PDA

Pogledaj cijelu verziju : Argumentirano i bez uvreda oNJEMACKIM I JAPANSKIM AUTIMA



DUBIČ
04-07-2001, 15:12
LJUDI! SAMO ARGUMENTIRANO MOLIM,A AKO NETKO BUDE "TROVAO" OVU STRANICU UVREDAMA I NEARGUMENTIRANIM TEKSTOM, MOLIM VAS DA GA ZANEMARITE! RESPEKTIRAJMO JEDNI DRUGE, JER SAMO TAKO MOZEMO DOCI DO NEKOG ZAKLJUCKA. ZNAM,ZNAM VEC SVI POMISLJATE U SEBI:"MA KAKAV VRAJŽI ZAKLJUČAK! MOJ JE AUTO NAJBOLJI". ALI MOLIM VAS, PROBAJMO DISKUTIRATI KAO CIVILIZIRANI LJUDI, PA MOŽDA I JA I VI NAUCIMO NESTO NOVO, JER NITKO NIJE "POBRAO SVU PAMET SVIJETA". PRIJATELJSKI POZDRAV SVIM FORUMOVCIMA DOBRE VOLJE MA GDJE BILI!

Problem
08-07-2001, 14:53
Cisto sumnjam da ce Neki ovdje nesto nauciti posto oni sve znaju, a takvi nikad nista ne nauce. Pogledaj samo koliko odgovora ima na postavljena
<br>
pitanja pa ce ti sve biti jasno. Tesko da ce netko iz njihovih bolesnih argumenata tipa &quot;Moj je brzi, bolji, jaci&quot; , ako i ima volje, nesto nauciti.

DUBIČ
08-07-2001, 21:32
MA ZNAM, ALI IPAK, POLAŽEM NEKE NADE DA U OVOJ ZEMLJI POSTOJE I POJEDINCI KOJI RAZMISLJAJU SVOJIM MOZGOM I ZELE UZ KONSTRUKTIVNU POLEMIKU &quot;NEŠTO VIŠE&quot; NAUČITI, NEGO UZ ISKOMPLEKSIRANOST IDEJOM:&quot;ON MENE ZAHEBAVA,POKAZAT CU JA NJEMU STO JE UVREDA,PA IONAKO ME NE POZNA&quot;. ŠTO MOGU KADA SAM OPTIMIST!!!

Heho
09-07-2001, 05:46
Bok!
<br>
Ja vozim Renault 5 iz 91 godina. I moj auto je najbolji na svijetu. Je moš mislit.
<br>
<br>
Ljudi nažalost stavljaju prestiž ispred funkcionalnosti. Vrlo rado bih i ja sjeo u vozilo sa 100 ili više konjskih snaga, ali pitam se dali je to potrebno i zapravo koga ja s dobrim autom trebam fascinirati.
<br>
<br>
Automobil mojh snova: 80 ks, TDi, dužina 3.80, širina 170, visina 165 cm.
<br>
<br>
Dali takav postoji neznam, ali maštati valjda mogu.

Marky
16-07-2001, 09:11
Pozdrav svim realistima!!!
<br>
Dečki ako je netko slučajno zainteresiran za onog Yugića uređenog za rally, ako ste čitali tamo pod &quot;prodajem auto&quot;, javite se još je ovaj tjedan doma. Prije par mjeseci sam kupio BMW-a 316i COMPACT. Nije loš, ali svakako nije niti najbolji, to je jasno.
<br>
Od japanskih ili korejskih auta uzeo bi možda MAZDU MX3 ili HONDU CRX novu.
<br>
Dajte mi samo recite gdje u ZG rade spojlere za BMW. Ovdje kod mene u Ivaniću tip nema oriđiđi kalup za 316.
<br>
Bio sam u Samoboru kod Gabreka ali on mi je malo preskup.

sasa
05-08-2001, 14:32
Evo neka moja iskustva sa autima kojih sam/bio vlasnik.
<br>
<br>
Honda Civic 1.6i (sada moj)- 115ks, 200000km - fenomenalna pouzdanost, malo troši za snagu koju ima, te ju je gušt voziti. Visoki ton na 6800 okretaja ti podiže razinu adrenalina (moram si kupiti jednog dana pravi VTEC).
<br>
<br>
VW Passat 1.8T (tatin)- 150ks, 45000km, starog sam nagovorio da uzme to umjesto diesela...možda malo prevelik auto za moj ukus, no na autoputu je strašna stvar (220 km/h)...još samo da je malčice lakši pa da motor stvarno pokaže koliko može jer ovako je jedva po ubrzanju brži od mog Civica. No bez obzira na to, jako dobra vrijednost za novac. Nikakvih kvarova dosad osim greške na indikatoru temperature motora (zamijenjeno pod garancijom). I ne troši toliko puno ako se pazi.
<br>
<br>
To su bili pozitivni primjeri...
<br>
<br>
A sad negativni:
<br>
<br>
Ford Taunus 1.6 - auto koji smo imali prije Honde, nije bio tako loš, ali vrlo osjetljiv i neizdržljiv, te je puno trošio - morali smo mijenjati karike - često je znao stati i pregrijavati, no nije to ništa prema autu koji slijedi...
<br>
<br>
Ford Fiesta 1.8D - što reći o ovom autu nego da je to jednostavno smeće. Apsolutni drek. Lista kvarova je toliko dugačka da ju nema smisla nabrajati. Kada vozite ovaj auto, jasno vam je zašto amerikanci za Ford koriste kraticu
<br>
Fixed Or Repaired Daily (FORD)
<br>
<br>
Još neki auti koje sam samo vozio, a ne bio i vlasnik:
<br>
<br>
Ford Escord 1.4 - 75 ks - trom, spor, nikakav
<br>
<br>
Opel Kadett 1.6 - 81ks - vrlo trom, mjenjač sa 4 brzine loše raspoređen ubija ionako slabo ubrzanje
<br>
<br>
Mitshubishi Lancer 1.5 - 92ks, dosta sporiji od moga Civica, predugačak hod mjenjača, no ipak dobar auto
<br>
<br>
Fiat Punto 1.1 55ks - može li sporije?
<br>
<br>
Daihatsu Charade 1.0 55ks - 3 cilindra daju super zvuk, ali sporo u pm...
<br>
<br>
Golf 1.6d 55ks - prvi auto koji sam ikad vozio, tek toliko da mogu reći da sam vozio Golfa
<br>
<br>
Golf 1.6 75ks - ups, još jedan stari Golf - totalno neinspirativna vožnja da zaspiš

Univerzalac
06-08-2001, 21:54
Pozdrav!
<br>
Malo je neobicno davati ocjene
<br>
o autima za koja nisi siguran da li ih poznajes.Glupo je reci za auto
<br>
od 50-80 KS da je trom, spor...
<br>
Kakvo bi to auto trebalo biti u tolikoj konjazi?Mozda da ima ubrzanje 3,5 sekunde do 100km/h!?
<br>
Sasa, gledaj da nastavis voziti auta sa
<br>
preko 100 KS, a ako se upustis ocijenjivati ih, pozeljno bi bilo da ta auta i poznas.

