PDA

Pogledaj cijelu verziju : želja ili kompromis



Fresh
18-10-2003, 21:17
Jedno pitanje koje se poteglo i jučer na SZ-u, pa da čujemo i ostala razmišljanja.

Prilikom kupovine automobila kojeg sad vozite, ili kojeg namjeravate kupiti, naravno uz finacije kakve tko ima kupujete:

auto kojeg ste si oduvijek željeli ili ipak podležete kompromisima (obitelj, posao, punica, kuruza ....)

<br><hr>

Mario Haas
18-10-2003, 21:21
Smisao mog postojanja na ovom svijetu je da si kupujem, a potom i vozim aute koje sam oduvijek želio.
Zasad mi ide jako dobro, postotak šuta 100% odnosno 2/2!

:smile07:

S V T
18-10-2003, 21:26
Samo sam capria kupio jer sam ga stvarno htio, ostale sam kupovao kako su mi to financije određivale!

Nadam se da bu bilo bolje narednih godina!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

širokobriježanin
18-10-2003, 21:30
Ja pazim na:
1. izgled
2. potrošnju
3. kilometražu
4. sve ostalo<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

širokobriježanin
18-10-2003, 21:32
Moram raditi kompromise samo zbog financija.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

S V T
18-10-2003, 21:33
Pazio bi i ja na to kad bi imao nešto više ojra, ali do sad sam uvjek imao neke male cifre i onda bi izbor bio jako ušljiv!

što dobijem to popijem i nije mi žao!! :)) :)) <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

DKW
18-10-2003, 22:00
tridesetsedmogodišnjem cvikerašu sa pivskim trbušćićem i dvoje djece (6/9) siguno bi više pasao kakav Renault Scenic, ali ni mrtav: DKW se vozi u spuštenoj 156 koja čak nije ni onak snobovski srebrna, nego u STCC pobjedničkoj boji: Alfa Rosso! Haug!<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

DKW
18-10-2003, 22:01
Tako je - povikaše seljaci i digoše vile i motike u zrak...

širokobriježanin
18-10-2003, 22:04
:smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

DKW
18-10-2003, 22:04
Jer znate šta, dragi moji mladi prijatelji koji su se neki rodili kad je već DKW drpo po Saloonu:

Kupovanjne nekakvog tromog monovolumena ili karavana znači kapitulaciju. To znači da si se definitivno odrekao svih svojih želja i furki i da si se nasukao čekajući sigurnu i polaganu smrt. Brak, dječkje temperature, dosadni rođendani, krediti, poso... pa daj, brate, da imam pilu kakvu si hoću!

S V T
18-10-2003, 22:13
DKW potpuno si u pravu!

No surender!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

DKW
18-10-2003, 22:14
:)) :)) :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

ŠULE
18-10-2003, 22:26
Ima li potrebe da se izjasnim, Fresh.

aerotech
18-10-2003, 22:28
Zato ću i ja kupiti polovni Audi RS6! :)) <br><hr>

S V T
18-10-2003, 22:31
Ja kupujem Forda GT 40, burago naravno!

Kad ne mogu imati pravoga, rekoh sebi: ajd barem si kupi igračku!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Ing
18-10-2003, 22:33
Dečki pretekli ste me u mislima.
Pa zakaj sam ja koji se bližim 1/2 stolječa poludil za jurilicama.
Jer mi je več pun kufer "autobusa" čitaj Fordova, Laguna....
Vračam se u mladost kad sam vozil ALFE, kak i sad, al mi treba nekaj "maloga" :)) <br><hr>

Megane_SB
18-10-2003, 22:39
DKW, nešto pametnije na ovim forumima nisam čuo već jako dugo.
Odlično sročeno ;)

S V T
18-10-2003, 22:40
Allo Ing pa nećemo se vrijeđati (Ford)....


Šala mala lud ja za malim jurilicama od kad znam za sebe ali nikako bem mu miša skupit para za takvo što, uvik uleti neš važnije, ili komp ili spičkam starom auto ili popijem itd. da sad ne neabrajam!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Cezy
18-10-2003, 22:42
Vazno mi je,da ide za konjazu dobro,da lezi,da je brzi od njem. konkurenata,dizajn (TO JOS SKORO NAJVAZNIJE),pozicija za volanom.Ak ne sjedim kak se spada necu ga uzet,niti da mi ga poklanjaju.E sad pitanje je di mogu naci to kaj trazim za onu lovu koju imam.

Ostat cu na zemlji,pa se trenutno palim na ALFU 33,Tipa 3p,punta 1 team ili sporting ili Lancia delta iz zadnje serije.Tom sam realno gledano najblizi,a od onoga sta bi si mogao priustit i odrzavat najvise me rajcaju. :)

Mario Haas
18-10-2003, 22:52
Ja sam svog GTI-a kupio na dug, sa samo trecinom svoje love. Otplatio sam ga za pola godine. ZAO MI JE KO PSU STO SAM GA PRODAO.

_Stevo
18-10-2003, 23:25
Na proljeće će mali Stevo valjda dobit auto. 5k ojra je u igri, ak bum dobar 7. Clio, 206 ili takve minijature ne dolaze u obzir.
1.kriterij: moram imat mjesta u autu.
2.kriterij: auto mora ić bar kak tak da me ne prestigne i baba u IMT-u
3.kriterij: izgled, oprema

E sad, pošto mali Stevo nema svojih nofaca za tutića mora biti mamin sinek.
Inače, za onih gore spomenutih cca 7k ojra Stevek u planu ima:
1. Honda Civic 1.4 - 90 ks (možda, možda, možda i tako unedogled 1.5 V-TEC.)
2. Opel Astra 1.4 82 ks ili 1.6 16V
3. Ima i jedan Focus za kojeg postoje minimalne šanse
4. Alfa 145 1.4 TS - ali veće šanse postoje za Focusa
5. VW Golf 3 TD(I) - zadnja solucija

E sad od toga svega će najvjeroatnije bit drek na šibici ali meni je dosadno, a i vama najvjeroatnije inače nebi visjeli na ovom usranom forumu u sobotu navečer pa čitajte ovu novelu :))

Eh da, najsigurnije je da ću dobit ono kaj piše u potpisu :smile06: <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Fresh
19-10-2003, 00:32
Šule - htio sam tebe navesti u uvodu kao primjer, ali sam čekao da sam daš svoj komentar.

DKW - i ja razmišljam na tvoj način, ali, uvijek postoji ono ali ;)

HDI
19-10-2003, 00:58
DKW je napisao:
Kupovanje nekakvog tromog monovolumena ili karavana znači kapitulaciju.

Točno DKW, priznajem, definitivno i neodložno, i posljednje molekule benzina polako ali sigurno ustupile su mjesto nafti u mojim venama, žena, malac,punica,posao,krediti i ostalo, definitivno su pobijedili i ja se predajem i potpisujem kapitulaciju.
I što bi rekli na milijunašu, to je moj konačan odgovor.

Jedino me u svemu tome tješi to da je Picasso prelijep auto.

HDI
19-10-2003, 01:05
Meni se bliži 40-ta opako, to znači da ti još imaš par godina fore da se opametiš na vrijeme, dragi moj DKW i onda da se nađemo na žuji, negdje između Zagreba i Zadra, usporedimo trbuščiće i da mirno i ti priznaš kapitulaciju barem nakon treće pivice, ako ne i prije..... ;)

Girrari
19-10-2003, 01:21
Kada ti netko kupuje auto tada si definitivno u jednom velikom kompromisu osim ako imaš takve sponzore koji su spremni ostvariti tvoje želje u granicama financijskih mogućnosti.
Ja, nažalost, nisam u drugoj skupini.

