PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hondini motori - nesto sto sam primjetio...



442
28-11-2003, 19:01
A primjetio sam(mozda i drugi na foruu) da honda pravi odlicne motore, ali kakve - cetverocilindricne. Kao da ne znaju napravit bijesan 6 ili 8 cilindricni motor. Imaju u NSX-u 3,2 v6 od 280 ks i to je to. 3,5 v6 u legendu je solidan motor, ali nista vise. I cinjenica je da se kao njihovi najbolji motori obicno spominju Vti modeli a to su relativno mali cetverocilindrasi.
Zasto rade slabe velike motore(shvatite ovo slabo relativno)?

Cezy
28-11-2003, 19:21
:smile12:

johnny_2003
28-11-2003, 20:56
to se odavno zna.legend ima najlošije perfomanse u klasi.a nsx je druga priča jer se radi o sportskom autu.tu ipak nisu mogli stavit 4 cilindra.u svakom slučaju trebali bi proradit na tome. accordu fali v6 makar uveli type r.v6 je v6.

Hondo
28-11-2003, 21:22
Ljudi, pa vi ne znate osnovne stvari o Hondi!
Ukratko i sažeto. Honda je počela proizvoditi aute 60-ih godina prošlog stoljeća, a do tada su proizvodili motocikle. Prvi auto je S800 sa prilagođenom mašinom od motocikla i lančanim prijenosom snage od motora do kotača. Znači, počeli su sa malim mašinama. Nakon uspješnih godina u F1 u eri turbo motora, primjetili su da odlične performanse turbo motora prati (pre)velika potrošnja goriva. Kod velikih motora pak, radi se o prilično lošoj iskoristivosti samog motora, odn. o nesrazmjeru potencijala motora i dobivenih performansi. Uz sve to ide i povečano zagađivanje okoliša, odn. njihova briga za okoliš što je odnekad Hondina opsesija koja u novijim modelima već pomalo i živcira. Zbog svih navedenih manjkavosti razvijen je VTEC sustav varijabilne kontrole ventilima koja za posljedicu ima maksimalno iskorištavanje motora uz minimalnu moguću potrošnju i zagađivanje okoliša. To je bit Hondine filozofije koja možda i nije najsjajnija, ali prema njima uz ljubav osječam i veliki respect zato jer su dosljedni i taj sistem su doveli do perfekcije. Civic TypeR sa motorom od 2000 ccm postiže 200 ks za koje nekima treba ili veća zapremina ili turbo punjač, da ne spominjemo S2000 sa 240 ks iz 2000 ccm, VTi motore sa 160 ks iz 1600 ccm (VTi TypeR je iz 1600 ccm isporučivao serijskih 190 ks)i sl.
Uglavnom, nadam se da sad shvačate zašto je tome tako. Honda ne bi bila Honda kad bi 200 ks izvlačila iz 3000 ccm. Veliki motori su namjenjeni velikim autima i naravno da limuzini business klase kao što je Legend, ne paše mali brzovrteći motor, već veliki uglađeni V6 sa velikim okretnim momentom već od 1000 o/min.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

mara
28-11-2003, 21:31
hondo, legendo! to sam bas ja njima htio napisati :))
i daj vise napisi kad castis za alfu GTA i taj krug da nas provozas da i mi vidimo kako je to vozit se u GTA

mara
28-11-2003, 21:31
ajde nemoj da moram moljakati 5 puta

Rossonero
28-11-2003, 21:32
Bilo je samo pitanje vremena kad ce Hondo naletjeti na temu. :smile07:

johnny_2''3
28-11-2003, 21:36
da sam taj legend ima najlošije perfomanse u klasi i auto je totalni promašaj u europi.s novim accordom su se totalno okrenuli europskom kupcu pa bi mogli i sa drugim modelima.ja prije nikada ne bi uzeo hondu al čim sam vidio novi accord odmah sam rekao:to kupujem i kupio.

johnny_2003
28-11-2003, 21:36
da sam taj legend ima najlošije perfomanse u klasi i auto je totalni promašaj u europi.s novim accordom su se totalno okrenuli europskom kupcu pa bi mogli i sa drugim modelima.ja prije nikada ne bi uzeo hondu al čim sam vidio novi accord odmah sam rekao:to kupujem i kupio.

Hondo
28-11-2003, 22:48
Johnny, današnji Legend je treća generacija koja se manje više nepromjenjeno proizvodi od 1996. godine, dakle cca 7 godina. Naravno da su noviji auti postavili nove standarde, no Legend kao limuzina (do '96. je postojao i kao coupe) nikada nije bio namjenjen i zamišljen kao sportaš. Zamišljen je da bi se postavio u neku međuklasu između Mercedesa E i S odn. BMW-a 5 i 7. Hondino primarno tržište je Amerika gdje nastupaju pod dva branda: Acura za skuplje modele i Honda za 'narodne' aute.
Baš se za novi Accord nebi moglo reći da je okrenut Europskom kupcu jer je to isti model za Japan i Europu, dok je do sada uvijek postojao posebni model za Europu (proizvodio se u GB), Japan (proizvodio se u Japanu) i USA (proizvodio se u USA). To ti je pokazatelj da se sve manje (ako se to može tako reći) 'brinu' za Europu, a sve više za USA.<br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

Hondo
28-11-2003, 22:50
mara, pa kaj nije šteta da prokockaš priliku za vožnju u GTA po ovako ljigavom vremenu. Za to treba lijep i sunčan dan, a sad ih baš i nema. Proljeće?

30thann.
28-11-2003, 23:50
Hondo gdje sada da servisiram type -R ,koje motorno ulje bi bilo najbolje,neki kažu shell helix ultra(koristi ga i ferrari) , a neki opet Castrol :(

30thann.
28-11-2003, 23:54
Kiša u Šibeniku pada ,a odgovora nema
Šumi,šumi Javore :) <br><hr>

30thann.
28-11-2003, 23:56
Sude mi,zato što svoje volim,volim najviše što sam branio moje najdraže :smile20:

30thann.
28-11-2003, 23:57
Ajmo braćo start your engine

30thann.
28-11-2003, 23:59
o kvaliteti prometala pročitajte zadnji broj top geara
S2000 civic among the best

Hondo
29-11-2003, 01:37
A da se iza nicka 30thann ne krije možda Škoro? :smile18:
Već sam pisao da Honda preporuča Castrol RS 10w60 i uopče nećeš pogriješiti ako to naliješ unutra. Ionako mislim da to već i imaš u motoru. Čuj, za servis ne znam pošto si s mora, al ako ti se ide u ove naše sjeverozapadne krajeve, onda svakako preporučam Hondin prodajno-servisni centar AC Tacchi iz Vž. Dečki su mladi, pristojni, pošteni i stručni. I sami su prodali nekoliko TypeR-ova, tako da iskustva sa tim autom imaju. U Zg baš i nemaš neki izbor. Kažu da je Hadžić OK, iako sam ja imao drugačija iskustva, Karla auto i Euro rent su postali jedno pa onda izgubili zastupstvo, AC Integra odn. Novosel je najobičniji šalabajzer i to je mislim to. Imaš još u Zg sevis Victori koji je valjda najstariji Hondin servis u Hr, no oni isto nisu ovlašteni od strane generalnog uvoznika tako da ako odeš k njima - gubiš garanciju.