PDA

Pogledaj cijelu verziju : da li ima ovdje mehaničara iz opela?



Astra 1.6 16v
01-01-2004, 16:44
kao što tema pita, jer bih imao par pitanja...

NISAM MEHANIČAR
02-01-2004, 13:49
Nisam mehaničar, ali me zanima koje firme se stavljaju filteri nafte u astre proizvedene za zapadno tržište?
Mahle group ili Purflux. Mahle su s vertikalnim na V složenim papirom a Purflux su s papirom po vertikali slomljeni na cik-cak. Hvala! Navodno su Purflux prva ugradnja a Mahle se kod nas prodaju kao original GM.

speed_machine
04-01-2004, 16:18
Jeste vas dvojica ista osoba ili što????????? :smile12: :smile12:

dinamovac
05-01-2004, 12:37
Taj mehaničar koji se javi nek mi odgovori zašto mi cvile kočnice na astri 1,4 staroj šest mjeseci. Čini mi se da se to redovito javlja kad je vlažnije vrijeme. Stvarno mi je to čudno. Mislio sam da kočnice cvile samo onda kada su totalno istrošene a ja sam prešao tek 5.000 km. Hvala na odgovoru.

mehaničar
07-01-2004, 09:42
neka te problem ne zabrinjava, vjerojatno ti se vlaga uvuče u brenze, pretpostavljam da nakon par kočenja problem nestane. Tvoj problem nije ništa strašno, jer da znaš kakve sve probleme vlasnici novijih opela imaju stala bi ti pamet

dinamovac
07-01-2004, 12:02
Onda je OK. Istina je da nakon više puta kočenja cviljenje prestaje i stvarno sam primijetio da kada je manja vlaga u zraku cviljenja onda nema. Hvala. Što se tiče da ima puno problema sa opelima mi je malo čudno. Koliko sam primijetio i nije baš bilo prigovora previše od opelaša, a uostalom pa pogledajte da se ti tutaći po broju kod nas prodaju u samom vrhu. Da su loši vjerojatno ljudi to ne bi kupovali. Ja moram priznati da sve koje znam s opelom nemaju nikakvih problema, osim ako mi ne lažu, ali ne vidim razlog zašto bi mi lagali.

dinamovac
08-01-2004, 14:56
Mehaničaru, evo još jedno pitanje. S autom sam prešao 5000 km (pet)i počela mi svjetluckati lampica za ulje. Prvo mi nije bilo jasno kaj je to, mislio sam stvar bez veze. Nije mi vrag dal mira i idem pogledati ulje a ono ne možeš ni izmjeriti, ispod minimuma. Prvo sam pomislio da mi nisu uopće natočili ulje kod isporuke. Zašto. Pa zato kaj nigdje nisam videl da curi, nikad dosad nisam s drugim autima imao takav problem i TREĆE najvažnije oni meni kažu da je prvi servis na 30.000 km. Kužiš ovo, na 30 a meni se ulje potroši na pet. Istina je u knjizi piše da treba kontrolirati nivo ulja ali ja moram priznati da nisam nijednom to učinio. PA PRVI SERVIS MI JE N 30. 000 km. Naprosto mi nije jasno da uz današnju tehnologiju se novi auto tak ponaša, treba mu kao razrađivanje. Koliko ja znam to nije kod svih proizvođača. U čemu je tu kvaka. Nadam se da si skužio da ja nisam neki veliki znalac što se mehanike tiče, zato i postavljam takva pitanja. Daj nekaj reci baš me interesira.

mehaničar
08-01-2004, 16:12
Ne želim te prepasti ali nemoj se igrati sa tim problemom, nemoj više nikada dopustiti da ti se upali lampica za ulje a kamoli voziti dok je upaljena jer u tom slučaju dovoljno je da pređeš par stotina metara a da motor zariba, a onda bolje da ti ne pričam što dalje i zato pazi da ulje nikad nije ispod oznake min na šipci. Kod tebe zabrinjava što imaš samo 5000 km i novo auto, mada motori sa 4 ventila po cilindru znaju potrošiti dosta ulja, ali ipak to mi je malo puno, jer se radi o negdje skoro litri. Što se tiče razrađivanja tvoje auto je razrađeno na probnom stolu a prvo ulje koje je stavljeno u tvornici u pravilu je kvalitetnije od ulja koje se inače koristi za taj motor jer u njemu ima i dodatnih aditiva. Savjetujem ti da ako i dalje bude trošio toliko ulja odeš u servis i da ti detaljno provjere motor. Da li dimi na auspuh plavičasti dim?

