PDA

Pogledaj cijelu verziju : Punto HGT ili clio sport /2.0-ček/.



Ing
21-10-2003, 22:25
<br><hr>

doc
21-10-2003, 22:30
ja bi prije uzeo HGT. Istina da clio sport spada u neku visu katagoriju gdje su konkurenti 206 rc i cooper s, a HGT je u klasi sa 206 s16 ili corsa gsi.
Samo sto je meni HGT neusporedivo ljepsi auto od Sporta pa bi mu oprostio slabiji motor. A i jeftiniji je.

Ing
21-10-2003, 22:33
Jednostavno neznam zakaj mi je napisal 2x novu temu, vi se ulovite jedne, a druga nek tone.<br><hr>

INTERCEPTOR
21-10-2003, 22:33
Pa nije baš jeftiniji puno 1000 eura je premala razlika za 40 ks. A vjerujem da je clio opremljeniji.

doc
21-10-2003, 22:35
A sta kazes na 206 RC?

Dom-Dom
21-10-2003, 22:36
Meni je novi Punto grdi, a Renault ga slijedi u stopu.
Moj izbor bi bio P-206 RC koji je od svih najljepši , samo Ing moli Boga da bude kolko tolko dobro složen.
Cooper S je bezobrazno preskup.

INTERCEPTOR
21-10-2003, 22:40
Joj da ja sam zaboravio da se radi o novom puntu. Def. clio. Crni sa superleggerom od 16" i obavezno nekim preinakama u unutrašnjosti poput drugog volana, ručkica... Ma takvoga bi progutao.

Cezy
21-10-2003, 22:40
Kod nas da vani ima cooper s,skoro istu cijenu.

Inace izgled stari hgt
Fun faktor Clio sport. :)

INTERCEPTOR
21-10-2003, 22:41
Jeste cooper S ne vrijedi te pare, a vidim da ni cooper ne zaostaje ako se uzme neka must have oprema. Đubrad švapska.

doc
21-10-2003, 22:47
meni je novi HGT ljepsi od staroga. Stari HGT je bio previse sličan običnom modelu. Iako se to meni također sviđa, odmah bi skinuo s njega oznaku HGT i naljepio Sporting.
http://www.fiat.de/obs/gallery/img/pic1_188_b.jpg
http://www.fiat.de/obs/gallery/img/pic2_188_b.jpg

ŠULE
21-10-2003, 22:50
Simpatičan autić.

S V T
21-10-2003, 22:59
Prednji kraj nejodvratniji u toj klasi! fuuuj :( <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Turbo Paljo
21-10-2003, 23:06
Fiat je bar ispravan dok ga kupiš.
Clio ima performanse na svojoj strani, ali Punto bolje leži što je puno važnije (lakše je stavit konje pod haubu nego ogibljenje položiti, a i jeftinije)

doc
21-10-2003, 23:10
http://www.puntopower.com/images/mk2revb_official/mk2b_46.jpg
http://www.puntopower.com/images/mk2revb_official/mk2b_49.jpg

cuore
21-10-2003, 23:21
ak bi uzimal tak mali autic,definitivno PUG 206..

S V T
21-10-2003, 23:26
Iznutra mi je ok, ali prenji kraj mi je grd do pakla!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Cezy
21-10-2003, 23:28
Na ovom je jos ok,ali na obicnom je bljuzga. :(

VR6
21-10-2003, 23:36
Clio i to prvenstveno zbog vece snage, iako mi je Punto nazad mnogo ljepsi. Najradje bi poslje Coopera S iz te klase vjerovatno izabrao Peugeot 206 RC.

Ing
21-10-2003, 23:41
Ma dečki shvatite.
Nije to Europa, to je balkan sa malo B.
Nebrete vi kupiti 206 RC,kak ni Ibizu cupru R.,jar zastupnik tak veli.
I gotovo. :smile09: <br><hr>

ŠULE
21-10-2003, 23:41
Clio RS je WRC automobil prema Puntu.

Dom-Dom
21-10-2003, 23:43
Kaj ne budu prodavali 206 RC-a????

ŠULE
21-10-2003, 23:46
Kažu početkom sljedeće.

Ing
21-10-2003, 23:47
Budu, budu samo ne za nas.
Ak ga kupiš vani onda ti neče priznat garanciju. :smile09:
Provjereno kod "GENERALNOG ZASTUPNIKA SEATA"
A vjerojatno je i sa 206 RC isto. :smile09: <br><hr>

danee
22-10-2003, 00:00
si lud????? kaj pitaš opće??? pa naravno da CLIO ,×××ך talijansko površno smeće. CLIO sport je pojava!! a ktome 170 ks...