Tako je Girro htio tamnoplavi Punto 3p sa 80 KS, a dobio je peterovratni sa 60 KS i suvozačkim airbagom. Jebat ga. Nema veze, ja sam zadovoljan.
Bliže svojim željama došao sam nakon svakodnevnog tupljenja starom kako zaista nema smisla prodavati 164. Budući da je i njemu prodaja stare dame bila mrska, a moje dosađivanje još mrskije, popustio je i pristao ostaviti mladom Alfistu nasljeđe.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

rale
19-10-2003, 08:49
svaka kupnja je kompromis,jer smo uvijek limitirani nekom cifrom

al krivo se gleda da su zelje da auto bude brzi,jaci i da bolje lezi

mozda je moja zelja i san imati auto sa velikim gepekom i hladenim pretincem za cugu i puno mjesta za frendove...itd

zakaj bi scenic bio kompromis?zato jer smo mi po nasim standardima zakljucili da je to nesto"lose" a 156 1.8(il bilo koji drugi) nekaj"dobro"?

mozda je nekom ZELJA imat scenic jer mu je vece zadovoljstvo vuc se 90 kmh ,trosit 5 litara i gledat kak mu djeca uzivaju na zadnjem sicu u svim pogodnostima neg jurit 180kmh

uzivanje u autu se ne sastoji sam od ubrzanja,max brzine i lezanja

evo opet primjer DKW(slucajan primjer)....tvoj auto je kompromis...htio si nekaj sportivo al da i dalje primi zenu i dvoje djece...znaci uzeo si nekaj izmedu ta dva...limuzina 4 vrata,gepek al jos uvijek malo sportskog stiha

da si isao samo po zeljama mozda bi uzeo(za slicnu lovu)polovnog fiata coupe-a sa 220 ks il tak nekaj

QVerde
19-10-2003, 10:33
Uskoro trenta 16 ide na cestu, spuštena, novolakirana, gen. motora, felge orig. stare telefonke., za to nebum izdvajao lovu. Male preradice na usisu (KDragon sa dodatnim usisima) i ispuhu. (ne stane mi zadnji lonac na mjesto, pa ide po sredini auta). Love sam potrošil, ne smijem ni reči.
Stari je oteral 155-icu, rekao sam mu da mi ju ostavi i nek si kupi nekaj drugo, za 156 V6 nema para, a drugo neče. Ovak bum moral trentu izvlačit iz garaže.
Želja mi je Alfa 156 2.5 V6 (ak se oženim), Fiat Coupe Turbo ili GTV 3.0 V6
(ak se ne oženim) :)) Veliki auti me uopće ne privlače, bez obzira kolko su jaki i brzi.

POLOVNJAČA
19-10-2003, 11:00
Moje želje vjerovatno nikad neće bit ostvarene , ali to me nimalo ne dira . Razlog je vrlo jednostavan . Sila sam sama sa sobom i popričala onako , iskreno , pa zaključila da volim dobru klopu , izać vani ( sinoć sama sa svojin mužem ) , lipo se obuć i obut (!)....drugim ričima , oću DOBRO ŽIVIT !!! Auto je tu da meni služi , a ne ja njemu . To nije kompromis . To je nešto što mi zadovoljava moje potrebe u svakodnevnom životu . Druga priča je to što volim vozit ( cili život vozim , makar rošule ) , obožavan brzinu i osjećaj adrenalina u sebi . Najvažnije mi je ipak moj posao , koji donosi novce za moju petoročlanu obitelj (nadam se da će bit još koji bebać ) ,i to je to !
ZAKLJUČAK - Da živim sama za sebe 100 % bi vozila mog diablića , a ovako samo ga sanjam , lipi su to snovi... :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

Girrari
19-10-2003, 12:10
Svaka čast Rale.http://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

mc
19-10-2003, 14:32
Mislim da sam vec dovoljno davio ovaj forum i njegove cijenjene clanove sa svojim razmisljanjima o nabavci novog auta Ali, kad je vec Fresh potegnuo ovo pitanje koje najvise muci nas par koji smo u manjini na forumu, potrudit cu se da vas jos jednom udavim sa svojim razmisljanjima.
U idealnim (ali opet realnim) uvjetima, kada bi se imalo novaca, u mc-ovoj garazi bi se nalazila bar tri automobila: jedan mali gradski za zenu (npr. ovo sto vec imam), jedan gradski za mc-a (npr. Civic Type-R) i jedan za obiteljsak putovanja (npr. Espace).
Na zalost, financijske mogucnosti su daleko od ostvarivanja ovih zelja, pa tu u igru ulaze kompromisi. Kako vise nisam solo decko, vec ozenjeni covjek sa zenom i u ocekivanju djece, ne mogu si priustiti (citaj: nisam sebicnjak) da zadovoljavam samo svoje djecacke zelje, vec moram misliti na sebe u kontekstu zajednice kojoj pripadam. Kako bi vrlo tesko bilo pronaci i izfinancirati idealan spoj izgleda, performansi, funkcionalnosti i sigurnosti naseg buduceg auta, neke od ovih znacajki ce morati ostati zanemarene, a to su svakako izgled i performanse. Tako ostaje naglasak na funkcionalnosti i sigurnosti. Iz liste potencijalnih automobila (Megane Grandtour, Stilo MW, Corolla W, Scenic, Mazda 3 - 1,6 motora i skromnije opreme), lako je zakljuciti da sam se vodio gore navedenim kriterijima - nadam se samo da cu, kada dodje trenutak odluke izabrati najmanje zlo.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Cezy
19-10-2003, 14:34
Dakle Stila MW. :)

mc
19-10-2003, 14:41
Iskreno, slabi su mu izgledi, ali nikad se ne zna... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

_Stevo
19-10-2003, 14:42
cezy aj na temu auti za dvometraše. Ima tam jedno pitanje za te :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

ŠULE
19-10-2003, 14:42
Renault Clio sport i Citroen Pluriel dva totalno različita automobila ali imaju jednu zajedničku stranu. A to je da su napravljeni čisto i jedino za vozačke užitke. I to ispunjavaju obilato.
Treba li još.

mc
19-10-2003, 14:44
I jos nesto. Ne shvacam cijelu situaciju kao poraz - to je zivot kakvog sam odabrao (nitko me ni na sto nije tjerao). Ima i drugih stvari u zivotu osim automobila.

I za kraj, moj zivotni moto:

Tko je sretan, ni u WC-u nije gladan!

;) :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

206-os-
19-10-2003, 15:15
Evo citam vase postove i vidim da su neki stvarno srce otvorili i da iskreno govore o svojim zivotima. Eto, za mene bi se moglo reci da spadam u istu skupinu gdje su npr. Girarri ili Stevo. Drugim rijecima, roditelji su jos uvijek glavni skrbnici jer sam ja student sto za sobom povlaci mnoge stvari.
Tako da nemam neki preveliki izbor, s vozackom dozvolom sam dobio i privilegiju da mogu voziti Peugeot 206 1.4 od staraca jer njima u zadnje vrijeme nije potreban. I mogu reci da sam sretnik, jer u danasnjim uvijetima rijetko tko moze normalno zivjeti dok ja vozim vrlo dobar auto kakav bi mnogi drugi mogli samo pozeliti. Taj Peugeotic zadovoljava dosta mojih zelja ali ne bas i svaku jer i ja kao i vecina ljudi ovdje imam tu bolest a to je ljubav prema brzim i sportskim autima.

206-os-
19-10-2003, 15:15
Naravno da je sadasnja situacija kompromis, ja bi rekao pozitivni kompromis, a o tom sto bi ja zelio, razmisljat cu kad postanem svoj covijek tj. kada jednoga dana budem neovisan o starcima. Ali ce vjerovatno i to vrijeme neovisnosti kratko trajati jer ce doci zena, potomci itd. No stvar je u tom sto cu ja uvijek nastojati, u mjeri koliko je to moguce, pronaci put da mi automobil bude maksimalno zadovoljstvo. Tako cu prilikom zamjene peugeota, sugerirati srarcima na kupnju, ukoliko ona bude npr. automobil srednje klase, da to bude trica, accord ili 156 dok je moj san, ako bude bilo dovoljno love jednoga dana, jedan samo moj M3 koji bi se vozio samo vikendom po lijepom vremenu dok bi za svaki dan bio neki sportskiji predstavnik kompaktne klase tipa 147 ili buduce BMW serije 1. Naravno sve su to zelje, ali ja sam sada vrlo zadovoljan i sa svojom 206-icom koju volim iako nije savrsena..

ŠULE
19-10-2003, 15:21
I ovo. Uopće ne sanjam neke M3, EVO ili STI, GTA.
mc je dobro, jako dobro napisao.

Kas
19-10-2003, 17:14
Kupujem prije svega u granicama financijskih mogučnosti. Za auto se nikad neču zaduživati i posuđivati od ovog i onog. To sam napravio sa svojim prvim autom, Golfom 1, i nikad više. Nisam nigdje radio, i pare sam vratio kad sam ga prodao. Nikad više na taj način.
Auto mora biti lijep, barem meni. Moga ga bit gušt vozit, ako nema gušta, auto je loš i ne želim takav auto. Inače, volio bih neki sa zadnjim pogonom, ali izbor je vrlo sužen.
Merc me ne zanima, a za male pare možeš kupit razvaljeni BMW što ne želim jer ga nebi nikad uspio sredit.
Trenutni pompromis je: Alfa 33.
Zadovoljava sve moje potrebe, brza je, stabilna, lijepa, udobna, ne škripi, ukratko, za te nofce nema bolje.

