PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupujem Chevrolet-a



Ing
13-11-2003, 14:06
Dečki dosta mi je tih skupih i nekvalitetnih kanti koje nitko neče kupiti, kupujem si još jedan CHEVROLET i idem ga složiti.
Kaj velite? :smile16: <br><hr>

pastele
13-11-2003, 14:15
ing,bas sam tebe trazio vec duze na forumu,imam lika koji posjeduje alfu 147 2.0 i namjerva ugradit kompresor,pa me zamolio ako mozes pustit kakav mail ili slično jer bi volio cut tvoja iskustva,a ja znam da si ti nešto pričao o problemima

Girrari
13-11-2003, 14:39
To neki Chevrolet Matiz ili?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Ing
13-11-2003, 14:41
Moj savjet mu je veliko NE!
Sve je tam več napisano, samo neznam dal je riječ o običnoj 147 ili SS, za običnu neznam.
Po mojim iskustvima koliko sam videl u Njemačkoj najbolje rješenje je promjeniti kompletni ispuh bez katalizatora, dopelati dovod svježeg zraka, možda poraditi na elektronici i tu bi ja stao sa motorom.
Ugraditi prednji gornji i donji stabilizator, možda i zadnji u prtljažnik.
Staviti lakše felge 17" sa gumama, promjeniti diskove sa klještima, spustiti auto.
I to bi ti bilo to.
Brat bratu cca 30-40t€.
I kaj onda?
Čekati kad budu počele odlaziti serijske komponente. :smile09:

pastele
13-11-2003, 14:47
copy/past njegov mail

Ej bok,

Vidim da si pisao da ti je frend imao alfu 147. Zanimalo bi me kako je auto išao i kako da mu je ta prerada došta tako malo. Ja planiram na svom autu isto staviti kompresor od noviteca ali dođe cca 4000 EUR + montaža. Dali imaš možda adresu i site od tog koji je radio njemu da malo pogledam. dali bi se možda njegovi djelovi prodavali kao polovni. I još nešto koju je granu stavio jer ja sam tražio on noviteca i supersprinta i neproizvode za alfu 147.

Unaprije hvala


evo sta njega zanima,i njegva nije SS nego obična,daj pusti mail pa da mu to dam da se vi čujte,ovako mi je blesavo da ja moram..bit posrednik...lik je iz pule

Ing
13-11-2003, 15:12
Čuj ovak.
Ja sam i tam napisal da je auto meni dat na upotrebu sve kaj ja znam to piše pod naslovom o mojim jadiam sa tim autom.
Adrese i telefone ti ne mogu dati, gdje je auto slagan jer je to bilo prije cca 5.god.
Znam jedino da je ugrađen kompresor od Noviteca, dali su ostali dijelovi bili od istog tunera jednostavno neznam.
Ak su pitanja ozbiljna a ne zajebancija daj prijatelju broj ×××2402993 nek me nazove!

Rossonero
13-11-2003, 15:24
Kak prije 5 godina kad se auto stanca neke 3?

Ing
13-11-2003, 15:59
Rosso može biti da su TRI može.
Kaj ja znam, i nemijte me pitati za godine jer ih ja tak puno imam da ni sam neznam koliko. :))
Znam samo da je to bilo najgore iskustvo sa Alfom, a izgleda da je na pomolu novo. :smile09:
Girrari Kalus 1,4 16v, serijski+2,5t€ za srediti.

Rossonero
13-11-2003, 16:01
Kaj imas frke s jtd? Kaj se dogadja?

Girrari
13-11-2003, 16:14
Zakaj ne zemeš Getza. On mi je puuuno ljepši, a onaj 1.6 GT, Sport, GTI... ili kak već ide prepre××××no i auto je za grad stvoren.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Ing
13-11-2003, 16:25
Rosso nebum o tome na forumu.
Još bum malo sačekal da vidim kak se bu zastupnik iz VŽ ponesel, pa ak nebude po mojemu ide pismo direktno vu tvornicu.
Girrari o Getzu sam razmišljal, ali moraš priznati da je to ipak nije Chevrolet. :))
No preporuka je na mjestu mislim da je unutrašnjost Getza puno kvalitetnija, a i da ima puno više opreme.
Bum videl kak bum još sa procjenom prošel.