Rossonero
22-10-2003, 00:02
Ing, type r na firmu bude cca 20t ojra sad kad je i popust u igri. Nije bas neka razlika od 18 do 20 somova...Imas kakvu firmicu?

S V T
22-10-2003, 00:04
Ja samo znam da bi volio prije provozat oba auta pa onda komentirat! Do tad mogu samo mislit kakvi su!

Vjerujem da je u tom slučaju clio ipak bolji!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

sepra
22-10-2003, 00:49
Svaka usporedba je suvišna. Stari HGT mi je mrak, a ovo novo..<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Mario Haas
22-10-2003, 10:36
Želim u korijenu suzbit poluinformacije ovdje. Za 206RC postoji lista čekanja a razlog je kao i kod svih atraktivnih auta koji se rade u maloj seriji - velika potražnja a ograničeni kapaciteti proizvodnje. Valjda razumijete da jedna Britanija ili Francuska koje su zemlje "gutačice GTI-ja" imaju prednost pred Hrvatskom u kojoj se godišnje proda Peugeota koliko ih proda veći diler u Parizu?!

Osim toga u××××m se od ovakvih komentara, za 206RC treba čekati pa je to ××××××, a kad treba čekati Alfu GTA onda je sve u redu. Ma dajte molim vas?!

Ujedno komentar vezano uz Seat. Slučajno mi je poznata situacija tamo, pa vjeruj mi Ing, nije samo Cupra R koja se ne uvozi, nego čak i široj publici puno atraktivniji Top Sport modeli. Savršeno je jasno zašto uvoznik zasad nema u ponudi te aute. Čemu plaćati homologacije i hrpu ostalih troškova, a sve u cilju da bi se prodao jedan ili dva primjerka auta?! To zaista nema veze s mozgom. Seat nažalost kod nas forsira "rupa u džepu" modele i to je realnost. Jer, svi kažu, pa i mnogi ovdje na forumu da "za te novce nikad ne bi kupili SEAT". Možda će ova prezentacija Cupre R potaknuti interes za najbržim Seatima, što bi u svakom slučaju bilo pozitivno.

Hondo
22-10-2003, 10:47
Čast svemu i svima, al Seat jedino i treba forsirati 'rupa u džepu' modele. Meni je glupo i jadno da sad svaka 'šuša' odjednom postaje sportski orjentiran proizvođač. Sjetimo se kaj je Seat proizvodio do prije par godina i kak sad budu oni meni prodali nekakvu Cupru kao top sport model? Ili Škoda i Fabia RS diesel kao jurilica. Nije dovoljno optički ušminkati konfekciju i unutra puknuti jaki motor.
Da kupujem auto te klase jasno je da Škode, Seate, Hyundaie, Daewooe i slično nebi nikako uzimao u obzir.
To je moje skromno mišljenje i mislim da se dosta ljudi slaže samnom.

mc
22-10-2003, 11:00
Samo mala opaska Hondo glede (ne)sportske povijesti ovih proizvodjaca. Ako si svaki drugi klinac umislja da moze od bilo kojeg auta napraviti sportasa, onda si valjda i Seatovi inzenjeri mogu dozvoliti da idu u razvoj takvih modela.
Po meni je velika pogreska sto takve (ne)sportske marke izlaze s jako skupim sportasima. Poznato je da se vecina legendarnih sportasa probila zahvaljujuci pristupacnim modelima s kojima su stekli popularnost. S ovakvim nastupom na trzistu, mislim da se mogu lagano slikati.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Mario Haas
22-10-2003, 11:18
Iza Seata stoji VW kojem ništa nije nemoguće. Ako sam od nekog očekivao manje predrasuda, to si onda ti Hondo.
:(

Hondo
22-10-2003, 11:25
Ma znam Mario, no meni je stvarno glupo da sad Seat postaje neka Španjolska Alfa iza koje stoji VW, a do jučer su proizvodili jeftinije varijante 'narodnih kola' (o Fiatovoj eri da ne govorimo). Znam da su moderna vremena i da ništa nije nemoguće, no ja ipak više volim neka stara 'jasnija' vremena pa makar netko rekao da sam i pun predrasuda.
Doduše, Lamborghini je proizvodio traktore... ;)

skywalker
22-10-2003, 11:30
A Peugeot jos i danas proizvodi vrhunske mlince za papar. S tim je i poceo prije 200 godina.