Girrari
19-10-2003, 18:39
Zbog familije ne bum nikad veliki auto kupoval. '84 godine mali Girro, tata, mama, seka, jedra, torbe, igračke... sve u Stoletu bez gepek tregera i prikolice.
Da se čitavu godinu patim sa nekakvim karavanom ili monovolumenom zbog jedne godišnje migracije... nema šanse. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ovako ja vidim stvari.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

alfist_zg odlog.
19-10-2003, 18:54
ma falabogu.
pa daj ja kad sam bio klinac isli smo na more u peglicama, fiatu 850 itd. i nista nam nije falilo i jos smo svi zivi i jaci nego ikad. :smile07:

malo smo svi postali prerazmazeni.

mc
19-10-2003, 18:56
Zvucis k'o moja baka...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

zonta
19-10-2003, 21:11
U biti se slažem s Girom i pogotovo DKW-om u postu oko "kapitulacije"………….jedino sam siguran u životu da neću nikad vozit karavane niti monovolumene niti aute iznad srednje klase, a bome ni dizelaše……………..kad otpišem još svu silu proizvođača koje iz principa ne uzimam u razmatranje, izbor mi se svede na tek 5-6 marki……………i koji je tu najjeftiniji taj se kupuje
:smile07:

S V T
19-10-2003, 21:15
Sinko moj, baka ti je u pravu! :)) <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

VR6
19-10-2003, 22:11
Ja se slazem sa "rale".

Neki ogranice svoje "zelje" pa mogu uzivati u samo jednom tipu automobila. Meni to nije problem, ja bi i danas vjerovatno prije uzeo recimo Seat Alhambru V6 umjesto Alfe 156 1.6 (ako potrosnja goriva nebi bila problem).

sepra
19-10-2003, 23:24
Nekaj sam pametno htel napisat pa sad nikak da se sjetim...<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

POLOVNJAČA
20-10-2003, 00:24
Da otključaš taj roman iz pivovare možda bi se sjetio ... :)) šala mala !!! :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

Girrari
20-10-2003, 00:42
Zaboravil je gdje je ostavil ključ. :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Rossonero
20-10-2003, 01:02
Bolje da tu nist ne velim. Pogotovo kad procitam skromnost 206os. Nasljedio sam 3 auta u 5 godina, sve pripadnici srednje klase i sad se nekaj bunim na karavana i pokusavam izkemijati neku kombinaciju... pece me jedan vatreni kompakt, ali nema se para. Jos malo i pocet cu radit i ubost cu tu zvjerku prije ili kasnije. Ili ako dobim vizu i slijedece ljeto zakrmim jos jednom prek bare onda bi se opet fino zaradilo pa bi mozda bilo i dosta. Zivi bili...

Znaci sad mi je jedini kompromis nedostatak love, a kad uletim u tridesete s zenicom i kakvim klincem, ziher se bude razmisljanje promijenilo. Pogotovo ako ne bude love za bar 2 auta pa da opalim jedan po cefu, a jedan za obitelj. Tu se onda potpisuje post od MC.

btw, imate moju fotku u danasnjem (jos je nedjelja ili je prosla ponoc???) jutarnjem... onaj prilog o apsolventima na Kreti. A tekst je surova istina onoga kaj se desavalo. Sve se sfuralo na spring break iliti seks, droga i alkohol. Ja sam na fotki gdi je slikana moja grupa od pedesetak nas ispred hotela Glaros. Da vam olaksam... u prvom sam redu... :smile18:

Girrari
20-10-2003, 01:08
Ljudi, pretjerujete s tim family spikama. Što je veći auto, to je racionalnost manja i više se gluposti nosi.
Kad smo išli na more sa Stoletom, imal sam pravo na 3 igračke (mali Majoretteov crveni Ritmo sa prikolicom za 2 kanua, crveni avion i plava jedrilica). Kad smo posle išli s Regatom i Cromom, selil sam sve igračke na more.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

POLOVNJAČA
20-10-2003, 03:11
Oprala ja suđe , povišala robu , uspavala muža i dicu , pa ode vidit šta se napisalo...kad otvori ovo , ej !
Rossonero , jutros sam baš na jutarnjoj kavi čitala Jutarnji i čudila se da nam je mladost takva . Posli kave ošla sam očistit radionu pa tako malo razmišljam i sjećam se svog života...
Moja mladost datira prije rata , Split je bio , je i bit će ludi grad u kojem je gušt biti mlad . Dolazila san doma sa matineja ( u prijevodu popodnevni diskaći koji završavaju u osam navečer ) i pijana i .... Znali smo ić na kavu u Dubrovnik ,a mama misli da san u školi . Nismo imali novaca , ali ekipa je imala sve što poželiš . Sidili bi na rivi isprid Fife , prolilo bi se malo ulja po asfaltu , pa gledaj brajo kako padaju frajeri sa motorića .... bolje nego iti jedan film !
Čemu sva ta moja sjećanja ?
Danas jest vrime drugačije , ali još uvik bi se tribalo cjenit ono što jesmo , a ne što imamo . BITI ILI IMATI ?
Vidim , imaš mnogo toga , čak i pametan si , pa te pitam zar si triba u toru ić na nekakvu Kretu ili Grčku da se ispušeš , mislim ponapijaš , iseksaš , i ostalo . Zar ti nije gušt to činit i ovde ? Dobila sam dojam da ste se ponašali ka da su vas pustili sa lanca i da je bila važna KVANTITETA a ne KVALITETA !?!?!
Možda sam nešto propustila .... :smile17: :smile12: :smile17: :smile12: :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

rale
20-10-2003, 04:03
polovnjaca....mi smo negdje slicnih godina
pa nismo jos tako stari da 10-ak godina mladima pricamo "...kako u nase vrijeme mi nismo nista imali,ali smo znali zivjeti..."

ko sto neko rece,ko da mu baka prica :)
vremena su razlicita i ljudi zive svoju mladost na drugacije nacine iz generacije u generaciju

pa nemoj krivit calibru,nista on lose nije napravio ako je imao priliku vidjeti svjeta pa je to i iskoristio


bez uvrede,al tvoj komentar o njegovom odlasku u grcku me podsjetio na onu ministricu "kulture",mislim ljilju vokic??? koja je zabranila exurzijama da idu u evropu ;)
mi smo svoje 20-te prozivili sad nek ih drugi prozivljavaju a nas nek ostave na miru da uzivamo u 30-ima(koje nisu tak stare,btw) :))

pozdrav<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

rale
20-10-2003, 04:04
a bas se ne slazem sa onim uljem na asfaltu :smile10: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

Fresh
20-10-2003, 09:55
Lijep odaziv na temu, a da nakon tri posta nisu počeli niski udarci.

Kod mene je stvar sljedeća. Kad je stari jednog dana došao doma i rekao sine biraj, prvo nisam došao k sebi par sati jer nisam mogao vjerovati šta je rekao, kad sam se pribrao, onda je počelo razmišljanje.

Tada sam već bio pred ženidbom i zaposlen. Tražio sam auto srednje klase (Golf klase) ali u sedan verziji. Prvi i osnovni uvjet je bio da je meni komtno za volanom (visina). Focus je iz svega izašao kao pobjednik, kako se na sedana trebalo čekati, odlućio sam se za karavan.

E sad, mogao sam uzeti neku jurilicu sa gepekom od 200 litara i onda si dve godine kasnije razbijat glavu, a gdje sa prtljagom, kolicima, i sl.

Iz ovog bi se dalo zaključit da sam auto uzeo iz kompromisa, ali moja želja je jednog dana imati terenac, SUV, nešta na toj osnovi, veliko, prostrano.
Recimo da je ovaj Focus samo jedna stepenica prema tome.

Brock
20-10-2003, 11:00
Jednom sam kupio auto iz nagovora drugih... i NIKAD više. Kad smo darling i ja prošle godine išli na more, u Astri je prtljažnik bio pun do vrha, a isto tako i zadnja klupa i prostor između zadnje klupe i siceva!

Ove godine smo išli sa Twingom, čiji je prtljažnik totalno ispunjen auto-potrepštinama i muzikom (elipse, sub, pojačalo), dakle... u prtljažnik nije išlo apsolutno ništa od prtljage. Stavili smo 2 putne torbe, frgoterm i ruksak na zadnji sic i za 20-ak dana provedenih na moru nije nam apsolutno ništa falilo.

Poanta... može se! Ako sam ja prije godinama putovao sa starcima u Yugu.... i preživio sam u tom autu cijelo djetinjstvo... kak to da u današnje vrijeme odjednom imamo toliko puno nepotrebnih stvari da si "moramo" kupovat velike automobile...?

Pa... ×××××u... nema šanse da si kupim auto u kojem ne mogu uživat. Ako će mi i trebat više prtljažnog prostora za "godišnju migraciju"... kupim si Thule i bum izdržal nagrđenu liniju auta tih 20-ak dana u godini.. al' se zato ostatak godine vozim kak se spada...

