PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ing - SS?



Rossonero
05-11-2003, 00:49
Daj mi molim te opisi muke po SS-u u 147 koju si imao.<br><hr>

Ing
05-11-2003, 11:14
Rosso, sugrađane ovak.
Mislim da ti ne pričam previše detalja, jer bi se odmah "uključili stručnjaci" u polemiku.
Auto je bio u vlasništvu D,SL,HR firme u Njemačkoj je složen kod ovlaštenog "slagača", motor je bio navinut na 200ps, i onda su počeli problemi sa mjenjačem, po mojemu koji nije mogao podnjeti toliko povečanje okr.momenta.
Par put smo to slagali, a pošto sam ja takav da kad uvidim da od toga nebu niš, auto je prodan u Njemačkoj, odnosno zamjenjej za Audi qvatro.
Inače dok je bil u "normalnom stanju", auto je išel dobro i nije bilo nikakvih problema.
Ak te još kaj interesira Doc ti ima moj broj pa se možemo čuti.
Tu je moja svaka daljnja diskusija i polemika završena.

Dom-Dom
05-11-2003, 12:57
Ja sam mislio da je bilo problema sa SS mjenjačem.

Inače sam i ja čuo da Alfin mjenjač recimo nemože "preživjeti" Novitec tuning motora na 210 konja.

Ing koji su problemi bili na getribi, ak ti se da ukratko napisati.

Ing
05-11-2003, 15:43
Dom ovak u prvom slučaju je auto jednostavno stal, upaliti se mogel ali nije išel z masta kak bi rekel Ceptor.
Onda je ukucan novi program za mjenjač, nakon toga sam se vozil jedno vrijeme samo u automatskom modu/nisam mogel ručno mjenjati/.
I za cca 2mj. je sve skupa zablokiralo,
kad se rastavio mjenjač nije se znalo gdje su zupčanici a gdje senzori jadnostavno sve se zdrobilo.
Stavljena je drugi mjenjač i ostavlj auto onome tko ga je navinul na 200ps.
Taj mjenjač izvrsno funkcionira za standardni TS motor.
Zato sam odustal od C2, jer mi je ta kombinacija preslaba, a navijati auto s takvim mjenjačem više nikad.
Evo ukratko a drugo prek tel.

Rossonero
05-11-2003, 16:30
Ok onda. Ma kad si spominjao probleme nisam imao pojma da je auto bio navijen pa odatle problemi. Načital sam se dosta o problemima sa običnim SS pa me zanimalo iz prve ruke, a kad ono nije to ta situacija.
Kaj si sve slagal na 147 i kolko te to izašlo, ako nije tajna?

INTERCEPTOR
05-11-2003, 16:52
Koji će vam ××××× SS uopće. Mislim fora je i nemam ništa protiv, al zašto nadoplaćivati za to kad imaš izvrstan i jednostavniji ručni?

Dom-Dom
05-11-2003, 16:55
Meni je SS super stvar.Nije tako brz kao ručni , ali je fora.Jedino bi me to bilo strah kupiti jer sam od puno ljudi čuo da se kvari jako.

Ing
05-11-2003, 17:22
Dom on se uopče ne kvari ak to ostane na snazi i momentu za kojega je predviđen.
Rosso cijenu ja stvarno neznam to su nacisti napravili sa nekom kompenzacijom jar smo nekaj radili za njih, tak da se stvarno ne siječam.
Ja sam samo preuzeo auto.

alfist_zg
05-11-2003, 18:24
Ja se slazem s interceptorom. Fora je to, ali sto se mene osobno tice nema sanse.Za mene je rucni zakon pa i da sa SS ima 3 sekunde bolje ubrzanje. Jednostavno ne podnosim nista automatsko, a kamoli nesto ovako kljucno kao sto je mjenjac.

Inace, jos mi kod Alfe to i ok izgleda u neku ruku, ali recimo odvratno mi je vidjeti Ferrari sa cambiocorsa mjenjacem pa tamo u sredini gdje bi trebao imati mjennjac je neka mala polugica.
To mi je ko da vidim invalida sa batrljkom.A pogotovo kad se sjetim onih predivnih grubih Ferrarijevih rucica metalnih sa otvorenim H.

Oprostite sto sam malo otisao u off topic.