Ing
22-10-2003, 11:34
Gledaj Mario!
Nije stvar "rupe", stvar je u tome da ako ja hoču kupiti dotični model, a nema ga na HR tržištu, pa zašto onda ne mogu dobiti garanciju za njega????...
Pa jel taj auto napravio proizvađač koji je za bjega "gen. zastupnik"u HR, ili nije.
Druga je stvar što "gen. zastupnik" predobro živi i bez mene i drugih meni sličnih pa mu se baš živo je.. dal bum ja kupil auto ili ne :smile09:
Još jedna stvar:ne da nisu sposobni održavati takav auto nego nisu sposobni održavat niti ono kaj uvoze. :))
U navode zadnje rečenice sam se sam uvjerio ne jedamput.<br><hr>

Brock
22-10-2003, 11:35
A Renault je proizvodio avione...

Vidiš... ovo za Peugeot i mlince stvarno nisam znao...

http://fantes.com/images/PeugeotMechanism.jpg

http://fantes.com/images/Peugeot_SaltPepper_Mechanism.jpg

turbo-limac
22-10-2003, 11:47
drago mi je da skywalker cita Peugeot Klub koji bi trebao redovito dobivati...

za vas ostale...
http://www.peugeot.hr/pk/pk05.pdf

30 strana.... :)

skywalker
22-10-2003, 11:54
je, citam ga. Svidja mi se njegova decentnost, a mislim da je to i inace nekaj sto Puga stavlja ispred nekih drugih proizvodjaca automobila.

Dr. Strangelove
22-10-2003, 12:11
Hondo bojim se da..iako to možda tebi zvuči čudno i smješno... jedna "Škoda" ima dugu tradiciju u proizvodnji raznih sportskih vozila i također dugu tradiciju natjecanja u utrkama... vjerojatno jednu od najdužih u Europi, samim time i u svijetu... Sad ti Škode uspoređuješ sa onim što je izašlo iz tvornica 70'-90'-ih... ali ja definitivno mislim da firma s takvom povješću ima svako pravo na sportski model...

skywalker
22-10-2003, 12:18
Škoda je do ruske okupacije Češke proizvodila u to vrijeme vrlo cijenjene automobile. Iz tog doba, naime, i potječe naziv Superb.

skywalker
22-10-2003, 12:26
inace, skromnog sam misljenja da vecina nas Hrvata sasvim nepravedno s visoka gleda na sve sto je cesko. Istina je, naime, da su Cesi danas, kao uostalom i kroz cijelu povijest izuzev Staljinovog doba, bili daleko napredniji narod od nas. I kulturoloski i gospodarski.
Evo, mala oftopik digresija.

Mario Haas
22-10-2003, 13:21
Česi su za Hrvate nedostižan svemir.

BTW. ovo s tradicijom me podsjeća na jednu malu pričicu kad je u Italiju došao neki jadnik dotepenec iz Argentine, po imenu Horacio Pagani, bez tradicije i bez iskustva i sjetio se da bi htio konstruirat auto, i to ne nekakav buggy nego naj××××niji sportski auto i zamisli vraga uspjelo mu je.

:smile10: :smile10:

Turbo Paljo
22-10-2003, 20:13
Ljubitelji RC-a ovako već mjesec dana 3 RC- stoje na carinskom skladištu i vrebaju t.j. čekaju da francuska ×××××čina generalni direktor ih pusti na tržište. Jedan je rezerviran za novinare za test, drugoga je trebal ubosti moj kompić iz Rijeke (bil je rezerviral sad ne znam kaj je sa celom pričom), a kaj je s trećim nemam pojma.
Ukratko iz prve ruke.

Mario Haas
22-10-2003, 20:24
Paljo to su vijesti s brado, Turbolimač je već odradio statičku prezentaciju auta prije mjesec dana. U međuvremenu pogledajte četvrti, odnosno prvi, crveni 206RC u Auto Maksimiru. Ukupno su došla 4 auta dakle.

Mario Haas
22-10-2003, 20:25
Skywalker, vidim, sila je s tobom.
;)

T-IE
22-10-2003, 20:27
Slažem se sa Dr. Strangelovom i Skywalkerom.

S V T
22-10-2003, 20:37
Jedino čehinje valjaju, ostalo im je k....!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

doc
22-10-2003, 20:54
Svaka cast Hondo, za koju godinu ce nam jos i Zastava uvalit neku jurilicu po cijeni puno zvučnijih imena!

