PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čip-tuning



Stranica : 1 [2]

bullit
11-06-2002, 11:06
Dr. Strangelove, adresa je Dolenska 21, ali ak te nekaj zanima,pitaj na goc355@yahoo.co.uk

Calibra Zender
18-06-2002, 16:07
Bullit, jesi vidio ovaj :URL=http://www.allcarracing.it/USA/home.htm:site:/URL:?

bullit
18-06-2002, 18:59
Jesam Calibra, hvala na brizi. Da pazljivo citas moje postove, vidio bi da sam ih spomenuo u nekoj prici. Vec tri godina me bombardiraju da ih zastupam u HR.

CLIO SPORT
19-06-2002, 00:01
BULLIT: imam love samo za filter sada za pocetak a kada se zaposlim (valjda na jesen) mozda si stavim i spulju! daj mi reci jel moze ici samo filter bez spulje ili se to uvijek zajedno mijenja? koja je cifra k&n-a za clia sport? (imas i kingdragona ili ne?) e da,jel bolje promijeniti filter kada ima 0km ili nakon sto se razradi motor...recimo na 2000km??

bullit
19-06-2002, 17:31
Moze ici filter bez spulje. Kolko imas Km ne igra nikakvu ulogu. Imam samo K&N,kosta malo vise od 600 kn.

doc
19-06-2002, 19:50
Bulite, nisam znao da imas i K&N filtere. Ja sam ga planirao kupit na svoj Tipo 1.4. Posto nisam imao pojma gdje otiso sam u Molydon i tamo sam ga morao narucit. Kad je stigao rekli su mi cijenu od 870 Kuna. I sta sad, moram ja to kupit da ne popusim 100 kuna koja sam ostavio prije. I ide to tip stavit meni, kad ono ne pase. Mislili su da imam drugi motor... A ja sav sretan, vratili mi pare i otiso kuci pjevajuci.
E sad vidim da si ti povoljniji. Ja kad se vratim s mora, oko 3.7. kupujem Bravo 1.6 16V. Kolka bi bila cijena za K&N s ugradnjom kod tebe? I dal je to samo drugi filter ili se stavlja u drugu posudu. Moram priznat da su o to jako slabo kuzim.

ja_CLIO SPORT
19-06-2002, 22:08
BULLIT: daj mi reci koliko dugo cekam taj filter od dana kada ga narucim??
njega imam oko 100000km,a propusem ga svakih 10000-15000km,a?

?
19-06-2002, 23:18
Kad je već rasprava o filterima da i ja pitam nekaj. Se isplati stavljati takav filter na dizela?

Dr. Strangelove
20-06-2002, 07:06
Bullite pretpostavljam da je to cijena za filter koji ide u postojeće kućište... a kolko se kreću cijene gljiva?

bullit
20-06-2002, 09:57
Prvo, to je cijena za zamjenski filter koji ide u kuciste. Za Clio sport se jos ne radi otvorena verzija tzv. 57i kit.
Drugo, garancija na te filtere je 1000000 milja, (prebrojite nule), odrzavanje je jedino pranje svakih otprilike 100000 km za zamjenske, a 40-50000 km za otvorene verzije. NEMA i NE SMIJE BITI propuhavanja ni niceg drugog!
Za Bravo je oko 500 kn (takodjer zamjenski, za kutiju. Za te cesce aute imamo ih na lageru, ako nema dodju brzo.Za malo egzoticnije zna potrajati.
Isplati se staviti i na diesela i turbo diesela iz dva razloga, zato jer propusta oko 40% vise zraka od standardnog filtera, a dieseli trose osjetno vise zraka nego benzinci, i zato jer ne morate vise mijenjati filter na svakom servisu.

bullit
20-06-2002, 10:08
Dr. Strangelove, otvorene verzije kostaju od 500 kn pa navise. To ovisi o kitu koji dolazi s njima jer je za svaki auto drukciji, a da bi nakon ugradnje sve to izgledalo kak spada. Najskuplji koji smo prodali zasada bio je 2800 kn za Ford V8 ×××××p. No, obicno su cijene oko duplo vece nego za zamjenske filtere.

Scarface
20-06-2002, 10:33
Bullite jel ti znači šta ime Goran?

Scarface
20-06-2002, 10:34
Dal se šta osjeti ako se stavi samo filter a ne i lonac protočni? I kako se to i gdje pere.

bullit
20-06-2002, 10:39
Zasto pitas Scarface? Naravno da mi ime Goran nesto znaci. Filteri se peru u posebnoj tekucini, K&N cistacu, koji se takodjer moze nabaviti, ali kao sto rekoh, bar 100000 km ste bez brige.To mozete napraviti i sami, nije problem.

Sead Ibica
20-06-2002, 19:54
Daj mi reci koliko bi mogao doći filter za Ibizu SDI?

doc
20-06-2002, 20:20
Bulite, onda cemo se verojatno cuti kad ja kupim auto. A sutra idem na more, pa znaci sigurno ne prije 3.7.

bullit
20-06-2002, 21:05
OK, javi se. Mail vjerojatno vec svi znaju.
Za Ibizu bi bilo oko 650 kn.

Calibra Zender
21-06-2002, 15:31
Ne znam u kojem topicu i s kim sam pričao za cijene felgi. Mislim da s Alfom××× ili s Bullitom. Vjerojatnije s Alfom×××. Ali svejedno eto ovdje par redaka o cijenama.

Bilo je kao cijena za rabljene 1000 DEM za Superturismo i priča da je Max TTT vrlo loš i nepouzdan iako imaju više nego solidne cijene. Pa sam si dao truda i prokopao malo po slovenskim vulkanizerima da vidim kako je u Deželi. I zaključak je da bi bilo daleko isplativije ići do recimo Brežica i kod njih "obuti" auto.

Vulkanizerstvo Lukež ( 386 7 499 0080), Brežice, Slovenska Vas:
-OZ Superturismo 16" 100 Eura
-OZ Superleggera 16" 100 Eura
Isto tako imaju i vrlo povoljne cijene guma. Pitao sam samo za Good Year Eagle F1 pošto me samo te i interesiraju. Cijene u par dimenzija:
-205x55 R15 103 Eura
-205x60 R15 80 Eura
-205x50 R16 132 Eura

Gotovo u Eur imaju identične cijene i kod Lasića ( 386 7 496 6990). Samo što je Superleggera 16" skuplja 33 Eura.

Inače, SVE SU CIJENE ZA GOTOVINSKO PLAĆANJE S POPUSTOM I NETO. DAKLE BEZ SLOVENSKOG DDV-A!

147
23-06-2002, 18:52
pitanje za bullita
koliko košta čip za stilo jtd i koliko će čip poboljšati performanse

bullit
24-06-2002, 00:26
147, pogledaj na www.superchips.co.uk, "my car search",potrazi i sve ces doznati. Imas i krivulje snage i ok. momenta, cijene i moj mail pa se javi ako te jos neki detalji budu zanimali.

seyzmo
24-06-2002, 13:15
Bullit.... pitanje. Dvoumim se izmedju Superchips-a i Competence chipova za novi TDI 130 KS PD. Savjet.. bilo koja dobra i losa strana, iskustvo, cijene (mislim da je superchip cca 6000 kn, a Competence cca. 800 Eura). Hvala.

bullit
24-06-2002, 21:28
seyzmo, mail ti je poslan, nadam se da ti je sve jasno.Ako treba jos nesto, pisi.

seyzmo
26-06-2002, 12:15
Jesam.. dobio sam mail. Hvala. Moram jos samo odluciti. Jedan kolega mi gura proizvode Competence-a. Ako se odlucim za Superchips, javim se. Hvala jos jednom.

Dr.Nele
29-06-2002, 00:57
Kratak odgovor INTERCEPTORU na tvrdnju da nije dovoljno samo imati jaci motor.Vozim auto klase BMW 5 sa 3.5 V6 motorom sa 215 ksi svkodnevno srecem glumce sa nasminkanim i nabrijanim pilama u koje su ulozili gomile novaca na turiranje i kojekakve dodatke,spojlere ,Remus auspuhe i ostala ×××××× i ponasaju se na cesti kao da voze bolid formule 1 ali kad startamo sa semafora svaki ostane iza mene koji vozim auto za babe a razlika je jos veca na auto-putu kada pri 120-160 km/h dam autu kick-down(da zaboravih umalo vozim automatika)auto tada doslovce poleti.Lezanje i stabilnost su kao sto se i ocekuje od 1700 kg teskog auta-solidni(za moje potrbe sasvim dovoljni) a 4 dika sa ABS-om obavljaju posao besprijekorno.Pa nek neko kaze da nije dovoljno imati jaci motor.Zivio LHM!! ;)

Calibra Zender
29-06-2002, 10:02
Dr.Nele
Tu se podosta slažem s tobom. Zašto kemijati s razno raznim dodacima (ispuh, filter, svijećice, čip) kad su rezultati skoro pa neprimjetni. Nije da se ne osjeti, ali je bolje kupiti jači model i gotovo.
Zašto skrivaš podatke o autu? Pa reci šta voziš. Ionako smo svi već rekli.

CLIO SPORT
29-06-2002, 15:10
NELE: nemoj molim te prodavat spiku tu.....rijec je o oldsmobileu intrigua, jel tako??? ako je...daj mi reci kakve si ti to aute ostvljao na semaforima???? pa taj intrigua je automatik i ima...koliko, 3 ili 4 brzine i do stotke oko 10-11sec, jel???? gle....ako tvoj ima 215 konja onda probaj ostavit neki auto tezine cca 1500kg sa 150 konja!!! a da ne govorim o malim jurilicama cca 1200 kg sa 120 konja!!!! amer nemre biti sportski auto....a to da je u klasi BMW 5 slazem se...ali samo po dimenzijama (mogao bi se prije hvaliti da je u klasi sedmice)..........gle...nemam nista protiv tog auta ali nemozes reci da ostavljas aute na semaforima.... :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

alfist_zg
29-06-2002, 17:46
u ××××te..ima cak i 4 (slovima : cetiri) diska...vis ti to... :smile08:

bullit
30-06-2002, 12:21
Jeste bili na Street race-u jucer? Niste naravno, iz razno raznih razloga, tehnicki, pa niste stigli bla,bla i sl. Pa kad vidite rezultate (Yugo, R5GTT, Kadett C i sl), onda recite da se ne isplati tuning na autima. Stvarno ste moroni.Onda si svi kupite Evo 7 pa cete biti najbrzi.

Jam on it
30-06-2002, 13:14
Di je taj s BMW peticom bio jučer? Papčino jadna, da si došao na Zmajevu pistu, naprali bi te auti u svim klasama! A to je cilj tunninga! Bilo je i takvih krampova ko što je tvoj BMWjac, bilo ih je i po grabama! Ak nešto ne voliš, otvori si forumčić o hemoroidima nakon vožne u BMW-u! A pusti se tunninga!
Stvarno ste papci, tu kenjate a tamo 5 tisuća ljudi brije na tunning! Sepra, svaka čast kaj si došao! Ostali - žuti karton!

mara
30-06-2002, 23:35
to znaci ako auto ima 200ks i ako ga se tvornicki prigusi 8-12%,mozes dobiti minimum 20 ks.ja jesam za tuning ali ne samo CHIPOM vec i drugim pomagalima.recimo kako to radi BRABUS,ALPINA....ne dodaju oni samo chip.
koliko se maks. moze dobiti chip tuningom?jel mozes proci na eko testu kad nabrijes auto?
sto su to sportski selen blokovi,tj cemu sluze?

Calibra Zender
01-07-2002, 00:18
Bullit
I da nekaj razjasnimo. Ti se ne baviš nikakvim tuningom. Ti "prčakš" po elektronici i to je sve. A ja ću rađe tih tvojih 15-tak posto snage dobiti spuljom, svijećicama i filterom, a kopjuter ću pustiti na miru. Normalno, o benzincu pričam.
Tuning je nešto drugo, a ne mijenjanje čipa, ali ti to sigurno jako dobro znaš i toga si svjestan.

I BTW, šta ste se ti u Jam napalili? Šta ste počeli vrijeđati?

Calibra Zender
01-07-2002, 00:21
Mara
Može on dići recimo Golfa s 90 na 130 KS isto ko i tvornica. Samo kaj u tvornici ne rade krelci (ne kažem da je Bullit krelac) nego ljudi koji više kuže pa i vide kaj će riknuti prije na autu pa zbog osjetnog povećanja snage rade i druge preinake na motoru koje očito nisu potrebne kod ovakvih mizernih povećanja o kojima ovdje pričamo.

bullit
01-07-2002, 08:50
Calibra, prvo, nemoj pricati kaj ja mogu napraviti na nekom autu, je ti to ne znas. Pola auta na street raceu su bili kod mene, ili sam nabavljao dijelove za njih (a to nisu chipovi,samo kaj ti to ne znas, ali onda suti i ne kenjaj po drugima).
Drugo, samo mi ti nemoj pricati nestoo autima, jer takvi "entuzijasti" kao sto ti tvrdis za sebe,a koji nisu nikad bili na Grobniku (ne mogu vjerovati)stvarno nemaju pravo glasa u bilo kakvoj raspravi o sarafljenju i slaganju auta.
Trece,fascinantno je da uvijek kad je neko takvo druzenje, ti izmislis neki razlog da se ne pojavis, a Jam i ja smo te bas trazili i imali internu okladu hoces se ili neces pojaviti kao i obicno.Uvijek si prvi kad nekog treba pljuvati, ali kad treba doci i pokazati se,i dokazat sta znas, onda sipak. Zato bolje suti, i impresioniraj svojim "znanjem" one koje mozes, a takvih je svakim danom sve manje na ovom forumu.

Calibra Zender
01-07-2002, 10:19
Bullit
Šta si skočio ko da sam te nožem ubo? Šta ti je čovječe, ne znaš kritike malo podnijet? Jesi se fino raspištoljio.
Istina je da ne znam dokle ideš s tuniranjem, ali se pozivam na onih tvojih 10, 15% oko kojih se vodio rat. Ostalo nisi spominjao, a samo chip nije nikakav tuning. Nisi rekao da li si ili da li uopće radiš nešto i na motoru? Nekakav "ozbiljniji" tuning.
A bilo bi i pametnije da ne skačeš ko majmun na svaku rečenicu nego da suvislo odgovaraš. OK?
Nadalje, nemam pojma šta si ti loviš za Grobnik? Pa to je jedna velika zasotala rupčaga na kojoj se ne održavaju nikakve hvale vrijedne utrke. Čak niti GP motocikala za svjetsko prvenstvo. A da ja odlazim na Grobnik kuriti gume samo da kasnije mogu reći da sam tamo bio- HVALA NE!
A ti ako šarafiš po autima više nego ostali ovdje nisi nikakav role model kojeg ćemo na tron dizati. Imaju i ostali pravo na svoje mišljenje. Pa čak i o tvom svemogućem chip tunningu!

A ovo što kažeš da se ne pojavljujem donekle stoji. Barem tako ispada. Do Mićevca nisam mogao niti teoretski doći, a za Street race sam za××××. Ne misliš valjda da se skrivam? Pa i auto sam pokazao na netu pa me svatko prepozna bez frke.
A da, pa bio sam i u Varaždinu na trkama motora. Bio si i ti. Auto sam ostavio odmah do ograde, reko možda ćeš ga vidjet. Ali ništa.

bullit
01-07-2002, 10:29
Gle Calibra, ja nema s tobom kaj raspravljati, to sam vec dokazao kad si ipak jednom (zacudo) ostao bez teksta na ovoj istoj temi jer vise nisi imao argumente.
A to jel se ja bavim tuningom ili ne sigurno ne mozes ti znati kad si totalno van svih dogadjanja vezano uz aute, no da si se pojavio u Gorici na streetraceu, vidio bi sve i bilo bi ti jasno.
A posto ti uzimas za pravo srat po drugima koje ne poznas i ne znas nista o njima i cime se bave, e onda mogu i ja skocit kad me jedan analfabeta na tom podrucju prozove i tvrdi da je nesto radim ili ne radim.

Jozzo
02-07-2002, 14:50
Calibra je konj, to svi znamo (osim toga, jedini ima post o svojoj gluposti), a svaki dan se sve više zakopava u vlastiti drek. Lijepo mu objasniš neke stvari, on opet dere svoju kozu. Ali da bar ima minimum pristojnosti, ne, mora pokazati da je seljak sa kompleksom manje vrijednosti, mali ptić, velki krič. A argumenti, nula bodova. Pljuje po svima, Ubuduće, nemojte uopće raspravljati s takvim likom iz kojeg izvire glupost, neobrazovanost i nekultura i šovinizam.Sramota. :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

alfa099
02-07-2002, 18:13
Calibra, daj molim te, nemoj se više u govna zakopavati! Odi van na cestu, profuraj se malo, ispuši se pa se vrati!
Baš bih volio vidjeti kako ćeš ti s filterom i spuljom dobiti istu snagu ko s čipom! Kad bi bilo takvih filtera i spulja, prodavali bi se ko alva! A čip je nekaj drugo! Zato te molim da se ne petljaš u nešto kaj ne razumiješ...
Drži se spojlera!
Mara, jel znaš kaj su selen blokovi? Ak znaš onda ćeš shvatit i kaj su sportski selen blokovi! Ak ne znaš, džabe priča...

alfist:_zg
02-07-2002, 18:41
PITANJE ZA BULLITA :

nije bas čip tuning, ali je blizu i vjerujem da ces mi malo pojasniti.
Ovako, vidio sam da si napisao da tvoj renault 5 GT turbo druka 1.2 bara umjesto 0.7 serijskih.
mene zanima, posto mi je jedan mehanicar rekao jos kad sam imao alfu 164 turbo da mi moze podesiti da se turbina pali na 2000 okretaja umjesto na 3000. E , sad, zanima me prvo , sta to konkretno znaci kad se recimo podesi da se turbina ranije pali i kojeg tocno ima efekta na ubrzanju i potrosnji ( i kako se to uopce radi ako je moguce).
i drugo, zanima me , kako se napravi da turbo puse vise bara kao sto je recimo kod tvoje petice slucaj.i kako se i to odrazava na ubrzanje i potrosnju.

bullit
02-07-2002, 22:05
Alfist, i jedno i drugo je jednostavno za napraviti.
Kod nekih auta turbo se kontrolira mehanicki, kod nekih elektronski. Ako je elektronski, onda ide preko drugog chipa. Ako je mehanicki, turbo se dize uz pomoc ventila koji se zove bleed valve. (Ako znas engleski, bit ce ti jasno). Ukratko, taj ventil se stvalja na vakuum uz pomoc kojeg motor tj. elektronika zna kolko turbo puni. Ako je recimo isprogramiran ili narihtan na 0.7 bara, ti kroz taj ventil pustis 0.5 bara da ide u atmosferu, pa motor ili elekttronika misli da turbo ne druka dovoljno i pusta ga da dize pritisak dok ne postigne svojih predvidjenih 0.7 bara, sto u biti znaci da efektivno u motor ide 1.2 Jasno?
A sto se tice drugog pitanja, to se isto radi na ventilu, ali onom koji ima svaki turbo auto,tzv. waste-gate. Imas polugicu sa navojem,koja je povezana sa membranom, koja opet kad se postigne odredjeni pritisak pocinje polako ispustati pritisak van (inace bi svaki turbo motor se morao razletiti, jer sto se vise vrti, vise i turbo druka unutra, i BUUUM). Ovisno koliko je ta stangica pritegnuta ili otpustena, moze se regulirati i kad turbo pocinje hvatati.
Sto se dobiva? Pa eto, racunaj, ako R5GTT sa 0.7 bara razvija 120 ks, sa 1.2 bi trebao imati oko 150-155 ks. Naravno,adekvatno tome mora se brinuti i da ima dovoljno benzina (jer sam upuhani zrak nis ne znaci, a moze biti jako opasan zbog povecane temperature), ali to cak i tvornica predvidja za normalno, tako da sa serijskim dizama se turbo moze dignuti do tog pritiska. Za svaki slucaj, kod mene su malo vece...

Serbia GTi
02-07-2002, 22:50
bullit,
interesuje me koliko je to zdravo/stetno za motor ( i to oko dizanja pritiska i oko spustanja "hvatanja" turbine )

bullit
02-07-2002, 23:10
Alfist, ostao sam duzan jos efekte takvog dizanja. Ako turbo ranije hvata, auto ce biti elasticniji i vozniji,manje ga treba saltat,tj. vise se vozis na ok. moment a manje na turazu,tj. snagu.
Ako dignes pritisak, rastu i konji a s tim naravno i ubrzanje koje se poboljsava, i to bitno.Vmax ovisi o mjenjacu tj. prijenosu.Potrosnja, mora biti veca, ali to je i logicno,turbo konji su jako zedni.
But, who cares...kad ga osjetis druk u ledjima, zaboravis na potrosnju, vjeruj

GTi, glavnu ulogu u tome igra stil voznje. Ako stalno ganjas, prije ce se raspast,to je normalno.Tu nema pravila sve ovisi o vozacu, nekome moze dulje trajati auto koji je "dignut" ako zna voziti i koristit turbo na pravi nacin, ako ne spara na ulju (kvaliteti i ucestalosti promjena).

Serbia GTi
02-07-2002, 23:16
Znaci dobro ulje igra veliku ulogu ?

bullit
03-07-2002, 09:19
Ulje u svakom naderanom autu MORA biti vrhunsko.A jos ako je turbo... Tu uopce nema pitanja.

TRANS AM
03-07-2002, 09:51
nadovezao bi se na Bullit-a,

nemojte škrtariti na visoko-kvalitetnom ulju, mijenjajte ga svakih 8-10000 tisuća kilometara ili barem jednom godišnje (bez obzira na preporuke proizvođaća o nekih 20000 ili 30000 tisuća km), jer i najkvalitetnije ulje gubi s vremenom i brojem pređenih kilometara svoju viskoznost. Bez uvrede bilo kome, ali izbjegavajte Castrol, INA delte i slična ulja. Nepravovremena promjena ili korištenje loših ulja, prije ili kasnije dovesti će do kvarova koji će biti puno skuplji od 4 ili 5 litara vrhunskih ulja (recimo Shell ili Valvoline ...). :)

Calibra Zender
03-07-2002, 09:56
Bullit
Eto jedan mali primjer. Nažalost riječ je o rekla-kazala događaju pa ne znam da li je točan. Frend od frenda zna tog tipa pa... Ali svejedno.
Dečko je kupio nekog turbaka (sjećanje me više ne služi dobro, ne sjećam se kojeg, ali nije niti bitno) i digao je osjetno pritisak turbine. I rezultat je vrlo skoro bio probijanje bloka motora klipom.
Koliko je takav scenarij vjerojatan? :smile11:

p.s. Koja ulja preporučujete? Ja se furam na Shell helix ultra.

alfist_zg
03-07-2002, 12:09
e hvala bullit, sad mi je puno jasnije.
ali ako mi mozes reci otprilike koliko je veca u postotku potrosnja u jednom i/ili drugom slucaju. otprilike.

jos nesto , koliko dugo ti imas taj renault 5? jer sam se sjetio da mi je jedan moj dobar frend pricao (ali dosta davno je to bilo , prije nekih 4 ili 5 godina, mozda 6 ) o jednom njegovom prijatelju koji ga je vozio u takvoj petici turbo, sa isto tako modificiranim turbakom. naravno dozivljaj je avion.
poslije sam se sjetio da si mozda to i bio ti. ali , nema veze , tek toliko. :)
hvala na odgovorima.

alfist_zg
03-07-2002, 12:20
sad nesto sto se tice ulja.
znate one spike da se kod nas prodaju nekvalitetna ulja , tojest drugacija nego za trzista europe , ili one da se nasipava drugo u bocice , i te price opcenito.

e , pa ja naravno nisam nikad vjerovao u te spike rekla kazala jer sam inace dosta skeptican.
uglavnom, nisam neki strucnjak pa mozda je ovo sto cu napisati bezveze ali,jednom sam isao kupiti ulje za skuter i kupio sam Castrol koji sam inace uvijek izbjegavao , ali bez nekog posebnog razloga, neki mije mehanicar reko nesto negativno i mozda podsvjesno sam uvjek odabirao druga. zapravo sam uvjek kupovao najskuplja za dvotakne motore.
i taj put sam kupio u jednom ducanu za autodjelove i autokozmetiku to castrol ulje i kad sam ga otvorio , ko prvo nije bilo one folije na vrhu boce(ono kad odsarafis cep) nego nije bilo niceg. i unutra neko ulje koje je bilo rijetko kao sok od jabuke. ona koja sam prije kupovao bila su dosta gusta i boje tamno narandaste (ili tako nekako, onako kako svi zamisljamo auto ulja hehe) u svakom slucaju motor je isao dosta losije i dosta je dimio.
nisam strucnjak , ali cinjenica da nije bilo one folijice (sta znam ,opet nista ne znaci , ali svejedno) i sve to zajedno sta sam vidio mi je bilo dovoljno da vise ne kupim nikad to ulje i nikad nijedno ulje u tom ducanu( ma ,iako ni to nista ne znaci), i bilo je dovoljno da mrvicu ipak vjerujem u sve te spike sa pocetka mog posta. :smile08:

bullit
04-07-2002, 09:31
Ja voziom na RS, koji nabavljam iz Austrije ili Njemacke. Pokazao se najbolji sto se tice pritiska u mom autu.Mijenjam ga na 5000 km. Inace jos preporucam Mobil 1, Shel Helix Ultra i Motul.

bullit
04-07-2002, 09:44
Alfist, ostao sam ti duzan potrosnju. Iskreno, nemam pojma. Otkad imam ovaj auto (4 i pol godine),turbo je dignut, tak da se ni ne sjecam kolko je trosio prije. Sad trosi oko 12 i pol u gradu.Tolko trose i svi takvi koje mozes naci na internetu.

Dr. Strangelove
04-07-2002, 14:09
bullit, kaj nije motul neka češka firma... ili sam nekaj pomiješao...

Go
08-07-2002, 19:03
Bullit ,ljudi kazu da tebe trebam pitat pa eto,reci jel se da sta napravit sa hondom civic 1.4 90 konjica i kolko bi kostalo?

Yokosuka/
08-07-2002, 19:55
..kad ste već kod tih ulja zanima me da li smijem staviti u motor granulaciju 0/40ili50, ako sam do sada koristio 5/40?? (to znaći da li 0/nešto neće biti pre rijetko za motor)...

bullit
09-07-2002, 00:16
Sorry, nije me bilo par dana. Moj mail je goc355@yahoo.co.uk pa se javi za detalje. ;)

bullit
09-07-2002, 13:25
A sto se tice ulja,0/40 je vrhunsko ulje, sigurno, ali ovisi u kojem autu ga mislis koristiti i koliko je motor potrosen.To je vrlo rijetko ulje, i osigurava izzvanredan hladan start motora, ali ako je motor starije generacije, pit ce ga kao vodu.
Ista stvar je ako ima puno km prijedjenih.
Posebno nema smisla po ljeti, barem u mom slucaju.

Yokosuka/
09-07-2002, 16:17
..auto je iz 99 godine, 40000km ima, motor je 1.6-16v = 107ks, zakaj tvojoj petici po ljeti ne paše 0/nešto??...

mara
09-07-2002, 19:29
alfa××× ako mi nemas dati pametan odgovor molim te i ne odgovaraj! :))

alfa099
09-07-2002, 19:33
Pa pitam te jel zanš kak izgleda selen blok? Ak znaš, onda znaš da ima gumene dijelove, koji su kod sportskog selena tvrđi sve do bloka od teflona, a to košta. Možeš pogledat na mojoj alfi. Obični se daju uprešat kod posebnih vulkanizera s tvrđom gumom i onda imaju "manji hod" pa i ovjes bolje drži u uporištu.
Zadovoljan?
Između ostalog, kaj bi ja tebi uopće odgovarao na tak ××××× pitanja? Kako ne znaš kakav je to sportski selen blok?

alfa099
09-07-2002, 19:38
I odgovor na pitanje može li tunirani auto proći eko test. Moja je Alfa prošla bez greške! Imam i zapisnik.
Nadam se da je ovo pametan odgovor, jer Mara je opasan... :))

Calibra Zender
09-07-2002, 19:41
Mara, jesi nabrao koju kilicu? Pa polomit ćeš se čovječe! ;)

tomba
10-07-2002, 11:03
vidim da se bullite baviš tuniranjem automobila. zanimaju me neke osnovne stvari na koje bi mi ti očito mogao odgovoriti. koje svijećice preporučaš Splitfire ili Denso iridium power ili možda postoje i neke bolje? gdje ih nabaviti i po kojoj cijeni? da li išta snage daje samo zadnji sebring ili remus lonac? mislim bez da je kompletan ispuh mijenjan,samo na postojećem promijeniti zadnji lonac. postoji više vrsta filtera za zrak k&n. koji odabrati? postoji li još koji renomirani proizvođač filtera? i koliko bi ovakav zahvat donio snage i koliko bi koštao? hvala

bullit
10-07-2002, 13:34
Ako malo prosvrljas po ovim forumima, naci ces sve odgovore, bilo je dosta rasprave o toj temi. Ili mi se javi na mail, pa da cujes detalje.

Yokosuka/
15-07-2002, 18:40
..bullit, nisi odgovorio zašto tvojoj petici po ljeti ne paše 0/nešto?, kaj ti je motor tak jako potrošen?, ili?...

mara
15-07-2002, 19:40
vjerovatno ne znam sta je to sportski selen blok jer nisam pobrao svu pamet ovoga svijeta kao ti!ili me do sada nie ni interesiralo!
tko je rekao da mi moras odgovoriti?to je pitanje bilo upuceno onima koji su voljni odgovoriti
calibra ne kuzim zasto ovo pitanje s kilama.ma nabacim ja 3,4 kile ali sam pokvario zeludac(a imao sam i nekih zivotnih problema) pa sam morao na dijetu i eto me tu gdje jesam.ali sam jos uvijek deblji od etiopljana

bullit
16-07-2002, 09:00
Ne, Yokosuka, nije motor potrosen, dapače, unutra je novi motor, ima godinu i nesšto kak smo ga stavili. Stvar je u tome što su to motori starije generacije, rađeni sa većim tolerancijama nego danjašnji, pa onda i ulje puno lakše proalzi korz cilindre, a osim toga, turbo je, pa i na osovini od turba ulje prolazi do ispušne grane. A pošto razvia extremno visoke temperature, ulje koje koristim mora biti postojano u takvim uvjetima.

Scarface
16-07-2002, 10:29
Bullite šta nisi ti Goran. Neću govorit prezime.

alfa099
16-07-2002, 13:33
Mara, ne namjeravam se stobom prepucavat. Al kak da ti netko odgovori kaj je sportski selen, kad ne znaš ni kaj je selen blok uopće... i ne mislim da sam pobrao svu pamet ovoga svijeta... ja imam 35 godina i jako puno životnog i vozačkog iskustva, a da si došao na neko od okupljanja, bilo bi ti sve jasnije!
Nek ti bullit odgovori ak mu se da gubit vrijeme...
P.S. Zašto film Fast&furious nema sve navedene dodatke na DVD-u?

_Stevo
16-07-2002, 14:23
alfa××× na fast & furios imas sve dodatke samo kaj su ti podijeljeni na dve stranice. na prvoj imas oko 4 dodatka. tak sam se i ja s××××. vidio sam samo tu stranicu i brijo da su to svi dodatci i onda me frend pito kao kaj ima mjuza iz filma ili tak nes na dodatcima. reko ne znam. onda sam skuzil da je podijeljeno na dve stranice. uglavnom imas dolje ispod prvih dodataka ko neku strelicu brijem. pa pogledaj. meni se nije dalo ponovno ic gledat bil sam vani pa sam iso usput vratit dvd.

mara
16-07-2002, 17:05
ni ja se ne bi prepucavao s tobom alfa××× ali kad ti kenjas sta da ti kazem.kao sto rekoh nista ne moras, a ponajmanje gubiti vrijeme,otprilike znam sta si htio rreci

alfa099
18-07-2002, 19:32
Stevo, tražio sam one dodatke s interaktivnih 8 kamera u svakom automobilu i snimanje kaskaderskih scena. Mjuza me ne ××××, ja sam di đej, kak kaže Calibra. Imam te mjuze ko kenje!

bullit
23-07-2002, 22:48
Scarface, odgovor je: da. Imenjaci smo?

Calibra Zender
23-07-2002, 23:11
Pozdrav di đej! I nije mi baš nešto taj Gemini. Barem ne daljinsko centralno. Alarm nemam. Nekad ga interferencija kolje pa lovi jedva s 2 metra, a nekad dere tridesetak bez frke.

alfa099
24-07-2002, 08:45
Poznat mi je problem koji si opisao. Ali to se jednostavno rješava ugradnjom nekakvog govna koje mi nisu dečki htjeli pokazati ali radi savršeno! Sad otvara i na 200 metara bez ikakvih problema, a i šok radi bez greške!
Gemini možda nije najnovije čudo tehnike od alarma ali je sigurno najpouzdaniji!
I to govorim iz iskustva...

Calibra Zender
24-07-2002, 12:37
Ja sam htio jedan drugi, ali nisam niti imao pojma da je stari planirao ugraditi daljinsko pa sam zakasnio sa zahtjevom. Šteta šta nema na ovome i za upravljanje podizačima na daljinskome.
A pouzdan je. Ali ipak je jednom u 3 godine rada izgubio kod i morao sam do majstora koji ga je za cca 10 minuta ponovno "oživio". Trošak 0 Kuna i izgubljeno vrijeme! :)

Calibra Zender
29-07-2002, 13:00
Halo Zagreb! Alfa××× zaboravio sam te pitati. Jesi i na GVT stavio chip kod Bullita? :smile11:

bullit
29-07-2002, 17:48
Smijem znati zasto te to zanima?

Calibra Zender
29-07-2002, 18:37
Čista znatiželja, ništa konkretno. Nisi se trebao osjetiti prozvan. Spomeno sam te jer kod tebe je već 2 auta slagao, a pošto ima novu GTV onda reko da vidim jel i to malo pojačao.
Bullit, pošto se baviš autima, reci gdje nabaviti sigurnosne vijke za alu felge? U MaxTTT-u traže 380 Kuna za set od 4 komada i to mi se nekako čini puno (ak mi maknu felge onda mi se više ne bude činilo tak puno ;) ) Probat ću sutra i tu kod naših vulkanizera jer ovaj kod kojeg sam danas bio nije imao.
A moram i po prstene kod MaxTTT za felge jer ju je nemoguće balansirati s krivim.

alfa099
29-07-2002, 18:46
Nisi ti te sreće, calibra da ti netko mazne te felge! A neke nove bi ti bolje legle na Calibru, iako je vrijeme za promjenu auta!
Nije mi bullit još dirao po motoru. A vidio sam i da auto ima pun ××××× lonaca, jedno 3 previše, pa ćemo od toga krenut.
Sad se još radi mjuza...

cuore sportivo
29-07-2002, 19:32
ja na tvom mjestu nebi dirao lonce,tako sam ja mislio,stavio rezonantni,ali ××××no je buka prevelika,tako da sam brzo isao da mi vrate original kako je tvornicki je ko bog,nemozes putovat kad je ona buka unutra,nakon sto kilometara puca ti glava,uzas

Calibra Zender
29-07-2002, 22:37
Halo Zagreb! Alfa ×××, a mogu pitati zašto nije barem chip mijenjan? I zašto si odlučio prodati Jammera s 145-ice i nisi ga preselio na GTV? Pa jel to ne funkcionira onako kao što teorija govori?
A felge bi mi mogli dići pa su sigurnosni šarafi must buy i to pod hitno. Kupio sam jučer i montirao, ali prstenovi nisu original za Calibru pa to još treba srediti. Trese iznad 120 i tako će sve dok ne skoknem do MaxTTT, a to je sutra. A i šarafi fale. Dakle, gdje i za koliko 4 sigurnosna šarafa? :smile11:

Capri
30-07-2002, 00:48
calibra:
koje si felge uzeo?

Calibra Zender
30-07-2002, 08:58
http://www.page.sannet.ne.jp/otane/images/polowhel.jpg
16", samo nisu matirane nego srebrne. S gumamam Toyo Proxes T1-S 215/40.
Slikat ćemo Doc i ja do četvrtka i staviti slike na stranicu.

bullit
31-07-2002, 11:52
Ovakve crne sam vozio dvije godine na petardi, sa Bridgestone B530 gumama. Sad su gore takodjer F1 Cup ali srebrne sa Toyo Proxes T1S, i ocito je doslo vrijeme za promjenu.

alfa099
31-07-2002, 13:01
Zašto nema chipa pitaj bullita. A za jammer, ostat će na 145, jer auto ide frendu, a meni ne treba, murja je jako dobra prema meni! A i GTV ima špic haubu, bez tablice napred, pa ju je teše "ulovit" na laser.
A frend je presretan.
Zato će ostat bez mjuze!

INTCP
31-07-2002, 13:01
OOO Calibra ipak si stavio preko 205. Reakao si da ti je čist dosta 205. Neki dan sam vidio Calibru sa 16 cola. Stoji joj taman. 17 bi bilo previše imao si pravo. Ali motor bi ih mogao vrtit bez problema. To ti sasvim ok dimenzija.

INTCP
31-07-2002, 13:03
Kako mislite da GTV nema tablicu naprijed, špa moraš imat tablicu.

Calibra Zender
31-07-2002, 13:21
Alfa×××, a tak je to kad te prepoznaju pa su malo blaži.
A kak to misliš da pitam Bullita? Pa nije on puknuo cca 30 somova za auto pa da on odlučuje. Ipak je to tvoja odluka. Ili?
A ako se mene pita onda ti niti ne treba. Auto i ovako ide odlično.

INTCP
Ma te su gume OK mada bi rađe da su 215/45.

Calibra Zender
31-07-2002, 13:31
Bit će u slijedećem broju Auto kluba prilog o chip tuningu. U stvari reportaža. Baš me zanima njihov osvrt na temu.
Kaj mislite, kakvi budu dojmovi?

alfa099
31-07-2002, 13:38
A jebga, prepoznaju me i puštaju bez kazne. A i ja glumim naivca, pa je sve OK. Chip bu moral bullit smislit, ja sam za, samo se nismo dogovorili koja varijanta.
Za INTCP: Nosač prednje tablice pokriva trećinu usisa za zrak. Pa sam to skinuo i napravio tablicu-naljepnicu na prijedlog bullita. Izgleda savršeno. Čak se i murjaci dive i pitaju tko mi je to radio i jel su počeli u MUP-u davat naljke!

cuore sportivo
31-07-2002, 19:50
intcp,jesi vidio onu crvenu 156 u rijeci kako je dobro dao napravit onu tablicu,mislim da je neka RI 2000 TH,super mu stoji onako mala

Capri
03-08-2002, 01:11
bile su sinoć dvije predivne alfice u crikvi, jedna crna gtv-jka i srebrna 166.....ma predivne su!!!!

doctor
03-08-2002, 22:06
×××× vas Čip, bulite propao ti je poso. Auto klub te pokopao. BUDI JAK I UMRI MLAD.

seyzmo
05-08-2002, 16:36
? jao, jao

some never get it

INTCP
05-08-2002, 16:46
Calibra pa koje gume onda imaš 205 ili 215?

doc unlog
05-08-2002, 20:40
calibra ima 215/40/16 Toyo.

lada car
05-08-2002, 23:18
lada tunirana,za 5000eura lik mi je cijlelu sredio,sad leti,masina 2.0 115 ks od opela

lada car
05-08-2002, 23:19
http://www.zymodules.com/azerilink.hs/~local/C8/oleglada_630200175000PM.JPG

Capri
07-08-2002, 00:36
ko još troši pare na tuniranje lade.. :smile11: :)) :smile11: :))

INTCP
07-08-2002, 10:49
UŽas, još to opelovo smeće unutra.

bullit
09-08-2002, 15:52
Vidim da neki nikad necu shvatiti... Doctor, nemoj se brinuti za moj posao, meni moje musterije i dalje dolaze jer su ocito zadovoljne a Marusicevi biseri me uopce ne zabrinjavaju, imao sam prepisku s njim davno davno, prije skoro 6 godina, i na kraju je zasutio kao i neki ovdje. Sad opet ponavlja isto. A najjaca mi je njegova fotka u trkacem kombinezonu, hahaha. To je jedini covjek za kojeg znam da riga u voznji dok sam vozi,a tu glumi nekog trkaca, ljudi moji....

INTCP
09-08-2002, 17:18
Bullite, a kakva je ono keramika koja se ulijeva u motor. Prednosti i mane?

bullit
09-08-2002, 20:52
Znam kaj radi u teoriji, trebala bi biti dobra stvar, ali moram priznat da nisam probao, niti cuo iskustva nekoga ko je imao to u motoru.

doc
09-08-2002, 22:10
ma salim se ja Bulite, samo prenosim dojmove auto kluba. Ako tebi poso ide, onda svaka cast, danas rijetko kome bilo kakav poso dobro ide. Ali u moj Bravo nikakav chip ne dolazi u obzir

bullit
10-08-2002, 13:51
Hvala na pitanju, nije da ne bi moglo i bolje, ali stvar je u tome kaj skvadra nema love. A svaki napis, pa cak i kad najvise popljuju cip tuning, skvadra se popali, i bez obzira na sve osjeti se veci interes.

bullit
10-08-2002, 22:44
Doc, a ako probas, free of charge? Pa da onda cujem komentar? Uvijek ti mogu vratit na staro ako bude htio.

doc
10-08-2002, 23:18
bulite, ja sam ti sad odusevljen sa ovih 103 ks. Znas koji je to skok za mene sa onih 70 u Tipu! Ne volim da mi se išta petlja po motora. Jednostavno nisam ljubitelj chipova. Mozda malo zadrto misljenje, ali ja nebi stavio chip u svoj auto niti da ti meni platis. Da sam htio jači auto, onda bi tražio neki HGT ili 1.8 GT, ali bi morao kupit starijeg za iste novce.

Serbia GTi
10-08-2002, 23:43
bullit,
ne znam da li je ovo pitanje bilo (verovatno jeste)...
Koje cipove stavljas?
Sta kazes za superchips-ove?
Neki ih hvale, neki pljuju.

Capri
10-08-2002, 23:56
ako se ne varam bullit ugrađuje superchips-ove! ispravite me ako griješim!

bullit
11-08-2002, 00:15
Serbia, upravo te, nacices me na www.superchips.co.uk, pa prema tome jasno ti je moje misljenje.

seyzmo
11-08-2002, 11:51
mislim... opcenito je nevjerojatno koliko gluposti mogu napisati hrvatski "auto" novinari. Ne govorim samo o tuningu. Upoznao sam Heika Wassera i Christiana Dannera koji testiraju i savjetuju vozace za A.M.und S.
ljudi moji, pa TO su auto-novinari... obojica sa 20-ak godina iskustva u auto-sportu, ljudi koji su sami sarafili po autima kada npr. Sebalj nije bio niti u planu.

Tkogod ce citati hrvatske auto novine i nadati se bilo kakvom kvalitetnom testu, izvjestaju ili reportazi... taj se grdno vara.

Drago mi je samo da je Bullitu krenulo. Vidi se ko zna.

Jozzo
12-08-2002, 21:23
Pametnom je ovih nekoliko rijeci vise nego dovoljno. Bravo seyzmo!!!

Serbia GTi
12-08-2002, 22:08
bullit, imas li info koliko bi mogla da se digne snaga samo sa superchips-ovim cipom kod swifta GTi?

Club Italia
13-08-2002, 00:28
serbia:
Swift Gti 10 bhp £293.75 cjena je u engleskim funtama, sve što te zanima o superchips-ovima pogledaj na :URL=www.superchips.co.uk:www.superchips.co.uk:/URL:

bullit
14-08-2002, 12:12
Ljudi, tjerate me da se stalno zahvaljujem... Club Italia, svaka cast. Jel se mi poznamo?
Seyzmo, takodjer,hvala, za tebe znam da se kuzis u prave stvari...

bullit
14-08-2002, 12:15
Inace, navedena cijena je njihova preporucena cijena sa davanjima. To iznosi oko 3500 kn po sadasnjem tecaju. Ja ga slazem za malo manje od 3000 kn.

Club Italia
15-08-2002, 02:30
bullit ne poznamo se (do neki dan sam bio pod nickom Capri), ali kad mi standard poraste i kupim neki noviiji auto upoznat ćemo se (past će neki superchip)! vidim da te dosta ljudi " gnjavi" raznoraznim pitanjima, pa reko ako znam odgovor zašto nebi odgovorio! valjda se ne ljutiš , jer je ipak pitanje bilo namjenjeno tebi!

pozdrav iz crikvenice

bullit
15-08-2002, 15:17
Ne, ne ljutim se, dapace. Samo daj. I nabavi neki dobar stroj.

Club Italia
15-08-2002, 21:23
muči me hf integrale ali je preskupo održavanje i tankanje, dnevno radim minimalno 30 km a ona troši minimalno 10-11 l , tako da ću se morati zadovoljiti s nečim što je jeftinije za održavati, razmošljao sam još o focusu 1.8 16v, 2.0 16v ili fiat bravo 1.6 ! koji model od ta dva bi mi ti preporučio ili možda neki treći samo da nisu opel, vw, škoda i seat!

Ja, Alenko
16-08-2002, 12:52
Jeste čitali pisma čitatelja u auto klubu?
Dobro ih je 'pobral na red' T.K.
Al su i oni njega dobro satrli. (emotivno prolijevanje žuči, hehe čista poezija)

RAT ČIPOVA !!!

:))

Calibra Zender
17-08-2002, 02:31
Jel moguće da je jedini komentar na tekst o chip tuningu taj da su svi novinari ili bilo tko se dodirne teme sa suprotnim mišljenjem ××××××?

Nek mi netko objasni zašto proizvođač poput VW-a na 1.9 tdi s 90 konja ne promijeni samo chip i eto 150 konja? Radi čega si stavljaju na leđa dodatne troškove izrade novih dijelova od skupljih i kvalitetnijih te otpornijih materijala? :smile11:

Club Italia
17-08-2002, 03:05
zato jer su glupi!!! matrjali koje koriste nemogu podnest ni 90 ks!!! :)) :)) :))

bullit
18-08-2002, 20:06
Nema me par dana, vidim da ste se raspisali...,od navedenih auta preporuka bi bila Focus, a motor vidi koji ti pase ili koji ces naci. Radio sam dosta sa Autom 2000 na trkacima, nije los auto, prenjezan je za trke, ali za normalnu upotrebu cisto OK.

Club Italia
18-08-2002, 21:56
pa focus mi se najviše i sviđa, da se ××××no sredit, a mislim 1.8 16v 115ks ako se ne varam, iako bi radije 2.0 16v!

ali do tu je još dug put!!

Calibra Zender
18-08-2002, 22:32
Vidim "znalci" su ovdje, ali ništa pametno da odgovore!

Club Italia
19-08-2002, 00:07
calibra:

znaš i sam zašto, da duže traje!! manje više sve što nije serijki smanjuje trajnost motora, pa tako i čip nažalost! svi koji ugrađuju čipove svjesni su toga i niko im to ne pokušava uvalit! svrha tuninga nije da se produži vjek motora, nego da se poboljšaju performanse (a to i sam znaš, nisi glup)!!

činjenica je da nekad novinari malo previše ××××( zbog nedostatka iskustva)! prije par godina za auto klub je pisao jedan naš novinar ( evo trudim se ali da ga ×××ך nemogu se sjetit njegova imena) , ako se nevaram prozvali su ga čak ajatolahom hrvatskog tuninga, a svaki njegov tuning se bazirao na ugradnji sportskih opruga, amortizera, alu.felgi, ispušnog lonca i ponekad ugradnja čipa! da li je to tuning????

Calibra Zender
19-08-2002, 00:19
To sve stoji i apsolutno mi je jasno, ali čekam Bullita da konačno crno na bijelo natipka da s chipom skraćuje vijek trajanja motora.
Budi jak, umri mlad! :))

Club Italia
19-08-2002, 00:23
što si zapeo toliko za to da li smanjuje ili ne! Ja ne namjeravam kupit jedan auto i vozit ga do smrti kao ni večina ljudi, kupiš voziš godinu dve, fino ga zakolješ i onda nađeš budalu kojoj to utopiš!

Calibra Zender
19-08-2002, 00:31
Dobar recept! Samo je meni žao kupiti auto i zaklati ga.

Ja, Alenko
19-08-2002, 08:48
AJATOLAH !!!!!! Hahahahahaha

DRAGO MACUKIĆ !!!!!

K&N filter, 15 do 20 ks, remus 20 do 30 ks, svjećice 5 do 10 ks i čip 25 ks, ukupno skoro 85 ks !!! I tako za svaki auto. I onda na jadnih sto i nešto konja (računajući "doradu i tuning")
stavi bijesne gume 245/40/15 i zaklali smo kola. Perfomanse su u još većem kurcu, ali nema veze auto drži cestu ko zaljepljen, koči ko lud....itd. :))

IDEALNO ZA krkane/bi×××× koji kupe korito IV Sdi i onda ga "nabriju" na skoro "130 ks", šta će ti uopće golf Tdi, kada se može proći jeftinije... :))
Proklete ×××××× mutave.

Calibra Zender
19-08-2002, 14:22
Jooj vidjeh li pojavu danas u Varaždinu. Izlazi iz Audia 80 turbo diesel, austrijske tablice. Uske hlače zategnute u šupku i jajima, majica bez rukava pripijena uz gojazno tijelo, škemba visi preko remena, u ustima čačkalica. I ponosno izlazi, gleda jel ga svi vide i zaključava auto. Odlazi od auta s ključevima u rukama, ali tako da ključ ipak visi iz šake-da se vidi! Umro sam od smijeha!!! :))

Club Italia
20-08-2002, 00:12
je alenko drago je bio taj smart boy, uvik kad se sjetim toga nasmijem se do boli! stvarno je ajatolah, ali tuninga sigurno ne, možda gluposti!! :)) :))

VR6
20-08-2002, 00:27
Škoda FABIA TDI Elegance - 130 KS

http://www.mujweb.cz/www/hufnagl/003.jpg

Ja, Alenko
20-08-2002, 10:22
Taj Fabia je definitivno debelo precijenjeni automobil

Dati za škodu fabiu elegance, i to sa 101 ks, jer u hr nema sa 130 ks, ČAK 129.681 kn, je ludilo. Pa to je preko 36.000 dem !!!!
Ljudi moji 36.000 dem za najmanju škodu ???
Pa za te novce se kupuju auti i do dvoje klase iznad i to marka, a ne škodilak!

Octavia 1.8 T elegance košta samo 1.000 eura više ?!?!?!

Apsurd.

Ili recimo najjači polo 1.9 Tdi jeftiniji je 27.000 kN !!!!

Ili Bora Tdi, ista cijena kao fabia Tdi!

Ili Seat leon 1,9 tdi emotion....

Doplatiš 5.000 eura i imaš novi
SUPERB (Audi A6) Hehehehe....

:)) :smile07:

jebach
21-08-2002, 18:32
Calibra opet ispusio...Bullit ga ne ×××× pol posto.

Calibra Zender
21-08-2002, 21:34
Bullit je jako dobro svjestan da sam u pravu. Činjenica je da skraćuje chpom vijek trajanja motor. Samo je pitanje koliko. A to on neće priznati. U biti indirektno je priznao govoreći da nije bitno dal će auto ići pun kufer kilometara. Ali očito nema toliko snage pa da spomene i mane svemogućeg chipa!

tuner
21-08-2002, 22:50
http://members.tripod.lycos.nl/SwiftGTi/gifs/swiftlogo.gif

Calibra Zender
22-08-2002, 08:28
Baš me zanima da li je ono njegova reakcija u Auto klubu na reportažu o chip-tuningu. A dobro su ga skurili dečki iz Auto kluba u odgovoru! :))
Mora peći kad pročitaš da je netko drugi vodeći na tvom polju.

TRANS AM
22-08-2002, 09:18
Calibra,

nije to bio Bullit. Isto tako spomenuti u Auto klubu "tuner" iz Zadra (za kojeg btw, prvi put čujem) nije sigurno vodeći tuner. Ima puno "jačih" poznatih i manje poznatih imena! ;)

Btw, odgovorio sam ti umjesto Seyzma u topicu: eurosuper 95 ili eurosuper plus 98. Namignem ti još jednom ;)

Calibra Zender
22-08-2002, 11:04
Vidio sam odgovor za OMV-ovu pumpu. Thanx.
Nemam pojma tko je tko u svijetu chip tuninga, a da ti iskreno priznam nije mi previše važno.
Pozdrav!http://www.plauder-smilies.de/wave.gif

hrv
22-08-2002, 21:30
Za vašu informaciju Škode felicije, za kup koji se vozi kod nas, promjenom kompetnog auspuha i grane ( u REMUSU )dobile su 13 % na snazi što je mjereno . Promjenom samo zadnjeg lonca i sportskog filtera ??? nemože se dobiti puno. Po nekim mjerenjima čak se ne dobije ništa ako se ne stavi odgovarajući lonac.

hahaha
22-08-2002, 21:50
Evo linkova za tuning:URL=http://de.dir.yahoo.com/Firmen/Kraftfahrzeuge/auto_tuning/:TUNING:/URL:

hrv
22-08-2002, 21:58
ABT najbolje za AUDI, VW, ŠKODU:URL=http://www.der-abt.de:TUNING za AUDI, VW, ŠKODU:/URL:

Calibra Zender
22-08-2002, 22:13
Pa tko je uopće tvrdio da se sa samo zadnjim loncem nešto dobije na snazi? Bedastoća totalna! Dobiš samo zvuk i to na nižim okretajima. Imao sam na Calibri dvostruki Remus i do nekih 3000 okretaja je zvuk bio nešto dublji, a sve iznad toga čisto ×××××× jer Calibra ima ionako previsok zvuk. Čak je i zvuk nestao i ostala samo šminka.

hrv
22-08-2002, 22:55
Ima ih puno koji misle da promjeno zadnjeg lonca nešto dobiju, isto ih ima koji misle da chip ide na atmosferski motor, ima ih i koji misle da je zatamljivanje stakla i štop svjetala pametno, itd IMA IH SVAKAKVIH

bullit
23-08-2002, 18:35
Je, jako me boli (skora pa imam nesanicu) kad mi neki kumek koji prizna da ne zna nis o tuningu pocne pametovat. Upravo iz tog razloga se ne osvrcem na Calibrine djetinjarije. A ko je naj, svako ce reci za sebe da je vodeci. Ja najbolje znam koliko zadovoljnih musterija imam iza sebe u 6 godina bavljenja time, i pa me misljenje Loleka i Boleka ne tangira pol posto.A o trajnosti sam drvio vec 100 puta na ovoj istoj temi, i ocito samo idiotima nije jasno. Svaki auto sa chipom ili bez, se moze zaklati u izvanredno kratkom roku.Isto tako, auto modificiran drugim chipom moze trajati punodulje u rukama nekoga ko zna sto ima nego u rukama primitivca. Ovime je sve receno, svako neka se nadje u ovome. Over and out.

Jozzo
24-08-2002, 07:42
Nabavljena je jos jedna Octavia TDi, ovaj put 110 ks. Kad se vratim s godisnjeg, prva stvar je novi chip pa ce imati oko 140 ks. Na prosle dvije (od 90 ks)se pokazao izvanrednim.

Duke
24-08-2002, 21:19
Znam da je svima nama, većinom sirotinje naspram zapada, ipak sa svima njima zajedničko da svatko želi kantu koju vozi barem malo uljepšati i "personalizirati". Kako je tuning, bilo estetski, bilo mehanički, rezerviran i nerijetko spojen sa velikim troškovima, tako je i domišljatost upornih da sa malo novaca naprave "čuda" dosegla visoke razine. Osobno sam uvijek za estetski tuning, zbnači onaj tuning u kojemu se ne zahvaća mehanika vozila, pa tako sam i protiv čipova i ostalih dodataka koji su, u glavi tunera, "sasvim ravnopravni" tvorničkim uradcima. Npr: razlika pri TDi motorima VW grupacije je u koraku od 20 KS i cca 4.000 DEM (sorry, cca 2.000 Eura) koliko košta ta razlika u snazi. Međutim, postoje mnogobrojni tuneri i tvrtke, neke i vrlo ugledne i poznate (dobar popis ima na http://www.motornet.de/lg_tuf.htm ili
http://www.autos-sportwagen-zubehoer.de/) koje uvjeravaju ljude da oni tu investiciju, sa potpuno istim rezultatom i bez ikakvih oštećenja, mogu smanjiti 10-20 puta i imati isto. Elementarna logika i zdrava pamet govore da nije tako. Prijatelji serviseri-mehaničari, koji te motore svakodnevno imaju u rukama, govore da je razlika između tih motora u elektronici, ali i da je to cca 5% od kompletne razlike. Nijedan tuner ne spominje razliku u lijevu metala, veličini bloka motora, konstrukcijskim pojačanjima samog motora, drugačijim ventilima, brtvama i ostalom. Povećanja snage motora, a time i dinamičkih i statičkih svojstava vozila, promjene termalnih karakteristika motora ( razvoj nove generacije motora nerijetko košta i stotine milijuna Eura!!, u što su uključena i iscrpljujuća i vrlo dugotrajna ispitivanja svih parametara, jer "novi" motor u ponudi na tržištu za kupce i nije novi: svaki ima već par MILIONA kilometara iza sebe kroz testiranja prije prve ugradnje u vozila za bilo kakve kupce) i ostalih parametara samo vrlo nadobudan kupac može progutati kao riba udicu, bez da je razmišljao o kratko- ili dugoročnim posljedicama za vozilo. I kod optičkog (estetskog) tuninga treba paziti: već i šire gume za više od 10 mm od predviđenih za auto mijenja krak poluge i ostalih sila na poluosovinama, premještajući najveća opterećenja torzije i bočnog uvijanja vozila na mjesta koja za to na poluosovini, selenskom bloku i drugim sastavnicama pogonskih i nosivih dijelova nisu predviđena, a rasterećujući dijelove kojima je glavna uloga nositi opterećenje. Osobno volim spojlere, prerade dijelova karoserije (što može utjecati jedino na otpor zraka i potrošnju), a obožavam alu-felge, krom, niske profile itd. Uglavnom, ne može se za malo para kompenzirati ono što tvornica nije htjela napraviti, najčešće iz vrlo dobrih razloga. I oni bi to već napravili i ugradili da je to tako jeftino, jer u svijesti ljudi je da uvijek hoće više snage i ljepote. Pitanje je: zašto to i nisu napravili? Pametan zna, ostali plaćaju... :(

Calibra Zender
24-08-2002, 22:22
Pozdrav Duke! Samo šteta kaj ovdje nećeš naletjeti na plodno tlo. Barem ne kod većine nego samo kod onih koji se služe zdravim razumom. A on je na ovoj temi rijetka pojava!
Dosta sam pitanja postavio na koja odgovore znam, ali sam svejedno htio čuti stavove prisutnih. Posebice Bullita koji se cijelo vrijeme krije iza krajnosti poput: i motor s serijskim chipom možeš vrlo brzo zaklati pa tako i prerađen. A to nije sporno. Stvar je u nekoj, nazovimo je, normalnoj eksploataciji možda i malo oštrijoj vožnji. A pri oštrijoj vožnji će motor s promijenjenim chipom dosta prije osjetiti posljedice nego originalna varijanta. Ne govorim o dodatnih desetak nego barem 30, 40 konja.

dobro je
25-08-2002, 12:02
bullite dobro si satro neke nedokazane bi×××× ovog foruma.

vrti
25-08-2002, 14:49
http://www.pologti.de/gti/pics/kolvar.gif

jvc
25-08-2002, 14:50
http://www.pologti.de/gti/pics/jvc_blau.GIF

bullit
25-08-2002, 18:18
Duke,elementarna logika nesto govori? Elementarna logika govori da ako se hoces ukljuciti neku raspravu, a da imas neke argumente, nalaze da bar procitas SVE postove vezane uz temu na koju se javljas, a to ocito nije slucaj.Da je,ne bi ponavljao po 30-i puta iste tvrdnje, koje se vec razni biseri prosuli po stranicama ovih foruma.

Svaki motor ima milijune km prije nego se ugradi u neki auto? Ma da? Trebao bi, i svaki auto bi trebao imati milijune prijedjenih testnih km, pa svejedno ispadne A klasa, TT i slicni (prvi koji su mi pali napamet) sa takvim gafovima da su svoje stvaraoce (pohlepne i zeljne sto brze zarade doveli u vrlo neugodne i JAAKO skupo placene situacije.
I sad mi jos reci da je na serijkim autima sve idealno i savrseno, i onda gubis svaki kredibiltet kod mene.

I pitanje, kolika je to trajnost nekog auta. Koliko mora trajati, i sto to znaci tocno? Dok se ne raspadne? Ili do generalke?

Calibra Zender
25-08-2002, 19:22
Do generalke.

bullit
25-08-2002, 19:40
Kolko se sjecam, rekao sam da vise ne postojis za mene, ali ako bas hoces, dokazat cu ti jos jednom da nemas pojma o tome sto pricas.
I, kolko je to Km po tvom strucnom misljenju predvidjeno za neki auto da traje (tj. motor)?

Club Italia
25-08-2002, 21:10
sve je to danas konfekcijski matrjal, svi su napravljeni da traju kraće kako bi se ×××××i(proizvođač) bogatili na prodaji rezervnih djelova!!

Calibra Zender
25-08-2002, 21:31
Znaš kaj Bullit? Pošto nisi sposoban normalno komunicirati, a kamoli podnijeti kritiku, uopće me više ne interesiraš. Niti ti, niti tvoje "ogromno" šestogodišnje iskustvo. Petljaj i dalje po tim čipekima i uživaj u njihovom savršenstvu!

Calibra 2
25-08-2002, 21:52
Vidim da cu morat mijenjat auto, stvarno svaki polupismeni idiot vozi to govno...

W.O.
25-08-2002, 21:58
Kritika je u redu ako za nju postjoe argumenti,a to sta Calibra Zender prica je na vrbi svirala malog (visokog) iskompleksiranog varazdinca koji zna srat i pljuvat po svima, a ne zna o tematici koli koje crnog ispod nokta.Jedno je imat svoje misljenje, a drguo konstantno srat i pljuvat sve koji mu dokazu njegovo ne neznanje (jer neznanje nije sramota ako postoji volje za ucenjem od boljih),nego notornu glupost, neodgojenost i bahatost. Drugim rijecima, kompleksi rade cuda kao sto vidite... posebno malogradjanski.

Calibra Zender
25-08-2002, 22:06
To kaj ja pričam podudara se s onim kaj je i Duke pričal. A to potvrđuje i VW koji na 1.9 tdi motoru chipom vadi snagu od 90 do 130 (možda i 150 ks), ali taj motor od 130 konja nije napravljen od istih materijala ko i najslabija varijanta. Dijelovi motora su rađeni od kvalitetnijih i izdržljivijih materijala da bi izdržao veća opterećanja zbog daleko veće snage s kojom se nosi.
A vi valjajte kaj hoćete. Očito su u VW svi ×××××× i bacaju novac na skuplje materijale i rade si dodatne troškove, a vi znate da to opće nije bitno i da je sve isto i novi chip ništ ne škodi nego samo pomaže.

bullit
25-08-2002, 22:17
Bolje je da sutis jer se samo zakopavas sve dublje...Ne znas da onaj od 90 ks TDI je stara generacija, a ovaj od 130 i 150 su nova generacija TDI pumpe duse motora.Daj bar ti procitaj oko cega smo vec raspravljali na "TDI-sto nam to rade" , stvarno mi je zamorno dokazivati kolko si glup.Kritiku prihvacam ako ima osnove, a od tebe nema, jer si nepismen na tom polju.I nema vise rasprave s tobom, neces je vise nikad ni isprovocirati.(Jedina u cemu si dobar)

Calibra Zender
25-08-2002, 22:20
Ak nije dobra usporedba 90-130, imaš i pumpe-duse sa 110 i 115 konja. Pa nisu isti materijali ko na najjačem.
Uostalom, briga me za tvoja kemijanja i preporođene klijente. I ja bi se preporodio da dođem s Octavijom s 90 konja i odem doma s 30-tak konja više i mislim si kak auto sad ide ko avion.
Ak hoću brže onda kupim jače i briga me za tipove poput tebe.

seyzmo
26-08-2002, 09:01
Jao calibra... jaooooooo.

Calibra 3
26-08-2002, 09:28
prosuo se pepelom po glavi :)) :)) :))

Henry Ford III
26-08-2002, 10:26
Nekima bi stvarno trebalo ukinuti pravo da unistavaju renome foruma.Tu bi ipak kao trebali biti neki kao znalci auto problematike. Jedno je neznanje,a drugo notorna i neizljeciva glupost.

hrv
26-08-2002, 17:47
Gospodo bježite od svih chip-tubibgaša u hrvatskoj jer nemaju pojma. Ugrađuju Vam chipove koji su "univerzalni" i neodgovaraju Vašem autu. Njima je nepoznato da recimo za Golf IV 1,9 TDI u bilo kojoj standardnoj verziji, postoji više vrsta, 5-10, elektronike za pojedini model. Prema tome svaka elektronika ima svoj broj i po tome se radi chip koji odgovara Vašem autu. TAKO RADE MAJSTORI TUNINGA A ZATO TO NEŠTO VIŠE I KOŠTA nisam primjetio da tako neko radi kod nas :smile07:

bullit
26-08-2002, 20:04
NE MOGU VJEROVATI!!! Otkud naviru toliki idioti na ovaj forum? Koji si ti lik? Jel ti znas kako netko radi? Jesi bio recimo kod mene pa sam ti ja slozio univerzalni chip?

Naravno da svaki auto ima svoju elektroniku, recimo Opel Calibra ih ima otprilike 20 za svaku motor koji se ugradjivao,i u svakoj jos postoji 6-7 razlicitih varijanti softwarea, pa ti seronjo izracunaj koliko je to kombinacija prije nego pocnes baljezgati gluposti.
Kreten, totalni kreten.

RR
26-08-2002, 23:00
Eh, ludara bi trebala imati direktan link na ovaj forum, naslo bi se tu musterija...

Club Italia
27-08-2002, 01:40
calibra konja nikad dosta, uvik ih triba što više to bolje!! od viška glava ne boli!!!

seyzmo
27-08-2002, 08:46
bullit... koji se vrag zivciras, nema to smisla. Pokusao si i objasnio sve, pa ko jos ne kuzi i ovako zajebava... pa od×××× to, sebe unistavas.

hrv
27-08-2002, 09:01
bullit-it jadni auti koje si ti uređivao a još jadniji vlasnici.Samo kod nas se tuniraju auti iz spavače sobice 2x2.

bullit
27-08-2002, 09:17
I to sto kazes Seyzmo.

Hrv, tehnologija cini cuda. Jel ti krivo sto se ti nisi toga sjetio?

kolo, kolo, naokolo
27-08-2002, 14:37
Ali reci ti ipak nama Bullite, jel' taj tvoj tuning skraćuje vijek motora, ha, ha, priznaj ti nama slobodno, nećemo nikome reći. Hajde reci, ispovijedi se, pa vidiš da su te prokljuvili genijalci.
××××te, divim ti se čovječe, imaš tolerancije k'o Ghandi - mogao bi bez problema raditi u ustanovi s defektnima.

hrv
27-08-2002, 15:04
bullit-it, da tehnologija radi čuda a ljudska glupost još veća "čuda" :))

hrv
27-08-2002, 15:14
Calibra Zender što kažeš na OPEL IRMSCHER :URL=http://www.irmscher.de:IRMSCHER:/URL:

hrv
27-08-2002, 15:16
Ili na STEINMETZ :URL=http://www.steinmetz.de:STEINMETZ:/URL:

hrv
27-08-2002, 15:19
bullit-it OD SADA TE ZOVEM BULCHIP :))

Calibra Zender
27-08-2002, 17:00
Ima tu zanimljivih stvari poput ovog seventy seven.
http://www.irmscher.de/topnews/images/seventyseven_side_big.jpg

No comment
27-08-2002, 19:43
Ovi ljudi(?) stvarno nisu normalni. Hrv, ko god da si, znam ××××no dobrog psihijatra, daj mail da ti ga preporucim. A ako dodje i Calibra, mozda dobijete grupni skonto.

hrv
27-08-2002, 20:22
No comment od kud si se ti pojavio, baš sam ostao bez komentara, priključi se bulchipu u poznavanju tematike o kojoj nemate pojma :))

hrv
27-08-2002, 20:28
Ja priznajem samo vrhunske tunere tipa: ABT, STEINMETZ, AMG i drugi koji imaju iskustva i znadu što treba i kako napraviti. Od bulchipa i takvih pametnjakovića mi je muka. Ako ču tunirati auto dati ću ga u prave ruke jdje dobijem garanciju i ostalo, u drugom slučsju nedam da mi SOBNI MAJSTORI RADE PO AUTU.

hrv
27-08-2002, 21:03
Ja sam car, i znam sve najbolje. Svi ste vi jadni, jedino ja znam sve o autima. Ko vas ××××. Znam da kad dam auto Steinmetzu ili ABT-u, onda trajnost nije u pitanju. Trajnost 100 godina, uz garanciju, 0-100 u 2.7 sec., Vmax 384 km/h. Ako Uno Turbo i.e. ide 290, onda moj sigurno bar toliko. A s rezervarom od 55 litara napravim 1800 km. Pa sad ti vidi gdje se radi pravi tuning.
E, da,za psihijatra ne brinite jadnici, imao sam ih 24 do sada, i svi su digli ruke. He, he, pokopao sam ih...

hrv
27-08-2002, 21:49
TI KRETENU KOJI SI PISAO OVO ISPRED NE KORISTI TUĐE IME. SAMO SLABIČI I KUKAVICE SE SKRIVAJU IZA TUĐEG IMENA :))

hrv
27-08-2002, 21:58
OD SADA NEMA VIŠE KRAĐE IMENA hrv

h r v
28-08-2002, 09:18
hrv, ti si hrvica ili mali hrvat? Pesko, jel ti tesko?

W.O.
28-08-2002, 21:20
Steta sto ovakav idiot uspjeva pokvariti vise-manje dobru atmosferu i zdravu polemiku. Dodje niotkuda, ispljuje sve, koje zna i ne zna (ko zadnji primitivac) bez da ista znamo o njemu. Nije cudo sto nam je sve u kurcu, kad smo tolko jalni na druge, i jedino sto znamo je ogovarati. Inovate, don't immitate... Boss

hrv
29-08-2002, 20:30
Kretena nikad dosta, ljudi ako neželite saslušati tuđe mišljenje i napisati vlastito korektno bez gluposti ovdje vam nije mjesto HVALA

TRANS AM
30-08-2002, 09:58
Bullit-e,
našao sam chip-ić za malog. Obična "šljuka"! 300 funti za 6-7 ks. Too much za ništ'! Btw, memorirao sam te, javim se kad ću bit' u Zg i imati vremena. ;)

Hrv,
bilo bi nadasve pristojno da se upises u topic-e: Koje automobile vozite (posjedujete) i Koliko imate godina (od kuda ste). Tek onda komentari, brisanje i pljuvačnica.

Black Knight
30-08-2002, 10:47
Nisam cito sve, ne da mi se.

Chipove pogledajte na :URL=http://www.citius.hr:citius:/URL:

Za ostale aute ne znam, al za kalibru turbo(i vectru turbo) postoji EDS-motorsport www.eds-motorsport.com ja mislim. Ima phase I, phase II, phase III 1/3 i phase IV(prerada cijelog bloka motora). Phase I = 250ak konja, Phase II = 280ak konja Phase III 315ak, Phase III 1/2 330ak, Phase IV 360 konja. Bilo sta vise od toga nije bas zdavo ni za getribu ni za 4x4.

Najbolja/povoljnija kombinacija za turbo motore je chip front mounted intercooler. front mounted intercooler je valjda jedina modifikacija koja daje ozbiljnu kolicinu konja(30ak na kaliburi turbo) a povecava trajnost motora(snizava temperaturu u motoru). dakle chip intercooler = mnogo pouzdanih konja za turbo motore(pogotovo ako odes kod EDSa sa kaliburom turbo pa oni imaju taman chip isprogramiran za svoj intercooler (to je zapravo phase II-280 konja))

chip tuning na motorima s atmosferskim tlakom je smijurija i bolje potrosite nofce na polirani/kromirani ispusni sustav i usis sigurno cete dobit vise konja i dobar zvuk(ako to volite) i izgleda bolje. chip tuning na atmosferskim motorima je otprilike ko i K&N filter, heh

Calibra Zender
30-08-2002, 11:24
Trans Am, ovo kaj si poručio HRV-u vrijedi i za sve ostale anonimne kretene koji ×××× po forumu. Najžalosnije je to kaj je riječ o nekakvoj balavurdiji kojoj se adrenalin diže od švercanja u tramvaju!

Anti čip
30-08-2002, 11:52
Nevjerojatno, još jedan biser koji dodavanjem famoznog K&N filtera poliranog auspuha i čipa diže snagu preko phase Iv na duplo više konja nego serijski auto ima.

ALi ovaj biser ovaj puta snižava temperaturu motora i tvrdi da se čak i vijek trajanja produžuje.... :smile11:

CRNI KONJU KAKO LI SE SAMO TVORNICA NIJE TO SJETILA, GDJE SI POBOGU BIO TADA DA STRUČNJACIMA IZ OPELA KOJI POBJEĐUJU NA TRKAMA I IMAJU POVIJEST ,
DAŠ OVU GORE ADRESU DA NARUČE ČIPOVE KOJI SNIZUJU TEMPERATURU I PRODUŽUJU VIJEK ZA PAR EURA. SIGURNO JE NA KOLIČINE POPUST !
A OVI TAMO TROŠE MILIJUNE i USPIJU IZVUĆi ČAK 200 ks iz 2.0 TURBO !?!?!

MOJA CALIBRA I JA, MOŽE I 360 KS AKO BOG ODOBRI GETRIBU !

KOliko još ovakvih bisera mora doći na forum, ovaj ima predispozicije da sruši sve rekorede svojim mozgom.
Vozač OPEL KALIBRE :))

Black Knight
30-08-2002, 12:17
Uh, ja nisam za K&N filtere, upravo skidam svoj K&N sa svoje kalibure. Mislim da previse smeca propustaju.

Sto se tice phase III i drugih tuninga. Ti si debil samo takav.

Sta ti oces rec? Da je opel trebo napravit kalibru od 360 konja? Ko bi to kupio? Naravno da su mogli napravit to (i jesu za touring car chanpionship od 370 i 550 konja) al bi ljudi morali i platit, koja bi to bila klasa uopce? motori od 115 konja do 360? di to ima? Oces rec da bi svi ljudi trebali kupit standardne aute i nikad nista ne stavit na njih? Pa sta si ti retardiran? Koji ××××× radis na ovom forumu?

I naravno da se moze izvuc 360 konja iz kalibre. samo chip ti daje 45 konja debilu. Toliko ima kalibri turbo s chipom zbog toga da je tesko nac neku bez chipa. odi na www.citius.hr pa si pogledaj sam kolko daje chip. kalibra dobije najvise konja od chipa.
Turbo motori se daju nabrijat, razumijes? A da ne govorim da je okretni moment na kaliburi turbo ogromnih za tu masinu 280 nm standardno.

Front mounted intercooler smanjuje temperaturu kompresiranog zraka te samim time pregrijavanje motora -> trajnost. Jel ti uopce znas sta je front mounted intercooler? Pogledaj veliki grill na prednjem braniku od evo 7 pa ces vidjet sta je to majmune needucirani.

A zasto to opel nije ugradio? Zasto VW nije u golf stavio 400 konja? ZATO JER SU ODLUCILI NAPRAVIT TAKAV I TAKAV AUTO ZA TAKVO I TAKVO TRZISTE ZA TAKVU I TAKVU CIJENU RETARDIRANI MAJMUNE.

sto se tice ispuha i usisa, polirane grane(po mogucnosti 4->2 ili bar 4->2->1) i protocan filter na pravom mjestu(da uzima hladni zrak) ce di dati na solidnom motoru sigurno 7-10% snage.

eh da, chip ne snizuje temperaturu(vjerovatno ju povecava) nego intercooler. vidim da ne znas sta je to pa cu ti objasnit. vidis na turbo motore se lijepo stavi intercooler. to ti je veliko djubre montirano iza prednjeg branika kroz koji ide kompresirani zrak iz turbine prema motoru. intercooler je rebrast itd pa ga zrak lijepo hladi a on lijepo hladi kompresirani zrak unutra koji ide u motor.
kolko god da si retardiran sigurno znas barem tu cinjenicu da auti(cak i obicni) idu bolje na niskim temperaturama pa ces valjda ovo shvatit.
hladni zrak je gusci pa ga ima vise...

tip s renault 5 gt turbo koji je pobijedio na streetraceu imo je dva intercoolera montirana(postoje i vodom hladjeni intercooleri koji ne moraju bit iza branika tzv chargecooleri).

hrv
30-08-2002, 14:15
40 godina
Zagreb
U zadnjih mjesec dana vozio sam:
Superb, C3, Astra cupe cabrio, Nisan X track, Fiat doblo

ako misliš da sa furam u treski grdno se varaš
20 god. radim sa i oko auta
:))

Calibra Zender
30-08-2002, 14:25
Nissan x track? Astra coupe cabrio?
Gdi si samo te aute vidio?

hrv
30-08-2002, 14:33
Evo najnovije vijesti za ljubitelje TT

Audi TT sa 6-stupanjskim tiptronic mjenjačem

TT Coupé i TT Roadster 1.8 T snage 132 kW/180 KS s pogonom na prednje kotače mogu se od sada naručiti sa 6-stupanjskim tiptronic mjenjačem.

Ubrzanje od 0 do 100 km/h iznosi 8,4 sekundi, maksimalna brzina 226 km/h, dok potrošnja goriva iznosi 9,1 l na 100 km.

hrv
30-08-2002, 14:39
mislim da si krivo pročitao, ne vidio već vozio. Sory zaboravio sam napisati točan naziv za Astru:
Astra cupe cabrio Turbo
190 KS :))

Calibra Zender
30-08-2002, 15:07
Evo par stvari copy/past sa citius.hr.

1."POUZDANOST Povećano habanje (trošenje) motora je beznačajno, osim u slučaju kada motor stalno radi na visokom broju okretaja."
-znači ipak više troši makar i po njima bilo to beznačajno. Ali druga stvar me zanima. Kaj to znači "stalno raditi na visokom broju okretaja"? Kak to preformulirati na svakodnevnoj vožnji? Netko vozi brže, netko sporije, netko diže motor u više okretaje češće, a netko rijeđe.

2."Temperatura će se neznatno povećati samo kada motor radi pri punoj snazi. Na primjer, kod Audija A4 TDI će se povećati približno 5 stupnjeva pri neprekidnom radu na maksimalnom broju okretaja."
-opet termin "neprekidan rad". Zanima me kaj se krije iza tih vrlo rastezljivih termina? Koliko je to neprekidno? 10, 15 minuta ili sat, dva vožnje na autoputu pod punim gasom? Kak se ta povećana radna temperatura odražava na motor?

3."ZAŠTO TO NE RADE DIREKTNO U TVORNICI?"
"Proizvodjaći automobila koji svoje automobile plasiraju na raznim tržištima širom svijeta moraju voditi računa o raznim kvalitetama goriva na pojedinim tržištima ,zatim dozvoljenim štetnim emisijama ispuha EURO 1,2,3,4 , učestalosti servisnih intervala i uostalom i financijskim razlozima.Svakako je prisutna i činjenica da uvijek moraju ostaviti prostora i za sekundardne djelatnosti u koje svakako spada i tuning."
-jel ovo znači da je vrlo bitna i kvaliteta goriva kod promijene chipa? Bitna je naravno i običnom motoru, a jel neophodna tuniranom? Ko recimo nafta bez sumpora za moderne common rail agregate? A kod nas benzin baš i nije premija, barem ne Inin.
-zadovoljavanje Euro normi. Znači proizvođač ne stavlja takav chip jer će smanjiti Euro normu. A kaj se bude desilo kad dođe takav auto ne eko-test?
-tvornica mora ostaviti mjesta za tuning?!? Koje li gluposti! Ne moraju oni nikakav prostor ostaviti pogotovo ne u današnjem konkurentnom tržištu gdje je svaki elemenat poput smanjenja potrošnje sa zadržanim ili čak poboljšanim performansama veliki plus pred konkurencijom. Proizvođači bilježe ogromne gubitke i baš im je na pameti život tunera!

p.s.ak se ne varam taj citius je Bullitov.

hrv
30-08-2002, 18:19
Puno pitanja si postavio, tu možeš vidjeti da se može dobiti dvije godine garancije ili 100000 km kod tuniranja novog auta
:URL=http://www.der-abt.de/public/pdf/A4_125_180_AFB.PDF:Teh, podaci i garancija :/URL:

hrv
30-08-2002, 18:38
Kas već spominješ citius.hr vrliku glupost sam vidio u FAQ tu je copy:

Q: Kolika je garancija na dijelove i ugradnju?

A: Naši čipovi imaju doživotnu garanciju.

Tko ga u principu pita za chip, sami chip košta cca 50 kn u dučanu, ljude interesira garancija na motor sa tim ugrađenim chipom a on to uopče ne spominje
Eto zašto ja govorim da je to sve tunung i sobice 2x2

gost
30-08-2002, 19:11
ja im sigurno nebi dao da rade na mom autu

Serbia GTi
30-08-2002, 19:14
Momci, jel vas neko bije po prstima da radite chip-tuning?
Bullit, ja se ne bih (više) trudio da odgovaram na ovo.

Calibra Zender
30-08-2002, 20:18
GTI, sorry na izrazu, ali nemoj srati. Ja sam ozbiljno pitao i čekam odgovore na ono gore. Ovo je tema ko i svaka druga na ovom forumu i mene zanima, koliko god bio za ili protiv chip tuninga.
hrv, dobro si primjetio onaj bezobrazluk glede garancije. Pa zaboli me za doživotnu garanciju na chip. Kaj je s motorom? Tu naravno nema garancije. I ne samo to nego se i gubi garancija proizvođača nakon tog tuninga.
A dobra mi je i primjedba kako ovlašteni serviseri ne mogu svojim aparatima uočiti da je obavljen chip tuning! ("Ovlašteni serviseri svojim dijagnostičkim uredjajima ne mogu otkriti napredna rješenja našeg softvera.") Pa nisu niti oni baš tako mutavi. Ko da nisu sposobni izmjeriti snagu motora i vidjeti u kojem grmu leži zec!

tuner slabih mozgova
30-08-2002, 21:30
Calibra, ti trebas jedan chip za mozak!
Javi se, dogovoricemo se.
Plus, ako dodjes sa hrv-om, dobijate 20% saldi.
Di ces povoljnije!

Girrari
30-08-2002, 22:41
Ne da mi se opet ulaziti u raspravu, ali samo jedan zaključak.

Logično je da tuneri ne daju garancije na motor. Pa dokle bi s tim došli, ako bi svaki kupac došao reklamirati grešku na motoru (vrlo moguće zbog nekvalitete, dotrajalosti ili greške proizvođača). Ne mogu oni odgovarati za svaki k.... kaj se desi na motoru jer to uopće ne mora imati veze sa chipom.

Black Knight
31-08-2002, 01:18
Zasto ne daju garanciju? Sta da ja dodjem u citius sa 10 godina starom kaliburom turbo, ugradim chip za soma maraka i jos dobijem garanciju na cijeli motor koji oni nisu proizveli niti mogu biti sigurni u njegovo stanje ako ga ne razjebu cijelog. Po toj logici bi ti recimo doso u citius sa nekom starom ragom a oni bi ti rekli sorry nemremo ti dat garanciju jer ti star i izjeban auto pa ti necemo prodat chip. Svasta. Ja bi dao 1000 maraka samo za garanciju na motor pa da i ne dobijem chip.

Siguran sam da ako uspijes dokazat da je greska ili kvar u chipu uzrokovao stetu na motoru onda ces ti vjerovatno i motor popravit besplatno uz zamjenu chipa.


Sto se tice zadovoljanja eko normi. Ne znam da li je ovo istina al cini mi se logicno: novi auti koje proizvodjaci plasiraju na trziste MORAJU proci zakonom postavljene eko norme za NOVE aute. Te eko norme su vjerovatno dosta stroze od samog eko-testa na tehnickom al njih moraju zadovoljit samo NOVI modeli da bi dobili dozvolu za prodaju/uvoz tih istih. eto, tako ja to brijem. na taj nacin se forsira proizvodnja auti koji sve manje zagadjuju.

Sto se tice benzina ne vjerujem da tu bas ima nesto puno konja i dileme. Trebo bi tocit najbolji benzin iovak ionak ako oces da ti auto traje i ide i manje trosi.

Uostalom ne vjerujem da chip povecava pouzdanost, cak naprotiv. Al mislim da na kaliburi turbo intercooler pomaze dok chip odmaze pa ako kupis oboje opet si na istom sto se tice pouzdanosti(znaci nepouzdano, haha).

Calibra Zender
31-08-2002, 10:49
Normalno da neće dati garanciju na motor koji nisu proizveli i koji je u pitaj Boga kakvom stanju. Nije u tome poanta. Kaj je s ostalim stvarima?
Zanima me kaj bude (ako se uopće javi) Bullit rekao na pitanja benzina, eko-testa i svih onih stvari iz prvog posta.

Calibra Zender
31-08-2002, 12:41
Jel čitao tko pismo vlasnika 318 E46 u Auto klubu?

hrv
31-08-2002, 13:17
Garancija na motor postoji, gore više dao sam vam link, samo za to postoje uvjeti a daju ju samo vrhunski tuneri. Što se tiće starih auta nitko nije blesav da daje garanciju na motor.

hrv
31-08-2002, 13:20
Evo još jedanput link za GARANCIJU
:URL=http://www.der-abt.de/public/pdf/A4_125_180_AFB.PDF:Garancija:/URL:

bullit
31-08-2002, 14:37
bullit se javlja. Sve, ali ama bas sve odgovore na postavljena pitanja sam dao vec nebrojeno puta. Citajte malo. A hrv, mozda si impresionirao balavce na forumu autima koje si vozio u zadnjih mjesec dana, mene nisi.A ako se vec tako dugo bavis autima, cudi me da neka saznanja nisi pokupio, bar u prolazu. I tek tolko, citius nije moja firma, ako ste iople pismeni znat cete o kojim sam chipovima govorio. Ostajte mi zdravi i debeli. I citajte malo i stranu literaturu, nije bas sve u auto blicu i auto klubu, pa onda hrackajte do mile volje.

TRANS AM
31-08-2002, 15:28
Hrv, kaj ti to dođe Astra cupe cabrio turbo? :smile11:

Calibra Zender
31-08-2002, 16:19
Trans, vjerojatno isto kaj i Nissan x-track! Plod bujne mašte. :))

Bullit, ne bi ti se ruka u ramenu slomila da si par slova na tipkovnici ukucao i odgovorio na ona pitanja gore jer sigurno imaju smisla. Ne znam zakaj nećeš priznati i drugu stranu medalje i reći da i nije baš sve bajno. Pa nećeš radi toga propasti!

bullit
31-08-2002, 16:25
Kaj po stoti put? Za tebe? Pa da za tjedan dana opet pitas isto? Kaj tesko shvacas ili? Citaj,imas sve na dva topica koje dobro znas, i na kojima si dokazao kolko kuzis o autima.

rale unlog
31-08-2002, 17:12
ne znam o cem se radi gore ali astra je ili coupe ili cabrio

nemre bit oba odjednom

hrv
31-08-2002, 18:21
Možeš je zvati i Astra cupe cabrio jer je karoserija od cupea, pravi naziv je Astra cabrio, ali sam napisao cupe cabrio da ne mislite na sraru Astru. A za neznalice Turbo vjerojatno znači tip motora koji je u autu. Niko mi još nije rekao dali je pogledao link za garanciju i što misli o toj garanciji :))

hrv
31-08-2002, 18:24
Za Nissana sam stisnuo krivo slovo
Zove se x trail

Calibra Zender
31-08-2002, 18:31
Bullit, i zadnji pokušaj komunikacije s tobom je ostao nažalost samo na pokušaju. Šteta potrošenog vremena i truda kad očito imaš nekih problema u komunikaciji s ljudima koji ne djele s tobom mišljenje (bez obzira tko je u pravu!!!). Ili se obrušavaš s visina i glumiš sveznajućeg Boga, a svi smo mi ostali kreteni ili ignoriraš. Stvarno žalosno.
A kaj se tiče znanja o autima mogu reći da o njima iz dana u dan mogu samo sve više naučiti i ne tvrdim da sam alfa i omega te tematike i naravno da jako puno toga ne znam. Za razliku od nekih koji misle da su korak ispred vremena!

alfa099
31-08-2002, 18:50
calibra, na dobrom si putu da postaneš Alfa Romeo i Opel Omega cijelog foruma... ;)
Nego, reci ti nama, kaj te anonimusi zezaju za krafne? Koja je to spika?

Calibra Zender
31-08-2002, 21:28
Alfa×××, to je trebala biti neka jaka zahebancija na moj račun, ali nažalost nije neka fora. :(

hrv
31-08-2002, 21:53
Bullchip opet pametuješ, reci ti meni jasno ako ja tebi dođem sa ganc novim autom npr. Golf TDI na ugradnju chipa kakve ti meni garancije daješ i na što :URL=null:null:/URL: :smile11:

bullit
01-09-2002, 03:20
hrv,nista ja ne pametujem. Za tebe vrijedi ko i za Calibru, procitaj sve postove pod ovim topicom, i pod "golf TDI,sto nam to rade", pa mi se onda javi ako te nesto zanima. Uopce se nemam namjeru ponavljat svaki put kad se nekom sprdne.

hrv
01-09-2002, 16:50
Bullchip nemam vremena sve gluposti čitat, ono što sam te pitao možeš odgovoriti u dva reda

Black Knight_
01-09-2002, 17:14
ma ko ce ti dat garanciju? pa jeste li vi normalni? ko ce dat garanciju neakvom majmunu kaj gazi svoj auto ko zadnje djubre i onda je jos doso na najjeftiniji nacin ubost si jos par konja preko cipa da ga moze izgazit do kraja. oces cip? tvoj rizik, niko te ne sili da ga kupis. kakva garancija? kupi il ne kupi ko te ××××. ti bi garanciju za 500-1000 maraka?

sta vi mislite da su cipovi zdravi za motor? naravno da nisu, mozda nisu tolko stetni kolko neki ljudi misle, al ga sigurno vise trose, i jos kad imaju ludjaka za volanom koji ga zbog tih extra par konja jos vise stisce jer je sad ono kao "sportivo" auto. e pa nema toga kaj ce ti dat garanciju.

hrv
01-09-2002, 17:20
Ma dobiti češ garanciju od prave firme ali ne i od Bullchipa, vidiš da se neče izjasniti oko garancije :smile08:

alfist_zg
01-09-2002, 18:06
sad sam citao novi autoklub.

Bullit, daj objasni to sa tom blokadom sta se tipu desilo. sta su to ovi u zadru promijenili pa da motor nije htio upaliti i da se sve blokiralo?

ko su uopce ti iz zadra?

bullit
02-09-2002, 11:00
Da, i ja sam tek jucer to procitao. e pa ovako: prvo BMW E46 se uopce ne programira na taj nacin nego serijski, preko OBD II porta, bez vadjenja elektronike. Drugo, elektronika ne moze zablokirati nakon par dana. Ili auto upali odmah ili ne upali. NEMA naknadnih problema po tom pitanju.

Calibra Zender
02-09-2002, 15:25
Pa da naravno da nema naknadno. Pa valjda ti znaš bolje kakve je probleme imao tip sa svojim BMW-om nego on sam.

bullit
02-09-2002, 16:02
Naravno, Calibra zna bolje, nemojte mene vise pitat o tome. Otvoreno je nova grana kmetskog gospodarstva, pa se obratite kod njega. Vidjeli ste koliko i sto zna.

seyzmo
02-09-2002, 16:18
Bullit, pa NIJE VRIJEDNO toga. Sebe unistavas. Nemoj se zivcirati bez veze.

Svima su neke stvari vec jasne.

sudija
02-09-2002, 16:21
calibra, kmetu.....koji je tebi ××××× ?

hrv
02-09-2002, 17:43
Bullchip, elektronika može "zaribati" i nakon više dana. Jedan od razloga može biti loše zalemljen chip pa je kod vožnje od tešnje izgubio kontakt, a drugi je otišla je elektronika. A to sve vodi k tome da ne vjeruješ tuneru iz sobice 2x2
:)

Calibra Zender
02-09-2002, 20:13
Seyzmo, molim te objasni svoje tetošenje Bullita. Jel ti on idol?
Kaj ovdje svi fakat misle da je chip tuning bez ili s minimalnim manama? Jedino kaj pokušavam non stop pokazati je da to nije Bogom dano i da ima mana i da šteti.
A ti Bullit da si nekakva faca reagirao bi na onaj teksu u Auto klubu (ako je prepun grešaka i ×××××× kao što tvrdite) i pozvao redakciju kod sebe na argumentiranu raspravu i pokazao da je tvoj posao čist, sasvim u redu i da nema negativnih posljedica po automobil. Po tvojoj nonšalantnoj reakciji, po tvojoj liniji manjeg otpora vidi se da ili nemaš argumente kojima bi parirao negativnim stranama posla kojm se baviš ili iz tko zna kojih razloga nisi u stanju pristupiti jednoj takvoj raspravi (neznanje, mimoilaženje zakona, ne apsolutno čisto poslovanje, negativne strane kojima ne možeš parirati-ne kažem da je nekaj od ovog ziher razlog). A i tebi bi vjerojatno bilo u interesu skinuti ljagu koja je tvojoj branši nanesena u tom tekstu. Jer ima puno ljudi koji možda bi ugradili drugi chip i za relativno malu lovu dobili koju konjsku snagu više, ali nakon ovakvog teksta već u startu odbacuju i samu pomisao na tako nešto. A pogotovo nakon još jednog pisma nezadovoljnog klijenta zadarskog tunera. I tu se tebi otvara savršena prilika (koju ti očito nisi u stanju prepoznati) za besplatnu reklamu koja bi zasigurno imala financijski osjetljiv rezultat.
Da je taj chip tuning apsolutno dobar ja bih prvi ugradio drugi chip na Alfu jtd koju planiram kupiti. (Ne)znanje o ovoj temi ipak mi daje za pravo da odbacim mogućnost takvog postupka barem do trenutka kad ću konačno vidjeti neku relevantu potvrdu koja će dokazati da je riječ o sasvim sigurnoj i neštetnoj promijeni!

Keep on rolin' baby!
02-09-2002, 20:52
Keep on rolin' baby!!!

bic
02-09-2002, 23:15
izlaz

ovce
02-09-2002, 23:20
koji je ovo kuratz

Jozzo
03-09-2002, 09:45
Bunch of idiots...

bullit
03-09-2002, 19:46
Nesto steka na 25. strani ovog topica. Nece mi se otvoriti. Jel to samo meni ili? LAW? Halo, vidiauto...

2.0iturbo
05-09-2002, 13:18
evo ovako ja zelim kupiti astru turbo sa 192konja.Turbo dolazi do izrazaja na 1950okr/min,,a mene zanima kolko cu dobiti konja ako stavim cip ili super chip kako ga zovete i cijelu ispusnu remusovu granu i na kraju kolko ce onda trositi,,bio bi jako zahvalan da mi to kazete.I jos jedna stvar ima ljudi koji znaju i koji neznaju ,,ja neznam zato i ocu znati ali je glupo da ljude sudis po tome sto cujeju od drugih i to tu provaljuju,,ok dosta o tome.
JOS BI BIO ZAHVALAN DA MI ODGOVORITIE NA MOJ POST KOLKO BI TOCNO DOBIO KONJA I KOLKO BI ONDA TROSILA.PUNO HVALA

Cezy
28-09-2003, 11:46
Prva stranica,CEP,preporucuje golfa gti i scirocca. :smile06: :smile06: :))

INTERCEPTOR
28-09-2003, 20:46
Pa što fali GTI 1.6 SA 110 KS ili GTI 2 16V. Idu jako dobro i imaju dobru snagu za veličinu motora. Znam, da je ležanje i upravljivost diskutabilno :))

Cezy
28-09-2003, 21:00
Nisam sto posto ziher,da si to ti. :))

T-IE
28-09-2003, 21:57
Moram priznat da je prije na forumu bilo puno zanimljivije... ;)

Cezy
28-09-2003, 22:02
Isto kazem.