PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupiti Škodu octaviu 1.9 Tdi da ili ne??!!



alien5
03-12-2003, 08:22
Pomoć bi molio, stavio sam ovo pitanjce na forum Kupiti ali se tamo bas nisu iskazali pa pitam ovdje vas- želim kupiti prostrani i pouzdan auto i imam ponudu za novu Škodu octaviu 1.9 Tdi 90 KS sa klimom, ABS, centralno,4 zračna, prednji električni podizači, zadnji brisač, malo putno računalo, metalik... sve za 16720 eura??? Napominjem da me brzina i startnost u autu bas i ne zanimaju jer imam Yamahu za te stvari. Jel' ovo vrijedi ili imate kakav drugi prijedlog za takve pare - to je recimo nekakva granica????!!! :smile08:

drugmirko
03-12-2003, 09:59
Ak je karavan bi i moglo. Doduše malo je slabašna mašina, al to se kod TDIja ni ne osjeti previše.
Sad, nije da govorim iz vlastitog iskustva, ali imam tri prijatelja (ok. poznanika) koji imaju Octavije, benzin, dizel i dizel karavan. Niti jedan se nije požalio na neku veću stvar i ni jednom nije žao, da je kupio Octaviju. Svo troje su sretni korisnici Škodilak familije. Najsretniji je onaj s dizel karavanom.

Girrari
03-12-2003, 10:27
Zakaj ne!? Solidan auto, pogotovo za te novce. To je, mislim, zadnja Škoda kod koje vredi pravilo puno za malo jer Fabia je skupa za popizdit.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

mc
03-12-2003, 10:35
Postena ponuda. Mene najvise kod te Octavie smeta kaj su sicevi jako tvrdi - otpadne ti guzica na duzoj relaciji, a i odozada je prilicno skucena za tu klasu. Prtljaznik je solidan. Ako ti sjedala odgovaraju i neces cesto voziti odrasle ljude odozada, nema problema...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Dr. Strangelove
03-12-2003, 10:41
Karavan mi je puno ljepši, a i mnogo upotrebljiviji... uglavnom mislim da je to dobra ponuda...

S16_
03-12-2003, 10:55
Stari i ja smo se vozili u Octaviji tdi sa 90ks. Mogu ti reć da auto solidno ide, nije grub, a šta se tiče siceva - meni su odlični jer mi je više dosta mekanih i istrošenih francuskih... Taj tdi je jedan od najpouzdanijih (to je činjenica, ostavimo ostale mane VW kncerna), a i malo će ti trošit. Klimu je dobro da ima, jer smo se vozili u autu bez klime liti, pa znan koju torturu prolaze vozači onih bez klime.

Fazit: Odlična ponuda!

Ed Hunter
03-12-2003, 12:11
Za te novce nemres dobit bolji auto, naravno ako ti treba obiteljski auto, karavan .... S autom pretpostavljam nebuš divljal, za to imaš Yamahu. :smile20:

Fresh
03-12-2003, 12:17
Susjed ima karavana, inače je privatnik i oduševljen je s autom, pogotovo s potrošnjom.
Jedina stvar koja ga smeta je taj što je auto relativno nizak, posebno prednji kraj,te moraš biti jako oprezan prilikom penjanja i spuštanja sa rinzola.

Brock
03-12-2003, 12:59
Gle... vozimo taj auto u firmi i do sada (3 godine) nije bilo nekih značajnijih problema, iako ga vozi nekoliko vozača i nitko ga ne štedi.

Samo... ako ikako možeš... uzmi karavan. Sa klasičnim je ××××na muka za parkiranje... opako je dug, visok i nepregledan. Retrovizori su mu premali za neko pošteno parkiranje uz njihovu pomoć.

piquet
03-12-2003, 18:14
ako ti treba takav auto sigurno nećeš pogriješiti. ja je već dosta dugo imam i stvarno je auto uredan. čudo toga možeš prevesti u prtljažniku, a potrošnja je stvarno mizerna za auto te veličine i težine.

DKW
04-12-2003, 00:23
Eto, gospoda govornici su sve rekla prije mene, a ja samo mogu nadodati:

Negdje 2000. godine Octavia karavan je u usporednom testu u Auto Bildu dobila više bodova od Audija a4 predzadnjeg avanta. toliko.

alien5
04-12-2003, 08:25
Ekipa, najljepse zahvaljujem - PRODANO!! Drago mi je da ste se svi slozili oko moga buduceg auta! Iskreno receno najljepsi mi je prtljaznik- stanu 3 ronilacke opreme bez ikakvog problema, a ni ljudima zada nije tijesno. Zahvaljujem jos jedanput. :) :smile15: :))

Brock
04-12-2003, 08:53
Nou frks... navrati ponekad i javi kak si zadovoljan sa autom... ;) :))

Girrari
04-12-2003, 10:54
Ajde i da se konačno dogodilo da se korisnici ovog foruma u nečem slože.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Fresh
04-12-2003, 11:32
Misliš izostalo je ono,
- pa kud Škodu
- auto ne leži
- za tu lovu možeš kupiti 3 godine staru 156 sa xy motorom
- itd, itd.