ING, ako si odlucio za clio, pogledaj sto ti nudi zastupnik u cakovcu. Znam nekoliko ljudi koji su htjeli kupiti renault u varazdinu, pa su razočarani uslugom otišli u čakovec i tamo sve sredili.

Ing
22-10-2003, 21:11
Doc!
Dobar prijedlog, kupil sam dvije Lagune kod njih, bil sam zadovoljan.
Čekam još uvijek procjenu od Autoplusa,
od Prikratkog imam ponudu, kad sve skupim odluka bu pala.
Vrijedi probati i u ČK.
Danas sam se zaletel kod Citroena, i mogu ti reči da sam ugodno iznenađen sa C2 VTS.
Jako dobro dizajnerski riješen auto, 110 PS, jedinio kaj me smeta je mjenjač<br><hr>

doc
22-10-2003, 21:40
A koliko kosta c2 vts?

Hondo
22-10-2003, 22:02
Dr Strangelove imam dosta godina da znam da je tvoj nadimak ime filma Stanleya Kubricka iz '60.-ih i da Škoda ima stoljetnu povjest koja uključuje i sportske pobjede i modele. No Škoda o kojoj ti pričaš je nažalost davna prošlost i ona sa Škodom u zadnjih pedesetak godina ima veze samo po imenu. Jednog od najnaprednijih Europskih proizvođača auta ubio je socijalizam, a današnja Škoda je zarobljena pod VW-om i radi u korist cijeloga koncerna bez svojeg identiteta. A da Česi imaju potencijala i znaju raditi top-sportaše, pa čak i egzotiku, dokazuju neke druge tvrtke koje će se tebi možda činiti smješne i za koje možda nikad nisi čuo: ECCORA, GORDON, KAIPAN, INNOTECH, MTX i legendarna TATRA koja nije samo proizvodila kamione i koja ima stoljetnu povijest (iako danas više ne egzistira)
http:/www.volny.cz/tatrula/CZ/T700%20Menu/T700-1_z.jpg/
Tatra 700, 200/234 ks, 4,4l
ili Aero 30 iz 1930-ih godina koji jako podsjeća na Engleske roastere
http://home.t-online.de/home/alois.grassl/aero30a.jpg
a kojeg i danas proizvodi Češka tvrtka RAF.
Itd., itd., itd...
Prema tome uopče ne podcjenjujem Čehe i njihove sposobnosti, nego samo tvrdim da nije dovoljno da VW zapakira svoju konfekciju pod Škodin logo i prodaje 'sportske' aute.
O Seatu se nema kaj napisati jer em o njemu baš i ne znam puno, em je dovoljno vidjeti kaj proizvode.

Hondo
22-10-2003, 22:05
Evo link sa Tatrinim slikicama:
:URL=http://www.tatraklub.sk/t700.htm:Tatra 700:/URL:

doc
22-10-2003, 22:13
ing, ovo imas u sutrasnjem oglasniku:
PUNTO HGT abarth, novi, povoljno, može zamjena, ×××/ Broj uz pretplatu

Ing
22-10-2003, 22:23
Doc, C2 VTS, sa kompletnom opremom 14t€.
A kaj se tiče oglasnika definitivno sam raskrstio sa rabljenima.<br><hr>

Dom-Dom
22-10-2003, 22:40
Doc to su Abarthi od frajera kaj je kupil od mene EVO.Inače ih dila iz Izraela, da dobro si pročital.S toga ih nemože prodati , jer nema garanciju na motor u Autocommercu.Neznam kaj bi rekel za kupnju, jer se isplati riskirati ili ne, jer auto ima zbilja sve , klimu , komplet Abarth opremau , cd...
Cijena je bila 15000 ojra.

Dom-Dom
22-10-2003, 22:41
Ing ti Abarthi su čisto novi , samo stara linija.

Ing
22-10-2003, 22:50
Ja nebum riskiral. :)) <br><hr>

Dr. Strangelove
23-10-2003, 09:46
Hondo.. ugodno sam iznenađen... da upoznat sam sa tim firmama koje navodiš.. ××××ga i ja sam do pirje koju godinu skupljo auto kataloge svijeta... btw. Tatra danas ako se ne varam spada u Škoda group. Radi se o tome da jedna firma kao Škoda, nakon što su je upropastili komunjare, jednostavno nema drugog izlaza nego prijeć u okrilje jednog zapadnoeuropskog koncerna (u ovom slučaju Vw)... i normalno s tim pretrpjet sve dobre i loše strane... zaboga pa nemogu odjednom započet proizvodnju, a praktički su bili u stečaju... tu je uletio Vw... i ××××ga situacija je kakva je... Ali zaboga budimo realni, Škoda se i danas trudi nametnuti kakav takav sportski image (neznam možda je nekome WRC goli ×××××)... ima nekoliko modela Fabia i Octavia pripremljenih za cup natjecanja... opet moram spomenut WRC... kaj to nikaj ne znači nikom??

