PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sicevi



Brock
15-12-2003, 14:34
Dakle... nastavak na pitanje Fresha na "njegovoj" temi...

Gdje da krenemo u potragu za "kvalitetnijim" sicevima? Nije baš da nam se daje 500 Funti za Recaro po naruđbi...

Meni bi trebao neki sa podešenjem u lumbalnom dijelu... ne mora čak ni bit nov... ali ...koji paše?

Uputite nas!

Fala!<br><hr><font color="blue"></font>

Fresh
15-12-2003, 14:38
Pridrujžujem se potrazi i zahvaljujem pokretaču teme na pokretanju zasebe teme koja će se baviti klupćicama za naše riti.

Pomagajte...

Dr. Strangelove
15-12-2003, 14:50
samo jedna mala digresija... frend kupio A6...električni sicevi...pomicanje nagiba, visine...nagiba sjedaćeg djela i lumbalnog u 4 smjera!?...do jaja... svako si može nać svoj idealan položaj... eto, znam da to niste htjeli čut ali morao sam sa vama podjelit svoju fascinaciju sa dotičnom opremom...

Brock
15-12-2003, 14:55
Hvala doktore! A sad pomoziiii!!!

Leđa me stvarno rasturaju...

Jel moguće stavit neke siceve umjesto originalnih, a da imaju mogućnost preklapanja? :smile10:

Ima li u hrvata kakva firma koja se bavi sa tim? Mislim da sam davno čitao da ima neka koja se bavi sa presvlačenjem i popravljanjem starih siceva...

Dr. Strangelove
15-12-2003, 15:38
i ja bi volio imat bolje siceve... imam problema u lumbalnom djelu leđa....s desne strane kralježnice... moram priznat da masaža pomaže...ali najvažnije je na čemu spavate...ipak ste u krevetu 8 sati bez prekida..tako da rješavanje problema s leđima treba započeti sa kvalitetnom podnicom kreveta i madracom... tu su cifre ko i za dobar Recaro sic...ali ponavljam u krevetu ste duže nego u autu (osim izuzetaka)...

Dr. Strangelove
15-12-2003, 15:40
meni su problemi sa leđima nastali tek kada sam par noći za redom prespavao na kauču za razvlačenje... još danas mu se sjetim mamice...takav tip instant kreveta zaobilaziti u velikom luku.... :))

Fresh
15-12-2003, 15:47
Krevet na kojem spavam je napravljen prema meni, tj podnica, tako da je to rješeno.

A sat do dva dnevno truckanja po našim cestama na neadekvatnom sicu poništi cijelu noć provedenu na pravom krevetu.

Fresh
15-12-2003, 15:47
i u pravom društvu... :)

Quest
15-12-2003, 15:55
Ako je u pitanju samo lumbalni dio, možeš probat rastavit naslonjač i stavit nekakve podmetače na prava mjesta. Međutim, vjerojatno sicevi imaju i drugih mana (koje auto voziš?).

Ja sam svojevremeno preradio siceve na BX-u, koji također nisu u skladu s modernim ergonomskim trendovima, dodao lumbalni i bočne oslonce, utegao pjenu koja je bila premekana itd. Međutim, trebalo mi je nekoliko pokušaja dok sam dobio stvarno dobar sic, tako da bi bilo bolje da sam to vrijeme, koje sam potrošio, radio neke faturete i za te pare kupio 2 Recara, pa bi mi još ostalo novaca.

Probaj naći na otpadu neko razbijeno auto s dobrim sicevima. Tako je svojevremeno muž od rodice u svoju Nivu ugradio par odličnih siceva s nekog japanskog auta.

Brock
15-12-2003, 15:57
Meni problemi počinju pri ubrzanom rastu u srednjoj školi, a višestruko se potenciraju uletom kartinga sa 60km/h u leđa... prije 8 mjeseci. :(

Girrari
15-12-2003, 17:50
Kak čovjek na×××× zbog ××××××... pa to je strašno.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Brock
16-12-2003, 07:36
Dobro, dobro... bilo pa prošlo... sigurno mi ne pogoduje ni 10-satno sjedenje pred komp-om na poslu, a ne sjećam se ni kad sam se zadnji put išel prošetat... ili nedajbože na posao bez auta...

NO? Bu kakav prijedlog ili da Fresh i ja lijepo zamolimo sljedećeg potencijalnog palitelja Mercedesa da nam da siceve prije neg ga vužga? :smile10:

japa tom
16-12-2003, 07:45
a da probaš s kuglicama? (ne japanskim) ;) :))

Brock
16-12-2003, 07:51
japa(nske) kuglice su tvoj resor... tu se nebi štel mešat!

To je samo "masažica" površine kože... meni treba nešto kaj će mi držat donji dio leđa isturen prema van...

japa tom
16-12-2003, 08:02
znam o čemu pričaš jer isto imam problema s leđima (uslijed pada na iste s 3,5 metra) a zadnja dva auta mi imaju mogućnost štelanja lumbalnog dijela i ne znam kako bi bez toga....

Brock
16-12-2003, 08:07
Ajd' ... nemoj me podjebavat, nego pomozi!

Ja bi jednu lumbalno-štelajuću auto-sjedalicu za Božić! :smile20:

Fresh
16-12-2003, 08:27
Brock

Kakav ti je jučer bio sic.

Razlika je i u okruženju sica. Ja u Focusu nemam nikakvih bočnih oslonaca za koje bi se mogao pridržavati, nemam pretinca između siceva, nemam klasični središnji greben da mi drži nogu, tako da po zavojima ja sam sebe hvatam po sicu.

Jučerašnji auto je totalna suprotnot, kad sam sjeo u njega kao u čahuru da sam sjeo, sa svih strana sam bio okružen, tako da u zavojima nema bježanja sa sica.

japa tom
16-12-2003, 08:30
od silnih odgovora mislim da ćeš morat pisat djedi mrazu....

Brock
16-12-2003, 08:42
I meni se čini...

Dragi Djede!

Molim te da mi ove godine za Božić doneseš tak... jedno 10000eura da si ubodem novi Clio sa lumbalno-štelajućim sicevima, a ako nemaš love onda mi barem kaži di da kupim rabljeni sic...

Tvoj Brock