PDA

Pogledaj cijelu verziju : JAGUAR diesel!



FIAT-FUN
30-09-2003, 06:22
jaguar dizlo!

katastrofa!


zamislite da stave u ferrarija diesel!

bila bi onda špreha, ma pravi je , ja natankam i vozim se mjesec dana, i vozim ferrari!
dizl je dizl

živio benzin<br><hr>

zeleni čaj
30-09-2003, 08:33
jaguar nikada nije bio ferrari i to ne želi biti!
šta ovaj gore brije nebuloze - jaguar proizvodi limuzine, a nekima smeta kada ti auto, usprkos >200ks, troši 15tak litara!
jaguaru nikada nije bila glavna furka "agregat", već karizma i elegancija, nadasve sportska-udobnost! jaguarovi benzinski motori, sasvim su slučajno dosegli određen ugled i status. prvenstveno zbog toga što su uz manje nadogradnje poživjeli dugo, dugo godina. tu prvenstveno mislim, na model XJ!
uostalom Lyon je planirao u 60tima proizvesti karavan. Zašto bi se oblik karoserije suprostavljao nečijoj stereotipnoj predođbi firme jaguar?! i tako dolazimo do dizela. jaguaru, za razliku od, već spomenutog ferarija (ili mazeratija i sl.), agregati nikada nisu bila glavna preokupacij. motori su bili sjajni i to je nešto što se podrazumjevalo kod jaguara. no ono0 glavno odmah se vidjelo u vanjštini, kao i na vozačkoj poziciji, kao i na zadnjoj klupi na kojoj uvijek ima nekako premalo mjesta. uostalom, 60tak god. stara krilatica jaguara glasi "jaguar je auto koji se ne vozi, već u kojem se uživa"! I TKO TE SAD TU PITA JEL TI JE NAFTA ILI KEROZINA U REZERVOARU!
...

Cezy
30-09-2003, 15:08
Iako dizlo ni je nepodnosim,moram priznat da kad bi slozili neki v8 diesel sa automatikom da bi to bilo do jaja.

S V T
30-09-2003, 15:14
Green Tea u potpunosti se slažem s tobom!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

VR6
30-09-2003, 20:04
U novi Quattroporte ce ici TDI masina iz Audia A8...

cuore primitivo
01-10-2003, 01:44
Jaguar je Jaguar,bez obzira kakvo srce mu kucalo pod poklopcem,i uvijek ce to i biti,pojam luksuza i ekonomske stabilnosti,jednom rijecju egzotika cak i u Engleskoj,za razliku od krame koja to ni za 14 stoljeca nece biti nego ce uvijek ostati krama,bez obzira na ono sto se nalazi pod poklopcem,pojam nekvalitete,fuseraja i fanatizma... :smile07:

V6 bandit
01-10-2003, 23:43
Bravo srčeko! Ali i jaguarček je nekvalitetan bio i trenutno je, znaš! Ja štujem VW i kažem da je trenutno bolji od Mercedesa i BMW-a. Nove mece rikavaju ko lude, odi u servis eurolinea pa sam pogledaj. Čipovi, releji i ostale ×××××rije. Čast europe pred japancima jedino može spasiti VW!!! Opel je isto, nažalost, krš. Heil VW!! :smile15:

zeleni čaj
02-10-2003, 09:24
vw najkvalitetniji?! možda bi i bio da mu "plastika" ne cvrči više nego u yugu! ili da mu "plastika "ne pusa po šavovima"! haha to je dobra fora...

rekao bih, da su denes svi auteki podjednake kvalitete. ovisi na kakvog se potrefiš, i možda u kojoj zamlji živiš...

a kaj se tiče kvalitete jaguara, rekel bi da je jaguar danas pojam kvalitete! a kada jaguar ima "loš dan" tada je nekoj drugij auto-firmi to vrhunski dan! da elaboriram: kada jaguar proizvede auto koji nije po njegovom standardu mi obični smrtnici (govorim u svoje ime:) to ne možemo ni primjetiti...

VR6
02-10-2003, 22:58
Nije bas Jaguar tako vrhunski po kvaliteti izrade, nakon sto ih je kupio Ford kazu da su se tu malo poboljsali, to jest Ford poceo ucestvovati u izradi nekih modela kao X-Type i slicno, ali i danas to nije vrhunac izrade. Ne mislim na kvalitetu materijala...