PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tužba



pun
07-12-2003, 17:25
Naime radi se o sljedečem: U 9. mjesecu sam od jedne firme (neću sad imenovat koje zbog možebitnih problema) narućio fiat punto i do danas ga nisam dobio, stalno govore drugi tjedan. Još mi i uvjetuju da ga prije platim a ja to ne želim dok ga ne vidim. Kaparu sam platio 900 eura.Rok isporuke od 2 mjeseca je debelo prošao i ja namjeravam odustati, ali me zanima dali bih mogao nekako kaparu izvući natrag.

Girrari
07-12-2003, 18:00
Sve ovisi o tome kaj si eventualno potpisal.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

pun
07-12-2003, 18:21
Potpisao sam samo kada sam platio kaparu, ali je problem kaj na tom papiru ne piše rok isporuke.

Mario Haas
07-12-2003, 19:51
Klasična hrvatska posla. :(

pun
07-12-2003, 20:22
Ma dođe mi da sve pošaljem u vražju mater i kupim si starog jugića.

Dom-Dom
07-12-2003, 20:32
Kapara se nikad ne vrača.To je rizik kad se daje kapara. :( :(

Ing
07-12-2003, 20:34
I čita ugovor, pa kakav je to ugovor bez rokova???

Girrari
07-12-2003, 20:35
Točno, u tom slučaju zaboravi bilo kaj. Jedino im možeš doći jebat mater pa eventualno izvućeš kaparu nazad jer auto nije došao u usmeno dogovorenom roku. No i to je nategnuto.

Jel možeš napisat o kojoj se firmi radi, pa bumo vidli dalje.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Dom-Dom
07-12-2003, 20:36
Da nije vlasnik firme gosp. Siniša Caktaš???

Biciklist
07-12-2003, 20:42
<font size="+1">
ŽIVIO BALKAN !!! :smile07: </font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

Girrari
07-12-2003, 20:45
Dabome.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

alfist_zg odlog.
07-12-2003, 20:47
pa nema veze sta ne pise rok isporuke.

Ti ako si dao kaparu, moras je dobiti natrag ako ti ne isporuce auto.U svakom slucaju postoji potvrda od kapare, na kojoj pise datum.
Ako oni nemaju dokaz da su isporucili auto ( a nemaju ) ti imas pravo dobiti kaparu nazad.
Ali po meni to bi bila njihova pobjeda.Treba igrati inteligentno i jos navuci da ti oni daju nekakvu odstetu ( u nekom obliku) nakon sto ti isporuce auto, na sta sigurno imas pravo.
Mislim da to nije nemoguce.

Biciklist
07-12-2003, 20:50
kapara se ne vraća i to je to jedno ak nisu pičke onda će je vratiti.
moj frend je dobio 1000kn kapare i frajer nije došao po auto i on je zaradio soma

<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

alfist_zg odlog.
07-12-2003, 20:50
i da...napisi slobodno ime firme.

Ja kad sam kupovao motor(novi) i kada sam davao kaparu nisam postpisao nikakav ugovor, nego sam samo dobio kao uplatnicu ( onu primitivnu blok uplatnicu) na kojoj je pisalo da sam im dao toliko i toliko love,za to i to i datum.
Doduse nije bilo nikakvih problema ali posto sam imao nekih malo neugodnih iskustava sa tom firmom bojao sam se da me nekako ne zajebu pa sam se informirao malo, ali u svakom slucaju mogao sam spusiti motor ali ne i svoje novce koje sam dao za to i to.

sorry na konfuziji u ovom postu.

alfist_zg odlog.
07-12-2003, 20:53
biciklist, to je drugo ako je onaj ko je narucio za×××× i nije preuzeo auto. Onda nema vise kapare, ali ako oni koje kapara obvezuje da isporuce predmet kupoprodaje onda ne samo da imas pravo na svoje novce nego eventualno i odstetu, dobro to u nekoj drugoj prici, u HR je to sve mutna voda.
Ali ako nisi kriv, najmanje sto trebas dobitri je nazad svoje novce.pa to je i logicno uostalom.

Girrari
07-12-2003, 21:07
Alfist, oni su se obavezali isporučiti auto, ali ne u kojem roku.

Dobro si napisao, čekaj da dođe auto, pa treži da ti zbog čekanja daju radio, tepihe...

Ja sam za dan čekanja od određenog roka dobio letvice.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Dom-Dom
07-12-2003, 21:08
Girrari , to je nešto za tvoju struku. :)

Biciklist
07-12-2003, 21:10
meni su kasnili sa kuhinjom pa sam dobio policu bez zaj...
imaju pravo traži nekaj felge, spojlere, ojre ...<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Smrt fašizmu sloboda praktikantima</font>

Girrari
07-12-2003, 21:12
Dom, ja u cijeloj priči ne vidim pijesak, kamen ili pajceke. Dakle, nije moja struka. :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

alfist_zg odlog.
07-12-2003, 21:19
a cuj Girro u kojem roku. pa sta bi to znacilo? deset godina? postoji neki zakonski rok a ako ne sigurno postoji neki pravno nedefinirani ali implicitno primjenjiv rok u eventualnom sudskom postupku.

i da , ja vidim pajceke...ekipa iz doticne firme hehe....na kolinje s njima! :smile18:

Dom-Dom
07-12-2003, 21:21
A ja mislila da si ti pravnik?? :)

jel je i Sepra u igri sa pajcekima??? :))

Girrari
07-12-2003, 21:31
Sepra je šef.

Pravnik u obrazovanju, ali ne i u zanimanju.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

pun
07-12-2003, 21:46
Gledajte, Na jamčevini piše ovako: Po ponudi broj toj i toj, iznos kapare i datum. A na reklamnom prospektu piše broj ponude, tip i marka vozila, oprema i rok isporuke 4-8 tjedana. E sad oni idu na to da mi daju auto jer ga nisam platio, a meni su oni nekako sumnjivi pa im neću platiti auto dok ga ne vidim.

cdti
07-12-2003, 21:51
a sta kazete na ovo. banka je poslala poštom odobrenje zahtjeva za kredit i u pošti su to negdje izgubili. a auto mi je vec stigao i sad cekam da to pronađu.mozzda sutra budem imao srece

pun
08-12-2003, 10:18
Upravo sam saznao od jednog čovjeka da imaju na skladištu nekoliko komada punteka kakav sam ja naručio i da navodno više neče dolazit. Moram probati nekog ulovit pa makar i nije boja po želji ako više ne budu dolazili. Ja sam narućio srebrni i to je posljednja serija prije aktualnog.