PDA

Pogledaj cijelu verziju : malo o meni



to sam ja i auto
11-11-2003, 23:32
Evo nesto o mome autu, trenutno imam oko 270 KS s cipovima (serijski 220 KS),max. tlak koja daje turbina je sa serijskih 0,80 bara dosao sada do 1,5 bar,okretni moment je sa tvornickih 309 NM sada po navodima tunera cca. 400 NM.Razlika je u perfomansama sada od originala ogromna,sta se tice ubrzanja a pogotovo meduubrzavanja (okretni moment) sto me pogotovo fasciniralo,npr. pri brzini od 200 km/h u petoj vozim ravnomjerno i ondan naglo po gasu a oni osjecaj da te zalipi za sic,posve.

Sljedeci plan mi je u motronic ugraditi jaci senzor pritiska turbine (od 250kpa,original je 200kpa) s time se dobiva dulje (a i ranije dobivanje) zadrzavanje tlaka turbine,a i probati cu uz to i druge odgovarajuce cipove (program).U planu mi je i kompletno friziranje motora,npr. veca turbina umjesto KKK24 ugraditi KKK26/27/29 (prema njemu je ona od RS2 igracka KKK24/26),RS2 ispusna grana ili napraviti sam jednu (naravno uz pomoc strucnjaka koji odlicno vari i poznaje materijale (velika termicka opterecenja)gdje svih pet ispuha direktno kroz turbinu radi boljeg odaziva gasa,moj sadasnji original je tri ispuha kroz turbinu a dva zaobilaze.Jaci regulator pritiska benzina (onaj sa atmosferskog petaka s 20V,170KS,7a motor,AKO NETKO ZNA GDJE IMA TO NEKA MI JAVI),senzor pritiska turbina od 300kpa uz to i odgovarajuci program,te druga bregasta ispuha (isto od 5 cilindricnog 20V atmosferskog motora sa 170KS oznake 7a,TKO ZNA NEKA MI JAVI).

Da ne bi bilo zabune audi je proizvodio jos jednog petaka s 20 ventila koji ima oko 160 KS a oznaka motora je NM,s toga mi ne odgovaraju dijelovi koje sam nabrojio,u principu pasu ali ne bih dobio puno sa njima,naslijedio ga je 7a motor.

Nove jace letece lezajeve i to sputterovane,RS2 dihtung glave (metalni) naravno motor obnoviti kompletno!Veci intercooler,veci ili jos jedan hladnjak ulja

Mario Haas
11-11-2003, 23:36
Eto, prava simbioza čovjeka i stroja.

:))

freakkk
11-11-2003, 23:39
:smile12: :smile12: :smile12:

freakkk
11-11-2003, 23:39
aKO MISLIS DA TI KOLA IDU, MORAS DA IH TERAS!!"