PDA

Pogledaj cijelu verziju : Renault Megane Sport



Egzibitor Fly - By
01-12-2003, 02:24
Vlasnik sam Civica Type R.
Interesira me vase misljenje o Meganeu Sport,posto planiram da mjenjam Civic sa Meganeom.

frendich
01-12-2003, 14:22
zašto pobogu civica za meganea?
pojasni i argumentiraj molim te!!!

??????????
01-12-2003, 15:08
Hondu za Renault???????????????? :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12: :smile12:

Fabia SDI Elegance:
01-12-2003, 15:13
Hondu za kontenjera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
CIVIC ZA TO DJUBRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

INTERCEPTOR
01-12-2003, 15:40
Ne budi IDIOT.

ŠULE
01-12-2003, 16:48
Potpuno te razumijem.
Štovanje snazi iz obujma ali vjerovatno ti je dop...... tiskati taj motor da osjetiš da ide, a ovako buš se vozil u šik makini sa Imprezinom snagom i olala Nm (napred) uz to još bu opremljena kak spada.

STIŽEM. :smile16:

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 17:23
Molio bih INTERCEPTORA koji niti je vozio, niti sjedio, niti probao SPORTA da argumentira.

Hvala.
<br><hr><font color="blue">Renault 5 GT Turbo - The original Pocket Rocket</font>

INTERCEPTOR
01-12-2003, 18:41
Pocket honda je honda i nikakav renol tu ništa ne može kužiš? Ne samo da je type r bolji sportski auto nego je i ××××na alfa bolji auto. To što je tebi ××××ni turbo svetinja to je tvoj problem, al nažalost auto s turbom nije nikav uberauto. A uber auto sa uber mehanikom su TYPE r-ocvi.

Kod auta te snage je najvažniji vozač.

Dom Dom unlog.
01-12-2003, 18:47
Uvijek bi rađe kupio type R od bilo kojeg Renoa ili Alfe.Jedino me ×××× kaj auto tak grdi. :smile17: :smile17:

dom
01-12-2003, 18:48
A Megan je još odvratniji. :smile17:

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 18:57
INTERCEPTOR,

daj mi reci koja je to Alfa bolja od Renaulta?!?

:smile06: :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
01-12-2003, 18:59
GTA je bolja od sporta. Zadovoljan?

INTERCEPTOR
01-12-2003, 19:00
Inače generalno gledano alfe su bolje o renaulta. Tako ej 156 bolja od lagune, 147 od meganea itd.

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 19:03
Vrijeme će pokazati...

:)) :)) :))

Megane Sport će biti jedan rasni sportaš.

Sa GTA možeš ići pičke hvatat i to je sve...

:smile06: :smile06: :smile06:

Fajt!!!

:smile16:

INTERCEPTOR
01-12-2003, 19:07
Pa bolje hvatat pičke nego ×××××e :smile06: :smile06: :smile06: Pogledaj samo bulju na meganeu sport sve ti je jasno.

A megane sport nije nikakav rasni sportaš jer nema nikkave atribute za to. Običan 2.0 turbo sa prednjim pogonom. Ništa na tom autu neće biti najbolje. Ni motor, ni mjenjač, ni ležanje, ni kočnice, ni upravljanje, ni pouzdanost, a bome ni dizajn.

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 19:13
You cant buy a Renault Clio RS which makes this story seem rather superfluous but don't be upset, a new model is just around the corner that is supposed to be every bit as much fun as this Clio RS.

And clout is just what the Clio RS (Renault Sport) delivers, plenty of it.

If you cram a 124kw/200Nm, 2.0L under the bonnet of a light weight three door hatch, you are bound to get fireworks.

But after decades of carmaking, Renault knows how to keep it in check, well almost.

The Clio RS is an unbridled thrill-a-minute thanks to the prodigious power and torque output and a rigid chassis ties the thing together in a robust fashion. The suspension and indeed all dynamic aspects of the Clio RS are firm but that's what you want in a car with this sort of attitude.

No wimpy, wishy washy steering, light-feel brake pedal, sloppy stick shift or supple suspension here thank you very much.


ČITAJ SI OVO:
---------------------------------------

You grab a hold of this car and drive it _ hard. That's what it's built for.

Not up to the task? Look somewhere else.


Die bitch, die...


:smile06: :smile06: :smile06:
A tvoje komentiranje Meganea je opet irelevantno...
:smile06: :smile06: :smile06:

Driving the car is, as you'd expect, a load of fun. The engine has two stage cam timing with plenty of poke across the entire speed range and you can really rev the thing without concern. It fairly snarls at full throttle, is quick out of the blocks and strong in the mid range and top end.

