PDA

Pogledaj cijelu verziju : TDI u starijem autu



Bodoo
29-10-2003, 21:22
Procitao sam vec na par mjesta da su Njemackoj cesti slucajevi ugradnje TDI-a u starije,rabljene aute u koje se tada nisu serijski ugradivali! Konkretno tip ugradi TDI 90ks u Golf2! E sad,znam da nije neka mudrost ni rijetkost da se benzinci tako 'presaduju',al zasto se to tako rijetko radi s dizelima? Ili ja imam krivi dojam? Jel se nikome ne pali lampica sta bi jedan moderni TDI,od recimo 130ks,pa jos chipiran, napravio u recimo Golfu2 od 900kg, ili cak u Golfu1?!?! Jelo ima netko neka saznanja konkretna o tome? +cuo sam i ideju o ugradnji 2.0TDI-ja u te golfove? Sta mislite jel bi to bilo moguce?<br><hr>

T-IE
29-10-2003, 22:37
Baš me interesira kako bi karoserija od Golfa 2 izdržala 1,9 TDi 130ks i njegovih 310nm... :o

Znam da je netko u Corrada bio ugradio 1,9 tdi sa 90ks... ;)

dragstar
29-10-2003, 22:51
Cini mi se da je glavni problem u navedenom slucaju to sto je TDI pun elektronike te ga je jako tesko ubaciti u Golf 2.Konkretno, u Auto Bildu su u dvojku htjeli da ubace TDI 90 ks da bi ga testirali na voznju sa jestivim uljem, kao i otpadnim od pecenja pomfrita.Medjutim, rekose da su naisli na dosta problema iz gore navedenih razloga, pa su se odlucili za obicni 1.9 TD iz Golfa 3.To su i napravili i sada ide test sa uljem .S vremena na vrijeme izadje tekst o iskustvima glede toga...

T-IE
29-10-2003, 22:53
Pa u čemu je dragstar problem? Kompletnu elektroniku od TDI motora preselit u Golfa 2.

Bodoo
30-10-2003, 00:28
Pa da! Ja ne kuzim kako moze biti to veci problem nego reimo ugraditi VR6 u golf2. Ili 1.8T u starog Passata! Pa i taj je motor pun elektronike! A takvih sam vec dosta vidio,i stvar funkcionira(jako dobro!!)Ja mislim da bi taj auto bio prava zvijer na cesti,a trosio bi maximalno do 10litara i to uz ultra brzu voznju-pa kud hocete bolje!! Ja bi bas to volio napraviti,samo ne znam gdje bi mogao saznati neke detaljnije informacije oko toga! Jel zna netko od vas?<br><hr>

dragstar
30-10-2003, 20:20
Ljudi, ne pitajte mene gdje je tu tacno problem, ja sam vam rekao da je doslovno tako napisano, i da im nije bio problem ti bi sigurno to i uradili.Dakle ima nesto...

T-IE
30-10-2003, 20:22
Ja mislima da nije puno veća mudrost ugradit TDI 90ks u golf 2 od recimo ugradnje 16v motora s digifant ubrizgavanjem u Golfa GTI koji je predhodno imao ka-jetronic sistem ubrizgavanja.

Dr. Strangelove
31-10-2003, 08:55
brijem da nije uopće problem... moj frend već godinama vozi Golfa II sa motorom 1.9 D iz trojke... a auto je sastavljen od dva dijela... kompletno nanovo složen....hehehe... jest da malo ide na stranu i neki detalji su u kurcu...ali fakat je startan za dizela!

Bodoo
31-10-2003, 14:26
A jel to on po principu 'uradi sam' radio ili je to negdje profesionalno dao srediti? ako da,gdje?<br><hr>