Cezy
20-10-2003, 11:10
Bravo Brock!! :)

ŠULE
20-10-2003, 11:12
Pogođeno Brock!

Fresh
20-10-2003, 11:23
''Ako će mi i trebat više prtljažnog prostora za "godišnju migraciju"... kupim si Thule''

A je li, a kad treba kupit pijaču za .....zašto onda ne namontiraš Thule :))

Poslije svih ovih postova sad bar znamo čije su kakve želje (naravno ograničene finacijama)

Večini su to mali, ili srednji kompakti sa sportskom notom, dok nas je manjina onih među koje i ja spadam koji su ''kapitulirali'' i kupili karavane ili monovolumene, tj. oni koji uživaju u velikim i prostranim autima.

mc
20-10-2003, 11:26
E fakat gnojite...
Zagonetka:
Dijete u stolici za djecu na zadnjem sicu. Zena mora sjediti uz njega - dakle krizaj zadnji sic. Gdje ces u ××××× staviti prtljagu????? A sad dodaj jos jedno dijete, pa da vidimo kako stoji racunica.

Dobro, razumijem da se za jedno putovanje godisnje moze i snaci nekako, ali ja putujem daleko vise puta od jednom godisnje. I nemojte sad izvlaciti kako se nekad putovalo - nekad se zivjelo u pecinama, pa se vise ne zivi - ima i drugih mogucnosti.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
20-10-2003, 11:43
Računica stoji sasvim dobro ako dijete sjedi iza u sjedalici... a majka na prednjem sicu. 2 torbe (sa stvarima od djeteta) ti stanu na sic uz dijete jer ionako sva ta ×××××× Dude, pelene, fruteki, kremice,...) moraju biti uz dijete.

A ostatak stvari (tvoja i ženina torba i dječija kolica) ti stanu u "normalan" prtljažnik auta srednje klase (300-400 litara). I NE... ženi ti NE trebaju 7 pari cipela/sandala za ljetovanje!!!

Kužiš... mislim... da se iskemijat bez da kupuješ kombi u kojem buš se vozil cijelu godinu.

Čuj... ak japa može sa "double trouble" u autu srednje klase... onda možeš i ti sa jednim djetetom... osim ak ne ubodeš trojke... a onda ti ni Transporter ne pomogne... ;) :))

mc
20-10-2003, 11:56
Brock, imam ja jos bolju ideju. Kad vec ne mozes do djeteta, stavis ga u Thule, da ga ni ne cujes ;) , natrpas kabinu i prtljaznik sa stvarima i eto...
I pjevas: " I am Pan from Kurdistan...". :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
20-10-2003, 12:00
Hint, posudi od Fresha kolica za dijete, stavi ih u prtljaznik od Meganea, pa mi reci di ti onda stane ostatak prtljage. Ako se ne varam, Fresh je na zadnjem SZ-u spominjao da namjerava staviti kuku :o :o :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
20-10-2003, 12:02
Brock, ne znam jesli li primjetio kuku na japinom autu, sigurno nečem služi.

A vjeruj mi draže mi je natrapat auto nego vuć prikolicu iza sebe (ograničenje brzine, teškoće kod pretjecanja...)

Već prije sam ti naveo primjer susjeda koji ima Clio. U gepek stanu samo kolica, a na krovu su Thule za prtljagu. On se s tim boksom na krovu vozi već 5 mjeseci.

Fresh
20-10-2003, 12:03
Kuka bi bila za potrebe čamca, za višak prtljage već imam Thule.

mc
20-10-2003, 12:07
I jos nesto. Grozno mi ide na jetra kada mi stvari lete po kabini i jedva cekam da si nabavim novo vozilo, pa da lijepo sve osim pijace potrpam u prtljazni prostor i vozim se k'o covjek, bez nepotrebnih joga polozaja... :smile10: :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
20-10-2003, 12:29
5. mjesec ove godine... put na Pag... mjesto radnje Xsara Picasso HDI, akteri priče... 4 odrasle osobe.

Rezultat prtljage i putovanja... malo smo si dali oduška i... natrpali toliko prtljage da smo morali izvadit 1 sjedalo, da bi nam sve stalo. E... pa ako mom šogiju nije Picasso i njegov prtljažnik (a ××××NO je velik!!!)dovoljno velik... nek si onda kupi Mercedes Vito ili Renault Traffic!

Dečki.. sve je kužim što vi želite reć... i sve to stoji... samo treba malo manje "megalomanski" razmišljat i djelovat.

Pa, prije ću dat 17000 eura za neki lijepi kompakt i još ga jebački sredit za dodatnih 3000 eura (felgice, bolje gume, muzika, decentni spojlerčić, spulja, filter,...) nego dati 20000 eura za auto u čiji prtljažnik mogu stavit paletu malih pivi.

To je moje razmišljanje i ja tako gledam na stvari što se tiću automobila u mom životu i užitka koji mi pruža. Jer... priznajmo... svi mi na ovom forumu automobil doživljavamo puno više nego obično prijevozno sredstvo sa mjesta A na mjesto B.

Dakle.. ako želim da mi auto pruža užitak...a želim... onda ću takav auto i vozit... ako mogu.

ŠULE
20-10-2003, 12:52
Prošli tjedan iz Graza. Nas četvoro. Djeca iza uživaju, grickaju one male tanke kobasice, tata vozi i pijucka sa ženom mali šampanjac, svira Suede a iza prtljažnik prepun robe i igračaka.
Jedino se ostali na cesti čude što ih to malo ružno, savršeno čisto, plave boje obilazi.

Obožavam tako putovatiiiiiiii. :smile20:

mc
20-10-2003, 12:59
Opet cu se vratiti na svoj prvi post. Da kupujem auto za sebe, kupio bi si Type-R-a ili nesto slicno, nakrcao ga muzikom i to bi mi bilo super.
Na zalost, realna stvarnost nalaze da se kupi auto za cijelu obitelj, zajednickim snagama u kojemu ce svaki clan imati pravo na zadovoljenje svojih prioriteta. Ja se ne bi mogao pogledati u ogledalu da razmisljam na nacin: "Draga zeno i dijete, vi se morate voziti kao krumpiri jer tata mora imati ig××××× kakvu on zeli.".
Ne znam, ja sam uzasno osjetljiv na djecu i odlucio sam da onog trnutka kada ih odlucim imati, stavljam sebe u drugi plan - bar dok ih ne postavim na noge.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
20-10-2003, 13:08
Pa postaviš ih na noge unutar godinu dana, a onda gas... :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Brock
20-10-2003, 13:11
:))

ŠULE
20-10-2003, 13:12
Ma da se razumjemo ne bih ni ja kružio u Sportu, a žena u Plurielu da nisam pokriven putem svoje tvrtke sa još nekoliko gabaritnijih kutija.
Ali vjeruj mi djeca sjede iza u Cliu ili Kangoo-u jednako.

japa tom
20-10-2003, 13:27
samo da se na brzinu javim potaknut jednim postom:
imam kuku jer moram na more furat i barkicu (a ne za pajceke mada ni to ne bi bio loš razlog)
inače uz moju dječurliju krajnja granica bi bio tule.

jeste li primjetili na parkiralištu da su glavni jebači FIATISTI ha? (il su svi ostali pametni bili na toplom hehe)

Girrari
20-10-2003, 13:29
Japa, pa zna se. :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

Rossonero
20-10-2003, 13:46
Ma malo su usrali taj clanak u Jutarnjem opet valjda zeljni senzacionalizma. Bilo je par ispada stvarno retardiranih pojedinaca, a ostalo je bila cista zabava na hrpetini partya svaki dan, cijeli dan. Tuca je bila srecom samo jedna neke pijane kretencine, a mene je razocarao onaj zastitar koji je ganjao studentice i lovio ih za sise. Nemam pojma kaj takva sirovina tam radi. I sad jos ×××××× krmi po novinama kak je "zmjesio sise 80% apsolvenitca". I sav je ponosan... eh sto sve majka rodi...
Velim, malo su pretjerali u Jutarnjem.

Brock
20-10-2003, 13:48
I to... ako ne znate... Girrari je ispred svoje kuće otvoril fukodrom... 1h/10kn, ali uvjet je da vozite Fiat... a ako potpišete pristupnicu klubu... onda je cijena 1h/5kn. :))

sepra
20-10-2003, 13:54
Ako je otvoril fukodrom za Fiatiste sumnjam da bu posla. Osim ak ne ubaci klauzulu: "Glumatanje dozvoljeno"<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
20-10-2003, 13:56
A ovo kaj se tiče želje ili kompromisa - želja. <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

mc
20-10-2003, 14:09
Da skrenemo s ove zamorne rasprave, Type-R je sada na popustu i kosta 24 i kusur tisuca uraca - Sule jesi za?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Girrari
20-10-2003, 14:28
Sepra, videl si prošli petak kak stvari funkcioniraju. Zato, non kenjare. :)) <br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>

_Stevo
20-10-2003, 14:31
Za 15-naestak godina - Brzi karavan više srednje klase, brzi kompakt. Benzinci.
E sad, ko će mi izračunat kolko kombinacija može bit u Lottu?<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Rossonero
20-10-2003, 14:35
MC, jos kad se odbije PDV pada i na nekih dvadesetak tisuca.