It was difficult for us to focus on the job of reviewing this car because we were having so much fun.


:smile20: :smile20: :smile20:

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 19:15
PARALELA NA CLIO RS.

Ajd' bok!

RENAULT wins again...

:smile20:

INTERCEPTOR
01-12-2003, 19:21
Kkave veze imaju clio rs i megane rs? Alfa nema auto u toj dječjoj klasi.

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 19:23
Dječja klasa?

Čuj to je prava, ljuta GTI klasa.

Nema jer ne zna.Sva sreća da vam Punto HGT ide da se za×××ך.
:smile06:
Čuj srao si po CS-u, pa eto, educiraj se.

Ajde, ajde INTCP, znam ja da si ti zatucan, nije bed.

OPRAŠTAM TI SVE.

:smile06: :smile06: :smile06:

Girrari
01-12-2003, 19:58
Lepo od×××× od FIAT-a i odi šarafit po autu. Moj spava u garaži i kreše iz prve.

Ciao.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 20:00
Pa kreše iz prve kad samo stoji!
Ne voziš ga!!!
:smile06:
Šala...
Kava?
Piva?

Girrari
01-12-2003, 20:05
Kad si za, javi.

U sredu i četvrtak nisam u ZG.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * *</font>

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 20:07
Nema frke...
Što se mene tiče, slobodan sam...
Zovi...
:)
BOK!

Hondo
01-12-2003, 22:37
Ah, opet taj Renault... :smile17:
Eto, imam volje i vremena, pa ću se malo raspisati. I pod drugim topicom se spominjao Clio RS koji neki pljuju, a neki uzdižu (a ja ću biti neutralan), a ja bi sa,o htio pojasniti neke stvari. Pojedinci su RS-a spominjali u kontekstu best hot hach i sl., a da zapravo ni sami nisu znali što to zapravo znači. Po nekakvoj definiciji za koju mislim da potječe iz GB, hot hach je mali, jeftin i jak auto sa naglaskom na jeftin i jak, koji vozaču pruža velik gušt u vožnji. Pri tome se kvalitete auta ne ocjenjuju kroz štopericu i pistu, već kroz subjektivni osječaj na običnoj, svakodnevnoj, zavojitoj cesti. Po svim tim mjerilima RS je stvarno best buy (hmm, dok ne doživite neke stvari), no to ne znači da je najjači ili bajbrži, ili da ima najbolji handling i sl. Svi koji su objektivno i sa znanjem uspoređivali TypeR i RS-a, priznali su da je TypeR puno kompletniji i ozbiljniji auto sa set-upom i mehanikom podešenom za skidanje brzinskih rekorda, dok je RS auto za jurcanja po normalnim cestama koji se na pisti i ne snalazi baš najbolje (na stranu sad neka izmjerena vremena i sl.). To je uostalom već ovdje netko pisao (limač ili Haas mislim). <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Hondo
01-12-2003, 22:38
Nakon mojih iskustava sa RS-om, meni je smiješno da se taj auto u bilo kojem kontekstu uspoređuje sa TypeR-om, no moram priznati da je motor bio bez zamjerke (što se nebi moglo reći za mjenjač). Uglavnom, dosta mi je čitanja o tom Clijaču kao o nekom nad-stroju, jer se zapravo radi o (po meni) jadnom uradku auto-industrije koji ima veliki plus jer pruža puno snage za malo novaca (i zato je svud ispred Civica koji je vjerujem neusporedivo bolji auto) zapakirane u 'omot' vrlo sumnjive kvalitete i pouzdanosti.
Ovo je moje mišljenje i ne želim ulaziti u nikakve polemike po pitanju toga, tim više jer moje stavove znate.
E basta!<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

POCKET ROCKET UNLOG
01-12-2003, 22:42
MA I MENI, ISKRENO, MENE TAJ AUTO NE PRIVLAČI UOPĆE TOLIKO.

MENI JE 206 RC AUTO MRAK...

ALI, ETO, MALO ZAJEBANCIJE, POŠTO SAM VIDIO DA JE FORUM POČEO GRMITI ZBOG TOG AUTA...

:smile06: :smile06: :smile06:

Mario Haas
01-12-2003, 22:50
Hondo to je bio CAR-ov usporedni test 206 RC vs. Type R.
Samo jednom sam vozio Hondu, i to tek toliko da mogu reć da sam vozio. Obzirom da mi je u proračunu novi auto predviđen tek u idućoj petoljetki, razmišljam da si kupim jedan CRX iz 91 pa da malo vidim izbliza kaje to Honda.