Inace, Ing, sta je sve bilo napravljeno na toj 147ici da se doslo do 200 konja?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Računajte na nas</font>

Dom-Dom
05-11-2003, 18:54
Alfist ti si još mlad.Meni se pomalo ne da više šaltati. :) :)

Girrari
05-11-2003, 19:10
Alfist, potpisujem od A do Ž uz ispravak da je Cambiocorsa Maseratijev, a F1 Ferrarijev iako je isto ××××××, drugo pakovanje.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

doc
05-11-2003, 19:21
alfist, ti si malo previše tradicionalan!
SS je prava stvar!

Girrari
05-11-2003, 19:31
Neka je, ali ja sam uvijek za manualu jer osjećaj je samo onda pravi. Kad onak muški povućeš ručicu i zašaltaš kak spada, kad osjetiš cijelu priču, a ne ko na kompjuteru samo cap, cap...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

doc
05-11-2003, 19:35
Ma ok je to.
Ali fino je vozit auto kad ne moras micat ruke s volana. Osjecaj ko u F1!

Girrari
05-11-2003, 20:28
Štima, ali ja bih ipak manualu.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Dom-Dom
05-11-2003, 20:30
JA BI BILO KAJ , BOLI ME PIMPEK KAK SE MIJENJAJU BRZINE , SAMO DA JE FERRARI. :smile20: :smile20:

Dom-Dom
05-11-2003, 20:30
ILI MASERATI :smile20: :smile20:

Ing
05-11-2003, 20:40
Evo ovak dečki:
-ugrađen Novitec kompresor sa kompletnim meneđmentom.
-prednji diskovi 320mm sa klještima
-amortizeri i federi-30
-gume i felge 16" onda je još 147 imala 15"
-kompletna grana od motora sa srednjom cjevi bez kata, zadnji lonac sa dvije cijevi.
To bi večinom bilo sve, nije niš dirana vanjština tak da je auto izvana izgledal ko serijski,samo je špušten za-30.
Kolega mi je sad izprintal te podatke jer se ja svega nisam siječao.
Cijena je bila cca 7.500 ondašnji dema.
Sa tim stvarno završavam jer se neču više siječati tih dana.
Nisam namjeravao iči ni tako daleko ali pošto je Alfa i Alfisti u pitanju to je to.
ENDE!

Dom-Dom
05-11-2003, 20:53
Zvuči mrak!!

Girrari
05-11-2003, 21:08
Meni zvuči prejeftino. Pa samo kompressor kit danas dođe cca. 5000 €.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

aerotech
05-11-2003, 21:11
Ovi prednji diskovi su popriličnih dimenzija

Turbo Paljo
06-11-2003, 01:26
Turbo je ubil getribu :)) t.j. nagli izbačaj momenta.
××××ga kad su švabi priglup narod pa na to nisu mislili inače ti iz Noviteca nisu baš prebistri neke stvari kaj delaju (koje sam videl) nemaju veze s mozgom baš kao dani primjer

Pocket Rocket
06-11-2003, 01:28
Kao što je već bilo komešanja glede Noviteca...
Ja sam to govorio, no nije se baš slušalo...
No ti imaš Fiat Paljo, pa će tebi vjerovati...
Baš mi je drago da si tu...

:))

Pocket Rocket
06-11-2003, 01:32
Gledao sam idijotski složenu integralku složenu u Novitecu.
Seljački čipanu i navinut turbo tako da je bilo pitanje dana kada će se getriba razletiti ili kompletan motor...
Profesionalci, nema šta...
:smile11:

Mario Haas
06-11-2003, 10:44
Ma neeee, Novitec je super-mrak-kraj-svijeta-čudo od firme. Samo ×××××× sami slažu svoje aute...

:smile17: :smile17: :smile17:

Girrari
06-11-2003, 11:32
××××te ljudi, preko svake mjere. Nisam pristaša svega kaj tamo rade, ali neke su im stavri ××××ne.
E sad, ak netko samo stavi kompressor i pojača motor, a ne modificira getribu, to je njegov problem.
Koliko sam skužio, auto nije bio SLOŽEN u Novitecu nego je samo imao njegov kompressor kit, a to je ogromna razlika.
Mogu ja nekak nakalemit na Punta Garet turbinu i raspičkat mašinu nakon 100 km, ako i toliko. I kaj? Garet ne valja? A to kaj nisam modificirao motor, getribu... to nema veze.

Pa daj si Pocket onda nasviraj turbinu na 5 bara (karikiram), ne diraj motor, ne mjenjaj interkiler... tako da možemo pričati kako ti je motor ×××××× kad se razleti u pm.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>