PDA

Pogledaj cijelu verziju : petica pomela trojku i meganea



zeleni čaj
07-12-2003, 17:56
baš sam pogledo test na VOXu u emisiji AUTO MOTO UND SPORT (tak se nekak zove), između golfa petice 1.6fsi i mazde 3 jednako tako 1.6, te meganea 1.6.

poredak je: 1. golf, pa mazda pa renolček.

golfu su u negativnosti ubrojili cijenu (skuplji za cca. 2000ojroa) i elastičnost. meganeu praktičnost i još nekaj čega se ne mogu sjetiti.

uglavno..., kada sam vidio unutrašnjost golfa odmah sam znao da je golf na 1. mjestu. mazda je u unutrašnjosti u usporedbi s golfom fakat jadan auto, a megane bi po tom pitanju trebalo fakat maknut s tržišta, da se ne sramoti.

ne volim neš posebno VW ni golf, ali treba mu priznati da je od ova 3 testna auta daleko 1.

brijem da ni neki auti srednje klase (koje ne bih sada spominjao) nisu ni do koljena golfu petici. nebih kuio golfa, jer mi se ne sviđa, ali taj auto ima mnoge kvalitete, a pod time ne mislim samo na kvalitetu izrade...

Ing
07-12-2003, 18:00
Nije mi samo jasno kak u današnje vrijeme auto po kojemu se zove kompaktna klasa ima put kočenje 43m. :(

ing.Suzana
07-12-2003, 18:39
Malo objasnjenje Ing-u :
prije ti se pu tkocenja mjerio, od onoga trenutka kad su kocnice maximalno radile ( znaci kad je blokirao kotac, to naravno ne radi zbog ABS-a , ali je na samom rubu ), a sad ti se mjeri put od pocetka dodira pedale i samog aktiviranja kocnice koje isto traje neko vrijeme dok ona uspostavi najvecu deakceleraciju, a ako se automobil giba 100km/h, a to je 27,77metara u sekundi, pa onda ti uzmi da i ako je ovo vrijeme reakcije kocnice jako kratko 0,1 sekunda, za to vrijeme ti se put produzi za dobra 2,77 m, pa su i zato rezultati kocenja realniji stvarnosti i naravno veci !
Ovakva metoda mjerenja se upotrebljava od 9 mj. 2003. u Auto,moto und sportu, pa te rezultati ne trebaju zabrinjavati ( rezultati se sad zaokruzuju na cijeli metar i ne da je se podatak maksimalne sile kocenja, tj, deakceleracije )
Eto nadam se da sam ti malo pomogla oko kocenja , tako da je 43 metra jako dobroa, dobro smatraju kolege njemci da je sve ispod 46 metara - za usporedbu Porsche carrera GT sad ima podatak od 37m , sto je vrhunski a po starom mjerenju bi imao oko 32 m i 12m/s*s , usporenje - iam ga i sad , samo se nadoda onaj put koji predje dok se ne uspostavi ta sila
Uzivaj

Mario Haas
07-12-2003, 18:44
Impresioniran sam. :)

ing.Suzana
07-12-2003, 18:47
Pa valjda i poneka zena " NESTO " zna o automobilima :)

Mario Haas
07-12-2003, 18:49
Ti si žena-strojar?

Hondo
07-12-2003, 18:54
Ali ne na brodu!?!? :smile10:

T-IE
07-12-2003, 19:01
Pa kad sam ja bio napisao da su japanski inježenjri rekli da je novi Golf V savršenstvo i da trenutno mu niti jedan kompakt ne može konkurirat onda niste vjerovali. A stvarno je tako. :)

Cezy unlog.
07-12-2003, 19:05
AUTO MOTOR UND SPORT,daje uvijek podatke 10-tog kocenja.BTw njih ne citam jel nisu korektni. :(

Cezy unlog.
07-12-2003, 19:07
Imat savrsen auto,kako to dosadan i monoton zivot mora biti. :( ;)

Ing
07-12-2003, 19:09
Kolegice sve u redu.
Ja sam samo aludirao na to da su sa istim metodama mjerenja/gledao emisiju/, ostala dva konkurenta imala 42m.
Mislim da kaj se tiče tog metra je to vrlo bitna činjenica-pogotovo za nedodirljivi "folcvagen".
Jel sam u pravu ili ne???

doc
07-12-2003, 19:12
Čekaj da ga usporede sa Stilom, pa da vidiš kad golf ispadne smiješan poluproizvod.