Megane_SB
13-11-2003, 22:14
Ako smijem komentirati, ja sam sa službenim Getzom već napravio puuuuno kilometara, i nisam baš nešto oduševljen.
Dodushe, to je onaj 1.1 motor, ali interijeri su skoro jednaki.
Ako koga zanimaju detalji, neka se javi za analizu.

Dr. Strangelove
14-11-2003, 09:22
Megane daj opiši malo Getza... meni djeluje kvalitetnije iznutra od Kalosa... Kalos mi ima jedne od najodvratnijih ratkapa koje sam vidio u zadnjke vrijeme...

Megane_SB
14-11-2003, 09:42
Dakle, ovaj Getz koji mi službeno koristimo je plaćen blizu 10000 EUR.
Od opreme ima airbag za vozača, centralna brava, prednji elektro prozori i to je to.
Ima podosta iritantnih stvari, kao npr. pranje šajbe ne uključuje brisače automatski, nema one polu-brzine za brisače, ne gasi grijač zadnjeg stakla kad se auto ugasi ??!! i slično.
Iznenadila me oskudnost opreme. Stvarno ništa, ni obrtomjer, ni radio, nema ABS....
Unutrašnjost : vrlo tvrda plastika, meni je na 20000 km počelo nešto škripati a nemogu ustanoviti što je. Na ovom modelu mi je mjenjač nekako neuvjerljiv, premda je kratkog hoda i iznenađujuće precizan. Imaš stalno dojam da će ispasti iz brzine. Malčice ga takneš rukom i već je u leru. Mjenjač je navodno od Atosa, a kolega je u jamstvu promjenio već TRI KOMADA. Raspadnuti mjenjači, doslovno.
Tvorničke gume poprilično tvrde, pa malo tvrđim ovjesom dosta bučan na neravninama.
No ima i dobrih strana. Ležanje sasvim pristojno, sa boljim gumama mislim da bi se još i poboljšalo. Motor radi prilično tiho, prostora unutra ima dosta, uz mali prtljažnik. Servo volan (elektro) dosta precizan i ugodan za držanje. Motor živahan od niskih obrtaja, za grad vrlo primjenjivo.

Sve u svemu nije katastrofa, ali mi se čini da je maaalo preskupo za tu klasu vozila i razinu opreme.

Eto, nadam se da ovo pomaže barem djelomično. Kalosa nisam imao prilike probati, pa nemogu usporediti Getza sa njim.

Dr. Strangelove
14-11-2003, 11:01
uf uf ovi nedostaci koje si naveo mi nekak djeluju preveč za današnje aute...ma stari kupuje dogodine auto pa traži nešto u toj klasi..sve je izvjesnije da će bit Mazda2...nego kad pogledaš cijenu Getza brijem da je za tu lovu bolja kupnja Clio...

Megane_SB
14-11-2003, 11:08
Definitivno. Možda je baš ovaj model koji mi imamo na nekakav način netipičan. Vjerojatno su mjenjači i motori bolji na jačima modelima, ali to ne mogu tvrditi 100%.
Da je previše love to sam 100% siguran.
Clio unutra nije tako prostran, ali u grand totalu, definitivno bi osobno prije išao na Clia ili na Mazdu.

mytbyte
14-11-2003, 17:48
Au contraire, meni je Chevrolet :)) Kalos iznutra ljepši od Getza...izgleda robusno...probao sam 1,4 motor i mislim da se ne isplati za njega dati više love...1,2 je sasvim živahan, dosta tiši i manje troši od 1,4, razlika u performansama se ne osjeti...kalos je definitivno najpovoljnija kupnja, samo ne s 1,4...