Turbo
09-08-2001, 15:27
Samo cu reci PORSCHE TURBO 911

Rade Veliki
11-11-2001, 16:11
pa ja sam nedavno dobio za 18 rodjendan BMW 325 novu liniu sa 200 ks to je reci makinja on uhvati stotku za 6 sec i potegne do 240 kmh ludo je
mislim da je bmw zakon u autima
stari mi se u mladosti imao 3 bmw a i to sva tri 2002 tipovi pa je kasnie vozio nekog fiata dva renaulta 5 a danas mater ima mercedesa 124 250 dizela nekad mi je bio pojam ali sada je spor uzasno ne mozes preticati a stari sada voza novu bubu 2.0 tdi 130 ks isto je makinja od auta 9sec 100 kmh 220 kmh max ali je stabilna gotovo kao BMW mozes svugdje sa 80 manje nspustaj inace sam iz hercegovine iz gruda
sada se dvoumim koje felge staviti na BMW a a vozio sam jos dva auta njemacka takodjer jer su njihova auta zakon Audia A8 4.2 Quatro ludilo dirnes gas i eto te na 200 kmh na auto putu mi ga je kum prao 280 kmh ma prao mu je dusu
i prijateljeva golfa tricu VR6 po snazi i brzini i ubrzaju je u rangu mog BMW a
Eto toliko

guga
13-11-2001, 13:31
Škoda, Octavija, crvena, unutra kombinacija crno-bijele kože, metalna ručica mjenjača, perforirane papučice, u 2. brzini do 120 km/h, konačna brzina preko 230, snaga 180 ks, oznaka na poklopcu prtljažnika RS.Ide bolesno dobro, košta samo 45,000 DEM i veća se guba ganjati u njoj nego u BMW-u ili Audiu!!! :))

ah
19-11-2001, 16:41
Rade Veliki! Zbog takvih balavaca kao ti koji voze auto od 200KS bilo bi dobro da se usvoji predloženi zakon kojim će vam biti ograničena snaga ili ćete morati voziti uz prisustvo vozača s iskustvom te koncentraciju alkohola u krvi 0,00 promila. Usput, iz tvog teksta da se zaključiti da si seljačina i to polupismena!

Bobo
17-12-2001, 05:38
Haha, BMW 325 do 100 za 6 sec, gdje si to sanjao?? Ide do 100 za 7, sto ti smanjis sekundu i nesto vec je drugo. Meni je dobar golf GTI, posebno dvica, nju sam imao, bio je super auto. Inace, volio bih Subaru Impreza STI, ili Audi S6 Tiptronic, to su mi kao auti snova. :)

devil_sa
19-12-2001, 18:57
zna li ko od vas gdje u zagrebu da nadjem K&N filtere???????????????

devil_sa
19-12-2001, 19:17
Auto snova je TVR bilo koji mada cerbera bi ni najvise odgovarala nije pomodaska kao Ferari i Porsche a opet spada u super sport klasu.Trenutno imam Golf GTI 16v i sta drugo reci nego da je institucija.Prije njega Golf GT odlican auto 90 godina a za 3g. koliko sam ga ja vozio nikad nije stao niti me iznevjerio.Sto se tice Radeta nemisli li da izgleda malo glupo u novom BMW golobrad i pun sebe.Ja bih se glupo osjecao da vozim auto od 100 000DM i da znaju svi da nema niti 1000DM mojih.SMIJESNO.GTI FOREVER.

dorfmeister
21-12-2001, 22:38
sto se nijemaca tice BMW je jedini koji vrijedi novce.meca je za starce pa to ne brojim, a VW za prevozit gnoj."munju" ne bi komentirao.
neces vjerovat al talijani (posebno Alfa) nude vise sportive od BMW-a za puno manje love.

miro II
22-12-2001, 18:12
za 21.rodendan sam dobio X5 4,4(stari me natjerao zbog sigurnosti).odlicna kola ali nije to to.jos uvijek vise uzivam jurit u starom M3 sa 321 ks.najbolji auto sto sam vozio 2 mjeseca je bio AUDI RS4 karavan.pozdrav svima

OSAMA BIN LADEN
23-12-2001, 07:47
miro,ako se sjecas proslog ljeta,oderao sam tvoj m3 sa cliom 2.0 na cesti od paga prema novalji.××××s tvoj m3 kad te na kisi moze oderat clio........

Rade Veliki
23-12-2001, 07:51
moja kola kostaju s opremom 82 iljade orlica,a ne 100.pola sam ustedija radec u cacinoj firmi.vi kilavi zagorci ste samo ljubomorni na uspjesne i vridne hercegovce

Rade Veliki
23-12-2001, 09:42
zasto neko odgovara umjesto mene i sluzi se mojim svetim imenom?

Rade Veliki
27-12-2001, 23:37
hm to bi i ja htio znati tko je napisao dva zadnja posta je lažov to sto mi starci imaju love nisam ja kriv oni su rekli izaberi pa sam izabrao a ko to kaže da ww buba ne valja ja mislim da valja ispricavam se zbog netocnih podataka ali ja sam nov u tome mislim autima pogotovo sportskim jos ni svoga nisam da valja upoznao
eto toliko

Rade Veliki
29-12-2001, 18:23
i jos sam zaboravio rec da sam ja naj laf i da moj BMW je brz ko munja sam i to zaboravio rec,i jos,i jos......sta sam jos zaboravio?

ne znam,lupetam,a tu me svi imitiraju i koriste moje ime
JA SAM JEDINI RADE VELIKI S BEMBUROM TRISTA DVECETIPET,I

pozdrav svim clanovima vatrogasnog doma u ludbregu!!!pusa,decki

mick
31-12-2001, 04:02
Jadan nebio jesi li vozio ista da nije njemacko.Probaj 300M,pa se javi

mick
31-12-2001, 04:05
Njemci imaju vrhunska kola ali su u nas precijenjena.Fali im dusa,sto se moze nabaviti samo u italiji ili u engleskoj
mozda i francuskoj.Svedska auta su po stilu slična njemcima dok su ameri posebna priča...

krki
06-01-2002, 15:49
Slusajt vi. Njemacki auti su odlicni ,malo u nas pre cjenjeni ali ne zboravite Japanski su kvalitetniji. Moj naj drazi Njemacki aut je Mercedes 190 2.3 16v. 85 ga je bilo ludnica vozit ali zapamti Honda je sve naj naj. To je formula na cesti i za razliku od nekih njemaca ima dušu. Vozio sam i m3 ,a sad se zadovoljavam sa Merc. E 230 i hyundai coupe 2.0 16v - nije los malo mu fali snage ali zna razveselit i iznenadit druge. ima odlicne kocnice za razliku od nekih slicne snage. Zapamtite nema loseg auta.

dragstar
07-01-2002, 23:01
O Japancima i Njemcima samo ovo.Susjed ima Nissan suny iz 1992. to je da nevjerujes koliko je taj auto zahrdjao u zadnjih godinu dana, a nije da ga ne cuva ,a i presao je tek 180000 km.Sa druge strane gledam , a i imao sam prije Golfa II(napravio sa njim 230000 km) , iz 1987.hrdje skoro da i nema i to uglavnom ako su bili udarani, pa ne bas najbolje sredjeni.(to je bio slucaj kod mog bivseg).A o cijenama potrosnih dijelova da ne govorim, Japanci su tu preskupi.

krki
11-01-2002, 20:24
To što se tiče dijelova ima mjesta ali ne računajte djelove za golfove koji se mogu nać svugdje. Meeni je prijatelj trazio neki dio za golfa koji je u Plimexa nasao za 250 kn u ovlastenom servisu bio je oko 8oo kn. Za japance ne pravi svak djelove ,a orginal dio je za svako skup. Kad mi je rodjak sa mercom 2.3 16v prepilo stub od rasvjete trebali se onda vidit cjenik.