Jel Clio Sport kako to da kad vec imate tu neku firmicu radi onih renti sta si pricao, kako to da nisi ubo type r? Porez ionak vracas i na zeljenoj si cifri od 20t €... a pored CS to je ipak avion...

_Stevo
20-10-2003, 14:37
Rossonero ti si sigurno onaj sa cviksama :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

mc
20-10-2003, 14:41
Rossonero, bi i ti jednog udomio?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
20-10-2003, 14:44
rado :)

Rossonero
20-10-2003, 14:45
Prvi red, lijeva strana, nasmijano plavo momce u crnoj majici i eto mene... ovaj s cvokama je mali, debeli dalmus.

Rado MC. Vrlo rado.

_Stevo
20-10-2003, 14:48
Ček ti si taj u crnoj majci? Ili do njega?
Ma uostalom nije ni bitno. :)
Valjda ćemo se vidit jednom. Sad mi frend studira u Varaždinu pa ćem se valjda jednom zaletit do njega :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Rossonero
20-10-2003, 14:56
U crnoj majici. Pa jedini sam u prvom redu s crnom majicom pa nebres fulat.

Kas odlog.
20-10-2003, 14:57
Trebalo mu je sat vremena da odmagli stakla. Nek još netko kaže da je u Fiatu ventilacija dobra :))

ŠULE
20-10-2003, 15:21
mc, iskreno nije postojala niti jedna prepreka da umjesto "Sporta" kupim ne typeR-a, već i puno ozbiljniji automobil.
Moje srce je odabralo maloga.

_Stevo
20-10-2003, 16:24
Rossonero vidim te! :))
Nego dal si mi ono ti contact na icq-u? Vidim piše nick N... i nije mi jasno kad sam te dodal :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Rossonero
20-10-2003, 16:35
To bi Stevo trebao biti moj kontakt. Sjecam se da se nesto mutilo s tim brojevima pa sam te bacio pod kontakte.

MC,
"The fastest, most thrilling hot hatch on sale and all for a bargain-basement price." Top Gear Magazine - March 2002

"As a driver's car then, it is utterly glorious." Jeremy Clarkson - The Sun - 5 October 2001

"The Civic's box is not only the best in class, it's one of the best ever." Autocar - 3 October 2001

"The Type-R's competitive pricing, brilliant handling and sparkling performance add up to a seemingly unbeatable combination." Whatcar? - October 2001

mc
20-10-2003, 16:36
Sule, znam ja tvoju filozofiju. Tebi je 100 puta veci gust srediti Clia i onda sokirati ponosne vlasnike raznih trkaca tipa Type-R i sl....
Da si kupio Type-R-a, morao bi traziti EVO-e i Impreze, a dosta su rijetki...
Jesam pogodio?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
20-10-2003, 16:40
Nemoj Rosso ako Boga znas. Imaj milosti. Meni je taj auto nekak najbolje lego po svim karakteristikama. Nakon toga, samo patnja ostaje... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

ŠULE
20-10-2003, 17:41
Ma jesi mc, donekle.
Ali iskreno ja znam i svjestan sam da ma koliko bio brz uvijek će biti bržih.
Zapravo ovu rečenicu u svezi WC-a ponavljam cjeli dan po firmi.
Točno je tako i obratno.

POLOVNJAČA
20-10-2003, 17:57
Da rezimiramo , može ?
JA nisam bakica niti ću to ikada biti , pa ni sa 80 godina ( ako ih ikad doživin , sumnjam ) . Moj moto je da trebaš živit 100 % , drugim ričima , mladost svoje mora ispucat , inače se s×××ך u životu sa ŠTABIBILOKADBIBILO.... Živila sam 300 km/h i nije mi ža , danas sam usporila na 253 km/h ( haa , haa ) , ali nije bit stvari u tome kako tko živi . Po meni je najvažnije da nam sriću ne donose automobili , već mi sami sebi i svojoj familiji...NITKO NIJE OTOK ... ne mogu ja bit sretna ako mi je muž i dica nesretni ( mc je sve lipo napisa ).
ALI TO NE ZNAČI KAPITULACIJU
Tribamo radit na sebi i živit kako mi sami želimo , vozit što mi želimo , ne punica ni svekrva , već ja i moj muž se dogovaramo ... AKO POSTOJI LJUBAV SVE JE MOGUĆE , i tada to nije kompromis ...
...ZNAŠ DRAGA , JA BI HTIO DVOSJEDA , ALI TU NEMA MISTA ZA TEBE I TO TROJE DICE PA TI EVO NOVACA , UZMI SEBI ŠTA GOD HOĆEŠ , PA SE VOZAJ I TI ....

A ZA OVAKO NEŠTO TRIBA PUNO RADIT I ZARADIT !

Za Rossenera ; nisam išla sa niskim udarcima ( volim ja to direktno ) , shvatio si ti što sam htjela reć , ali da ponovin ;
Svuda možeš napravit budalu od sebe , za to nije potriba ić u Grčku . Shvaćam da su novinari ipak napuvali više nego triba , možda je sve bilo bezazlenije nego izgleda .... , ali članak je više nego degutantan . Zar nije !?!?!
I JOŠ NEŠTO

VI MOŽETE SAMO SANJATI ŠTO JA MOGU UČINITI


:smile20: :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

FIAT-FUN
20-10-2003, 20:22
ne kuzim tu spiku - treba mi veliki auto!
prije su ljudi vozili citave obitelji u ficekima, stojkama, yugicima, R-4, i ostalim malim autima, i natrpali krovni prtljaznik i sve je stalo! danas ljudima rastu potrebe za prostorom pa zato i kupuju velike automobile-neoprvdano!
razumijem kad neko kupi velikog karavana jer ima veliku obitelj, ali treba uzeti u obzir da na velika putovanja ides jednom ili eventualno ako imas srece dvaput godisnje, pitanje da li ti uopce treba veliki auto!
OK sto se tice sigurnosti je dobro imati veliki auto!

ja bi bio sretan sa jednim PUNTO HGT-om i neka je mali!
ali opet 100 ljudi, 100 cudi

POLOVNJAČA
20-10-2003, 20:47
Ne kužim ja puno toga , primjer jedan : čovik 50 - tih godina vozi nešto bisno od auta ( nebitno šta ) , u dnevnom boravku ima ogroman stakleni stol kojeg rukama pridržava gola ženska ( kip prirodne veličine , sa sisama i dr. ) , garderoba POLŠARKČINA , farbana mu kosa u zagasitu crno .... a žena mu oda po svitu u cipelama od 50 kn !!!!

FFFUUUJJJJJJJJJ !!!!!<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

alfist_zg
20-10-2003, 23:29
jao ovo je brutalno : "Sidili bi na rivi isprid Fife , prolilo bi se malo ulja po asfaltu , pa gledaj brajo kako padaju frajeri sa motorića .... bolje nego iti jedan film !"

ccccc Pole
:smile11:

Inace , ja sam ovo ljeto isao na more sa Vespom i jednim ruksakom, proso skoro cijeli jadran... bilo mi je taman prtljage :)
Pa si sad mislite koliko mi treba monovolumen i thule hihihi :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Računajte na nas</font>

POLOVNJAČA
21-10-2003, 00:38
Ako je iko ikad bio u Splitu kod Fife onda zna da je to nešto bezopasno , jer imaju tri ćoše ilitiga okuke pod 90 stupnjeva i moraš vozit u drugoj polagano .... mrzim nasilje , nasilnike , i te ×××××rije , a sa tim sam usporedila nešto drugo , pa pročitaj ponovo pa mi se javi !!!! :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

HDI
21-10-2003, 01:23
Brock je napisao:
I NE... ženi ti NE trebaju 7 pari cipela/sandala za ljetovanje!!!

Daj mi, molim te, pokaži ženu kojoj je to moguće objasniti.
Ja sam se prvih godina braka žestoko borio sa svojom baš oko takvih stvari, ali sam (nedovoljno) brzo shvatio da je to uzaludna borba i otad samo klimam glavom, smješkam se i naravno bude po njenom.