A jesu možda rekli da li bi se dao GOlf IV preuredit u Golf V, kao što je bio slučaj sa III/IV. :))

T-IE
07-12-2003, 19:14
Vidim koliko je Stilo uspješan kad ga već redizajniraju. I umjesto da ispadne ljepši ispadne još ružniji. Bit će to još jedan Fiatov promašaj. ;)

piquet
07-12-2003, 19:16
ams mi je više puta digao tlak tako da njegove usporedne testovene uzimam za ozbiljno. evo u zadnjem ××××o usporedni test malih auta i lupo tdi završi ispred c2 iako je daleko najskuplji, a gol ko pištolj.
slažem se da u odnosu na megane izgleda kao svemirski brod iznutra, ali da je toliko bolji od trojke...

doc
07-12-2003, 19:17
To je samo mali zahvat, jer od velike navale im je ponestalo onih maglenki kod tablice!
Svako zlo za neko dobro. Meni je s jedne strane drago da Stilu prodaja slabo ide. Barem ga nema na svakom uglu. Onaj koji vozi srebrni golf IV sdi, taj mora dobro pamtit broj svoje tablice da ne fula auto na parkingu od Peveca.

piquet
07-12-2003, 19:17
redizajn je bio samo za kištru sa pet vrata. njoj ne bi pomoglo ni 100 redizajna. ali zato sa troja vrata. bomba.

Cezy
07-12-2003, 19:19
To nema veze sa redizajnom. FIAT STILO 3p. Je 800 svjetlosnih godina po dizajnu ispred golfa 3,ovoga pardon,petice sam htio reci.

Dizel motori su moderniji i napredniji,i vi nemate FIRE niti cete ikad to imati. Nek vam se drobe ventili kad pukne remen. :smile16: :smile16:

Btw VAG ce napustit pumpe düse tehniku u novoj a6-tici. Pusing aaa!? :smile16: :))

T-IE
07-12-2003, 19:22
Odlična filozofija Doc! Nemoj se samo zaposlit u nekom marketingu prodaje automobila. ;)

Cezy
07-12-2003, 19:24
Kad sam usavrsio svoj njemacki,poceo sam citat am und s,zato kaj su mi ga pojedine osobe preporucile.Ogadili su mi se totalno nakon tri mjeseca,kad sam procitao usporedbu izmedu BORE VARIANT V5 i LANCIE LYBRE SW 2.0

Kako su ociganili Lanciu i kako neposteno,citaj u korist vw-a daju bodove,to je za popizdit.FUJ!!

Ja citam samo austriski AUTOREVUE,engleski CAR,i naravno vidiauto forum. :)

ing.Suzana
07-12-2003, 19:24
Ja sam samo iznijela promjene u kocenju, prije i sad, a kakv je golf u odnosu na konkurenciju to je druga stvar !
I megane i Mazda( i Peugeot 307 110 ) je bio u tom testu, su kocili 42 a peugeot 46 m sa 100km/h kad su im kocnice zagrijane ! To stoji i ne kazem da je golf najbolji MENI, bez obzira na njihov tekst i subjektivne dojmove !
A Cezy onlog. nek mi preporuci neki bolji casopis od Auto,moto und sporta ?
Nisu tebi vazni nihovi utisci, vazni su ti podaci a sam ces dobiti utiske kad ti sjednes u te automobile !
Tebi prijedlog ako ti je AMundS nekorektan, citaj si ATZ o MTZ, ako znas o kojim casopisima govorim !
Kod njih ti nema greske !

Mario Haas
07-12-2003, 19:43
CAR, EVO anyone?