ŽBUKA
09-01-2004, 15:56
KOD OPELA SU TI OSIM REDOVNIH SERVISA PROPISANE I MEĐUIZMJENE ULJA I FILTERA. POGLEDAJ U SERVISNOJ KNJIŽICI.

dinamovac
12-01-2004, 11:06
Meni Ti je zasvijetlilo (zasvjetlucalo) u gradskoj vožnji, kreni-stani, koji put i to valjda kad se malo zanjihalo. Inače mi ne dimi. Bio sam ja kod Đačića i porazgovarao ali mi je čovjek rekao da je to normalno i da će mi to još neko vrijeme trajati. Inače servisnu knjižicu još nisam gledao. Ali mene još uvijek čudi da je PRVI SERVIS NA 30. 000 km (nema veze kaj oni preporučaju na 15.000). Proizvođač kaže na 30. Pa kaj ne znaju oni da im novi auti troše ulje.

NISAM MEHANIČAR
13-01-2004, 06:32
Znali mehaničar odgovor na moje pitanje u vezi filtera nafte na astrama u prvoj ugradnji. (S obzirom na naš kvalitet nafte ovo je za mnoge dobra preporuka za odabir pravog filtera)?

ŽBUKA
13-01-2004, 13:45
ZA DINAMOVCA: ZNAJU ONI. I TO TI PIŠE U KNJIŽICI!

dinamovac
14-01-2004, 09:47
Žbuka, moram priznati da nisam gledao servisnu knjižicu do sada. Vidim pomalo da sam to ipak trebao odmah napraviti. Zašto nisam. Kod preuzimanja su mi rekli (naglasili) da mi je prvi servis na 30 ili za godinu dana (to je zbog limarske garancije). I to me je prevarilo, mislio sam imam vremena. Sad vidim da im je to falinga. Trebali bi isto tako upozoriti na moguću veću potrošnju ulja. Možda to i rade ali ja znam da meni nisu niš rekli. Kojiput je bolje usmeno nešto naglasiti. Kužiš, to je to. Ali, naglasili su mi preporuku da umjesto 95-ice uzimam euro 98, bez da su mi objasnili zašto. Pozdrav.

turbo-limac
14-01-2004, 13:23
ja sam vidio opelove dizle da trose i vise od litre na 1000 km, dapace, u knjizici ti pise da smije potrositi do 1.5 litri na soma... Ulje treba redovito gledati, jer ako ti nestane tlaka ulja prilikom normalne voznje, velike su sanse da sve ode u k***

dinamovac
15-01-2004, 10:44
Dečki, najbolje se uči na greškama.

šeik
15-01-2004, 18:36
1.5 l ulja na 1000 km???????????!!!!!!!Sad češ još reći da ja imam novo auto, jer upravo toliko ulja troši moj uno 1.4 sa 347200 km.

filter
15-01-2004, 19:14
obe marke filtera su ok.Mijenjaj ulje i oba filtera svakih 10.000km.

ZEGA
16-01-2004, 03:02
Kakav si ti Šeik kad vozis una, ja tebi ne vjerujem :)

NISAM MEHANIČAR
16-01-2004, 06:21
Filter, hvala na odgovoru. Mene ipak zanima koji filter tvornica ugrađuje u prvoj ugradnji? Ima li ovdje netko od ovlaštenih servisnih mehaničara koji te filtere mjenja kod prve zamjene?

šeik
19-01-2004, 16:39
pa ja i nisam nikakav šeik već mi je to palo na pamet kao nick, ništa bitno. A to šta mi ne vjeruješ to je tvoj problem, mada ne znam zašto??

audi 80
22-01-2004, 12:18
Hoću li imat problema sa motorom ako stavljam 98 oktanski zeleni benzin,jer prije mene vlasnik je koristio 95,radi se o audiju 80, godište 78, i šta mi vi preporučujete 98 ili 95 i još troši mi 0,7 na 1000 km ulja šta bi trebalo promjenit da potrošnja ulja padne.Pitanje za mehanićara.