Rossonero
21-10-2003, 03:03
FIAT-FUN, a kaj ako treba u auto staviti 2 kamionska kotaca i furati to do Schladminga jer ti Austrijanci hoce uzet 3 puta vise love nego kaj te kosta otfurati to gore? Kud onda s tim kotacima? U tvoj Punto ili toliko omrazenog gnojpela karavana?
Plus hrpeeeetina slicnih primjera.

A kaj se buduce zene tice... nek fura sa sobom i 10 pari ako je to njezin gust.

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:07
Znate šta - opet ja u sitne sate - ponovo sam pročitala sve , od A do Ž , i došla do jednog vrlo pametnog zaključka ( moran samu sebe hvalit kad niko drugi neće ).

Mi smo se svi dobro zapalili za ovu temu ponajprije zbog sebe , jer još si ne želimo priznat da smo odustali od onih snova o životu , a koje smo sanjali SVI sa 18 godina ! To je glavni problem !!!

I to šta se ja sićan svoje mladosti je skroz blesavo kad san ja još u pubertetu :)) :)) :))

Imala sam interesantan život i još ga iman !!! Prominila sam malo neke kriterije , ali pokušavam ostat ista , i mislim da mi to uspjeva .

VRIME ĆE SVE POKAZAT !!! :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

Rossonero
21-10-2003, 03:07
Polovnajca, degutantan je nacin prezentacije provoda u Grckoj. To kaj su oni napisali je debelo preuvelicavanje. Pogotovo kaj se tice tuca i divljanja. A bome i narodnjaka. Niti jednu jedinu noc nisam proveo na mjestu gdi treste narodnajci. Nikad nisam niti cu ikada to napraviti. Brijalo se po Havani, Baji,... tamo smo bili svaku noc i jedina frka je bila kaj je D.J. Macko fural neki svoj film. Ali u tom filmu na srecu nije bilo niti mrvice narodnjaka vec samo i iskljucivo house. A ubio bi za mrvicu rocka...

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:17
Sve mi je jasno , ali članak je bia gadljiv ( nisi ti kriv ) , pa mi osta u glavi ... :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

širokobriježanin
21-10-2003, 03:18
O kojem vi članku pričate? Nisam baš u toku...<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:22
Nedjeljno izdanje Jutarnjeg i tulmi naše inteligencije po grčkom arhipelagu .<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

širokobriježanin
21-10-2003, 03:23
Nisam čitao.
Ajd reci o čemu se pisalo ako te muž ne zove u krevet... :smile15: <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:30
Obavili mi svoje , nego piše tamo da su naši apsolventi išli na cajku , opijčinu do delirij trmensa , orgijanje ravno jednom Kaliguli , rokanju sa svim drogama šta postoje i ne postoje ... eto , ukratko ! :smile20: :smile20: :smile20: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:32
Sory , OPIJAČINU sam mislila napisat , falila sam ....moram na spavanjac.... :smile17: <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

širokobriježanin
21-10-2003, 03:32
Jesu li bar nosili natpis "Proud to be Croat"?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

POLOVNJAČA
21-10-2003, 03:35
To ima ti da nosiš kad budeš iša doli , važi ? :)) :)) :))

širokobriježanin
21-10-2003, 03:45
To ti ja uvijek nosim kad idem negdje vani. Pošto sumnjam da ću ubrzo u Grčku (osim ako se ne plasiram na Olimpijadu), neće biti ništa od toga. :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

JAPOON
21-10-2003, 04:16
Rossonero,kakav je bio D.J.Jake

širokobriježanin
21-10-2003, 04:18
Ma svi su ti oni zaspali...
Samo smo budni ti i ja. Hmmmmm, i Noćna ptica naravno... ;) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Noćna ptica
21-10-2003, 04:19
JAPOON, ovaj široki je zabrijao da te pozna...

širokobriježanin
21-10-2003, 04:22
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Stvarno ću se srgat!!! Sad se još i vas dvoje poznate?!?! :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

FIAT-FUN
21-10-2003, 07:46
ROSONERO!
slazem se! kome treba veliki auto za posao ili velika obitelj OK.

tko voli neka izvoli!

evo da bar mene neko OSUDI na karavana npr. ALFA 156 Sportwagon joj kak bi bio nesretan :))

mc
21-10-2003, 10:56
Fakat Fiat-Fun (i istomisljenici), idem sad odmah pisati proizvodjacima automobila da ljudima uopce ne trebaju veliki auti (to su sve izmisljotine) i neka ih odmah prestanu proizvoditi... ;)
I da, nekad (ne tako davno) se 90% ljudi koji su imali aute vozilo u autima kojima je 100km/h bila astronomska brzina, s ubrzanjem 3 puta losijim nego danas, po cestama na kojima nije bilo guzvi, teskih saobracajki, bez klime, serva, abs-a, zracnih jastuka, subwoofera, alu felgi i hrpe drugih stvari koje su se razvile u zadnjih 15 godina, a postale standardna oprema tek nedavno. I sto sad to znaci? Da je sav taj razvoj bio nepotreban? Ako tako mislite, sto se vi ne vozite u Stojkama, Ficekima, Ladama, Skodama, Peglicama, Malim Divovima, Golfu 1 i sl.? Tu meni gnojite kako su se ljudi nekad vozili na more (po pitanju prostora), a da ja vama pocnem gnojiti kako su se nekad ljudi vozili daleko sporije i da vam ne trebaju jaci auti od 75 ks jer: "Kako su se nekad ljudi vozili u takvim autima, pa im nis ne fali?" - razapeli bi me.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Fresh
21-10-2003, 11:08
mc - glasnogovornik nas nekolicine kapituliranih kompromisista.

Non stop spominjete jednu migraciju godišnje, pa di vi ljudi nabijate te silne kilometraže. Ja napravim 20.000 godišnje, s tim da u prosjeku barem jednom u dva mjeseca idem na put, a tijekom ljeta i više puta.

Ali pusti ih mc, kad će jednom ići na put, a biti će višak torbi, auto će grebat po podu od težine onda će se sjetiti nas nekolicine koji imaju i višak mjesta u autu.

p.s. I opet ti o sobraćajkama :smile09:

Fresh
21-10-2003, 11:13
Ah zaboravih, situacija

Npr. FIAT-FUN u Puntu i mc u monovolumenu nailaze na dve autostoperke sa ruksacima na leđima koje su veće od njih (kamperke).

Onda će Punto stati i reći, stavite ruksake iza i zgurajte se negdje, znači od akcije ništa,
a mc će ruksake staviti u gepek, cure posjesti kabinu, zakrenut ili preklopit siceve i ihaaaaaa, akcija može počet.
mc - ne moj da ti ovo žena čita.

mc
21-10-2003, 11:18
Ima zabranu citanja foruma... :)) Neki dan sam skoro razvalio ekran od laptopa kad sam skuzio da mi cita preko ramena. :o <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
21-10-2003, 11:21
Da, ta jedna migracija godisnje. Meni je zena iz Makarske, pa smo svako malo na putu. Twingo mi ima 3 godine i 100 tkm. Treba li jos nesto dodati??? :smile16: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
21-10-2003, 11:52
"Neki dan sam skoro razvalio ekran od laptopa "... o njezinu glavu ili...? ;) :))

Glede reduciranja cipela... sa prošlogodišnjih 10-ak pari smo reducirali na ovogodišnjih 5... ja sretan! Ja nosim natikače i tenisice i... to je to. Kaj će mi više na godišnjem? ;)


mc... ja niš ne velim protiv tvoje nakane da ubodeš veliki auto... ali priznaj da je tvoj prijedlog i argument za kupovinu Toyote Yaris Verso totalno u kurcu... kao... "Ali dečki... ima velik prtljažnik i povoljnu cijenu!"

Sa takvim stavom nećeš bit sretan... 100%!


http://www.toyota.is/uploads/mod/1732size300x400.jpg

Ako već mora bit veliki monovolumen, onda neka bude ovako nešto...

http://www.storm.com.br/tuningcorner/picasso_musketier_oz.jpg

http://www.storm.com.br/tuningcorner/picasso_opgezet.jpg

mc
21-10-2003, 12:03
Ma ne Brock, malo sam zustrije zaklopio ekran, pa sam se skamenio da mu nisam nekaj napravio. Na srecu, nije mu bilo nista.
Ona slika je Yaris Verso koji je gadan do besvjesti i nije mi u planu. Ja gledam Corollu Wagon (ne Verso).
I ne gledam aute samo po toj racunici koju spominjes jer bi mi onda na prvom mjestu bile Skoda Fabia Combi, Octavija, Thalia, Kangoo i sl. Iako sam izgled stavio u drugi plan, ipak stoji kao kriterij. Znas koji su mi auti na listi i sa svakim od njih bi sigurno bio zadovoljan. To nije ispunjenje mojih snova, ali cu biti zadovoljan s njima.
BTW, vidio sam juce novog Scenica (bordo metalik) i super mi izgleda - moram skociti do salona. Fresh, hocemo skupa? :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
21-10-2003, 12:12
A Picasso? Ima jedan u gradu... sličan ovom plavom i auto je totalno pre××××n... ima neku felgu sa malo krakova, a jako su razmaknuti i tanki.

Auto je bombon! :smile20:

mc
21-10-2003, 12:35
Picasso mi se isto svidja, a koliko vidim i cijena mu je povoljna. Moguci problem (ali i dobra sansa) je sto izlazi novi model, pa ne znam kakva ce biti situacija kada ja budem kupovao auto - mozda vec bude novi, a mozda ce stari biti na dobrim akcijama.

Rossonero
21-10-2003, 12:36
Japoon, nemam ti pojma. Svaka grupa je imala svoju ekipu zabavljaca pa prema tome valjda i D.J.-a. Nas je zapao famozni house freak Macko. Ubise nas smecem!

Rossonero
21-10-2003, 12:42
Kaj se tice velicine auta...stvarno mi je karavan u ovom trenutku najidealnije rjesenje. Ajde unatrag 5 mjeseci ga nisam uopce vozio, ali sad se opet vracam u staru rutinu i debelu godisnju kilometrazu i migracije na relaciji doma-Osijek svaka 2 tjedna. Pa kad nas 4, 5 zakrmi u auto onda mi je gepek dusu dao! Ali s druge strane pece me to da nikak ne lezi i 10 i pola do stotke su tak tak. Nije to to. Ispunjava auto svrhu prijevoza od tocke a to tocke b i to je sve.

E-type
21-10-2003, 14:23
Ima u hifi-ju, pogotovo kod kupovine zvučnika jedan pojam koji se oznacava sa WAP, a skraćenica je za
Wife Acceptance Faktor.
Mislim da je i kod kupovine auta slično.
Pitanje za obiteljske ljude na forumu, koliko bolja polovica utiče na odabir auta ?

mc
21-10-2003, 14:34
Sto je najbolja fora, moja zena se protivi ovome sto je na mojoj listi - tocnije, samo karavanima... :(
Ona je zapilila da kupimo Mazdu 3 sedan. Bojim se da i njoj imam poteskoca objasniti da nam treba vise prtljaznog prostora. Dobro, Mazda se i meni svidja, pa mozda i na tome zavrsimo - bar bi imao argumente kada bi joj pola prtljage ostavio doma: "Znas zeno, ti si ovo odabrala. Lijepo sam ti govorio...".<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
21-10-2003, 14:43
To ti je dobra spika mc!

Recimo... meni će bit velika muka kupit novi auto, jer mi je uvjet da ga i moja draga može vozit... a to znaći da mora bit pregledan i da ima malo povišen sic. Recimo... draga moju bivšu Astru nije mogla/htjela vozit zato što je vozačka pozicija za mene normalna, a za nju preniska.

Mislim da će i sa mojom željom... Megane Coupe bit problema, iako ona navija za njega. Možda se nađemo na Cliu?

mc
21-10-2003, 15:01
U Megane-u se dosta visoko sjedi, pa vjerujem da nece imati prigovora. Meni je u Megane-u lose sto su papucice preusko zgurane pa mi zapinju noge. Osim toga, nepregledan je straznji kraj, pa bi ti zena (ako je pocetnik) mogla imati problema. Stoga, ako ne zelis cesto ici kod limara, prestani je uvjeravati da ti je "mali" pola metra dug - lose utjece na procjenu prostora... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Brock
21-10-2003, 15:39
:smile06:

Pa ovo sa papučicama stvarno ne kužim... u Twingu su full blizu... pa kak su onda u Megane-u!?!!?

Nema veze... ovaj petak imam dogovoren "test drive" Megane Sedane-a sa našim prijateljem koji testira aute, a pa ću onda sam vidjet....

mc
21-10-2003, 15:55
Meni u Twingu nisu preusko papucice vjerojatno zato kaj imam manju peraju od tebe, a mozda su ih u ovim novijim verzijama rasirili...
U Megane-u je meni problem bila papucica gasa - izmedju kocnice i sredisnje konzole mi je bilo premalo mjesta, pa bi mi stopalo (cipela) pri prebacivanju s gasa na kocnicu zapelo za kocnicu s donje strane. Taj dan sam imao malo sire cipele, ali mi se to ne desava s drugim autima (Twingo, stari Megane, Saxo...).<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

E-type
21-10-2003, 15:56
Mc, ja sam prije godinu dana bio u sličnoj situaciji kao ti, htio sam kupiti prostrani novi auto za cca 17000 Eura.
Izbor je pao na Picassa, doduše tada nije bilo novog Scenica i Corolle Wagon.
U tom izboru je ulogu imala i moja žena, jedan od argumenata je također bio da se visoko sjedi, izgleda da žene to vole.
Picasso 1.6i Privilege je koštao 16.300 Eura. Oprema uključuje ABS, zračne jastuke, putno računalo, električne prozore, automatsku klimu, daljinsko centralno, radio sa CD-om i 6 zvučnika, električne grijane retrovizore, alu-felge, metalik boju itd.
Do sada sa autom nisam imao nikakvih problema.
Inače novi Picasso je najavljen 2005/06 godine, a Citroen barem dva put godišnje ima akcije za Picasso (tipa 5000-10000 kuna popusta).

Fresh
21-10-2003, 15:57
Ženina želja
Ona hoće terenca ili SUV, njoj je uostalom to sve isto. Srećom želje su nam zajedničke, ali svi znamo koliko košta i bazna verzija bilo kojeg terenca ili SUV (2,0 motor benzinac, prednji pogon, potrošnja :smile17: litara). Ako pucamo na dizelaša i pogon 4x4 cijena je :smile17: :smile17: .

Do tog trenutka i monovolumen bi ju zadovoljio.

Šta mogu kad žena voli velike stvari :))

mc
21-10-2003, 16:02
E-type, jel moze proci taj 1,6 u Picassu? Kakvi su dojmovi?
Da, da i moja zena obozava kada se visoko sjedi u autu jer joj to daje osjecaj da se vozi u necem velikom i sigurnom.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

_Stevo
21-10-2003, 16:05
U svakoj želji mora biti barem malo kompromisa. Iako imao ti sve pare na svijetu i mogo kupit kaj te volja.
Sigurno nebu neki tukac od 2metra išo kupovat sad Minija jer mu se sviđa pa se nebu mogo nagurat unutra. ×××× takvu želju. Mislim ak se on oće nutra gužvat samo napred... :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

E-type
21-10-2003, 16:47
U principu da, osjeti se da mu fali snage kada si dosta natrpan i imas uspon za savladati, npr, isao sam na more, pun prtljaznik, kofer na krovu, žena i dvoje male djece u autu, na usponu od Maslenice do Svetog Roka se osjeti da se muči.
Na ravnom nema nikakvih problema.
Inače 1.8i, 115KS je 1000 Eura skuplji

Brock
21-10-2003, 16:48
Moj šogi ima Picasso 2.0 Hdi i totalno ga obožava. Veli da si više nikad neće kupit neki manji auto...

A... što se tiće osjećaja sigurnosti... toga mu definitivno ne fali... jednom sam nakon vožnje od nekih 300km sjeo iz Picassa u Twingo i osjećao sam se kao u konzervi... :(

Brock
21-10-2003, 16:51
E... da i po board comp-u potrošnja mu je na otvorenoj cesti 4.7 litara!!! A na uzbrdici dere ko' veliki. :))

E-type
21-10-2003, 17:00
Mc, ovo je jedna od akcija o kojoj sam govorio.
"Svim kupcima modela C5 i C8 Citroen nudi 12.000 kuna popusta. Kupcima modela XSARA i PICASSO Citroen nudi 10.000 kuna popusta. Kupcima modela BERLINGO-VP 8.000 pupusta, a za kupce modela C3, Citroen nudi 4.000 kuna popusta za Vaša stara vozila u razdoblju do 17. studenog 2003. godine ili do isteka zaliha"

mc
21-10-2003, 17:03
Zipa sto kazu za max brzinu Xare Picasso 1,8 na sluzbenim stranicama:

Broj vrata 5
Pogonsko gorivo Eurosuper 95/98
Obujam motora 1761 ccm
Snaga motora 85 kW
Prosjecna potrošnja 7,7 l/100 km
Najveca brzina 300
Volumen prtljažnika 550 dm3
Zapremina spremnika za gorivo 45

Nije lose... :smile12: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
21-10-2003, 17:04
E-type, koliko tebi 1,6 popije. Onako iskreno...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

E-type
21-10-2003, 17:19
Iskreno, do Zadra i nazad 6,3 litre prema putnom kompjuteru, u gradu do 10 litara, dosta ovisi koliko si oštar na gasu, primjetio sam na autoputu da se potrošnja dosta povećava iznad 140, 150km (do 11 litara).
Također auto je u početku nešto više trošio, nakon 4-5000km, potrošnja je pala za cca. 1 litru.
Pretpostavljam da je tome uzrok razrađivanje motora.
Još uvijek se radi o originalnom tvorničkom ulju.
Pretostavljam da 1.8 ne troši puno više jer se radi o 16v motoru.

mc
21-10-2003, 17:32
To je sasvim u redu potrosnja za takav omjer snaga/masa. Bas citam test Picassa na Vidiautu - oni su na 1,8 izmjerili oko 12 po gradu.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

DKW
21-10-2003, 22:10
Jučer sam napravio jedan vrlo široki post o ovoj temi, ali moj "Ingo Gama Jeftilen PC" mi ga je skrko.

Pa dajem SUMMARY:

Uvijek ću si kupit auto s kojim se barem umjereno mogu ganjnat, pa neki auti-baloni ne dolaze u obzir...

POLOVNJAČA
22-10-2003, 00:55
Moran ja još šta izvalit , pa kud puklo da puklo !!!

DKW ,ža mi je šta nisam pročitala tvoj post , virujen da je bia cool !

OVAKO - Moj stari iša jedne godine na nekakav seminar u Pulu pa pita mene i brta šta oćemo da nam tajko donese ! Moj bratac ka iz topa AUTO NA BATERIJE , a ja ( skromno ) KORNJAČU !!! I doša tajko sa put i donio bratu ogroman auto , CRNA BUBA NA BATERIJE !!! A meni nije naša ništa nego pištolj na vodu u obliku kornjače . E sad , ja razočarana , a sviđa mi se bratov auto , navalin ka mutava i svog brata prolivala vodon svaki put kad bi tia uzet auto . Vidia to dragi tajko pa ja dobila batina i batina ( pamtin ih još i danas ) .

PAZI ŠTO ŽELIŠ

Nakon par godina ( i mog upornog revanja za kornjačom ) , ispunila mi se želja i ja dobila dvi žive kornjače . Jedna je krepala brzo , ne znam zašto , pa sam ovu drugu čuvala i pazila ka oko u glavi . Jednog dana ( već smo brat ija bili veliki i pametniji ) , dođe moj brat i kaže da se Đuro ( kornjača ) okrenija na oklop i ne mrda tj. ne daje znakove života . Moju tugu ne možete ni zamislit...

Još i dan danas sumnjan na brata da nije on nešto ...

ŽELJE ZNAJU BIT ZAJEBANE <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="red">PEACE !</font>

sepra
22-10-2003, 01:41
Je istina je. Sjećam se kad mi je stara trebala skoro rodit i pita mene: Sine, bi ti bracu ili seku? A ja sam na to rekao: Brata ili psa.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
22-10-2003, 01:42
Sad će krenut...<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

mc
22-10-2003, 09:38
Pole, nadam se da s dicom imas vise uspjeha nego s kornjacama...
:smile16: :)) :smile16: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
22-10-2003, 09:41
DKW, meni se to non-stop desava (kada pisem duzi post), a kompic je cudo moderne tehnologije :)), pa zato za svaki slucaj pisem u Notepadu, pa onda copy-paste u forum. Ako ne uspije, ponovim - iz druge uvijek upali...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
22-10-2003, 13:01
MC, ima jednostavniji lijek. Pusti Notepad. Samo fino napisi post i prije rizicnog pritiska na "Pošalji" samo selektiraj tekst i kopiraj ga. Bit ce ti sacuvan u memoriji i ako ti se post izgubi opet samo otvori istu rubriku i napravi paste, a ako prođe baš te briga. Puno bezbonije i brze...

mc
22-10-2003, 14:25
A znas mene ziherasa... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

skywalker
22-10-2003, 14:50
Ovak, glede neuspjelog postanja duljeg teksta; ako pogledate adresu stranice na kojoj se trenutno (ovdje na forumu) nalazite vidjeti cete tzv. querystring appendan na base URL. E, taj querystring vam je kriv za navedeno ogranicenje, i obicno iznosi 2048 karaktera, ali to ovisi i o brow××××.
Rjesenje je da programer koristi drugu metodu postanja poruka, tzv. POST umjesto sadasnjeg GET-a.

mc
22-10-2003, 14:56
Mozes to rjesenje malo opsirnije objasniti?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

skywalker
22-10-2003, 15:05
mc, tu mi kao korisnici nista ne mozemo, pa sad nema smisla da duljim o tome. Sve je na covjeku koji je "slagal" forum.

skywalker
22-10-2003, 15:09
mali ispravak, a vezano za iskljucivo ovakvu implementaciju kakva je na forumu - sadrzaj poruke u obliku querystringa se vidi SAMO TIJEKOM pocetka ucitavanja nove stranice s tim novim postom. Nakon sto se podaci prebace na server, gore se vide samo appendani parametri za temu i post.

DKW_
22-10-2003, 15:11
Dakle nije problem u PC-u nego u siteu. Taman napravim neki elaborat, kad ono... neki .dll se s×××× i fiju.

mc
22-10-2003, 15:17
Ok, vidim da si ti to dobro prostudirao. Imas 5 iz znanja i 5 plus iz zalaganja... Ti si FER-ovac?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

skywalker
22-10-2003, 15:30
mc, da. I magistrirao sam na FER-u.

skywalker
22-10-2003, 15:32
fala ti Boze da na ovom forumu i ja nekad nekaj kompetentno velim
:smile14:

mc
22-10-2003, 15:43
Ideeees, svaka mast...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

skywalker
22-10-2003, 15:52
hvala, mc. Svatko je u necemu dobar, a ja sam u tome.

Brock
22-10-2003, 17:18
A... zato tebe ponekad ponese na "tamnu stranu" :smile18: :))

INTERCEPTOR
23-10-2003, 22:51
MC što ti nick označava granični trošak? :o

mc
23-10-2003, 22:54
Jebate, toga se ne bi nikad sjetio. Nije, ali nije ni :em si:...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

mc
23-10-2003, 22:55
Davno su bila "Pocela ekonomije", Samuelson i ekipa.
Ti si u tome?<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Bmw Touring
23-10-2003, 22:57
em si em oli ti ga MCM :))
:)) <br><hr><font color="blue">A weekend at the beach, or an important business appointment: the BMW 5 Series Touring is a car that feels confidently at home wherever you drive it.</font>

INTERCEPTOR
23-10-2003, 23:00
Sad su to Osnove ekonomije "tko ne svlada osnove ekonomije znači da je fulao fakultet" D. Sundać :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

mc
23-10-2003, 23:03
Pa kaj su opet promijenili. U moje vrijeme su bile osnove, pa su onda godinu dvije nakon sto sam to polozio primenovali predmet u pocela ekonomije. Nek idu u krasni ako nemaju pametnijeg posla... :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

INTERCEPTOR
23-10-2003, 23:07
Na Hotelijersko turističkom faksu su počela ekonomije, a u rijeci na ek. su osnove.

INTERCEPTOR
23-10-2003, 23:07
To nam žele reći kako hrvatski fakulteti idu u korak s vremenom. :smile06: :smile06: :smile06:

mc
23-10-2003, 23:13
Ma to je "×××× lud zbunjenog" sistem...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

sepra
24-10-2003, 02:28
Volio bih da mi MC nije dragi prijatelj pa da mogu napisati ono kaj meni pada na pamet kao asocijacija. Jao. :smile11: <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Fresh
24-10-2003, 09:37
Samo ti napiši, on je dobar dečko, pravit će se da nije ništa vidio

mc
24-10-2003, 10:07
Udri Sepra - danas je petak pa me tesko mozes izbaciti iz takta...<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
24-10-2003, 13:34
Kod nas su još uvijek Počela...

Mario Haas
24-10-2003, 14:38
Ha. Čitam i ja Samuelsona, onak iz sporta.
:smile14:

sky_odlog
24-10-2003, 15:13
i ja sam ga polagal na 3. godini. Ubio me koliko mi je to bilo dosadno.

T-IE
24-10-2003, 15:15
Ha, nisi ti čuo INTCP onu legendarnu Sundačevu: Dragi studenti, ovdje ste da vam bude teško, tko misli da će mu bit lako neka odmah izađe van... :smile17:

Rossonero
24-10-2003, 16:41
Samuelsona treba ubciti u Guinnessovu knjigu rekorda po dužini nerazumljivih rečenica. Ako je iko ikad komplicirao onda je to on.