PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi s novom astrom 1.6



Rual
11-11-2003, 16:25
Molim savjet.

Na moj astri 1.6, staroj tek tri mjeseca, najprije se - mjesec dana nakon kupnje - pojavio zvuk kod kretanja, pogotovo na uzbrdicama. Kao da nešto lupa. Na servisu auto je bio već nekoliko puta, ali kvar ipak nije uklonjen. Štoviše: sada je još gore, jer se kod jutarnjeg paljenja motor jako zatrese i dosta bučno pali (kao da se čuje udarac). Mjenjač je inače dosta suh i bučan, često struiže i zapinje, kao kod jugića starog 20 godina.
Ali da stvar bude gora javio se novi problem. Sada se kod svakog dodavanja gasa na papučici kvačila osjeti prilična i dosta neugodna vibracija.

What's the problem? :smile17:

speed-machine
11-11-2003, 19:50
Riješi se auta.

itd
12-11-2003, 06:25
Auto ste platili puno i s pravom očekujete dosta od auta. Nažalost cijena auta raste zbog ugrađene opreme a ne porasta kvalitete. S tim se morate pomiriti! Nebi bolje prošli da ste kupili bilo koji drugi auto pa ni Mercedes (te javno spaljuju !).

Dr. Strangelove
12-11-2003, 08:15
jel to možda Njoy Astra?null

E-type
14-11-2003, 10:17
Bojim se da je jedino rjesenje ici u servic i j... im m.... dok ne rjese problem.
Ako to nisu u stanju, digni problem na vecu razinu, trazi direktora, ako i to ne pomogne napisi pismo glavnom zastupniku i Opelu u Njemacku, pozovi novinare, digni maksimalnu buku.
To obicno pomogne.

zarobljenik brzine
14-11-2003, 17:26
http://www.gogle.com/slike/golf 4 rs

Opel N Joy
14-11-2003, 19:28
Evo još jednog od mojih :-))))
Možemo jedino svoju bol podijeliti zajedno. Mnogo od ovoga što si opisao i mene muči :smile17:

jr
23-11-2003, 00:23
ubit cu se jer i ja sam kupio to ×××××× od auta i na 3000 okretaja crkne kao stara baba i upali se svjećica elektronike. rekoše mi da je to do lošeg goriva, međutim već su se tri spremnika potrošila, a Astra i dalje crkaje. Kojom srećom da nikad u opel ne otiđoh. :smile09:

HONDA
23-11-2003, 01:38
I ja sam imao problema na Vektri (srecom pa je vise nemam)sa tom prokletom lampicom od elektronike i dobijao sam ista objasnjenja. Vjeruj mi, kad se pocne ta lampica 'paliti' ocekuj u skoroj buducnosti da ti 'rikne' elektronika. To znam iz iskustva jer sam prije desetak godina imao i Omegu i isti sam problem imao (kakva usljiva sreca). To je izgleda velika Opelova mana.
SRETNO

ZEGA
23-11-2003, 01:59
Jel se to meni cini ili je na ovom forumu najvise nezadovoljnih kupaca opela?

ZEGA

itd
23-11-2003, 06:46
Izgleda da je to apsolutno točno. Svakako nemojte zaboraviti da se na našim cestama vozi puno više Opela nego npr. Rovera, a treba voditi računa o tome da svi vlasnici i nemaju pristup internetu (npr. vlasnici starog Juga zbog standarda a nekih bijesnih auta zbog nekih drugih razloga). Opele kupuju manje moćni, koji za svoj novac žele dosta i otuda njihovo razočaranje!

ZEGA
23-11-2003, 13:17
Eobro ali nemojmo pretjerivati, opel je ipak u rangu vecine novih auta na hr cetama vw, citroen, fiat, renault, peugeot, koreanci, japanci...
Ali ovdje se zale vecinom opelovci...
To nesto govori o tim autima...