Hondo
23-10-2003, 10:54
Zgodno ti je ovo o katalozima :smile07:
Ma mi smo tu zapizdili o Škodi, a glavni kamen spoticanja je ipak bio Seat. Španjolci nisu imali socijalizam, ali se ni Seat nije bolje snalazio do dolaska VW-a. Zbog svega toga ja sam rekao da si danas stvarno svako uzima pravo da svoj (polu)proizvod naziva vrhunskim sportašem i da ja to ne odobravam.
Isključivo ili ne, to je moje mišljenje.

skywalker
23-10-2003, 11:28
Spanjolci su do prije 30-ak godina imali jednu lijepu Frankovu diktaturu.
Ne znam, decki...o cemu vi to pricate?
Zar nije prava grehota dati, ako se cak i ima toliko, desetine i desetine tisuca € za autek kad su nam ceste sjebane do bola.
Navedite samo jednu trasu duljine 500 m kvalitetnoga asfalta na podrucju zagreba.
Hmmm...mozda bi to bilo 10 krugova na onom platou ispred Mimare
:smile18:

Brock
23-10-2003, 11:35
Je... prav veliš...

Zbog takvih usranih cesata idem preksutra mijenjat prednje federe.

Hondo
23-10-2003, 11:46
Federe???
Zakaj federe? :smile10:

mc
23-10-2003, 11:54
Brock, bas sam pricao s majstorom za amortizere i pitao ga za federe - poucen tvojim primjerom. Covjek mi je rekao da u normalnim uvjetima feder "pokopa" 2-3 amortizera, tj. da su dugovjecniji od amortizera - ××××ga imao si peh...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
23-10-2003, 12:01
Zato što mi je prednji desni pukao u naletu na neku rupetinu na našim krasnim cestama... doduše... to je bila samo zadnja kap koja je prelila čašu punu ××××ne vožnje po zagrebačkim oranicama.

Kak i neće... auto se vozi 99% gradske vožnje (po rupetinama) već 70000km, a ×××××i uredno naplaćuju cestarinu i pri registraciji i u benzinu... :smile09:

Dr. Strangelove
23-10-2003, 12:17
kad smo već kod naših cesta... fakat imam dojam da ko kod nas vozi neki ultrasportski skupi auto, taj zbilja, ali ono zbilja ima love... vani će ti taj auto bar trajat jer ga nemaš di sjebat... a kod nas kad vidim neki takav auto na sjebanoj cesti..uvjek se zapitam kako negdje vozač u tom trenutku kune... Tako mi moj frend hercegovac priča kako je usred bosne (ili hercegovine, neznam nije bitno) u nekoj pripizdini, na samajama cesti naletio na Šukera u Ferrariu... ××××te ko će kupit taj ferrari posle...

Brock
23-10-2003, 12:27
Netko kome će bit bitno da vozi "Šukerov Ferrari".

skywalker
23-10-2003, 12:31
jako dobro, Brock.

skywalker
23-10-2003, 12:40
meni je zal ko pesu kaj se ne razmem u aute jer inace ni u ludilu ne bih kupio novi auto. Kad sam uzimal svoju 206-icu bio sam blizu kupovine jednog polovnog 306 s troja vrata, ili starog megane-a coupe-a, al fak, kaj ja znam jel auto u redu ili je sprcan.
A i svi moji frendovi su balavanderi za automehaniku.
OK, ne bi me rupe na cesti nist puno manje boljele, al se ne bih zderal ak mi nekaj ode, fino bih si rekel da je to ipak stari auto i kvit.

CLIO SPORT
24-10-2003, 00:52
da se vratimo temi......

turbo palje.....iznenadila me tvoja tvrdnja da hgt lezi bolje od sporta.....!? to ne stoji niti objektivno niti subjektivno......probaj i jednog i drugog pa ces osjetiti razliku i na ravnom kako koji drzi cestu a kamoli po zavojima!?!?!?

:o :o :o :o :o :o :o :o :o