Hondilak
07-12-2003, 20:12
Samo da kazem par riječi...
Kao prvo govorimo o golfu. Bez uvrijede al ako očeš vozit narodni auto bez duše i karaktera onda kupi golf. Pa budi sretan živeći u zabludi kako voziš kvalitetan i nadasve lijep auto, dok ti na cesti ne kihne elektronika, a ni to ti nebu dosta da se neko (bilo muško ili žensko) okrene za tvojim idealno dizajniranim novim golfom.
:)) :)) :smile12:
No bez obzira na to, ako i dalje stojiš iza toga da Golf ima ljepšu unutrašnjost od mazde 3 onda tebi stvarno trebaju jedne lijepe pepeljarke savršenog dizajna.

MEGARANGE
07-12-2003, 21:10
Ma najbolja fora je kad golIV po prostranosti rasturi 307-icu,323 i dr.

Quest
11-12-2003, 14:36
Neki voze MeganaII i Mazdu 3, u uvjerenju da voze nadasve lijep auto, s dušom i karakterom ...

mc
11-12-2003, 15:04
Dajte ljudi, smirite se... Pa VW se totalno zasrao konkurencije. Megane se navodno prodaje puno bolje nego sto se itko nadao - najmanje u VW-u, a i Mazde se ocito jako boje. Imaju i zasto. Sto ce tek biti kada dodje nova Astra koja je po pisanjima manje pristranih novinara ludnica u odnosu na Golfa?!? Postoje jako dobri izgledi da konkurencija konacno satre VW-ovu aroganciju...
Hip, hip, huraaaa!!! :smile16: :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Quest
11-12-2003, 15:07
Tim bolje, past će mu cijena, pa ću konačno i ja, koji vozim Citroena, konačno moći sebi priuštiti dobro auto. :))

Za Megane ne vjerujem da će još dugo ostati tako dobro prodavan, a ni za Mazdu 3 ne vjerujem da će postići neki mega uspjeh, ali živi bili pa vidjeli ...

mc
11-12-2003, 15:15
'Ajde da i to vidimo - da VW spusti cijene...

Ja se isto nadam da ce pocetak prodaje Golfa V i nove Astre jos malo sniziti cijene Mazde 3, pa da full dobro prodjem. Inace Mazdu 3 kod nas ne mozes dobiti prije 07/04 jer je prevelika potraznja u odnosu na proizvodne kapacitete.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fabia SDI Elegance:
11-12-2003, 15:21
Moj brat iz USA mi je doneo americke automagazine poput Car and Driver, Car...
Cudno da na svaki usporedni test pobjedjuje VW!!!!
Pa ni kod nas nije cudno sto gotovo uvijek pobjedjuje!

B.S. gost
11-12-2003, 15:27
Čitao sam danas sličnu usporedbu u Auto blicu, gdje je Golf ispred Mazde 3 Meganea i Peugeota 307. Ja sam imao Golfa 2, Astru ( model 1996.) , a sada 2 god. Peugeot 307. 1.6. XT. Obzirom da iduće godine Peugeotu ističe Leasing, namjeravam se ipak odlučiti za Mazdu. Vozio sam je na probnoj vožnji i čini mi se dobra, iako ni s Peugeotom nisam razočaran ( osim neugodnog lupanja stražnjeg dijela). Golf ne dolazi u obzir jer mi je bezličan , a naša balkanska mafija ga voli ukrasti.

Fabia SDI Elegance:
11-12-2003, 15:31
Golf bezlican!!!!
Pa njegov dizajn je originalan!!!!!!!!

Quest
11-12-2003, 15:40
Dobro, posve je jasno da VW s Golfom puca pretežno na 'konzervativniju' klijentelu, to su i sami već nekoliko puta rekli. Jasno je, da im je cilj prije svega zadržati veliku bazu postojećih kupaca, pa odatle i takav dizajn novog Golfa.

Ostali proizvođači naravno nastoje smjelijim dizajnima pridobiti što više novih kupaca.

Svatko ima svoj ukus. Mazda 3 i Megane II se mnogima sviđaju. Meni nimalo ni jedan ni drugi, a isprobao sam oba.

Fabia SDI Elegance:
11-12-2003, 15:48
Meni kod 3 sve se svadja samo poklopac prtljaznika.
A kod Megane, samo rep!

