PDA

Pogledaj cijelu verziju : ''Testirali smo-Concorde'' !?!



Bmw Touring
18-12-2003, 23:08
Nevjerovatno ali istinito- u AUTOCAR magazinu, decembarsko izdanje, objavljen je test Concorde aviona, urađen po principu kakvim se rade testovi običnih automobila.

''Zaboravite Ferrari i Bently- U posljednjih 27. godina nije postojalo superiornije transportno sredstvo od Concorde. Prije nego što su svi Concordi prizmeljeni, suradnik magazina AUTOCAR i jedan od ljudi kojima je bio posao pilotirati Concorde flotom, napravio je pravi test najsuperiornijeg prijevoznog sredstva na svijetu''

Tako između ostalog možete saznati da je maksimalna brzina Concorde preko 2000 km/h, da brzinu od 250 milja na sat (oko 400 km/h) postigne za 35 sekundi, te da koristi Michelin gume.
Što se tiče snage, autor teksta simbolično upoređuje snagu Concorda snagom čak 250 Bugatti Veyrona, ili ergelom od 250 000 konja.
Impresivno.
Naravno, potrebno je i utoliti žeđ toj ''armiji konja'' zašto je za sat vremena leta u vidu krstarenja potrebno 20-tak tona goriva. Pri uzlijetanju Concorde troši cijelih 90 tona na sat- pa je prava sreća da uzlijetanje traje samo nekih 30-tak sekundi. Rezoervoar je kapaciteta 120 000 litara a ta količina je dovoljna za oko 5000 kilometara puta.


<br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

Bmw Touring
18-12-2003, 23:09
Podaci koje se nalaze u tabelama su više nego duhoviti- tako se u testnim tabelama nalaze i podaci o farovima, pa se kaže- ''potpuno nepotrebni u zraku, no na zemlji u kombinaciji sa svjetlima za spuštanje odlično obasjavaju put'', ili ''CO2-Veoma mnogo'', a vrijedi i spomenuti posebu napomenu u tabelama u kojoj se kaže: '' Svi testovi koje je AUTOCAR magazin provodio rađeni su uz korištenje goriva od ''bp'' naftne kompanije- prava sreća je što nismo mi morali plaćati gorivo''.

Za kraj autor teksta kaže: ''Znamo da ne možete kupiti Concorde. To ne znači da ga ne biste željeli imati. Vidjeti dva izlaska ili zalaska sunca za jedan dan, stići u New York prije nego što ste napustili London, putovati brzinom dva puta većom od zvuka- ko ne bi volio iskusiti tako što. Ponosan sam što sam upravljao Concordom. Vjervatno više neće postojati tako nešto. Barem ne u bližoj budućnosti''

Još Vam samo treba oko 1.8. milijardi dolara plus troškovi razvoja kroz 27 godina istraživanja i testiranja. Prava sitnica zar ne?

Bmw Touring
18-12-2003, 23:09
http://www.pungas.com/images/pic/pic450.jpg

Rossonero
18-12-2003, 23:14
A jesu napisalo kolko ljudi kokne kad se rasuje? Zato ga sad i ima samo po muzejima...

cuore
19-12-2003, 00:48
ovisno u koji hotel sleti.. :)) :smile06:

Dr. Strangelove
19-12-2003, 08:33
Concorde....avion debelo ispred svog vremena...

Girrari
19-12-2003, 10:25
Kao XM.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

vfr
19-12-2003, 14:59
Živjeli Britanci i Francuzi!

OS PUNTO
19-12-2003, 16:55
Kada je Concorde u pitanju i civilno zrakoplovstvo, mislim da je covjecanstvo umirovljenjem Concorda napravilo korak nazad posto mu nema nasljednika.Apsurdno je da ce nekima djedovi pricati kako su prije 20-30 godina od Pariza do New Yorka stizali za nepuna 4 sata sto danas vise nije moguce. :smile12:

Girrari
21-12-2003, 15:34
Da, malo je bedasto, ali oćito sve to skupa nije imalo smisla. <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

cuore
22-12-2003, 01:49
cijeli svijet je u krizi,a Concordi su oduvijek bili skupi da se njima leti,i bili su slabo ili nikako financijski isplativi,tak da je besmisleno voditi biznis koji pravi gubitke ili posluje na nuli.narocito u danasnja krizna vremena.a o nezgodama,pa za toliki period koliko su bili u zraku,nezgoda je spram ostalih bilo malo,samo sto se ovome davala znatno veca pozornost jer nije klasicna vrsta zracnog prijevoza,vec nesto debelo ispred svoga vremena,kao sto rece girra.i jos k tomu nije po volji amerima,jer se ne mogu njime hvalisati kao svojim izumom i dostignucem.ma pun je kufer razloga.sve u svemu,steta.i zao mi je sto se nisam imao prilike provozati u njemu,da osjetim kak je to ××××ti 2000 + km/h.

cuore
22-12-2003, 01:53
ili sletjeti direktno u hotel u kome odsjedas :)) :smile06: :smile16: :smile12: :smile17:

Girrari
22-12-2003, 12:02
Dopremanje do sobe je uključeno u cijenu.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Koko
23-12-2003, 15:33
A ja spavao u tom hotelu godinu i pol ranije... Al sam zinuo kad sam cuo na što je zveknuo. A tek kad sam vidio na što lici kvart. Cvjetnjaci, hotel, kružni tok... sve crno i skureno...

Inace, žalim za Concordeom, iako znam da si nikada ne bi mogao priuštiti izlet njime. Najbolji podatak o avionu mi je da je zvučni zid smo probijati tek 50 km udaljen od kopna jer dotonacija do koje tada dođe može polupati stakla na pola zgrada u New yorku :smile12: