PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska u EU najkasnije za četiri godine

MIMICA
15-11-2003, 21:03
Mimica: Hrvatska u EU najkasnije za četiri godine
Hrvatski ministar za europske integracije razgovarao je s predsjednicima odbora za vanjsko-političke odnose i za harmoniziranje odnosa s Europskom unijom turskog parlamenta o naporima dviju zemalja da što prije postanu punopravne članice europske petnaestorice
ANKARA, 14. studenoga (Od Vjesnikova dopisnika) Hrvatski ministar za europske integracije Neven Mimica razgovarao je u petak u Ankari s predsjednicima odbora za vanjsko-političke odnose i za harmoniziranje odnosa s Europskom unijom (EU) turskog parlamenta Mehmetom Tugarom i Yasarom Yakisem o naporima dviju zemalja da što prije postanu punopravne članice europske petnaestorice.
Tijekom razgovora, kojima je nazočio i hrvatski veleposlanik u Turskoj Amir Muharemi, izražena je i međusobna potpora takvim zajedničkim nastojanjima.
Tugar i Yakis izrazili su divljenje brzinom kojom Hrvatska provodi proces prilagođavanja postavljenim uvjetima i visokim standardima EU-a.
Turska strana je kazala da će neka od tih hrvatskih iskustava, koja se temelje na vlastitim nacionalnim interesima, koristiti u turskoj političkoj zbilji. »Ono što je Hrvatska napravila za relativno kratko vrijeme na putu prema EU, Turska nije uspjela postići za nekoliko desetljeća«, rekli su Mimičini sugovornici Tuger i Yakis.
Mimica je iznio procjenu prema kojoj bi Hrvatska već sredinom 2004. mogla postati kandidatom za EU, a već krajem iste godine otvorili bi se i pregovori o ulasku u punopravno članstvo.
On je, na temelju svega onoga što je Zagreb učinio na putu prema Bruxellesu, izrazio uvjerenje i optimizam da bi Hrvatska najkasnije 2007., a možda i ranije, ovisno o okolnostima, na Banske dvore i druge državne institucije i ustanove uz nacionalnu zastavu mogla staviti i zastavu EU-a.
Turska bi, prema utvrđenom redoslijedu EU-a, krajem iduće godine trebala početi pregovore s predstavnicima europske petnaestorice.
Iako su poduzeti krupni reformski koraci u smjeru prema Europi, službena Ankara se pribojava da bi stavljanje problema Cipra u paket postavljenih uvjeta moglo dovesti do ozbiljnih teškoća.

Hrvatska u EU
16-11-2003, 06:50
http://www.3dflags.com/assets/XV21AE/gif/2/t/3dflagsdotcom_turke_2fawl.gif

Tijekom razgovora, kojima je nazočio i hrvatski veleposlanik u Turskoj Amir Muharemi..

http://www.3dflags.com/assets/XV21AE/gif/2/i/3dflagsdotcom_iran_2fawl.gif

hehe
16-11-2003, 07:21
ne pita se poznanik vec suseda dok srbima ne vratite svu imovinu nema da ce vas evropa primiti .Jer stara poslovica kaze ako si sa komsijama na ratnoj nozi i prolaznik te zaobilazi. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :))

Ali
16-11-2003, 07:32
Ako ga ne popusis imovina ide u dim, ciganski kopilaru. :smile10:

Luka Šušak, advokat
16-11-2003, 07:37
Pravi problem u Hrvatskoj predstavlja podizanje optužnica. Suđenje je manji problem, ono je marginalno pitanje, premda je i ono do kraja problematično

Optužnice se sastavljaju drugačije kada se optužuju Srbi, a drugačije kada se optužuju Hrvati

Moglo bi se čak reći da Hag sudi po relativno sličnom obrascu kao i hrvatsko pravosuđe, što pokazuje slučaj "Medački džep"

Kod suđenja Miloševiću teško će se moći preskočiti odgovor na pitanje kako su tri naroda - Srbi, Hrvati i Slovenci sa područja bivše Austrougarske svojevremeno i svojom voljom ušli u Jugoslaviju, da bi danas, jedan od tih naroda, o Srbima je riječ, najprije bio izbačen iz Ustava RH kao narod, a potom ne svojom voljom gotovo nestao sa tih prostora

radje Fredo...
16-11-2003, 11:07
...kazi kad ce Srbija tamo stici!!

I zasto si toliko OCAJAN jadan - svaki pud kad se EU spomene? Pa ako prezivis i postanes pravi Hrvat - poslije te dugo cekane "GODINE POVRATKA" - pa bit ces i ti u Evropi...kao pravi i lojalni hrvatski drzavljanin. Lijep ce to biti osjecaj Fredo... vidjet ces!

AKO? dozivis...

Mimica
16-11-2003, 11:26
http://www.adders.org/freeware/monkey.jpg

tesko ce...
16-11-2003, 20:18
...to Fredo biti objasniti: - KAKO je jedan NAROD? usao u ustav, pa iz njega izaso -
To je tesko pitanje Fredo, vrlo tesko!
Njetezi je onaj prvi dio: Kako je uopce usao? Kad to razjasnimo, onda cemo se pozabaviti i sa drugim dijelom...

Uglavnom - idemo naprijed... zar ne Fredo - Zeljko...

pa Fredo...
16-11-2003, 20:23
...Zeljko, zaboravio spomenuti vasu - BASLOSLOVNU IMOVINU, koju vam mi pokradose.

Pa eto - kao prvo, reci mi koliko od onih traktore, koji su upotrebljeni KAO SREDSTVO ZA BEKSTVO, su bili srpski traktori, a koliko je bilo pokradeno od Hrvata!

Mi zanmo da je barem 50% bilo pokradeno od vas protjeranih Hrvata!

Drugo... Kad cete vi platiti (samo direktne stete) 27 milijardi $ iz 1991! ratne stete?

Ja mislim da bi trebali biti presretni da su vam zivoti postedjeni i da ste sretni u matici gde vas NIKO ne sikanira niti ne vredja - gde ste jednom recju LJUDI!!

pa...
17-11-2003, 16:56
..EU i NATO...pa berlinski zid, pa MIR!!

27 milijardi $
18-11-2003, 00:51
Zasto???

Ali da ne ulazimo u to kako si dosao do te cifre, nego posmatrajmo to malo sa medjunarodnog prava.
Da li je Hrvatska bila medjunarodno priznata drzava? Nije.
Da li je rat prestao po medjunarodnom priznanju Hrvatske? Jeste.
Dakle, konflikt u bivsoj Jugi se jedino moze definisati kao gradjanski rat, Srbija vam duguje Huti Tucima i obrnuto, bar posmatrano sa aspekta medjunarodnog prava.

Medjutim, posto je stradala i srpska imovina u Hrvatskoj, pretpostavljam da ce sva steta biti predmet bilateralnih pregovora.

Do tada, nadam se da ce NATO isplatiti Srbiji oko 60 milijardi dolara ratne stete, pa su sanse da mi vas isplatimo zaista ogromne. HAHAHAHAHAHAHA

ispravka
18-11-2003, 00:52
Srbija vam duguje koliko Huti Tucima i obrnuto.

to je...
18-11-2003, 17:45
...tvoje (srpsko) tumacenje stvari. U svakom slucaju CIJELA Srbija ne vrijedi 60 milijardi $!

>>Kako je jeda
19-11-2003, 01:01
NAROD? usao u ustav, pa iz njega izaso -
To je tesko pitanje Fredo, vrlo tesko!
Njetezi je onaj prvi dio: Kako je uopce usao?

Kako je moj narod usao u ustav, pa trebao si pitati Hrvata Tita zasto je Srbima dao kostitutivnost umesto autonomije, a Madjarima i siptarima dao autonomiju.

Mozemo se vratiti malo u istoriju, zasto je Marija Terezija davala Srbima imanja i garantovala im prava u carevini, ha?

Za tebe je ipak tesko pitanje kako je moj narod IZBACEN iz Ustava, pa si preformulisao pitanje u "kako je izisao". Znam da je za tebe bilo jako tesko ukucati "izbacen", ali sta ces, to je FAKAT.

Hrvatska u EU
19-11-2003, 17:27
http://izbori.osijek-online.com/images/plakati/velike/SanaderHDZPlakatV.jpg

Hrvatska u EU
19-11-2003, 21:24
http://izbori.osijek-online.com/images/plakati/velike/UPH.jpg

pa jebo te...
19-11-2003, 23:06
...Srbina blesavog...sta mislis ti KO ste vi (TI)? Svi i svuda...12% (dotepenaca) a 50% drzave? Sta je tebi? Si ti lud? Pa vi ste totalni ludjaci? I vi to najozbiljnije mislite da je to u redu? A sta je sa Talijanima, Madjarima, Muslimanima, Siptarima? sta svakom po 50% ? A vi ste balvanizirali drzavu - i to PRIJE!! nego ste - kako kazes IZBACENI iz ustava!
Ja bi vas sutnuo da odletite u ××××× materinu - Ti i tvoj ustav...

Sta mislis ti KO SI? VI? Pa vrijeme profesuje Srbizma je proslo...kako to NIKAKO da SHVATIS? oD tog se u HR od 1990 ne moze zivjeti...

VI STE u OSTALOM IZBACILI HRVATE FIZICKI - iz podrucja kontroliranih od vas i sad i VADIZUB (gledaj teme) odgovara za to, i jos cete ... Ti i tvoj ustav...×××× te ustav cetniku jedan... koljacki...

Ko smo mi?
19-11-2003, 23:42
Mi smo narod, koji se bori za svoja prava i svoju samobitnost, i okruzenje u kojem ce opstajati.
Da je drukcije, onda bi tvoje pitanje "Ko ste vi?" imalo smisla.

A ti si jedna prostacina, u to nema dileme, kad psujes kao kocijas.
Hvalite se nekakvom klturom, medjutim, kad se pogleda ovaj forum, stice se utisak da ste pojam antikulture.

vi ste KURAC...
20-11-2003, 09:54
...bar ovakvi kao ti...Spominje se neki Plese? tu na forumu, nogometas koji je za Hrvatsku jucer dao pobjedonosni gol...On je znaci zivio u Hrvatskoj i ocito ima sva prava - zar ne?? Pitaj ga da li ga ko maltretira? Da li se treba boriti za svoja prava?

Nije kao ti mazgo jedna blesava!! PUSKA u ruke, balvani, klanje...protjerivanje, etnicko ciscenje... jednom rijecju SRBI kao ti... Ugledaj se utakve normalne Srbe koji zive i prosperiraju u svojoj domovini...

Lako je sad
20-11-2003, 13:17
srati, kako ovaj zivi normalno, kako onaj zivi normalno.

Trabao je neko u onome vremenu obecati Srbima sigurnost, a ne pretiti im na svakom koraku, hapsiti ih, prebijati, otpustati sa posla, i da ne nabrajam.

A sada? Pa valjda su vam oni preostali Srbi preko potrebni da bi se duvali pred medjunarodnom zajednicom kako postujete prava manjina, da bi ste od te zajednice imali koncesije i brz ulazak u EU.

KAKO MOZES DA KAZES DA JE SRBIMA DOBRO TAMO, KAD CEO OVAJ FORUM LIKUJE STO JE PROCENAT SRBA SVEDEN NA SVEGA 3%.
Pored toga i ostalih bljuvotina sta ××××te o Srbima, nebi im bio u kozi.