Initiale
11-12-2003, 16:14
Fabia pa normalno je da VW pobjeduje na testovima u Sad-u,pa pogledaj samo kakve oni krampove voze,pa ti auti zaostaju 10 godina za europskim i japanskim autima<br><hr>

Fabia SDI Elegance:
11-12-2003, 16:23
Znam da Amerika ima samo plasticne kante ali VW pobjedjuje i Lexusa, recimo Passat 2.8 pobjedjuje IS 300 (Car and Driver) a koliko ima takvh testova!!

VW u SAD ima velik imidz, mladi ljudi kupe samo Golf ili Boru (jetta)!

mc
11-12-2003, 16:34
VW pobjedjuje Lexusa!?! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Good joke...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fabia SDI Elegance:
11-12-2003, 16:40
Ti procitaj Car and Driver pa vidi!

mc
11-12-2003, 16:48
Ma ne treba, vjerujem ti. Ameri pizde big time sto im Toyota i Lexus zare i pale trzistem, pa im je valjda manje zlo da ih probaju sjebati s VW-om. Mislim da se pred Lexusom tresu gace malo vecim igracima od VW-a, pa stoga ne shvacam bilo kakvu usporedbu spomenutih marki u kojima pobjedjuje VW ozbiljnom... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dom-Dom
11-12-2003, 17:22
<font size="+1">Lexus pobjeđuje BMW i Mercedese , gdi neče VW.Ajoooooooj ljudi ludila.... :smile06: :smile06: :smile06: </font><br><hr>

cuore
12-12-2003, 07:47
pa mc,kud bas toyotu i lexusa u isti kos?pa toyota je najprodavaniji autic u americi i drugi u svijetu(iza cjelokupnog gm koncerna)a lexusa u prodajnim statistikama nigdje nema niti medju prvih petnaest.ciljaju na potpuno razlicite slojeve kupaca,imaju jaaako razlicitu paletu proizvoda i stvarno ne vidim niceg zajednickog sto bi ih povezalo u istu recenicu,osim da su i jedan i drugi sa dalekog istoka.tocno je da toyota pali i zari trzistima diljem svijeta,ali lexus???????sto bi rekle kolege sa BBC-a:"I don`t think so!!!" :smile07:

Dr. Strangelove
12-12-2003, 09:15
jebate coure pa jel ti znaš čiji ji Lexus brand?

mc
12-12-2003, 09:20
Cuore, tocno je ovo sto si napisao. Lexus nije kvantitativno zastupljen kao Toyota, ali je u Americi postao predmet zelja, pojam i statusni simbol, sto patriotski nastrojenim amerima sigurno nije drago.
Eto, na to zarenje i paljenje Lexusa sam mislio.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
12-12-2003, 11:28
Meni su čukice(a i cijela unutrašnjost) u 200-ki apsolutno pre××××ni.

Krasan auto...

http://www.car-pictures-photos-pics.com/Lexus/IS/25.jpg

mc
12-12-2003, 11:49
Moj frend si namjerava ubosti tu 200-tku. Drzim mu fige...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
12-12-2003, 14:32
jedna se prodavala u zg nedavno kako se ne varam... uglavnom autić mi je pre××××n... samo i za Toyotu je frka sa servisima...još kad im se pojaviš sa Lexusom :smile17: ...traženje servisa po Europi je fakat gnjavaža...

cdti
12-12-2003, 20:29
bio je prije koju godinu u auto blicu(bildu) test tog lexusa(uspredni sa BMW-om(3) i alfom 156.ne moram napominjati da je bmw pobjedio,lexus drugi a alfa zadnja.e da motori sun bili obujma dviej litre.

GS
12-12-2003, 21:50
Lexus je ogranak Toyote za proizvodnju luksuznih vozila, a to sto ih nema u statistikama makina za siroke narodne mase je sasvim razumljivo i opravdano kad se uzme u obzir njihova cijena, ciljno trziste i proizvodjacka orjentacija. Licno, u srednjoj kasi, jedino BMW 3 bih radije uzeo od IS300 koji je preyebena masinica :)