PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ustaska vlast opet usrala stvar!Ustasama nema mesta u Evropi

The Boss
05-10-2003, 01:21
KAKO SU POLITIČARI PREKSINOĆ U HRVATSKOM PARLAMENTU POKAZALI SVOJE PRAVO LICE
Dobili zonu, izgubili iluzije
Hrvatski birači više nemaju iluzija i sada znaju da ćemo na Balkanu biti još sto godina
Na kraju svoga mandata političari su jučer u Hrvatskom saboru pokazali svoje pravo, iznimno antipatično i ružno lice. Narod bi rekao - šaka jada! Blamaža, sramota? I to, ali prije svega tragikomedija. No, sve to ima i svoju dobru stranu jer građani birači više nemaju iluzija i sada znaju da ćemo na Balkanu biti još sto godina. Ako nas, naravno, u Europu budu vodili ovakvi ili njima slični bleferi. Zato takvim političarima treba pokazati crveni karton. To više što građani su njihovi poslodavci. I masno plaćaju njihovo neznanje. Svi koji sada budu vagatl je li bolje to što smo dobili ribolovnu zonu, a ne gospodarski pojas, na pogrešnom su tragu. Utopisti. To, naime, uopće nije bilo važno predsjednicima, ministrima i stranačkim čelnicima. Na jednoj vrlo važnoj temi željeli su oni samo impresionirati narod okupljen pred televizijskim ekranima. I samo im je to bilo važno, a ne nekakva pomoć ribarima. Busali su se svi u svoja junačka prsa, koja tako odlučno brane hrvatske nacionalne interese, da nije ni čudo da nas u svijetu cijene manje nego ikada.
TONČI BOŽANIĆ, PREDSJEDNIK CEHA RIBARA HRVATSKE:
Najviše razloga za slavlje ima riba
- Iako je u svijetu uobičajenija formulacija gospodarski pojas, ekološko-ribolovna zona odgovara svim zahtjevima ribara - izjavio je Tonči Božanić, predsjednik Ceha ribara Hrvatske obrtničke komore.
- Ova odluka, zapravo, znači da od polovice Jadrana neće više biti talijanskih ni slovenskih ribarica. Svakog će dana biti 300 tona ribe više koju Talijani neće uloviti, a mi ćemo gopodariti tim resursima. Ako naši znanstvenici utvrde da imamo višak ribe, možemo se dogovoriti o izlovu, ali da nam susjedi plate. Najviše razloga za slavlje ima jadranska riba, čiji će se fond u godinu dana udvostručiti - zaključio je T. Božanić, dodavši kako ribolovna zona odgovara onome što ribari žele, a ostalo je politika. (S. V.)
Oporbenjaci su naivno vjerovali da se događa čudo i da će premijeru i prvom socijaldemokratu u Hrvata napokon stati na rep. Jer Račanov je glavni pulen Zlatko Tomčić do posljednjeg trenutka najavljivao da njegovi haesesovci tvrdo ostaju kod gospodarskog pojasa. Prostodušni su u to povjerovali. Bilo je i onih koji su se toliko zanijeli da su čak počeli vjerovati i tiho se nadati da bi i garnitura iz Banskih dvora ovaj puta ipak mogla pasti. Sve je to, međutim, bila krinka za ono što su šefovi Vlade i Sabora najvjerojatnije već puno ranije dogovorili. A glumci u tom teatru apsurda nisu niti znali da su samo marionete.
Iako je još jednom pobijedio, pitanje jest je li Račan načinom na koji je priveo kraju igru oko gospodarskog pojasa zadobio simpatije ljudi. Jer svima je već dosta zakulisnih igara, čudnih dogovora i borbe za vlast u kojoj se ne biraju sredstva. Možda mu je cijela ova priča oko gospodarskog pojasa bila i do sada najveća pogreška. Tomčić će, pak, u vremenu koje prethodi izborima biti na žestokom udaru svojih političkih protivnika, koji neće propustiti da mu na nos stalno stave okretanje kaputa u posljednji trenutak. Pitanje jest i kako će na HSS-ovu "principijelnost" reagirati i njihovi fanovi u biračkom tijelu. Oporbenjaci su, a to im je i posao, lupali po vladajućima svom snagom. Pokazali su se, ipak, nedorasli Račanovim mućkama. Samo je šef HDZ-a Ivo Sanader slutio da se nešto kuha, izabravši pravu taktiku u sudaru s Račanom i Tomčićem. Ostali su platili ceh svojem temperamentu. Sve u svemu, preksinoć smo na Markovu trgu dobili ribarsku zonu, ali izgubili iluzije.

bolan
05-10-2003, 01:58
kazu gupi bosanci, pa mi smo pamet za ove gladne ustase koima nikad dosta .
najgore sto smo mi njihove komsije i nemozemo napredovati radi stoke koko se samo ratuje.

bolan
05-10-2003, 02:00
kazu gupi bosanci, pa mi smo pamet za ove gladne ustase koima nikad dosta .
najgore sto smo mi njihove komsije i nemozemo napredovati radi stoke kojoj se samo ratuje.

fredo
05-10-2003, 14:10
ma bolan bosanac sta bi ti ocekivo od ustaskih govana

tuđe neću
05-10-2003, 18:58
Hvala Bogu razišla se magla.

The Boss
06-10-2003, 15:34
Eh Nazisti ustaski, znao sam da volite ××××× da pusite....

Push
07-10-2003, 08:34
Mi volimo ali vi pusite. Vi ste do 95e puno debelih kurcina pusili...hahahahahahahaha.....

vlast opet usrala
20-11-2003, 04:36
http://izbori.osijek-online.com/images/plakati/velike/02/Dorde_nezavisna_lista.jpg