ZEGA

Raul
25-11-2003, 20:03
Da, jasno je da govori. Ustanovljen je težak kvar getribe o kojemu je gospoda mjesecima šutjela iako je auto "otvaran" nekoliko puta. Konačno su progovorili tek kada sam iznio mogućnosti koje mi stoje na raspolaganju: vještak, sud, ovo i ono... :smile18: :smile17:
Kada sam na servisu redovno se upoznajem s drugim "zadovoljnim" Opelovim kupcima i svi redom žale se uglavnom na isto.
Jadno, žalosno i bijedno!
Je li to uopće Opel?

Raul
25-11-2003, 20:29
Inače me nešto zanima i nadam se da ovdje ima onih stručnijih koji bi na ovo pitanje mogli odgovoriti.
Naime, KAKO JE MOGUĆE DA NA NOVOM AUTU, SASTAVLJENOM OD POTPUNO NOVIH DIJELOVA, DOĐE DO TAKO TEŠKIH KVAROVA?
Po mom mišljenju na autu se možda uopće i ne nalazi nova getriba, možda je novu netko skinuo, za sebe, a vratio staru, sjebanu. Kod nas je svašta moguće, pa me ne bi ni ovo iznenadilo (iako bi mnogi rekli da je to čisti SF).
Baš me zanima što bi rekao jedan stručnjak da detaljno pogleda taj auto :smile17:

prelude
25-11-2003, 22:48
Kakvi kriminalci i kreteni vode prodajne salone i servise, nije ni čudo da se u novom autu dobiju polovni dijelovi.

206 sucks
26-11-2003, 07:43
nije tocno da se zale samo vlasnici opela. Primjerice, 206 je tesko smece, i o tome se ovdje puno pricalo, koliko vidim po starim postovima.

speed -machine
26-11-2003, 20:02
Ne sve 206 ice.Npr. moja je stara "čak" godinu dana i ima "čak" 5300km plastika na dodir malo škripi ali to nema veze.bitno je da cijeli auto dobro radi(to me jako živcira jer sam ga platio 15850€)

206 sucks
27-11-2003, 07:32
speed, kakav je mjenjac?

206 sucks
27-11-2003, 07:55
speed, pretpostavljam da se radi o S16 s obzirom koliko je kostal. Stoga je mjenjac jos i donekle prihvatljiv. Ali na slabijim benzinskim modelima 1.6, 1.4, 1.1, mjenjac je prava svinjarija. Bas kao i zavrsna obrada.

Raul
27-11-2003, 17:02
Trebali bi probati mjenjač na Opelovim modelima pa bi onda vidjeli što je strava i užas: grubi, tvrdi, stružu, suhi kao barut.
Imam osjećaj da nas vozaju ko vrag svoju mater :smile17:

Gost(ioničar)
04-12-2003, 15:38
Ako ima nezadovoljnih kupaca novih Opelovih vozila, skuplja se jedna ekipa kupaca Opel NJoy (i drugih) vozila zbog moguće kolektivne tužbe.

Link: http://www.potrosac.org/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=367

:smile12: :smile17: :smile18:

cc
22-12-2003, 21:07
Ali jedna stvar je stvarno fenomenalna. Koliko god se ljudi tužili na Peugeote i Opele ti auti se prodaju ko ludi. Stvarno mi nije jasno kako je to moguće. :smile12:

Fijo
25-12-2003, 08:38
Moguće je jer ljudi ne znaju što kupuju. Kad bi znali svi bi bježali aute kupovati vani.
Ali škola je škola, nasamariti mogu samo jednom. :smile18:

f
28-12-2003, 19:01
Kad su glupi...