Da, stvarno čudno da je tema prošla bez nekog divljeg upada

S16_
04-12-2003, 11:38
Alfisti pomalo počinju shvaćati neke stvari :))

Fresh
04-12-2003, 11:42
Taman kad smo mislili da će sve proći dobro evo iskrice koja meže pokrenuli lavinu. :))

S16_
04-12-2003, 12:01
Misliš na mene? :)) :smile18:

alien5
04-12-2003, 12:06
Ajde sad kad sam se vec odlucio da dodam i ja neku iskricu: trazio sam pouzdan i prostran auto za onu cijenu: u obzir su dosli, i samo sam njih i gledao, japanci i octavia. Zasto? zato jer su to bili jedini odgovori od 10-ak automehanicara koje znam. I tako gledajuci opremu, sigurnost, pouzdanost i cijenu izmedu nissan almere sedan, mitsubishi carisme/lancera i octavie izabrao sam octaviu (prvi servis na 50000 km i 2 godine opce garancije + par dodatnih godina na neke ostale dijelove + mobile service). S obzirom da je to diesel iskljucio sam hondu (nema diesela), toyotu corrolu (nema sedan diesela) i mazdu 3 (jos nema sedana diesela a i prtljaznik je inace malen , a jos me i nervira sta u nju ne mozes staviti svoj mp3 nego moras njihov koji stoji 4000 kn???!!!). Alfa - super izgleda ali nema ja zivaca za visit u mehanicara non-stop: svi koji je imaju il su mehanicari ili su dobro upoznali svoje mehanicare! Jos jedanput hvala svima koji su mi potvrdili moje misljenje.
P.S. gust mi je proc Yamahom pokraj 156-ice (a i drugih takvih...) tako da uspije vidit samo moj obris kad nestanem u daljini...

Brock
04-12-2003, 12:16
Ajd... ne potkuruj vatru! :))

_Stevo
04-12-2003, 14:33
Ok je Octavia. Ali samo ak ju voziš. Ak te neko drugi vozi u njoj otpadne ti dupe. Bar meni. Proklinjal sam sve živo tom autu kad sam se vozil u njemu sa mora ljetos. I još na stražnjoj klupi ama baš ništa mjesta, sicevi užasno tvrdi..za popizdit. Ali kad sam ju vozil i prošo preko oko 100 km-a sa njom u jednom danu počela mi se sviđat. Motor je bil TDI 90 ks. Ok motor za normalnu vožnju. Na 150 se na autoputu može normalno pričat, ne ronda previše. Mjenjač je odličan. Bilo mi je drago kaj je dizel pa sam moro stalno šaltat prva druga treće četvrta po ZG-u. Fakat mi je bil užitak. Volan...pretanak je malo obruč al navikne se čovjek.
I pomogućnosti uzmi karavana jer je neko već reko da se sa sedanom užas naparkirat unazad. Ništ se ne vidi.
Inače, nebi se žaili na takav autek, al samo sa 110 ks ili više :) <br><hr><font face="Courier" color="blue">VW Golf MKII 1.8, 90ks & VW Beetle</font>

cuore
05-12-2003, 07:55
ma daj alien di ces ti kraj "kraljice"srotova u jednoj yamahi,pricaj ti to nekom drugom,na ovom forumu se zna da je krama najsportskija i najdraza marka mog suseda Joze,mehanicara :)) :smile16:

cuore
05-12-2003, 07:56
a da mi te je tek vidit u "seriji kratkih zavoja" ili na brdsko-planinskoj cesti... :)) :smile06: :smile16:

Trix
05-12-2003, 09:16
Razmisli o Hyundai Elantri. Cijena je identična, ali dobijaš dizel 2.0 s 112 konja. Vozio sam ga, auto je strava. Takav isti motor pogoni pola tone težeg Santa Fe-a. što se tiče opreme sve je isto osim što Octavia ima 4 jastuka a Elantra ima 2 prednja. Auto je jako udoban..ima više mjesta straga ali i nešto manji prtljažnik. Hyundai daje garanciju 3 godine.

Poljoprivrednik
12-12-2003, 20:42
Bolje si zemi zetora 6345 dupljaka il ak nemaš previše hekti i ne delaš puno radnih sati godišnje zemi si enoga malega ferkića. Moj buraz (majmun nepodojeni) si je u prolječe kupil toga traktora oktaviju škodinu pa ga mam jebu nastavci te ne peše plug te ga ×××× berač ma to ti je jednom reču da ti iskreno velim za ××××× traktor. Bok dečki.