Epix
11-01-2002, 22:48
Za Japance ti bas nece trebati cesto dijelovi.Frend je imao Hondu Accord iz 91. 2,0 i presla je 350000 km bez ijednog veceg kvara, a sto se tice kvalitete golfova pogledajte ako znate njemacki na autobildovoj stranici testove polovnih golfova

Brazilac
12-01-2002, 19:04
Cijeli život vozio sam "švabe"pa bili oni i iz Brazila Indije ili tko zna otkuda.Najbolji je bio BMW 633 CSI iz 1983 godine.Trošio je oko 40 litara etilnog alkohola.Vozio sam i Audi Coupe Quattro 2.1Turbo.Odličan auto sve dok se ne poćne kvariti.Ali uvijek postoji ali.Sada vozim Mazdu 323 F 1.8i.Kupio sam ga novog prešao 170000 km oštre vožnje i nije mu ništa.Auto je prekrasan ima osobnost i još je uvijek atraktivan iako je dizajniran 1993 u studiu Tominaki.Oni su rekli tada da će auto biti sviježih oblina i nakon deset godina.U pravu su.Da imam novaca vozio bih RX-evolv ili Hondu NSX.Da bi mogli dokazati koji su auti kvalitetniji morali bi pratiti situaciju u mehaničarskim radionicama ili pak baciti pogled na zaustavne trake autoputeva.Koji auti tamo stoje u kvaru ti sigurno nisu kvalitetniji.A ja koji puno koristim blagodati autoputeva još nisam vidio Mazdu u kvaru,osim ako se netko "razvalio"s njom u pretjerivanu.Toliko.

glava
12-01-2002, 19:12
ma japanci su bez veze..........i talijani........i njemci.........i francuzi.............i englezi............i korejanci.............i rusi...........i amerikanci.......

cekaj,u biti onda su u biti svi za k....

zivio ZET i makarska trans

bundy
14-01-2002, 21:43
Danas je velika većina auta ok. Kupi novo i (uglavnom) miran si par godina. Ali uzmi "švabu" i miran si 2-3 puta toliko! Japanci su pile. OK. Talijani imaju dušu? OK. Ali danas se još uvijek voze golf 1, mercedes 123 i slični. Eventualno dolij ulja i peri! Pa pogledajte samo golfove dvice dizele. Prelaze po 300-400 tisuća bez većih problema. U kući smo imali 5 u zadnjih 10 godina i prelazili po 300 000 km bez generalke. Samo jedan nije u voznom stanju (totalka).

Interceptor
14-01-2002, 21:51
Čuj ne razmišljaju svi ko ti. Boli me ona stvar oće mi auto preć 250 ili 400 000 km. Auto se vozi 5 godina i proda, tako najviše zaradiš na njemu i najmanje izgubiš.

Interceptor
14-01-2002, 22:01
Navod da golf diesel bez problema prelazi 300 000, velika stvar. Pa koliko bi trebao proći totalno rasterećen i neopterećen motor od 1600 ccm i mizernih dizelskih 54 KS???? Svi se tome čude,a kad neka Alfa pređe 300 000 sa motorom iste kubikaže sa recimo 110 KS (pazite to je duplo!!!!) pokrivate se ušima.

Brazilac
14-01-2002, 23:04
Svaka čast Interceptor!Očito si ti davnih dana skužio što u prijevodu znaći Volkswagen.Ako je netko frajer po tome da vozi wagen onda nemam rijeći.Nije mi jasno tko prolazi milion i pol kilometara za kratko vrijeme?Mislim da je napor to uraditi u tako neudobnom autu.Ipak je najbitnije očuvati kičmu.A to se može samo u malo udobnijem autu od golfa. :smile10:

Elven
15-01-2002, 17:28
Ko je bolji? Honda ili BMW (Oni su po mom misljejnu najbolji japanski i najbolji njemacki auti =&gt; najbolji svjetski auti)? Tesko je za rec, ali sljedi misljenje:

Honda Civic je za skup svih kopalja rimske vojske bolja od BMWog compacta.

Trojka je bolja od accorda, ali ne u puno stvari, kada dodje novi accord, bolji ce jedino biti ovjes i getriba.

5ica i 7ica(i ona "stara") su daleko bolje od legenda, koje se ne moze mjeriti ni blizu sa audijem, meckom ili bemburom.

Daleko je poznato da BMW ima jedne od najboljih motora (5 od 13 nagrada za najbolje motore prosle godine, sto je rekord u svim dosadasjnim izborima) i najbolje "mjenjacke kutije".

Honda ima vrhunske motore i nepoderivu karoseriju.

Obadvoje imaju vrhunsku i pouzdanu elektroniku (za razliku od Audija).

Pogledajte (ili procitajte na netu) koliko samo Ameri glorificiraju Hondu, da je to americki auto, valjda bi oni vozili samo nju. I nemojte mi sad o americkoj maloumnosti, jer oni sigurno nisu tako bogata drzava jer su maloumni. (o moralu necemo, sjetite se samo Hrvata i naseg morala i nacina na koji se ovdje ljudi bogate, a drzava simoasi).