Astra 1.6 16v
01-01-2004, 16:25
ej ljudi imam navedenu astru kupio sam ju u 5 mjesecu sad već prošle godine i ljudi moj strah me kad čitam vaše postove, paket opreme je comfort i radi mi sve super, jednom je pregorila jedna lampica na instrument tabli, ali samo lampica koja je zamijenjana za 10 minuta i kraj priče. auto ide super, mjenjač je na početku bio tvrd, ali ljudi, čini mi se da vas nitko nikad nije ništa naučio. naravno da je mjenjač tvrd treba ga razraditi, ali ne ga na silu gurati u brzinu ako ne ide, lagano ga pritisnuti prema brzini u koju ga želite ubaciti i nakon nekog vremena će ići kao putar, a ako ga na silu gurate u svaku brzinu, NARAVNO DA ĆETE RAZVALITI GETRIBU, znam da ćete reči da ste kupili novi auto da mjenjač mora ići lagano, ali ne inatite se pa ga na silu ubacujte, lagano i evo meni nakon par tisuća kilometara mijenja brzine kao putar treba se znati prilagoditi autu, ako vi ne znate pa vam getriba zapinje onda se naučite voziti. znam šta pričam o mjenjaču jer imam iskustva s starim stojadinom, svima je getriba bila razvaljena, ja sam ju na isti način razradio i nitko nije vjerovao da je to mjenjač od stojadina!!! to je moje mišljenje i auto je mrak, barem moj...

Astra 1.6 16v
01-01-2004, 18:35
u biti možda je stvar što je moja Astra prozvedena u Belgiji :) a ne kao večina prodanih kod nas u Poljskoj

St-opel
01-01-2004, 23:05
Cisto me zanima,di si kupija tu Astru,posto se takve kod nas ne prodaju?
Te modele se lako prepozna,imaju diskove na zadnjim kolima(svi modeli),i imaju 5 sarafa na felgama.
Ja jos nisam vidija nijednu sa hr tablicama..

stilo
02-01-2004, 12:29
Mjenjač ili valja ili ne valja,on se ne razrađuje.Nakon određnog broja km. ulje malo "popusti i to je to. :))

speed_machine
05-01-2004, 19:40
Nije s16 nego najveće ×××××× od svih 206 ,roland garros.Skup ko suho zlato ,a jadniji od yugića.Mislim da ću ga se uskoro riješiti jer imam potencalnog kupca.

itd
07-01-2004, 17:24
Astra 1.6 16v, kako poćima oznaka na šasiji tog automobila. Prema VIN naćinu označavanja sve astre proizvedene u Germany poćinju s W0L..............?

Adrian
26-04-2004, 16:17
Moram priznati da me iznenadjuje kolika se buka dize oko Opela. Moj otac je vozio sve linije kadeta, i sad vozi Vectru. Ja sam promijenio Astru G, sad vozim Astru G 1.6 16V, i za par dana dobivam astru H 1,7 CDTI. Ljudi moji, na tim automobilima nikad nije bilo kvara !! Pa jel to govori o vozacu vise nego o proizvodu pitanje je koje si sad postavljam. Btw, Astra 1.6 16V 98g je na prodaju. Pa tko voli Opela, nk se javi...

osvaldinho
26-04-2004, 17:59
Moja iskustva s Astrom nakon 6 mjeseci:

*bučan, neprecizan i suh mjenjač
*pretvrd ovjes
*vrlo loša kvaliteta plastike
*vrlo bučna
*kod dodavanja gasa u nižim brojevima okretaja čuju se mnogi zvukovi, cvili, zavija, tresu se stakla...itd...

:smile09: :smile09:

Adrian, dovoljno, ili da idem još dalje jer ovo nije sve. :smile17:

Adrian
26-04-2004, 18:07
A slusaj moja iskustva...
* 1500 prijedjenih kilometara - prolupali lageri na zatezacu zupcastog (rolice) - uredno zamijenjeni, i nikad vise problema sa njima
* 2500 prijedjenih kilometara, pali se kontrola Air - baga - ustanovljen otpor visi za 0,56 Ohm od tolerancije - zamijenjen Air bag i nikad vise problema
* pregaranje žarulja dugih svjetala - nakon reklamacije napravljena modifikacija mase i vec 4,5 godine imam isti set zarulja
* zadnji ispusni lonac - zamijenio sam dva komada i taj treci je za zamjenu i to je jedina opaska koja ide na teret Opela...
Auto je kupljen ovdje, proizveden u Belgiji, 1.6 16V, radi kao svicarski sat. U nedjelju je tip na autosajmu stavljao kovanicu na poklopac motora da vidi hoce li se kod turiranja kovanica odsklizati. Nije odsklizala.
I kao sto sam rekao, radujem se Novoj Astri, i jedva cekam drugi tjedan.

