PDA

Pogledaj cijelu verziju : Elektroničar na sudu jer autu ne treba vozač!



h.b.
05-12-2003, 00:09
Vijest otprije desetak dana o neobičnom slučaju kad je "ford fiesta" pregazio svojeg vlasnika, koji ga je upalio daljinskim upravljačem, dobila je ovih dana nastavak, jer je sudski vještak utvrdio što je navodni uzrok nesreće.
Podsjetimo, u utorak, 18. studenoga, Hrvoje Blažina (28) kao i svakog jutra daljinski je upalio svoj automobil, parkiran u Ozaljskoj ulici, ali nije očekivao da će automobil krenuti. Oborio ga je i težeo ozlijedio, a potom se zabio u izlog prodavaonice.
U proteklih desetak dana automobil je bio na vještačenju kod sudskog vještaka, koji je utvrdio da je uzrok nesreće kvar na modulu za daljinsko paljenje automobila, koji je sastavni dio alarma ugrađenog u "fiestu".
Taj modul trebao bi, u slučaju da je automobil ostavljen u brzini, blokirati paljenje, međutim, to nije učinio pa je auto krenuo. Sudski vještak simulirao je istu situaciju i automobil se opet upalio i krenuo.
- S nalazom sudskog vještaka otišao sam u tvrtku "KBZ electronic", koja mi je ugradila alarm s tim modulom, jer sam na njega dobio doživotno jamstvo.
Međutim, nalaz vještaka vlasnik tvrtke ne priznaje i tvrdi da je kvar u autu, pa ću zbog toga na sudu morati zatražiti odštetu. Međutim, želim da se o slučaju piše u novinama, jer netko može biti ozlijeđen na isti način, pa čak i poginuti. Ja sam imao sreću, što bi bilo da je neko dijete stajalo ispred auta - rekao nam je Hrvoje Blažina.
Vlasnik "KBZ electronica" Božidar Kranjčec tvrdi pak da je klijentova "fiesta" potpuno neispravna. Spomenuti modul ima sigurnosni magnetski prekidač, koji se postavlja na mjenjač.
Taj je prekidač, tvrdi Kranjčec, bio pomaknut s mjesta na kojem treba biti, pa zato nije radio. Za njegovo premještan

ZEGA
05-12-2003, 02:48
E da nije se sa tim za zajebavati, lako se utvrdi da li je auto neispravan ili je kriv KBZ zbog toga jer nije prodavao atestiranu robu ili neispravnu robu.
Vjestak mora utvrditi da li je u slucaju ugradnje taj prekidac uopce stavljen, ako je postoje tragovi da je bio ugradjen, ako nije najezio je, ako je stavljen mag. prekidac pa je vlasnik to skinuo, ili pomaknuo onda nikom nista...
A ako stvar ide bez te sklopke (KBZ maze oci) onda treba traziti da li je isti sklop dobio odobrenje atestnog zavoda, ako nije KBZ gubi, ako je onda ce atestni zavod odgovarati (firma za izdavanje potvrde o sigurnoj upotrebi bla bla)...

ZEGA

ZEGA
05-12-2003, 02:48
di je clanak daj cijeli link fali teksta...

MadMaxZg
05-12-2003, 17:02
Eto ti kraj teksta:

Taj je prekidač, tvrdi Kranjčec, bio pomaknut s mjesta na kojem treba biti, pa zato nije radio. Za njegovo premještanje odgovoran je vlasnik koji je očigledno preslagivao mjenjač i ostalu mehaniku, zaključuje B. Kranjčec.

copy/paste iz Večernjaka

deky
05-12-2003, 19:41
To se i meni dogodilo na poslu prošle godine.Tip je takav alarm imao ugrađen na kadetu gsi,došo je kod nas u radionu da mu promjenimo zadnje pločice.Zadnji kraj auta digli smo sa dvije dizalice.Kad sam skinuo pločice otišao sam do stola po nove i začuo sam čudno škripanje.Kad sam se okrenuo imao sam što vidjeti.Auto je bez zadnjih kotača krenuo naprijed,povlačivši za sobom dvije dizalice.Sreća da ispred i ispod auto nije bilo ničega,jedino zid koji je bio udaljen oko 4m.Još da vam kažem ko je upalio auto.Upalio ga je vlasnik koji je držao ključeve u đepu,a blokadu na mjenjaču je skinuo jer mu je crkla.

ZEGA
06-12-2003, 03:09
E al su ljudi idioti...
Uff zivcir ma bas me briga...
I si ga steral nekam da ti je mogao/je unerediti radionu?
E ja bi!
Ici prtljati takve stvari ccc fusheri

ZEGA

deky
06-12-2003, 19:11
Ali najgore od svega šta je 10 min prije toga bilo tamo malo dijete i šta si kreten nije ni ogrebao auto :smile09: .