PDA

Pogledaj cijelu verziju : Honda shuttle



Muki
03-12-2003, 19:35
Planiram kupiti rabljenu Hondu Shuttle.
Zanima me da li postoji takav auto koji nije automatik. Auto mi se jako sviđa i nije preskup, a znam da je jako kvalitetan, još kad bi postojao s manualnim mjenjačem bio bi idealan. HONDO, ti znaš sve o Hondama pa te molim da mi odgovoriš na nekoliko pitanja.
1. koji je bolji motor 2.2 ili 2.3 ?
2. koliko troši ?
3. objasni mi malo tu automatsku getribu tj. da li se kvari i kako je s održavanjem? :smile08:

deky
03-12-2003, 19:57
Neznam da li ima sa manualnim mjenjačem,ali automatski mjenjači se opčenito više kvare,kod svih auti.

Dom Dom unlog.
03-12-2003, 20:08
Neznam baš da se kvare na svim autima.Na BMW se ne kvari.Provjereno!

Hondo
04-12-2003, 09:36
Muki, sad sam tek vidio temu. O Shuttleu ne znam baš previše, no mogu malo prolistati literaturu, pa ti se javim popodne.

Muki
27-12-2003, 22:07
Neko vrijeme sam bio odsutan pa nisam
posjećivao forum. Hondo, molim te ako mi možeš odgovoriti ono pitanje o Shuttleu tj. koji je bolji motor 2.2 ili 2.3 i koliko troši. Znam da se honde ne kvare i da ti motori idu bez problema i 500000 km samo mi reci kako je s održavanjem. Hvala.

Hondo
28-12-2003, 10:13
Muki, sorry, zaboravio sam na tvoje pitanje.
Evo ukratko se radilo o ovome:
Jednovolumen Honda Shuttle se pojavila na evropskom tržištu negdje '95. godine. Jednovolumen za 7 osoba sa benzinskim motorom snage 150 ks i samo automatskim mjenjačem. Po vanjskim gabaritima, svrstavali su ga u manje jednovolumene, no unutrašnjost mu je dovoljno prostrana. Do '98.g. u njega je ugrađivan motor od 2.2l, a od '98.g. ugrađivan je 2.3l motor. Oba imaju istu snagu od 150 ks na cca 5700 o/min i moment od 200 Nm na cca 4700 o/min. Tvornički podaci za ubrzanje do 100 km/h su oko 12 sec, Vmax je oko 180 km/h, a potrošnja je oko 10l na 100 km. Težina vozila je 1565 kg.
O automatskom mjenjaču ne znam puno jer sam samo jednom vozio Hondu sa automatskim mjenjačem (Legend Coupe), no Honda je jedan od najzastupljenijih proizvođača auta u Americi, a znamo da se tamo večinom voze automatici, tako da po pitanju toga možeš biti miran. Općenito sa mehanikom kod Honde nema problema i održavanje nije nikakav bauk, tim više jer i dijelovi više nisu bolesno skupi kao nekada, a velika je i ponuda zamjenskih neorginalnih djelova (koje ne preporučujem). Pošto kupuješ rabljeni auto, dobro pogledaj u kakvom je stanju, da li je bio razbijen i ako je kako je složen, ima li spomenutih zamjenskih djelova ili svi imaju Hondin žig, bez obzira na kilometražu motor nebi smio biti mastan (Honde gotovo nikad nisu) i sl. Kod Hondinih motora se, možda više nego kod drugih, dosta jako čuje klikanje injektora što ljudi često zamjenjuju sa lupkanjem ventila, tako neka te to ne zbunjuje.
Sretno!<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Muki
01-01-2004, 14:44
Hondo, puno Ti hvala. Želim Ti svako dobro u novoj godini.