boki
07-06-2004, 15:18
I ja imam jedan problem.
Na mojoj astri 1.6 ( 10 000 km) se prilikom mijenjanja brzina, u trenutku kad podizem kvacilo, cuje lagano zveckanje, otprilike kao kada auto krece u jako niskim brojevima okretaja. Osim toga ponekad se kod mijenjanja brzina javlja neugodan trzaj, a papucica kvacila lagano vibrira. Da li netko zna u cemu je problem? :smile21:

FpuntoHGT
07-06-2004, 18:16
Opel zivi na staroj slavi, sad daju dobre ponude (corsa sa 75ks, klimom i dosta opreme kosta ko najosnovniji punto bez icega) i ljudi jednostavno potrce kupit to jer kao opel je opel a fiati se kvare... Svi su upoznali bar jednu osobu koja ima problema s opelom al si misle da nece valjda bas njih tak nesto zadesit! Frendica mi ima staru corsu 1.4 75ks, s tim autom su problemi od prvog dana, trosi ulje, dimi, glasan a i za 75ks ne ide nikako!!! A na servisu nikad nista! Nedavno je njen stari kupio novu vectru i od prvog dana nesto lupa otraga i naravno u servisu nista vec par puta! Pitam se do kad ce ljudi vjerovati kako su njemacki auti najbolji i do kad ce oni zivjeti na staroj slavi...<br><hr>

boki
07-06-2004, 20:39
Moram priznati da opel astra 1.6 s obzirom na 100 KS postize vrlo slabe performanse, u niskim brojevima okretaja je jako troma a neprikladan mjenjac ne dopusta veca ubrzanja. Drugim rijecima: cista klasika! Mislim da je to jedan od najlosijih automobila u srednjoj klasi u svojoj generaciji i stvarno me cudi tolika prodanost astre u nasim krajevima.

Axl
08-06-2004, 02:39
svasta, hm,
nazad u servis i ne preuzimaj auto dok ne budes zadovoljan :smile09:

Dankas
08-06-2004, 08:04
Moj tast ima Astru 1.6 16v stara je 2 godine prešla malo višeod 10000 km.

Auto je O.K. Recimo da on na servis ne ide redovno već kako mu puhne. Na prvi kontrolni nije uopće išao jer toje novi auto i kaj će on na servisu.
Uglavnom on uopće ne vodi računa o auto ijedino ga pere, onak bolesno, svaki tjedan obavezno.

Auto se ne kvari i čito je O.K. Nikavih zvukova niti kvarova.

neotesani
08-06-2004, 09:24
Opel je bio i ostao poznat da koristi svoje kupce kao test-vozače, sad ste se samo u to uvjerili. Ali ne brinite se, nakon nekoliko godina izaći će modificirana verzija komponente koju će vam oni zamijeniti i auto će raditi kao urica. Vi ćete biti sretni ko svinje u blatu da nećete ni primjetiti da su vam to papreno naplatili. Eto, sve u interesu znanosti, možete mirno zaspati znajući da ste pomogli vrhunskim inženjerima religije pod nazivom Opel.

neotesani
08-06-2004, 09:26
Kao što često sebi ponovim, "tko kupi Golfa - zaslužio ga je".

chevy
08-06-2004, 10:11
Krah Opela u kvaliteti svojih auta je počeo početkom 80-tim godina, kada su gazde u GM-u, odlučile kresati troškove i to na uštrb kvalitete auta. Sjetite se promašenih ondašnjih modela, pa i motora, pa će vam biti sve jasno. Ista takva strategija se provodi i danas. Na tržišta tipa hrvatskog dolaze, Opeli lošije kvalitete. To nije samo karakterisično za Opel, već i za sve ostale modele drugih proizvođača. Stoga ne nasjedajte na različite akcije smanjenja cijena vozila uz "navodnu" gratis opremu (što podrazmjeva instalaciju lošijih materijala u autu, kao bi se nadomjestio trošak za ponuđenu dodatnu opremu) i ne kupujte auta koja se masovno prodaju, jer se tu ponekad kupcima podvaljuje sve i svašta. Iza svake šminke, odnosno blještavila postoji nešto loše čime se želi to prekriti. Jer marka vozila danas ne jamči kvalitetu (barem ne u RH). Ipak svoj teško stečeni novac treba više cijeniti i za to tražiti pravi ekvivalent.

