PDA

Pogledaj cijelu verziju : Auto politura



Ogreban
28-11-2003, 23:00
Koja je najbolja za liječenje ogrebotina i vaša iskustva??

Brock
29-11-2003, 21:01
Hmmm... bilo koja od "boljih" proizvođaća (recimo... SONAX) i OBAVEZNO si priušti aparat za poliranje (kupi/posudi)... ja sam ovo ljeto polirao auto dobra 3-4 sata... skoro sam poginul od umora!

Calibra fan
30-11-2003, 13:05
Sonax Extreme 2 ili 3 ovisi o jačini ogrebotine, radi li se o površinskoj ili dubljoj. I svakako uzmi strojček u ruke ili u autopraonicu da ti profići to srede!

ŠULE
30-11-2003, 14:17
Ništa od toga "ogrebani".
Za pravo uklanjanje ogrebotina /površinskih/ odi do autolakirera i zatraži uslugu te spremi 50 kn sa strane.
Možeš i sam ali nikakvi Sonax tra,la,la nego profi pasta za poliranje.
Ima jedan dućan na Lašćini nemrem se sad sjetiti /mogu sutra/ i tamo sam nažalost nešto ćešče zadnje vrijeme. Naime oni i mješaju farbe 50kn 2dcl može i u spray-u.

Mario Haas
30-11-2003, 17:51
Samo površinske ogrebotine možeš srediti poliranjem, i to pastom u boji auta. Naravno, moraš polirati poslije svakog pranja. Inače moj GTI iz nekog se razloga zamjerio mačketinama u kvartu, izgrebale su mi ga cijelog. Imao sam tragove mačjih pandži po krovu, haubi, C-pilaru, vratima. Ko u crtiću ××××te.
Nisam mogao odlučiti da li da kupim krvoločnog dobermana ili malokalibarsku pušku da se riješim napasti. I onda se na kraju na tu temu posvađam do bola sa curom. Veterinarkom. Bad luck.
:(

DKW
03-12-2003, 01:02
Hahaha, Has!

Imao si diskusiju na temu:
"Mačke: devastatori lima ili živa bića"

Bogami i meni su sjebale lak ovo ljeto. A baš imam ne-metalik boju, koju je jošteže održavati od metalik (koja ima gore dodatni sloj bezbojnog)<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

mc
03-12-2003, 09:51
Vidis Brock, meni su u jednom servisu gdje se bave poliranjem rekli da nema poliranja do rucnog, koliko god ubitacno bilo...
I preporucili su mi Sonax.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Calibra fan
03-12-2003, 12:57
Zaboravih reći, Sonax Color pastu u boji auta i nakon toga baciš hard vosak i ko nov ti je :smile07:

doc
03-12-2003, 18:54
ne znam sta je tako ubitacno kod poliranja. ja svako ljeto poliram auto. za 2,3 sata bez prevelike zurbe i umora sam gotov.

Mario Haas
04-12-2003, 09:29
Ja poliram haubu svaki put kad doma operem auto. A cijeli auto barem 2x godišnje. Nema većeg zadovoljstva od toga kad strustiš mrzlo pivo gledajući netom ispolirani auto.

:))

S16_
04-12-2003, 09:41
Meni nikakva pasta za poliranje ne pomaže jer mi je boja izblijedila i bez laka ;) :( :))

mc
04-12-2003, 09:55
Ne znam, mozda sam se ja taj put kada sam to radio previse upirao, ali znam da poslije dva dana nisam bio za sviranje klavira... :)
I trebalo mi je nekih 3-4 sata za cijeli auto plus vosak i lastenje i jos mi se stara smilovala, pa mi je malo pomogla.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
04-12-2003, 10:00
Ja i shogi smo našli polirat usred 8-og mjeseca na moru (bilo je oblačno i sparno). Na kraju smo se sjeli i maznuli karton PAN-a gledajuć u bolesno čist i ispoliran Twingo. :smile20: :))

ŠULE
04-12-2003, 10:41
Istina Mario, ali šteta stati na jednom pivu.

Fresh
04-12-2003, 11:45
Ja sam samo haubu polirao dva sta, a napravio sam ništa. Za cijeli auto bi trebao dva dana.

Mario Haas
04-12-2003, 12:07
ŠULE, ne sjećam se da sam ograničio količinu...pogotovo ne na jedno pivo :))