini od 80 km/h i odmah poceo kociti, pa onda Siroki nije imao kada stvoriti potrebni razmak.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Alfa 147
06-01-2004, 15:02
Tvoja rijec protiv njegove je jednako ti si kriv. Prometna pravila decidirano kazu da voznju treba prilagoditi uvjetima na cesti i odrzavati (ne znam koliki) razmak medju vozilima. Iz opisanog izgleda da se nisi pridrzavao prom. pravila i naguzekao tipa. Jasno ko' dan; on zakocio, ti nisi prilagodio voznju i bla bla bla, kazna 'iljadu kuna, 3 kaznena boda i bogtepita koliko ne smijes voziti auto, i jos secer na kraju, moras popraviti i njegov auto.
Savjet - ako imas svjedoka koji moze potvrditi tvoju pricu( najbolje neutralnog) velika vjerojatnost je njegova krivica ili pola-pola. Obvezno angazirati odvjetnika plus traziti ponovno sudsko vjestacenje.
Iskreno, male su ti sanse, ali tko ne riskira ne profitira.

Girrari
06-01-2004, 15:19
MC, kako dokazati bezrazložno kočenje?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mc
06-01-2004, 16:05
Ne mozes nikako materijalno dokazati. Zato treba ispricati cijeli incident, po mogucnosti navesti tipa da potvrdi, mozda riskirati i srednji prst... :)
Ako sudac povjeruje da je bilo svadje izmedju njih dvoje, nece mu biti tesko povjerovati i da je ovaj namjerno kocio. U zakonu postoji kazna za bezrazlozno naglo kocenje. Ako postoji kazna, a kriv je uvijek ovaj iza, na koga se onda to primijenjuje??? Ocito je da je zakonom predvidjena mogucnost da krivac nije uvijek guzitelj.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
06-01-2004, 16:15
×××× ga, kod guženja je uvijek tak...ko ne riskira - ne profitira :o

mc
06-01-2004, 16:22
Siroki, da si bio "pametan", trebao si ostati u desnoj traci, pustiti tipa da te "pobjednicki" presisa i stvar bi zavrsila na tome. Ovako si probao bjezati, pa ti nije uspjelo, a tipa je to dodatno potaklo na vratolomiju...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
06-01-2004, 16:26
sve je to relativno. i sam sam milion puta poželio nekome napraviti isto ovo kaj je širokome napravio taj tip, ali meni moj auto previše vrijedi da bi ga razbijao iz afekta, stoga razmišljam da kupim neku Ladu i ojačam ju na ključnim mjestima...

mc
06-01-2004, 16:32
Za to ti je kuka sasvim dovoljna... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
06-01-2004, 16:35
ma daj MC pa nismo djeca. ak ču glumit demolition mena onda je kuka igračka.
trebaju biti kromirani branici a ispod cjevurdača fi100 i to sve pedantno pripasano i ojačana hvatišta..naprijed i straga, pa da vidimo čija majka crnu vunu prede

mc
06-01-2004, 16:43
Moji starci su imali Ladu 1500 SL iz 1974. i ona je imala kromirane celicne branike od valjda 2 mm lima plus po dva poprecna branicica naprijed i nazad. Stari je dva puta bio u lancanom sudaru i jedina steta je bila kaj su nam jedan put strgali jedan poprecni branicic.
A nije ni Volga za baciti... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
06-01-2004, 16:45
Vozacku ti ziher ne budu oduzeli nego bude pala uvjetna kazna na jedno 2 godine. Imao sam jednu i jedinu saobrazajku i posto sam posteno priznao kaj sam napravio davne 1999. i posto sam student te je ovo prva saobracajka pali su samo bodovi i kazna, a vozacka na uvjetnom 2 godine. Pa ako ponovis prekrsaj....

Ovo ti bude skola Siroki da se ne bahatis na cesti i da se s rogatim nije za bosti. Sanse da izvuces barem polovicnu odgovornost su ti minimalne.