pack0575_
08-06-2004, 14:32
Kod svih tvrki pa cak i kod mecke i audia pa tako i kod opela prva godina svakog novog modela je problematicna. Tako je to kad zelite prvi imati taj auto. Pricekajte 1. godinu i kupite ga sljedece godine i vidjet cete da problema vise nece biti. Tako je to kod svih proizvodjaca.

Osim toga, Astra ja kompakt tj, auto nize klase. Ne mozete od njega sad ocekivati da nigdje nista ne skripi. Kupite Signum i tamo vam nece nista skripati ali cete to platiti puno vise.

Ja vozim Opela i nisam bas previse zadovoljan, ali da je auto prosao 200 000 km manje, sigurno bi bi zadovoljan.

FpuntoHGT
08-06-2004, 16:46
Jasno je da od auta nize ili srednje klase ne treba ocekivati savrsenstvo ali nije u redu da se stalno tako kvare i nije istina da je to normalno i uobicajeno, ja imam punto i nikad nisam imao nikakav kvar, nista ne struze, nista ne lupa, ne skripi, nije se rasklimalo, a ne stedim ga niti mrvicu! Auto je bas za natjeravanje i tako ga koristim po zagrebackim predivnim cestama. I onda ljudi kazu da su talijanski auti losi i da se kvare, mogu se kladit da bi bilo koji njemacki auto te klase vec odavno izdahnuo da ga tako vozim!!

pack0575_
08-06-2004, 20:24
Nebi, ako nije moj koji je dosta star svabo i radim stvarno svasta s njime na poligonu onda nebi. Cak me zadivljava koliko je diferencijal otporan kod Opela jer nakon 330 000 je poceo zvizdati a imao sam i starije gume pa sam odlucio sve to poderati sa slidingm prije promjene. Gume sam uspio za 3 dana no diferencijal i zadnje poluosovine su i dalje u istome stanju.
Talijani ti pocinju skripati nakon 100 000 a trgaju se nakon 150 000. To je prosjek, ali naravno, uvijek postoji izuzetak. Ovdje pod talijani mislim na manje alfe i fiate jer fiat ipak nema vec dugo ni jedan auto vise srednje klase, pa cak ni srednje jer stilo ipak spada u nekakve vece kompakte. Zato ti se Fiati trgaju jednako ko i corse i astre. Bit je u namjeni s sve su to auti nize klase koji su napravljeni za grad i prvenstveno za zenski dio prometnog miljea.

FpuntoHGT
08-06-2004, 21:29
Nisu ni svi fiati takvi, bratic je s punto HSD 70ks dizel napravio 230t km bez vecih kvarova, a prije toga je ispustio dusu s citroenom ax dizel, kad se sjetim kalorifera ispod auta svakog zimskog jutra... Prasnem u smjeh, a on pocrveni ko paprika! Od kad znam za sebe u obitelji se voze fiati, alfe i lancie i nikad (osim s puntom cabrio kojeg sam sj... c chipom i svim mogucim glupostima) nije bilo problema kakve sad nabrajaju vlasnici opela!! Frendova 15 godina stara vectra je nepoderiva, to priznam al ovi noviji opeli zadnje smece kolko vidim...<br><hr>

boki
29-06-2004, 14:16
Ja sam prešao s Fiata na Opel i mogu vam reći da sam prilično zažalio. U Bravi nigdje ništa nije cvililo, škripalo ni zujalo, a sva je mehanika radila potpuno besprijekorno.
Astra me svakodnevno neugodno iznenađuje, a kako i ne bi kad sam s konja sišao na magarca. Toliko o usporedbi Fiat-Opel!