Cezy unlog.
01-12-2003, 22:52
Ali po mogucnosti 1,6 vtec. :)

Nemre tu gsi ni prismrdit. :smile16: :smile06:

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 22:54
Tako je cezy, pogotovo toj iz 91.

Ona ima 150, a ne 160ks.

Nju preskače...

:smile06: :smile06: :smile06:

Cezy unlog.
01-12-2003, 23:04
Ma kakva astra,pa krama od Tipa sedici,je na 1000m,sporiji 3 desetinke,znas kaj onda honda crx od nje radi. Onaj 1,5 je vec opasnost,i gti killer. :) :smile06: :smile16:

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 23:10
Nema Boga dragoga.
A Tipo 16V, nažalost, nejde nikud.
:(

Cezy unlog.
01-12-2003, 23:29
A onda ni astra,jel ju na 1000m skoro pa ima. :)

Ali sad bez zezancije,ja bi ga imao rade nego 145 qv ili 33 16v.Onak crni sa 3p.Meni mrak,a bit ce dovoljno brz da operem i izpeglam 80% opela i renola na cesti. :)

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 23:33
Renola ćeš teško kojeg dobiti u toj klasi, kao i Opela.

A među nama, Tipo mi se uvijek sviđao, ne znam zašto, odličan mi je bio izgledom.

Moja formula za Tipo bi bio crveni tipo, standardno crni branici sa crvenim lajsnama, one maglenkice, zabijen u beton, O.Z. Chrono i SUPERSPRINT Magnum iza...
Mrak.
Samo što je auto...hm...nije baš naj.

Iskreno, NAJBOLJI GTI SVIH VREMENA je CLIO WILLIAMS, ali je bolesno rijedak i skup.
To je pre××××na pila.

To mi je želja.Strašna.

Cezy unlog.
01-12-2003, 23:39
Da,te crvene lajsne su i meni bolnica.Nisam mislio na gti klasu nego opcenito.

Clio wiliams je i meni mrak,znam jednog ali je totalno sfusan,i ko da ga je tuca unistila. :(

Pocket Rocket Turbo
01-12-2003, 23:41
BED...
Ma lepi su to auteki...
Ima jedan Tipo prekrasan u ZG-u.
U sloboštini, crveni, novija linije, negdje 93, 94.god.
Uvijek ga dobro pogledam kada prolazim tamo.Krasan je.Vidi se na njemu da je pažen.
MRAK...
:smile20:

Tabanus
02-12-2003, 00:22
Tek toliko da dodam malo ulja na vatru. Megane Sport moze biti s tim turbom strašan pun ×××××, ali nema do toga kada na Hondi TypeR kazaljka okretomjera mahnito leti prema devetki (čitaj: 9000 okretaja), a auto vuče ko zvjer.

Opel uopce ne želim komentirat jer je taj auto krama samo takva. Zadnji dobar Opel bio je Kadett.

Inače moj favorit te klase je Focus RS. Taj auto ima naj××××niji doživljaj vožnje koji se u serijskom autu može osjetiti.

Uzivajte!

:)

Pocket Rocket Turbo
02-12-2003, 00:41
Definitivno.
Po meni, jedini koji vrijedi u toj klasi.
:smile19:

Hondo
02-12-2003, 10:04
Haas i mene je progonila ta misao, al sam ipak umjesto rabljene Honde kupio novu Alfu :)
CRX 1.6 VTEC je u svakom slučaju zvjerka, no ima jedan veliki minus isto kao i Civic iz tih godina: ovjes i šasija tog auta nisu na razini snage motora, tako da svi takvi auti iz tog vremena imaju krpane mulde po kojima redovito skaču šprungovi. Ako već auto nije popucao, onda je sigurno bio razbit, tako da je jako teško naći kvalitetan primjerak. Inače, nije puno lošiji ni motor 1.6 16v, superaš sa 136 ks koji isto otvara mnoge mogučnosti za dodatnu doradu.
Za Focus RS sam na par mjesta čitao (i rado bi ga probao) da je dosta naporan za svakodnevnu vožnju zbog načina razvijanja snage i tog prvog diferencijala koji prilično grubo djeluje na volan.