širokobriježanin
06-01-2004, 16:50
Bila mi je škola, to priznajem. Ali tip je kriv i pokušat ću to i izboriti.
Rosso, offtopic, ideš na onaj fair za staz? Jesi uspio dobiti vizu?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

mc
06-01-2004, 16:55
I ja sam si bezbroj puta pozelio nekoga raspaliti, prikociti da se slupa na meni i sl., ali to nikad nisam napravio.
Na to sada gledam kao prilike za jacanje karaktera. Jednostavno okrenem glavu na drugu stranu, pomislim si: "Boze kretena..." i nastojim si ne podizati dodatno adrenalin...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

T-IE
06-01-2004, 17:58
ŠB,

moj stari je imao jedan sudar di je oduzeo prednost prolaza drugom autu i bio kriv. Dobio je 610kn kazne, 3 boda i uvjetno vozačka na 6 mj. :o
Tako da ako ispadneš kriv mislim da ti 600kn i 3 boda ne ginu, a za vozačku ne znam.

Rossonero
06-01-2004, 19:03
SB, ne idem tamo jer je to za ekipu koja nema posao u svom aranzmanu pa tamo dobivaju od poslodavaca koji dodju na job fair.. Ja znam ekipu za koju sam radio i pozvan sam da se vratim. A s vizom jos za sada nista. To ce biti cini mi se tek u svibnju. Do tada moram nabavit job offer od bilo kojeg bivseg poslodavca i sredit ostalu papirologiju. Malo sam to sad zapostavio je pucam po ovih par preostalih ispita (drugi tjedan idem na 2), ali budem to sredio koncem mjeseca.

Kaj ti si skroz odustao od te sheme?

širokobriježanin
06-01-2004, 19:09
Baš sam danas razmišljao prijatelju o tome... Ako ti nisam spomenuo, mislio sam dogodine upisati ACMT u Dubrovniku, ali ipak ne znam dal vrijedi tolke pare...
Sad planiram radit do 9. mjeseca, možda dat koji ispit na faxu, upisat parcijalu, posvetit se učenju pa na ljeto 2005. pravac SAD.
A 2006., ako bude frke s vizom, pravac brod. :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

_Stevo
06-01-2004, 21:26
U većini slučajeva je kriv onaj koji naguzi onoga sprijeda. Moj stari je iskusan u tome...Uvijek kad se sudaril je bil kriv...A skoro svakih par godina je s Ladom nekome auto s××××...i to pošteno :smile06: A Ladi ništ...to je tenk...ne auto :smile06: <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

širokobriježanin
16-01-2004, 16:42
Evo, bio ja danas na sudu, priznao krivnju i šta mislite koliko mi kazna iznosi?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
16-01-2004, 16:49
a bice 500 kuna 3 boda i misec dana vozacka? jesan pogodija?
Sad snimi onu pismu od Gibonija i slusaj je stalno.
.....ovo mi je skola i drugi puta cu pametnije....

širokobriježanin
16-01-2004, 16:50
E prijatelju falija si sve troje... :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
16-01-2004, 16:55
××××ga :)) aj reci,bas me zanima da znam ako ja nesto spizdim :)) <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

širokobriježanin
16-01-2004, 17:08
300 kuna, 0 bodova, 0 dana vozačke! :smile07:

S tim da ovih 300 kn mogu odraditi u nekom poslu za "opće dobro"....
Sve u svemu brijem da sam se podosta izvukao. :smile14: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Bmw Touring
16-01-2004, 17:21
to majstore,drago mi je zbog tebe :) <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

širokobriježanin
16-01-2004, 17:26
A ni meni nije mrsko... :smile16:
Bio sam solo i samo sam dao iskaz sutkinji, bila je neka dobra (u duhovnom smislu) i rekla mi je da imam 2 mogućnosti, priznat krivnju pa će mi smanjit kaznu ili natezat se po sudovima što ne bi bilo pametno zato što misli da imam male šanse, a još bi trebao platit svakave troškove blabla...
Ali, ipak sam malo više iskusniji. :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>