I za kraj, kada spomijnetu Japance i Toyotu, ne zaboravite Lexus, auti su im san-snova.

ikara
15-01-2002, 20:53
presretaču,viđam te ovuda po ovim odgovorima,činilo mi se da dosta znaš i da uvažavaš druge ali ako baš hoćeš mogli bi se pogonjati malo ,ja s dizel golfom 19td ti sa 75ie (uvjet brdo s mnoštvo krivina i obvezno mokra cesta) čisto radi usporedbe

Interceptor
15-01-2002, 23:43
Ti sad postavljaš uvjete koji su nesvakidašnji. Na mokroj cesti tako i tako ne možeš iskoristit svu snagu auta. A bogme ni na uzbrdici. Znam ja šta ti misliš ti se hvataš za zadnji pogon 75 -ice, vidimo se na suhom, nema teorije da me dobiješ kroz zavoje, granica zanšanja je tako velika i ××××no nevjerovatno predvidiva, a raspodjela težine (motor naprijed, mjenjač straga). Vidimo se mi na ravnom, pa da vidimo ko je brži. Koji će mi ××××× auto koji leti po uzbrdici. to je ko da uzmeš šleper i Ferrari pa im zakačiš prikolice od 20 tona. Ferrari se neće ni pomaknut. A oba imaju jdnako snažne motore. Stvar je u momentu kojega tebi u Dieselu daje Turbo. UZMI TI GOLFA 4 TDI SA 150 KS, a ja ću uzet recimo 75 TURBO SA 155 KS pa da te onda vidim na zavojima, po uzbrdici kako kažeš. :smile09:

dorfmeister
16-01-2002, 10:46
Alfin 2.5 V6 je cini mi se prosle godine proglasen za najboljeg sestaka (vjerojatno od 2.5 litara-ne znam koje su granice).rekli su to je motor s dusom, a za 156 govore da ima najbolju šasiju s prednjim pogonom, te da je taj auto u biti u duši coupe.

Oh_Curica
16-01-2002, 11:26
Ljudi, vaše Alfe i BMW-i su skroz u redu. Ali vi dok pokazujete svoja vozačka umijeća, učinite štetu na autu. Tjeranje kazaljke obrtomjera u crveno područje, zanošenje stražnjeg kraja u zavojima, šlajfanje guma... Prvo ako to činite, auto vam je skroz razjeban (osim ako ga ne vodite u servis svaka dva tjedna i kupujete nove gume svaki mjesec). Ja iman peugeot 405Mi16 i takvo što mu ne priređujen. Kroz zavoje prolazin bez reli-pothvata (doduše uz škripanje), zato jer ima pogon na prednja kola. Mogu si priuštit i najbolje gume jer ih ne uništavan redovito. Ako ste stvarno dobri vozači, slobodno dođite u Split, pa ćemo s jednog na drugi kraj grada bacit utrku. Čak ću ić sa slabijim Peugeotom 1,6. Osim dobre vještine moraš imat iskustva i pameti kao vozač. I potpuno je nepotrebno imat jake aute. Meni je Peugeot od 93KS stvarno dovoljan i s njim činim čuda. Stara buba je zakon!

Interceptor
16-01-2002, 12:34
Ko kaže da ih uništavamo. Alfu barem 50% vožnje treba malo ganjat jer će se inače ugušit. Ti motori su stvoreni za to. Ne kažem da ga treba tjerat u crveno nego do crvenog. Dakle od 4ooo rpm pa negdje do 6000 (ovisno koja je Alfa) Slažem se za ono prolaženje kroz zavoje. Ali već sam prije naglasio da su brzine kod Alfi za zadnjimn pogonom nevjerovatne da bi do toga došlo, a kad dođe to uopće nije jako zanašanje nego blago plesanje (ali ako su na autu loše,tanke i visoke gume, na×××× si) Kod BMW-a je već druga priča jer ima laganiji zadnji kraj pa voli malo prije i malo žešće zaplesat. Šlajfanje je isto glupost i uništavanje guma. A o prolaženjui zavoja pod ručnom da ne govorimo. Eventualno na mokrom. Em se deru gume , sjebava se ručna, a ne bi bilo zgodno da ti neko naleti iz suprotnog smjera dok se to radi. Te gluposti ipak nisu za svakodnevni auto. I sami znate na što liči Rally auto nakon trke i obavezno mora u radionicu prije nove trke.
Dakle nagla ubrzavanja, kočenja, brzi prolasci kroz zavoje i česta šaltanja s međugasom. Alfe su za to stvorene

Oh_Curica
17-01-2002, 10:44
Jesu Alfe stvorene za to, ali recimo da kupuješ polovnu Alfu. Bi li uzea onu voženu agresivno ili onu voženu "penzjonerski"? Sa istim motorima. Kladin se ovu drugu. :smile06:

Interceptor
17-01-2002, 10:54
Pa normalno da bi uzeo ovu drugu.
Ali ima slučajeva kad Alfi šteti previše "previše penzionerska" vožnja.

mikro[f]
17-01-2002, 12:25
Ne kužim se puno u aute,ali eto,čitam na vidiautu da su na reliju paris-dakar prvih 9 mjesta zauzeli mitsubishi-ji.A gdje su tu BMW,nissan i sl?

znalac
17-01-2002, 22:10
o debilu a jel gledaš možda F1 bmw je 3 a di su tu mitsubishi i ostali???????
Pa razlika ti je od natjecanja do natjecanja. bmw ima samo jednog terenca i to ne pravog kojeg je prije koju godinu ubacio u proizvodnju i da se možda s njim ide natjecat na relly?????
Pa ti si dečko puko i vidi se da se baš ne kužiš u automobile.......

kurosava
17-01-2002, 23:40
japanci su ..............a kaj da vam pricam.....

mikro[f]
18-01-2002, 11:37
E ×××× ga,bmw ima barem jednog terenca na ralliju,a mitsubishi nema ništa za F1,ali da ima,vidio bi bmw boga svoga

Maverik
24-01-2002, 18:03
Decki i cure! Svaka cast BMW-u 325 ili 328 ili pak Golfu VR6 i ostalim jurilicama, a pogotovo Hondama! Svi ti auti idu fest, ali meni je osobno veci gust vidjeti kada neki na oko slabiji auto kako dere upravo ove navedene. Prijatelj mi ima tuniranog Hyundai Accenta i vjerujte mi to nisu samo spajleri! Nutra je slozeni 2.0 motor i auto ima oko 200 KS, ispod 7 sekundi do stotke i 6800 okretaja u petoj brzini sto je oko 248 km/h. Auto ga je kostao sa kozom, muzikom od 15 000 kuna i svim ostalim oko 27 000 DEM. Ako mi nevjerujete posaljete mi mail na damir.birt@gmx.net i poslati cu vam slicice od auta pa cete vidjeti o cemu se radi. :)

Mara
25-01-2002, 02:07
decki moji ja sam zakljucio da u sustini gledano svi su svabe izvikani i precijenjeni.nisam rekao losi nego precijenjeni.ne mozemo osporavati BMW motore.to je nesto sto mnogi nikada nece dostici.ja najvise volim audi jer je jeftiniji od BMW i mercedesa a nije toliko puno losiji a ni performanse mu nisu losije.kladim se da vecina ovdje samozvanih Schumachera ne bi osjetila razliku u ubrzanju od o,2 o,5 sekundi(kad bi se medjusobno utrkivali). ali za mene je najbolji auto HONDA i to nitko ne moze osporiti.ni BMW im nije ravan. iz 2,0 motora izvuci 240 ks.to BMW jos nije uspio.a talijani to je govno od auta i to je samo sminka.a sto se tice Lexusa to je kvalitetan auto ali sta to vrijedi kad su im motori tromi s obzirom na druge.ako cu platit auto 100 000DM onda hocu dobre performanse a ne najlosije u klasi.i jedino sto mrzim kod japanaca je interijer(stara buba izgleda luksuznije)i izgled.pa kako Toyota corolla moze (ne ova koja treba doci)kostati vise 30 000 DM s onim izgledom?meni nije vazno samo da je auto kvalitetan vec i da dobro izgleda i iznutra i izvana.i nemaju nikakve inovacije kao recimo Mercedes, audi , BMW.mozda Njimci nista ne valjaju ali u tome predvode.tko je izumio ESP.Japanci?ne.a sto se tice VW to su dobri auti ali u zadnje vrijeme zive od stare slave.sorry naravno da se golf najvise kvari kad ih ima najvise na cesti.ja imam 15 g starog i ne kvari se i nema hrdje ali nigdje ne vidim japance to godiste.svi pricate o japancima da su mrak.pa gdje su stari modeli?NEMA IH.da su im dizel motori dobri poput golfovog ljudi bi njih kupovali pa nismo ludi.a osim toga vozim golfa 10 g i nije me nikad ostavio na cesti.imao sam jednog 13 g starg platio sam ga 2600DM sipao sam ulje(nisam ga mijenjao)2 godine i tocio gorivo i jos sam na njemu zaradio ali takve slucajeve nisam cuo s japancima(sto ne znaci danisu kvalitetni ali vi ga preuvelicavete da su tako dobri).svi oni zele profit a ne da vm bude dobro.test bmw-a 3 nove je pokazao da je ona za voznju od 6 godina i bacit je.danas se rade auti da ih sto prije promijenis.BMW ima tim strucnjaka koji radi na tome da neki dijelovi ne trju dugo.imas 12 god. garancije na prohrdjavanje ali ti rikne neki cip koji kosta 5 000DM i ne isplati se kupit taj cip nego kupit novi auto

Žuti
25-01-2002, 14:37
Je li tko od vas vidio Mercedes SL

Mara
25-01-2002, 18:21
vrijeme ce pokazati koji su auti nabolji ali vjerujte mi elektronika ne donosi nista dobro.sta ako ti BMW serije 5 rikne u Rumunjskoj?mozes se ubit jer je sve u elektronici a ja svog golfa vozim i bez akumulatora.najbolji auti na svijetu nemaju puno elektronike.proizvodjaci elektroniku prodaju kao nesto pouzdano i skupo a zapravo je to sve smece.ja se kladim da mercedes s klase nece izdrzati 15 godina kao moj golf a za njega kupis jedan poveci stan.zasto? zbog elektronike "pouzdane"!to je najveca prijevara u povijesti uvjeriti ljude da je elektronika pouzdana i skupa.

bundy
26-01-2002, 16:16
Interceptor, a koje će auto najmanje izgubiti na vrijednosti u tih 5 godina? Mislim da su to njemački auti, a ne talijanske ili japanske pile. Naručito ako ih prodaješ ovdje, u Hrvatskoj. I opet je tu golf najtraženiji. Inače, imao sam BMW 325, obrađen u KM Motorsport. Kad sam ga uvozio iz Njemačke, na slovenskoj granici me carinik zamolio da ga malo potegnem. Kad sam ga prodavao nakon 2 godine, lijepo sam zaradio.
Svaka čast svakom autu (osim yuga, ali to i nije auto) ali ...
:))
I slažem se sa Marom što se tiče čipova i novijih "stvarčica" koje održavaju cijenu, a živciraju vozače ili indirektno smanjuju trajnost auta.
Jeli se ikome jastuk napuhao nakon laganog udara? Taj razumije o čemu govorim. (Ne sumnjam u korisnost jastuka, nego navodim primjer.) :smile09:

Interceptor
28-01-2002, 12:25
Znate šta ljudi da vam ja nešto kažem.
××××te se vi i vaša kvaliteta.
Ako ja želim auto onda želim auto.
Nije mi cilj kupiti neko bezlično ×××××× za 20000 € i vozit ga 30 godina dok se ne raspadne.
Meni je cilj uživati u vožnji i autu, ako nešto rikne popravit ću. Rađe ću kupit sportske bregaste ili prefarbat limariju nego dvd widescreen. Ko vas ××××. Vozite šta oćete dosadne japanske, hladne njemačke ili sladunjave francuske.
Kvaliteta auta između navedenih i talianskih po kojima se dobrano pljuva nikad nije bila toliko velika da bi bila presudna.
Nekad je prednost njemačkih auta bila kvaliteta, ali samo što se tiče ugradbenih dijelova i trajnosti istih. Ali što se tiče pouzdanosti tu su Japanci u prednosti. Inače mrzim Japance osim poneke Honde, možda nova Toyota Celica. Inače dizajn im je katastrofa. Pogledajte samo novi Subaru Impreza WRC. Svaka čast auto je zakon, ali dizajn mu je tako očajan. Pa šta nisu mogli platit nekog dizajnera?
A tek novi Polo- bog te ×××× na šta to liči? Iako TT liči na izvrnjenu kadu Audi je jedino od Njemaca uspio razviti neku filozofiju dizajna. Bmw se srozava - nova sedmica - očaj. Moje je mišljenje - svi novi auti pa čak i Tico trajat će 5 godina odnosno 200 000 bez većih kvarova. Normalno dogodi se iznimka. Toga je uvijek bilo.
Ali da postoji neka velika prednost u kvaliteti - toga nema. Niti nema više čistokrvnih auta. Stilo ima plastiku unutra koja dolazi iz Njemačke. A neki dijelovi za recimo Mercedes dolaze iz najegzotičnijih zemalja (npr. Indonezija). Danas je sve stvar usrane ekonomije koja sve diktira.
Stoga vaša nadmetanja o kvaliteti i trajnosti padaju u vodu.
Samo bi se obratio Mari. Kako možeš biti takav kreten da ne mjenjaš ulje nego ga samo lijevaš? I ti sebe nazivaš nekim znalcem. Budalo jedna.

MARA
28-01-2002, 20:31
recimo da me nije bilo briga za 15 g star auto Interceptoru.to nista ne znaci kao sto ni 100 g Fiata ne znaci da je kvalitetan.

MARA
28-01-2002, 20:44
oprosti ali ja nisam siguran u to sto govoris.TTEEBBII BMW,japanci i neki drugi auti izgledaju bezlicno ali to ne znaci da smo svi glupi i ne znamo sta valja.mozda mi svi volimo bmw ili audi ili mercedes.kuzis?ako je tebi nesto bez veze ne znaci da je STVARNO bez veze.s tim autima ti je kao s politikom svi misle da znaju sve a ne znaju nista.ne kazem da ti nista ne znas ali mislim da si previse subjektivan i mislis da si samo ti u pravu i da je tvoja rijec zakon.pa ti razmisli.mozda meni honda Accord izgleda bolje od alfe 156 i ima bolji zvuk.daj budi objektivan pa priznaj da alfa nikada nece imati bolje motore od honde.sto istovremeno ne znaci da oni imaju lose motore.tebi nije vazan CRAsH TEST kako si negdje rekao kod alfe a meni nije toliko vazan dizajn nego zvuk i dobre performanse.a tko kaze da honda nema dobar dizajn?ima ali ne tebi

twinspark
28-01-2002, 22:27
samo ti mara vozi te bezlicne kante s, kao zvukom, a nas pusti da uzivamo u jedinstvenosti KRALJICE ALFE!
uostalom neko mora vozit tu đubrad

Interceptor
29-01-2002, 01:26
Slušaj ti Mara Honda se sad u zadnje vrijeme razvikala s tim VTI motorima s po sto iveše konja po ltri. Ti motori su bolji od Alfinih, tu se nema šta priznat. Ali ostali motori tj. recimo motori za mase su smeće, ništa posebno.
A što se tiče zvuka, svaka ×××××× zna da smo tri skupine kupaca strepe od pojave novih modela (da se zvuk ne promijeni). To nisam ja izmislio samo da znate. Te tri skupine su vozači Alfe, Ferrarija i Porschea.

Zaporozac
29-01-2002, 15:06
Ljudi moji pa zar ne vidite da se vi ovdje raspravljate o ukusima a svi znamo da se o ukusima ne raspravlja. Da ne govorimo o geografskom polozaju i globalnu ekonomiju koja se provodi u odnosu na neku tipu tj. proizvodjaca.
Dokaz tome je da neko, ne tako davno sav sretan kupio vozilo imena kao moj "login".
Po meni najvaznije je decidno ustanoviti
1.koliko love imas za bi-bi
2.ustanoviti potrebu (porodica, posao, sminkeraj, bubuljicava glava...)tj za koga se auto kupuje.
3.opskrba rezervnih djelova
4.daljna prodaja
Haj sad pozdrav iz Golf II-diesel drzave tj. BiH,
Vidimo se na ljeto u Makarskoj. :smile08: :smile08: :smile08:

moje misljenje
29-01-2002, 18:48
nego ljudi,koji su auti najbolji.....hmmm,svi nude vise manje onolko kolko se za njih plati

ali zakljucivati o kvaliteti auto na osnovi toga kako drzi cijenu nije bas najtocnije jer.......:

zavisi o podneblju i trzistu,npr
kod nas je bilo puno ljudi koji su odlazili u pecalbu u njemacku i tako se stvorilo trziste u hr.
cijenu najbolje drze svabe(vw,bmw,mercedesi) ali ne zato sto su to najkvalitetniji auti nego zato sto ih ima najvise,u svakoj drugoj ulici ima mehanicar koji ga moze sloziti,ama dijelova,...
to da su ih u miloj nam bivsoj drzavi i slagali i golf dvica je bio jedan od logicnih izbora(s obzirom da puno izbora nije ni bilo)

u americi,midle&far eastu,africi,...cijenu najbolje drze japanci jer ih proizvode po tim krajevima,lako podnose teske uvjete(vrucine,vlage,...)a npr polovni golf se jedva proda(a dizela koji se ovdje najlakse proda ni nema,a da ga ima ne bi ga niko nikad kupio polovnog)

u francuskoj se naravno najbolje preprodaju francuzi,u norvesoj norvezani......

a i da podrzim svoju teoriju o tome da uvjeti na trzistu diktiraju drzanje cijene,a ne stvarna kvaliteta auta pogledajte malo u plavom oglasniku

npr.bmw 3 je skuplji neg bmw 7
320 91 oko 15000dm,a 750 oko 13000!!!!

ne znaci da je los,nego da nije podoban za trziste

dosta sam lupetao

zivili wartbourzi

majstor pijeska
29-01-2002, 20:50
lada niva - super auto malo se kvari jeftini djelovi ide svud jedino šta puno troši

Ljilja
29-01-2002, 23:18
Mercedesima eksplodirali akumulatori.Što to znaći?65000 mećki C pozvano u servise što to znaći? :smile10:

MARA
30-01-2002, 00:19
necu te vrijedjati ali sad kuzim zasto si preorucio onom tipu Fiat Punta umjesto Ibize.JER TI VOZIS PUNTO!!AJMO LOGICNO.sam si rekao da punto prosle generacije i bravo i nisu neka kvaliteta.isto si rekao da je mercedes,bmw,VW...bili prije dobri auti.vrijeme kad su bili dobri nije bilo sve u novcu i bili su kvalitetni,sad kad je sve u novcusad nisu.ZASTO BI FIAT(POSEBNO)BIO SADA DOBAR KAD JE SVE U NOVCU KAD VEC PRIJE NISU BILI DOBRI KAD SU IMALI PRILIKU ZA TO??ZAO STO SU TALIJANI NAJVECI LOPOVI NA SVIJETU I ONI PRODAJU MUDA POD BUBREGE.a mene smeta kod tebe to sto ako valja ALFA valja Fiat a to prodaji djeci koja nista ne znaju o autima(a ako moras puno znati o autima da bi to zakljucio onda se ubij) kako to da je sad honda razvikana???? NE SUMNJAM DA JE ALFA LUDO AUTO!!!ali ne mozes mi sad srati i po HONDI!ali ti ocito ne kuzis.dobro pobijedio si ALFAJE NAJBOLJI SPORTSKI AUTO NA SVIJETU - BOLJI I OD BMW-A I OD HONDE(SVIMA NJIMA NESTO VELIKO FALI U ODNOSU NA ALFU)SRETAN?NADAM SE DA DA

MARA
30-01-2002, 00:53
GOSPODO DOSLI SMO DO ZAKLJUCKA. OD SVIH AUTA NA SVIJETU NAJBOLJI SPORTSKI AUTO JE ALFA I NAJVECI PARADOKS U SVEMU TOME JE DA GE RADE NAJVECI LOPOVI NA SVIJETU-TALIJANI:):):):):)

Interceptor
30-01-2002, 11:21
Daj budalo smiri se. Prvo, rekao sam da je samo BMW bio dobar nekad. Ti samo tražiš moje rečenice koje ti okreneš jer ti možda djeluju dvosmisleno. Tim samo dokazuješ da ti ponestaje argumenata. Isto tako Hondini VTEC motori su zakon, ali ja ne govorim o tim modelima tikvane jer i ja i ti vjerovatno bolje od mene znaš da nema svatko novaca za Type R. Drugo Alfe su najsportskije kako kažeš na svijetu - da, ali od običnih auta. Ne kažem da je sportskija od Ferrarija, Porschea ili M3. I zapamti da kad kežem da je Alfa sportskija od nekog auta da mislim na istu klasu i na jednake motore.

speed
30-01-2002, 23:33
Nissan zx 300 twinnn turbo i toyota supra twin turbo nisu auti nego monstrumi. :smile10:

MARA
31-01-2002, 00:23
nije mi ponestalo argumenata i kao sto si mi napisao da mi nije mjesto na stranici od alfe tako mozda nije ni tebi ovdje jer mi govorimo ovdje o japanskim i njemackim autima a ne talijanskim.mozda si ti zalutao i bolje citaj koja je tema ove stranice.ja nisam rekao a ni mislio da ti mislis da je alfa bolja od ferrarija, BMW M3,porschea....a sto se tice love tu si u pravu.nema svatko za Type-R a ni za gore navedene.to sto kazes je istina za alfu,mene samo odbija od talijana sto su lopovi i sto gledaju da prodju jeftinije kad rade auto kao i ostali.samo sto oni po meni to dobro zakamufliraju, ali imaju svoje kvalitete.recimo nova ALFA 147 izgleda LUDILO

neuk
31-01-2002, 05:20
ne znam stavit sliku na forum,pogledajte ovu adresu:
http://pub36.ezboard.com/fforumtuningptfrm9.showMessage?to××××D=70.topic

neuk
31-01-2002, 05:21
1,8
140 i 190 ks

neuk
31-01-2002, 05:25
brzinomjer je bazdaren samo do 180,to je valjda zakaon,il kaj ja znam
(vozio sam camaro a i druge americke aute s brzinomjerima do 85 mph)

neuk
31-01-2002, 05:26
i nek me neko(onaj tip kaj kelji alfice cijelo vrijeme)pouci kak se stavi slika u forum

presretač
31-01-2002, 10:41
pa stisneš na image (nalazi ti se ispod prozora gdje pišeš tekst) onda ti se otvori jedan prozor gdje moraš utipkat url adresu od slike koju želiš ubacit. Url od slike ti se nalazi na properties od iste. A mna properties dođeš tako da na sliku stisneš desnom tipkom miša. Otvori dva puta explorer bit će ti lakše prepisivat adresu jer će ti na jednom bit forum, a na jednom slika pa onda samo izmjenjuješ.
Mislim ovdje ti je sve moguće objašnjeno, a sad da vidimo kakve su ti to slikice??????????

o
31-01-2002, 12:38
C:\My Documents\My Pictures\auti

neuk
31-01-2002, 12:42
hvala

evo jesam,ali tu je sad sam onaj krizic,jesam uspio?

INTCP
31-01-2002, 13:32
Izgleda da ne želi. Morat ćeš nać sliku na nekom drugom sajtu.

Brazilac
31-01-2002, 19:10
Alfa je nešto ali jeste li čuli za Vector,Isderu ili Saleen.Od Alfi priznajem Alfu SZ ili SR. :smile10:

q10
31-01-2002, 22:17
ja vjerujem u njemce a moji neistomišljenici u čudu hvala

schumi
01-02-2002, 19:18
Honda je najbolji japanski proizvod. Jedino se Honda može mjeriti sa Alfom. Švabofili vi uživajte u svojim Golf 4 i ganjajte pičkice. Drago mi je što nikad nećete saznati draž i užitak pravog sportskog auta.

kopija
01-02-2002, 20:23
šta je fiatu ovo trebalo ?http://www.carsfromitaly.com/fiat/stilo1xx.jpg

schumi
01-02-2002, 21:05
U čemu je problem sa tim Fiatom?(Da pa to ipak nije golf 4).

schumi
01-02-2002, 21:13
Uopravo sam se sad sa svojom jadnom nejakom hondicom od slabašnih 90 konja ganjao po Vukovarskoj sa tatinim sinom u novom Passatu. Bilo ga je lijepo vidjeti kako zaostaje iza mojeg malog japančića(ili auto fakat neide više ili tatino dijete nema ono što bi trebao imat). :)) :)) :smile06: :smile06: nullnull

schumi
01-02-2002, 21:27
http://digilander.iol.it/D3nny/autotuning/crx grigio.jpg
Pa sad vi recite kaj to nije bolid

Interceptor
01-02-2002, 23:31
Je bolid je, al mu prednji spoiler ne valja

Interceptor
01-02-2002, 23:32
Onaj Stilo s 4 vrata je odvratan, al onaj s dva nije loš.

hahahaha
01-02-2002, 23:51
VW ugrađuje Kumkho gume, koji krelci, valjda u očaju žele skinut cijenu novom Polu.hahahhahahaha

schumi
02-02-2002, 19:16
U pravu si glede spoilera,ali to je najmanji problem.Bitno je ono ispod haube.Pogledaj test u Auto klubu o Stilu.Nije los.

xyz
03-02-2002, 00:38
Ljudi, japanci se kupuju ak ih mislite vozit do kraja i onda otpeljat u Savu, a svabi se kupuju ak ih mislite vozit dva meseca i onda prodat. Al, iskreno govoreci, ×××× mi se kad vidim nekog dripca kak se preserava u tatinom golfu 3 il 4 dizlu i jos je k tome bahat i nabija mi gas na semaforu, a onda ga ja operem ko beba zvecku sa obicnim fordom escortom 1.4 sa 75 konja! Glavno da on vozi golfa! Dobro, nisam ni ja bolji, escort je svabo, al da imam love, kupil bi japanca odma!

dragstar
03-02-2002, 09:43
Jesi li ti bas tako siguran da Kumho gume ne valjaju?Prijatelju moj, gume se kupuju na osnovu testiranja od strane strucnih casopisa, ili neovisnih firmi, a ne po imenu.Ja sam primijetio da su kod nas ljudi ludi za Michelinom,a tko prati testove moze vidjeti da su oni u zadnjih desetak godina zapravo tek druga liga, a i dalje su skupi.Tek sada su se izgleda poceli malo popravljati i vracati na stari kvalitet

Intercep......
03-02-2002, 12:35
Pirelli

serfo
03-02-2002, 18:54
Avon

Brazilac
03-02-2002, 21:50
Najbolji je daleko od svih golf.Golf 0 je puno vrijedniji od bilo kojeg vozila,golf 1 iz 1984 godine "vrijedi"3700 nepostojeće njemačke valute,da ne pričamo o 2,3.Golf 4 u Auto blicu više vrijedi od Fiat Stila sa full opremom,a taj golf od struje ima samo elektropokretać.Golf više vrijedi od Focusa s full opremom eksplozivnim motorom itd.A najgore je to da je ispred svih poluautomobil zvan 307.Za njega osim nekoliko vozaća koji ga posjeduju nitko ništa nezna,ja sam čuo samo da se netko s njim ubio u lakšoj nezgodi.To vozilo proglašeno je Autom godine i to u konkurenciji Citroen C5 ,Fiat Stila,Renault Lagune.BRRR! :smile06:

Brazilac
03-02-2002, 21:58
Osobno o gumama imam puno toga za reći.Na Audi quattru imao sam Brdgestone gume.Kako je to jako vozilo gume su se trošile,žica je virila iz guma a auto nije gubio kontakt s podlogom,što zbog ovjesa i pogona to zbog dobrih guma.Za Mazdu kupio sam Pirelli Drago 5000,guma stvorena za kišu i bljuzgu,vjerujte po snježnoj bljuzgi vozio sam 190po autoputu i gume drže.Nakon 6 mjeseci tri od četiri gume pukle su sa strane bez da sam se zaljetao u trotoare.Sada se vozim na SUMITOMO STR 100 gumama.Na auto su oko 45000 kilometara oštre vožnje a kao da su nove,ne mogu vjerovati kako se malo troše. :smile06:

MARA
04-02-2002, 00:47
daj dosta o gumama.govorimo o tome koji je auto najbolji.kao sto sam rekao vec ranije njemacki auti su skupi jer imaju image i puno INOVACIJA(ESP,DSC,BAS.....)ali pd te elektronike nis koristi.on je nepouzdana i samo dize cijenu autu i nista drugo.sad malo "NOVOSTI" IZ MERCEDESA kak ti najboljeg auta na svijetu.moj bratic u njemackoj vozi za MINICAR(to je privatni taxi)vozi svake 2 godine novi mercedes E klase.znaci kupe mu novi mercedes i onda ga vozi 2 g i proda ga.kaze da ima jednu E klasu koja ima 300 000 km i dva puta su mijenjali getribu prvi put mercedes a drugi put o vlastitom trosku.onda neki idu svaki mjesec u servis radi kvarova.recimo ne rade diode za osvjetljenje instrumenata u autu i milijun drugih sitnih i glupih a i OZBILJNIH kvarova(SAD VEC RASPRAVLJAJU DA BI KUPOVALI JAPANCE ALI IM JE JEDINI PROBLEM STO JAKO GUBE NA CIJENI, ALI KAD POGLEDAS ZATO GA I MALO PLATIS).Tetak mi radi u mercedesu i svke godine kupi novog vozi ga godinu dana i onda ga proda i kupi novog.i on kaze da mercedes nista ne valja a prije nije dao rec nista na M.kaze da je audi super.ja osobno mislim da od njemackih auta nema nekih kvalitetnih ali od svih mi se najvise svidja AUDI.zasto?jer manje kosta od BMW-a i Mercedesa a ne zaostaje puno U KVALITETI I PREFORMANSAMA I UDOBNOSTI i nema nekih vecih gresaka(sto ne znaci da ih uopce nema-recimo kvar na ovjesu)ali ima ih manje od gore navedenih a manje kosta i nista manje ne uzivas u njemu nego gore navedenima.TO DOKAZUJE I NEPRESTANI RAST PRODAJE.ljudi tu malo imaju predrasude zbog toga sto je to VW koncern ali da nije, to bi bio najprodavaniji auto

Frenki
04-02-2002, 23:25
Ljudi Japanci su zakon. Kaj ocete, gubitak na cijeni im je jedina mana. Ostalo sve 5. I svi idu, svi do jednoga, a svabi na kako koga se namjeris. A i poprilicno malo trose, to su sve malo masine i nemogu puno trosit. Samo ih cijena ××××, al ko se misli vozit zato, nema problema.

Brazilac
05-02-2002, 22:48
Nema svrhe pričati koji je bolji,koji koliko gubi na cijeni itd...Svi smo mi u jednoj mašini koja ima svoja pravila.Samo ću jedno reči.Zar je logično da auto koji nije skup,odlično je složen,daje dugu garanciju,malo se kvari itd...Da takav auto jako gubi na vrijednosti?To Freud ne bi mogao riješiti.Ili je u nama svima još ostao onaj štih (blisko istoćni,ako smo od tamo)prekupaca,žmukljera,preprodavaća i sajamskih prevaranta.Možda nam je to u krvi.Preprodajemo,varamo uvaljujemo bajatu robu,umjesto da se vozimo u kvalitetnim autima i ne razmišljamo koliko ćemo izgubiti,popušiti,zaraditi.Nismo mi krivi,s jedne strane smo rođeni sajmištarci a s druge strane užasni naivci i tako se svijet kod nas okreće.Nelogićno ali da se preživjeti,preživljavaju i oni koji zarađuju na nama ××××××ma.Mi im to omogučavamo svojom naivnošću.Nema veze što se kvari bitno da je švabo. :smile07:

newcomer
06-02-2002, 00:51
I ja obožavam japance imaju najpile!
Honda NSX-AUTO SNOVA...gledaj i plači!
Ako neko nezna:3.2 V6 VTEC motor od 280ks,
ubrzanje 5,9 ;max brzina
270 kmh.POTROŠNJA 10-14 litara.Pa vi recite da Japanci nisu bolji! :)) http://www.thefoxesden.org/~mfox/pictures/nsx/nsx-lf-sm.jpg

newcomer
06-02-2002, 00:53
jedini je problem što dođe oko 70 000 $...

Frenki
06-02-2002, 22:29
Tako je! Bravo decki! Japanci su zakon. Od svaba sve kaj valja je BMW ( priznali vi to ili ne, jesu skupi, al rade dobre aute) i Audijevi S modeli, eventualno porsche. To valja, kosta, al valja. Ostali svabe slabo stoje, pogledajte si samo tablicu najpouzdanijih automobila, japanci su zauzeli sva prva mjesta. Tak je to...

Frenki
07-02-2002, 19:26
Mara, kurvo lažljiva...

VR6
07-02-2002, 20:36
Honda je dobra, ova nova Civic Type R mi se svidja, a nije ni preskupa. Njemci imaju dobre aute, ali neprave pretjerano sportske. Ali njemacki su vrhunski ipak...

MARA
08-02-2002, 20:49
kaj kurvo lazljiva?kaj oces ti majmune?kaj ti ne pase?MERCEDES JE POREZ NA ××××××.ja bi ubio sefa mercedesa da kupim mercedes platim 200 000 dm i da mi se u roku 10 god nesto pokvari(posebno nesto vece)

Devilnine
11-02-2002, 14:46
Ajmo svi pametni koji se kuže u tuning neka mi pomognu oko tuninga na mojem Cliu 1.6 16V!!
Unaprijed zahvaljujem!! :)

Frenki
11-02-2002, 22:27
Ljudi ja bi htio pitati dali zna ko kakav site sa kojeg bi se mogli skinuti kakvi kratki filmici o pilama i ubrzanjima i tak o tome malo... Bio bih vam zahvalan.

gogo_zg
14-02-2002, 15:23
http://www.exvitermini.com/
evo tu imas lijepih stvarcica
samo ti treba dobra veza za skidat :))

Frenki
14-02-2002, 21:11
Fala Gogo majstore, ako znas jos koju, a pogotovo gdje ima koji Ford Escort sređen i tak to, samo daj... Hvala

gogo_zg
15-02-2002, 15:36
np, evo ide jedan Fordov bomboncek :))
http://www.world-of-tuning.de/galerie/ford/escort_frank_suedfeld/gal_escort.html
a mozes pogledat i ovdjehttp://www.tuninglinx.com/html/tuning.html
e btw ja imam polo GTi model 2001 , dali netko ima kakve slike ili link za tuning

kinez
21-02-2002, 03:49
zivile rikse

Kockivoje
02-08-2002, 21:45
Renault Twingo-mala škatula bez prednjeg kraja.

Golf II Disel-traktor,upravljiv auto,čvrst volan ,solidna kola

Fiat Punto-sjajan mali autić,vrlo živahan,šteta što mu plastika unutra otpada.