Dr. Strangelove
02-12-2003, 11:23
To za Focusa je reko i Clarkson na Top Gearu...

turbo-limac
02-12-2003, 18:19
ja mislim da ste se vi decki, bez uvrede, razmazili..... niste vidli kaj je to borba s volanom dok niste probali integralku... sa sirokim gumama... to je nes grozno... Hass moze potvrditi, dok se ne spanate auto nece ic ravno nikak.... samo bi negdje skretao...

turbo-limac
02-12-2003, 18:21
ili recimo petarda s 15" i 195/45 gumom... da ti ruke otpadnu.... ovi danasnji novinarcici su totalno razmazena derista...

kad sam prvi puta sjeo u auto stvarno extra klase, tada novi BMW 745i, a tada sam vozio stari (ajkulu) 732 i (turbo :) ) nisam mogel sebu doc. Te se salta ko putar, te kuplung ne osjetis, te ide ko vrag.... a novinarcici su samo prigovore nalazili.... kazem vam, razmazena derista... :)

Richie
02-12-2003, 18:49
Pocket s ovime si me stvarno razočarao. Ako je tebi super auto 206 RC i to u usporedbi sa svim ovdje spomenutim autima onda se bolje pokopaj. Stvarno ne znam kaj je tak dobro na tim autima koji su napravljeni da budu čim jeftiniji. Recept je slijedeći - uzmeš auto koji je namijenjen babama za odlazak u šoping, staviš mu jak motor, malo ga ojačaš, staviš veće felge i šire gume i to ti je onda "sportski auto"

Hondo
02-12-2003, 19:21
limac, ti se držiš onoga: 'Život je borba!', pa nek tak onda bude i za volanom. :))

turbo-limac
02-12-2003, 19:22
hmm, ovo opasno zvuci kao opis Civica Type R ili Alfe GTA....

ajde ljudi nemojte zajebavat... svi auti, s izuzetkom egzota, trpe posljedice kojekakvih kompromisa... Niti je RC napravljen od temelja sportski auto, al nit je bogme GTA ili TYpe R... Kad smo kod toga, I impreza STi ili Mitsi EVO bi mogli biti bolje koncipirani. Svi oni trpe kojekakve kompromise, od toga da su im zadnji ovjesi maksimalno kompaktno napravljeni kako bi uopce imali gepeka, pa nadalje. Prestanite vise kenjat s sportskim pedigreom. Ovdje se ne radi samo o RC-u (koji uzgredbudireceno ima drugaciji straznji ovjes od normalne 206-ice.....). Svi automobili koje si mozemo priustiti nisu savrseni u svakom pogledu i mogli bi biti malo ili puno bolji, samo je pitanje na ustrb cega...

turbo-limac
02-12-2003, 19:23
he he, hondo, fajt za volanom, fajt ispod haube... fajt ispod auta po hladnim zimskim jutrima... ma zivot je bol.... :smile06: :smile06:

Hondo
02-12-2003, 19:31
Ma sve je to u redu tak dugo dok nije fajt sa nekim likom koji te par trenutaka prije prepilio negdje na cesti. Onda dolazi fajt sa zdravljem, pa fajt sa murijom, pa fajt sa osiguranjem, pa...
Bolje da više ne nabrajam! :smile08:

turbo-limac
02-12-2003, 19:32
ma dovoljan mi je fajt s autom, ×××××× ostavljam da voze dalje i misle da su najbrzi... :)

Hondo
02-12-2003, 19:37
Ajde onda da zapjevamo uglas: "Život je jednosmjerna cesta".
Još kad bi pripadnici 'on-line' generacije znali kak ide i ko ju pjeva... :smile07:

Hondilak
03-12-2003, 02:35
Lepo od×××× od Type-r, odi tan××××t u renault i živi u zabludi. Pozdrav

Hondilak
03-12-2003, 02:41
Joj pardon, to je odgovor za prvu stranu, zaboravio sam da ovo dodje na kraj. Naime neko na prvoj strani me ispizdio. Pardon, pozdrav.

Richie
03-12-2003, 08:38
Ma to je istina Pocket no ipak moraš priznati da su typeR i GTA ipak puno bolji auti od 206 RC. Već i obična 147-ca ima mehaniku na razini za klasu većih auta i ne zaostaje za njima u ničemu osim kaj je malo kraća. Pa kaj misliš zakaj 147-ca ima najmanji gepek u klasi - zbog sofisticiranog zadnjeg ovjesa koji uzima puno mjesta. No to neki papci ne žele priznati nego još uspoređuju Alfu s gradskim autićima tipa 206 i Clio. Pa zar su ti auti bezveze duplo jeftijiji od Alfe?

Mario Haas
03-12-2003, 11:10
Hondo, malo ću snimat po oglasniku i neće mi biti teško ići pogledati šta se nudi. Zanimljiv mi je "običan" CRX 1.6 16V i ne zanimaju me nikakve dorade. Želim samo probati auto, malo ga izvozati i ako bude dobar primjerak možda razmislim da ga zadržim, a ako ne onda prodam.

Hondo
03-12-2003, 11:15
Dobar izbor! :)

Mario Haas
03-12-2003, 11:41
Nisam primijetio da je itko ovdje išao uspoređivati RC sa 147 GTA.

:smile12: